Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) Hofeher válasza Soma01 (#24700) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Huawei E352 T-mobile 21/5,7

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#24702) Soma01 válasza Hofeher (#24701) üzenetére


Soma01
veterán

Az jó lesz, a TL-MR3220 ismeri. Meg ha magad teszel rá új fw-t,azzal is menni fog.

(#24703) balees válasza Intruder2k5 (#24698) üzenetére


balees
tag

Köszönöm, pont ez kellett nekem!
Mégegy kérdés: olvastam több helyen is hogy előfordul hogy a router nem tudja meghajtani rendesen az usb-s winyot, és ilyenkor külön tápot adnak neki? Ez tényleg így van? (2.5" méretűt használnék)

[ Szerkesztve ]

(#24704) kali válasza balees (#24703) üzenetére


kali
legenda

előfordulhat, bár 2.5" merevlemezeknél nem szokott probléma adódni, de jobb a békesség, nem nehéz megoldani a külső tápot, és a routert is kíméled!

(#24705) Intruder2k5 válasza balees (#24703) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Előfordul! Sőt, ha elméleti oldalról nézzük, akkor lehetetlen is lenne, hogy működjön, mivel az USB portról felvehető áram erőssége 500mA, ami szinte bármely mai HDD + külső ház párosnak kevés! Ennek ellenére, nekem az eddigi összes routerem meg tudta hajtani azt a HDD-t, amit most nyúzok! A routerek mind ASUS-ok voltak, a HDD egy WD Scorpio Blue 2.5" 320GB, a ház pedig egy mondhatni noname darab, Spire Handybook! Bár van külső táp bemenete, de azt sosem használtam...

(#24706) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#24694 Ace Ventura Mindet elég egyszerű beállítani, ha valami gondod lenne akkor itt a fórumon könnyen kapsz segítséget.

#24696 t-motion Jelenleg az ajánlott gigabites router-ek a következőek 20-25k-s kategóriában: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2, mindet rá lehet venni a torrent-re, talán a legjobb ilyen szempontból a TP-Link mivel azok a legújabbak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24707) kristof123


kristof123
őstag

Üdv!

Az első hozzászólást elolvasva ezt a routert néztem ki: TP-Link 841ND.

Volt szerencsém egy 741ND-hez de nem estem hasra tőle, így remélem ettől többet várhatok.

Egy laptop, telefon és asztali gép lenne rajta. A laptop és a telefon böngészés és videónézésre lenne használva. Az asztali gépen ami belefér: torrent, netes játék minden...

A kérdésem az lenne megfelelő lenne-e, vagy tudtok ennél jobbat ajánlani. Én 5 450 Ft-ért tudom beszerezni szóval ezen az áron, ha tudtok jobbat írjátok meg.

Válaszotokat köszönöm!

(#24708) kali válasza kristof123 (#24707) üzenetére


kali
legenda

adott árban biztos, hogy nem találsz jobbat, de hardveresen nem feltétlenül várható sokkal több ettől, mint a tl-wr741nd esetén, inkább csak wifi szempontjából jobb!

[ Szerkesztve ]

(#24709) kristof123 válasza kali (#24708) üzenetére


kristof123
őstag

Értem. Ha áldoznék rá többet, tudnál ajánlani?

(#24710) Soma01 válasza kristof123 (#24709) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem TL-WDR3600 a következő szint amit érdemes venni.

(#24711) Soma01 válasza Soma01 (#24710) üzenetére


Soma01
veterán

Illetve a további klasszikusok: "Asus (N10 talán) N12, Linksys E900/E1x00"

(#24712) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Szeretnék valamilyen tényleg jó minőségű router venni kábelnet-hez. Wifi nem kell, külön AP-k vannak. Az itthoni switch-ek a Tp-Link gyártósorairól kerültek ki és meg vagyok velük elégedve. Most egy SMC van de resetelgetni kell. Az sem baj ha rack-be építhető :)

Mit ajánlotok?
Ez milyen lehet?

köszi

(#24713) Soma01 válasza Lipton (#24712) üzenetére


Soma01
veterán

Mekkora netet és hány embert kell kiszolgálnia?

(#24714) Lipton válasza Soma01 (#24713) üzenetére


Lipton
őstag

Net 25-80 közötti, 1xNAS, 2xAP (IPAD, mobiltelefonok, stb). 2 HTPC, 4-5PC, teljes belső kiépített GB hálózat van.

