Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) krealon válasza lacos001 (#24048) üzenetére


krealon
veterán

Megnefeleo a TP-link TL-SG1005D.
Mas helyeken egy ezresel tobbert mar 8 portos TL-SG1008D -t adnak. Szerintem az utobbi jobb vetel, ha a koltsegvetes engedi.

(#24052) illesgeri


illesgeri
csendes tag

Sziasztok!
Tegnaptól a netem 6mb-ról 20mb-ra nőtt, de úgy néz ki wifin (régi dlink di-524) keresztül nincs meg ez a sávszélem (kábellel jó). Frissítettem firmware-t, állítgattam mindenfélét, de nem lett jobb (max 8-10mb), itthoni mindkét laptopnál fenn áll a probléma. Gondolom a routerrel lehet valami gond és most cserélni szeretném.
Jók a néhány ezer forintos darabok is, vagy inkább egy kicsit drágább kategóriát érdemes venni (pl tplink 3600)? Semmi különösebb elvárásom nincs vele, csak ne szakadozzon, és meg legyen a kellő sávszélem. 2 laptop + 2 mobil, böngészés + torrent.
Előre is köszi!

(#24053) kircipeti


kircipeti
senior tag

Üdv!

25MBit-es kábelnet mellé keresek egy routert. A lényeg, hogy minél erősebb legyen a wifi-je.

Amiket kinéztem:
TP-Link 1043ND
TP-Link TL-WDR4300

Netgear WNCE4004
Asus RT-N16

Melyiket ajánlanátok? Gyári fw-rel lenne használva.

(#24054) xcds válasza illesgeri (#24052) üzenetére


xcds
őstag

Nekem is di-524 volt, 2MB/s-el tudtam letölteni (amíg meg nem döglött ;] ), igaz az is kevesebb, mint 20Mb/sec.

[ Szerkesztve ]

(#24055) densie


densie
csendes tag

Sziasztok adott egy T-plink 8961nb router érdeklődnék hogy tud-e ő wifi jelet fogni másik routeről és azt osztani laptop fele, plusz vezetéken nas-nak?

(#24056) Gubek-Einste válasza vapour01 (#24050) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

30-as nethez a következőek ajánlottak: TP-Link 74x/84x, Asus N10/N12, Linksys E900/E1x00.

Lehet router és beállítási hiba is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24057) Gubek-Einste válasza illesgeri (#24052) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet az olcsóbb modellek is. A TP-Link 3600 az egyik leginkább ajánlott modell.
Olcsóbbakból a következőek ajánlottak: TP-Link 74x/84x, Asus N10/N12, Linksys E900/E1x00.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24058) Gubek-Einste válasza kircipeti (#24053) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebből a négyből vagy a TP-Link 4300 vagy az Asus N16 legyen, egyéni ízléstől függően.
A TP-Link mellett szólhat az 5 GHz wifi támogatás és gyorsabb hardver.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24059) Gubek-Einste válasza densie (#24055) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezzel a típussal nem valósítható meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24060) densie válasza Gubek-Einste (#24059) üzenetére


densie
csendes tag

Köszi a választ akkor tundál linkelni egy olyat amivel működne?

(#24061) Gubek-Einste válasza densie (#24060) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel a TP-Link 743ND/701ND/730RE/801ND/901ND de a legtöbb 3rd party firmware-rel meg lehet oldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24062) iancurtis válasza kircipeti (#24053) üzenetére


iancurtis
csendes tag

tplink szerintem kilőve, a netgearral együtt. Ezek közül Asus, vagy inkább a már korábban említett Linksys e900. Nálam most egy E2500 van, eddig minden ok vele.

(#24063) iancurtis válasza kali (#24049) üzenetére


iancurtis
csendes tag

"a linksys típusát is írd majd le azért, mert húzós terhelés alatt a proci, memória...stb is számít(hat)"

Szerintem az E2500-ra gondolt, én legalábbis javasoltam már valakinek,elég erős wifi jelet küld+dualbrandes.

(#24064) densie válasza Gubek-Einste (#24061) üzenetére


densie
csendes tag

Még annyit hogy a router tud wds ben csatlakozni akkor így sem megoldható pedig azt hittem ennek az a lényege?

(#24065) stellaz


stellaz
addikt

Megvettem és beüzemeltem a tl-wr842nd routert.

A letöltésem 1,3 - 2 megabitről felgyorsult stabil 2,5 megabitre (20 megabites vonal), az usb-re meg rádugtam egy vinyót és tökéletesen szuperál hálózati meghajtóként.

