Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#10451) g@bo válasza Tikakukac (#10450) üzenetére


g@bo
nagyúr

újonnan 15k egy samu 830 64gb ssd, ami igen jó ár szvsz. :K

tulajdonképpen talán az ssd lenne jobb, mivel gyorsabb lenne a boot, 64 gigán elfér az ember win7 el, némi játék is, torrent meg mehet külső hdd nem? 320 gb hdd se a világ.

chaser, dvd jó ha van, de nem is szeretnék bütykölni.

[ Szerkesztve ]

(#10452) darvak válasza darvak (#10446) üzenetére


darvak
senior tag

@ Edorn

Mondjuk Toshibánál valahogyan nem 100%-os a driver támogatás, hiába van fenn minden szériának a driverei a weboldalukon.

Toshiba fórumban L750-nél, de L850-nél is lehet olvasni a problémákról.

Néha több drivert is ki kell próbálni, h valami jól működjön.

Játék nélkül lehetne renew probook, v akár lifebook is.

[ Szerkesztve ]

(#10453) icons válasza g@bo (#10447) üzenetére


icons
addikt

Kevesebbet nem fog fogyasztani. Nem tudom már, hogy hol láttam összehasonlítást, de 10%körül sincsen a különbség (SSD - HDD)

Az 1.5W-ot honnan tudod? Nekem az nagyon soknak tűnik, kétlem, hogy átlagban annyit fogyasztana egy mSata SSD.

Az én laptopomban is van egy 750enes HDD caddy-cel, ezen tárolok minden adatot (családi képek, családi filmek, családi sorozatok, családi játék telepítők, családi torrent és persze családi zene) Meg itt van a download mappa (driverek, pdf-ek stb), illetve winrar cache is itt van, talán a böngésző is (ezeket persze lehetne az SSDn is tárolni, sokak szerint nem kell ennyire vigyázni rájuk).
És mellette egy 120as SSD, amin a rendszer, családi programok, családi játékok van. Win8cal pedig lehet monitorozni a lemezhasználatot, és hát nem valami sok:D Néha felmennek 10% környékére, de általában 0-3%környékén mozognak, tehát elég csekély a fogyasztásuk :)

(#10454) g@bo válasza icons (#10453) üzenetére


g@bo
nagyúr

[link] ők adták specifikációban a fogyit.

win7 pörgősen jönne róla (mSata 32gb), és maradna háttértár. de ssd vel megy ugye nőne az akkuidő, és nem lenne recsegő alkatrész.

eltérőek a vélemények. ;)

van usb3 as külső sharkoon dokkolóm, az asztali gépből maradt hdd-k számára.

amugy meg, baromi olcsósodás van ssd téren... lassan a 128 gb se luxus, anyi meg laptopba azért bőven elég, ne legyen már a gép szerver. :D a 64 gigás meg 15 ropiért ajándék, dollár 215...... remélem a minőség itt nem olyan, mint a vinyóknál lett.

[ Szerkesztve ]

(#10455) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Nálam egy Samu 830 128GB+500GB WD vinyó kombó van (utóbbi caddyben, és nem sokat megy, kikapcsolja az oprendszer, vagy saját magát parkoltatja, ezt nem tudom, de energiatakarékos), tudom ajánlani :) A DVD drive-ot meg külső USB-s házba fogom tenni, ha majd megérkezik.

mp

[ Szerkesztve ]

(#10456) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Ezzel a procival szerelt gép menyire birkózik meg a HD filmekkel?

[link]

(#10457) Tikakukac válasza Gedeon31 (#10456) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem különlegesen, direkt gép gyilkolásra felkonvertált filmet akarsz nézni akkor már egy 4 éves gép is elég lenne egy FHD filmhez. Amit linkeltál meg bőőven elég, sőt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10458) g@bo válasza molnarpeter (#10455) üzenetére


g@bo
nagyúr

win7 alapból mondjuk driverekkel sp1 javitással mennyit kajál manapság? 15 20 gb?

