Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24851) marcipunk


marcipunk
tag

mesterek!

az 5000 huf-os kérdés:
van egy TD-W8920GB routerem, amint DigiLAN megosztásra kéne beüzemelnem. van rá ötlet? megoldható?

köszi!

röff!

(#24852) Gubek-Einste válasza solfilo (#24850) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami jelenleg van az egy modem-router kombó vagy is HGW. Amit kinéztél az egy sima router.
Valószínűleg azért van nálad HGW mert van IPTV-d és/vagy VoIP-od és ezek miatt nem lehet kiváltani a szolgáltató eszközt.

#24851 marcipunk Ez egy mode-router kombó, nem lehet csak router-ként használni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24853) solfilo válasza Gubek-Einste (#24852) üzenetére


solfilo
veterán

Elnézést, nem írtam le mindent. Szóval T-Home helyett másik szolgáltató lesz, adsl helyett LAN-os nettel, ha minden igaz, tehát elvileg nem is kell hozzá modem. (legalább is a cég nem ad)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#24854) kali válasza solfilo (#24853) üzenetére


kali
legenda

wifi szórásban biztos, hogy nem lesz gyengébb, és a 20 megabit/sec sebességű net meg sem kottyan neki.

(#24855) solfilo válasza kali (#24854) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi! :R

solfilo

(#24856) blueberry21


blueberry21
csendes tag

Ha valakinek szüksége lenne egy megbízható N-es VPN-es, strapabíró routerre, ajánlom a Cisco RV110W -t, nálam nagyon jól működik, egyszerűen beállítható és biztonságos és a kisvállalati termékek áraihoz képest nagyon olcsón hozzá is lehet jutni újonnan. Specifikációk ITT

Stackelem a vekkerem!

(#24857) Intruder2k5 válasza blueberry21 (#24856) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt többnyire nem a marketing szöveget nevezzük specifikációnak, hanem inkább azt, ami ITT található! :)

(#24858) bullboy válasza Tom5 (#23296) üzenetére


bullboy
tag

Ha a sebesség különbség alatt azt érted, h a 3500-ösön 100Mbites switch van, a 3600-oson meg gigabites, akkor igen.
Ellenben a két vas belül ugyan az (kivétel még az 1 vs 2 USB portot), ha hihetünk a DD-WRT oldalának. 128MB RAM, 560MHz CPU.
A 3500-ös gyakorlatilag egy szteroidozott 842-es, a 3600-os meg a 1043 utódja.
IMHO digi topnethez röhögve elég egy 3500-ös. De lehet a másik kettő ISP-nél sem verném magam földhöz, hogy nincs meg a full lefelé irány, mer' hiányzik 20 Mbit, s "csak" 100-at tol...

Egy kis érdekesség. 29 Lei= ~2000Ft (50/50Mbit), 39Lei=~2600Ft (100/100Mbit)... Ilyenkor azér' ríni tudnék na... ott nem szivatja a jónépet a digi asszimetrikus kacattal, sem 2/1-es ócskasággal.
Sorry, kicsit megkésett a válasz, elfelejtettem lejjebb lapozni, mikor megtaláltam az írásod, azt hittem az utolsók egyikét látom. :F

[ Szerkesztve ]

(#24859) Klepti


Klepti
tag

Sziasztok!
Gondolkodok egy vezeték nélküli router beszerzésében, az első hozzászólás átolvasása után találtam ezeket:
TP-LINK TL-WR741ND
TP-LINK TL-WR743ND
TP-LINK TL-WR841ND

Ezeknél többet nem is szándékozom rá költeni, így annyi lenne a kérdésem, hogy a 841-es megér egy + ezrest a 741-el szemben?

Nem várok nagy extrákat tőle 2Mb ADSL-hez lenne használva, 1-2 szobával arrébb is tudjam használni a netet a laptopommal, meg ne legyen instabil.

Köszi a segítséget!

(#24860) Soma01 válasza Klepti (#24859) üzenetére


Soma01
veterán

Jó lesz arra.

