Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) Darbo válasza Gubek-Einste (#24199) üzenetére


Darbo
tag

ebből nekem 4 szimpi így elsőre, a 2 tp link és a 2 asus.
Megkezdem a kielemzést , de szívesen vennék pro és kontra érveket, több szem többet lát alapon.

(#24202) panpeter92


panpeter92
tag

Sziasztok!
Tudom, nem jó helyen járok, de remélem tudtok segíteni, vagy elnavigálni jó helyre. Egy D-link router firmware frissítéséről lenne szó, hogy hogyan kell, milyen firmware kell, stb, nem nagyon tudom, és nem találtam olyan topicot. Dir-600-as a router.
előre is köszönöm a segítségeket.

(#24203) kali válasza panpeter92 (#24202) üzenetére


kali
legenda

itt is kaphatsz segítséget; link

(#24204) redbiro válasza Darbo (#24201) üzenetére


redbiro
őstag

szia!

én most vettem egy ASUS RT-N15U-t és gyári szofttal azonnal (az összedugás pillanatától) kiváltotta a t-home gyárilag adott cisco routerét.
most kiszolgálja kábelen az iptv-t, egy napi 10-15 órát torrentező nast, egy media playert, valamint wifin 2 laptopot és 2 telefont. ha minden egyszerre megy, akkor sem röccen meg, szóval nekem bevált és nem a 30k-s kategória.:)

jut eszembe nyitottam neki topikot, ott is lehet kérdezni, ha a részletek érdekelnek valakit.

it never gets easier, you just go faster

(#24205) Soma01 válasza Pecc (#24158) üzenetére


Soma01
veterán

Mint amit az előttem szóló is írt...
A RT-N15U is szóba jöhet nálad. Azon már vannak gigabites csatlakozók és az Edigitálnál 17.000 Ft körül van.

(#24206) Darbo válasza redbiro (#24204) üzenetére


Darbo
tag

Nagyon jól hangzik. A te hálózatod hasonló az enyémhez így biztatónak találom a dolgot. egyedül a belső antennától tartok egy kicsit, magam sem tudom miért, mert az összes gép 10 méteres körön belül található viszont a falak vasbetonból vannak.

(#24207) amper78


amper78
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Segitség köllene. :D Költenék 1 router-re. Amit tudnia kell: stabil, gyors, könnyen kezelhető, megfizethető. Téglafalas panelben lenne(kb. 60 m2). 2.-ik emelet. Jó lenne ha menne a panel előtti parkolóban is. Vinne 1 pc-t, 1 laptopot, 1 vagy 2 telót, későbbiekben tv-t. Internet: 60 Mbps / 20 Mbps (később nagyobb is lenne). Mivel nem tudom mi a különbség a 2,4 GHz-es és az 5 GHz-es "valami" ezért nem tudom, hogy az kell e nekem. :F A környéken 4-5 wifi-t mutat a laptop. Segítséget előre is köszönöm mindenkinek aki időt szakít rám. :R

Nem erőszak a disznótor csak a disznónak!

(#24208) Beri válasza Darbo (#24190) üzenetére


Beri
addikt

reboot után némi javulás
A némi miatt arra következtetnék, hogy a beállításaiddal (egymilliárd szálon próbálsz fel/letölteni), vagy eleve a kapcsolattal van baj. Ha minden így marad, hiába veszel ötvenezerért új routert, semmi nem fog változni.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#24209) Gubek-Einste válasza amper78 (#24207) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel 60/20-as net alá kell a router és tervbe is van a nagyobb így mindenféleképpen gigabites portokkal felszerelt típust lenne érdemes venni.
Ajánlott példányok: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2
Drágább kategóriások: Asus N66U, Netgear 3700/3800/4x00, Linksys E3200/E4200v1

A 2,4 és 5 GHz a wifi működési frekvencija, a 2,4 az elterjedt, sok eszközt kapni ehhez olcsón is de viszont könnyen terhelt lehet főleg társasházi környezetben. Az 5 GHz-es sávon sokkal kevesebb az eszköz de drágább is az ezt ismerőek, terhelt környezetben ajánlottabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24210) redbiro válasza Darbo (#24206) üzenetére


redbiro
őstag

némileg jogos az aggodalmad, ami a belső antennát illeti:
nekem jelenleg kényszerűségből a tv szekrényben van a router, és a jele egy picit gyengébb mint az antennás linksys-é volt, de ez mondjuk a telefonnál egy pálcikát jelent, a laptop jobb wifijénél ugyanúgy maxot.

