Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#11401) Tikakukac válasza stinky14 (#11400) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha játszani akarsz akkor mondunk olyan gépet. Ha nem akarsz akkor pedig olyat. Egy HD3000 is integrált létére elvisz egy csomó régi játékot, lejátszik 5 fullhd videót egyszerre stb. szvsz az azért nem rossz.

Gabe123: Hááát, elég szűkös a dolog. Az új Inspiron ha valóban annyira jó, akkor az 630M-es karival 235k-ért nem rossz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11402) Carasc0


Carasc0
őstag

Üdvözlet!

Nos beüzemeltem a Lifebook A532 gépezetet. Debian linux került rá, csak Terminállal! Telepítés grafikusan történt. Az eddigiek alapján a következőket tudom mondani a gépről:

Külső:

- Masszív váz
- Ránézésre dobozosnak tűnik de lerí róla hogy robosztusos.
- Töltő csatolófelület elölről nézve a gép jobb oldalán a DVD-író fölött kapott helyet.
- Az egyik USB charge funkcióval van ellátva!

Használat:

- BIOS egyszerű és nagyszerű. F2 megnyomására sípjellel jelzi hogy befog lépni a BIOS-ba. Ez nagyon előnyös szerintem. Be is lép, nem olyan mint a Samu (annál nem mindig fogta az adást)
- Matt kijelző, szép képe van.
- Billentyűzet hangtalan, eszméletlen kellemes használni. Gombok megfelelő távolsága korrekt.
- Touchpad nem olyan nagy mint a Samué volt, de bordázott, korrekt használni, nem csúszik.
- Touchpadhoz tartozó gombok nem párnázottak, de szerintem nem hangosak mikor gombnyomás történik.
- DVD-író tálca marha masszív, nem lötyög, stabil, van tartása.
- Hőmérséklet eloszlás elsőre terheletlen állapotban tökéletes.
- Hangszóró: PASSZ.
- kijelzések: ami kell rajt van, korrekt.

Összefoglalva: Nem bántam meg a cserét. :R :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#11403) Gabe123 válasza Tikakukac (#11401) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Melyik jobb szerinted ? Ati 7730M-em fullhd vagy 630gtx 1600*900-al?

szerk: meg ez mikor derül ki hogy valóban annyira jó?:) vagy tapasztalatból?

[ Szerkesztve ]

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#11404) Tikakukac válasza Gabe123 (#11403) üzenetére


Tikakukac
titán

Első benyomások szerint ez elég jó gép lett, idővel szépen lassan kiderül van-e valami olyan gondja amit így elsőre nem lehet kiszúrni. Max 1 hónap és ilyen is biztosan lesz ismertségi körben, és akkor majd én is nyúzom pár napot, de így képről a nagytesót juttatja eszembe, ami egész korrekt kis széria.

Én a fullHD verziót venném, ha kéne ekkora gép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11405) Gabe123 válasza Tikakukac (#11404) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Elég lenne ugyanez a konfig i5-tel csak FullHD-ban, de olyan meg nincs, vagy eddig nem találtam.

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#11406) Dhampir válasza Carasc0 (#11402) üzenetére


Dhampir
félisten

Szia!

Akkumulátor üzemidőről tudsz adatot mondani?

A hűtés halkan működik?

El- és visszaszállításos garancia vonatkozik rá?

A peremek kidolgozása milyen, nem vágja a kezedet?

(#11407) Hurkafej válasza Tom1939 (#11382) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

De, egy olyan laptopot néztem ki. Milyen játékok mentek még rajta laggolás nélkül? Valami minimum grafikán, mert hasonló árba van több gép, de talán ez van a "legjobb" videokártyával ellátva. De ha tényleg nemnagyon jó játékra, akkor veszek valami más olcsóbb üzletit, mert főleg a tananyag menne rajta, meg videók.

(#11408) Carasc0 válasza Dhampir (#11406) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Akku: Nem tudok érdembeli információt adni erről. Hálózatról használom! De szerintem bírná a 4 órát, mint az elődje! Ha nem többet!

