Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#10951) premete válasza Frenky89 (#10948) üzenetére


premete
veterán

Viszont az e4300-asnak alapból ~300 nites fényereje van, az x200-asnak ez például a másfélszerese, ami elég ritka laptopok között, szerintem vállalható cucc.
A cpu is felveszi a versenyt az i3-asokkal, egy ssd-vel kényelmesen használható (persze nem játékra). Én is gondolkodom, hogy eladom az e6320-ast, és veszek egy e4300-ast, elég volt az mindenre, harmadáron. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10952) Borote válasza premete (#10951) üzenetére


Borote
addikt

De ha beletesz egy AFFS IPS panelt, akkor elég tetemes lesz a különbség :) (fényerőben még mindig gyengébb, de minden màsban szebb)

(#10953) franc0 válasza Borote (#10952) üzenetére


franc0
őstag

No először is, akármit is írjanak a fényerőről, nekem még soha nem volt kevés a gyári panel fényereje, pedig használtam rendesen kint is.
Az AFFS panel fényereje (is) sokkal jobb, de azért ne beszéljünk úgy erről a panelről, mintha:
- minden sarkon osztogatnák
- olcsó lenne.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#10954) premete válasza Borote (#10952) üzenetére


premete
veterán

Lehet szebb, ha már a teraszon árnyékban se lehet semmit látni rajta (nekem alap lcd-s volt, 200 nit, nem led).
Jó, tudom, hogy az itt notebookot keresők nagyobbik része sose akarja kivinni a cuccot a sötét szobából. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10955) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

Hmm, ezen rendesen meglepődtem: Asus N56 , azt írják: "a billentyűzet továbbra sem rendelkezik háttérvilágítással és nem is kérhetünk a masinához, hiába nézünk bociszemekkel vagy villantjuk fel az American Express kártyánkat"
Szóval az Asus ugyanazt csinálja, mint a Dell, tehát, hogy az alapból háttérvilágításos billentyűzet nálunk magyarul még plusz pénzért sem érhető el. Hát ezeknek bizony a jó k.rva anyjukat! Pedig az N76-ost főleg emiatt akartam megvenni. :O

(#10956) premete válasza DarkDeer (#10955) üzenetére


premete
veterán

Dell, tehát, hogy az alapból háttérvilágításos billentyűzet
Ezt a baromságot honnan veszed? A háttérvilágításos billentyűzet nem alap, hanem - bizonyos típusokhoz - rendelhető extra, ahogy pl. az ssd, erősebb cpu, több ram, wwan, stb.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10957) DarkDeer válasza premete (#10956) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Sorry, a Dellnél valóban nem alap, csak az új Asus N szériánál. Kivéve nálunk. :(((
A lényeg, hogy a Dell-nél is van több olyan modell, ahol magyarul nem érhető el sehogy a világító billentyűzet, külföldön meg plusz pénzért simán. Tudom, hogy kis ország vagyunk kis piaccal, de ha megfizetem a pluszt akkor igazán megcsinálhatnák.
Na mindegy akkor marad a Sony és a Toshiba, esetleg az Asus G75.

[ Szerkesztve ]

(#10958) Chaser válasza DarkDeer (#10957) üzenetére


Chaser
titán

Vannak dell gépek amiknél nem csak nálunk, hanem több EU országban sincs backlit adott modellnél. Ilyen volt pl az l501x, talán még az 502 is. Angolok is köpködtek, de akkor se volt. Viszont amelsyiknél van a nagyobb EU országokban, annál nálunk is elérhető. Sok modell eleve úgy jön, hogy backlit nonbacklit verziós.

