Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Vettem egy TP-LINK TL-WR541N tipusú routert csak az a probléma, hogy túl öreg a modemem ehhez (H/W: B3) és elvileg kéne vegyek egy újat, azért nincs net a tplinkesek szerint.
Milyet ajánlanátok?
Jelenleg 5 megás net van, talán lesz majd még 10, kb. 4 ember csatlakozna rá.

(#24352) krealon válasza paulo92 (#24342) üzenetére


krealon
veterán

En is gondolkodtam 3G WiFi router beszerzesen es arra jutottam, hogy jobban megeri venni egy hasznalt, fuggetlen Vodafone 858-ast es abba tenni a mobilinternet SIM kartyat.
De barmelyik Android 2.2+ -os telefon megfelelo a celra, mert abban mar van WiFi tethering.

(#24353) Magnat válasza krealon (#24352) üzenetére


Magnat
veterán

Az tényleg jó 5let, de azért van olcsón céleszköz is: [link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24354) Intruder2k5 válasza freaghill (#24351) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem túl öreg hozzá, hanem egyszerűen nem tud vele együtt működni! De csak a TP-LINK, más típusoknak ez nem gond! Ezt sokan megszívják... Hiába na, TP-LINK nem való PPPoE kapcsolathoz! Egyébként meglepő módon ugyanennek az újabb verziója, a fekete színű DSL-360R T1 típus jó, és ajánlott!

(#24355) paulo92 válasza Magnat (#24353) üzenetére


paulo92
tag

Köszi szépen!
Eddig azt csináltam, hogy iPhone-ról osztottam internetet, de úgy túlságosan belassult az internet. (Speedtest szerint a letöltés 5,9-6 mbs, míg a feltöltés 0,8 mbs volt a telefonon, mire a táblagépre elért a net már csak 0,9-1 mbs volt a letöltés, a feltöltés viszont maradt 0,8. Napokban megszűnt a telefonra a net, és váltottam stickes netre, de ezért lenne jó egy ilyen eszköz, ami támogatja a hspda+-t bízok benne, hogy így talán mindkét eszközön elérhetem a korábbi sebességet (esetleg többet is, hiszen a régi előfizetés csak sima 7 mb-s volt) vagy erről az "álmomról" mondjak is le ? :)
Nézegettem én is ezeket az olcsóbb elosztókat, de itt nem írják ki, hogy milyen szabványokat is támogat, és a neten sem találtam gyártó honlapját. Kicsit megijeszt, hogy a standby time is csak 10 óra, míg pl a huawei-nél 280h Esetleg van tapasztalatod a készülékkel ? Amúgy ezért gondolkoztam egy nevesebb gyártó termékében, erről a Huawei E586 még speedtestes mérés is van, ami közelíti a régebbi értékeimet :D (igaz, ugyan ott gyártják őket..) Ellenük szól viszont, hogy jóval drágábbak, és lehet ugyanakkora tudásuk van. Erről az oldalról még nem hallottam, viszont ahogy nézem Hongkon-ban van a központ, nem gond ez a vám, illetve áfa esetében (eddig csak EU-n belül, ebay-ről vásároltam)

(#24356) paulo92 válasza paulo92 (#24355) üzenetére


paulo92
tag

Nézegettem még az ilyen típusú elosztókat is Ezeknek jóval nagyobb az akku kapacitásuk, viszont támogatott szabvány itt sincs :S (A stick támogatja a hspda+-t, ez egy t-mobile broadband stick e3131, szintén huawei gyártámány)

(#24357) Magnat válasza paulo92 (#24355) üzenetére


Magnat
veterán

Egyszer bekonfigoltam egy ilyet, konkrét sebesség adatokra nem emléxem, de biztosan több volt mint 1-2 mega, aztán kikerül a "látókörömből" a szerkezet ... viszont nekem van egy huawei e5830-am, az kicsit olcsóbb mint az E586, és 5 mega körül már mértem vele sebességet, (itt van egy olcsón, igaz, orosz tulajtól :) ), ez netezéssel 4-5 órát bír max, viszont kapni hozzá pótakksit nem drágán...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24358) paulo92 válasza Magnat (#24357) üzenetére


paulo92
tag

hm jól hangzik az a 5mbs, akkor valószínűleg egy 21+-os modem még gyorsabb teljesítményre képes :) Azt véletlenül nem tudja valaki, hogy ha ebbe beledugom a hspa+ képes sticket, akkor mekkora sebességre számíthatok? Megtetszett ez az eszköz a szép nagy akkumulátorával :)

(#24359) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
tud valaki a tp link routerekben levö helpekröl magyar forditást?köszi!