(#24861) Klepti válasza Soma01 (#24860) üzenetére


Klepti
tag

Az első is?
Gondolom a 2. és 3. közül a 3. ajánlott, ha már ugyanannyiba kerül, viszont a 3as érzékelhetően jobb, mint az 1es jelölt? (mivel lassú nettel használom, így nem tudom, hogy van-e értelme)

(#24862) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Na,ha már más is kérdez a TP-LINK TL-WR841ND -ről,akkor mégegyszer szeretném letisztázni :)
Szóval, szeretném,ha egy szálláson,ahol gyenge a net, én egy emelettel lejjebb is tudnék netezni a TELEFONOMON,tehát szeretném valamivel megnyújtani a jelet.
Erre mondtátok,hogy ne wifi erősítőt vegyek,hanem pl ezt a wr841Nd-t.
Akkor ezt csak magába (szgép csatlakoztatása nélkül) bedugom a konnyektorba és veszi a wifi jelet,majd magától továbbszórja,ugye?
Sajnos lövésem nincs milyen router van a szálláson, a kompatibilitás nem lehet gond? (gondolom valami régi)

Olyan készülék is létezik,ami nem csak továbbszórja a netet,hanem fel is erősíti a jelet? :F

Alias: Júzer error

(#24863) Takataka


Takataka
csendes tag

Hali

Tudna vki olyan routert ajánlani ami:
min 3 db gigabites porttal
és 2 db usb csatolóval ellátott
van vmi letöltésvezérlő benne
+ legyen wifi
néztem az Asus RT-N66U-t, de arra volt panasz a download master miatt.
Vki vmi jó tipp? ( max 60k HUF)

előre is kösz

(#24864) Intruder2k5 válasza Takataka (#24863) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

RT-N66U-ban már semmi gond nincs a Download Master-al, mert az valójában egy transmission! A gond régebben volt, RT-N16, RT-N15U, WL-500gP, stb... ASUS routerekkel! Az azokhoz adott Windows-os letöltő kliens sz@rt sem ért!

RT-N66U-hoz használhatod akár a transmission remote gui-t is!

[ Szerkesztve ]

(#24865) Gubek-Einste válasza Klepti (#24861) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az alapvető különbség a MIMO-ban rejlik.
A 74x csak 150-es wifi-vel van szerelve, a 84x-ben pedig már 2x2 MIMO-val rendelkező 300-as modul van.
Ha a hálózatban nincsen ilyen képességű eszköz akkor nem jön ki a különbség.

#24862 -HajTömeg- Olyan eszköz nincsen amelyet egyszerűen csak be kell kapcsolni és működik, mindent először be kell állítani egy gépen és csak azután lehet használni.
A 841ND-re elsőnek fel kell tenni DD-WRT-t mert alapból nem tud repeater módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24866) kaiserede


kaiserede
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos beérett nálam a routercsere, egy Linksys és egy belkin között vacilálok. A belkin jóval olcsóbb(sajna a tipusa nem jut eszembe), a Linksys viszont többet tud, (e4200)és többek szerint megbízhatóbb. Nektek erről mi avéleményetek,melyiket érdemes inkább?

(#24867) Gubek-Einste válasza kaiserede (#24866) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Általánosságban inkább a Linksys-t, bár a Belkin most veszi meg a Linksys-t így hosszú távon ugyan ott leszel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24868) -HajTömeg- válasza Gubek-Einste (#24865) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Aha,na ez idáig oké.
Úgy működik a dolog,ha itthon felteszem rá ezt,amit írtál?

Gubek-Einste #24866

És a helyszínen mit kell majd beállítanom?
Laptop lesz nálam.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#24869) Gubek-Einste válasza -HajTömeg- (#24868) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen de csak a helyszínen fogod tudni teljesen beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24870) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#24867) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sokadik reges Linksys-es barátunk!

(#24871) -HajTömeg- válasza Intruder2k5 (#24870) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Jelentem engedéllyel jöttem vissza. :R

Alias: Júzer error

(#24872) Brogyi válasza Intruder2k5 (#24864) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nekem [ez] jobban tetszik, és magyar fejlesztő is van benne.Nagyon könnyű összekeverni a név miatt,de mégis egyértelműen ez tetszik nekem.

(#24873) -HajTömeg- válasza Intruder2k5 (#24870) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ja,vagy nem is rólam van szó? :))

Alias: Júzer error

(#24874) kaiserede válasza Gubek-Einste (#24867) üzenetére


kaiserede
csendes tag

köszi a választ, én is így tudtam. nó ez érdekes info, a kishal megeszi a nagyhalat? azért a Linksyscsak egy név, de a Belkin az mi?

(#24875) Intruder2k5 válasza -HajTömeg- (#24873) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem rólad van szó! :)

Brogyi
Igen, ránézésre az nekem is jobban tetszik, bár én nem használok transmission-t, rtorrent párti vagyok! De ismerem ezt is... Csak a másik elterjedtebb!