Köszi mindenkinek a tanácsokat!

(#24066) barii86


barii86
tag

sziasztok, most egy linksys wrt160nl-em van, de a másik szobából már néha elég lassú, vagy megszakad.
A routerek melyik tulajdonsága az, ami a hatótávolságára utal?

Az még a gondom vele, hogy bár a router is tudja az N-es szabványt, meg azt hiszem a Toshiba A300 is, mégis ubuntu alatt csak G működik.

(#24067) Intruder2k5 válasza iancurtis (#24063) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem brand az isten áldjon meg, ha már Linksys routerekkel kereskedsz, legalább tanuld meg: Dual Band!

És akkor így forduljon az ember bizalommal az eladóhoz, mikor Ő sem tudja miről beszél!

[ Szerkesztve ]

(#24068) Intruder2k5 válasza barii86 (#24066) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egyik sem! A routerek WiFi-je mind ugyanazon CE szabványnak megfelelően készül, behatárolt maximális teljesítménnyel!

(#24069) barii86


barii86
tag

akkor mire valók a nagyobb antennák?
nem véletlen a dbi amit én keresek?

[ Szerkesztve ]

(#24070) Intruder2k5 válasza barii86 (#24069) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Leginkább parasztvakításra! Jó, persze, valami hatásuk biztos van (ha más nem, akkor több zajt szednek össze), de tudod az a baj, hogy ezektől mindenki csodát vár, aztán meg jön a pofára esés, hogy hát de ez xdBi-s antenna! Mint például Ő...

http://itcafe.hu/tema/tp-link_wdr3600_router/hsz_237-237.html
http://itcafe.hu/tema/tp-link_wdr3600_router/hsz_242-242.html
http://itcafe.hu/tema/tp-link_wdr3600_router/hsz_244-244.html

[ Szerkesztve ]

(#24071) lacos001 válasza krealon (#24051) üzenetére


lacos001
senior tag

Köszi az infót neked is,de biztos ami biztos,új TL-WDR3600 lesz ( mivel irtátok,hogy best buy és modernebb,mint a Linksys WRT54GL,amit most cserélek ),aztán meg van oldva minden és nem kell 1 újabb valami a modem mellé.......Persze ma nem értem rá....,de még a héten megteszem a váltást.

(#24072) Boha


Boha
aktív tag

TP-LINK TL-WR842ND router-ről valami vélemény ? Megéri vagy nem éri ?
Mennyit bír ? Előző 340GD-m 4-5 évesen most halt meg, 20M netből kapok rajta 1M :)
Nekem 20M adsl-hez kellene valami, 2 gép 2-3 telefon lenne rajtra,
jó lesz ez vagy tudtok még ajánlani valamit ?

OBORZIL

(#24073) cigam


cigam
félisten

Van bevált/kedvenc/ajánlott webboltotok? Routert vennék, de pl. nálunk van ahol 10k-t is elkérnének egy TL-841-ért! Esetleg ebay.hu-n vagy máshol (szálítással is)olcsóbbak?

A Tenda-ról van tapasztalat? Nem a techspec, hanem a tapasztalatok alapján melyik a legstabilabb wifis router?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24074) Gubek-Einste válasza Boha (#24072) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az egyik ajánlott kategóriás router így maximálisan megéri a beszerzése, különösen jó, hogy van rajta USB port is. A maga kategóriájában az egyik legjobb.
NAT-olni olyan 80-90 Mbps körül tud, a 20-as net meg sem kottyan neki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24075) Gubek-Einste válasza cigam (#24073) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

iPON-t szoktuk ajánlani, vagy néz körül hol mi mennyiért van a ÁrGép-en.

Tenda néha-néha szóba került de csak említés szintjén, konkrét tapasztalat nincs vele.
Nincs olyan, hogy legstabilabb router, minden típussal van valakinek baj, nagyjából az itt ajánlott típusokkal szokott a legkevesebb és legkönnyebben kikerülhető/elhárítható.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24076) McDog válasza cigam (#24073) üzenetére


McDog
aktív tag

Egy másik bolt PCX
Iponnal versenyképes ára van és nem 8 napod, hanem 2 heted van ha úgy gondolod, hogy elállj a vásárlástól.

(#24077) Boha válasza Gubek-Einste (#24074) üzenetére


Boha
aktív tag

Köszöntem!

