Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53451) jeni


jeni
félisten

TP-lINK C3200 3 SÁVOS ROUTER MOST 55000Ft

(#53452) junior11 válasza KaiotEch (#53449) üzenetére


junior11
veterán

Szia, itt van PH-s teszt róla [link] , Edigital-ban most BF akciós.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53453) KaiotEch válasza junior11 (#53452) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen megtaláltam köszönöm, csak itt a tesztben ugye nem lényeges, hogy van-e más FW rá. Utána néztem, mégsem veszem meg.

(#53454) junior11 válasza KaiotEch (#53453) üzenetére


junior11
veterán

Pár pillanatra elcsábultam én is, de aztán mégsem :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53455) gaba2001 válasza junior11 (#53454) üzenetére


gaba2001
csendes tag

Levették a ZyXEL-t. :)
Az Asus RT-AC66U-al nagyon szemezek.

Kérném a véleményeteket,tudom nem lehet egyértelműen meghatározni, de azért hátha.

Egy 100 nm2 kétszintes családi ház, tégla fal, beton födém. A router az emeleten lenne, kb. a ház közepén. A wifi lenne a lényeges, hogy lefedje a házat teljesen, előny lenne ha a kertbe is nyújtana lefedettséget.

Előre is köszönöm válaszotokat.

(#53456) MaCS_70 válasza gaba2001 (#53455) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AC66 egy jó, stabil, de kifutott modell.

Ha találsz AC68-at, esetleg AC87-et, sokkal jobban jársz.

Lefelé, ha nem annyira fontos a nyers teljesítmény és az 5 GHz, akkor nagyon jó wifiben az N18 is. Nálam két évig remekül kiszolgálta a három szintes házat és a kertet. Most csak két szintes házban dolgozik, kerttel. 400 méterről (rálátással, ablakon át) vibereztem vele.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53457) Gubek-Einste válasza Sweet Lou 6 (#53450) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

CFW kompatibilis eszközök között nézzél széljel ilyen igényekkel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53458) gaba2001 válasza MaCS_70 (#53456) üzenetére


gaba2001
csendes tag

Köszönöm, várok még egy kicsit és a AC68 mellett döntöttem.

(#53459) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állóként szeretnék egy kis segítséget kérni.

Amik szempontok lennének:

1. 80 nm-es tégla társasházi lakásba lenne (volt már, hogy telítettség miatt eldobta a jelet, de mostanában nem volt gond), nem minden készülék tudja az 5 Ghz-et kezelni, de talán nem lenne rossz, ha lenne ilyen lehetőség is

2. legyen hozzá elérhető third party fw

3. jelenleg a telekom-nál vagyok egy 10 Mbit/s nettel (most a telekom modem osztja a wifi jelet), de lassan mintha csordogálna felém a DIGI optikai, illletve a telekom is mintha most elkezdené fejleszteni a szélessávú hálózatát a környéken, tehát valószínűleg 1-2 év és váltok szélessávra

4. se torrentet, se HDD-t nem kívánok plusszban futtatni a routeren, viszont elő vagyok fizetve VPN szolgáltatásra, ezt szeretném a routeren belül beállítani (jó lenne emiatt a dd-wrt, illetve a tomato fw kompatibilitás, mivel ezekhez van leírás a szolgáltatómnál, de ha más 3. party fw-n is be tudom állítani ezt, akkor ez nem lenne lényeges)

5. 60 ezerig hajlandó vagyok elmenni árban ha nagyon nincs más választásom.

Egyelőre ennyi jutott eszembe, ha lenne még kérdés csak nyugodtan, nem biztos, hogy mindenre gondoltam...

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#53460) cozmo


cozmo
őstag

Ez a D-Link DIR-809 AC750 kétsávos wifi router megérti az árát? Vélemények pro és kontra?

Korábbi tp link routeren cserélném le. Az elég sokszor ledob. Mondjuk általában 5-6 eszköz lóg rajta...

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#53461) hackeeeee válasza Klara_ (#53444) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De jó ám. :)

Az előbb már azt írta, hogy kifogyott, de most megint elérhető.

Véleményem szubjektív...

(#53462) KaiotEch válasza cozmo (#53460) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Elfogyott, de amúgy D-Link cuccokat messzire kerülni kell, ha minőséget szeretne az ember.

(#53463) MaCS_70 válasza Véreshurka (#53459) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miért ragaszkodsz ennyire a külsős firmware-hez, ha azt sem tudod, hogy milyen gyárit kapnál?