GO Gunners!!!

(#24360) gabe_


gabe_
őstag

Hali!
Egy kis segítséget kérnék: lecseréltem az eddig használt tp-link 741nd routeremet egy ugyancsak tp-link 842nd típusúra. Minden ok, összedugtam, van net, de ha konfigurálni szeretném a routert, beírom a böngésző címsorába, hogy 192.168.1. és semmi. Kiírja, hogy nem sikerült csatlakozni a webhelyhez. Nem értem. Az előző routernél belépett simán, az újba nem. Kábellel is csatlakoztam és wifivel is ugyanez a helyzet. Mit csinálok rosszul?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#24361) snooze válasza gabe_ (#24360) üzenetére


snooze
veterán

192.168.0.1-el probáld..nekem is azzal sikerült,pedig a leirásban meg nem az volt..
most látom,rosszul irtad be,mert 192.168.1.1 a helyes..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#24362) gabe_ válasza snooze (#24361) üzenetére


gabe_
őstag

:R És tényleg! Big thanx!

Sovány szakácsban sose bízz!

(#24363) snooze válasza gabe_ (#24362) üzenetére


snooze
veterán

melyik lett a jo?

GO Gunners!!!

(#24364) gabe_ válasza snooze (#24363) üzenetére


gabe_
őstag

A 192.168.0.1 lett a jó.

Tényleg rosszul írtam az előbb, természetesen 192.168.1.1 volt az eredeti, ami a leírásban is szerepel.

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#24365) snooze válasza gabe_ (#24364) üzenetére


snooze
veterán

ezért ez érdekes,mert a leirásban és a router hátulján meg nem az van..

GO Gunners!!!

(#24366) Intruder2k5 válasza snooze (#24365) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

http://tplinklogin.net

[ Szerkesztve ]

(#24367) gabe_ válasza snooze (#24365) üzenetére


gabe_
őstag

Igen, énis azért lepődtem meg

Sovány szakácsban sose bízz!

(#24368) snooze válasza Intruder2k5 (#24366) üzenetére


snooze
veterán

ez mi lenne?feldobja a router fnév és jelszo ablakot..

GO Gunners!!!

(#24369) snooze


snooze
veterán

erre valaki??

GO Gunners!!!

(#24370) Gubek-Einste válasza snooze (#24359) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen nincs.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24371) Magnat válasza snooze (#24368) üzenetére


Magnat
veterán

Ez beadja a rouer admin felületét, ergo nem kell találgatni, h mi a címe ahogy az előbb tettétek.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24372) Intruder2k5 válasza snooze (#24368) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

IP cím helyett használható, az újabb TP-LINK routereken már általánosan!

(#24373) ZiD


ZiD
tag

Sziasztok,
Nem tudom típusokban mennyire up to date az első hozzászólás, így felteszem a kérdésem.Teljesen mezei felhasználásra keresnék wifi routert, ezekkel a paraméterekkel/elvárásokkal:
NET: jelenlegi net UPC: Fiberpower25, a hozzá adott nem tudom milyen modemmel :) Viszont elképzelhető, hogy váltok majd a legmagasabb csomagra, amihez másik modem jár
- tehát tudja kiszolgálni mindkettőt
- wifi+kábeles osztási lehetőség(vagy ez alap?)
- stabil működés
- egyszerű sw-es felület
Felhasználás: tablet, PS3, munkahelyi belső háló, ezek közül jellemzően max. 2 csatlakozna
Ár: 10K, kis mozgástér lehet.
Előre is köszi a választ!

(#24374) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Egy ilyen antennához:
http://bestbyte.hu/termekek/41497/TP_Link_TL_ANT2414A_14dBi_kulteri_antenna_RP_SMA_csatlakozoval.html

egy hosszabbitót kellene vennem. kb 3-5 m-t
kérdésem az hogy koax ból legyen, és utána az usb-s adapter,
vagy először az adapter, és utána usb-s hosszabbitó.

Melyiknél veszik el kevésbé a jel ?

(#24375) Soma01 válasza ZiD (#24373) üzenetére


Soma01
veterán

60 Megabitig, 10.000 ft környéke:
"TP-Link 74x/84x, Asus N10/N12, Linksys E900/E1x00"
írta: Gubek-Einste

:DDD

Ha tudsz fentebb menni: TL-WDR3600 vagy 4300.

[ Szerkesztve ]

(#24376) Intruder2k5 válasza maxika2004 (#24374) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyértelműen az USB-t toldanám!

