Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53301) Gubek-Einste válasza Perbal1 (#53300) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tényleg szüksége van hozzá AC1900-as adapterre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53302) Márton válasza Gubek-Einste (#53299) üzenetére


Márton
nagyúr

Ezen most meglepődtem. Miért kell gigabites port?
Az ősrégi B/G-s routerem is tud most kábelen 65mbitet, wifin 19-et.
Ezt egy WR841 N-es router nem dobná meg? Főleg a wifi gyorsulásért venném, a kábelen ha csak 80-on cammog, elviselem.

köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53303) Gubek-Einste válasza Márton (#53302) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel csak 100-as portjai vannak így mindig max-on lenne használva az eszköz ami nem ideális.
70-80 Mbps és afelett már gigabites portokkal rendelkező router használata az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53304) Márton válasza Gubek-Einste (#53303) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor én nem ideális módban használom a mostani tp-linkem évek óta? :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53305) Gubek-Einste válasza Márton (#53304) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a jelenlegi eszközöd jóval a net sebességed alatt teljesít így feleslegesen fizeted a gyors netet amit nem tudsz kihasználni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53306) Márton válasza Gubek-Einste (#53305) üzenetére


Márton
nagyúr

Nekem ideális, nem tehetek róla hogy dupláztak 50-ről :DDD
Az up még fölötte is van (53)
Csak a wifi lett már szűk és a noip is jól jönne.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53307) Gubek-Einste válasza Márton (#53306) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router terhelésnél elsőnek a wifi-től veszi el az erőforrást így pont az szenvedne hátrányt amit javítani szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53308) Márton válasza Gubek-Einste (#53307) üzenetére


Márton
nagyúr

ok, akkor ezt észben tartom, hogy ne akkor akarjak wifizni, amikor utp-n is jön a kakaó.
köszi a tájékoztatást :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53309) DS39 válasza Gubek-Einste (#53307) üzenetére


DS39
nagyúr

és a 100 Mbit-ből, ha csak Wifi van használva, mennyit tud kihajtani a WR841N?

mert néztem ezeknek a tp-linkeknek a leírását, és szép hogy írja (a 740-re hogy wifi 150, 841N meg 300 megabit, ez szép névleges tempó), de ha csak 100-as porton érkezik a cucc, akkor 100-nál soha nem lehetne több a sebesség? minek ez a parasztvakítás?

[ Szerkesztve ]

(#53310) Intruder2k5 válasza DS39 (#53309) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megfelelő kliens és a környezet függvényében akár 80-90Mbps-t is. És igen, a 100-as port mindig korlát lehet.

Ez nem parasztvakítás, ez a szabvány jelölése. Sehol sem írták rajta, hogy alkalmas is 300Mbps sebességű net átvitelére. De lehetne említeni a korai Gbit-es routereket, amik a 1Gbit/sec portjaik ellenére jó, ha 150Mbps netet képesek voltak NAT-olni. Ettől persze a ráírt adatok még igazak, csak nem mindenki van tisztában azok jelentésével, és a hardver egyéb részeinek a korlátaival.

[ Szerkesztve ]

(#53311) Draken válasza DS39 (#53309) üzenetére


Draken
őstag

Nekem jelenleg ilyenem van 200/100as nettel. Ha épp jó helyen van a laptop (és egyéb tényezők), akkor a torrent letöltés képes felkúszni 10megáig. Ellenkező esetben 4-5 is lehet a maximális letöltési sebesség! Ha a tv asztalon helyezkedik el, ami kb egy vonalban van a routerrel és a hűtővel is (másik helység), akkor nyilván veszít a jelerősségből!

[ Szerkesztve ]

(#53312) DS39 válasza Intruder2k5 (#53310) üzenetére


DS39
nagyúr

és Draken:

Köszönöm a választ! :R

(#53313) Perbal1 válasza Gubek-Einste (#53301) üzenetére


Perbal1
tag

Szia!

Ezt hogy érted?

