Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53351) Brogyi válasza marec1122 (#53349) üzenetére


Brogyi
senior tag

(#53352) Gubek-Einste válasza marec1122 (#53349) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

#53350 RobexX10
Tapasztalat nincsen.
Nem tűnik rossz eszköznek, érdemes a beszerzésre az adatai alapján.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53353) RobexX10 válasza Gubek-Einste (#53352) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Köszi! Gondolkodok a beszerzésén. Tudása jó valóban. Stabilitására lennék még kíváncsi. De akkor marad még a külföldi fórumok böngészése :)

(#53354) Thusor


Thusor
őstag

UPC 120/10-es nethez szeretnék egy megbízható routert venni. TP-Link TL-WR1043ND router mennyire javasolt ehhez a nethez? Elsődlegese feladat az lenne hogy 66 nm-es ytongos házban wifin osztani tudja a netet valamint gigabites lan csatijai legyenek a belső hálózathoz, valamint USB porton nyomtató megosztás. UPC connect box-ot helyettesítené, mert sajnos ott meggyűlt vele a bajom. Nagyon fapados, se nyomtatószerver funkció, se usb, a tűzfal bekapcsolásával folyamatosan nem jönnek be oldalak, mert arra hivatkozik hogy a DNS szerver nem tudta feloldani az oldalt...stb.

Vagy esetleg tudtok hasonló árban jobb eszközt?

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#53355) MaCS_70 válasza Thusor (#53354) üzenetére


MaCS_70
félisten

A jelek szerint az 5 GHz akkor nem fontos.

A 1043-as jó eszköz, de ha rá tudsz még áldozni egy kicsit, akkor inkább Asus N18u.

Maga a hardvere is erősebb, a gyári szoftvere meg különösen, de mivel házról, tövv szintről van szó, az Asus erősebb wifijének érezhetően előnyét élvezheted.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53356) Thusor válasza MaCS_70 (#53355) üzenetére


Thusor
őstag

5 Ghz nem igazán fontos. Nincs eszközöm ami kihasználná, max a telefonom vagy google chromecast, de el vannak 2.4 Ghz-en is normálisan.

Igen, jó lenne ha a lakásban a wifit rendesen le tudná fedni és nem lenne az hogy távolabbi pontokon már nagyon gyenge a jel.

Akkor az Asus N18U-t megrendelem, annyival nem drágább mint a TP-Link megoldása, de ha jobb a wifi és erősebb a vas, akkor ennyit rá tudok még áldozni. Köszönöm a segítséged.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#53357) oil120


oil120
senior tag

Sziasztok,

Panelba a Telekom hálózatára D-Link 321B modem mellé azASUS RT-N56U vagy ASUS RT-N18U Router megfelelő?

Előre is köszönöm,
oil

[ Szerkesztve ]

(#53358) Intruder2k5 válasza oil120 (#53357) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mivel panelban jellemzően elég sok szomszédos zavaró wifi hálózat van, így inkább az RT-N56U. Ám annak előnyét is nyilván csak akkor tudod kihasználni, ha van 5GHz-et támogató kliens eszközöd is.

(#53359) LucentTwo


LucentTwo
tag

Sziasztok,

500-as Digi net lesz bekötve és ehhez szeretnék kérni egy tanácsot, hogy melyik wifi router lenne jó hozzá. A közelben nincs más router, ami zavarná e jelet.

Előre is köszi!

(#53360) szaboi6512 válasza LucentTwo (#53359) üzenetére


szaboi6512
őstag

Itt megtalálod a megfelelőt
500 mbit-ig

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#53361) LucentTwo válasza szaboi6512 (#53360) üzenetére


LucentTwo
tag

Esetleg ez a típus: Asus RT-AC53 AC750, aza kettő ami az osszefoglalóban van kicsit drága. De ha sokkal jobbak akkor meggondolandó.

(#53362) Intruder2k5 válasza LucentTwo (#53361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hardveres paraméterei alapján nem lenne rossz, ám kategóriájában az 5GHz-es WiFi része elég gyengének minősül, mivel csak 1x1 MIMO, így n szabványon 150Mbps, ac szabványon pedig 433Mbps maximális linksebességre képes. Amennyiben nincsenek komoly igények WiFi-t tekintve, pl. csak telefonnal használnád, ahol majdnem mindegy a sebesség, úgy megfelelő lehet.

(#53363) LucentTwo válasza Intruder2k5 (#53362) üzenetére


LucentTwo
tag

Laptopokkal, Ps4-el, meg ugye telefonokkal.lenne hasznalva. De 2.4ghz-en jol mukodne?

(#53364) Intruder2k5 válasza LucentTwo (#53363) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

2.4GHz-en 300Mbps a maximális linksebessége, ami annyit jelent, hogy megfelelő klienssel valahol 100-130Mbps körül lehet az elérhető sebesség WiFi-n, tehát átlagosnak mondható.

