Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53251) Zsírkréta válasza Gubek-Einste (#53250) üzenetére


Zsírkréta
csendes tag

értem,bocs ha rossz topikba irtam,köszönöm.

(#53252) choco01 válasza WhiteAngel89 (#53244) üzenetére


choco01
addikt

5gHz-en 210/210 mbit/s megvan iphone 6s-el, szóval nem rossz.. :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#53253) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Mostanában nézegettem a routereket és nagyon megtetszett, hogy az Asus néhány gépe Trend Micros védelemmel van ellátva. Ilyesmit egyik másik konkurensnél sem találtam.

A kérdésem az (mivel még nem csináltam ilyet, de viszonylag szeretek bütykölni), hogy egy másik routerből hasonló vagy ennél jobb routeres védelmet ki lehet-e alakítani egyedi firmware-rel? Mondjuk ha ennél jobbat nem tudok belőle kihozni és a hardveren meg alig spórolnék 5-10 ezret (az egyedi firmware meg lassítaná alapból a másikat), akkor feleslegesnek érezném a vacakolást és inkább megveszem az asust natúr :)

(#53254) Gubek-Einste válasza prime_adam (#53253) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdés: Pontosan mit is szeretnél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53255) prime_adam válasza Gubek-Einste (#53254) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Minél jobb védelmet (megfelelő teljesítménnyel párosítva): Soho -> 3-4 gép + iot eszközök, streamek, vpn, távoli asztal :)

(#53256) Gubek-Einste válasza prime_adam (#53255) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kliens eszközökön futó védelmet sem szabad elhanyagolni, minél több szintűbb annál jobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53257) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Sziasztok,

Remélem jó helyen járok. Adott egy telenor korlátlan mobilnet sim kártya, és ezt szeretném otthon használni mint Wifi. Nem fontos a hordozhatóság, UPC-t vált ki.

A kérdésem az lenne, milyen eszközt/eszközöket szerezzek be ehhez? 20 alatt szeretném megúszni:):

Telenor oldalán következő párosítások vannak jó áron:

[lD-Link DWM-222 + DWR-116L]

(L:https://www.telenor.hu/router/huawei/ujszeru-e5577s-lte/feher?tarifa=127#!account=3)Huawei E5577s LTE(/L)

Esetleg ezeknél van jobb eszköz? Nem értek a routerekhez sajnos.

Köszönöm előre is!

YNWA

(#53258) BoC1ka válasza BoC1ka (#53257) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Elnézést, kicsit elrontottama linkelést...

[D-Link DWM-222 + DWR-116]

Huawei E5577s

YNWA

(#53259) Majorzsolti


Majorzsolti
csendes tag

Sziasztok

Access Pointot szeretnék vásárolni.
Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy milyen minőségű termék lenne elégséges ahhoz amie nekem van szükségem. Kérlek segítsetek választani. :)
Albérletbe költöztem ahol a UPC-s modem a főbérlők épületében van. Az ő családi házuk mellett közvetlenül van egy kissebb lakás amiben lakom én. A modemhez legközelebb eső ponton a wifi jel még fogható, a telefonom két és egy csík között váltakozva írja ki. (inkább egy csík)
Az AP által befogott jelet a saját routeremnek szeretném továbbítani, melyet arról osztanék szét az egész lakásba.
A bekötött internet szerintem 100/10-es bár ebben nem vagyok teljesen biztos. Annál viszont semmiképpen sem jobb a csomag.

Két eszközt néztem ki:
TP-Link TL-WA801ND
Tp-Link TL-901ND

Előre is köszönöm az információkat, tanácsokat.

Zsolti

(#53260) krealon válasza Majorzsolti (#53259) üzenetére


krealon
veterán

"A modemhez legközelebb eső ponton a wifi jel még fogható, a telefonom két és egy csík között váltakozva írja ki. (inkább egy csík)
Az AP által befogott jelet a saját routeremnek szeretném továbbítani, melyet arról osztanék szét az egész lakásba.
A bekötött internet szerintem 100/10-es bár ebben nem vagyok teljesen biztos. Annál viszont semmiképpen sem jobb a csomag.

Két eszközt néztem ki:
TP-Link TL-WA801ND
Tp-Link TL-901ND
"

Elvileg mindketto alkalmas a feladatra (legfeljebb OpenWRT, vagy kezdoknek Gargoyle firmware hasznalataval), de semmi garancia cincs arra, hogy megbizhatoan fog mukodni belterbol-belterbe modon hasznalva (mindket oldal, az Access Point es te klienskent mukodo AP-od is belteren van, kulon-kulon epuletben).
Ajanlott legalabb a te oldaladon kulteri AP-vel dolgozni (pl: TP-link CPE210), igy nagyobb az esely a stabil atvitelre.