Hűtés: Nem terheltem kifejezetten, így nem tudom megmondani pontosan, hogy mennyire lenne hangos ha maximális hűtésre van szükség. Az eddigi session alapján nem is hallottam a gép ventillátorait.

Garancia: A532 Elvileg van, de ezt nem tudom. Hol tudom ezt megnézni?

Peremek: Gépelés közben a touchpad mellett van a tenyerem alsó része tehát nem érinti a peremet. Más esetben nem is tudná vágni a kezem mert nincs is a peremen. Tehát határozott NEM a válasz.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#11409) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

Tegnap telepítettem egy ilyen gépet: Dell Inspiron 5720
Mellette volt egy 5110 is, így össze tudtam hasonlítani az előddel. Mindenben jobb az új széria, annak a billentyűzete nem hullámzik, az anyaga is kicsit jobb, a hűtése is csendesebb. Egyetlen dologban volt jobb az 5110, a tapipad gombjai sokkal puhábban és csendesebben járnak, szinte üzleti kategórásak, de ezen kívül egy hulladék az 5110. Az 5720 már nagy előrelépés, de azért az is csak consumer, zörög itt-ott, picit sorjás itt-ott, de mindenképpen jobb mint az előd. Majd kiderül hosszabb távon mit alakít. Én mindenképpen a 7720-ast venném, annak a többlet tudása szerintem megéri a felárat.

(#11410) reelc


reelc
veterán

Kedves mindenki!

Mos csalódást fogok okozni, elnézést érte.
Az elmúlt pár napban át kellett értékelnem bizonyos dolgokat.
Aminek az egyik eredménye az, hogy az új notebookról szóló álmomat egy jó időre parkolópályára állítottam. Hosszas megfontolás, az alapvető kívánalmaim előtérbe helyezésével - és javaslatok hatására - egy használt R400-as Thinkpad tulajdonosa leszek a jövő héten, Alfától.

Ezúton szeretném megköszönni mindenkinek a véleményét, tanácsait, a segítőkészséget. Az elmúlt 2.5 hónapban rengeteget megtudtam a notebookokról, márkákról, stb. Nagyon hasznos volt itt lenni.

Továbbra is tetszik a Fujitsu, úgyhogy ezután is kíváncsian fogom olvasni a tapasztalatokat, beszámolókat róla. Itt már nem nagyon fogok megszólalni,

Üdv: reelc.

[ Szerkesztve ]

(#11411) Chaser válasza reelc (#11410) üzenetére


Chaser
titán

Akkor már mért nem egy T400? Egyik megbízható tagnál van magyar billel, jó akkuval 60k-ért 3 hó garival. Alfanál se hiszem hogy olcsóbb lenne az R400.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11412) reelc válasza Chaser (#11411) üzenetére


reelc
veterán

Mert ha már gépvásárlásra adtam a fejem, akkor legyen minél hosszabb a garancia. Akár új, akár használt gép esetén számomra fontos. Szóval a +3 hónap garancia miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#11413) Chaser válasza reelc (#11412) üzenetére


Chaser
titán

T400 széria intellel pont nem az a gép, amin 3 hónap garon kéne aggódni. Valszeg a legtöbbje túléli a mai teskos 100k-s PB meg acer csodákat. De te tudod :R
/vakerán fél év garral is árul megbízható tag T400-akat, csak ott nem magyar a bill/

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11414) ktommy91 válasza stinky14 (#11400) üzenetére


ktommy91
addikt

Tévedsz :) A G580-ban lévő GT630 már sok mindenre elég és a gép is egész korrekt.

Nincs kerítés.

(#11415) patex1983


patex1983
őstag

Sziasztok!

Lenovo Ideapad G570GL 59-346001
Erről a gépről van valakinek személyes tapasztalata?
Megbízható, hosszú távra szeretnék notebookot venni.

[ Szerkesztve ]

X

(#11416) Gooffancs válasza patex1983 (#11415) üzenetére


Gooffancs
tag

Mire használnád? Mennyit szánsz rá?

