Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39747) csombok válasza SztiviVander (#39684) üzenetére


csombok
újonc

Szia SztiviVander!

Sorry, de csak érdeklődő laikus vagyok... :)

Szóval a Routeren a Synology NAS-t kiteszem DMZ-be, adok neki egy fix belső IP cimet (192.168.1.100), a Routeren beállítok egy "valami.dnsalias.org" host-ot és amikor ezt a "valami.dnsalias.org" címet akár otthon, akár mondjuk külföldön beírom a keresőbe, behozza a NAS-t!

Ez működik a C7-tel!

Viszont a C9-cel, ha otthon -tehát a belső hálón- vagyok, akkor hiába irom be a "valami.dnsalias.org" címet, nem adja be az oldalt! Ha beírom a 192.168.1.100 címet, akkor viszont beadja! Ha mondjuk külföldről próbálom, akkor is beadja, csak akkor nem, ha az otthoni (wi-fi) hálózaton vagyok.

Ez azért kényelmetlen, mert van 2 biztonsági kamerám a garázsban/udvaron, amiket mobiltelóról tudok nézni és azoknál a "valami.dnsalias.org" van beállítva. Amikor otthon vagyok nem hozza be a képet, csak ha kikapcsolom a telón a wi-fi-t és 3G-n -tehát mobilon- nézem.

Szóval igazándiból azt nem értem, hogy miért müxik C7-tel és miért nem müxik C9-cel ???

Köszönöm

Józsi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.