Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) Intruder2k5 válasza lpb (#24800) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

RT-N56U / RT-N65U custom megoldás...

This project is a try to build complete working environment for ASUS RT-N56U/RT-N65U.

Sosem próbáltam, nem tudom, hogy működik!

(#24802) lpb válasza Intruder2k5 (#24801) üzenetére


lpb
csendes tag

Hát azt a projektet megtaláltam én is de akkora buglistája van olyan hibákkal, hogy arra inkább nem hagyatkoznék.. meg amúgy se szeretek parancssorosan vezérelni, főleg ha nem muszály szóval akkor már simán megéri az N66 plusz árát ha nem működik a gyári frimben a torrentkliens...

(#24803) Intruder2k5 válasza lpb (#24802) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra meg inkább nem építenék, mivel az N56U-ban még a régi fajta ASUS fw van, ami az N16-ban is pl, tehát Windows-os Download Master kell hozzá, és azzal tudsz letöltéseket indítani, vezérelni, stb..., már ha felismeri a HDD-t! Mert annak az volt a nagy nyűgje, hogy maga a router gond nélkül felismeri, samba, ftp működik vele, de a Wines kliens meg mindig azt mondta, hogy nincs HDD csatlakoztatva, vagy nem kompatibilis! Az egy szopás ilyen téren... N65U fw-t nem láttam még, azt nem tudom, hogy abban milyen kliens van...?!

(#24804) dmenyusd


dmenyusd
csendes tag

TP-LINK TL-WR740N-es routerrel mi a maximálisan elérhető sebesség? Egy 20/10es netet még ki tudna esetleg szolgálni?

(#24805) Gubek-Einste válasza dmenyusd (#24804) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kb 60-70 Mbps de sok mindentől függ, hogy pontosan mennyi lesz.
A 20/10-es net simán kiszolgálja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24806) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Bocs ha nem a legmegfeleőbb topikba írok, de itt pörögnek a postok! :D

Asus RT N10U routerem Tomato FW-el szépen fut.
Letöltött fájlok másolását, hogy tudom a leggyorsabb sebességgel kivitelezni.
Lehet-e közvetlenül a hálózatra kötött médialejátszó HDD-jére másolni a router HDD-jéről? Midnight Commanderrel vagy más klienssel esetleg?
Sajnos ha pld TotalCommanderrel másolok egyik hálózati meghajtóról a másikra piszok lassú az adatáramlás:(

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#24807) Tbor


Tbor
tag

@laszak, @Gubek-Einste, @Soma1, köszönöm a válaszokat. Van IPTV-m is sajnos...

A kábeles kacspolattal jelentkeznek inkább a problémák, a Wifi elég jól megy. Azt tapasztalom, hogy néha teljesen leáll a net, megakad 20-30 másodpercre, vagy még tovább. Próbáltam mindig újraindítani, talán ha frissen indul akkor mintha jobb lenne a helyzet, de aztán egy idő után megint produkálja a hibát.

Nemigen értem, olyan mintha nem bírná a hardver, pedig nincs extrém igénybevételnek kitéve. A menüje is elég szokatlan, a régi Linksys-t sokkal jobban szerettem, pláne a finom dd-wrt-vel.

Majd próbálom nyüstölni őket, hogy rossz az eszköz és cseréljék ki. Csak nehogy még rosszabb legyen. Egyszer bejelentettem, akkor frissítettek firmware-t távolról, meg regisztrálták a hálózaton (addig nem volt ???), de nem oldotta meg az ügyet.

Ha még van valami tippetek, mit próbáljak ki, ne fogjátok vissza magatokat :)

(#24808) Intruder2k5 válasza lolchief70 (#24806) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez bizony tényleg nem jó topik! Még akkor sem, ha jól pörög!

Tomato firmware
vagy
ASUS RT-N10

(#24809) yello72


yello72
csendes tag

üdv

cserélném a jelenlegi routeremet ami lassan 4-5 éve hibátlanul működik

http://prohardver.hu/teszt/edimax_uj_forma_uj_sebesseg/br-6504n_draft_n_router.html

mi a jó választás 20k-ig?

thx :R

(#24810) Gubek-Einste válasza yello72 (#24809) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik az igényeid?
Milyen netet kellene kiszolgálni?
Milyen környezetbe kellene a router?