(#10459) molnarpeter válasza g@bo (#10458) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem tudom sajnos megmondani pontosan, de kb. 20GB biztosan elég. Nekem programokkal, játékokkal 50GB, de ne feledd, hogy az SSD-k azt szeretik, ha van rajtuk üres hely ;)

mp

(#10460) Gedeon31 válasza Tikakukac (#10457) üzenetére


Gedeon31
addikt

Sokkal gyengébb proci ,mint egy I3-as? Mik a hátrányai az I3-assal szemben?

(#10461) Tikakukac válasza Gedeon31 (#10460) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nagyon sokat teszteled, akkor kijön olyan 5% különbség. Tehát megnyugodhatsz, sima használatban semmi hátrányod nem lesz. A B-ből hiányzik az erősebbik integrált kari, meg pár Intel technológia mindenféle hangzatos névvel. Értelme ezeknek az emberek 99%-a számára nulla.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10462) Gedeon31 válasza Tikakukac (#10461) üzenetére


Gedeon31
addikt

Lehet jobban járnék ezzel,mint egy I3-as Samsunggal ,ami nem sokkal drágább,de minőségben anyaghasználatra gondolok nem a legjobb.

(#10463) Dhampir válasza Gedeon31 (#10462) üzenetére


Dhampir
félisten

A Samsung laptoppal kapcsolatban olvasd el az alábbi hozzászólásokat (a Link gomb nem működött):

http://logout.hu/tema/samsung_notebookok/hsz_924-924.html

http://logout.hu/tema/samsung_notebookok/hsz_925-925.html

http://logout.hu/tema/samsung_notebookok/hsz_926-926.html

(#10464) Borote


Borote
addikt

Valaki belinkelné nekem az edigitalos 0% THM-es akciót?
Mert én csak TV-re találtam :B

(#10465) Gedeon31 válasza Borote (#10464) üzenetére


Gedeon31
addikt

(#10466) bencekemence válasza g@bo (#10458) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Nálam 2003as Office+alapprogamok+win7 sp1 durván 17gb de inkább kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#10467) Chaser válasza Gedeon31 (#10460) üzenetére


Chaser
titán

Nincs benne a 2 virtuális mag. Van olyan alkalmazás ahol észre se veszed, van olyan ahol jó szolgálatot tesz. Ez a legfontosabb különbség köztük az igp-n kívül. Sztem nem ér meg akkora felárat az i3 amit kérnek érte. i5 meg pláne nem, mert az meg ugyanaz mint az i3, csak meg tudja emelni a gyári órajelet esetenként. Speckó utasítákészletektől tekintsünk el, amit a userek 99%-a soha nem fog használni.

SSD-re visszatérve meg, használtan gar nélkül persze csak olyat ami hibátlan és olyan szériából van ami bizonyított megbízhatóság terén. PL vertex plus és hasonlók kilőve..de azok még újan is:) De egy jól bevált intel szériát gond nélkül vennék.

szerk2: W7 64 bit, pagefile&hibernálás off, driverek, böngésző, office 2003 10GB :))

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10468) Watto1991 válasza Borote (#10464) üzenetére


Watto1991
senior tag

- tárgytalan -

[ Szerkesztve ]

(#10469) Gedeon31 válasza Chaser (#10467) üzenetére


Gedeon31
addikt

Amit néztem gépet az Edigitálnál rosszul van írva nem B960 ,hanem B950.

(#10470) Chaser válasza Gedeon31 (#10469) üzenetére


Chaser
titán

Előbbi 2200, utóbbi 2100mhz amennyire emlékszem. Nekem asztaliban volt cel 530 ami 2.4Ghz, többi paramétere kb a B9xx széria. Teljesen korrekt. Régebbi c2d-ből hozta kb egy E8200 szintjét.

szerk: Most látom HD film volt a kérdés eredetileg. A mellé integrált igp 1080p-t is eszi gond nélkül, dxva-s. De magában a cpu sw-esen is viszi a filmek 95%-át biztos.

szerk: Gutenberger: Töltsd le a 64 bit releaset és aktiváld a 32-es licenszével, menni fog. Nem a "bitet" fizeted meg, hanem a licenszet. Ha most veszel másik W7-et upgradelhető 8-ra, bár nekem személy szerint nagyon nem jött be utóbbi.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10471) Gutenberger válasza B-L-A-C-K (#10426) üzenetére


Gutenberger
tag

Sziasztok!
Pár napja nekem is a probook 4535s-t ajánlottátok. Megvan és nagyon bejön. Egy dolgot sajnálok, hogy nem vettem hozzá (még) win7 64bit-es oprendszert, hanem csak a meglévő 32 bit-essel használom.