(#11417) reelc válasza Chaser (#11413) üzenetére


reelc
veterán

Kedd du. érkezik, már nincs értelme az ezt-vagy-azt kellett volna elméleteknek. Azért köszi.
2 itteni tapasztalt embert megkérdeztem, mit javasolnak. Most akarok venni, nem majd. Szóval nem laikusként néztem ki egyet, hogy "gondolom ez jó lesz".
Úgy gondolom az R400 még sokáig gond nélkül fog nálam működni. Ha mégsem, akkor így jártam. De optimista vagyok.

(#11418) Chaser válasza stinky14 (#11400) üzenetére


Chaser
titán

Ha NP300, akkor inkább ez ugyanonnan. 6k-val olcsóbb, B960 cpu ami ugye egy fokozattal erősebb. Többi cucc ugyanaz. Hogy mért olcsóbb kérdezd az ipont:)

szerk: reelc: Ezeket már múlt héten is lehetett kapni. De mivel a te pénzed, engem nem érdekel mit veszel valszeg drágábban v ugyanannyiért:) Csak 5let volt, bocs, több nem lesz.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11419) stinky14 válasza Tikakukac (#11401) üzenetére


stinky14
csendes tag

Játszani szeretnék. Nemfeltétlen a legújabb játékokkal.

(#11420) reelc válasza Chaser (#11418) üzenetére


reelc
veterán

Köszi a véleményt, ne érts félre. Ne haragudj, lehet rosszul fogalmaztam. Már megvan rendelve, úgyhogy már mindegy, hogy mit kellett volna. Ha több időm van a dologra, akkor nyilván több embert megkérdezek, több ajánlatot megnézek.
A múlt héten még nem érdekelt a használt gép téma. Mint írtam, változtak a körülmények. Péntek délután-este kellett döntenem. Ennyi.
Elhiszem, hogy a T400 sokkal jobb vétel ennyiért... de az R400 is jó gép, ugye?

(#11421) Chaser válasza reelc (#11420) üzenetére


Chaser
titán

Megbeszéltük, no problemo. Nem rossz gép az sem persze.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11422) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

A következő kérdéssel, kéréssel, vagyis inkább tanácsot kérve fordulok hozzátok:

Van egy Dell Inspiron E4310-es notim, i5 560m procival, 8GB rammal, 320GB WD HDD-vel. Vettem hozzá anno egy USB 3.0-s Express Card adaptert, egy dokkolót. NBD garis 2015. szeptemberig még.

Szeretném azonban lecserélni egy kicsit újabb felszereltségűre, egy DELL E6320-ra vagy egy HP Envy 14 Beats Edition-re. Szeretnék játszani, igaz nem HardCore gaming-re kell gondolni, hanem ha néha "megkívánok" valamit, akkor tudjak tolni vele. StarCraft 2, ilyen újabb stratégiai játékok (EmpireEarth sorozat), netán néha egy-két FPS.
Na most tudom, hogy HP Beats-ben egy i7-es 720QM proci van, 8GB RAM, egy HD 5650-es Vga van, garis még 2014. áprilisig. Kicsit régebbi felszereltség, viszont eléggé jó lehet még egy ideig.
A DELL NBD garis ugyanúgy 2015-ig, van benne egy i5 2540 talán, szintén 8GB ram, intel hd3000-es VGA, DE dokkolható; külön egérrel, billentyűzettel használom, eSata HDD-vel a jelenlegit.

A HP-re egy az egyben tudnék cserélni, adnom kéne vele dokkolót meg mindent. A DELL 190-ből jönne ki.

Melyiket ésszerűbb, célszerűbb megvenni? Samsung UE32D5520-as TV-re lenne kötve a rendszer egyébként, és ugyanúgy külső HDD-vel menne, külső billel, egérrel.

Szerintetek?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#11423) patex1983 válasza Gooffancs (#11416) üzenetére


patex1983
őstag

mindenre, kivéve játék, 120ezer a plafon

X

(#11424) Mottie válasza csusza` (#11422) üzenetére


Mottie
őstag

Envy-ből a 15-ös verzió NAGYON melegszik (ugyanezzel a procival) szerintem a 14-es sem kivétel. Nézz utána előbb!