[ Szerkesztve ]

(#24876) chab7 válasza kaiserede (#24874) üzenetére


chab7
addikt

Egészen pontosan a Cisco (ami az igazi nagy hal) adja át a Linksyst (ami csak egy része volt) a Belkinnek.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#24877) kali válasza kaiserede (#24866) üzenetére


kali
legenda

javaslom elolvasni az új szabályzatot (alapelvek), mert szigorúbban veszik a többes regisztrációt, és fejezd be ezt a linksys reklámos hadjáratot, mindegyik regisztrációddal!

(#24878) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Erős wifivel rendelkező, atomstabil gigabites routert szeretnék vásárolni. Mit tudnátok ajánlani?
Az ár a legeslegutolsó szempont, a stabilitáson és a nagy hatósugarú wifin van a hangsúly.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#24879) Soma01 válasza Jim74 (#24878) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen/mekkora helyre kell a "nagy hatósugarú wifin"? Mert épületen belül úgy szokták megoldani, hogy raknak le több AP-t. Egy nem szokott elég lenni, ha pl. egy nagy irodaházat vagy kolit kell lefedni. Van rendszergazda aki jól ért a hálózatokhoz és be tudja állítani akkor is ha nem egy 2 kattintós a router beállítása?

(#24880) Jim74 válasza Soma01 (#24879) üzenetére


Jim74
nagyúr

Sima családi házról lenne szó. Igazából a bátyámnak lesz. Én úgy oldottam meg otthon, hogy TP-Link 3600-as a földszinten és annak a jelét repeateli egy Tp-Link WA801ND az emeleten.

(#24881) medica válasza Jim74 (#24880) üzenetére


medica
senior tag

és van valami gond a 3600-al?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#24882) Jim74 válasza medica (#24881) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem, nem. 3600-as nekem van. A bátyáméknál valami régebbi linksys van, de akar valami komolyabbat, amin USB is van. Egyébként most mondta, hogy 15-20k között szán rá. Akkor viszont szerintem a TP-Link 3600 lesz az egyetlen alternatíva.
Megveszi, beüzemeljük, megnézzük, hogy hogyan teljesít, aztán ha kell, akkor kiegészítjük egy access pointtal repeater üzemmódban.

(#24883) Soma01 válasza Jim74 (#24880) üzenetére


Soma01
veterán

Jaaa! Azt hittem valami nagy irodaházba vagy autószalonba kell.

Na de vissza a témáho!? Csak WLAN router kell (mondjuk 4 LAN porttal), vagy elvárás az USB-s torrent meg nyomtató is? Mert ha csak router kell, mondok neked nagyon tutit.

szerk.
Úgy látom kell USB, ill. jó lenne. És a keret is csökkent. Ha profi cuccot akar, szerintem az USB-s dolgait máshogy kellene megoldani. Nehogy azok miatt fagyon a router. Az ilyesmi csak bonyolítja a helyzetet. Mit szeretne az USB-re tenni?

[ Szerkesztve ]

(#24884) Gregman


Gregman
tag

Szisztok!

Bocsánat kicsit talán offtopic, de a "Milyen switch-et vegyek?" topic elég halott és le kellene zárnom egy ügyet.

Egy switchet kell beszereznem a belső hálón jelenleg lógó és tervezett eszközök száma miatt.
Mivel újat kell vennem ezért gigabitest tervezek, és kell a 8 port, az 5 portos nem elég.
Három jelöltem van:
- TP-Link SG-1008D (ár ~ 6 eFt)
- Linksys SE2800 (ár ~ 12 eFt)
- ASUS GX-D1081 PowerSaving (árban a kettő között)

A Linksys tud QoS-t a TP-Link úgy látom nem, papíron ennyi a különbség közöttük (ha minden igaz mindegyik "lekapcsolja" a nem használt portokat is) az ASUS-ról nem sokat tudok.
Van valakinek tapasztalata ezen eszközökkel?
Érdemes a drágább Linksys-t venni, vagy a TP-Link is jól ellátja a feladatát?
A router ASUS RT-N66U, lehet, hogy jobb lenne az ASUS switch az együttműködés miatt?

[ Szerkesztve ]

(#24885) Jim74 válasza Soma01 (#24883) üzenetére


Jim74
nagyúr

Képek, filmek, zenék.
Már 1000-szer mondtam neki, hogy a hálózati adattárolást NAS-sal oldja meg, de az Istennek nem akar rám hallgatni :DDD
De majd mindjárt utánanézek. Szerintem torrentezni nem fog a routerrel, csak szeretné, ha a lakás bármely pontjáról el lehetne érni a "médiákat".