"Tényleg szüksége van hozzá AC1900-as adapterre"

Egy NZXT S340 elite gépházba lenne beépítve!
Szeretném, hogy jó legyen a wifi vétele!

(#53314) Márton válasza DS39 (#53309) üzenetére


Márton
nagyúr

Lehet ha 2 db N wifis eszköz kapcsolódik rá, akkor azok között mehet a 100+ mbit.
De ez csak tipp.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53315) corwen


corwen
csendes tag

Helló,

Reménykedek, hátha tud valaki segíteni, ha már a google nem volt kegyes..
Azt szeretném tudni, hogy milyen hardverrel rendelkezik a D-LINK DIR-842 rev. A illetve B?

Corwen

"Csak 7 milliárd emberre vétek elpazarolni az Univerzumot."

(#53316) Gubek-Einste válasza Perbal1 (#53313) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Úgy értem, hogy a szolgáltatói eszköz is AC1900-as vagy sem.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.
Ha nem ragaszkodsz a TP-Link márkához akkor olyat vegyél amelyiknek van gyári kiszerelésben kivezethető antennája, pl ilyen az Asus PCE-AC55BT/AC56/AC66/AC68.
Vagy pedig választhatsz USB típust is:
Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában. Ajánlottak: Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T9UH

#53314 Márton
Egy N300-as linket 80-100 Mbps a mérhető sebesség jellemzően. a környezeti tényezőktől függően.

#53315 corwen
Én sem találtam sok mindent róla, az A-ra azt írják, hogy:
RTL8197DN (CPU)
RTL8812AR (WI1 chip1)
NT5TU32M16EG-AC (DDR2 512Mb SDRAM)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53317) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
jelenleg egy TP link WR841N routerem van. Kell vennem egy másikat mert ezt oda kell adnom valakinek.

100Mbit-es netem van. A WR841-en az volt a gondom, hogy eldobta a netet naponta 1-2x, ilyenkor kikapcsoltam bekapcsoltam és ment a net.

Szóval veszek egy másik routert. max 20K-t szánok rá. Szeretném ha erősebb is lenne a wifi a házban nem tudom hogy a 3 antennás segít-e ezen.

Mit ajánlotok? 4db LAN port legyen rajta. 10-20 K között szánok rá. Tudom ez széles sáv, de nyilván ha nem szükséges nem 20K-t költenék rá. Rengeteg félét találok TP link és asust nézek, de nem tudom melyiket lenne érdemes.

Ezeket néztem:
TP-LINK TL-WR1043ND 14K

(#53318) corwen válasza Gubek-Einste (#53316) üzenetére


corwen
csendes tag

Köszi szépen az utánajárást!

"Csak 7 milliárd emberre vétek elpazarolni az Univerzumot."

(#53319) Gubek-Einste válasza Khaosz55 (#53317) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.
Az antennák száma nincsen hatással a hatótávra, csak a MIMO képesség miatt van rajta több, az elérhető link sebességre van hatással.

Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53320) storm4


storm4
aktív tag

Üdv!

Ez az eszköz jó lehet 100/50-es digi nethez?

A választ előre is köszönöm! :R

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#53321) Khaosz55 válasza Gubek-Einste (#53319) üzenetére


Khaosz55
addikt

Köszi,

az összefoglalóban olvastam, hogy a 2,4GHz-es-nek nagyobb a lefedettsége. WR841N-nél ne legyen kisebb a lefedettsége.
1 dolog van a Hálóban van egy vezeték nélküli mediaplayer. Jelenleg max 720P filmeket tudok lejátszani nagyobb tömörítésnél akadozik. A gépem van megosztva a hálózaton amit lan-on keresztül csatlakoztatok a hálózathoz. Bár elméletileg a 100mbitnek is bőven elégségesnek kéne lennie ehhez.

Szóval Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 kettő között van 5K különbség.

[ Szerkesztve ]

(#53322) Gubek-Einste válasza storm4 (#53320) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, megfelelő lesz hozzá.