(#24377) Soma01 válasza maxika2004 (#24374) üzenetére


Soma01
veterán

:K

[ Szerkesztve ]

(#24378) ZiD válasza Soma01 (#24375) üzenetére


ZiD
tag

Köszönöm, ezeket megnézem!

(#24379) maxika2004 válasza Intruder2k5 (#24376) üzenetére


maxika2004
őstag

:R

(#24380) Beri válasza Intruder2k5 (#24354) üzenetére


Beri
addikt

Az a modem nem régi, vagy inkompatibilis, vagy sajtszagú, hanem hibás. Egymilliószor volt már szó róla, kérlek továbbra se terjessz féligazságokat a szisztematikus tp-link gyűlöleted mellé. Köszönöm.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#24381) Beri válasza Beri (#24380) üzenetére


Beri
addikt

Pláne ne úgy, hogy már az ellenkezőjét is leírtad ugyanebben a topicban: [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#24382) Intruder2k5 válasza Beri (#24380) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak az igazat írtam, illetőleg a saját véleményemet! A TP-LINK az a típus, ami ezekkel nem képes már működni, más routerek viszont jó eséllyel még igen! Amúgy nem mellesleg sok DIGI előfizetőnél is jelentkezik hasonló probléma, ahol még modem sincs, csak egy bejövő LAN kábel, és egy TP-LINK router! Mondjuk az igaz, hogy a DIGI szerelői hajlamosak B szabványú kábeleket behúzni, de itt megint csak az az eset áll elő, hogy a TP-LINK az, ami ezt a legrosszabbul tolerálja!

Amúgy köszönöm a kiegészítésed, de majd ha úgy gondolom, hogy egyeztetnem kell veled mielőtt leírok valamit, akkor meg foglak keresni előtte!

(#24383) Beri válasza Intruder2k5 (#24382) üzenetére


Beri
addikt

Csak az igazat írtam, illetőleg a saját véleményemet!
A kettő nem ugyanaz.

Amúgy nem mellesleg sok DIGI előfizetőnél is jelentkezik hasonló probléma, ahol még modem sincs, csak egy bejövő LAN kábel, és egy TP-LINK router!
Több városban ismerek embereket, akik megelégedéssel használják ilyen környezetben a tp-link routerüket. Jómagam is közéjük tartoztam, míg lehetőségem volt rá. Ez a nehasznájjátépélinketpppoevelmerelütavillamos is csak egy újabb féligazság, egy újabb belemagyarázás.

Amúgy köszönöm a kiegészítésed, de majd ha úgy gondolom, hogy egyeztetnem kell veled mielőtt leírok valamit, akkor meg foglak keresni előtte!
Nem kell. Elég, ha a saját állításaidnak mondasz ellent ;)

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#24384) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok!

Szeretnék venni egy új Wifi routert (a régi egy 841N.es), amin van USB is, hogy esetleg a későbbiekben NAS feladatokat is elláthasson. Egy TP-Link TL-WR1043ND gigabites routert néztem ki.
40 mb-es DIGI-s az itthoni internet. Semmi problémám a mostani routerrel, de lehetőségem van jó árban kilépni belőle. Jelenleg egy tablethez kell a net, de a későbbiekben lehet jó lenne okos tv-hez is.
Hasonló árban tudtok esetleg jobbat, vagy nyugodtan bevállalhatom? Pro / kontrában légyszi indokoljátok meg!

köszi

[ Szerkesztve ]

(#24385) Mankó válasza Mankó (#24384) üzenetére


Mankó
veterán

842ND-s a wifi, bocsi az előbb elírtam, s már nem szerkeszthető.

(#24386) Gubek-Einste válasza Mankó (#24384) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1043ND-t már nem érdemes venni, vegyél inkább egy 3600-t, árban kb ugyan annyi de hardveresen sokkal erősebb és már dual band is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24387) Mankó válasza Gubek-Einste (#24386) üzenetére


Mankó
veterán

Mit értesz azon, hogy hardveresen sokkal erősebb?
Én azt látom rajta, hogy Dual-os, 300-300 Mbites (nem adódik össze, ha csak az egyiket használom?) és hogy 2 x USB 2.0 van rajta.
Tudni lehet, hogy mekkora proci, illetve memória van benne? NAS-ra lehet használni?

(#24388) Intruder2k5 válasza Mankó (#24387) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1043ND - Atheros AR9132@400MHz 32MB RAM 8MB FLASH
WDR3600 - Atheros AR9344@560MHz 128MB RAM 8MB FLASH

(#24389) Intruder2k5 válasza Beri (#24383) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Több városban ismerek embereket, akik megelégedéssel használják ilyen környezetben a tp-link routerüket. Jómagam is közéjük tartoztam, míg lehetőségem volt rá. Ez a nehasznájjátépélinketpppoevelmerelütavillamos is csak egy újabb féligazság, egy újabb belemagyarázás.

