Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) a000 válasza a000 (#24100) üzenetére


a000
őstag

Az. Kimaradt hogy upc 80-as net van.

(#24102) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Mit tudnátok ajánlani egy TP-Link WR-1043ND leváltására? Elvárás alapesetben a stabil, kifogástalan dual-band WiFi lenne, lehetőség szerint gyárilag komolyabb antennákkal, mint a 1043-éi. OpenWRT támogatás se ártana.

Ami még számítana: Dell 1704 WiFi chip (jelenleg ugrál a sávszél 5 és 65 Mbit között), illetve Apple termékek szeretete. Bár ezen szempontok szerint nem tudom mennyire tudtok javaslatot tenni...

A 1043 egy adott firmware-re (vargalex 1.1.5) váltás óta problémákat produkál, bármit is rakok fel. Nem tudom mi lelte. Előtte 1-2 héttel került be új eszköz is a hálózatba, de nem tapasztaltam problémát a váltásig.

(#24103) kali válasza megema (#24102) üzenetére


kali
legenda

az a baj, hogy nem nagyon mennek a gyártók 3 * 3 dBi külső antenna fölé, ezt inkább az antennák jobbra történő cserélésével tudod/érdemes megoldani; 5 és 8 dBi antennákat elég olcsón lehet venni!
mennyit szánnál a mutatványra?

a000; te mekkora összeget szánsz a vásárlásra?

[ Szerkesztve ]

(#24104) Intruder2k5 válasza megema (#24102) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

RT-N12HP, ha be tudod szerezni! :)

(#24105) megema válasza kali (#24103) üzenetére


megema
őstag

Értem. Nézegettem is anno ehhez, de szerencsére nem invesztáltam még bele, habár nem nagy tétel. 25 ezer fölé nem nagyon szeretnék menni.

Intruder2k5: Nem semmi antennák, de ez nem dual band-es. Bár nem létszükséglet, de ennyiért már jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#24106) kali válasza Intruder2k5 (#24104) üzenetére


kali
legenda

dual-band :(

(#24107) Intruder2k5 válasza megema (#24105) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sorry, a DualBand felett elsiklottam!

(#24108) Gregman


Gregman
tag

Sziasztok!

Kicsit jobban átgondoltam az igényeimet és a következőkre jutottam.
1. A mai trenddel ellentétben nem akarom a Wifi-t széles körben használni.
Azaz csak a telefon/tablet/és ritkán notebook használná.
Ahová csak kell UTP van kihúzva, még a notebook is inkább erről szokott menni.
2. Olyan megoldást keresek, hogy a router Wifi-je manuálisan kapcsolható legyen ki/be amikor éppen szükséges.
Másik lehetőség, hogy nem a router adná a Wifi-t, hanem egy másik eszköz (azt hiszem AP a neve), ami már ki/be kapcsolható hiszen csak Wifi-t nyújt, mást nem.
Ennél az esetnél az eszköz tápegységét "féltem" (napi többszöri ki/be kapcsolás), volt már elszállt ADSL modemem/routerem aminek így ment tönkre a tápja.
3. Lassan összegyűlt annyi eszköz, hogy a router 4 LAN portja nem elég, 8 portos switchet használok, de ezt most Gigabitesre szeretném cserélni (a 8 port a minimum).

Összegezve, keresek:
- Gigabites routert
- AP-t (ha a routeren lenne fizikai kapcsoló a Wifi-hez akkor erre nincs szükség)
- minimum 8 portos Gigabites switchet

Előre is köszönöm az ötleteket.

[ Szerkesztve ]

(#24109) krealon válasza Gregman (#24108) üzenetére


krealon
veterán

Gigabites switch melle csak akkor erdemes gigabites routert vasarolni, ha az internet sebessege legalabb 80Mbit, esetleg belathato idon belul ennyi lesz.