szerk: premete: A 4300-asnak valami iszonyat mocskos TN panelja van :((( Mivel abban a méretben nincs olyan sok gép, gyanítom nem azért, mert 5-6 beszállítótól veszik a panelt és vannak különbségek. Fényereje OK, ennyi. 1ébként szerelési minőségben, hűtésben is bőőőőőven elmarad egy x200-tól gép. Touchpadról meg ne is beszéljek. Igaz, x200-on csak trackpoint van, de az legalább használható. /mióta volt x200-am T60-on is csak azt használom, mert jobb mint a pad/ Fel se tűnik, hogy nem egérrel nyomom. x200-ba meg affs panelt rakva kánaán van. Persze nem olcsó - de nem is annyira drága beleszámítva a régi panel eladását -. A 4300-as képétől rendesen hányingerem volt már a végén...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10959) runner 125 válasza DarkDeer (#10957) üzenetére


runner 125
nagyúr

...párszor hangoztattam, én várom azokat az időket, amikor egy _notebook_-ban alap felszereltség lesz a bill. világítás. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10960) Chaser válasza runner 125 (#10959) üzenetére


Chaser
titán

Nem kell alapnak lennie, de lenne választható legalább. Ahogy fényes v matt kijelző. Nem tudom, beleszakadnak, ha két féle panellal szerelik a gépeket? Aminek meg legjobban örülnék, ha végre lenne egy kemény pötsű gyártó aki elkezdené gyártani az IPS paneleket legalább 15.6"-ban...nem igazán hiszem, hogy drágább sokkal egy TN panelnél. Látva az asztali TN vs IPS árakat valami elhanyagolható különbség lehet árban köztük..amit ráadássul eladásnál szép felárral tudna haszonra fordítani egy élelmesebb gyártó.

DarkDeer: Sok vostrot, latitude-öt lehet alapból backlittel venni. Igazából vicces, hogy üzleti fronton többet, mint a konzumer v akár multimédia verzióknál..a dellnek is van egyfajta gondolkodásmódja az biztos.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10961) DarkDeer válasza runner 125 (#10959) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Egyetértek, én is nagyon várom ezt!
De természetesen értem a cégek álláspontját, mivel a magyar nagyon kicsi piac, így anyagilag nem éri meg alapból drágábban adni a gépet világítással. De legalább tegyék elérhetővé extraként jó pénzért, szerintem nemcsak én lennék vevő rá.

(#10962) premete válasza Chaser (#10958) üzenetére


premete
veterán

Én a trackpointtal vagyok így: ki nem állhatom, touchpad nélküli laptopot nem vennék még1x; persze, az első laptopomhoz nem volt se trackpoint, se egér, nem azokat szoktam meg. :)
Nekem megfelel a TN-panel, nem kell ips, meg retina, nem képeket szerkesztek a gépen. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10963) Borote válasza premete (#10962) üzenetére


Borote
addikt

Egyszerű, ások az igényeink :) Pl tracpoint téren is :D
Nekem a _szép_ nem invertálódó képernyő a fontos. Kár, hogy normális gépben nincs 12"-on 1600-as IPS panel :( (Könnyű volt megszokni az 1400x1050-es AFFS panelt :DDD )

Nekem pl backlit billentyűre sincs szükségem, mert nem nézem a billentyűzetet gépelés közben :B

[ Szerkesztve ]

(#10964) bigyo.su


bigyo.su
tag

Sziasztok,

Még mindig vacillálok, a következő kettőre szűkítettem le a választást, tudnátok tanácsot adni ezekről a gépekről?
Fujitsu_Lifebook_A532_Intel_Core_i5_3210M_4GB
HP_ProBook_4530s_Intel_Core_i3_2350M_2GB_320GB

A kérdés hogy tartósságban melyik jobb?
A HP 3 év garanciája mire vonatkozik?

Felhasználás célja:
net, film, 2D CAD, programozás, hosszú élettartam

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Egy sör nem sör. Két sör az fél sör, négy sör az egy sör, de hát egy sör nem sör!

