Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53551) Gubek-Einste válasza GAthersw (#53549) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annyiért nagyon megéri, itthon AC68U-t lehet kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53552) McSzaby válasza Gubek-Einste (#53550) üzenetére


McSzaby
őstag

Ez lett volna a következő kérdésem. Szerintetek amúgy melyik a megbízhatóbb? N12 WDS módban, vagy N12 repeater módban?

N12+ is tudja ezt gyárilag?

(#53553) Gubek-Einste:
Ezért akartam alapban repeatert. Régebben voltak gondjaim wds-sel, azóta azt hittem javítottak rajta, de akkor ezekszerint nem.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#53553) Gubek-Einste válasza McSzaby (#53552) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater módban mindenképpen mert a WDS a nem szabványos volta miatt elég bizonytalanul tud működni, általában csak teljesen (hardver/firmware verzió) azonos eszközök között jön össze a kapcsolat

Az N12+ nagyon nem ajánlott eszköz, csak a D1!

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53554) McSzaby válasza Gubek-Einste (#53553) üzenetére


McSzaby
őstag

Köszönöm, akkor D1-t veszek, az később jó lesz másra is. :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#53555) vargalex válasza vargalex (#53548) üzenetére


vargalex
félisten

Egy dolog még: másik digi-s topictárssal beszélgettem privátban. Ő alap OpenWrt CC 15.05.1-el 630 Mbps-t mért. Az nem derült ki, hogy abban a pillanatban router nélkül mennyi lett volna valójában (adott esetben lehet, hogy éppen az aktuális sebesség csak ennyi volt).
Én viszont trunk, illetve LEDE alatt mértem, tehát még az is változtathat az elérhető sebességen.

Alex

(#53556) Dare2Live válasza GAthersw (#53549) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Tudsz adni egy linket? Én 194 eur alatt nem találom.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#53558) hami85


hami85
tag

Sziasztok!
Telekom most upgradelte a netet itthon, és kaptam egy Dlink DIR842-es routert. Valaki meg tudja mondani ezen hogy tudok address reservationt beállítani MAC cím alapján? Sehol nem találom a menüjében. Ez a 2.02-es FW rajt.
Köszi előre is.

(#53559) mzso


mzso
veterán

Helló!

Melyik kb a legolcsóbb wi-fi router ami tud Captive Portal funkciót?
(Magyarul a böngésző átirányítós bejelentkező képernyő funkciót)

Lehet, hogy AP is elég de azokat nem ismerem.
Gondolom azokon is van egy LAN port amivel router-rel vagy modemmel modemmel összedugva kb plug@play módon működik, nem?

[ Szerkesztve ]

(#53560) Multibit válasza vargalex (#53548) üzenetére


Multibit
veterán

Elismerésre méltó! Egyben biztató a jövőre nézve.

(#53561) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

2 héttel a gari lejárta után meghalt az Asus N65u 2.4 ghz-es része. Először csak belassult utána már nem is látják az eszközök.
Kb 2 éves Padavan firmware volt rajta, megpróbáltam hátha segít és felraktam a legújabbat.
Most már a beállításokban nem látszik a csatlakozott eszközök listája ,a port forwardot is hiába állítgatom ,nem jegyzi meg.
A gyárit ,hogy tudom visszatenni ,vagy holt találok egy régebbi Padavan-os firmware-t? az oldalon nem találom.

Ez ,hogy villog a 2.4 ghz-s led ez hardveres hiba lehet?

(#53562) Gubek-Einste válasza hami85 (#53558) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT érdeklődjél ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53563) Gubek-Einste válasza mzso (#53559) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

CFW alatt megoldható az ilyesmi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53564) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#53561) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT érdeklődjél ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53565) Gsx-rr válasza Gubek-Einste (#53564) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Elég döglött az a topic ,de köszi!

(#53566) itg


itg
tag

Üdv.

Az AC1200G+ szívás után rendeltem egy AC58U-t.
Csak csendben kérdezném, ugye lehet engedélyezni az ssh-t a webes felületen?
Érdekes, hogy sehol nem találok róla semmi leírást....

Köszi.
Ha megérkezik és lesz némi tapasztalatom, mindenképpen leírom.