20k-s határral már gigabites típust lenne ajánlott venni.
Ajánlottak ebben a kategóriában: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24811) krealon válasza ZiD (#24783) üzenetére


krealon
veterán

(#24812) yello72 válasza Gubek-Einste (#24810) üzenetére


yello72
csendes tag

a net 30/10 , később nagyobb
a környezet egy családi ház ,emeletes

(#24813) Gubek-Einste válasza yello72 (#24812) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

30-as nethez bármelyik jó lesz, akár 100+ nethez is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24814) pool21


pool21
csendes tag

Heló! Jelenleg egy Edimax BR-6204Wg routerem van a probléma a következő A 10 m -re lévő szobában már nem lehet fogni a jelet, a közelebbi helységben is csak bizonyos helyeken. Le szeretném cserélni valami komolyabbra de nem értek ,hozzá nem tudom milyet vegyek?. 1 laptop és két mobil lenne róla használva. 15000-20000 ft -ot tudok rá szánni. Légy szíves ajánljatok valami jó routert. Köszönöm. Az internetem 20mbps/1mbps kábel net.

(#24815) Soma01 válasza pool21 (#24814) üzenetére


Soma01
veterán

A laptop és a telefon vevője ismeri az n szabványt? Mert akkor vehetsz valamilyen n-es routert az ajánlottak közül. Olvass vissza kicsit, biztos fogsz ajánlást találni. Nézzd azt is hogy milyen a neted sebesége, amit át akarsz vinni WIFI-n vagy kábelen, keresztül a routeren. Báár, ahogy látom a te netedet a ma kapható minden router át tudja vinni. Szóval 2-3 antennásokat keress.

De! Ezek mind mit sem érnek ha "rossz" helyre rakod a routert. Rakd oda ahol kb. középen van (ha az egész házat le akarod fedni vagy a 2 vétel szempontjából középre), ne a ház egy eldugott sarkába. Vagy rakd minél közelebb a kliensekhez. A jelek körkörösen, minden irányba egyformán (gömb alakban, az egyszerűség kedvéért) terjednek a gyári antennákkal.

[ Szerkesztve ]

(#24816) Gubek-Einste válasza pool21 (#24814) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A netedhez bármelyik ma kapható N-es router jó lesz.
15-20k-ért már gigabites portokkal felszerelt típus lehet kapni, jövőre tervezés miatt ajánlatos is lenne ilyet venni de ha 50-60-nál nagyobb neted nem lesz akkor elég lehet egy olcsóbb típus is.
Az ajánlottak:
Olcsóbb: TP-Link 74x/84x/94x, Asus N10x/N12x, Linksys E900/E1x00
Drágábbak: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24817) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Az alábbi két router közül melyikkel járok a legjobban?

TP-Link 1043ND
Netgear WNR3500Lv2

Okosítás nem szükséges, csak jól és stabilan működjön.

(#24818) Gubek-Einste válasza Lala6 (#24817) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A két eszköz egy kategóriába tartozik így neked kell eldöntened, hogy melyik tetszik.
Wifi hatótáv/sebesség szempontjából a külső antennás TP-Link ideálisabb lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24819) Scooter86101


Scooter86101
tag

Sziasztok lenne egy nagyon fontos kérdésem, és kérlek titeket segítsetek, szerintetek van 3 router lehetőségem hogy válasszak, abban kérném a segítségeteket hogy melyik vegyem, melyik a legjobb:
NETGEAR WNR2000 300 Mbit WIFI ROUTER,Belkin n1wireless router,Linksys WRT54g wifi router , melyik lenne szerintetek a legjobb .. Légyszi válaszoljatok .. Üdv.

(#24820) Gubek-Einste válasza Scooter86101 (#24819) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Linksys régi, a Belkin-t nem ajánlunk így marad a Netgear.
Pontosan mire is kellene az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24821) Lala6 válasza Gubek-Einste (#24818) üzenetére


Lala6
őstag

Hát akkor marad a TP Link, a Netgear gyári felületéből néhány funkció hiányzik nekem, bár DD-WRT-ben megvan az is (pl. no-ip dyndns lehetőség).