de ha a telefonon mérem speedtesttel, ugyanannyit mér 1 méterre a routertől mint 15-re, tehát az az egy pálcika sebesség csökkenést még nem okoz.

a héten átszerelem szekrényen kívülre, ha gondolod beszámolhatok az eredményről.

it never gets easier, you just go faster

(#24211) Darbo válasza redbiro (#24210) üzenetére


Darbo
tag

megköszönném a beszámolót, érdekel a fejlemény.

(#24212) Darbo válasza Beri (#24208) üzenetére


Darbo
tag

nem tudom milyen beállítási gondom lehet, a routert már többször konfoltam újra, a lassulás jellemzően csak esténként jelentkezik, de már akkor is tapasztaltam amikor 1 asztali gép és a nas volt csak bekapcsolva. a nas nem töltött le , csak fel 20 k val mégis az online játék keményen laggolt.más esetben a notin egy lap betöltése fél perc volt majd a noti újra csatlakoztatása után azonnal megjavult.
Főként azért gondolom, hogy router gond lehet, mert kb tavaly nyáron volt hasonló gondom, de akkor már rendszeresen szakadt is a net, elvittem szervízbe a routert, mivel még belefér az 5 évbe, ahol firmware frissítésen esett át, és azt követően mostanáig nem volt baja

(#24213) panpeter92


panpeter92
tag

Hali
Egy D-link router firmware frissítéséről lenne szó, hogy hogyan kell, milyen firmware kell, stb, nem nagyon tudom, és nem találtam olyan topicot. Dir-600-as a router.
előre is köszönöm a segítségeket.

(#24214) Soma01 válasza panpeter92 (#24213) üzenetére


Soma01
veterán

Megnézed a hardver verziót [link], az ahhoz tartozó fw-t letöltöd, reseteled a routert, restart és rárakod az új fw-t, majd ha kész, reset megint, restart és beállítod rajta amit akarsz.
Vagy mi a kérdés?

(#24215) xcds válasza panpeter92 (#24213) üzenetére


xcds
őstag

Innen le kell tölteni a hardver verziónak megfelelő firmet. A hv verzió rajta van a routeren a szériaszám végén általában.
A router webes felületére mész(az ip címet beírod a böngészőbe, rajta van vhol a routeren 192.168....ilyesmi). Ott megkeresed a firmware részt, ahol be kell tallózni a letöltött firmet és rányomni, hogy frissítés.

(#24216) stefi68


stefi68
addikt

Sziasztok!

Router ügyben kérnék segítséget.

Jelenleg egy SMC 150 Mb/s (típusát most nem tudom) routert használok, ami a lakás alsó szintjén még elfogadható, továbbá a fal (45 cm) másik oldalán az udvaron is még működik az átvitel.
Az alsó szinten falak nélküli rálátással a routertől kb. 8 m-re a jelszint leesik -45 dBm-ről -80 dBm környékére, tehát a használhatóság határára. Ugyanez a helyzet a felső szinten a router feletti helyiségben még használható (~-75 dBm), a másik két szobában már nem igazán.
És itt kezdődnek a gondok. Nemrég vettünk egy táblagépet és tervben van egy PC vétele is a másik gyerkőcnek. A két gyerekszobában a jelenlegi technikával nem igazán megoldható a wifi-s kapcsolat.

Mit javasoltok?

Van olyan router amely képes a lenti helyiségből megfelelő erősségű jelet sugározni az emeleten lévő két szobába, mellyel normálisan lehet használni egy táblagépet, vagy egy PC-t (esetleg később telefont is)?

Olvastam, hogy vannak már kiterjesztett hatótávú routerek (extended range). Esetleg az megoldás lehet?
Vagy létezik olyan "kütyü" ami a lenti wifis router jelét a fenti szinten tovább sugározza?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#24217) Soma01 válasza stefi68 (#24216) üzenetére


Soma01
veterán

A router elhelyzésével sokat lehet javítani a helyzeten, de egy 300-as MIMO-s eszköz javítani fog a dolgon. De leginkább akkor ha a kliensek is tudják a szabványt. Vagy rakni kell több "routert", AP-t.