[ Szerkesztve ]

(#53567) Gubek-Einste válasza itg (#53566) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel még nagyon friss eszköz így nincsen vele semmi tapasztalat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53568) Intruder2k5 válasza itg (#53566) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Néhányan vannak a topikjában akiknek megvan már a router, kérdezd meg ott.

(#53569) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Egyre jobban böki a csőröm az Archer C5400.. Mergéri a plusz árát az AC88U hozzá képest?

A TP-Link-ben is Mui-Mimo, 512MB ram.

Egyre jobban felhúz, hogy nincs infóm a blackfriday-es rendelésemről.. :( Sajnos szerintem nem is lesz.. Az eddigi tapasztalatok miatt erre számítok. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#53570) Gubek-Einste válasza hackeeeee (#53569) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem nem de ez csak az én véleményem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53571) hackeeeee válasza Gubek-Einste (#53570) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Volt annó DualBand Tp-Link-em.. WDR3600, az 500-as nettel már kicsit vérzett a torka, viszont ismerősöm máig megelégedéssel használja. De, összességében szerettem.

Valszeg le fogom mondani az AC88U-t. Jó áron lenne, de nem fogok rá várni 2-3 hetet. Bár, még az is lehet, hogy kivárnám, ha legalább kapnék tájékoztatást róla, hogy 3 hét és megérkezik, de semmi.

És, a BF-es árhoz képest is olcsóbb lenne a C5400...

Ami böki a csőröm a tp-link-nél, az a szoftveres támogatás..

Plusz Nézem, hogy ebből is van már V1 és V2, vajon mi lehet a különbség?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#53572) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Úgy néz ki kell vennem egy új routert a N65u-helyett. Gondolkoztam veszek egy ugyanilyet.
Esetleg ebben az ársávban olyan amiben erősebb az 5ghz?
Amúgy a külső antennás rotuereknek erősebb a jele?

(#53573) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok.
A következő kérdésem lenne. Van egy WDR4300-as TP-linkem, PPPoe csatlakozással, és egy WR1043ND routerem, csak torrentezni, OpenWRT-vel, nos ez utóbbit cserélném le.
Az alábbi a két kiszemelt, egy WDR3600 vagy WR1043ND V2.
A kérdésem nem is ez lenne, hanem hogy hozzá tudnék jutni jó árban egy D-Link DIR842 AC1200 routerhez. Kérdés, hogy megérné-e lecserélni ez utóbbira a WDR4300-at. Elvben nagyobb sebességre képesebb, de gyakorlatban nem tudom, ténylegesen jobb-e mint a mostani elsődleges routerem (ha ezt választanám, a WDR4300-ra menne OPENWRT.
A router feladata lényegében az internet csatlakozás létrehozása, és wifin kiszolgálni 4 eszközt.
Ami fontos:
- Gigabit LAN
- Dual band wifi
- Wifi hatótáv minimum mint a WDR4300-é.
- Wifi kapcsolatk szűtése MAC alapán

A többi alap gondolom, miszerint port nyitás stb.

(#53574) vargalex válasza kovbandi82 (#53573) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha a 4300 wifi-jével elégedett vagy, akkor nem lenne jobb egy NAS mellé?
Ha kellenek a plusz portok és a wifi nem fontos, akkor viszont a 4300 mellé egy D-Link DIR-860L-et ajánlanék OpenWrt-vel (akár elsődleges routernek is és a 4300-at AP-ként használva). Samba-n 100 MB/s fölötti olvasási sebesség (USB3-on HDD-ről), stb. Én még 14900 Ft-ért vettem, most 16900 Ft-ért vehető meg.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#53575) scansat


scansat
tag

Sziasztok

Routert szeretnék venni, mert a régi már a végét járja. Olvasgattam már hogy itt kinek mit ajánlottatok..jórészt Asus-okat, de pár dolgot nem értek. Pl. az Asus RT-56U az régebbi de drágább mint az utódja az Asus Rt-N53? Ez most hogy van? Visszafelé számozzák? És ráadásul az újabb modell olcsóbb?