Félreértés ne essék, 5GHz-en is jól működne, csak becsapós lehet az ac szabvány jelölése, miközben sebességet tekintve nem sokra képes. 5GHz-en az a 150Mbps link, 60-100Mbps mérhető sebességet ha eredményez, ez pedig nem az, amit általában elvárnak az emberek egy ac-s routertől.

Ha ezek a dolgok világosak és így megfelelnek akkor oké, csak sokan aztán meg fel vannak háborodva, hogy "de hát azt olvastam, hogy az ac-s routeren megy akár 500 megabit is wifi-n".

[ Szerkesztve ]

(#53365) LucentTwo válasza Intruder2k5 (#53364) üzenetére


LucentTwo
tag

Akkor jobban jarnek az asus rt-n18u-val!? Amit ajanlottak.

(#53366) Intruder2k5 válasza LucentTwo (#53365) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem igen. Ismert és bevált típus, széles third party firmware választékkal, mind SoC, mind RAM tekintetében veri a másik említett modellt, és 2.4GHz-es WiFi-ben is jobb. Ellenben 5GHz nincs benne, tehát annyi hátránya lehet, hogy itt minden kliens egy AP-ra csatlakozna, de Best Buy 2.4GHz-es routerként szoktuk említeni.

[ Szerkesztve ]

(#53367) LucentTwo válasza Intruder2k5 (#53366) üzenetére


LucentTwo
tag

Ez a típus mit tud letöltés szempontjaból!? Csak, hogy mit várjak el tőle, mi aza maximum amire képes lehet?

[ Szerkesztve ]

(#53368) Intruder2k5 válasza LucentTwo (#53367) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A topikjában láttunk már 900Mbps feletti speedtest-eket is, persze kábelen, ezt viszont hozza is bármikor. WiFi-n nekem mindig ez a 160Mbps mérés ugrik be mint maximum, de nem régen valaki mint ha írta volna ugyanitt, hogy neki ment már stabil 200Mbps is. De ugye azt mindig hozzá kell tenni, hogy a WiFi sebességet kis túlzással még a csillagok állása is befolyásolja, szóval garancia erre nincs, hogy nálad is 160-200Mbps lesz.

[ Szerkesztve ]

(#53369) Multibit válasza LucentTwo (#53361) üzenetére


Multibit
veterán

Az a router a 100 Mbps portjaival kevés lesz az 500-as netelőfizetéshez ;]
Az N18U nagyon jó, kábelen meglesz vele a teljes sebesség. De csak kábellel!

(#53370) Intruder2k5 válasza Multibit (#53369) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-AC53 Gbit-es router.

(#53371) HeliumA


HeliumA
aktív tag

Nekem a héten lesz Digi 1000-es. Ha jól olvasom a topikot akkor érdemes egy TP-link Archer-t beszerezni hozzá a jó net miatt?

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#53372) Brogyi válasza HeliumA (#53371) üzenetére


Brogyi
senior tag

Tudod mit jelent a dual stack? Ha nem, választás elött gyorsan ismerkedj meg vele.

(#53373) kakadu78


kakadu78
csendes tag

sziasztok!

asus ac58u -ról esetleg valakinek véleménye?
köszönöm

(#53374) MaCS_70 válasza kakadu78 (#53373) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én még Google-lel sem találtam érdemi tesztet róla.
Nagyon új még...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53375) Gubek-Einste válasza HeliumA (#53371) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olyan router kell amelyik hardveres NAT képes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53376) Multibit válasza Intruder2k5 (#53370) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor engem átvert a wikidevi:
https://wikidevi.com/wiki/ASUS_RT-AC53U

[ Szerkesztve ]

(#53377) Multibit válasza Intruder2k5 (#53370) üzenetére


Multibit
veterán

Gratulálok az Asusnak :W
AC53 750-es wifi-vel és gigabites porzokkal <> AC53U 1200-as wifi-vel és 100-as portokkal!
Bocs, nem gondoltam volna, hogy mindössze egy U-ra futja nekik...

(#53378) Intruder2k5 válasza Multibit (#53377) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az "U" az USB-re utal, bár gondolom ezzel nem mondok újat. :)

Az AC750 + 100Mbps ethernet más gyártóknál is bevett gyakorlat.

TP-LINK Archer C20

(#53379) Multibit válasza Intruder2k5 (#53378) üzenetére


Multibit
veterán

Persze, persze, tudom, hogy máshol is dívik az AC750.
Nekem a gyártók - időnként alkalmazott - típusjelölése megy az agyamra. Azért lássuk be az AC53 és az AC53U között jelentősebb különbség van, mint az USB :(( Itt még egy G-re sem futotta, mint az AC1200-nál.