- A router most az alsó szinten van és ott végig jó?

Mekkora az a ház, hogy 8 méter szabad rálátású rész is van benne?? Ebből arra következtetek, hogy 1 sarokban van a router és nem a ház közepén. Rakd át oda (ha lehet fel valami szekrényre), és ne a földre egy sarokba.

[ Szerkesztve ]

(#24218) stefi68 válasza Soma01 (#24217) üzenetére


stefi68
addikt

Nagyjából jó az alsó szinten. Ahogy írtam is kb. 8 m-re eltávolodva tőle még használható, de már nem az igazi.

Ha minden igaz, van még egy ugyanolyan nem használt routere a húgomnak. A kettőt nem lehetne össze kombinálni? Egyik az alsó, a másik a felső szinten lenne? Olyat lehet, hogy a fenti fogja az alsó jeleit és továbbítja fent?
Megpróbálom még a lentit felrakni a szekrény tetejére, hátha javítana a dolgon valamit....

Szerk.: Nos a lenti router jelenleg a nappali legtávolabbi sarkában van. Az étkezőbőll van rálátás a nappali ezen sarkára átlósan (nincs ajtó köztük).

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#24219) Soma01 válasza stefi68 (#24218) üzenetére


Soma01
veterán

Az is javíthat, ha felrakod, de a ház mértani közepéig el kellene vinni. Kábelezni kell sajna.

Az emeletre jó lehet az a másik, de úgy lenne a legjobb, ha felfelé egy kábelen menne neki a net. WDS-sel lehet próbálkozni, ha tudja az eszköz, az menni fog ha a 2 router egyforma, vagy egy a gyártó. De nekem személy szerint nem tetszik a WDS mód. Az sokat lassít a kapcsolaton (osztja 2-vel). Hajót akarsz ( :DDD ) kábelezni is kell, nem csak dobálni le össze-vissza a WLAN eszközöket, ahol neked kényelmes.

(#24220) Soma01 válasza stefi68 (#24218) üzenetére


Soma01
veterán

A kettőt nem lehetne össze kombinálni? Egyik az alsó, a másik a felső szinten lenne?
Ez jó lenne, csak össze kell kábelezni őket.

Olyat lehet, hogy a fenti fogja az alsó jeleit és továbbítja fent?
Ez lenne a WDS, de nem ajánlom. Ki kell próbálni, ha jó lesz örülsz.

(#24221) Beri válasza Darbo (#24212) üzenetére


Beri
addikt

nem tudom milyen beállítási gondom lehet
Egymilliárd szálon próbálsz tölteni.

a routert már többször konfoltam újra
Valószínűleg nem sok értelme volt. Mindenesetre kapcsold ki a tűzfalát, meg a flood védelmét, ha alapból nem lenne kikapcsolva.

a lassulás jellemzően csak esténként jelentkezik
Ez is egy újabb indok arra, hogy a routernek nem sok köze van az egészhez, ugyanis ő nem fél a sötétben.

más esetben a notin egy lap betöltése fél perc volt majd a noti újra csatlakoztatása után azonnal megjavult
Ennek eléggé flood-protection szaga van. Kábelen, vagy wifin csatlakozik a lapos?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#24222) Magnat válasza Soma01 (#24220) üzenetére


Magnat
veterán

Tegyük hozzá, nem csak wds módban lehet megoldani, hanem client v client bridge módban is ... ha csak netezni kellenek az eszközök, és nem 80-100 Mbites kapcsolatról beszélünk amit teljes szélességben akar kihasználni egy adott kliensen, akkor bőven jó lehet egy ilyen kapcsolat. Utóbbi kettő előnye a wds-szel szemben, h csak a másodlagosan csatolt routernek kell tudnia a client/client bridge módot, tehát a 3rd party képes routerek jó része képes rá, míg az elsődleges routerrel szemben semmiféle elvárás nincsen, gyakorlatilag tudni sem fog arról, h egy másik router csatlakozik hozzá. A wds sokkal kényesebb technika, általában ajánlott azonos típusú eszközökkel próbálkozni. Persze ha van mód kábelezni, annál stabilabb kapcsolat nincs, az fix.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24223) elodman


elodman
aktív tag

haho haho

nehéz beüzemelni a TP-link wr841ND-t Win XP-hez?
Van vmi amit feltétlen ki kéne próbálni a 3 nap csereidőszakban?

thanx.