OBORZIL

(#24078) kali válasza iancurtis (#24063) üzenetére


kali
legenda

a wifi témában is kérdeztem, de akkor kérlek itt is; írd már le, hogy milyen dBi értékű antennák vannak az általad is használt routerben, illetve milyen mimo képességgel bír?
a linksys sem az a gyártó, aki képes meghazudtolni a matematika és a fizika törvényeit! vannak ugyan speciális technológiák, amik javítanak bizonyos helyzetek(b)en, de ahhoz speciális ellenoldal is kell...stb, alapban sajnos nem ilyen egyszerű!
legalább a linksys termékek pontos specifikációit ismernéd, ha már több regisztrációval is megy adott gyártó reklámozása...

[ Szerkesztve ]

(#24079) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!

Asus RT-15U routerre szeretnék Tomato fw telepíteni. Megtaláltam a shibby féle oldalt, de fogalmam sincs, hogy pontosan melyiket verziót kellene feltennem. Jelenleg ebben a könyvtárban néztem szét, de itt egy csomó minden van. (ráadásul sztem az AIO csomag fel sem menne, mert csak 8 megás az R15U)
Valaki tudna ebben segíteni?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#24080) Intruder2k5 válasza kavarc (#24079) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én ezt ajánlom!

tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-104-BT-VPN.trx

Segítséget itt találsz!

http://users.atw.hu/asusrouterforum

A továbbiakkal pedig ide légyszíves!

Tomato firmware

(#24081) kavarc válasza Intruder2k5 (#24080) üzenetére


kavarc
aktív tag

Szia!

Köszi!
Akkor a másik fórumban kérdeznék tovább ;)
köszi

(#24082) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Annyit szeretnék még kérdezni az új tp link routerral kapcsolatban, hogy ezen már van nyomógombos wps titkosítás, de valahol azt olvastam, hogy ezt érdemesebb kikapcsolni.

Szóval akkor, hol lehet az igazság? Kikapcsoljam a wps-t, vagy ne? Amúgy a wi fi titkosítva 16 karakteres jelszóval.

Előre is köszi.

(#24083) Intruder2k5 válasza stellaz (#24082) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem is javasolt minden ilyen "varázslós" vacak kerülése, és a hagyományos csatlakozási mód használata! További kérdéseket inkább az erre hivatott topikokba írj! Router gondok, TP-LINK routerek, Wireless kérdések és válaszok, Otthoni hálózat, stb...

(#24084) stellaz válasza Intruder2k5 (#24083) üzenetére


stellaz
addikt

ok, köszi

(#24085) nova001


nova001
senior tag

hali

2 router között vaciállok a segítségetek kéne :)
nem ismerem egyáltalán erről kéne pár info és ugyan ennyiért van tplink is...

(#24086) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

egy ezeréves smc rutert cserélnék mert meghalt !

Amire kellene : 2 pc-re menne a net wifivel,
1 beltéribe és egy tv-be kábelen,
2 müholdvevőbe wifivel, ....
semmi extra hálózatos cuccok nem kellenek csak net !
ott is a távolság jobban mint a sebesség !

amiket néztem
TP-Link TL-WR841ND
TP-Link TL-WR842ND
TP-Link TL-WR941ND

nem nagyon tudom a különbségeket, köztük .
nekem kb ennyi : a 941 3 antennás a 841-42 meg csak 2....
jobb lenne a 941, vagy elég a 841-is -- Távolságra ezek egyformák ?

T-homos 20 megás nethez kellene !

Köszi, és jó hétvégét mindenkinek !

(#24087) teglus


teglus
csendes tag

Sziasztok!

Wifi router-t keresek 25Mbit-es nethez.
Kívánalmak prioritása:
1 stabil kapcsolat
2 USB-re könnyen ráköthető winyó, vagy pendrive és egyszerű torrentezés
3 Gyors legyen. Játékok pingje ne a router lassúságán múljon.
4 Könnyen kezelhető, minél több extra, de hasznos funkció
5 minél nagyon hatótáv

Keret kb.: 18.000 Ft.

Tudnátok segíteni?

Köszönöm.
Attila

(#24088) Intruder2k5 válasza teglus (#24087) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Néhány gondolat, router vásárlás előtt állóknak...

A fentiek függvényében, és a 18 ezer Ft-os keretet közelítőleg figyelembe véve...