(#10965) AxBattler válasza bigyo.su (#10964) üzenetére


AxBattler
félisten

Fogós kérdés.
Én a Fujitsu-t venném az időtállóbb hardver miatt (Ivy apu; alapból 4gb ram, amihez csak 1x4gb-ot kellene venni később, míg a HP-ba 2x4gb-ot), a garanciáját meg bármikor kitolhatnám +1 évvel, 10k-ért.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10966) Borote válasza AxBattler (#10965) üzenetére


Borote
addikt

Garanciát bővíteni rá 6k elvileg, még kérdezem, hogy hol.

(#10967) Chaser válasza premete (#10962) üzenetére


Chaser
titán

Akkora gépen én se szerkesztek, csak valahogy nonszensz, hogy pár fokos tartományban ad valamennyire megfelelő képet. Bármilyen multimédiás dologra abszolút alkalmatlan panel van benne. Sokkal szebb képe van a D420/D430-akban levő panelnak. Az se IPS, de legalább azok közül a jobb. 4300-asban meg az egyik legrosszabb van amit notebookban láttam. Na az ott levő trackpointot nem is lehet használni valóban, sajnos a padet se...Bill még elmegy, de x200 abban is jobb.

Borote: A jót könnyű megszokni:)

szerk: Szummázva az x200 az egyik legjobb subgép ami eddig napvilágot látott. Még akkor is az lenne, ha nem lehetne bele IPS panelt rakni.

szerk2: Sabre: A 999999 is max 6 számjegy :P De ha arra gondolsz, hogy 100k-ig keresel 2-3év garos gépet igen leszűkül a kör. Méret gondolom 15.6".
Első blikkre fuji A531 3 év garral, matt kijelzővel, jó összeszereléssel valamivel 100k fölött.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10968) Sabre


Sabre
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni noti választásban.
Én eddig 14.1 és 13.3as HP és DELL notikat használtam eddig, mivel sokat cipelem ezért az asztali jellegűekkel sajnos nem vagyok képben.

Igények:

- nem lesz hordozva
- a leendő tulajdonosa _első_ számítógépe,nem a szín és a forma számít, a megbízhatóság
- ne a legagyibb legyen összerakottságban, anyag használatban
- mail,internet,youtube,filmek,zenehallgatás a scope
- álljon meg árban kb max 6 számjegy körül és legyen rá 2-3 év _rendes_ garancia

Ha túl tág a leírásom, tudunk szűkíteni rajta csak mondjátok meg milyen infó kell még.
Akár konkrét "ezt vedd meg itt" információ is jöhet, az lenne a legjobb!
Nem tudom hol érdemes venni, én az asztali gépemhez az iPON-ban szoktam venni alkatrészt, van egy csomó noti bolt ahogy néztem nem tudom melyik nem garázs bt jellegű hanem megbízható :B

Előre is köszi :R

(#10969) AxBattler válasza Borote (#10966) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor nem is kérdés, hogy az A532 a nyerő.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10970) Nerd


Nerd
aktív tag

Udv,

errol a laptoprol mi a velemeny: [link]. 90ezerert kinaljak hasznaltan (+dokkolo), gari nelkul. 17-es masina... Er ennyit?

(#10971) Chaser válasza Nerd (#10970) üzenetére


Chaser
titán

Amit linkeltél az egy 15.6-os gép.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10972) Nerd válasza Chaser (#10971) üzenetére


Nerd
aktív tag

bocs, 15-os.

(#10973) darvak válasza Borote (#10944) üzenetére


darvak
senior tag

Na igen, ezjó gépnek tűnik, egyedül a súlya:)

Szép kis kontraszt :K

(#10974) reelc válasza bigyo.su (#10964) üzenetére


reelc
veterán

[link] most láttam meg... sajnos fényes kijelzős, és nincs numpad, de így nem tűnik rossznak a belseje alapján. Egy tesztet megnéznék, mi újság a melegedéssel, anyagminőséggel, stb. Fényes, vagy matt a gép?
3 év szervizgarancia... a DELLnél ez hogy működik? Vannak vidéki szervizpontok, ahová be lehet adni gond esetén, és majd érte lehet menni javítás után?