Asus RT-AC68-ast kb. 50e. 87-est kb. 64e Ft-ért kapsz.
Erősek wifiben, a 68-asra van Tomato, a 87-esre OpenWRT, mindkettőre HGG, a 87-esre Merlin. Ez utóbbiak az AsusWRT továbbfejleszétsei, kiegészítései, így az AsusWRT-hez hasonlóan van bennük OpenVPN és PPTP szerver és kliens is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53464) Véreshurka válasza MaCS_70 (#53463) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Egyáltalán nem ragaszkodom hozzájuk, de ezekhez vannak szolgáltatói leírások, és nem akarnám azzal tölteni a napomat, hogy mit hogyan konfiguráljak be, egyszerűbb követni ezeket a leírásokat :))

És ezek azok amik bírnák ezt a használatot, vagy vannak azért olcsóbban is az igényeimnek megfelelőek? A 60 ezret azért írtam, hogy ha nagyon nincs más annyit még simán rászánnék, de persze nem lenne rossz ha ki tudnám hozni olcsóbban is.

Eddig ezeket nézegettem:

ASUS (AC87, AC68, AC66)

TP-Link (WDR3600, WDR4300-már nem kapható, WR1043)

Netgear R7000

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#53465) MaCS_70 válasza Véreshurka (#53464) üzenetére


MaCS_70
félisten

Társasházi környezetben én nem mondanék le az 5 GHz-ről, bármikor bezsúfolódhat a 2,4 GHz.

Az Asus RT-AC66 régebbi architektúra, jó, de már nem érdemes újonnan megvenni.
A 87-es valószínűleg felesleges lenne Nálad, feltéve, hogy a 68-as a maga három külső antennájával elég a 80 négyzetméterre. Valószínűleg az (főleg egy kis tuninggal), de erre ugye nincs garancia. Van viszont 14 napod kipróbálni...

Persze lehet, hogy olcsóbb eszközök is megfelelnének, de ha az 50e Ft belefér, akkor a 68-assal viszonylag hosszú távra kapsz egy jó eséllyel komoly kompromisszumoktól mentes eszközt, a FW-ek gyáriságának három szintjével.

A TP-Linkeket nem ismerem, valószínű, hogy valamivel olcsóbban kasz hasonló tudású eszközt, de az Asus a tapasztalatok szerint megéri a felárat. CFW-vel nem tudom, hogy tényleg megéri-e...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53466) Brogyi válasza kvarc (#53442) üzenetére


Brogyi
senior tag

Amit te akarsz az x86 hardware, és pfsense. Olyan mint a piros ász. :)

(#53467) FirstTripla válasza Brogyi (#53431) üzenetére


FirstTripla
tag

Mivel amikor telefonon meg lett rendelve, mondták, hogy elvileg majd egyszer kapok egyet, de semmilyen konkrét időpontot nem mondtak hozzá, illetve a telekomos fórumban mindenki szidja, szóval inkább beruházok mielőbb egy komolyabb teljesítményűbe, és akkor nem kell várni x időt.

#53434 Gubek-Einste
És akkor az Asus N18U biztosan kitudná szolgálni a szinte 900mbit/s-os kapcsolatot, vagy valamennyire ez is leszedné a sávszélességet, mint most ahogyan most is teszi a routerem?

(#53468) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Sziasztok, egy olcsó modem kéne idehaza, olyan, amelyik tud remote szervert, amivel egyetemről rátudnék csatlakozni és ezen keresztül menne a netem. Továbbá cél hogy lefedje a ház többi részét, 10-20k között néztem Asus-okat. Tudnátok párat ajánlani 2-3 antennásat amelyik tudja a fentebb említett featuret?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#53469) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Szinte/vagy minden asus router-nél azonos módon kell nvram törléssel reset-et csinálni?

Vagyis, Kikapcs, WPS gomb nyomva tart, bekapcs, közben egy ideig még nyomva tart, majd elenged?

Köszi. :)

Véleményem szubjektív...