(#24715) Bálint85 válasza Gubek-Einste (#24656) üzenetére


Bálint85
senior tag

és 10 - 15e ft között milyen routert ajánlasz?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#24716) Soma01 válasza Lipton (#24714) üzenetére


Soma01
veterán

Mennyi pénzt szánsz rá?
Milyen szolgáltatásokat szeretnél? (korlátozások, sávszél elosztás)

(#24717) Lipton válasza Soma01 (#24716) üzenetére


Lipton
őstag

Háát ez egy jó kérdés. Legyen 40-50-ig mondjuk.
Nem sok korlátozás kell, "alapabb" szolgáltatások kellenek, a stabilitás és minőség lenne fontos.
Lesz még 4db IP kamera (DDNS), IP telefonközpont, apróságok.
Remélem segít a válasz :)

(#24718) Gubek-Einste válasza Bálint85 (#24715) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10-15k között is a korábban írtakat, 100-as porttal a TP-Link 3500, gigabitesből pedig a TP-Link 3600, esetleg még a régi TP-Link 1043ND de akkor már inkább a 3600 legyen.
20k határral van még a Netgear 3500Lv2, Asus N15U/N16.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24719) Sipi1984


Sipi1984
csendes tag

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni. A T-Home lecserélte a modemjeit a digitális telefonvonal miatt erre a szutyok ZTE ZXV 10 H201L modem+router kombóra,de nagyon nem vagyunk meg elégedve vele. Már 3x beszéltem az ügyfélszolgálattal,de mindig valami hálózati hibára hivatkoztak,hogy azért dob le , meg szakadozik a net,és hát Wifi-je is nagyon gyenge. Ebben kérném segítségeteket,hogy milyen hasonló készülékre lehetne lecserélni ami a digitális telefonvonalat is kezeli,vagy mi lehet erre a megoldás.

Előre is köszi a segítséget. Szép napot! :R

(#24720) Intruder2k5 válasza Sipi1984 (#24719) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ilyen eszközt - szerintem - nem fogsz találni, maximum workaround lehet, hogy a "szutyok ZTE" mögé beállítasz egy saját routert, ami majd egyben tartja a WiFi hálózatot! Esetleg azt kellene megtudnod, hogy a ZTE képes-e Bridge módban működni, mert akkor a WAN IP címet is kaphatná a saját routered, és akkor a ZTE csak mint modem, és nem mint HGW funkcionálna! Én "sajnos" nem ismerem az adott eszközt, így erre nem tudok mit mondani, szerintem T-s topikban lenne érdemes ennek utánajárni, de lehet itt is mindjárt megválaszolja valaki!

szerk.: Esetleg ITT!

[ Szerkesztve ]

(#24721) Sipi1984 válasza Intruder2k5 (#24720) üzenetére


Sipi1984
csendes tag

Köszi a gyors választ,megérdeklődöm ott is és megnézem amiket írtál. Próba szerencse. :)

(#24722) chab7


chab7
addikt

Hello. Még csak tapogatódzás szintjén vagyok, de előbb utóbb új routert szeretnék venni. Eddig egy Linksys wrt54gl volt. Ezzel is meg lennék elégedve, hiszen csak egy 10 megás kábelnet van rajta és jól teljesített eddig. Viszont most elköltöztünk, a routert pedig hagyom majd a családnak. Itt is 10 megás net lesz csak, viszont jó vastag falak. Lényeg, hogy ugyanígy okosítható legyen linuxos firmware-el és nem bánnám ha usb is lenne rajta. Árban lehetőleg az olcsóbb szegmens (semmiképp sem 30-40e kategória) legyen. Egy pc és max 2-3 laptop és ugyanennyi telefon lesz rajta - és esetleg nyomtató megosztva ha már usb-s.
Mely készülékeket ajánljátok? Nem baj ha esetleg többet is tud mint az igény, ha ár/érték arányban megéri és nem túl drága. Nem feltétlen kell a legolcsóbb, csak ha semmi képp nem használnám ki a drágább tudását.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#24723) Intruder2k5 válasza chab7 (#24722) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

USB-s, firmware moddolható routerek itt! Persze biztos vannak még egyebek is, de a mostanság gyakrabban ajánlottak ebben benne vannak!

[ Szerkesztve ]

(#24724) kristof123 válasza Soma01 (#24711) üzenetére


kristof123
őstag

Hát így nem lesz egyszerű. A TL-WDR3600 nekem túl drága. A Linksys E900at 2k-val drágábban tudom beszerezni, mint az Asus N10-et.