(#24822) Scooter86101 válasza Gubek-Einste (#24820) üzenetére


Scooter86101
tag

Szia, semmire csak simán itthoni használatra egy gépet kábellel egyet meg wifin internetezni .. és nem tudom melyik erre a legjobb legmegbízhatóbb.. valamelyikért adnék egy 250-es satás samsung vinyót, hd sentinel 100%-os .. :) miért nem ajánlod a belkin-t ??? pedig leehet az marad .. :( azt meglehet postán is és akkor nem kell km-eket utaznom, a linksys akkor kilőve, de nem tudom inkább utazzak a netgear miatt ? :) :)

(#24823) Gubek-Einste válasza Scooter86101 (#24822) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem szoktunk Belkin-t, nincsen vele tapasztalat.
Érdemes lenne utazni a Netgear miatt, azzal már van tapasztalat itt a fórumon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24824) Scooter86101 válasza Gubek-Einste (#24823) üzenetére


Scooter86101
tag

Értem de olvastam a fórumban hogy a belkinről is vannak vélemények jó - rossz .. nem tudom hallod :)

(#24825) Gubek-Einste válasza Scooter86101 (#24824) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Általánosan nincsen sok, mindent meg nem tudok elolvasni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24826) Scooter86101 válasza Gubek-Einste (#24825) üzenetére


Scooter86101
tag

Értem köszi hogy segíteTTÉL .. :( Üdv.

(#24827) Lipton válasza Soma01 (#24772) üzenetére


Lipton
őstag

Érdekes kis cucc ez...

Egy kicsit a témához:

Szeretnék kaputelefont, a LAN ott van a kapuban, találtam is egész jó kültéri egységet de VoIP kell hozzá. Amit "ajánlanak" hozzá (Voip Router) az horror drága és semmi szükségem az egyéb szolgáltatásaira. Beltéri egység helyett mobilra/IPADre lesz progi ami kezeli. Kérdésem, hogy létezik olyan router ami "normálisabb", WIFI nem kell, és kezeli az ilyen VoIP dolgokat?
Ez a kültéri.

[ Szerkesztve ]

(#24828) Pecc


Pecc
őstag

Gyerekek ez a tp link wdr3600 egy kalap.
Egyszerüen alapvető dolgokra nem jó, nem stabil abszolut.

(#24829) Intruder2k5 válasza Pecc (#24828) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudod, olcsó, gyors, és stabil... Ön, ebből kettőt választhat! :)

Bár az eredeti gy szólt:
Cégünk jól, olcsón és gyorsan dolgozik. Ön ebből kettőt választhat.

[ Szerkesztve ]

(#24830) kali válasza Pecc (#24828) üzenetére


kali
legenda

teljesen kizárt, ott beállítási problémák vannak, vagy hibás az eszköz, esetleg az ellenoldallal van gond!
nem mondanám, ha nem ment volna már át belőle több is a kezem alatt!

[ Szerkesztve ]

(#24831) Pecc


Pecc
őstag

Nincs nagy elvárásom egyáltalán, azért vettem, mert ajánlották, hogy erös hardver stabil.
4gép kábelen, egy wifin. Mihelyest a bandwith controlt belőttem, azonnal 30mp-ként felugrott a ping 1000re egy játékban. Ha kikapcs, akkor jo, csak egyszerre két gép nem tud csatlakozni a szerverre. A belépő ip megváltoztatva, mert egyik gép miatt muszáj, csak lehet elérni. Egy port nyitva és ennyi. Egy 15ezer ft-os routerről van szó....egyszerüen nem képes, arra amire való.

Nem akarok firmet cserélgetni meg kilódni, azért vettem ennyiért, mert nem akartam sz.rkodni de úgylátszik ezzel az eszközzel nem lehet. Fészbukozni lehet mindegyik gépen, meg jo erős a wifi jel, de erre jo egy 4ezer ftos router is.

[ Szerkesztve ]

(#24832) Pecc válasza Pecc (#24831) üzenetére


Pecc
őstag

Intruder2k5
Egyenlőre ebből a háromból egyiket sem produkálja. Attól, hogy lehet kapni 300ért is attól még a 15nem lesz kevés egy átlagember számára:)

(#24833) kali válasza Pecc (#24831) üzenetére


kali
legenda

nézd át az esetleges átfedéseket minden irányban a minimum és maximum értékeknél, protokoll...stb legyen megfelelően beállítva!
helytelen beállítás mellett, lehet ráírva akár asus, linksys...stb, akkor is lehetnek gondok, de kipróbálhatsz drágább routert is, legalább kiderül, hogy mi a helyzet...

(#24834) Intruder2k5 válasza Pecc (#24831) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyári fw-ből a legújabb van rajta?

Folytatás ITT, vagy ITT!

(#24835) Pecc válasza kali (#24833) üzenetére


Pecc
őstag

Megpróbáltam úgy, hogy reset, bandwith off, akkor az a helyzet, hogy egyik gép csatlakozik a serverhez másik timed out. Ujrainditás után ugyanigy csak fordítva, tehát másik gép tud csatlakozni, emez nem, azaz timed out. cod4ről van szo. 10/1es nettel. Annyi van beállítva, hogy az ip át van írva és egy port van nyitva egy másik nem is win-es gépnek (bár ez lényegtelen) hogy elérhető legyen hálózaton kívülről.
741NDvel gond nélkül ment a játék, csak az néha elfáradt és ujra kellett inditgatni, ez meg már ezzel kezdi...
Intruder2k5 - Ok, megyek oda, router gondok

[ Szerkesztve ]

(#24836) kickboxko


kickboxko
tag

Sziasztok!