Morickaabra ( :) ) egy elvi megvalositasra "hozott anyagbol". WLAN Wifi hsz_37581
Az optimalis megvalositasban AP1 es AP2 is 5 GHz-en uzemelo kulteri AP, hangolt (a leheto legkisebb sugarzasi teljesitmennyel uzemelo) allapotban.

Mivel ez itt off-topik, tovabbi targyalas a WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat temaban.

[ Szerkesztve ]

(#53261) vadkörte


vadkörte
addikt

Az 53214-ben írtam a nyűgömről, de egyszerűen nem találok olyan router-t ami nekem megfelelne, (most épp nem tudok 10+ ezreket rászánni) vagy az orrom elől viszik el :D

Az ASUS RT-N12-ről mik a tapasztalatok/vélemények.
A hálózatba majd egyszer valamikor - érted ha meg és ki tudom építeni - bekerül egy NAS is, akkor a 10/100 szűk keresztmetszet lehet. Illetve az LTE kockámnak az elméleti maximális letöltési sebessése 150 Mbit/s, de 100 fölé pár alkalomal ment csak a teszteken. Nem nagy kaland, ha nem tud maximális sebességgel tölteni...
Egy egyszerű, "olcsó", megbízható és jól kezelhető router-t keresek.

Üdv. V. Körte

(#53262) gonczip


gonczip
tag

Sziasztok.

A TP-Link WR1043ND V1,V2,V3 routerek között mi különbség van? Egyforma jó mind, vagy van amelyik nem ajánlott?

(#53263) oil120


oil120
senior tag

Sziasztok,

Panelba a Telekom hálózatára (réz telefonvonalas) milyen routert és modemet tudtok ajánlani.
2 db laptop, telefonok, tv és későbbiekben NAS lenne rajta, ezt a NAS-t szeretném távolról elérni. Plusz egy IP kamera, távoli eléréssel. Most a LAN-on van még egy merevlemez.
Mostanság sokszor szakadozik, szeretnék újra váltani.

Előre is köszi,
oil

(#53264) VeryByte válasza vadkörte (#53214) üzenetére


VeryByte
őstag

Miért nem jó neked ez a Cube állandóan bekapcsolva és mondjuk mellé valami egyszerű switch?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#53265) krealon válasza gonczip (#53262) üzenetére


krealon
veterán

"A TP-Link WR1043ND V1,V2,V3 routerek között mi különbség van? Egyforma jó mind, vagy van amelyik nem ajánlott?"

TP-Link TL-WR1043ND
v1:
- regota nem gyartjak, csak hasznaltat lehet venni,
- gyari firmware-ben nincs hardveres cimfirditas gyorsitas (HW-NAT), igy WAN-LAN atvitel 150 Mbps korul kimerul, OpenWRT-vel egy kicsit (par 10 Mbps-sel) gyorsabb
- a kora miatt az elektrolit kondenzatorai valoszinuleg mar a veget jarjak, csak olyannak ajanlott, aki maga is ki tudja esetleg ezeket cserelni

v2:
- gyari firmware HW-NAT-ot tud, igy WAN-LAN atmegy a gigabit gyari firmware-rel
- OpenWRT-vel nincs HW-NAT, itt a max WAN-LAN sebesseg 200 Mbps koruli
- nincs a gyari firmware-ben IPv6 tamogatas
- nincs a gyari firmware-ben guest wifi opcio

v3:
- hardveresen ugyanaz, mint a v2
- gyari firmware-ben van IPv6
- guest wifi opcio is van

OpenWRT-vel tokmindegy, hogy v2 vagy v3-at veszel.

Trukkozessel a v3 firmware rateheto a v2-es hardverre. (Vigyazat! Melyviz! Csak uszni tudoknak!)

(#53266) gonczip válasza krealon (#53265) üzenetére


gonczip
tag

Nagyon szépen köszönöm a precíz válaszod. A következő szerinted v2-es, vagy v3-as verzió? https://m.ipon.hu/termek/tlwr1043nd/128645

[ Szerkesztve ]

(#53267) krealon válasza gonczip (#53266) üzenetére


krealon
veterán

"A következő szerinted v2-es, vagy v3-as verzió? https://m.ipon.hu/termek/tlwr1043nd/128645"

Mivel mar jo idelye elerheto a v3, igy arra tippelek, hogy az lesz.
Ha bizonyossagot szeretnel, hivd fel a ceget, vagy irj nekik e-mail-t.