TP-LINK WDR3600
ASUS RT-N15U
ASUS RT-N16
Netgear WNR3500L

A megadott keret most kicsit szűkös, mert az utóbbi napok mozgalmasak voltak a pénzpiacokon, így a forint egy kicsit legyengült, minek következtében a router árak felmentek pár ezer forinttal! Az elsőt azért írtam halványan, mert bár ezt a típust szokták itt ajánlani, már többeknek van is, én személy szerint nem szeretem a TP-LINK-et, így ajánlani sem szoktam! Mivel viszont igazából az az egy, ami befér a keretbe, hát ott van! Pár hete volt még 19900-ért Linksys E3200, ami egy jó ár volt érte, de most megint visszatért a luxus kategóriába, így azt már be sem írtam!

A fentiek mind Gbit-esek, illetve 100Mbps sebességben vannak még...

ASUS RT-N10U
TP-LINK 842ND

Azt nem írtad, hogy esetleg Gbit-ben gondolkodsz-e, vagy LAN-ra is elég a 100Mbps sebesség...?!

[ Szerkesztve ]

(#24089) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok
őt nézterm ki itthonra magamnak van egy de az nem vezeték nélküli az lenne a kérdésem ezzel most lehet egyszerre vezetékes és vezeték nélküli netet is megosztani ?
és emnnyire ajánlott ez a router ?
[link]
ő lenne az
előre is köszönöm
vagy mien hasonló értékű esetleg jobb routert ajánlotok nem ismerem a márkákat

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#24090) csucsu21


csucsu21
aktív tag

nah ő lenne az elnézést el rontottam a linkelést
[link]
nah ő a kiszemeltem

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#24091) Gubek-Einste válasza nova001 (#24085) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Tenda-ról alig van info, elég ismeretlen gyártó,
A TP-Link az egyik ajánlott típus, jobb lenne ha inkább az ND verziót vennéd meg mert azon már cserélhetőek az antennák.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24092) Gubek-Einste válasza maxika2004 (#24086) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebből a háromból legyen a 842ND, 941ND csak akkor lenne ideális ha van a hálózatban 3x3 MIMO képes eszköz.
Távolságban nincs jelentős különbség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24093) Gubek-Einste válasza csucsu21 (#24089) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vezeték nélküli router-re lehet egy időben vezetékkel és anélkül is csatlakozni.
A 841N az egyik ajánlott típus így nyugodtan meg vehető de inkább legyen az ND verzió mert azon cserélhetőek az antennák. A 842ND pluszban még rendelkezik USB porttal is.
Hasonló még a Asus N12, Linksys E900/E1x00.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24094) maxika2004 válasza Gubek-Einste (#24092) üzenetére


maxika2004
őstag

"hálózatban 3x3 MIMO képes eszköz. "

ez mit takar a gyakorlatban, mi van ami ilyen pl ?

(#24095) Gubek-Einste válasza maxika2004 (#24094) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ilyen eszközön 3 antenna van.
A TP-Link-nek van néhány ilyen eszköze de a legtöbb kapható eszköz csak 2x2 MIMO képességű.
A 450-es wifi eszközöknél alap követelmény a 3 antenna megléte de ezek már inkább a felsőbb kategóriába tartoznak.

Elvileg a 3x3 MIMO-s eszközökkel jobb wifi teljesítmény érhető el de a gyakorlatban ez nem igazán szokott teljesülni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24096) Castell


Castell
aktív tag

Üdv,

Érdeklődnék, hogy a következőkre milyen routert ajánlanátok:

- Net: 25 / 1,5 Mbit/s
- 1 asztali, 1 tablet PC és néha 1 okostelefon csatlakozna rá
- p2p forgalom is lenne közepes intenzítással
- 40 nm2-es lakás

A keretem kb. max. 6 ezer forint.

Köszönöm

(#24097) Gubek-Einste válasza Castell (#24096) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 74x van csak ebben az ár kategóriában de az igényeknek meg fog felelni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24098) M4c1k4


M4c1k4
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Kérhetek egy kis segítséget hozzáértő emberektől. Régóta figyelgetem a Fórumot és sokszor nagyon hasznos információkat írtok, ezért talán nekem is tudtok segíteni néhány ötlettel, vagy komplett rendszer ajánlásával. Kültéri routerboard-ról és beltéri routerek-ről lenne kérdésem, remélem nem tér el túlságosan a témától.