Szeretnék otthonra egy routert vásárolni 10 k lenne a felső határ ha nagyon megéri esetleg 12-13 de az már tényleg a plafon. A fő szempont a megbízhatóság és hogy tudjak vele torrentezni miközben a gép nincs bekapcsolva .

Köszönettel :)

"Life is simple"

(#24837) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok!

Ha van egy szállás,ahol meglehetősen gyenge a wifi jel és szeretném a jelet felerősíteni,hogy ne csak a harmadikon,hanem a másodikon is tudjak a telefonommal netezni,akkor segíthet egy wifi erősítő?
Mennyire hatékonyak ezek?

Alias: Júzer error

(#24838) kali válasza kickboxko (#24836) üzenetére


kali
legenda

milyen sebességű net alá kellene?

-HajTömeg-; egy extender/expander segíthet, de csak annyit tud továbbítani, amennyit kap, tehát a legjobb helyre kell elhelyezni!

(#24839) kickboxko válasza kali (#24838) üzenetére


kickboxko
tag

Ezt még előre nem tudom valószínűleg 50/10 Mb/s

"Life is simple"

(#24840) -HajTömeg- válasza kali (#24838) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Írnál konkrét típust?

Alias: Júzer error

(#24841) Gubek-Einste válasza -HajTömeg- (#24840) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 730RE/830RE/701ND/801ND/901ND de sok 3rd party firmware-rel szerelt router is képes erre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24842) -HajTömeg- válasza Gubek-Einste (#24841) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Igen,de sajnos a router adott azon a szálláson, azt nem tudom kicserélni.
Valami készülék kéne, ami úgymond meghosszabbítja, felerősíti a jelet egy emelettel lejjebb is.

Alias: Júzer error

(#24843) Gubek-Einste válasza -HajTömeg- (#24842) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Úgy értettem, hogy nem kell feltétlenül Range Extender-t/Repeater-t venni, elég egy olyan router beszerezni amelyre van valamilyen 3rd party firmware.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24844) -HajTömeg- válasza Gubek-Einste (#24843) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Őőő,és akkor hogy működik a dolog?
Elég laikus vagyok a témában :)
Beszerzek egy ilyen routert és ?
Ugye a telefonomon szeretnék netezni,tehát nem gépen.
Hogy osztom így meg routerrel a wifit?

Alias: Júzer error

(#24845) kali válasza kickboxko (#24839) üzenetére


kali
legenda

tl-wr842nd vagy esetleg rt-n10u

-HajTömeg-; beteszed az extendert/expandert oda, ahol még jó a wifi vétel, és adott eszköt majd jól megnyújtja a szórást, ott is eléred majd, ahol korábban nem!

(#24846) -HajTömeg- válasza kali (#24845) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Aha,és ehhez a művelethez semmiféle számítógépes összeköttetés nem kell, szimplán elég a router?

Alias: Júzer error

(#24847) kali válasza -HajTömeg- (#24846) üzenetére


kali
legenda

csak az eszköz kell, az rákapcsolódik adott wifi hálózatra, és megtoldja azt!
extender, expander, acces point, vagy ap client funkciós router kell!

[ Szerkesztve ]

(#24848) -HajTömeg- válasza kali (#24847) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:R

Alias: Júzer error

(#24849) oreg1965 válasza freaghill (#24351) üzenetére


oreg1965
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok olyan routert, vagy használ valaki olyat, ami kompatibilis a Huawei E3131 stickjével?
Kábeles és WIFI csatlakozás is kellene rá.

Kösz!

Öreg

(#24850) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Egy wifi router cserében kérném a segítségeteket, nem nagyon vagyok otthon a témában.
Egy Pirelli drg a225g b-401-200-2-2 (T-Home-os), ami eddig 5 Mbps-es netet osztott meg wifin, lenne cserélve valamire. Új net is lesz hozzá, ami 20 Mbps-es, . A kérdés, hogy mi felelne meg a célnak? Az fontos lenne, hogy az új router hatósugara ne legyen kisebb, mint a Pirellinek.

Erre gondoltam: TP LINK TL-WR841ND

solfilo

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.