Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53101) Darth_Revan válasza Intruder2k5 (#53100) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hűha, majdnem 50k :D A majdnem fele ennyibe kerülő említett TP-Link-hez képest megéri ezt a plussz pénzt?

Egyik tesztben azt írják ehez az ASUS-hoz, hogy "Slow at 5 feet". Ha túl közel lenne a gép a routerhez, akkor nem működik teljes sebességgel ? :F

[ Szerkesztve ]

(#53102) Gubek-Einste válasza Fboy (#53098) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor miért nem veszel egy új, v2/v3/v4 verziós 1043ND-t.
Nem éri meg 100-as portokkal rendelkező AC-s router-t venni.

#53101 Darth_Revan
Ha közel akarod használni a router-hez a kliens eszközt akkor inkább kábelezzél.
Előre nem igazán lehet megmondani, hogy milyen lesz a helyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53103) Intruder2k5 válasza Darth_Revan (#53101) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, sajnos az RT-AC55U és az RT-AC56U kivezetésével lett egy űr a 30000Ft körüli kategóriában. Ha nem kell a dual band WiFi, akkor ott van még lehetőségként az RT-N18U, lényegesen olcsóbban, de ASUS-ból más nem nagyon van már, csak még drágábban.

Hogy megéri-e vagy se, ezt mindenki döntse el maga, kétségtelenül jóval erősebb hardver, bár ha az USB-s funkcióit nem használod ki, akkor nem biztos, hogy ezt érezni is fogod, mert NAT-olni a TP-LINK is tud 1000-es netet.

(#53104) itg válasza Intruder2k5 (#53103) üzenetére


itg
tag

Olvastam itt régebben, hogy lesznek új ASUS routerek.
Erről nem tudsz valamit, hogy a 30ezres kategóriában is lesznek-e?

ps. most láttam egy RTN18U-t, abban nincs ssh.
Nem tudtok olyan listáról, hogy melyik ASUS-ban van alapból SSH?
Köszi

(#53105) Gubek-Einste válasza itg (#53104) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan még nem ismerek a z új modellek árazása így nem is lehet nyilatkozni de biztosan lesz itt is valami.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53106) Klara_ válasza Gubek-Einste (#53105) üzenetére


Klara_
őstag

RT-AC66U B1 ezt gondolom megkapjuk. Kivancsi leszek hova lovik be arban az RT-AC68U-hoz kepest.
RT-AC56U-t helyettesithetoen a magyar lapon csak az RT-AC58U van, pedig letezik RT-AC85U is.. Mar en sem latok 56U-t sehol itthon, kint is alig.

[ Szerkesztve ]

(#53107) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Van egy jó pár éves (5-10 közötti) Tenda W306R routerem. A párom mostanában elkezdett panaszkodni, hogy dobálja a wifit. Látszólag viszont még működik, a gépen kábellel nem tapasztaltam problémát, igaz az elméleti sebességnél lassabban...
A kérdésem az, hogy ezek a routerek tényleg elöregszenek egy idő után, és bár még nűködnek, érdemes lehet lecserélni őket?
Mi az ajánlott router az olcsó kategóriában, és mire érdemes, célszerű odafigyelni vásárláskor?
Előre is köszi a segítséget :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#53108) Multibit válasza Klara_ (#53106) üzenetére


Multibit
veterán

Az AC66U B1 inkább az új AC68U-hoz hasonlít, mint az AC66U-hoz.
Az AC58U teljesen új modell (4 magos Atheros SoC került bele). Az AC85U csak dobozában hasonlít az AC56U-hoz (Mediatek chipset, 4x4:4 MIMO-s wifi).

(#53109) Klara_ válasza Multibit (#53108) üzenetére


Klara_
őstag

Ha mar kifuttanak valamit, akkor legyen fejlettebb az uj. Igen, a regi hazaban ezek a hardver sokkal erosebb ami mindenkeppen pozitiv. A 66U B1 hohaztartasa milyen lehet abban a regi hazban azt viszont elkepzelni sem tudom.
Igen erdekelne egy ilyen 85U, ez a legszebb Asus modell szerintem es tudasban is huztak rajta egy eroset most, talan. Gyakorlatban kellene latni.

(#53110) Zalaym


Zalaym
tag

Sziasztok!