#53321 Khaosz55
Az Asus hardveresen erősebb és gyári firmware-ben is többet tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53323) DS39 válasza Intruder2k5 (#53310) üzenetére


DS39
nagyúr

vettem egy ilyet, és valóban tud kb ennyit, egy falon keresztül a telefonomon 77-78 Mbit-et mérek LE (router nélkül, vezetéken 94 volt a max), az 50 FEL pedig simán megvan. viszont rá kellett jönnöm (korábban upc 30/3-as net volt) hogy a laptopomban lévő wifi adapter gyengus ilyen tempóhoz, ugyanazon a helyen ahol a telefon volt, a 78-cal szemben csak 42-44-et tud, feltöltésben pedig 40-45 között.
(persze ezek speedtest.net adatok)

[ Szerkesztve ]

(#53324) Márton válasza DS39 (#53323) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, az a 94 elég lesz nekem is :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53325) Khaosz55 válasza Gubek-Einste (#53322) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok köszi,
már csak nem tudom, hogy a ASUS RT-N18U vagy ASUS RT-N56U B lenne a jobb választás.

(#53326) Gubek-Einste válasza Khaosz55 (#53325) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell dual band wifi akkor N18U, ha kell akkor N56U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53327) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok.
Dual wanos routert keresek, minél olcsóbban.
A felállás, hogy a drága tréhom max 10 megás netet tud adni, ami nem sok, de persze még egy adsl vonalat bekötne. Az elképzelésem, hogy 2 10 megás sávval elboldogulnék.
Wifi, gigabites elérés nem téma, működő, dual bandes hálóm ki van már építve itthon. Ami fontos, hogy a belső hálózatra LANon/Wifin csatlakoztatott eszközök lássák egymás megosztásait (Openwrt/Samba, Windows megosztások), és a router, ami mindkét hálót kezeli, képes legyen belső IP alapján meghatározni, Wan1 vagy Wan2-t használjon egy adott eszköz.
Fontos a PPoe (Telekom)
Az ár azért fontos, mert 2 lehetőség lebeg előttem:
- Ha olcsón be tudok szerezni egy dual wanos routert, egye fene, lesz 2 net, egyikkel letöltök másikkal böngészek, és jó az idő.
- Nem izgat a hátralévő fél év hűség, kábelnet behúz, rendel értelmes csomag.

A fél év alatt a havidíjam, amit a semmiért fizetnék ki, ha másik netet húzatok be, 18000 Ft, tehát ha nagyjából ennyiért találnék megfelelő eszközt, akkor belevágnék. Az ASUS routerek egy része elvben tudja ezt, LAN portból képes WAN-t csinálni, az a kérdésem, melyik az a legolcsóbb, belépő szintű ASUS eszköz, amivel ez felkonfigurálható?
Valakinek van gyakorlati tapasztalata, mennyire megbízható az ASUS megoldása?
Ha fontos, 2 telefont, egy Tabletet, egy notit, 1 PC-t szolgál ki, egy WDR4300 adja a wifit és egy 1043ND Vargalexel a torrent szerver

(#53328) Intruder2k5 válasza kovbandi82 (#53327) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Telekom-nak van egy ZTE H368N eszköze DSL bondingra, inkább ennek érdeklődj utána. Bár többnyire VDSL-re adják, de szerintem visszafelé kompatibilis, és ugyanúgy be tudják rakni ADSL-re is.

[ Szerkesztve ]

(#53329) Gubek-Einste válasza kovbandi82 (#53327) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U vagy N56U ami megfelelő lehet számodra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53330) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok!

Költözés miatt szükségem lenne egy erősebb routerre, mert vannak szobák ahol már nem szolgál ki a meglévő 5 éves TP-link routerem, ráadásul ez 100 Mbit/s sebességgel bír.