SoHo (Small Office, Home Office; Hazi, kisirodai) hasznalatra szant eszkozokon nagyon rintkan van negynel tobb UTP LAN port. Konkretan egyrol hallottam: TL-R860

En a kovetkezo manualis WiFi kapcsolobombbal renendelkzo routereket ismerem:
TP-Link TL-WR842ND (100Mbit LAN)
TP-Link TL-WDR3600 (1000Mbit LAN)
TP-Link TL-WDR4300 (1000Mbit LAN)

Ezen kivul az OpenWRT kompatibilis es WPS (QSS) gombbal rendelkezo routerek nyomogombjat at lehet programozni WiFi kapcsolova.

(#24110) Gregman válasza krealon (#24109) üzenetére


Gregman
tag

Most még csak 20/10 Mbit lesz az "internet", de 80/40-ig felmehet.
Nem is annyira emiatt gondoltam a Gigabites routerre hanem inkább a "jövőre gondolva".

(#24111) Gubek-Einste válasza M4c1k4 (#24098) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2-300 Mbps wifi soha az életbe nem fogsz elérni, talán ha végleges lesz az AC szabvány de addig biztosan nem, fizikai képtelenség. 300-as wifi-vel is megfelelően zavar mentes környezetben kb 100-120 Mbps a max kisebb távolságon de kültéren nagy távolságon biztos, hogy ez sem jön össze.

Amiket az ebay-en és hasonló oldalon írnak sokszor fizikai képtelenség, nem szabad hinni, a gyártói oldalak is sokszor túloznak de legalább reális körülmények közt maradnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24112) Gubek-Einste válasza a000 (#24100) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én azt javasolnám, hogy a jelenlegi TP-Link 1043ND legyen a másodlagos router és az új pedig az elsődleges.
A mostanság ajánlottak: TP-Link 3600/4300, Asus N66U. Mind dual band-es és többségük már 450-es wifi-vel is rendelkezik így előre jelentene a jelenlegihez képest.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24113) Gubek-Einste válasza megema (#24102) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link 1043ND-hez hasonló, leváltására alkalmas router a TP-Link 3600/4300, van még drágábban az Asus N66U is de az már nem fér bele a 25k-s keretbe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24114) Gubek-Einste válasza Gregman (#24108) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gigabites router-ből a következőek ajánlottal amelyek gyárilag vagy 3rd party firmware-rel meg lehet oldani a manuális wifi ki-be kapcsolást: TP-Link 3600/4300, Asus N66U, Netgear 3500Lv2/3700/3800/4x00, Linksys E3200/E4200v1.
A négynél több LAN portot pedig legegyszerűbben egy gigabites switch-el lehet elérni.

Az igényeidnek nagyjából megfelelő négynél több LAN portos router a WD My Net N900, ezen konkrétan 7 gigabites LAN port van de a megvételét nem ajánlanám.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24115) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
tanácsot szeretnék kérni,hogy milyen routert vegyek?
a szempontok:
-wifin kapcsolodna rá 4-5 eszköz,ezek laptop,pc,telefon..
-10megás a net
-mac adress szürés,és azon belül be lehessen állitani,hogy pl egy mac adress milyen idöpontokba kapcsolodhat a netre,a többit viszont ne korlátozza..

milyen tipusu tp-link router felel meg ezeknek,amiben benne van a Parental Control,és tudja is ezt a fajta szürést?várom a javaslatokat!elöre is köszi!!

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#24116) Soma01 válasza Gregman (#24110) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem TP-Link TL-WDR3600 legyen ha belefér a keretbe. Az jó lesz egy darabig még az tuti! Erős (viszonylag) hardver, gyors wan port, dual band...