[ Szerkesztve ]

(#10975) spyduck válasza reelc (#10974) üzenetére


spyduck
nagyúr

Teszt készül, most is arról írok :) Anyagminősége rendbe van, nem hangos és nem is melegszik. A teteje fényes cserélhető fedlap, akár alumínium borítású fedlapra is cserélhető. A belseje mattos. 3év szervizgarancia. Szervizek listája itt: [link] De van rengeteg vidéki is, azt is megkeresem, pill....

(#10976) darvak válasza spyduck (#10975) üzenetére


darvak
senior tag

Olyan ujjlenyomat fogó, nemde? Hiába matt.

(#10977) reelc válasza bigyo.su (#10964) üzenetére


reelc
veterán

Osztom (#10965) AxBattler véleményét. Én is a Fujit venném a felsorolt okok miatt.

(#10978) spyduck válasza bigyo.su (#10964) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én meg a ProBook-ot venném. Sokkal masszívabb és szebb is, ráadásul fémborítású + lélegző billentyűzete van, ami annyit jelent, h az alja zárt és felülről szívja a levegőt. Meg ugye alapból 3 év garos. A lélgező billentyűzet pl ágyban nagy előny. A hardver miatt pedig nem kell aggódni, az Ivy Bridge nem a korszakalkotó teljesítményről szól, hanem az erősebb IGP-ről (integrált grafikus vezérlő) és a csökkenő csíkszélességről, ami lényegében csak olcsóbb ellőállítást jelent a gyártónak. Hiába mondja nekem bárki, h az Ivy kevesebbet fogyaszt, meg kevésbé melegszik. Itt volt nálam egy csomó notesz, ilyen is, olyan is. Inkább ugyan az, de lehet, h rosszabb is minimálisan.

(#10979) M3xx


M3xx
tag

Aki tegnap rendelt 7720ast, megjott mar? Kerunk majd rogton velemenyt! :)

(#10980) darvak válasza M3xx (#10979) üzenetére


darvak
senior tag

Nézted?

7720 SE-i5 teszt

A benchmark diagramokat nyíllal léptetheted, van belőle bőven a tesztben!!

(#10981) reelc válasza spyduck (#10975) üzenetére


reelc
veterán

Köszi!
Kíváncsi vagyok, milyen lett.
A képernyő körüli keret is matt? Csak a gép fedlapja fényes? Mennyiért lehet cserélni?
Amint lesz lehetőségem, megnézem élőben, bár nem tudom mikor. Bocs a sok kérdésért, de ez a gép olyannak tűnik számomra, amire érdemes odafigyelnem.

(#10978) spyduck: Köszi. Hasznos infók. Valóban mindenfelé azt olvassa az ember, hogy kevesebbet fogyaszt, stb. Ezt feltételezik a technológia miatt, hogy pontosabban fogalmazzak. Nekem amúgy az IGP miatt kell az Ivy, dedikált kártyás gépet nem akarok. Az i3 is elég lenne, nem ragaszkodom az i5-höz... és ez a DELL Inspiron, ha rendben van, árban is megfelelő lehet számomra. Úgy látom létezik USB-s numpad (nem tudtam), és majd nem kapcsolok fel lámpát mögötte. Egy kis kompromisszum belefér, rugalmas vagyok annyira. A szabadban amúgy sem használnám.

[ Szerkesztve ]

(#10982) Forestjo


Forestjo
senior tag

Szervusztok! Segítségeteket kérem.
Egy HP G62: Core i3-370M, és 4 GB RAM-mal jó választás lenne húrcibálós üzleti gépnek? Vagy sérülékeny, esetleg nem olyan megbízható, mint egy fémvázas?

