Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24501) stigma válasza kali (#24499) üzenetére


stigma
addikt

blakey,kali:
Meglátjuk , lehet aza bajom a T-home-tól kapott Set-box felett van a router elfektetve, keresek egy másik helyet neki hátha ott szellősebb.
Köszönöm a gyors helpet! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#24502) kali válasza stigma (#24501) üzenetére


kali
legenda

a médiabox is nyomja fel a meleget, meg a home gateway is jobban melegszik fektetve, próbáld ki állítva, és nem eleve meleg alapra helyezve, szerintem úgy csak langyos lesz!

(#24503) Soma01 válasza csodacsoki (#24496) üzenetére


Soma01
veterán

Kábelezd össze és vidd odáig ahol lefedi a kivánt területet.

(#24504) Magnat válasza Soma01 (#24503) üzenetére


Magnat
veterán

Vagy vigye közelebb a klienst a 1043nd-hez és akkor nem is kell a másik :F

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24505) Soma01 válasza Magnat (#24504) üzenetére


Soma01
veterán

Na, ez is jó ötlet.

Utálom azt a repeater meg WDS sz@rságot. Az szerintem félmegoldás (inkább negyed) és csak kényszer helyzetben használnám.

[ Szerkesztve ]

(#24506) Magnat válasza Soma01 (#24505) üzenetére


Magnat
veterán

Na ok, de ha nem akarja összefúrni a házat akkor nincs más megoldás ... sima browseoláshoz meg pl tökéletes. De én pl hónapokig használtam egy 1043nd-t repeater módban amikor egy olyan free wifire kapcsolódtam aminek csak az ablakban volt rendes térereje. Atomstabil volt, senki sem mondta volna meg, h repeateren át jön a jel.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24507) csodacsoki válasza Soma01 (#24503) üzenetére


csodacsoki
tag

Erre én is gondoltam már de ezzel az a gond, hogy 2x15m kábel kellene hozzá, és akkor már ott vagyok, hogy akár egy 7-8eFt-os wifi-s router is kijönne az árából. Az említett routerhez pedig potom 2eFt-ért hozzájutottam volna, dehát ha nem jó arra a célra amire szánnám, úgy ez is csak felesleges pénzkidobás lenne.

(#24508) Claude Leon válasza csodacsoki (#24496) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az 542 erre épp nem a legjobb megoldás, egyfelől repeaternek csak a WDS-t ismeri.
Másfelől repeaterként a kívánt sebességet is alulról nyaldoshatnád, tekintve, hogy az ismétlés egyből felezi az átvihető adatok mennyiségét (ugye az 542 alig szállít 20Mbitnél többet ), másfelől nem tudom, hogy a 1043-at még használja-e más is rádión, mivel az ő tempóját is kissé visszafogná az ügylet.

A 2-őt LAN-on összekötve, szimpla AP üzemmódban viszont valóban nyernél az ügyön.

(azért a 4Mbit nem jelerősség szerintem :) )

szerk. látom sokáig pötyögtem.

[ Szerkesztve ]

(#24509) csodacsoki


csodacsoki
tag

Értem, köszönöm mindenkinek a választ!

(#24510) blakey válasza stigma (#24501) üzenetére


blakey
titán

Biztos, hogy az, jól szellőző helyen legyen, nekem fektetve van de csak épp, hogy érezni valamit, jól szellőzik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24511) brumi1024


brumi1024
veterán

Sziasztok!
Ha egy wdr3600-as routeren esetleg antennát szeretnék cserélni, jól gondolom, hogyha egy tp-link 8dbi-s antennát rakok fel akkor nem fog működni az 5ghz-es sáv? Vagy hogy néz ez ki? És milyen áron vannak a hasonló nyereségű dual band antennák?
Üdv!

(#24512) Soma01 válasza csodacsoki (#24507) üzenetére


Soma01
veterán

Nem tudom benézel-e még ide?

Miért kell 2 x 15m kábel?

(#24513) hettyempitty


hettyempitty
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy ma kötöttek optikai netet (huawei echolife hg850 modemmel), és vettük egy tp link routert. De nem sikerül netet varázsolni. A hálózat megy, csak net nincs. A PPPoE kapcsolati adatokat is kitöltöttem ahogy mindig, de semmi. Ha közvetlenül a gépbe dugom, akkor van. De routeren keresztül nincs.
Előre is köszi a segítséget!