(#53268) gonczip válasza krealon (#53267) üzenetére


gonczip
tag

Rendben, nagyon szépen köszönöm a segítséged.

(#53269) Gubek-Einste válasza BoC1ka (#53258) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a D-Link legyen ezek közül.
20k alatt más alternatívát nem tudunk ajánlani.

#53261 vadkörte
Asus N12-ből csak a D1 verzió az ajánlott, a Plus nem!

#53263 oil120
Modemnek D-Link 321B (régebbi fekvő) vagy fekete 360R T1E
Routernek: Ha nem kell gigabites LAN portok és/vagy dual band wifi akkor Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND.

#53266 gonczip
Már van v4 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53270) keekee


keekee
tag

Sziasztok,

adott egy (fa)könnyűszerkezetes vidéki családi ház, nem "wifiszennyezett" környezetben, kb. a ház geometriai közepén plafon közelében elhelyezett Tl-WR2543ND gigabit routerrel, 90/9 Mbps kábelmodemes internetkapcsolattal. Mostanában meglehetősen akadozós a böngészés a wifin csatlakozó eszközökön, a speedtest adatai szerint gyakran csak 30/5 Mbps átviteli sebességgel. UTP-n minden oké, a gigabites NAS torrentkliense is közel max letöltési sebességet tud, a 100as LAN-os laptop kapcsolat is oké (kb 80 Mbps).
Gondoltam, upgrade-elem az eszközt, esetleg a 1043NDv3/4 vállalható lenne?
A legnagyobb netforgalmat a NAS bonyolítja tehát gigabiten, van 2 LAN100-as smart TV, meg egy wifis, valamint 1 laptop, és 3-4 okostelefon, 2 tablet, amik változó variációban (de nyilván sosem mind egyszerre) csatlakoznak, egyik sem 5 GHz-en, ez fontos lehet...
Igazából 70%-ban korrekt a jelenlegi router is, de egyre sűrűbben van, hogy vagy pillanatok alatt mintha megszűnne a wifi jelforrás a házban, vagy egyszerűen csak nem aktív a netkapcsolat (mintha nem kapnék IP címet a szolgáltatótól, de megújítani sem lehet azt), és ilyenkor csak a reboot a megoldás. Sajnos belső hálózat ilyenkor ugye (mármint reboot előtt) nincs, ezért azt nem tudom ellenőrizni, hogy a NAS-on esetleg indítható-e letöltés vagy seed pl.
Ja, speedtest esetén természetesen nem torrentezek, és lehetőleg minden egyéb kapcsolódást megszüntetek a hálózattal, csak a mérést futtató eszköz aktív :)

Bocsánat az információs kavalkádért, és köszi előre is a segítséget!

keekee

(#53271) Gubek-Einste válasza keekee (#53270) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53272) arn


arn
félisten

Asus ac66 helyett kellene vmi, ami hasonlo (v tobb) tudasban, de nem szarik be harom even belul. Ar/ertekben melyik a legjobb?

Lakasban hasznalnam, olyan 10 eszkoz csatlakozna ra kabel nelkul.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53273) keekee válasza Gubek-Einste (#53271) üzenetére


keekee
tag

Köszi, még annyi kimaradt a betűzuhatagomból, hogy a kert irányában elhelyeztem egy tl-wa901nd repeatert, hogy az udvaron is tudjunk pl. netrádiót hallgatni. Nem várható inkompatibilitás a két eszköz között, ha esetleg az Asus-t választanám, mennyire "párosítható" vajon a két eltérő gyártmányú eszköz? Wifi jelismétlés, azaz universal repeater módban csatlakozik most a 901nd jelenleg, egy-egy újraindítást leszámítva viszonylag problémamentesen :)

(#53274) prime_adam válasza Gubek-Einste (#53256) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Igen, természetesen kliens oldalon is van védelem :) E mellé jönne valami jobb routeres megoldás is.

[ Szerkesztve ]

(#53275) Gubek-Einste válasza arn (#53272) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC68U/AC87U ami szóba jöhet.