Most költözünk családi házba és szeretnék venni egy komolyabb routert, hogy az egész házban szépen menjen a wifi. A net sebessége 500/200 Mbit/s. Ezt a digi produkálja is nagyjából, 2 éve fejlesztették a hálózatot.

Amik lógnának a hálózaton az 1db okostévé, 1 x-box one, 1 iPad, 3 laptop és nagyjából egyszerre barátokkal 10-12 okostelefon.

Nyilván a falakkal meg emelettel most nem nagyon lehet számolni, azt ki tudja, remélem elégéséges lesz a hatótáv az egész házra, de a nappaliban, ahol maga a router is lesz, illetve mellette a földszinten tuti semmi gond sem lesz. A környéken talán 1 wifi van még az egyik szomszédban, de ennyi, semmi más zavaró hálózat nincs a közelben.

Amit szeretnék, hogy ne dobáljon le semmit a hálózatról (mostani ultragagyi TP-Link folyton ledobálja az x-box-ot) és szépen át is tudja játszani a sávszélességet, esetleg későbbiekben tudjon 1000/1000Mbit/s-is, hátha váltunk valamikor nagyobb csomagra.

Ebből a boltból vásárolnék a legszívesebben, de minden ötletre vevő vagyok!

Nagyjából 20.000 forintot szánnék rá, jó lenne, ha ebből a keretből kijönne a dolog, persze megfeleő minőségben!

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#53111) Gubek-Einste válasza klepto (#53107) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy idő után minden tönkre megy, főleg az elektronikai termékek, a kondik szoktak elsőnek kiszáradni bennük.
Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND az ajánlott az alsóbb kategóriában.

#53110 Zalaym
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U
Az ajánlott AC-s eszközök 20k felett kezdödnek: Asus AC55U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53112) Zalaym válasza Gubek-Einste (#53111) üzenetére


Zalaym
tag

Ez a TP-Link Archer C5 ígéretesnek tűnik és még a tűréshatáron belül is van az ára! :DDD

Köszi a segítséget! :R

(#53113) férfiállat


férfiállat
tag

http://www.arukereso.hu/router-c3144/fn:termekek-osszehasonlitasa:asus-rt-ac53-p347430756,tp-link-archer-c2-ac750-p230691883,netis-systems-wf-2780-p238626771,zyxel-nbg6515-eu0101f-p308327411,planet-wdrt-731u-p185873015/

Ezek közül melyiket választanátok?
Lan része egyáltalán nincs használva,
wifi része meg általában 5-8 eszközös terhelést kap.
Egyelőre diginek a legkisebb netcsomagja van használva, de ez később még változhat.
Előre is köszi

(#53114) Multibit válasza férfiállat (#53113) üzenetére


Multibit
veterán

Ha visszaolvastál volna, nem nézel ki kifejezetten nem ajánlott típusokat ;)
Ha az ár az elsődleges szempont, akkor 100 Mbps-ig a TP-Link TL-WR841ND ajánlott, afölött a TP-Link TL-WR1043ND - mint legolcsóbb, vállalható típusok.

[ Szerkesztve ]

(#53115) Gubek-Einste válasza férfiállat (#53113) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.
A Netis és a Planet nem ajánlott, ismeretlen gyártó, Zyxel-ről nincsen tapasztalat.

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U
Az ajánlott AC-s eszközök 20k felett kezdödnek: Asus AC55U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53116) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Van egy TL-WR741ND routerem. Ennek a kis wifi vevőjével kapcsolatban van kérdésem. Win 10 telepítés lesz a barátnőm gépére, nincs cd neghajtóm, így arról telepíteni nem tudom. Internet kapcsolat nincs rajta, az adó természetesen üzemel. Namost ha ezt letöltöm pen drive-ra, akkor ez kiváltja a telepítő cd funkcióját?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#53117) Peti78 válasza Peti78 (#53116) üzenetére


Peti78
őstag

Bocsánat. a wifi vevő tp link tl-wn721n. Egyelőre nem találok win 10 es drivert.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#53118) Gubek-Einste válasza Peti78 (#53116) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt tedd fel ezt a kérdést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53119) androidkeres


androidkeres
csendes tag

Sziasztok

Kérnék egy kis segítséget. Digi 1gb nethez adnak valami routert? Ha nem mi lenne a leggazdaságosabb megoldás h ki lehessen használni. 1 lan kelllene, egy laptop 2 telefon. Semmi más extra nem kell igazából csak stabilan menjen a net.