Akkor ennek titkát megoszthatnád vele is, biztos örömmel fogadná!

(#24390) kali válasza Intruder2k5 (#24382) üzenetére


kali
legenda

azért olvass bele a digi témába is (link), hogy milyen sok elégedett tp-link tulajdonos van, de olyat is olvasni, hogy más gyártó routerével sem ment (rendesen) a net, az elkötés miatt!
már az is baj, ha egy tényleges hibát egy gyártó terméke kevésbé tolerálja, mint más gyártóé?
a hiba, az hiba! a szolgáltató(k) "szakemberei" meg menjekenk a fenébe az elkötéseikkel, gányolásaikkal! :(((

[ Szerkesztve ]

(#24391) Intruder2k5 válasza kali (#24390) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

azért olvass bele a digi témába is (link), hogy milyen sok elégedett tp-link tulajdonos van
Én elhiszem, de a router gondok topik viszont azokról szól, akiknek meg nem megy, és azokon kellene valahogy segíteni! Na most attól, hogy az én TP-LINK-kel kapcsolatos véleményemmel vitatkozik valaki, nekik még nem oldódik meg a gondjuk!

de olyat is olvasni, hogy más gyártó routerével sem ment (rendesen) a net, az elkötés miatt!
Tudom, hiszen - mint azt Te is láthattad már sokszor - pont én linkeltem már több alkalommal is ezzel kapcsolatosan Laca 012 kérdéses hsz-ét, ami pont ASUS routerről szól! Viszont TP-LINK-el volt rengeteg ilyen, és egyéb PPPoE probléma a topikban, más routerekkel meg csak együtt véve is néhány!

már az is baj, ha egy tényleges hibát egy gyártó terméke kevésbé tolerálja, mint más gyártóé?
Nem, nekem nem baj! De többek közt pont ezért nem is ajánlom senkinek!

a hiba, az hiba! a szolgáltató(k) "szakemberei" meg menjekenk a fenébe az elkötéseikkel, gányolásaikkal!
Ezzel egyetértünk, teljes mértékben! Viszont azt neked sem kell magyarázni, ha egy ilyennel felhívod bármely szolgáltatót, akkor az első "kérésük" az, hogy kösd ki a routert, és próbáld meg úgy! Aztán, ha úgy jó, akkor a továbbiakban le vagy sz@rv@, sz@r a routered, ami nem az ő bajuk!

Továbbá érdekes, hogy Te tiszteletben tudod tartani az én véleményemet, ahogy én is a Tiedet, és nem próbáljuk egymást hónapról hónapra meggyőzni az ellenkezőjéről, hiszen tudjuk, az úgysem sikerülne! :)

Beri viszont csak néha beirkál ide, és próbál belém kötni, ahelyett, hogy mondjuk ráérős idejében inkább segíteni próbálna azoknak, akiket esetleg néhány nappal előtte pont ő rádumált a TP-LINK-re, most meg odaát szívnak vele a másik topikban!

[ Szerkesztve ]

(#24392) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hello mindenki !

Egy olyan problémám van, hogy adott egy internet kapcsolat meg 3-5 személy aki használná. Na már most van-e olyan router amiben beállítható a sávszélesség fejenként ? A dologban az lenne a csavar, hogy dinamikus kellene. Tehát ha csak 2 aktív felhasználó van akkor ossza két felé a teljes sávszélességet. Ha csak 1 aktív felhasználó van akkor viszont kapja meg az az egészet.

Azt szeretném elkerülni, hogy ha az egyik nekiesik a torrentnek vagy akármilyen letöltésnek akkor a többi ne szívjon miatta.

Aktív, szoftveres PC oldali megoldás (netlimiter) vagy ilyesmi nem kivitelezhető.

Létezik ilyesmi ?

[ Szerkesztve ]

(#24393) Gubek-Einste válasza Freddy TNT (#24392) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ilyen szinte korlátozáshoz már valamilyen 3rd party firmware kell, gyáriban nem ennyire precíz a beállítási lehetőség. 3rd party firmware pedig elég sok ma kapható router-hez elérhető, akár többféle is.
Pontosan milyen nethez kellene a router?
Egyéb igények a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24394) Beri válasza Intruder2k5 (#24389) üzenetére


Beri
addikt

Akkor ennek titkát megoszthatnád vele is, biztos örömmel fogadná!
Sajnos a válaszom minden mondata szabályzatba ütközne, így nehéz tanácsot adni :U

Viszont TP-LINK-el volt rengeteg ilyen, és egyéb PPPoE probléma a topikban, más routerekkel meg csak együtt véve is néhány!
Mert sokkal több tp-link van kinn a felhasználóknál, mint minden más összesen.