Megéri nekem a felárat vagy már ebben az árkategóriában(8-10k) van még ezeknél is jobb? :DD :DD

(#24725) ruhk


ruhk
tag

Sziasztok!

Gigabites, n-es routert keresek, lehetőleg DD-WRT vagy OpenWRT támogatással.

USB, nyomtató, torrent támogatás nem számít.

Kb. 10-15 ezer.

Van most valamilyen általánosan elfogadott tipus?

Köszönöm a válaszokat.

(#24726) chab7 válasza Intruder2k5 (#24723) üzenetére


chab7
addikt

Köszi az infót. Látom ezek 20 vagy inkább fölötte vannak. A Broadcom chipest miért ajánlod jobban mint az Atherost?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#24727) Intruder2k5 válasza chab7 (#24726) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jóval 20 alatti kategóriában a TP-LINK-ek vannak, illetve az ASUS RT-N10U!

Én személy szerint jobban szeretem azokat a szoftvereket, amik csak arra tehetőek (Tomato, OLEG), és szerintem, tapasztalatom szerint, stabilabbak is! Bár kétségtelen, hogy van amiben az Atheros a nyerő, ilyen például a NAS funkció, vagyis az USB HDD elérési sebessége!

[ Szerkesztve ]

(#24728) Intruder2k5 válasza kristof123 (#24724) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha már ASUS RT-N10, akkor inkább ASUS RT-N10U, normális Chipset-el, és USB-vel, és még szintén 10 alatt! És jól moddolható is... A maga teljesítményével, szerényen, még akár torrentezik is!

[ Szerkesztve ]

(#24729) kristof123 válasza Intruder2k5 (#24728) üzenetére


kristof123
őstag

Nem nagyon vágom a dolgot. Az USB az az asztali gép és router közti csatlakozást akarná megkönnyíteni? Mire való? :F

[ Szerkesztve ]

(#24730) Intruder2k5 válasza kristof123 (#24729) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, nem.... Arra köthetsz nyomtatót, pendrive-ot, HDD-t, és ezeket megoszthatod a hálózat számítógépei közt, tehát bárki eléri azok tartalmát, tud nyomtatni, stb... Helyi hálózaton samba (hálózati meghajtó), távolról pedig FTP szerver elérést tudsz használni! Ha teszel rá egy módosított firmware-t, akkor még torrenteket is képes le/fel tölteni, bekapcsolt számítógép nélkül, vagy éppen futhat rajta egy kis webszerver, a családi fotók megosztására, stb...

(#24731) kristof123 válasza Intruder2k5 (#24730) üzenetére


kristof123
őstag

Értem. Köszönöm a választ. Nekem erre nincs szükségem. Korábban írtam, hogy 2 eszköz használ wifit és azok csak neteznek majd, max videó nézés.... A lényeg az asztali gépen van. Azon menne minden ami lehetséges. 741ND-vel volt probléma nem bírta, ezért kell új, ami már jobban bírná. Semmiképp sem szeretnék melléfogni, ezért is kérdezem meg amennyiszer lehet. :D

(#24732) LonGleY válasza Intruder2k5 (#24730) üzenetére


LonGleY
veterán

Olybá tűnik, hogy mégsincs ethernet port a multifunkcionális gépen (SHARP AR-5516N), és valahogy meg kell oldani a HDD megosztást is. A nyomtatás/szkennelés miatt a gyári firmware tűnik jó megoldásnak, bármilyen routerről is van szó.

Meg lehet osztani a router USB portját, hogy a winyót is kezelje? Vagy szerezzünk esetleg a HDD-nek egy ethernet portos keretet? (Ez esetben még annak a firmware-jétől is függ a rendszer?)

[ Szerkesztve ]

(#24733) SebajTobias


SebajTobias
tag

Sziasztok remélem jó helyre írok. Egy kis tanácsot szeretnék kérni.
UPC-s kábel tv előfizetésünk van, de TV-nk nincs. Egy usb-s dvb-t vevővel fogjuk az adást. De ez kicsit helyhez kötött így. Van olyan Routher, amivel meg tudnám osztani a dvb vevőt? Mint mondjuk egy nyomtatót. Így wifin keresztül bárhonnan tudnánk nézni.
Köszi