[ Szerkesztve ]

(#24224) stefi68 válasza Magnat (#24222) üzenetére


stefi68
addikt

A két router azonos gyártmányú (SMC), de nem biztos, hogy azonos típusú.

Tehát a router config-ban kellene egy olyat keresnem, hogy "client v. client bridge mode", vagy valami ilyesmi és ha van olyan akkor azt engedélyezni?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#24225) krealon válasza elodman (#24223) üzenetére


krealon
veterán

Nem nehez beuzemelni a ma kaphato routereket.

A 3 napos csere csak akkor jon a kepbe, ha a megvasarolt keszulek hibas.
Egyebkent csak a boltos joindulataban lehet bizni.

(#24226) Magnat válasza stefi68 (#24224) üzenetére


Magnat
veterán

Nem, sajnos a client módok csak 3rd party (dd-wrt, openwrt) firmwareokkal mennek a legtöbb esetben (van pár router ami tudja gyárilag is, de sztem az smc nem) ... olyat keress akkor esetleg, h wds, az sanszosabb h van benne.
Am mi a pontos típusa a routereknek?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24227) fricc_ válasza Intruder2k5 (#24189) üzenetére


fricc_
tag

Köszönöm, szép korrekt összefoglaló!

(#24228) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Szerintetek egy D-Link DSL-360R ver.3 okolható azért, hogy nincs meg a szerződés szerinti sebesség? Mert a jelenlegi 15 Mbit helyett inkább 10 körüli a sebesség átlaga.

Esetleg egy ilyen modem + router kombinációja nagyon rossz megoldás lenne?

(#24229) Darbo válasza Beri (#24221) üzenetére


Darbo
tag

wifin. csak az asztali gépek és a nas van kábelen.
letöltést, legalább is torrentet csak a nas végez, max 10 müvelet egyszerre és korlátozott szálon.

(#24230) Darbo válasza Darbo (#24229) üzenetére


Darbo
tag

ja és le/fel korlátos 2000/1000 ami 10 %a a netünk sebességének

(#24231) Beri válasza Darbo (#24229) üzenetére


Beri
addikt

wifin
Akkor pláne ne csodálkozz.

korlátozott szálon.
Végülis korlátlan szálon nem tudja...

ja és le/fel korlátos 2000/1000 ami 10 %a a netünk sebességének
Ha egymillió szálon töltesz, teljesen mindegy.

Ne akard megmagyrázni, hogy mi történik, csak csináld, amit mondtam.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#24232) Darbo válasza Beri (#24231) üzenetére


Darbo
tag

kikapcsoltam rajta minden tüzfalat, flood védelmet, a nason közbe megnéztem a beállításokat, le 1000 fel 200, a korlát, letöltési feladatok 10, aktív kapcsolatok 300
Ez sok így?

(#24233) krealon válasza smiti (#24228) üzenetére


krealon
veterán

Ha ilyen

akkor elkepzelheto, hogy az a baja.
Ebbol a tipusbol eleg nehez kinyerni a vonal parametereit, hogy kideruljon, hogy kabel, vagy a modem a hibas.
A fekete szinu valtozatra (DSL-360R-T1) letezik dchard fele firmware, amivel az utolso bit is kifacsarhato a kabelbol.

(#24234) smiti válasza krealon (#24233) üzenetére


smiti
addikt

Igen, olyan a modemem, még anno a 2009.11.10-n rendelt DSL Alap előfizetésemhez adták a szereld magad csomag részeként.
Nézegettem már azt a fekete modemet, csak egy kicsit drágának találom. :U

(#24235) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

5-6k-ig lowkodni milyen e-hulladékot érdemes venni az iponból? [link] :R

(tudom, @Intruder2k5 jobbat javasolna, de kis pénz, kis foci)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24236) elodman válasza krealon (#24225) üzenetére


elodman
aktív tag

Thanx,

es az hogy hibas, az csak az adatforgalom sebessegebol derül ki, gondolom,
-->> szoval tesztelni kell a net sebességet file letöltés közben?.

Kb. mennyi a 300 mbps wifi gyakorlatban elfogadható sebessége, ha 2m-re van a vevő laptop (és esetenként 1 fal is beárnyékolhat)?

