Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#36434) VZT


VZT
tag

Sziasztok, segítség kellene, rögtön két gépre is. Mindkettő az első lenne a gazdájának
1.gép Apámnak lenne
-1 hónapon belül
-100K max
-internet, filmek FHD-ben kirakva TV-re
-semmi játék
-minőség legyen, nincs pénz 3 évente új gépre
-nem kell SSD
-15,6” standard felbontás, a laptop kijelzője nem kell, hogy FHD legyen, az sem feltétel, hogy matt legyen, de ha van olyan akkor inkább azt
-tömege lényegtelen, nem lesz mozgatva sűrűn.
-ebbe a pénzbe nem fér bele szerintem egy oprendszer
-HDD mérete lényegtelen legalább 320GB, RAM 4GB!
-webkamera, HDMI kimenet, DVD meghajtó, sok garancia
-eddig magamtól AMD E2-s rendszereket néztem, azok vannak ennyiért, konkrét gép nem volt kinézve.
-csak új

2. gép saját magamnak és ez elég bonyolult
-1-2 hónap
-max nagyon 200K, de külföld is szóba jöhet, mert el tudom intézni a behozatalt ingyen! USD-ben kifejezve olyan 800$-ig néztem.
-munka, játék, internet
-Diablo3, Guild Wars 2, NFS-k, Starcraft, Torchlight2, elég ha low-med grafikán mennek
-inkább minőség, 3 évig mennie kellene
-SSD később talán, ha lesz akkor a belső vinyo megy ki külső keretbe
-14”, kompakt hordozható, ilyen lenne a fixa ideál; 15,6” csak akkor és csak akkor, ha nincs numpad rész, pl dell inspiron 5520, nem feltétel a full HD, és a matt sem
-tömeg lényegtelen
-oprendszer itthon inkább mellőzhető sok pénzt lehet vele spórolni, kint külföldön szinte alig van gép oprendszer nélkül szóval ott tökmindegy
-HDD minél nagyobb, ram dual channel kell: vagy 4Gb van benne és én kézzel feltolom 8-ra 2x4GB, vagy alapból 2x4GB van, optikai meghajtó egy jó ajánlatnál lényegtelen
-egyéb, van egy, illetve 2 rettentő rigolyám: nem szeretem a numpadot, illetve a kurzor billentyűknek nagynak kell lennie. Az újfajta kis csenevész megoldásoktól falra mászok. Lent linkelek optimális karosszéria designt, ami eddig a befutó.
-i3, esetleg i5 elég mindenre, GPU sajnos melegedni fog játék miatt és láttam már családban 400K dell xps14-t meghalni rossz gpu miatt, igaz helyszíni cserével kijöttek és megcsinálták ingyen, gari időt újra indították!
-kinézett gép [link], Ez a design az abszolute ideális, és az ára is oké, bár lehet nem véletlen miért olcsó :(
- elsősorban újban gondolkodom, de ha véletlenül megfelel valami igényesebb rendszer ennek a specnek akkor szóba jöhet használt is.

mindig más

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.