A problémám a következő:
Már régóta tervezek az utcánkban két ház között összeköttetést létesíteni.
Leginkább játék miatt hálózati összeköttetésre kellene, a lehető legnagyobb sávszélességgel. (legalább 2-300Mbps)
5GHz-es összeköttetésre gondoltam két kültéri, vagy beltéri eszköz WDS-kapcsolatával. AP-re nincs szükség, csak sima WDS-re, amit Tomato (victek) fw-el sikerült létrehozni kisebb (50méter) távolságon és 2,4GHz-en, két G-s routerrel. (DD-WRT-vel eddig csak WDS+AP-t tudtam elérni.) Az épületek között 250 méter van, ami nem olyan sok, de sajnos két tető és egy fa is belelóg a jel irányba, tehát optikai rálátás nincs, vagyis olyan 20%.

1. Kültéri megoldás. 1.:
Kettő db. Ubiquiti nanostation M5 WDS kapcsolatával gondoltam először, de sajnos mások szerint talán 27-33Mbit/sec -ot tudna ez a kivitelezés.

2. Kültéri megoldás. 2.:
A Mikrotik Routerboard 411AH-val és 500mW-os RangerBooster miniPCI-os kártyával biztosan meg lehetne oldani, de egyrészt drága, másrészt nem láttam még olyan eszközt. Ja és gondolom ki kellene tenni a tetőre egy külső antennát, fel kell adni a feszültséget POE-en. Ha meg felvinném a tetőre 50-Ohm-os koax-al, akkor 5 méteren, több lenne a csillapítás, mint a nyereség a külső antennával. :(

3. Routeres megoldás
Egyszer valaki ajánlotta, hogy vegyek két jobb minőségű 5GHz-es 3 MiMo-s 300Mbit-es routert és azokkal talán jobb sávszélességet tudnék elérni még 250 méteres távolságon is. Arra van mód, hogy kirakjam a routert az ablakba. Így kb. telefonnal 150 méterről láttam a routert. Routerek közül nézegettem a TP-Link WR2543ND Dual-Band típust, vagy az új WDR4300, de ha tudtok ajánlani bevált routert akkor megköszönném. Láttam vargalex sikeres OpenWrt build-ját, amit ezekre a routerekre fel lehet telepíteni és ha jól olvastam Intruder2k5 bejegyzését, akkor a vargalex firmware tudja a 24dBi-t, vagyis 251mW-ot 5GHz-en. Szerintem ez elég lenne a 250 métert áthidalni, de ha mégsem, akkor nem szeretnék feleslegesen bevásárolni. Ezért kérném a segítségetek!!

Továbbá, ha esetleg tudtok olyan routert, ami 5,7-5,8GHz környékén nagyobb kimeneti teljesítményt tud. (Mert ez a kültéri frekvencia) Néhány leírás szerint az Airlive bizonyos típusai tudnak 25dBi-t, vagy pl. ASUS RT-AC66U-ról írnak olyat, hogy akár 658mW-os kimeneti teljesítmény tud 5GHz-en! De ez szerintem is parasztvakítás, vagyis ügyes reklám fogás, de esetleg OpenWrt-vel, vagy Tomato-val, vagy DD-wrt-vel elfogadható kimeneti teljesítményt is ki lehet csikarni belőlük.

Sajnos az AC-66U, az ára miatt nem jön számításba, de kíváncsi lennék, hogy az RT-N66U, vagy az AC-66U mit tud.

Az Asus AC-66U-ról egy ebay-es leírásban találtam teljesítmény paramétereket 9dBi-s antennákkal, ami elképzelhető, hogy saját szerkesztés. De belinkelem, ha valakit érdekel.

http://www.ebay.com/itm/9dBi-RP-SMA-Antennas-3-Asus-RT-AC66U-Gigabit-AC1750-Router-/110967952322?pt=US_Directional_Network_Antennas&hash=item19d63493c2

Elnézést a sok leírásért nem akartam regényt írni. Csak néhány elképzelést vázoltam.
Ha tud valaki segítsen, minden információt szívesen veszek, mert minden előrébb visz és talán másnak is segít majd!

Köszönettel: Barna

M4c1k4

(#24099) maxika2004 válasza Gubek-Einste (#24092) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi !
Hát lehet elég lesz a 841-es is !

Egy ilyen ruterem volt :
[link]

ehez képest hatótávolságban mennyivel jobb kb a 841-es ?

(#24100) a000


a000
őstag

Sziasztok
Masodik rutert keresek 1043nd melle. Az uj ruter masik lakreszben menne, legfokepp a wifi hatotav szamit. Antennakat le fogom egybol cserelni erosebbre, n-es legyen, egy gep lesz kozvetlen rakotve kabellal. A netet a masik rutertol kapja kabellal osszekotve. Tobbi gep wifit hasznal. Mit ajanlotok?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.