A wr841nd-vel LAN is létrejön? A PC-k latjak egymast?

thanx. haho

(#24237) stefi68 válasza Magnat (#24226) üzenetére


stefi68
addikt

Nos hazaértem és megnéztem...

Tehát smcwbr14s-n4 router-ről van szó és van benne olyan, hogy WDS mód. Ennek is 3 választható üzemmódja: Lazy, Brigge és Repeater

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#24238) krealon válasza smiti (#24234) üzenetére


krealon
veterán

"Igen, olyan a modemem, még anno a 2009.11.10-n rendelt DSL Alap előfizetésemhez adták a szereld magad csomag részeként."

Ha jol van tartva (jol szellozo helyen, fuggolegesen szerelve), akkor is 4-5 ev alatt elfaradnak benne es a tapegysegben az elektrolit kondenzatorok, ami bizonytalan mukodes oka lehet.

"Nézegettem már azt a fekete modemet, csak egy kicsit drágának találom."

T-pontban kb 6000 Ft, de itt a hasznaltapron lehet talalni olcsobban. Ennyit csak meger, hogy stabil legyen a kapcsolat? :B

(#24239) krealon válasza Mr.Csizmás (#24235) üzenetére


krealon
veterán

Errol a valasztekrol en annyit tudnek mondani, hogy az olcso D-link, Belkin es Edimax routert csak akkor vegyel, ha mazohista vagy.

Tendat nem ismerem, a hardvere (a leirasok alapjan) gyengecske a hasonlo aru TP-link-ekhez viszonyitva, radasul alternativ firmware tamogats se nagyon van hozzajuk (kicsi flash es RAM miatt).

TP-linkek eleg jol bejaratottak, alternativ firmware majdnem az osszes tipusra van.

Pentagram szinten ismeretlen a szamomra. (OEM-nek hangzik (felmatricazott tomegtermek))

LevelOne regi jatekos, de eddig meg nem lattam keszuleket toluk az also ar-savban.

Mindegyik tipus elvileg beallithato ugy, hogy staabilan mukodjon es a WiFi erossegeben sem szabadna lenyeges kulonbasegnek lenni, mivel a WiFi sugarzas teljesitmenye torvenyileg maximalt.

(#24240) krealon válasza elodman (#24236) üzenetére


krealon
veterán

Hibas = nem indul el, nem erheto el a kezelofelulet, vagy nem mukodik pl a WiFi resze.
Ha esetleg lassu a halozat, az nem feltetlenul jelenti, hogy rossz a keszulek. Ha ilyen esetben viszed vissza es nem bizonyul hibasnak, akkor altalaban bevizsgalasi dijat szoktak kiszamlazni.

A WiFi radiohullamokon keresztuli kommunikacio, igy az alkalmazasi kornyezet lenyegesen befolyasolja az uzemi parametereket (pl sebesseg).

"Kb. mennyi a 300 mbps wifi gyakorlatban elfogadható sebessége, ha 2m-re van a vevő laptop (és esetenként 1 fal is beárnyékolhat)?"

Ez az, amire jozan ember nem tud a helyszini meres nelkul valaszt adni, mert a fal anyaga nagyon sokat szamit. Ha az egy vasbeton vagy egy vastagabb valyogfal, akkor meg az is elofordulhat, hogy egyatalan nem jutnak at rajta a radiojelek.

Idealis esetben (nincs a kozelben masik WiFi) a hasznos sebesseg (tapasztaltom alapjan) a link sebesseg 40-45%-a.
A link sebesseget pl a Feladatkezeloben lehet megnezni:

"A wr841nd-vel LAN is létrejön? A PC-k latjak egymast?"

Termeszetesen letrejon LAN.
A PC-k lathatosaga pedig a telepitett Internet Security es tuzfalprogramokon szokott elbukni.

(#24241) elodman válasza krealon (#24240) üzenetére


elodman
aktív tag

sok-sok thanx!! ->megathanx meg ilyesmik,
no és a másik topicban (wifi, hálózat, ... kérdések) küldött válaszodért is persze.

haho

(#24242) Mr.Csizmás válasza krealon (#24239) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

TP-LINK TL-WR741ND :F tudom hulladék mind, de a tablethez elég lesz, ha le akarok szedni valamit a marketből, meg ágyból zsézbukozni......