(#24734) chab7 válasza Intruder2k5 (#24727) üzenetére


chab7
addikt

Akkor ezek szerint pl a tomato nem tehető fel atheros chipesre? Pedig már most ki is néztem egyet: TL-WDR4300
A dd-wrt listában benne van és egész jó tudású cucc. Persze még most fogok utánaolvasni fórumokban itt-ott, hogy mik a tapasztalatok vele, de ha csak annyi a negatívum, hogy tomato nem menne rajta akkor lehet ezt érné meg beszereznem. (Bár ugye még nem most azonnal aktuális a vásárlás.)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#24735) gatto_ válasza LonGleY (#24732) üzenetére


gatto_
senior tag

Ha az Asus N10U-t választod, vagy vetted meg, akkor az én tapasztalatom szerint a nyomtató/szkenner megosztása több gép között nem zökkenőmentes. Nálam egy Epson sx130-as multi készülékkel úgy működik, hogy valamelyik gép prioritást élvez a kettő közül, és ha az kilép a hálózatról, akkor működik a másikon. Egyszerre nem. Erről találtam is egy leírást az Asus oldalán a FAQ-ban nagy bosszúságomban, úgyhogy akkor megnyugodtam, hogy ez ilyen, és nem én bénázok. Aztán lehet, hogy a nyomtató nem támogatja ezt a módot, de minden esetre hálózati nyomtatóként probléma lehet.
Az USB megosztása, egy hubbal működött nálam, egyszerre látta a nyomtatót, és a bedugott pendrive-ot is. De ennyi. :D Megnyitni a pendrive tartalmát már nem tudta. Ha kikapcsoltam a nyomtatót akkor hibátlanul kezelte a pendrive-ot. Lehet, hogy egy külső áramforrással meghajtott vinyó működne, de nem tudom megpróbálni, mert nincs olyanom.

[ Szerkesztve ]

(#24736) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#24725 ruhk Elég lett volna 7 hozzá szólásnyit visszaolvasni és ott a válaszom.
10-15k között TP-Link 3600, esetleg még a régi TP-Link 1043ND de akkor már inkább a 3600 legyen az újabb hardver miatt.
20k határral van még a TP-Link 4300, Netgear 3500Lv2, Asus N15U/N16.

#24733 SebajTobias Nem megoldható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24737) LonGleY válasza gatto_ (#24735) üzenetére


LonGleY
veterán

Pedig itt alapvető feltétel mindkettő biztos működése, akár több egyidejű nyomtatás és backupolás esetén is. Nagy hiba, hogy az előző rendszergazdának önmagát nevező balfék nem hálózatos cuccot szereztetett be. Végülis a legerősebb munkagép kinevezhető szervernek, úgyis mennek állandóan. Win 7 alatt meg majd összetoldom a többivel, szimpla nyomtató- és fájlmegosztások révén.

[ Szerkesztve ]

(#24738) gatto_ válasza LonGleY (#24737) üzenetére


gatto_
senior tag

Ja, a nyomtatót simán meg lehet osztani a hálózaton, nálunk is úgy van az irodában. Viszont a szkenner funkciót egy samsung multi gépen nem tudtam megosztani. Csak azon a gépen hajlandó menni, amelyik gépbe be van dugva. Hiába raktam fel a drivert a többi gépre, nem megy.
Lehet hogy valami dedikált nyomtató szerver kütyü lenne a megoldás, de én olyat még nem láttam közelről. :D

(#24739) LonGleY válasza gatto_ (#24738) üzenetére


LonGleY
veterán

Bakker.. Win 7 alatt nem sikerült esetedben a szken beállítás? Remélem nem. :]
Ez Sharp, így még látok némi esélyt rá.

[ Szerkesztve ]

(#24740) sharkshock válasza Bálint85 (#24715) üzenetére


sharkshock
csendes tag

már előre felkészültem a tplink hadjáratot vivók álságos támadására, mégis, nem tarthatom magamban, segítenem kell hisz ez személyiségem része! Hamár 10-15 ezres árkategóriában gondolkozól számba vehetsz erősebb vasakat is mint a Tplink. Linksys E900 pl. guglizz rá sztem ár -érték arányban a legjobb.

(#24741) iancurtis válasza Sipi1984 (#24719) üzenetére


iancurtis
csendes tag

igen, nekem is volt szerencsém a jó ZTE-hez. Én speciel szerencsés voltam, mert volt elfekvőben egy Linksys WAG160N gateway, amire azonnal kicseréltem, így könnyen ment a boldogulás. Szerintem ne szenvedj a ZTE -vel ember nincs aki azt configolja rendesen. Szerezz be Te is egy gatewayt és ennyi.