Köszi

(#53120) adika4444 válasza androidkeres (#53119) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

TP-LINK 1043ND v2 vagy újabb. Ezen kábelen átmegy a DIGI 1000 gyakorlati 930-es maximuma akár, de wi-fi-n optimális esetben is megáll 300-as linkkel 140 Mbps körül...

üdv, adika4444

(#53121) Gubek-Einste válasza androidkeres (#53119) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53122) Perbal1


Perbal1
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani valami normális wifi vevőt, amit betudok építeni a gépházba.
Természetesen az alaplapi PCI csatlakozóba.
Nem a legolcsóbbra gondolok, de nem szeretnék egy vagyont költeni rá.

(#53123) Gubek-Einste válasza Perbal1 (#53122) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

PCI-os adaptert nem nagyon lehet kapni, helyette mér PCI-E van.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen router mellé kellene az eszköz?

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabitó kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53124) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó, segítséget kérnék !

Asus N18U és N56U között próbálok dönteni.
Jól gondolom, hogy az 56U erőssége a dual band, ez leszámítva viszont a 18U egy erősebb szerkezet ? Ilyesmire gondolok, hogy több ram van benne, több eszközt tud esetleg gördülékenyen kiszolgálni ?

Köszi előre is a választ !

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#53125) gonczip


gonczip
tag

Sziasztok.

Milyen gigabites Modem Routert ajánlotok?
Segítségetek előre is köszönöm.

(#53126) MaCS_70 válasza meridaharcos (#53124) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, az N18u jóval erősebb, több RAM-mal, mint az N56u, csak éppen kizárólag 2,4 GHz-es.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53127) meridaharcos válasza MaCS_70 (#53126) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Köszi, akkor azt hiszem eldőlt.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#53128) gabriel26


gabriel26
tag

Sziasztok!
Kernek szepen errol a routerrol egy velemenyt. 850/450-es nettel lenne hasznalva es 3 gep csatlakozna ra.
[link]

(#53129) Gubek-Einste válasza gonczip (#53125) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlottak a modem-router kombo eszközök több okból sem.

#53128 gabriel26
Nincsen vele tapasztalat de a D-Link router-ekkel volt többféle gond is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53130) Ciripke


Ciripke
tag

Sziasztok!

Segítsetek routert választani kérlek!
Wi-fi fontos de elég akár N-es is nincs szükség sokkal gyorsabbra. Az egyetlen nélkülözhetetlen dolog az a DDNS kezelés, konkrétan a freeDNS támogatása. Ilyet tudtok ajánlani? Előny, h minél olcsóbb legyen, többi paraméter nem számít igazán.

Köszönöm a segitseget!

[ Szerkesztve ]

(#53131) Gubek-Einste válasza Ciripke (#53130) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ezt leginkább csak CFW alatt fogod tudni haszni mert gyári firmware-ekben nincsen ilyen lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53132) bozsozso válasza Gubek-Einste (#53069) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm az ajánlásokat egyelőre vettem egy n56u-t, addig amíg meglátom mi lesz az 1200g-vel. Ha meg visszakapom az árát akkorveszek helyette valami ac-st az n56 meg jó lesz tartaléknak addig meg használom switchként úgyis venni akartam azt is. Igaz switchnek kicsit drága, de legalább van tartalék. :)

(#53133) Raruh


Raruh
tag

D-link DIR-605L/HU 300Mbit mennyire ajánlott? Cloud, még hasonló cuccok nem szükségesek, 1 lan, és 5-6 eszköz csatlakozna wifiről. 100/100as digi netem van. 4990 ft..

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#53134) Doky1988


Doky1988
senior tag

Udv!

A meglevo TP-Link 1043ND V2-es routerem lecserelesen gondolkodom.Mit tudnatok helyette ajanlani ami mostansag befutott, nagy tudasu router?

Net: Digi 1Gbit
Csatlakozo eszkozok: 2db okostelefon, 1 Smart TV, 1db NAS, 1 laptop, 1 asztali gep.