A kiszemelt egy ASUS RT-AC1200 G+. Ez már tudja az 1000 Mbit/s, illetve van rajta USB. A vélemények közül 12-en írták hogy nagyon jó a hatótáv, viszont hárman azt írták, hogy siralmas.
Ez egy kicsit elbizonytalanított, úgyhogy a szakértők véleményét szeretném kikérni :)
Előre is köszönöm! :R

(#53331) szaboi6512 válasza qpakcovboy (#53330) üzenetére


szaboi6512
őstag

Szia!
Nekem TP-LINK ac 1200 c5 v1.2 van .Tökéletes 500/200 net mellett lakáson belül wifin 300 mbit átjön. :) :DD

Merem ajánlani az ASUS helyett :)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#53332) qpakcovboy válasza szaboi6512 (#53331) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Köszi a tippet, megnézem.

Az ASUS RT-AC1200 G+ kihagyom, mert több helyen látom, hogy gyakran újraindul és többen elégedetlenek a hatósugarával, bár az is lehet, hogy túl sokat várnak tőle.

Az ajánlatok között szerepel az ASUS RT-N18U, ami szintén tetszetős. Van rajta kér USB is, ráadásul az egyik 3-as.
Ennek mennyire erős az adója? 120 nm-es házat szeretnék vele lefedni.

(#53333) Gubek-Einste válasza qpakcovboy (#53330) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg ennek a típusnak a legnagyobb gondja a folyamatos újraindulgatások így inkább kerülendő ameddig ez a helyzet meg nem oldódik. Helyette Asus AC55U vagy TP-Link Archer C5 lenne ajánlott.
Az N18U is jó eszköz, a csak 2,4 GHz képesek között a best buy jelenleg.

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

#53331 szaboi6512
TP-Link Archer C5v1-t már nem lehet kapni így v2 van már csak.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53334) kovbandi82 válasza Intruder2k5 (#53328) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Megérdeklődöm, megoldják-e :D
(#53329) Gubek-Einste: Köszi, megnézem, eléggé jó cuccnak látszik, igaz asszony idegbajt kapna még egy routertől (kettőtől), de majd jól elrejteném.
Közben addig magyaráztam a telekomnak, hogy nagy nehezen adtak 20 megás csomagot, 15/1.5-öt mér a speedtest, jobb mint volt de 2016-ban így is karcsú, főleg hogy nem is egy zsákfaluban lakom, de ez van sajna

(#53335) superg


superg
senior tag

Hali! ASUS RT-N56U és ASUS RT-N18U között ingadozom.Kérdésem hogy az usb3 portot ki lehet e egyáltalán használni ilyen hardverrel

illetve a ASUS RT-N56U és ASUS RT-N56U B1 között teljesítményben van e vmi különbség ,utóbbi kicsit olcsóbb.

(#53336) Intruder2k5 válasza superg (#53335) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az USB3.0 portot teljesen kihasználni nem lehet, de az USB2.0 25-30MB/sec-es korlátja átléphető vele ha szerencséd van. Bár nem tudom, hogy az RT-N56U modellek esetén pontosan mennyi az USB-n elérhető sebesség (gyanítom azért nem rossz), de az erősebb routerek képesek 40-50MB/sec-re USB-n, tehát adott esetben lehet haszna az újabb szabványnak.

RT-N56U B1 újabb, erősebb, a topik összefoglalóban megtalálod a hardveres eltéréseket.

(#53337) superg válasza Intruder2k5 (#53336) üzenetére


superg
senior tag

Köszi a segítséget akkor RT-N56U B1 áll nyerésre.

(#53338) tamasbartha


tamasbartha
csendes tag

Sziasztok!
Router vásárlás elött állok. Otthon 240-es upc net van. Két routert néztem: Asus DSL-AC52U , Asus RT-AC58U melyiket ajánljátok. Illetve esetleg ebben az árkategóriában tudtok jobbat?
Köszi!!