Ami viszont nekem kellene, hogy kábelen gigabiten a maximumot vigye át. WiFi az ritkábban kell. Ha van benne nem baj, hátha később kelleni fog, de ha csak valami alap WiFi az sem gond. Eddig egy Linksys WRT 54 GL típust használtam. Ez egy igásló, de komolyan. Nálam nem design router kell, tehát az Asus-októl már ezért is tartok. Nálam a router a családi ház padlásán egy gerendán rúterkedik. (jó, van fenn egy polc) Innen van minden helyiségbe lefűzve a kábel. Szóval nem az ágyam mellett kell villogjon. Kell bírja télen a -20 fokot és nyáron a +40 fokot! USB ez+az nem kell, mert ugyanott a padláson van egy NAS (az is köszöni bírja évek óta) és egy switch is, valamint egy Ubiquiti AP. Szóval most egy gigabites igáslovat keresek. :DD

(#53576) IG55


IG55
senior tag

TP-LINK TL-WR1043ND és a TP-LINK TL-WR841N között mekkora lehet a különbség wifi jelerősségben?
Ha számottevően jobb az 1043, inkább kifizetem a háromszoros árat.

(#53577) IG55 válasza IG55 (#53576) üzenetére


IG55
senior tag

Illetve úgy látom, hogy ha jelerősség, akkor a ASUS RT-N18U-t is érdemes lenne figyelembe vennem.

(#53578) kovbandi82 válasza vargalex (#53574) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

NAS helyett van egy HTPC gépem, a D-Link routert meglesem, köszi :)

(#53579) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#53572) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Úgy néz ki kell vennem egy új routert a N65u-helyett. Gondolkoztam veszek egy ugyanilyet.
Újabb N65U-t már nem érdemes venni.

Esetleg ebben az ársávban olyan amiben erősebb az 5ghz?
Amúgy a külső antennás rotuereknek erősebb a jele?

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.
A külső antennás eszközök ideálisabbak de ez még nem garantál feltétlenül jobb eredményeket.

Asus AC55U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9 lenne az ajánlott jelenleg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53580) Gubek-Einste válasza scansat (#53575) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N53 elég régi darab, már nem is lehet kapni, amit láthattál az az AC53 vagy AC53U. Mindkét eszköz már AC-s wifi-vel rendelkezik de az egyik csak AC750-es, a másiknak pedig csak 100-as portjaik vannak így van valamilyen hátrányuk az N56U-hoz képest.
Az Asus-ra az erős hardver és a nagy tudású gyári firmware a jellemző, a kinézett csak plusz.
Ha nem fontos a wifi akkor Asus N18U, erős hardver de csak 2,4 GHz-s wifi-vel van szerelve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53581) Gubek-Einste válasza IG55 (#53576) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53582) Gsx-rr válasza Gubek-Einste (#53579) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Miért nem érdemes már azt venni? Az újabb Ac-s router-ek miatt?
Igazából az N65U 5ghz-es képessége amiatt elég volt ,mert a tv-k tökéletesen vették róla az 5ghz-es jelet.
A telefon már nem de annak jó a 2.4
Működésével se volt gondom ,hibátlanul végezte a dolgát.
Legszivesebben maradnék a márkánál ,csak ez bosszant ,hogy ennyi idővel a gari lejárta után adta fel.
Most megoldottam úgy ,hogy 5ghz-en mennek a tv-k( ott tökéletesen működik,vezetéken is)
a telefonok ,meg csatlakoznak a szolgáltatós modemhez.
Gondolom a ac55u jobb mint az Archer c5? Most ez a kettő között gondolkozom.

Hátha valakinek kell egy kis apróért majd a régi! :)

[ Szerkesztve ]

(#53583) MaCS_70 válasza IG55 (#53577) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én történetesen ezt a három routert próbálgattam egy helyen, és elég jelentős különbségeket találtam.

Ahol a háztól úgy 20 méterre az N18-cal (gyári rendszerrel) még szaggatásmentesen tudtam VoIP-on telefonálni, a 1043-asra már éppen csak fel tudtam jelentkezni, a 841-es meg már nem is látszott.

Ahol még mindhárman képben voltak, ott a két TP-Link között 2-3 dB volt a Wifi Analizer szerinti különbség, az Asus meg 5-6-tal vezetett, de volt, hogy 10 dB (!!!) különbséget is mutatott.

Jelenleg is, ha átmegyek a szomszédba (kb. 30 méter), a telefonommal az ablakban simán csatlakozom a saját N18-asomhoz, ami nálam a ház túlsó, kissé árnyékolt végéban van, míg otthon az ő 841-esét annak ellenére sem látom, hogy az a hozzám közeli oldalon egy ablakban van.