(#24514) Magnat válasza hettyempitty (#24513) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Nézd meg a routerben a wan státuszt, mit ír?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24515) hettyempitty


hettyempitty
csendes tag

Ez a bajom, hogy azt írja Connecting... (Connect Automatically-n van), de nem tud csatlakozni. A user name-t és a pw-t is leellenőriztem, azokat tuti jók.

(#24516) Intruder2k5 válasza hettyempitty (#24515) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És a log?

PADI/PADO Request Timeout féleségek?

Folytatással ide légyszíves!

http://itcafe.hu/tema/router_gondok/friss.html

[ Szerkesztve ]

(#24517) Darbo


Darbo
tag

Üdv!

Az elhíresült ezüst-kék d-link router minden esetben reménytelen tp link mellé vagy van esély hogy össze tudom hozni?
Van 3 ilyen modemem az egyik vadi új.

(#24518) blakey válasza Darbo (#24517) üzenetére


blakey
titán

Nekem van egy ezüst-kék de nem az R hanem a T és működött a tp-linkkel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24519) Intruder2k5 válasza Darbo (#24517) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Feltételezem, hogy az ezüst-kék D-LINK modem-re gondolsz! :)

Ha még új, és makulátlan állapotban van, akkor van rá esély, a hiba inkább a régiekkel jelentkezik!

(#24520) Davcy


Davcy
tag

Sziasztok,
routert szeretnék venni, amely kiszolgálja a következő igényeket:
- max 5-6 wifi csatlakozás egyszerre (csak netezés)
- 2 LAN állandóan, ebből az egyik egy média lejátszó, amely mindig fenn van a torrenten
- 1 hálózati nyomtató
Eddig egy TR-WR941ND router volt (kezdi megadni magát), amelynek a hatótávja kielégítő volt, de jó lenne, hogyha a 20m-re lévő házban is fogni lehetne a jelet (ha túl nagy lenne a táv, és gyenge lenne a jel, az sem lenne a világ vége).
Másra nem használnánk. A TL-WDR4300-re gondoltam, de ha egy olcsóbb is megteszi, akkor azt venném.
Előre is köszi,

Davcy

(#24521) Darbo válasza Intruder2k5 (#24519) üzenetére


Darbo
tag

igen a modemre gondoltam csak elírtam, köszönöm. az egyik vadi új, remélem szerencsém van, és nem kell potyára vennem egy bármilyen másik routert amikor tp linkkel tele a padlás

(#24522) Gubek-Einste válasza Davcy (#24520) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ott van még a kis testvére a 3600, 5 GHz-es sávon csak 300-as a 4300 450-es képességéhez képeset. Ha nem kell a gigabites portok akkor 3500.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24523) Zoza24


Zoza24
senior tag

üdv!

milyen routert ajánlanátok egy Digis 40/20-as nethez?kb 10k környékéig...
most egy 54Mps van,de ezzel nem tudom csak kb fél sávszélen használni a netet...

Köszi!

Z. :R

Forza Italy!

(#24524) paulo92


paulo92
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni wifi router vásárlásával kapcsolatban.
T-mobile-os internethez lenne. A net sebessége 20/1. Jelenleg egy D-link dsl 360 modem van hozzá, amit a t-mobile adott :) A jelenlegi routerem egy, még régen vásárolt tescos tp-link router, ehhez van egy 8dBi-s antennám, jelerősítés végett, hát nem sokat ért...
A routernek 2 asztali gépet, valamint 1 laptopot, egy táblagépet és két okostelefont kéne kiszolgálnia. Az asztali gépek kábellel kapcsolódnának hozzá. A hordozható eszközök mind N komptabilisek, szóval ezen a környéken keresgélnék.
Fontos lenne, hogy a routeren legyen minimum egy db USB port, amire rá lehet dugni egy HP laserjet 1020-at, így megosztani a nyomtatót a gépek között. Nem tudom, hogy létezik-e olyan router, ami két USB-vel van felszerelve, és az egyik USB-t lehet használni nyomtatómegosztásra, míg a másikra egy külső vinyót kötnék, s így annak tartalmát is megosztanám a hálózaton. Esetleg egy USB-be lehessen USB hubot bedugni, s így megoldani a két feladatot ?
Területileg viszonylag nagy területet kellene lefednie. Emeletes családi házban, vasbeton gerendákon kéne átjönnie a jelnek. (alsó szinten a router, felsőn az eszközök) A tp-linkes routerem esetén sajnos eléggé elveszett a net sebessége, s az eszközök csak minimálisan látták, többször megszakadt a hálózat. Érdekes, hogy az ez előtti router egy sweex márkájú" maximális jelet tudott küldeni az eszközöknek a pici gyári tartozék antennájával, és a net sebességében sem volt érezhető lassulás, szakadás.
Árban 10-15 k körül gondolkoznék
Válaszotok előre is köszönöm!
Zoli