(#53380) Intruder2k5 válasza Multibit (#53379) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, lehetne egyértelműbb, az biztos.

(#53381) HeliumA válasza Brogyi (#53372) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Elolvastam az IPv6 szabványt, de ez főleg a címkiosztásról szólt és a biztonságról. Nekem meg az adatátviteli sebesség számít, és nem a fix végpontosra gondolok, hanem a vezeték nélkülire. Lakás 100nm 3 számítógéppel (sőt nemsokára a jön a 4. is), valamint rengeteg mobil eszközre.

Akkor így most melyik lenne a jó választás úgy, hogy jó lenne az 1Gbit-et kihasználni ha már van.

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#53382) Gubek-Einste válasza HeliumA (#53381) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

A teljes sebesség csak kábelen lesz meg.

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53383) citkar


citkar
addikt

Üdv!

Olyan routert keresek, amelyikben van SIM foglalat 4G mobilnethez, ugyanakkor USB-n külső tárhely ráköthető és szükség esetén torrent kliens is futhasson rajta.
Az Asus 4G-N12, amit láttam, de jó lenne 50 ezertől érdemben olcsóbb :)

(#53384) citkar válasza citkar (#53383) üzenetére


citkar
addikt

Ahogy elnézem sokkal olcsóbb, ha USB stickkel oldja meg az ember...
Ilyen kombóra is elfogadok tippeket.

(#53385) MaCS_70 válasza citkar (#53384) üzenetére


MaCS_70
félisten

Személyes tapasztalat (szívás) alapján elég kátyús ez a pálya.

Asus RT-N18u és AC87u routerekkel próbáltam D-Link DWM222 és Huawei E3372 stickeket, de kb. 25 Mbps-nál megállt a sebesség, holott azonos helyen maguk a stickek bőven vitték a 80 Mbps-ot.
Szerintem az a gond, hogy a routereim firmware-ébe nincs belefordítva az adott stickek drivere, így azokat általános driverként kezelve ennyit hoz ki belőlük.
A megoldás tehát az lehet, hogy eleve olyan párosítást veszel, ami definitíve összeszokott, pl. a D-Linknek van olyan routere, ami eleve jól kijön a D-Link stickjeivel -- lentebb olvashatsz is róla, pár hete volt téma.

A gond az, hogy a {sticket szerető} és az {ajánlott} routerek halmazának nem biztos, hogy van metszete.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53386) h146207


h146207
tag

Sziasztok!
1 emeletes, kb 80nm földszinti alapterületű téglaházba szeretnék routert, földszintre tenném, az egyik szélére, és jó lenne, ha az emeleten és a pincében is, a routertől legmesszebbi pontján is lenne jó jel.
Elég lehet az itt olvasott Asus N18u, vagy valami drágábbra kell beruháznom?
1 db usb elvárás, semmi más nem.
Köszi!

(#53387) kukoricalee


kukoricalee
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek !

Sajnos az örök hálózati mezőkre távozott a routerem , ami egy tplink 1043nd V2 volt.
Most keresem az utódját .

feltételek :
- "vigyen át 2 panelfalat" és 70nm területet gond nélkül
- tudja kezelni a 120-as netet
- masszív gyors wifi
- 2 USB
- tudja a USB nyomtatót is gond nélkül kezelni
- ne kelljen gyakran újraindítani

az esélyesek eddig :
ASUS N18U , ASUS RT-N56U

Persze minden ajánlást örömmel fogadok :)

(#53388) citkar válasza MaCS_70 (#53385) üzenetére


citkar
addikt

Milyen formware-rel próbáltad? Gyári, Tomato, egyéb?

Jó lenne TP link is, de azokban egyiknél se láttam torrentezési lehetőséget. Még egy fapadosat se :D

[ Szerkesztve ]

(#53389) MaCS_70 válasza kukoricalee (#53387) üzenetére


MaCS_70
félisten

A panelfal említése arra utal, hogy sűrű társasházi hálózatok vesznek körül -- ami jó ok az 5 GHz használatára.

Ha mégsem kell az 5 GHz, akkor N18u, ha kell, akkor inkább az N56-os. Elég vacak választási kényszer, mert mindkettő másban erősebb.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53390) MaCS_70 válasza citkar (#53388) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gyárival és annak derivátjaival: HGG, Merlin...

A Tomatot az N18-asom valamiért nem szereti.

Még a következőkben gondolkodom:

1. Egy windowsos netbook bevetése modemként. Még nem tudtam kipróbálni, de másik topikban ajánlották, hogy simán össze tudom kapcsolni a két hálózatot NAT-olás nélkül, így simán modemként mehet. A fogyasztása nem vészes, viszonylag olcsón beszerezhető.

