Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47095) Raruh válasza Alex91 (#47094) üzenetére


Raruh
tag

Üdv. Tanácsért fordulnék hozzátok.
Digi 100 Pro csomagom van, amiben 100/100 adatforgalom van elméletileg (Mbps) kábelen keresztül be is jön kb-ra kép:[link]
Meghalt az Asus RT N10E típusú routerem, és sajnos a Media Marktban vettem, ahol az agyhalott ügyfélsolgálatosok nem beszélték a nyelvemet, és nem fogták fel, hogy egy másik routert szeretnék, ami működik, és tudja is biztosítani számomra ezt a sávszélességet. Az előző Router 150Mbps-re volt képes papíron, ebből szépen jött olyan 70 körüli érték. Jelen router, amit sikerült nagynehezen megvásárolnom(Tőlük! mert pénzt nem adhatnak vissza...) egy Dlink GO-RT-N300 [ilyen] mely elvileg 300Mbps wifit képes nyújtani. Ennek ellenére nagyon maximum 40 jön a 100-ból, ha csak 1 kliens csatlakozik is, tehát nincs akik között osztódjon ez a sávszélesség. Van egy szuper beállítás : [nevezetesen ez] ahol a Bandwidth-nál csak 20M és auto 20/40M közül lehet választani.. Tudom, buta vagyok a témában, ezért fordultam hozzátok. Ilyen esetben ez a router Wifi kapcsolaton csak maximum 40M sávszélességet tud produkálni? Akkor miért reklámozzák, és írják minden felé a dobozára, a termékleírásba, stb, hogy 300Mbps-t tud?
Megj: Az elhelyezés szerintem elég jó. max 3 méterre van légvonalban a laptoptól, nem árnyékolja fal, szekrény, vagy akármi. Bár mivel antennája nincs is, így fogalmam sincs, merre van beépítve neki. Csatornát ellenőziztem, hogy csak ezt az 1-et nem használják a szomszédok :K
Illetve mi lenne az ideális router, ami tudná Wifi kapcsolaton a 100 hoz képest legalább a 90%-os sávszélességet biztosítani? Kábelhuzogatás nem megoldható, tudom, hogy az lenne a legolcsóbb, és legtisztább megoldás, de laptopról van szó..:) Köszi!

[ Szerkesztve ]

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.