Napokban kérdeztelek titeket hordozható routerrel kapcsolatban. Végül rá kellett jönnöm, hogy minden szolgáltatónál kapható ilyen eszköz, 3-4 ezer Ft. értékben, így olcsóbban sikerült beszereznem az eszközt:)

(#24525) Gubek-Einste válasza Zoza24 (#24523) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 74x/84x/94x, Asus N10/N12, Linksys E900/E1x00

#24524 paulo92: Pontosan milyen típusú a jelenlegi router?

Azzal vigyázni kell, hogy a régi szürke-kék D-Link 360R nem mindig hajlandó együtt működni a TP-Link router-ekkel, érdemes egyébként is lecserélni egy újabb fekete 360R T1E-re amire egyből mehet is dchard fórumtárs által készített firmware.

Ehhez a nethez szinte bármelyik ma kapható N-es router jó lesz.
USB-s router-ek a következőek: TP-Link 842ND, Asus N12U, gigabites portokkal szerelve: TP-Link 1043ND/3500/3600. Ezek vannak 15k-s kategóriában.
Nyugodtan lehet USB hub-ot dugni a router-re, ajánlott a külső táppal ellátott típus a vinyó miatt. A nyomtató elvileg nem jelent gondot de elképzelhető, hogy alapból nem fog működni, szükség lehet valamilyen trükközésre. Érdemes szem előtt tartani, hogy nem minden USB-s router-rel lehet nyomtatót megosztani és/vagy külső vinyót használni így ha mindent használni akarsz akkor szükség lehet valamilyen 3rd party firmware telepítésére is.

Azt, hogy egy adott router mekkora területet tud lefedni és mekkora sebességgel azt csak a konkrét helyszínen fog kiderülni, előre megmondani lehetetlenség. Sok minden befolyásolja az elérhető sebességet és hatótávolságot: alapvetően a használt router és adapter elméleti link sebessége, a köztes távolságban lévő falazat vastagsága anyaga (esetleges vasalása) és egyéb útban lévő tárgy, más wifi (vagy rádiós zavar) hálózatok száma/sugárzási erőssége/használt csatornája. Az elhelyezés is sokat számíthat, akár néhány centis eltérés is alapvetően befolyásolhatja a működést.
A beépített antennás router-ekről azt tartják, hogy rosszabbak ilyen szempontból de többeknek (köztük nekem is) ezzel ellentétes tapasztalatom van. Ha fontos a nagy lefedettség és a sebesség akkor lehetőség szerint válasszál egy külső antennákkal szerelt típust, mind router-ből és mind adapterből.

Attól, hogy a router-en erősebb antenna még nem lesz feltétlenül jobb a helyzet mivel mindkét oldalon szükség van az azonos vételi viszonyok biztosítására.
A vasbeton erősen korlátozzák az elérhető sebességet/távolságot, ha nem lesz megfelelő a vétel akkor érdemes lenne a jelenlegi router-t beállítani erősítés céljából AP/Switch módba és/vagy beszerezni egy Range Extender/Repeater képességű eszközt, gyári vagy valamilyen 3rd party firmware-rel. Fontos mindig az aktuális vételi viszonyoknak megfelelően beállítani a használt wifi csatornát, zsúfolt és/vagy zavart környezetben végig kell próbálni az összeset is akár amíg meg nem találjuk a legmegfelelőbbet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24526) D@ni88 válasza Soma01 (#24495) üzenetére


D@ni88
addikt

Akkor eleg lehet egy TP-LINK TL-WR941ND router? Koszi

(#24527) kali válasza D@ni88 (#24526) üzenetére


kali
legenda

igen, elég!