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#10983) Chaser válasza Forestjo (#10982) üzenetére


Chaser
titán

Az a gép soha nem volt üzleti. Sokat akarod hordozni többre mész egy használt business géppel. De ha mindenképp új kell akkor A531, bár az is csak egy kommersz műanyag gép. De legalább jól össze van rakva és 3 év garos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10984) spyduck válasza reelc (#10981) üzenetére


spyduck
nagyúr

A kijelző keret matt. Nehéz és nagyon masszív. nem tudom mennyibe kerülnek a fedlapok, nézd meg az ebay-en, tuti van fém fedél is. Jó gép amúgy, kellemes használni. Ritkán érzek amúgy ilyet egy notebooknál. Amúgy amikor először megláttam nem tetszett, de most már tetszik :)

(#10985) M3xx válasza spyduck (#10984) üzenetére


M3xx
tag

Én is így voltam vele, nekem túl picinek tűnt a billentyűzet a nagy felületen, kicsit olyan régies gép feelingje van/volt, de már szépnek találom... :) Olvastam, hogy erről írsz tesztet. Részemről én nagyon kíváncsian várom, vagy 5520 lesz vagy 7520, még nem dőlt el pontosan, de tuti, hogy a kettő közül.. :)

reelc: Én már nézegettem hozzá fedlapot, egyenlőre még ebay-en sem találtam. 5110-hez egyébként 7körül vannak (?), ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#10986) Chaser válasza spyduck (#10984) üzenetére


Chaser
titán

Bill és zsanér milyenek? Szerelhetőség? Itt is bontani kell a fél gépet hdd cseréhez?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10987) spyduck válasza M3xx (#10985) üzenetére


spyduck
nagyúr

5520 és 7520 összehasonlító teszt ;)

Chaser: zsanér masszív és a burkolat nagyon vastag fém. Nem tudom, most itthon vagyok és nincs csavarhúzóm. Majd szétszedem és lefotózom.

[ Szerkesztve ]

(#10988) Chaser válasza spyduck (#10987) üzenetére


Chaser
titán

" Nem tudom, most itthon vagyok és nincs csavarhúzóm." Orvos látott már?:D Amúgy köszi:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10989) spyduck válasza Chaser (#10988) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kórházból jöttem és fekszek. Lumbágóóóó :)

(#10990) reelc válasza spyduck (#10984) üzenetére


reelc
veterán

Köszönöm!

Nekem bejönnek a szürke-fekete kinézetre üzleti stílusú gépek... a munkahelyen egy ideje Dell Latitude (már a második) a munkagépem, úgyhogy az ilyen szín és formavilág nem idegen tőlem. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Latitude minőséget várok :-) hanem azt, hogy nincs gondom az ilyen külsővel.
3 év garancia, és olyan a belső ami nekem optimális (i3 Ivy, 4GB Ram, 500GB HDD), igen elgondolkodtató ilyen áron. A többi meg majd kiderül a tesztedből. Az biztos, hogy megfogom nézni élőben. Feltételezhetek hosszabb élettartamot, ha nem nagyon melegszik a gép, és takarítva van, gondolom. Hordozva nemigen lenne.
Eddig a Fujitsu A532-őt gondoltam a legesélyesebbnek, és még nem jött ki az Ivy i3-al... megvettem volna (vagy veszem ki tudja) az i5-öt is, de az i3 nekem elég lenne. Csak ahogy fentebb írtam nincs sok időm. A második befutóm a HP4540s lett volna, de a keretbe már nem fért bele, és amúgy sem látok Ivyt belőle.

(#10985) M3xx: Köszönöm neked is az infót.

(#10991) reelc válasza spyduck (#10989) üzenetére


reelc
veterán

Jobbulást!

(#10992) premete válasza Chaser (#10986) üzenetére


premete
veterán

Nem bonyolult a szerelés (ahogy megtalálni sem volt az, google első találat). :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10993) spyduck válasza reelc (#10991) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm!