Nagyon sokszor megírtuk már itt, hogy az N18u wifiben és gyári szoftverben IS erősebb ezeknél.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53584) hackeeeee válasza hackeeeee (#53571) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megvárom milyen árakat kapok, de benne van a pakliban, hogy AC87U lesz a vége. Nem nagyon hiszem azt, hogy megéri a 88U a közel dupla árat. :( Oké, hogy jobban néz ki, de akkor is.. Bár az tény, hogy jól jönne a 8 port.

AC3200-at néztem még, de ez az osztott AC sáv számomra nem fontos.

TP-Link-be nem merek beleugrani a korábbi közös kellemetlenségek után. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#53585) itg válasza Gubek-Einste (#53567) üzenetére


itg
tag

köszi, lesz nemsoká, csak kapjam meg :)

(#53586) itg válasza Intruder2k5 (#53568) üzenetére


itg
tag

Köszi!

(#53587) mzso válasza Gubek-Einste (#53563) üzenetére


mzso
veterán

A CFW most nem játszik. Olyan kéne amiben gyárilag van.

Eddig az EAP110 volt a legolcsóbb amit kiszúrtam de az is 18-20 ezer....

(#53588) bladzs


bladzs
csendes tag

Sziasztok,

Wifi vásárlás elött állok. Elég komplikált a helyzet otthon. Most lett nagyobb másik internet 100/10es kábelnet. Egy 120m2 es házról lenne szó, ahol a ház egyik szegletében van az internet bejövetel, és a ház túlvégébe is át kellene lőni a wifit. Kábeles megoldás nem működik, nem tudom átvezetni a házon, vagy kicsit közelebb vinni. Maximum 8 eszköz(3telefon, 3 laptop, 1TV és 1XBOX360) csatlakozna a hálózatra, de ez normál esetben csak 3-4 eszköz. Jelenleg úgy van megoldva, hogy a modemre egy TP-Link TL-WR740N 150Mbps router van rákötve, és erre van rácsatlakozva egy Linksys WRT54GL 54Mbps a ház közepén. A ház másik szakadozik és néha eltűnik a Tp link jele, a Linksys meg ugye közel se küldi át a teljes sávszélességet, elég szenvedés vele netezni.

A környéken egyáltalán nincs sok Wifi, és csak 1 mobil tudja az AC szabványt. Ezért arra gondoltam, hogy egy sima N es szabványú Single router elég lenne. Igazából arra van csak szükségem, hogy erős legyen és menjen át az egész házon. De nem tudom, hogy a routerem gyenge, vagy az eszközeim gyengék, hogy az egész házon keresztül vissza lőjék a jelet.

Terv egy erősebb router vásárlása a modem mellé, és a mostani Tp-Linket pedig beraknám a ház közepére.

Tudtok ajánlani egy routert, ami ilyen felhasználásra elég lehet? Én TP-Link TL-WR940N 450Mbps ra gondoltam. A 3db 5dbi-s antenna lehet elegendő lenne, hogy az egész házat átérjem, és akkor nem kellene 2. router, de ha az eszközeim lennének gyengék, akkor még mindig be tudom állítani a mostani 150es Tp-Linket.

Vagy valami teljesen más megoldása lenne valakinek?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#53589) IG55 válasza MaCS_70 (#53583) üzenetére


IG55
senior tag

Nagyon sokszor megírtuk már itt, hogy az N18u wifiben és gyári szoftverben IS erősebb ezeknél.

Igen, ezért is gondoltam, hogy az Asus lenne a legmegfelelőbb.

Köszi a ráerősítést a példákkal!

(#53590) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#53582) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az árkategóriában már egyértelműen AC-s eszköz kellene venni, újabbak/gyorsabbak általában már azok.
Maradjál az Asus-nál és válaszd az AC55U-t vagy friss AC58U-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53591) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Egy kis infó, ha esetleg valaki rendelt Edigital-ból BlackFriday-en AC88U-t.

Elvileg a jövő héten kapnak belőle, de nem tudták fixre megmondani, hogy biztosan fog-e érkezni belőle.