(#24528) allein


allein
addikt

Üdv. mindenkinek. Adott egy 40/20 digi internet csomag. Linksys WRT54GL típusú routerrel fele sávot érem el mint lanon. Több kérdés után kiderült, hogy ennyit tud a router. Milyen routert ajánlottok?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#24529) Gubek-Einste válasza allein (#24528) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olvass, ne csak írj!

TP-Link 74x/84x/94x, Asus N10/N12, Linksys E900/E1x00

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24530) allein válasza Gubek-Einste (#24529) üzenetére


allein
addikt

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#24531) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Szrintetek az alábbi antennák közül távolságilag , melyiknek nagyobb a hatótávja ?
és nyerek-e ezekkel valamit..?
(tudom az alsó irányitott de persze arra az irányra gondolok itt amerre néz)
egy 841nd - ruter egyik antennáját cserélném le, mert a lakás távolabbi végében nem egészen okés a jel !
nemsok hiányzik, azért is gondolok ezekre :

Ez elvileg 16 DB-es :
[link]

ez pedig 9 db
[link]

(#24532) kali válasza maxika2004 (#24531) üzenetére


kali
legenda

eleve rossz ötlet, hogy csak az egyik antennát cseréled, mert problémát okoz, és oda a mimo is!
inkább tegyél be egy extendert, és kész!

[ Szerkesztve ]

(#24533) maxika2004 válasza kali (#24532) üzenetére


maxika2004
őstag

miért okoz problémát ?
és mi az az extender ? mint láthatod nemnagyon vágom a témát... :((

szerintem a mimó sem érdekel, és igazából csak azt nemértem, miért csak a sávszélesség a fontos a rutereknél,
menne csak rajt max 5 megás net, de 10x olyan messze !!!!!!! szerintem sokmindenkinek megoldaná a baját...

mert ahogy itt a forumon is olvasom, 10 ből 9 embernek nem a sebességgel van gondja, hanem a távolsággal... :F

[ Szerkesztve ]

(#24534) Gubek-Einste válasza maxika2004 (#24533) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-en azért van két antenna mert csak így lehet megoldani, hogy 300-as sebességre legyen képes.

A Range Extender/Repeater egy olyan eszköz mely felcsatlakozik egy wifi hálózatra és annak a jelét sugározza tovább így erősítve/növelve azt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24535) Soma01 válasza maxika2004 (#24533) üzenetére


Soma01
veterán

Nem csak az antennát kell növelni, hanem az adó teljesítményt is, ha jóval nagyobb lefedettséget szeretnél.
Ennek a maximuma meg hatóságilag szabályozva van. Ettől még persze van pár havernak 1W-os adója is.

[ Szerkesztve ]

(#24536) kali válasza maxika2004 (#24533) üzenetére


kali
legenda

nagyon összetett dolog a wifi hálózat, nem csak az eszközök milyensége és beállítása határozza meg a kapcsolat "minőségét", hanem a környezeti tényezők is, ami pedig mindenhol más, így azzal nem tudnak átfogóan számolni a gyártók!
a szórás távolsága szempontjából fizikai korlátok vannak, amiket nem lehet csak úgy áthidalni egy eszköznél, de gyártanak külön eszközöket ezen problémák megoldására, szóval minden feltétel adott, akár gyorsabb sebesség átvitelére is!
a mimo esetén azért van legalább 2 - 2 antenna, hogy több hálózati kapcsolat épülhessen ki, és ennek akasztanál be azzal, hogy az egyik antennát cserélnéd, a másikat pedig nem!
amennyiben nincs n szabványos ellenoldal, úgy megoldható, hogy az egyik antennát lecseréled irányítottra, a másik viszont eltávolítandó ilyenkor, különben problémás lesz a wifi működése!
a routereden inkább maradjon a két jelenlegi antenna, és beteszel egy extendert (példa; link) a router és azon hely közé, ahol már problémás a vétel, de még szeretnél ott wifi elérést, és megoldott lesz a dolog!
oda tedd be az extendert a két pont közé, ahol még aránylag jó a router jele, és az extender majd jól megtoldja a hatótávot!

(#24537) maxika2004 válasza Soma01 (#24535) üzenetére


maxika2004
őstag

nem gondoltam nagy beruházásra, mert mint irtam is ,
nem kell sokkal nagyobb, csak picivel ! kb
10-20 %

(#24538) maxika2004 válasza Gubek-Einste (#24534) üzenetére


maxika2004
őstag

ez jól hangzik :
" A Range Extender/Repeater egy olyan eszköz mely felcsatlakozik egy wifi hálózatra és annak a jelét sugározza tovább így erősítve/növelve azt. "

ezt leirnád részletesebben kicsit , meg hogy mi is kellene hozzá ..?