(#53470) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Barátnőmhöz albérletbe szeretnék venni egy wifi routert.
20-as Tarr-os net van, és kettő mobilt (illetve idővel egy laptop-ot) kellene kiszolgálnia.
Leginkább használtban gondolkozom, hardveraprón láttam pl egy garis Tenda W308R-t ami elég is lehetne, de bármilyen más típusra is vevő lennék.
Tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#53471) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#53468) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Az lemaradt hogy csak fos 10Mbites net van, ez a fő baj, amúgy 3-4telót és 2 laptopot legalább kikéne szolgálnia.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#53472) Intruder2k5 válasza vacs (#53470) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ilyen Tenda-t inkább ne, gyári szoftvere buta, alternatív fw nincs rá, sőt sokszor még a gyárit sem frissítik. Akkor vegyél inkább TP-LINK-et, például TL-WR741ND-t, vagy TL-WR841ND-t. Ezekből is találsz az aprón.

hackeeeee, igen.

[ Szerkesztve ]

(#53473) Intruder2k5 válasza SkyS1gn (#53468) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár pontosan nem tudom mi az a remote server, sosem használtam, de az ASUS-okban van OpenVPN Server, amivel megoldható, hogy az otthoni neted használd távolról. Ilyen például az RT-N18U is, amire WiFi-t illetően sem lehet panasz.

(#53474) Gubek-Einste válasza FirstTripla (#53467) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg nem lesz sebesség gondod de teljesen biztosra semmit sem lehet mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53475) Gubek-Einste válasza hackeeeee (#53469) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Konkrétan nem néztem meg az összeset de általánosságban így kell csinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53476) Gubek-Einste válasza vacs (#53470) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vehetsz Asus N10/N12 D1-t is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53477) FirstTripla válasza Gubek-Einste (#53474) üzenetére


FirstTripla
tag

Az biztos, hogy a 800mbit/s-t támogatja ezen a 2014-es teszten, kép, de megnézve a másik kiszemeltről (asus ac1200g+), pedig majdnem 100-al többet mértek, kép. Bár az tény, hogy az utóbbit sokkal erősebb hardveren mérték, mint a 2014-es esetben.

(#53478) Intruder2k5 válasza FirstTripla (#53477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

[link]

Az RT-AC1200G+ sajnos elég problémás, arra ne nagyon építs. Ha beleolvasol a topikjába, láthatod, hogy a legtöbbeknél néhány naponta spontán újraindulgat.

[ Szerkesztve ]

(#53479) FirstTripla válasza Intruder2k5 (#53478) üzenetére


FirstTripla
tag

Igen olvastam sajnos, pedig olyan jónak tűnik. És esetleg egy TP-LINK Archer C9 még pont beleférne a keretbe, és ahogy nézem ennek mind a le-fel töltése tökéletes lenne, illetve a belső másolás is kiváló. Erről van valakinek tapasztalata, illetve hogy milyen erős a wifije átlagosan, 2,4ghz-en főleg?

szerk.: Ez a Tomato nem tudom, hogy micsoda pontosan, de én szeretném a gyári állapotában elérni a teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#53480) Gubek-Einste válasza FirstTripla (#53479) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kevés tapasztalat van a C9-cel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53481) Intruder2k5 válasza FirstTripla (#53479) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Tomato egy custom firmware, de ilyen szempontból most irreleváns, a hardver a gyári rendszerrel is képes erre a teljesítményre.

(#53482) FirstTripla válasza Intruder2k5 (#53481) üzenetére


FirstTripla
tag

Oh értem, azt hittem, hogy hasonló lenne ezzel a Tomato firmware-rel mint a jelenlegi tp-link 1043 v1-essel, hogy ~120-ról 200-300-ra emelkedne a letöltés. Ezért nem tudtam eldönteni, hogy az asus mire képes.

(#53483) SkyS1gn válasza Intruder2k5 (#53473) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igen kb arra gondolok, érdemes megvárni a black fridayt lehet lesz akcióban.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#53484) MaCS_70 válasza SkyS1gn (#53483) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az ugye ma volt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53485) FirstTripla válasza MaCS_70 (#53484) üzenetére


FirstTripla
tag

Én úgy hallottam, hogy 25-én megint lesz majd black friday az MM-ben, illetve majd az emagon is lesz akkor még. :)

(#53486) kezo0 válasza MaCS_70 (#53484) üzenetére


kezo0
addikt

Az "igazi" black friday nov. 25.-én van, de van pár üzlet, akik szándékosan máskor tartják, vagy kiterjesztik egy teljes hétvégére vagy akár egy egész hétre is. Nagyon résen kell ám lenni. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#53487) SkyS1gn válasza MaCS_70 (#53484) üzenetére


SkyS1gn
félisten

edigitalban, máshol nem, ott nem volt hasonló router

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#53488) MaCS_70 válasza SkyS1gn (#53487) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mindekinek köszönöm -- megint okosabb lettem! Az edigis feketepéntekből már jól jöttem ki, várom akkor következőt! :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53489) FirstTripla


FirstTripla
tag

Most nézem, hogy az asus 1200g+ idén június 20-án kiadtak egy firmware frissítést és ott javítva lett elvileg az újraindulás. Verzió 3.0.0.4.380.3310 :)

[ Szerkesztve ]

(#53490) Intruder2k5 válasza FirstTripla (#53489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos csak elvileg...