(#24886) Soma01 válasza Gregman (#24884) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem a TP is elég lesz, ha nem kell spec. feladatot is ellátnia. Ha kell akkor úgy is kategóriát kell lépni. Sok adat mozog a hálózaton egyszerre? Mert az össz teljesítményét is nézni kell egy switch-nél. Szóval ha van rá keret és lesz bővítés, vegyél 16-osat.
Pl. a TL-SG1016 switch 32Gbps-ot tud max egyszerre átendedni magán.
Itt vannak a TPlink cuccai: [link] nem tudom hová kell, szerintem elég lesz a "Unmanaged Switches" alatt keresgélned.

(#24887) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Bocs srácok,tudom,hogy már írtam,de kimerítő választ nem kaptam, így még mindig nem tudom mi a megoldás a problémámra :B Tehát:

Nemsoká lesz egy utam egy világvégi helyre, a szállásunkon egyetlen wifi van, valami régi típus lehet, baromi gyenge jellel, emiatt minden nap hosszú órákat töltöttem tavaly a wifi emeletén, a harmadikon.
Namármost.. azt szeretném elérni,hogy ezt a wifi jelet vagy valami felerősítse, vagy ha ez nem lehetséges,akkor legalább tovább adja,hogy a szobámban, a wifihez képest 1 vagy 2 emelettel lejjebb is tudjak a telefonomon netezni,mert így elég sok telefon költséget meg tudnék spórolni.
A dolognak utánajárva általában routert ajánlottak jeltovábbításra, pl a TL-WR841ND-t.
Na,eddig még érteném is a dolgot.
A kérdésem az lenne,hogy mit kell majd beállítanom a routeren?
Vagy egyszerűen bedugom majd ott a konnektorba, érzékeli a wifi jelet és továbbszórja?
Laptop lesz nálam,ha még valamit ott is be kell állítani és utazás előtt itthon is tudok vele foglalkozni, mert írtátok,hogy "A 841ND-re elsőnek fel kell tenni DD-WRT-t mert alapból nem tud repeater módot."
Kompatibilitási probléma lehet? Sajnos nem tudom milyen routert használhatnak, a jelerőségből gyanítva valami régit és hozzáférni se nagyon fogok tudni, egy szobába van bezárva a tulajt meg utolérni kmacerás.
Remélem nem voltam nagyon bonyolult, csak a további kérdéseket megelőzendő írtam le a körülményeket.

UI: Ha esetleg te mást javasolnátok, nem routert,hanem wifi erősítőt vagy ilyesmit,azt is írjátok meg please.
Ja és ami még fontos,hogy itthon nem használok routert,tehát ha lehet fogalmazzatok egyszerűen :)
Köszi a segitséget.

Alias: Júzer error

(#24888) Soma01 válasza Jim74 (#24885) üzenetére


Soma01
veterán

Film nézést HD-ben felejtse el router usb-ről. Ha jót akar vegyen NAS-t akár egy olcsóbb pl. ZyXEL NSA310-et. A routernek könnyebb dolga lesz, mert az adat nem megy át rajta, csak a switch-én.
Ha erős wifi kell itt egy 1 wattos: RouterBOARD 751G-2HnD és lehet hozzá később antennát is venni ha kell. Szerintem ez a legerősebb itthon kapható wifi-s router ennyi pénzért. Csak kell érteni a hálózathoz, mert beállítani nem 2 kattintás lesz, de tény, hogy atom stabil és el is felejtheted utána, hogy van egyáltalán routered. Ahányszor áramszünet van, pl 2-3 évente 1, annyi restart elég lesz neki.

(#24889) Jim74 válasza Soma01 (#24888) üzenetére


Jim74
nagyúr

...Ha jót akar vegyen NAS-t akár egy olcsóbb pl. ZyXEL NSA310-et...

Szó szerint ugyanezt mondtam neki én is :D

Közben kiderült, hogy a pincébe kell Wi-fi, de oda lemegy powerline adapterrel a hálózat kábelen. Akkor oda csak egy olcsó accesss point kell és kész, az emeletre meg egy gigabites router és viszontlátásra.

Amit ajánlottál, azt köszönöm, de kihagyom, mert egyikünk sem nagy hálózati guru és félek, hogy beletörne a bicskánk a beállításba.