Osszeget azert nem irok mert lenyegtelen.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#53135) Multibit válasza Doky1988 (#53134) üzenetére


Multibit
veterán

Osszeget azert nem irok mert lenyegtelen.
Ha így van, akkor ezt ajánlom: [link]

(#53136) Doky1988 válasza Multibit (#53135) üzenetére


Doky1988
senior tag

azzal már én is szemeztem :) jólnézki, csak kérdés hogy vajon ekkora tudásra van-e szükségem.. nekem az elég bőven, hogy menjen minden patentül.Nemtudom hogy mondjuk az 1043ND V4 elég-e, e célra, vagy V2 is ugyanezt tudja?

DokY | www.zsolti.hu

(#53137) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Üdv,

Ezen két router közül melyik lenne a jobb vétel?
ASUS RT-AC68U
TP-Link Archer C9

Jelerősség és stabilitás az elsődleges. Később NAS és smart TV is lógna rajta. Torrent kliens NAS-ról menne, ha lesz rá igény.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#53138) Multibit válasza Doky1988 (#53136) üzenetére


Multibit
veterán

Inkább azt kéne egyértelművé tenni, hogy milyen téren akarsz továbblépni, miben kevés az 1043 v2? Ha ezt leírod, könnyebb tanácsot adni. V4-re nem érdemes váltani.

jaffa 2843
A két router nagyon hasonlít hardveresen. Szoftverben térnek el. Az Asus jobb. Okosabb.

[ Szerkesztve ]

(#53139) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Megboldogult DIR-600 leváltására keresnék olyan megbízható routert, amin minimális plusz szolgáltatásokkal együtt futtatható az OpenWRT hatékonyan. 1043ND v2-m van a másik hálózaton, az overkill lenne helyette, hacsak nem valami brutálisan alacsony áron sikerülne beszerezni.
Csak új érdekel.
Köszi. :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#53140) Hunreal


Hunreal
tag

Sziasztok!

TP-Link TL-WR1043ND v2.1 vagy D-link Dir-842 routert válasszam a Telekom 1Gbit-es netjéhez? Melyik a jobb? Melyiket választanátok? (Tp link a saját, dlink a telekomos ajándék)

Köszi a segítséget!

(#53141) nbalint


nbalint
csendes tag

Sziasztok!

500-as Digis nethez tudnátok ajánlani routert? Stabilitás lenne fontos számomra, ne dobálja a netet. Átlagos dolgokra lenne használva, wifin kb 2-3 eszköz lenne rajta. Tp link archer c7-et illetve az ASUS RT-AC66U néztem ki első körben, asusról több rosszat olvastam (melegszik, dobálja a netet). Ha esetleg tudtok valami jobbat ajánlani annak örülnék. Előre is köszönöm.

(#53142) movax válasza nbalint (#53141) üzenetére


movax
őstag

C5-öst nyűvök két hete, 300-as Digi nettel, lóg rajta két, esetenként három laptop, egy desktop, három telefon és egy TV, eddig semmi bajom vele, prímán működik.

(#53143) bozsozso válasza bozsozso (#53132) üzenetére


bozsozso
őstag

Kis segítség kellene, most próbálom "belakni" a a most vásárolt n56ub1 routert. Az 1200g+ asusnál be tudtam állítani a különböző eszközök neveit a hálózat térkép "view list"-nél egyszerűen át tudtam írni. Itt nincs erre lehetőség, vagy esetleg máshol lehet? Pl.: a tv-ket nem tudom megkülönböztetni, mert mind a kettőt LGWebOS-nek jelöli a telefonokat meg android-al stb. Lényeg az, hogy tudom ezt valahogy módosítani vagy sem?

(#53144) krealon válasza bozsozso (#53143) üzenetére


krealon
veterán

(#53145) bozsozso válasza krealon (#53144) üzenetére


bozsozso
őstag

Bocsánat csak "megszokásból" írtam ide.

(#53146) Gubek-Einste válasza Raruh (#53133) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típus az ajánlott.
A D-Link router-ekkel volt többféle gond is így jelenleg nem igazán ajánlottak.

#53139 CHIPman
Ebben az esetben TP-Link 841ND az ajánlott.