(#24117) Gubek-Einste válasza snooze (#24115) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 10-es net és a 4-5 wifi eszköz nem jelent gondot egy mai N-es router-nek, bármelyik jó lesz.
A szűrés már más tészta, a legtöbb router-ben van ilyen lehetőség de nem ennyire precíz, a precízhez már valamilyen 3rd party firmware kell.
Amik ajánlottak: TP-Link 74x/84x, Asus N10/N12, Linksys E900/E1x00

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24118) snooze válasza Gubek-Einste (#24117) üzenetére


snooze
veterán

ezt a 3rd party firmware-t alapbol tudják,vagy rá kell telepiteni?olyan kellene ami tudja,ne kelljen mokuskálni vele.. :)

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#24119) csucsu21 válasza Gubek-Einste (#24093) üzenetére


csucsu21
aktív tag

okés köszönöm és még annyi lenne hogy egy 150 vagy 300 mbs-os router hogy meik mekkora nete tud kezelni gondolom nem 150 meg 300 mbs-osat de lehet tévedek

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#24120) capafog23


capafog23
őstag

Új routert szeretnék venni a mostani (6 éves kb) helyett.
Az volna a fontos hogy erős legyen a wifije, mivel az egyik gép ami használja a hálózatot, a házban 1 szinttel lejjebb van és kb 1 szobával arrébb.
Nem valami nagy sebességű az internet amit szét kell szórnia kb 900-1000 kb/s a max.

Ha tudnátok valami jót ajánlani megköszönném.

(#24121) M4c1k4 válasza Gubek-Einste (#24111) üzenetére


M4c1k4
csendes tag

Köszi a választ!

A 2-300Mbps-t úgy értettem, hogy 150Mbps duplex-be, vagy legalább 100Mbps. a Fórumban olvasgatva kiderül, hogy az N-es szabványú Dual-Band routerek is olyan 60-80Mbps-t tudnak átlagban. Még az is megfelelne, de arra kicsi az esély, hogy 250 méteren ezt hozni fogja.

Most már csak az lenne a nagy kérdés, hogy az 5GHz-es routerek közül melyik tudna 250 métert áthidalni optikai rálátás nélkül. Persze az antennákat lecserélném nagyobbra.

A TP--Link WRD4300-ra max 50 métert írtak az 5dBi-s antennával.
A TP-Link WD2543ND-ről pozitívabban írtak, de hatótávolságot nem tudok.
Az Asus AC-66U-ra nincs pénzem, csak a magasabb ár és technológia miatt érdekelt volna mit tud,
gondolom az RT-N66U-is hasonló paraméterekkel rendelkezik.

Utánanéztem és valóban benne van a 3db. Sige gyártmányú SE5003L-es antenna erősítő IC.
Hogy miben és mennyit számít fogalmam sincs. :)

Az Atheros 9220-as chipset-ről is írnak 24-25dBi kimeneti teljesítményt, de ebből szoftveresen mennyit tudnak kihozni az rejtély.

Ha van tapasztalat, írjátok már le, kinek milyen távolságból látható a router legalább 30-40Mbps jelszinttel?
A 2,4GHz-is megfelel, nem fontos az 5Giga.

Köszönöm..

M4c1k4

(#24122) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Véleményetekre lennék kiváncsi a következőkről:

Vannak ezek a hálózati adapterek :
[link]

ezeket miért nem nagyon ajánlgatjátok ? pedig jónak tünik, és egyszerünek,
konektorba be a net - ház másik felén ki !.... vagy van ennek valami hátulütője amit nem tudok ?
Mindig az van inkább hogy ilyen rutert, olyan antennával stb.. .....

(#24123) Intruder2k5 válasza maxika2004 (#24122) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Kolléganőmnél szerelt be ilyeneket az Invitel, hogy az InviTV-s BOX-oknak ne kelljen kábelezni, mert a tulaj nem nagyon örült volna ennek! Mit mondjak, elég sok baj van vele! Naponta, két naponta kell újraindítani, mert nincs kapcsolat, illetőleg ez az egész csak akkor működik, ha a két konnektor azonos fázison van! Na már most, utóbbival sincs tisztában a többség, és ez csak akkor derülne ki, amikor hazaviszi, és nem működik!