Kicsit off, de nem tudom hol kérdezhetném: ha megveszem hozzá a Win 7 64 bit Home Premium OEM-et, azt is lehet majd win 8-ra frissíteni jutányosan (ha jól emléksze kb 5000-ért)?

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#10472) Gedeon31 válasza Chaser (#10470) üzenetére


Gedeon31
addikt

Elgondolkodtam ezen a gépen , árban is és Lenovo minőségben sem az utolsó.

(#10473) Borote válasza Gedeon31 (#10465) üzenetére


Borote
addikt

Köszönöm :)

(#10474) Gutenberger válasza Chaser (#10470) üzenetére


Gutenberger
tag

A gáz az, hogy tisztaszoftveres volt, ami ugye megszűnt. De a
kulcs mégis működik egy darabig.
Honnan tudom letölteni a 64bit-es változatot? És utána hogy rakjam fel? Köszönöm a választ előre is! :U

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#10475) Chaser válasza Gedeon31 (#10472) üzenetére


Chaser
titán

Nem ismerem. Ha fém a burkolat és matt a kijelző elgondolkoztató. Ha nem, ott a samu NP300 110k körül, hw ugyanaz, de van mellette egy gt610 vga is, gar is 2 év, matt kijelző. Én olyat veszek ismerősnek, elég korrekt dolgokat írnak róla. Ha tetszene az is, legegyszerűbb kipróbálni vmelyik multiban mind2 gépet.

szerk: Gutenberger: Letölteni pl torrentről, nem illegális. 1 hónapig használható aktiválás nélkül ami nekem van, gyári lemezről ISO. Ha 32 bithez jó a kulcsod 64-hez is jó lesz. "Hogy rakjam fel" kérdést nem egészen értem. Én pendriveról szoktam ha erre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10476) Gutenberger válasza Chaser (#10475) üzenetére


Gutenberger
tag

Gondolom az ISO file-t valahogy ki lehet írni pendrivra - én még csak gyári lemezről telepítettem, ezért nem tudom, hogy miként kell...

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#10477) Borote válasza Gutenberger (#10476) üzenetére


Borote
addikt

Neten rengeteg leírás kering, pl EZ is.
Nem egy nagy ördöngösség, nekem már muszáj is volt, mert nincs ODD a gépemben :P

[ Szerkesztve ]

(#10478) rétisün válasza Gutenberger (#10476) üzenetére


rétisün
veterán

link :U

ennél többet nem tudok segíteni, ilyent még én sem csináltam :B ha jól emlékszem itt a prohardveren/logouton is volt cikk erről.

DVD-re kiírni az iso-t miért nem jó?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10479) Chaser válasza Gutenberger (#10476) üzenetére


Chaser
titán

Ezt letöltöd, install, követed a lépéseket. Enjoy:)

szerk: 1ébként van olyan drive amire csak felmásolod az iso-t és települ, de az enyém nem olyan

szerk2: rétisün: Penről sokkal gyorsabb. Ha csak 1 gépről van szó akkor mondjuk nem lényeges. Én személy szerint dvd-t ezer éve írtam, akkor is másnak. Először akkor használtam így, mikor az adott gépben döglött volt az optika, most már csak így használom.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10480) Gutenberger válasza Borote (#10477) üzenetére


Gutenberger
tag

Köszönöm a válaszokat, nekifutok! :B

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#10481) Gutenberger válasza Chaser (#10479) üzenetére


Gutenberger
tag

márcsak egy megbízható torrent kellene, nem találok :W

windows 7 64bit home professional hun

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#10482) negyedes válasza Gutenberger (#10471) üzenetére


negyedes
addikt

Ha erdekel a win8 es szeretned megvenni olcsobban, akkor olvasd at ezt a cikket es regisztralj az oldalon.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#10483) ragingspears


ragingspears
tag

Sziasztok,

Új laptop vásárláshoz kérnék tanácsot.
140-170ezer Ft közötti összeget szánok rá. Ami szempont: oprendszer nélküli legyen, min. 500 GB merevlemez, 4 GB RAM, 2-3 év gari, 15-16 colos képernyő, min 1024 MB videókari, Core i3-i5 vagy hasonló képességű AMD proci.
Ezeket viszonylag sok laptop tudja, amiket néztem:

Dell. Inspiron N5110n Red i3 M 3714085
HP ProBook 4535s Silver B0X76EA LX
Lenovo IdeaPad G570AH Brown 59-324344 FD 6GB

Külsőre tetszenek a Packard Bell gépek is.

