Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57206) bluemirage válasza roolee82 (#57205) üzenetére


bluemirage
őstag

A százmegás külső sávszél elgendő a FHD-re.

A router / kliens(!) oldalon 2,4 Ghz-en meg is van szerintem az elegendő sávszél:
- ha a térerő rendben van
- ha nincs zsúfoltság... tehát nem panelban, társasházban laksz és így tuti van saját, szabad csatornád

Ha jól olvastam, akkor a PC-ről osztod tovább a jelet a TV fele. Ez nem szerencsés és nem kicsit lassít. Tehát a TV nem a Routerhez csatlakozik, ahogy fentebb írtam... tehát nem közvetlen a kapcsolat: Router / kliens között.

Hosszútávú javaslat: TV kábelezése a routerig. A TV helye a legtöbb lakásban mindig fix. A mai napig nem értem, hogy egy-egy festés alkalmával miért nem kábelezik ki UTP-vel? :W 1-2 eFt az anyagköltsége

A másik ami segíthet: TV közvetlenül a routerra csatlakozzon WiFi-n és ne a PC-re!

UHD streamelése 2,4 GHZ-en... főleg ha az zavarva van sok szomszéd által... felejtős lehet. De egyébként meg egy zavar mentes környéken egy megfelelő router / kliens konstelláció' esetén simán elegendő a 2,4 Ghz az UHD-hoz. :K

Meliora sunt bono inimica

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.