#53140 Hunreal
Nehéz kérdés mivel az egyik eszköz dual band, a másik nem így annyira nem lehet őket összehasonlítani.
A D-Link router-ekkel volt többféle gond is így jelenleg nem igazán ajánlottak.
A TP-Link kipróbált darab így jobban ajánlható.

#53141 nbalint
A Asus AC66U régi szériás eszköz így manapság teljesítményben még elmegy de újonnan inkább AC68U-t lenne érdemes venni.
A TP-Link kipróbált darab így nyugodtan ajánlható.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53147) klepto


klepto
addikt

Olvasgattam picit visszafelé, és arra jutottam, hogy érdemesebb többet rászánnom a dologra, ha a jövőt is nézem.
Jelenleg 100/50-es Digi netem van, és társasházban lakom.
A fórumon több esetben is felmerült, hogy a panelok 2,4Ghz-es frekvenciája eléggé túlzsúfolt, és én is egy alap kereséssel 7-8 routert látok a sajátomon kívül.
A kérdésem az, hogy ki tudnám-e használni az 5Ghz-s hálózatot olcsóbb kategóriás mobilokkal, tv-vel, és BD lejátszóval?
Tudtommal ezekben max. n-es WiFi vevő található, ami nem tud mit kezdeni az AC szabvánnyal...
Ha jól gondolom, és ezek miatt számomra felesleges az AC szabvány, akkor a TP LINK TL-WR841ND V3 router lesz a befutó, mivel az elvileg 450Mhz-es WiFi sebességgel rendelkezik, ami ha később mégis csomagot váltok (bár ennek nagyon pici az esélye), vagy ha önkéntes alapon ismét emel (dupláz) a csomagjai sebességén a szolgáltató, ahogy ezt tette pár éve, amikor a 50M-es csomagot felemelte 100M-re :)
Szerintetek jó választás lehet a fent említett modell, vagy fölös pénzkidobás 100Mbit net mellé (önként nagyobbat nem akarok, ez is elég ahhoz, amire nekem kell)?
A jelenlegi routeremmel (Tenda W308R) a vezetékes átvitel gépen mérve 65Mbit körül, a WiFi-s az én telefonom 15Mbit, a páromén 35Mbit körül mozog Speedtesttel mérve.
Eért is akarom lecserélni, plusz azért, mert a párom panaszkodik, hogy nála szakadozik a WiFi...
Mivel fentebb nem írtam, itt most részletezem; a megosztás vezetékesen nem játszik, csak 1 gép van (és a jövőben is csak 1 lesz) rákötve, WiFin viszont 2 telefont, 1tv-t, 1 táblát, és 1 bd lejátszót (YouTube kliens), 1 konzolt, valamint a jövőben esetlegesen még 1 pc-t kell, hogy kiszolgáljon.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#53148) Egon válasza klepto (#53147) üzenetére


Egon
nagyúr

Az ac szabvány egy újabb, az 5 GHz-es freki képességeit kihasználó technika. Az "alap" 5 GHz a 802.11a szabvány.
Meglehetősen nagy a szórás, hogy melyik eszköz támogatja az alap szabványt (ac-s eszköz még nagyon kevés van). Nálunk az asszony lassan 2 éves Nokia 930-asa támogatja, az én Moto G3 telóm nem. Az asszony cca. 2 éves, belépő kategóriás Lenovo notija nem, ellenben a gyerek ezer éves, használtan vett Thinkpad T500-asa igen. A tabletem is tudja az 5 GHz-et.
Utána kell járni, hogy vannak-e olyan eszközeid, amelyek tudják a 802.11a szabványt. Ha van 1-2, akkor érdemesebb dual-band-et tudó routert venni. Ha nincs, akkor jó az általad kiválasztott TP-Link is.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#53149) Gubek-Einste válasza klepto (#53147) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

100-as nethez mindenképpen gigabites portokkal szerelt típus lenne az ajánlott.
A TP-Link 841ND egy N300-as eszköz, jelenleg v10-v11 van forgalomban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53150) klepto válasza Gubek-Einste (#53149) üzenetére


klepto
addikt

Igazad van, elírtam (rosszul másoltam ki véletlenül) :R
Az általam kinézett router: TP-LINK TL-WR1043ND V3

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.