(#24742) kali válasza sharkshock (#24740) üzenetére


kali
legenda

erősebb vas?
leírnád, hogy milyen proci, mennyi memória...stb adott az e900 esetén?
itt is segíthetsz, hogy miért gyenge az e900 wifi szempontjából; link
elég lenne egy regisztráció is...

[ Szerkesztve ]

(#24743) chab7 válasza sharkshock (#24740) üzenetére


chab7
addikt

Megértelek, én is linksys-t használtam eddig, de akkora az árkülönbség, hogy most mikor cserélni akarok igen elgondolkozom rajta, hogy ugyanabban az árban (nálam olyan 15-20e lesz) már usb-set is kapok tplinkben, és openwrt/dd-wrt is megy rajta. (Na meg a proci, memória is amit fölöttem melítenek ;) )

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#24744) gatto_ válasza LonGleY (#24739) üzenetére


gatto_
senior tag

Nem! Az irodámban régi klasszikus celeronos, irodai, full integrált gépek vannak XP-vel, és egy samsung multi, faxolós, szkennelős nyomtató. Az sem egy új darab. Modernebb gépparkkal szerintem nem lesz gond, bár ki tudja. :)

(#24745) iancurtis válasza kali (#24742) üzenetére


iancurtis
csendes tag

Igen erősebb, nem feltétlenül hivatalosan, de mivel köztudottan magasabb minőséget képvisel, így akár már egy hivatalosan gyengébb vas is erősebbnek minősül. Egy középkategóriás Tplink hivatalosan erősebb, mint egy E900 aztán gyakorlatban mégse. A pontos preferenciákkal nem fárasztanálak, nagyobb kocka vagy Te annál, hogy ne tudjad már réges-régen. Az E900-as wifis témát pedig meglesem!

(#24746) kali válasza iancurtis (#24745) üzenetére


kali
legenda

ekkora butaságot, elég blamás volt leírnod...
a linksys egy olyan gyártó, aki meghazudtolja a matematika és a fizika törvényeit? nem, erre még ők sem képesek!
szóval nem megy a specifikáció!?!?
még szerencse, hogy ezek alapján, kevesen vesznek komolyan titeket - a sok regisztrációdat!

[ Szerkesztve ]

(#24747) chab7 válasza chab7 (#24743) üzenetére


chab7
addikt

Hoppá hoppá, találtam azért egy elfogadhatót az igényeimhez linksys-ben is: WRT160NL

Alternatívák: TL-WR1043ND (kb ugyanaz, kicsit olcsóbb, és tp-link :U ), TL-WR2543ND (ez már icipicit drágább tőle, "hivatalosan" erősebb vas már csak a dupla ram miatt is, de szintúg tp-link), illetve [link]TL-WDR4300 (szerintem ez már nem csak hivatalosan erősebb, nagyobb tudású, és még nincs messze alinksys árától).

Na ki melyikre szavaz?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#24748) Intruder2k5 válasza kristof123 (#24731) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A firmware moddolásnak van azért más, sok hasznos funkciója, oka is! Sok egyéb lehetőséggel bővítheti az eszközt, aminek hiányában esetlegesen később cserélned is kell majd! Bár ez még nem holnap lesz, mert újabban mindig tologatják a dolgot, de ilyen pl. az IPv6 támogatás! Ezen kívül USB és torrent ide, vagy oda, a BroadCom Chipset akkor is klasszisokkal jobb, mint a Realtek! Így vsz a plusz funkciók kihasználása nélkül is nyerő az ASUS RT-N10U, a sima RT-N10-el szemben!

(#24749) Intruder2k5 válasza chab7 (#24734) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, arra nem tehető fel Tomato! A támogatott routerek listája ITT elérhető!

gatto_
A scannelés mindig mindenhol n nyűg ilyen környezetben, sajnos sehol sem megy simán! Azt tudom, hogy nyomtatás és háttértár megosztás Tomato alatt nem probléma, még egy időben HUB-al sem!

LonGleY
Mint fentebb írtam, a HDD elérés, és a nyomtatás alternatív fw-vel nem probléma, egy időben sem, több gépről sem! Csak scannelés... Így marad az általad írt Win7-es megosztás!

(#24750) kristof123 válasza Intruder2k5 (#24748) üzenetére


kristof123
őstag

Ez meggyőző válasz volt. Remélem más is hozzászól még ehhez.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.