(#53339) Gubek-Einste válasza tamasbartha (#53338) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A DSL-AC52U egy xDSL modem-router kombo eszköz így neked az nem jó, az AC58U-ról még semmi tapasztalat sincsen.
Hasonló eszközök még az Asus AC55U és a TP-Link Archer C5/C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53340) Klupido


Klupido
tag

Egy olyan kérdésem lenne,hogy adott egy hétvégi ház ahova ip kamera telepítése van folyamatban.
10/4 Mbit internetre van lehetőség,és a hálózatot el szeretném érni openvpn-el mivel a helyi NAS-om lenne az"NVR".
NAT-olt hálózat lenne,de port benyitás (3db) megoldható.
Routernek ezenkívül ki kellene szolgálni pár telefont is alkalmanként,illetve online stream.
Jelenleg RT-N18U routerem van amivel meg vagyok elégedve,viszont ehhez a sebességhez elég lehetne az RT-N12D1 is.Azt viszont nem tudom,hogy az openvpn mennyire proci igényes,vagyis hogy a "kisebbik" router is elbírná -e a feladatot?Persze FW. csere mindenképpen kellene mivel D1-ben nincs alapból openvpn.Tomatot néztem rá.

(#53341) killer1203


killer1203
senior tag

sziasztok 10-12 ezer körül milyen wifis routert vegyek?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#53342) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok, ősrégi, ám beton stabil D-Link DiR-655-ömet kell cserélnem gigabites netre váltás miatt. Nehezen igazodok el a jelenlegi SOHO kínálatban, mert az utóbbi években itt itt bejött a "millió funkció a fos hardver mellé" szemlélet, így a véleményetekre lennék kíváncsi. Feltételeim:

- Stabilitás! Nem szeretném naponta, sőt havonta sem újraindítani
- WAN to LAN és LAN to WAN throughput, NAT-olás VALÓSAN 900mbit fölött legyen, sok kapcsolatnál is.
- Minimum 4db gigabites ethernet port a vezetékes hálózatnak
- ac-s wi-fi nagy hatósugárral, stabil jellel, a sebesség annyira nem fontos, kizárólag telefonok és tabletek lesznek rajta, melyeken a böngészés a fő felhasználás.
- Várhatóan hosszú élettartam. Mivel ezek az eszközök nincsenek olyan régóta a piacon, így maximum tippelni lehet melyik konstrukció nem hal meg 3 év múlva.
- Reális ár. A fenti kritériumoknak maradéktalanul feleljen meg, a többi sallangért viszont nem fizetnék, ha nem muszáj és a túlárazott vackok sem érdekelnek.

Mivel gyakorlatilag a virtual serveren és a port forwardon, tűzfalon kívül mást nem igazán használok a routerben, így esata, beépített torrentkliens, usb portok tömkelege, AP-ként működés, stb. NEM szempont.

Melyek jöhetnek szóba?

[ Szerkesztve ]

(#53343) Gubek-Einste válasza killer1203 (#53341) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

#53342 Spirit
Asus AC55U/AC56U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9 ami megfelel az igényeidnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53344) killer1203 válasza Gubek-Einste (#53343) üzenetére


killer1203
senior tag

2-3 fal lenne körülbelül, ami kb 15-20 méter , semmi egyéb igény nincs valami jobb minőségű kellene 10-12 ezer körül 20mb os tonline egyenlőre

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#53345) Gubek-Einste válasza killer1203 (#53344) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20-as nethez elég egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND.
20k alatt az Asus N18U/N56U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53346) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Egy digi 500/200-as nethez szeretnék egy routert. Mit ajánlanátok?

Don't hate the player, hate the game ...

(#53347) MaCS_70 válasza drmazsi (#53346) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sok paramétertől függ -- a visszaolvasás és az összefoglaló sokat segít az igényeid megfogalmazásában, sőt, jó eséllyel a választ is megkapod előre.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53348) drmazsi válasza MaCS_70 (#53347) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszönöm!

Ezek alapján amiket mondtál lehet ez lesz a nyerő : [link]

Don't hate the player, hate the game ...

(#53349) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Gyors kérdésem az lenne hogy a tp link archer c5 tud e qos-t?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#53350) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Sziasztok!

TP-LINK C3200-ról valakinek tapasztalat? Vélemények?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.