#53273 keekee
Elvlegiben semmi problémának nem kellene, hogy legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53276) arn válasza Gubek-Einste (#53275) üzenetére


arn
félisten

Jah azokban lattam, hogy jobb a soc - megbizhatobb es jobban sikerult dbok?
mindenkepp asust ajanlasz? Netgear, linksys pl?
Az ac87nak van ertelme, ha a racsatlakozott eszkozok max 866os act tudnak?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53277) arn válasza Gubek-Einste (#53275) üzenetére


arn
félisten

Vagy kerdezek konkretabbat... ac68 vs r7000? A netgear 30 euroval olcsobb, kevesbe melegszik. Az asusnal mindig dicserik a merlin firmwaret.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53278) an0ny


an0ny
tag

Sziasztok! Asus RT-N12D1-re mit javasoltok: openwrt/ddwrt/tomato? Olyat keresek, hogy a fw tudjon hosts fájl listákat blokkolni reklámszűrésre. Köszi a választ!

(#53279) vadkörte válasza VeryByte (#53264) üzenetére


vadkörte
addikt

Mert amihez használni szeretném, oda egy mezei nem managelhető switch kevés.

(#53269) Gubek-Einste:
Köszönöm! :R

Üdv. V. Körte

(#53280) oil120 válasza Gubek-Einste (#53269) üzenetére


oil120
senior tag

Köszönöm! :R

(#53281) BoC1ka válasza Gubek-Einste (#53269) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Köszi,

Azt rendeltem végül - Dlink wifi + usb stick - akciósan telenornál 10600 volt a kettő. Remélem jó lesz, péntek beüzemelem

(ha esetleg valaki másnak is kellene :) )

YNWA

(#53282) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Nemrég írtam nektek de néhány dolog megváltozott így ismét segítséget kérnék.

Szóval lecserélném régi routeremet.

Fontos lenne a wifi hatótáv ami tudom nem egzakt de gondolom némi tapasztalat azért van.
2 számítógép, 3 telefon, 1tv egyidejű működése is előfrodul.
Net 60/6 Mbit/s

az ár +- 20 k lenne.

amit nézegettem de ha nem jók ajánlhattok mást is

[link]
[link]

Mi lenne az ideális az én helyzetemben?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#53283) Intruder2k5 válasza an0ny (#53278) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 138-as Tomato-ban van ilyen funkció, de azt nem tudom, hogy a 8MB flash-es USB nélküli routerekre készült Max build is tartalmazza-e.

(#53284) keekee válasza Gubek-Einste (#53275) üzenetére


keekee
tag

köszi még egyszer a tanácsot :)
hardverben erősebb amúgy az Asus? Mert ha igen, megéri az árkülönbséget simán! Néha másolgatok bluray iso fájlokat a gigabit porton (ha itthon a céges laptop), ott nyilván ki lehetne aknázni a hadrveres pluszban rejlő potenciált :)

(#53285) JonDen


JonDen
csendes tag

Sziasztok, 100 m2-es, 2 szintes téglaházba keresek routert. Ikerház, de kertváros, nem gondolom, hogy wifileg túlzsúfolt. 500-as Diginet csomagban gondolkodom. Fontos, hogy minden helyiségben stabil wifi legyen, netrádiózáshoz, ilyesmi. Egy pc, 2 telefon, tablet, hálózati rádióerősítő, vezeték nélküli hangszórók lennének csatlakoztatva. 20 ezer Ft körül találok alkalmasat? 30-ig elmegyek, ha indokolt.

Köszönöm előre is

(#53286) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
holnap meg szeretném rendelni a mifi routeremet.
Az alábbiak közül kérlek segítsetek választani:

TP-LINK M7350
[link]

TP-LINK M7310
[link]

ennél a két tp-linknél nem látom a különbséget. Van egyáltalán? illetve melyik jobb?
van egy d-link is:

[link]

illetve még ez a netgear van:

[link]

szerintetek melyik a legjobb választás? ja és ha tudtok még ajánlani akkor azt is szívesen megnézem.

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#53287) Gubek-Einste válasza arn (#53276) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelenlegi miatt mondtam ezeket.
Ajánlott még a TP-Link Archer C7/C8/C9 is.
Netagear-rel kevés tapasztalat van, a Linksys pedig a Belkin felvásárlás óta nem igazán csinált jó eszközöket, főleg az árral vannak a gondok.
Hosszútávon van érteme az AC87U-nak.
Tehetsz egy próbát az R7000-rel.

#53282 marec1122
Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U, ha kellene akkor TP-Link Archer C5.
Alternatíva lehet még az Asus AC55U is.