(#24539) maxika2004


maxika2004
őstag

Azért az eredeti kérdésre is irjatok valamit lécci?
[link]
szóval távolságilag mejik lehet nagyobb !

7-8 ezret már nemigen szánnék a dologra, mert probáltam egy elvileg 9db-es irányitott antennával, és az 1 es jelből
3-4-t produkált , az meg már elég...

és azért is kérdeztem a 16 db-es botantennát amit linkeltem, mert ha az is tud annyit, és nem is egyirányban hanem körkörösen, az már bőven elég.....

(#24540) Claude Leon válasza maxika2004 (#24539) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az mindig a körülményeken múlik (irányultság, akadályok, egyéb eddig fel nem derített zavarok, antenna minősége), lehet, hogy egyik sem.
(az a 16dBi-s ráadásul nem hiszem, hogy van annyi)

(#24541) Gubek-Einste válasza maxika2004 (#24539) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Irányított antenna kültérre kell, nem beltérre.

A kérdésedre válaszként írtuk a Range Extender/Repeater beszerzését.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24542) krealon válasza maxika2004 (#24538) üzenetére


krealon
veterán

Repeater
ezt leirnád részletesebben kicsit , meg hogy mi is kellene hozzá ..?

http://forum.techcorner.hu/index.php?showtopic=13299#entry401394

(#24543) paulo92 válasza Gubek-Einste (#24525) üzenetére


paulo92
tag

Szia!
Köszönöm a válaszod! A jelenlegi routerem egy TP-link TL-WR741ND. A modem már az újabb fajta, fekete. Köszi a linket, amit írtál mellé, azt hittem, hogy modemnél mindegy, hogy mi is fut rajta, inkább a routerre legyen valami más fw..., tévedtem :D
Szemezgetek ezzel a TP-link 3600-assal, látom ezen kér db. USB port is található, és a nyomtató komptabilitási listájában benne van az én nyomtatóm is:) Véletlenül nem tudod, ez a támogatottság megmarad egy 3rd fw esetén is, vagy inkább maradjon az eredeti fw, ha e mellett döntök?. Néztem, hogy 5000 Ft-tal drágábban kapható 4300-as. Szerinted megéri a plusz pénz arra a routerre?
Válaszod előre is köszönöm!

(#24544) Soma01 válasza maxika2004 (#24539) üzenetére


Soma01
veterán

A TL-ANT2409A.

(#24545) maxika2004 válasza krealon (#24542) üzenetére


maxika2004
őstag

:C :R

(#24546) Gubek-Einste válasza paulo92 (#24543) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Először érdemes a gyári firmware-rel kipróbálni, hogy mit tud, majd ha nem vagy megelégedve akkor kell csak feltenni a 3rd party-t.
Elméletileg megmarad a támogatás de hogy gyakorlatban is azt nem tudom, nagy valószínűséggel igen.
Szerintem neked elég lesz a 3600 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24547) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!

Egy adaptert szeretnék venni,amivel tudnák a tesómék fogni a netet.Régi laptopjuk van.
Nem kell drága,ha egy falon átmegy a jel,már jó! :)
Ezt néztem ki,jó lenne szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#24548) Soma01 válasza Gigi01 (#24547) üzenetére


Soma01
veterán

Jó.

Milyen a router amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#24549) Gigi01 válasza Soma01 (#24548) üzenetére


Gigi01
őstag

(#24550) Soma01 válasza Gigi01 (#24549) üzenetére


Soma01
veterán

Jó lesz. Csak azon gondolkodtam, hogy jobb lenne egy AP, de ha nincs annyi pénz rá, akkor maradjon ez. Pl. Tp-link 741nd tuning firmware-al is jó lenne. Az USB egy lassú gépnél nem szerencsés dolog. Elvileg az is lassít valamit. Egy USB hosszabbító kábelt is vegyél hogy jobban el tudd helyezni. Amúgy a dokkolós változat jobban elhelyezhető. TL-WN722NC ---> [link] 400Ft-al drágább. De AP sem sokkal több: [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.