Szerintem WDR3600 + WA801/901ND jó lesz neki. Zyxel NAS-ra meg rábeszélem. Nekem is az van és hibátlanul teszi a dolgát.

(#24890) Soma01 válasza -HajTömeg- (#24887) üzenetére


Soma01
veterán

Eddig egész jól leírták a dolgot neked. Most ott tartasz, hogy hogyan rakd fel a DD-WRT-t és hogyan állítsd be. De, ehhez menj át 1 más témába. Ez kell neked amúgy: Installing DD-WRT on TP-Link TL-WR841N és Universal Wireless Repeater De menj ezzel a DD-WRT témába!

[ Szerkesztve ]

(#24891) Soma01 válasza Jim74 (#24889) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem WDR3600 + WA801/901ND jó lesz neki. Zyxel NAS-ra meg rábeszélem. Nekem is az van és hibátlanul teszi a dolgát.

Ez így tökéletes lesz! A powerline-okat nem ismerem, de úgy tudom nem olcsóak és jó minőségű kábelezéssel működik jól.

Tudod te mi kell! :D

(#24892) Jim74 válasza -HajTömeg- (#24887) üzenetére


Jim74
nagyúr

Vegyél egy acces pointot, az alapból tudja a repeater módot és nem kell külön firmware-t hackelni rá.
TP-Link WA801ND-t (vagy 901 nem emlékszem pontosan) használok és teljesen rendben van.

(#24893) Gubek-Einste válasza Jim74 (#24892) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha 2 antennája van akkor 801, ha 3 akkor 901.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24894) Jim74 válasza Soma01 (#24891) üzenetére


Jim74
nagyúr

A powerline már megvan neki, a ház meg pár éve épült, úgyhogy a kábelezéssel sem lehet nagy gond.

(#24893) Gubek-Einste: akkor 801 :DDD, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#24895) Soma01 válasza Jim74 (#24892) üzenetére


Soma01
veterán

Fentebb ajánlották ezt is, nem tudom hogy lett belőle 841? Talán azért, mert később ezt lehet majd másra is használni pl .router, AP?

(#24896) Soma01 válasza Jim74 (#24894) üzenetére


Soma01
veterán

És jól működik, megfelelő a sebessége? Mert akkor hajrá! :DDD

(#24897) Jim74 válasza Soma01 (#24895) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én úgy vagyok vele, hogy adott feladatra, adott céleszközt érdemes használni.
De lehet, hogy ez csak a saját hülyeségem :DDD

(#24896) Soma01: mire vonatkozik a kérdés? NAS-ra?

[ Szerkesztve ]

(#24898) Gregman válasza Soma01 (#24886) üzenetére


Gregman
tag

Most nem látok "nagyon spec. feladatot".
Filmnézés 1-2 TV-el, file mozgatás (ez sem nem lesz gyakori).
Hálózati nyomtatót tervezek (mondjuk ehhez nem kellene a gigabit és nagy forgalmat sem generálna).
Viszont van 2 TV, van/lesz 3-5 PC/notebook, előbb utóbb lesz normális NAS/háttértár, printer stb.
Ha ezt összeszámolom könnyű átlépni a 8 portot valóban.
Mi a különbség a TL-SG1016 és TL-SG1016D között?
Mennyit fogyaszthatnak?
Látom a "green" logót de az adatlapjukon nincs erre vonatkozó adat.

Bocs..
A TL-SG1016 rack-es, a TL-SG1016D desktop ugye?

[ Szerkesztve ]

(#24899) Soma01 válasza Jim74 (#24897) üzenetére


Soma01
veterán

Powerline-ra kérdeztem.

Gondolom a spórolás miatt lett ez ajánlva. Ha van célhardver az ok. De pl. ezzel több gépet is rárakhatrnál kábelen egy AP-ra. Nem olyan rossz az. Meg ezek még nem annyira cél hardverek. Inkább csak a szoftverük más. (meg a portok a hátulján)

Gregman: :K
De ezt csak példának hoztam, választhatsz mást is. Így tuti hogy elég neked az "unmanaged switch" és nem kell drága belőle neked. [link]

[ Szerkesztve ]

(#24900) Jim74 válasza Soma01 (#24899) üzenetére


Jim74
nagyúr

És a 841ND is tud repeater, acces point módokban működni?

Mondjuk, ha majd kell vezetékes elérés is a pincében, akkor a powerline végére rálógatok egy switchet és abba fog menni az 801ND.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.