[ Szerkesztve ]

(#24124) maxika2004 válasza Intruder2k5 (#24123) üzenetére


maxika2004
őstag

Ez az azonos fáis mit jelent pontosan? mert én csak arra gondoltam hogy a konektorba hogy van bekötve,
jobb oldali csatiba, vagy baloldaliba... és gondoltam ezt meg is fordul ha forditva dugom be a kütyüt.. ??

akkor ez nem ilyen egyszerü ?

(#24125) Gubek-Einste válasza snooze (#24118) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

3rd party firmware azt jelenti, hogy nem a router gyártó által készített firmware, ezt neked kell külön feltenni az eszközre de a legtöbb router esetében elég csak az admin felületen a upgrade menüpont alatt betallózni és rányomni a frissítés/telepítés gombra és kész is van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24126) Gubek-Einste válasza csucsu21 (#24119) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 150-es router-ek típustól függően olyan 50-60 Mbps-es net tudnak lekezelni, wifi-n 40-50 érhető el megfelelő körülményekkel.
A 300-as router-eknél elég nagy a szórás, a 100-as LAN portokkal rendelkezőek kb 80-90 Mbps net kezeléssel rendelkeznek, wifi-n 60-90, gigabites LAN portokkal a net 120-től felelé, wifi-n 70-100-120.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24127) Gubek-Einste válasza capafog23 (#24120) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez bármelyik ma kapható N-es típus jó lesz, TP-Link 74x/84x, Asus N10/N12, Linksys E900/E1x00.
Azt, hogy egy adott router mekkora területet tud lefedni és mekkora sebességgel azt csak a konkrét helyszínen fog kiderülni, előre megmondani lehetetlenség. Sok minden befolyásolja az elérhető sebességet és hatótávolságot: alapvetően a használt router és adapter elméleti link sebessége, a köztes távolságban lévő falazat vastagsága anyaga (esetleges vasalása) és egyéb útban lévő tárgy, más wifi (vagy rádiós zavar) hálózatok száma/sugárzási erőssége/használt csatornája. Az elhelyezés is sokat számíthat, akár néhány centis eltérés is alapvetően befolyásolhatja a működést.
A beépített antennás router-ekről azt tartják, hogy rosszabbak ilyen szempontból de többeknek (köztük nekem is) ezzel ellentétes tapasztalatom van. Ha fontos a nagy lefedettség és a sebesség akkor lehetőség szerint válasszál egy külső antennákkal szerelt típust, mind router-ből és mind adapterből.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24128) Gubek-Einste válasza M4c1k4 (#24121) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Optikai rálátás nélkül 250 méter áthidalása esélytelen.

TP-Link 2543ND-t nem ajánlott, hardeveresen gyengébb mint a 1043ND és árban pedig a 3600 van mellett ami viszont már sokkal erősebb és szimultán dual band.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24129) Gubek-Einste válasza maxika2004 (#24124) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ember az ilyet nem egy szobán belül akarja használni és ekkor a másik szoba már másik fázison/biztosítékon van ami kizárja a használatot. Plusz még a távolsággal erősen csökken a sebesség is, a szomszéd szobára akár harmadára-negyedére is.
Az áram hálózatokat eredetileg nem adatátvitelhez lett kiépítve így ahol az áram még megy, ott nem biztos, hogy menni fog a net is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24130) a000 válasza kali (#24103) üzenetére


a000
őstag

10e, de azt sem banom ha olcsobb.

(#24131) maxika2004 válasza Gubek-Einste (#24129) üzenetére


maxika2004
őstag

:R Köszi ! akkor ezen még matekolok hogy is legyen...

(#24132) kali válasza a000 (#24130) üzenetére


kali
legenda

a cserélhető antenna és az ár leszűkíti a kört, de adott esetben talán egy tl-wr941nd lenne a legjobb választás, arra mehetnek nagyobb antennák is, és a 3t3r mimo képességgel mindenféle ellenoldalt kiszolgál, továbbá wan szinten sem okoz neki gondot a 80 megabit/sec sebességű net!