#53284 keekee
Az Asus N18U a legerősebb az ajánlott eszközök között.

#53285 JonDen
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U, TP-Link Archer C5/C7

#53286 premierpark
Tényleg nem sok különbség van a két TP-Link között, ha árban sem nagy akkor inkább az M7350-t vedd meg.
A másik kettőnél így első ránézésre jobbnak tűnik a TP-Link.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53288) smallmer válasza Gubek-Einste (#53287) üzenetére


smallmer
őstag

a 7310 a drágább ezért nem értem :D

(#53289) Gubek-Einste válasza smallmer (#53288) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell mindent érteni.
Vannak ilyen árazások.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53290) smallmer válasza Gubek-Einste (#53289) üzenetére


smallmer
őstag

akkor maradjak az- M7350-nél?

(#53291) Gubek-Einste válasza smallmer (#53290) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53292) arn válasza Gubek-Einste (#53287) üzenetére


arn
félisten

Hosszutavon befurodtem ezzel is :) hosszabb tavra vettem, hogy az ac korszakot kihuzom vele (akkor ez volt a csucs), aztan vehetek most masikat. Inkabb megveszem a legolcsobb megfelelot, aztan gyakrabban cserelek.

Azota kicsi utanaolvastam... jo lesz az r7000, hwesen vmivel jobb is, mint az asus, es csinaltak hozza asus-merlin forkot, igy a swel valszeg nem lesz problema, ami az asus erossege. Kevesbe melegszik, atviteli tesztekben meg szinte mindenutt a legjobb az ac68al egyetemben a kategoriajaban. A linksys 1900asat is dicserik, az meg stabilabb, de dragabb is. Gyk a mostani arakkal a netgear tunik a legjobb ajanlatnak, annyiba kerul, mint az ac66, es pl a hasonlo linksys 1.5x ennyi.

Hatranya, hogy csak ket ev gar van ra. Amazonrol rendelem, ha vmi nagyon gaz, siman visszakuldom.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53293) JonDen válasza Gubek-Einste (#53287) üzenetére


JonDen
csendes tag

Köszönöm

(#53294) Perbal1


Perbal1
tag

Sziasztok!

Erről van valakinek véleménye?

TP-LINK Archer T9E AC1900

(#53295) Gubek-Einste válasza Perbal1 (#53294) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Komoly wifi adapter de a gépház árnyékolhatja az antennáit.
Milyen router mellé kellene?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53296) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!
A jelenlegi kis lakásba szeretnék új routert a 841 helyett (200/100digi)! Megéri beruházni az új asus termékek mellett még a régebbi ac68-ra 40körül? Könnyen lehet, hogy így át is állnék külső usb3as vinyóra és ki is használnám a beépített torrent klienst. Ebben az esetben nekem nem is kéne mókolni a routerrel, ha jól gondolom?! A másik, olcsóbb opció az új ac58u lenne! Nem feltétlen költenék rá többet, ha olcsóbban is ki tudok jönni! Laptopban ac vevő van, telefonok tudják az 5ghz-t is!

[ Szerkesztve ]

(#53297) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
régi B/G routerről váltanék N-esre, mert telóra már lassan sugároz :)
Melyik a legolcsóbb amelyik nem fagy, szakad egy alap 100/50-es digi kapcsolattal?
Ami még fontos az a NOIP dyndns támogatás.

GO-RT-N300-at néztem jóárasítva, de ez úgy tűnik nem noip-s.
Egy WR841N?

köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53298) Perbal1 válasza Gubek-Einste (#53295) üzenetére


Perbal1
tag

Szia!

A router neve: Bright Box 2 Wireless Router

(#53299) Gubek-Einste válasza Draken (#53296) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel az AC68U már ARM alapú így megéri még rákölteni.
Az új szériáról még nincsen semmi tapasztalat így nyilatkozni sem lehet róla.
Használhatsz gyári firmware-r és gyári alapút is így ugyan azt a felületet használnád.

#53297 Márton
Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező router kellene ami 13-15k között kezdödik a TP-Link 1043NDv2/v3/v4.
A TP-Link 841N is ismeri a No-IP-t.
20k-s határral szóba jöhet még az Asus N18U/N56U is.

#53298 Perbal1
Ez egy szolgáltatói eszköz, gondolom?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53300) Perbal1 válasza Gubek-Einste (#53299) üzenetére


Perbal1
tag

Igen!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.