(#53491) hackeeeee válasza Intruder2k5 (#53472) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszönöm szépen l! :R

Véleményem szubjektív...

(#53492) kirkri válasza Gubek-Einste (#53445) üzenetére


kirkri
addikt

Tegnap megvettem az Asus RT-AC58U routert. Nem bántam meg, hogy ezt választottam, megy minden flottul, egyszerű és logikus minden. Egy dolgot mondjuk nem értek, mivel soha nem volt Asus routerem.
Nevezetesen, hogy a vendég hálózatnak hogy lehet beállítani a 'normál' hálózattól eltérő jelszót. De lehet, hogy csak én nem találom, bár átnéztem már többször is minden menüpontot. :B

Illetve még azt kell kitalálnom, hogy a AP-ként használt másik routert milyen IP címen tudom elérni. Anno amikor még a TP-Link volt a 'fő' router, akkor a 192.168.0.200 címet adtam meg neki. Most azon a címen nem tudom elérni, gondolom az eltérő IP tartomány miatt. A korábbi TP-Link DNS kiszolgálója 192.168.0.1 volt az Asus pedig 192.168.1.1.

21 éve a Prohardveren! ™

(#53493) hackeeeee válasza Gubek-Einste (#53234) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Remélhetőleg hamarosan fogok tudni nyilatkozni az AC88U-ról.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#53494) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#53468) üzenetére


SkyS1gn
félisten

vélemény? és tudja is a remote szervert elvileg.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#53495) Gubek-Einste válasza kirkri (#53492) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyere át IDE és megbeszéljük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53496) Gubek-Einste válasza SkyS1gn (#53494) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az össze AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53497) SkyS1gn válasza Gubek-Einste (#53496) üzenetére


SkyS1gn
félisten

10Mbitre mindegy hogy 2.4 vagy 5 :DDD

Mit jelent az a "100as portok?"

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#53498) MaCS_70 válasza SkyS1gn (#53497) üzenetére


MaCS_70
félisten

A LAN-portok csak 100 Mbps sebességet biztosítanak, tehát a belső hálózat nem gigabites, csak "100-as".

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53499) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

Sziasztok,

most egy "TP-Link TL-WR842ND v1" routerem van, de a gyári firmware mellett kb naponta lefagyott és újra kellett indítani, DD-WRT firmwarerel pedig 80-100 ms ping-em van wi-fi-n keresztül, pedig vezetékesen 2 ms.

Digi 100-as net mellé kellene ezért egy új router. Wi-Fi-n keresztüli sávszélesség nem lényeges, csak vezetékes hálózaton szokott nagy adatforgalom lenni, inkább az alacsony ping a fontos. Összefoglaló alapján az "ASUS RT-N12 D1"-t néztem ki, ez megfelelne az igényeimnek?

(#53500) fogi


fogi
tag

Sziasztok!

Végigolvastam egy csomó hozzászólást, de elvesztem a bőség zavarában.
:)

Panellakásban lakom, a 2.4 GHz nagyon zsúfolt, UPC 120/10 Mbps-os netem van.
Jelenleg egy Linksys EA 6300-as (belső antennás) routerem van, ami meg is megfelne, de a vasbeton miatt pár falnyira alig marad valami az 5GHz-en, de a 2.4 is sokkal gyengébb a korábbi 2.4-es külső antennáshoz képest. Azt gondoltam, lecserélem Linksys EA 6350-re, ami már külső antennás, de az itteni hozzászólások miatt elbizonytalanodtam, látom az ASUS-okat ajánljátok mindenek felett, gondolom okkal.
Melyik lenne az a külső antennás, duálos, gigás portos amit ajánlotok?
(Négytagú család, a szokásos telefonokkal, tabletekkel, notebookokkal.)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.