2. Egy Raspberry PI alkalmazása. Van egy OfModemsAndMen nevű projekt, ami ténylegesen OpenWRT-t takar PI-re is. Ehhez sajnos tök hülye vagyok, de meglepne, ha egy hozzáértő két perc alatt nem tudja beállítani.

Én sajnos csak valamikor tavasszal tudok megint ezzel foglalkozni, úgyhogy most én is csak fülelek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53391) citkar válasza MaCS_70 (#53390) üzenetére


citkar
addikt

Pedig hasonló Asus routeren gondolkdotam + sticken :(
Senki nem használ mai Asus routert LTE 4G stick-kel, ami legalább 40-50 Mbitet tud?
Megnéztem az Asus routerek 3/4G stick kompatibilitási listáját, de ha azokkal sem bírja kihasználni a 4G-t, akkor tanácstalan vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#53392) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Még bő két hónap mire bekötik az optikát, de időben szeretnék képben lenni.

Gigabites csomagot kérünk. Három asztali gép és egy NAS. Mindegyik vezetékesen, plusz két telefon és egy tablet. A NAS már megvan, DS116 dualcore 1.8Ghz proci 1GB RAM, sokan nagyon jó véleménnyel vannak erről a NASról, ami a letöltési sebességét illeti az erős SoC miatt (van akinél a 240-es Diginetet elviszi, 30MB/s. Én is minél magasabb értéket szeretnék elérni. Ezért érdeklődnék, hogy egy router esetében a dualcore-os proci és legalább 256MB RAM mennyire releváns? Abból indulok ki, hogy mivel ő a forgalom irányító és lebonyolító eszköz, akkor erre is figyelni kell - mármint ha minél zökkenőmentesebb sebességet szeretnék elérni vezetékesen. Vezeték nélküli képességek is fontosak, de mivel van egy tartalék routerem is, így AP módban majd beteszem azt, ha esetleg nem lenne akkora hatótáv.

AC56U-t néztem ki, ahogy olvasom elég combos a hardvere(?).

:R
T

[ Szerkesztve ]

(#53393) MaCS_70 válasza citkar (#53391) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen 4G sticket találtál, ami szerepel az AsusWRT kompatibilitási listáján?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53394) yodee_


yodee_
őstag

Üdv Mindenki!

Szeretnék információkat kérni, hogy sikerült e már tesztelni, kitapasztalni hogy 1000 mbit-es internethez milyen routert szabad venni. A jelenlegi (Tp-Link WDR4300) sajnos képtelen ekkora tempóra. Várom a véleményeket. Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#53395) Intruder2k5 válasza yodee_ (#53394) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gyári firmware-el használod? Úgy illene neki megugrani ezt a szintet.

(#53396) yodee_ válasza Intruder2k5 (#53395) üzenetére


yodee_
őstag

Openwrt-vel használom. 160 megánál megáll a tudomány. Akik gyárival próbálkoztak 300ig jutottak. Igazából kb 6 éve megvan szóval kiszolgálta az árát...

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#53397) citkar válasza MaCS_70 (#53393) üzenetére


citkar
addikt

Csak pár innen:
Huawei E3372
Huawei E3272

[ Szerkesztve ]

(#53398) Gubek-Einste válasza h146207 (#53386) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Elég lehet az itt olvasott Asus N18u, vagy valami drágábbra kell beruháznom?
A drágább eszközöknek sem jobb a hatótávjuk, csak erősebb hardverrel rendelkeznek.

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

#53392 tomi5244
Ha van NAS akkor a router-re csak alap feladatok hárulnak így a dual core SoC és a 256 MB RAM annyira nem fontos.

AC56U-t néztem ki, ahogy olvasom elég combos a hardvere(?).
Már kifutott termék, az utódja már kapható.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

#53396 yodee_
A legtöbb router csak gyári firmware-rel képes a gigabites netet lekezelni (az Asus ARM alapú eszköze CFW-vel is).
Hardveres NAT a kulcsa mindennek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53399) MaCS_70 válasza citkar (#53397) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valóban -- ez alapján vettem meg az E3372-est, amivel aztán szépen le is ragadtam a 25 Mbps-nál. :(
(Nem HiLink verzió volt.)

Ami eleve gyanús volt az az, hogy a FW legördülő menüje nem tartalmazta az E3372-est, az Auto opciót választottam. Lehet, hogy itt szúrtam el valamit.

De több helyen is olvastam, hogy az N18 USB-n ennyit tud. Ezt viszont furcsállnám.

Meglehetősen csalódott vagyok, mert messze nem tartom eltúlzott igénynek, hogy menjen USB-n az LTE, mondjuk legalább 150 Mbps-mal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53400) citkar válasza MaCS_70 (#53399) üzenetére


citkar
addikt

50-100 Mbit/sec már elfogadható lenne.
Jó kérdés másnak, más Huawei stickek hogyan működtek...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.