Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40346) Ceriak


Ceriak
csendes tag

Hello,

először is elnézést a hosszú bevezetőért, próbálom rövidre fogni, de talán fontos ismerni a részleteket.

adott a következő szituáció:
van egy otthoni pc amit el szeretnék érni, dinamikus ip
van egy szerverem fix ipvel

A jelenlegi routerem 3 szolgáltatást ismer aminek le tudja jelenteni az aktuális IP-t, de 2 már nem létezik a DynDns pedig fizetős lett. Ezt a problémát úgy hidaltam át, hogy írtam egy scriptet, ami fut a PC-n és a szerveremnek lejelenti az IP-t. Ez tökéletesen működött az utóbbi 1,5 évben, de sajnos azzal járt, hogy a pc folyamatosan futott, ennek következtében a tápegységem elfüstölt (4 éves volt, elfáradt szegény) és ennek valószínűleg a folyamatos futás az oka. Az ötletem az, hogy magic package segítségével ha szükségem van a gépre (napi 2-3-4 alkalommal) felébresztem, viszont így nem tudom mi az IP-je, mert nem fut az általam írt szolgáltatás. Megnéztem a DynDns-t ami évi ~7000 huf, ezt ha 3 évig használnám akkor egy korrekt 21k-s router is kijönne, ezért is gondolkodom ezen a lehetőségen.

Tehát keresek egy olyan routert, amin van olyan lehetőség, hogy valamilyen módon (mondjuk egy HTTTP POST segítségével) meghív egy szolgáltatást (mondjuk egy webservicet) és lejelenti az IP-t. Lehetőleg ne kelljen főzött romot rátenni vagy lehessen ezt egyszerűen ( a mostani routeremre is lehetne valamit tenni, de úgy kezdte a leírás, hogy "szedd le a védőborítást és csatlakozz az x y z lábakra" -.-), illetve más ingyenes megoldás helyett inkább ezt a lehetőséget választanám, mert félek, hogy esetleg az is fizetőssé válik.

A segítségeteket előre is köszönöm!
Ceriak

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.