[ Szerkesztve ]

(#24133) McSzaby


McSzaby
őstag

D-Link Dir-600 routert lehet egyáltalán valamire használni? Nem ismeri a NO-ip-t, rohadt hülyén néz ki a kezelő felülete és még semmi pluszt se tud. Valaki tud megoldást a fentiekre?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#24134) Intruder2k5 válasza McSzaby (#24133) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DIR-600 helyett? Mondjuk egy ASUS RT-N10U?

Milyen nethez használnád?

(#24135) McSzaby válasza Intruder2k5 (#24134) üzenetére


McSzaby
őstag

Egy szerelésért kaptam cserébe. Ez most ingyen volt és még talán mindig jobb mint a 7 éves TP-Link routerem, de nem vagyok benne biztos.. Az lenne a kérdés, hogy ti tudtok-e valahogy varázsolni rá no-ip-t, vagy valami custom firmware?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#24136) Intruder2k5 válasza McSzaby (#24135) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

D-Link DIR-600 B1 / B2-re van DD-WRT, az biztosan tud no-ip-t!

(#24137) McSzaby válasza Intruder2k5 (#24136) üzenetére


McSzaby
őstag

Hardver verzóra Bx-t ír. Akkor arra felrakhatom a DD-WRT-t? Mert B5/2.10-s firmware és hardver verzióra azt írja ne rakjuk fel.Nekem Bx/2.10...

Mod.: Nem jó az én routeremre...

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#24138) Intruder2k5 válasza McSzaby (#24137) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, nem nagyon vagyok járatos DD-WRT területen, D-LINK-ben szintén!

De ha még sokáig kívánod nyújtani a témát, akkor innen el kéne lépni, mondjuk a Router gondok-ba!

[ Szerkesztve ]

(#24139) McSzaby válasza Intruder2k5 (#24138) üzenetére


McSzaby
őstag

Oks, elnézést!

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#24140) M4c1k4 válasza Gubek-Einste (#24128) üzenetére


M4c1k4
csendes tag

Üdv,

Valamennyi optikai rálátás azért van, olyan 20%, most télen jobb, mert nincs levél a fán. :)
Ezek szerint, ha a 3600-as jelerőssége jobb mint a 2543ND, akkor gondolom a WDR4300-as is jobb, bár nem néztem milyen hardver, chipset különbségek vannak köztük.

Azt alapból tudtam, hogy nem fogom megúszni próba nélkül, mindenféleképp meg kell vennem két routert, mert az adott terepviszonyokkal biztos kísérleteznem kell.

Köszönöm az eddigi segítséged!! :R

Még biztosan lesz kérdésem, ha veszek routert, de még nem tudom melyiket. :(
Nagyon jó ez a fórum is, csak idő kéne átolvasni. :K

Lehet, egy időre jegelem a router vásárlást, amíg kialakul az AC szabvány, ahogy írtad.
Köszi még egyszer mindenkinek aki segített!! :R

M4c1k4

(#24141) GeryPc


GeryPc
senior tag

TP LINK TL-WR841ND Router

ASUS RT-N10E vezeték nélküli router

Eközött a két router között kéne döntenem,nem is igazán a paraméterek a fontosak hanem megbízhatóság, stabilitás,ha ezt nézzük melyik lenne a jobb választás?

[ Szerkesztve ]

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#24142) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv !

Elnézést ha rossz helyen érdeklődöm véletlen akkor irányítsatok át.
Van egy T-homos router,(ezt lecserélni gondolom nem lehet mert modem is egyben és a felvétel lejátszáshoz
visszatekeréshez szükséges ha jól tudom) amit ők adtak még a TV-hez internethez,a hatótávolsága wifi,
viszont elég rövid,és most szükségem lenne a lakás egy távolabbi pontján , hogy legyen
fogható a wifi kb 15-18 méterre van légvonalban , a T-homos ruuterhez,és 3 fal,hogyan
lehetne ezt megoldani lehetőleg vezeték nélkül,fúrás-faragás nélkül,és ne túl költségesen
hogy legyen ezen a távolabbi helyen is kapcsolat,mit kellene venni hozzá,mi lenne a legegyszerűbb
megoldás ?
Köszönöm előre is javaslataitokat !