A 4540s nagyon jó hűtéssel rendelkezik, bár kicsit hangos. És igaz nem a végleges kiadás volt nálam, de annak a billentyűzete nem volt az igazi. Alátámasztás és minőség rendben van, de nagy a nyomáspont és nem lehet rajta gyorsan gépelni. Remélem a végleges verzió nem ilyen lesz....

(#10994) reelc válasza spyduck (#10993) üzenetére


reelc
veterán

Köszi az infót, de a max.160-as keretbe nem fér bele, és később sem fog bővülni a gépre. + egy Windowsra valót is ki kell szorítanom addig... ennyivel fog bővülni a keret.
Remélem jobb lesz a végleges változat, bár nem érint a dolog.

(#10995) spyduck válasza premete (#10992) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez elég pozitív, bár sejtettem én is, de amíg nem győződtem meg róla nem akartam semmit se írni. Viszont a manual egy elég logikus megoldás lett volna :DDD

(#10996) Dhampir válasza spyduck (#10989) üzenetére


Dhampir
félisten

Mielőbbi gyógyulást! :)

(#10997) bencekemence válasza spyduck (#10995) üzenetére


bencekemence
csendes tag

spyduck ne csigázz minket, mikor lesz teszt a kalauzon ?:)

[ Szerkesztve ]

(#10998) M3xx


M3xx
tag

7520

Sajnos egyelőre itt sincs i5-el... Bár még nagyon friss, most rakták fel.

(#10999) thomeef válasza M3xx (#10979) üzenetére


thomeef
őstag

Megjött igen:) 1-2 órája nyüstölöm már az előtelepített win7et, meg a sok progit ami volt rajta.

Röviden: (inspiron 7720-ról van szó ugyebár)
külső: Nagyon pozitív, kinézetre elsőre beleszerettem:) Nagyon masszív gép, jól megnyomogattam mindenhol, semmit nem bírtam rajta "képlékenyen alakítani" úgymond. Zsanér hangtalanul stabilan teszi a dolgát, semmi kotyogás, semmi hang. A magnézium borítás nagyon jól néz ki, masszív, és nem gyűjti az ujjlenyomatot, max egy nagyon minimális szinten. A kijelző körüli rész is nagyon masszív, egyszóval nem igazán találtam rajta fogást. Ahol nem magnézium van ott nagyon jó minőségű edzett műanyag. Az egész gépet mintha csak fröccsöntötték volna úgy egyben van. Nagyon pozitív!

Kijelző: Full Hd ugyebár, sok összehasonlítási alapom nincs, de bitang jó képe van, megfelelő fényerő, gyönyörű színek, nagyon jó betekintési szögek, és hát ugye matt, ami szintén sokat dob rajta. Ennél jobbat egy átlagfelhasználónak jobbat nem igen tudok elképzelni.

billyentyűzet: Semmi különlegesség, masszív, jó nyomáspontú billentyűk, kellemes rajt gépelni, viszonylag halk, semmi lötyögés. Nincs háttérvilágítás az enyémen.

touchpad: Nem fogom használni, de ahogy próbáltam elég jónak tűnik elsőre.

Hőmérséklet, zaj: A venti nagyon halkan teszi a dolgát, 2 óra telepítgetés tesztfuttatás, 1080p filmnézés után épphogy langyos a gép a hűtés területén. Játék közben/után még nem próbáltam.

Hangzás: Az valami félelmetesen jó, lenovo y560-amban lévő jbl-ek is nagyon jók voltak, de ez a scullcandy 2.1 messze lekörözi.

teljesítmény: Coming soon :)

Összeségében így első találkozásra azt kaptam amit vártam, sőt, nem volt még ennyi vigyor a számon egyik notebookom első napján sem :))

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#11000) M3xx válasza thomeef (#10999) üzenetére


M3xx
tag

Köszi a gyors reakciót, már vártuk! :) Kb. ezek amiket vártam tőle, bár nekem új, hogy matt kijelzős az a változat, nem figyeltem. Kellemes használatot hozzá, várjuk a továbbiakat! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.