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24243) kenyerr


kenyerr
tag

TL-WR941ND 3 kisebb antennával erősebb jelet adna pár falon át, mint a TL-WR842ND?
(print server van külön is, szóval az az előnye is elveszik a 842-nek, mert az usb-t max arra használnám)

[ Szerkesztve ]

(#24244) amper78 válasza Gubek-Einste (#24209) üzenetére


amper78
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget! :R Meg könnyítetted a dolgomat. Nagyon hasznos fórum!

Nem erőszak a disznótor csak a disznónak!

(#24245) krealon válasza kenyerr (#24243) üzenetére


krealon
veterán

N+1-edszer is leirjuk.
A tobb antenna nem erosebb vetelt biztosit.
Akkor lehet elonyosebb, ha a "vevo" oldalon is tobbantennas berendezes van, igy tobb adatcsatorna (x * 150Mbit) johet letre es az interferencia szempontbol is kedvezobb az antennak elhelyezkedese, ami stabilabb kommunukaciot hozhat.

Tobb falnal sokkal tobbet szamit a fal anyaga, mint barmi mas.
Az is elofordulhat, hogy a router athelyezesevel (akar 1-2 cm is szamithat) olyan visszaverodesek jonnek letre, amik a falak resein (ajto, ablak) atjutva megfelelo jelszintet eredmenyeznek.

Szemely szerint az alternativ firmware extrai miatt, en az USB-s 842-t reszesitenem elonyben, de ha ez teged nem izgat, akkor maradj a 941-nel.

(#24246) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok.

Segítséget kérnék a hozzáértőktől.
Router vásárlása előtt állok amire a keret 5-10k.
A net digi 40/20 (később nem kizárt a nagyobb csomag, de ez a jövő zenéje) panel lakás 4 szoba 1 emelet.
Amiket el kéne bírnia

- 2 asztali gép (XP,win7) vezetéken
- 2 laptop (win7) wifi
- 1 tv wifi
- 2-3 mobil wifi
- nyomtató wifi
- táblagép wifi

Ezek nem egyszerre üzemelnek max 2-3 dolog, de előfordul hogy 6-8 dolog is megy ha együtt van a család.
Néha van egy kis torrent, film, gyerek játékok illetve munka.
Teljesen kezdő vagyok így a szakmai dolgokban e szerint segítsetek ha kérhetem.
Egy megbízható, erős wifi-s, megfizethető router kéne, aminek a beüzemeléséhez nem kell diploma.
Ha pedig valami oknál fogva frissíteni kéne a szoftverét az is könnyen megoldható legyen.

Előre is köszi a segítséget mindenkinek.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#24247) kenyerr válasza krealon (#24245) üzenetére


kenyerr
tag

Köszöntem a választ!

(#24248) Gubek-Einste válasza schulc99 (#24246) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

40/20-as nethez még kaphatsz megfelelőt 10k-ért, ezek a TP-Link 74x/84x, Asus N10/N12, Linksys E900/E1x00.
Ha váltasz 80-as csomagra akkor már ahhoz gigabites router erősen ajánlott, legolcsóbbak a TP-Link 3600/4300, Netgear 3500Lv2, Asus N15U/N16.

A ma kapható router-ek beállítása elég egyszer, kis odafigyeléssel és az itt kapott hasznos tanácsokkal elvileg nem lehet nagy gond.
A firmware frissítés sem jelent nagy gondot, admin felületen a megfelelő menüpont alatt egyszerűen meg lehet csinálni, ha esetleg 3rd party firmware-t használnál annak a felrakása sem bonyolult.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24249) smiti válasza krealon (#24238) üzenetére


smiti
addikt

Hoppá, én benéztem valamit. Én a D-LINK DSL-321B-t láttam és az majdnem 10k. De ha erre a DSL-360R-T1-re keresek akkor nem találok sehol ahol kapni is lehetne.
A Tré webshopban szintén nem elérhető. :(

(#24250) schulc99 válasza Gubek-Einste (#24248) üzenetére


schulc99
tag

Köszi a választ.
Még egy kis segítséget kérnék.
Megnéztem az ajánlott routereket, és utánuk olvastam egy kicsit.
A LINKSYS E900 elég jól néz ki és lehet ezt venném meg, de mivel panelban lakom, így nem gyengébb ez a beépített antenna miatt mint egy külső antennás?

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.