(#24143) xigris válasza andrás47 (#24142) üzenetére


xigris
őstag

Szia! esetleg egy Repeater megoldás lehet pl:tp-link 743nd

(#24144) andrás47 válasza xigris (#24143) üzenetére


andrás47
senior tag

Szia !

Nem hozzáértő lévén kicsit bővebben kifejeznéd?
Köszönöm

(#24145) xigris válasza andrás47 (#24144) üzenetére


xigris
őstag

Szia,röviden az a lényege:"Az ismétlő a jelek újragenerálására használt hálózati készülék. Az ismétlő újragenerálja az átvitel közbeni csillapítás miatt eltorzult analóg v. digitális jeleket. Az ismétlő nem végez intelligens forgalomirányítást."
Így a meglévő wifijelet tovább erősíti

(#24146) andrás47 válasza xigris (#24143) üzenetére


andrás47
senior tag

Most egy ilyen routerem van:TL-WR841ND ez nem tudná ugyanezt ,mint amit javasoltál:a TP link 743nd ?

(#24147) Gubek-Einste válasza andrás47 (#24146) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha támogatott verziójú akkor mehet rá DD-WRT, ha nem támogatott akkor a HGW egyik LAN portjára rá kötve AP/switch módban használód.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24148) andrás47 válasza Gubek-Einste (#24147) üzenetére


andrás47
senior tag

Szia !

Köszönöm.
Ezek a beállítások ere vonatkoznak ?: TL-WR841ND ?
És azt honnan lehet megtudni támogatott vagy sem ?
Ha ez mégsem nem jön be, a meglévő 841nd-vel ,akkor van-e más megoldás még?

Köszönöm.

(#24149) M4c1k4 válasza andrás47 (#24148) üzenetére


M4c1k4
csendes tag

Üdv,

A TL-WR841ND v3, v5 és v7 -re van DD-wrt. Azt nem írtad, hogy neked melyik verziós van, de
az alján gondolom megtalálod, vagy a router menüjében.

Van egy adatbázis az oldalukon: [link]
Ott beírod a Router Database alá: "TP-link" és kilistázza a támogatott típusokat.
Kiválasztod a neked megfelelő verziót, majd letöltöd a factory-to-ddwrt.bin. fájlt.
Ezt tudod a gyári firmware-re rátölteni a router menüjében. De mielőtt bármit csinálsz olvass utána a DD-wrt fórum-ban, mert egy factory reset biztosan kell előtte, továbbá be kell állítani a routert 192.168.1.1 IP-re, a PC IP-jét meg ha jól emlékszem statikus 192.168.1.2-re.

Amit a fenti adatbázisban találsz, az 2010-es firmware, a legfrissebbek az "other downloads" -ban vannak.
Ha leírod a routered verziószámát, akkor elküldöm a linket, ami a 2013-01-es fájlra mutat.

Nekem nincs TP-link routerem, csak ASUS, így nem tudom a pontos menetét. De nem hiszem, hogy túl bonyolult lenne. A DD-wrt fórumban mindent leírnak.

Ami a lényeg a fenti firmware támogatja a repeater módot!

M4c1k4

(#24150) Soma01 válasza M4c1k4 (#24149) üzenetére


Soma01
veterán

Amit a fenti adatbázisban találsz, az 2010-es firmware, a legfrissebbek az "other downloads" -ban vannak.
Innen kezdve lehet nézelődni, itt vannak a legfrissebbek. [link] Erre gondoltál te is, ugye?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.