Fontos, hogy zeneszerkesztő, és főképpen élő mixre használt DJ szoftverek számára is ideális legyen a laptop.
Plusz pont, ha a beépített webkamera HD minőségű.
Játékra nem használnám.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#10484) Tikakukac válasza ragingspears (#10483) üzenetére


Tikakukac
titán

Probook, vagy Fuji A532, olyan felszereltséggel, ami belefér az árkeretbe.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10485) ragingspears válasza Tikakukac (#10484) üzenetére


ragingspears
tag

Köszi!
HP Probook-nál (vagy más gyártók esetében is) melyikkel járok jobban:
AMD A4-3305M (1900) vagy Core i3 2350M (2300) ?
Előre is köszönöm!

(#10486) B-L-A-C-K válasza ragingspears (#10485) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Érdemes lenne megnézni a használt programok gépigényét...Lehet bőven elég az A4-es is, de lehet az i3-as is kevés...

(#10487) Tikakukac válasza ragingspears (#10485) üzenetére


Tikakukac
titán

Megnézed, hogy mekkora kraft kell és eldöntöd. Nekem az A4 is bőven elég, lehet neked az i5 is kevés :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10488) ragingspears válasza B-L-A-C-K (#10486) üzenetére


ragingspears
tag

Köszi, elvileg mindkettő elegendő kellene, hogy legyen.

(#10489) runner 125 válasza Borote (#10433) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igaz, szervizgari van ezekre is. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10490) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Laptopesztergom.hu mennyire megbízható? Valaki vásárolt már tőlük?

Tekmen

(#10491) AxBattler válasza Tekmen (#10490) üzenetére


AxBattler
félisten

Innen többen is vásároltak már tőlük, pozitív visszajelzéssel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10492) angelx


angelx
csendes tag

Pontosan melyik adat a laptopoknál, ami utal a gigabit wifi képességre?

(#10493) Mottie válasza Tekmen (#10490) üzenetére


Mottie
őstag

Ahogy 'hallottam" plusz memóriáért ne nagyon adj több pénzt náluk (noname modulokkal bővítik), de egyébként megbízhatóak, másnap szállítanak :)

Be Victorious!

(#10494) Tikakukac válasza angelx (#10492) üzenetére


Tikakukac
titán

Gigabit ethernet esetleg, wifit másképp mérjük.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10495) B-L-A-C-K válasza ragingspears (#10488) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor én az adott alternatívák közül a Probook-ot venném, ha hurcolászva is lesz, az a legstrapabíróbb/minőségibb onnan...

(#10496) Tekmen válasza AxBattler (#10491) üzenetére


Tekmen
aktív tag

(#10493) Mottie

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#10497) ragingspears válasza B-L-A-C-K (#10495) üzenetére


ragingspears
tag

Köszi szépen! De ha esetleg van más javaslatod 170ezerig bezárólag, nagyon szívesen meghallgatom.

(#10498) B-L-A-C-K válasza ragingspears (#10497) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Használtan gépek nem érdekelnek? Csak azért mert még komolyabb gépeket lehetne venni használtan adott áron. HP Elitebook, illetve a Dell Latidude gépeket ajánlanám még.

(#10499) cotag


cotag
senior tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.
17"-os laptopot szeretnék venni.
HD filmek, és 3D filmek lejátszására, illetve internetezésre használnám.
Árban olyan 100-120.000ft-ot szeretnék rákölteni.
Minnél hosszabb garancia jó lenne.
Köszönöm a segítséget!

Lemaradt..csak új gép jöhet számításba.

[ Szerkesztve ]

(#10500) angelx válasza Tikakukac (#10494) üzenetére


angelx
csendes tag

Köszi szépen! :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.