Beri viszont csak néha beirkál ide, és próbál belém kötni

eladó Aromamizer RDTA V1

(#24395) kordasb


kordasb
tag

Udv, olyan gondom lenne jelemleh egy FRITZ!Box 7312 est hasznalok ami ADSL modem is egyben. nincs is vele gond csak a sporolas jegyeben 1 LAN port van rajta. Mivel szeretnem NAS-t Dlna keresztul atjatszai a tvre kellene nekem egy gigabites router ami egyben ADSL modem is (annex B). most ez lenne akcios [link]. az mar csak hab lenne a tortan ha VPN funkcio is lenne.
kerdesem az lenne fogy a fenti routerrel erdemes foglalkozni vagy ajanlatok mast erre a celra. nem szeretnek 2 eszkozt hasznalni. thx

(#24396) Gubek-Einste válasza kordasb (#24395) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt mindig azt mondjuk, hogy nem érdemes egybe eszköz használni mivel
1; ha elromlik két eszköz esik ki
2; ha lecserélésre kerül a xDSL net más típusúra akkor nem vagy csak korlátozásokkal használható
3; 3rd party firmware támogatás nincs vagy csak részleges
4; hiba elhárítást bonyolítja

Amit ajánlunk xDSL net esetén: D-Link 360R T1 vagy 321B modem lehetőség szerint dchard fórumtárs által készített firmware-rel felokosítva és valamilyen N-es router igény szerint, ajánlott 3rd party firmware támogatott.

Gigabites portokkal szeret xDSL modem-router-ből eleve kevés van de a fentiek miatt nem is ajánlott.
A VPN funkció bármilyen 3rd party firmware-rel adott és később is igény szerint újabb funkciók állnak rendelkezésre.

Ha nagyon egybe eszközzel akarod megoldani a kérdést akkor én személy szerint csak a TP-Link TD-W8970 és TD-W8980 ismerem amelyen gigabites portok vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24397) Intruder2k5 válasza Beri (#24394) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert sokkal több tp-link van kinn a felhasználóknál, mint minden más összesen.

Elég baj ez, hogy nem futja normális minőségű cuccokra az embereknek, és ilyen tesco gazdaságos vackokat kell venni mindenből...

(#24398) Freddy TNT válasza Gubek-Einste (#24393) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hello !

Akkor ezek szerint létezik ehhez megoldás ? Az remek lenne. Az alap kritérium ez lenne, hogy adott IP címnek meghatározza a sávszélességét dinamikusan.

Milyen nethez ? Ezt nem értem. Nem teljesen mindegy a célhoz ? Egyébként kábelnet.

Az mondjuk kiváló lenne ha csak a netezés sávszélességét határozná meg, a lan forgalmat nem.

A többi az mind másodlagos de hogy kitérjek rá : VPN és WOL kompatibilítás. De nem égető ha kissé megdobja az árat.

Torrent meg NAS tudás nem szükséges se egyéb ficsőr. A legfontosabb tényező a sávszélesség kiosztás.

[ Szerkesztve ]

(#24399) kali válasza Freddy TNT (#24398) üzenetére


kali
legenda

a net sebessége lenne a kérdés, hogy gigabit képes router kell, vagy elég a 100-as!?!?
az sem lenne mellékes, hogy mennyit szánsz a router megvételére?!?!
a tp-link a 700-as szériától alapban tud ilyet; link
lásd; Bandwidth Control -> Rules List -> Add New...

[ Szerkesztve ]

(#24400) Freddy TNT válasza kali (#24399) üzenetére


Freddy TNT
őstag

:D Ember ez itt nem Budapest. Itt nincsen 150 megabites net. Egyébként 25-50 Mbsp lenne a net sebessége.
Helyi hálózatra meg elég a 100 Mbps. Azt, hogy mennyit szánok rá, nem szempont.
Az a szempont, hogy mi felel meg a célra ? Ha az van 10.000-ért meg 20.000-ért meg 30.000-ért akkor majd mérlegelek, hogy mennyit áldozzak rá.

De ha azt mondom van rá 10.000-em de annyiért nincs az nem válasz. Érted.

Az általad belinkelt úgy nézem nem képes dinamikus kiosztásra

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.