AC87U teszt indul. :) Köszönet az infókért. :) :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#53592) Gubek-Einste válasza mzso (#53587) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos ez a funkció már nem otthoni kategória így vagy CFW-t használsz vagy olyan eszközt ami nem alap otthoni használatra van szánva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53593) Gubek-Einste válasza bladzs (#53588) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező eszköz kell ezért a TP-Link 940N nem lesz jó.
Ha nem dual band wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 lenne az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53594) Gsx-rr válasza Gubek-Einste (#53590) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Meggyőztél. Néztem nem nagy az árdifi. Mennyivel jobb a 58u?
Csak lesz valahol olcsóbban pénteken.

(#53595) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#53594) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Újabb szériás eszköz de pontos adatok még nincsen róla, alig jelent meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53596) fincsi


fincsi
csendes tag

Sziasztok!
A kövektező kérdésem lenne. Adott egy szolgáltatótol kapott VDSL2 router (Technicolor TG588v), amit le szeretnék cserélni egy másikra.Ha már csere akkor szeretném ha dualbandes lenne,a kiszemeltem egy TP-Link VR600 lenne, valamint a PC-be vennék egy TP-Link Archer T9E hálózati kártyát. Ezzel mennyire oldható meg hogy megmaradjon a Gigabites (vagy közel gigabites) sebesség PC és NAS között?
Jelenleg a NAS a gép mellett található, ami az emeleten van,amit egy TP-Link TL-WA850RE köt össze a routerrel a földszinten.A távolság köztük kb 2,5 méter lenne! Szeretném a NAS-t átrakni, közelebb a routerhez, ahol senkit sem zavar ha 0/24ben működik, de nem szeretném elveszteni a hálózati sebességet.
Illetve a szolgáltatóm a DSL kapcsolódásnál megadott egy ún. Annex B tipust, de sajnos nem tudom h ez a router képes e erre, vagy csak az A tipusra, és hogy ez mennyire fontos? ( jelenleg ezt irja a routerben a dsl kapcsolatnál: ITU-T G.993.2 Annex B (VDSL2) ).
Ha nem akkor milyen routert ajánlanátok? Kb ebben az árkategóriában... :D
Vagy inkább választjak egy TP-Link TL-PA9020P KIT-et? Sok fórum olvasása után kicsit skeptikus lettem, hogy ez képes lenne a teljes sebességre vagy sem...
Esetlegesen az is megoldás lehet, hogy AC router gigabites sebességgel amit rákötnék a jelenlegire, majd rá a NAS-t,de ezt csak végső esetben...
Köszönöm szépen a segítségeteket!
Üdv, Norbi :)

(#53597) aidy01


aidy01
csendes tag

Sziasztok! Bár biztosan volt már róla szó korábban, és sokszor olvastam már régi hozzászólásokat, ill. a fóoum elején lévő leírásokat, mégis szeretném megkérdezni:

Digi 1 gigabites internet csomaghoz milyen AC szabványú routert javasolnátok? egy kicsi, 25 nm alapterületű lakásról van szó, a későbbiekben egy Synology NAS beüzemelését is tervezem - gondolom ez messze többet tud, szebb, jobb, gyorsabb, mint ha csak egy külső merevlemezt csatlakoztatnék egy arra alkalmas routerhez.

Nagyon köszönöm!

(#53598) Gubek-Einste válasza fincsi (#53596) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlottak a modem-router kombo eszközök használata. A szolgáltatód ki adja a szükséges beállításokat mert sokszor ezen bukik meg a dolog?
Nem alternatíva az, hogy a TC megy PPPoE Passthrough módba, ha be lehet állítani, és utána kötsz egy saját router-t?
Nincsen esély a gigabites átvitelre wifi-n, gyakorlati mérések szerint AC eszközpárral olyan 500 Mbps környékén van a max ami átmegy.
A NAS-t mindig a router-re érdemes közvetlenül kötni kábellel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53599) Gubek-Einste válasza aidy01 (#53597) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC55U/AC58U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9
A teljes sebesség csak kábelen lesz meg gyári firmware mellett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53600) Gsx-rr válasza Gubek-Einste (#53595) üzenetére


Gsx-rr
veterán

És az 56u-ról van valami infó.Árban ugyanannyi csak belső antennás.
Amúgy van már általános meggyőződés ,hogy a külső antennásoknak nagyobb a hatótávja?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.