Edit: Az integrált VGA-val viszont játék nem nagyon lesz, csak régiek.

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#11425) csusza` válasza Mottie (#11424) üzenetére


csusza`
senior tag

Igen, tény. De nézegettem azért a HD3000-est pl. YouTube-on, nem olyan rossz a teljesítményük így látszólag.

Javaslat? :o

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#11426) Tikakukac válasza stinky14 (#11419) üzenetére


Tikakukac
titán

G580 Lenovo és kész.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11427) Fishor


Fishor
senior tag

Nekem tudtok akkor valami konkrét gépet ajánlani? Gyors legyen és stabil, főleg netezni mellette filmet nézni, meg majd 82-es lcd-re valahogy kitenni a filmet, nagy ritkán játszani, és 3d-t rajzolni. Asus G55vw s1140 az eddigi kiszemeltem, de ha nem muszáj akkor nem költenék ennyit. Bocs hogy újra kérdezem de érdemleges konkrét választ nemigen kaptam. Érdemes az ssd miatt ilyen drága gépet venni, vagy nem olyan jó az mint gondolom? Ahhoz hogy fullhds tévén tudjam nézni a filmet szükséges fullhd-s kijelzővel ellátott gép, vagy az összes videokártya le tudja kezelni?

Üdv: Fishor

(#11428) Dhampir válasza Carasc0 (#11408) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a beszámolót. Debiannal biztosan hasít. :)

(#11429) Tikakukac válasza Fishor (#11427) üzenetére


Tikakukac
titán

Attól függ, mit akarsz játszani. HD videóhoz/filmhez bőven elég egy 3-4 éves vidkari is, nem kell semmi extra dolog felbontásban sem, sima ügy. Mennyi lenne a kereted?

SSD-t meg inkább utólag rakj bele, a gyári megoldások általában iszonyatos felárral jönnek.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11430) Mottie válasza Fishor (#11427) üzenetére


Mottie
őstag

Elég a videókártya hozzá, mindegy hogy HD/FHD a kijelző. Inkább a legolcsóbb kivitelű Y580 szerintem :)

Be Victorious!

(#11431) Borote válasza Fishor (#11427) üzenetére


Borote
addikt

Mivel szeretnél játszani?
Gyári SSD rendszerint drága.
Nem kell hozzá fHD kijelző a gépen, hogy HDMI-n fHD jelet adjon ki.

(#11432) premete válasza csusza` (#11422) üzenetére


premete
veterán

Mondjuk az i5 2520 vagy 2540 erősebb, mint az i7 720qm, és nem is melegszik annyira, meg az üzleti gép kvázi újan, NBD-garival azért más, mint a nem üzletiek, szervizgaranciával.
Azt kell eldöntened, hogy a játék miatt egy másfél éves cuccot megéri-e megvenni, és bukni a dokkolót és egyebeket.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11433) #08303616


#08303616
törölt tag

Sziasztok!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

1. Mennyi a pénzügyi keret a notebookra?
max. 200.000 de azt sem bánnám ha 150.000 alatt megúsznám :)

2. Milyen méretű notebook kellene?
15,6"

3. Csak új jöhet szóba vagy használt is?
Új

4. Milyen márkákat preferálsz és melyeket zárod ki?

Eddig Asus F5N-em volt (4 éve vásároltam, pár nappal ezelőtt netezés közben kikapcsolt és azóta nem tudom bekapcsolni...) egyébként Asus szimpatikus, Sony Vaio is tetszik, Dell esetleg Samsung.
Ki igazából nem zárok semmit.

5. Mi lesz az alapvető használat, mennyit lesz hordozva a notebook?
Itthoni használatra, nagyon ritkán lesz hordozva.
Filmek, internet, egyéb alkalmazások, semmi extra.

6. Akarsz e játszani a géppel, és ha igen melyik játékokkal?
Nem.

(#11435) Pekin


Pekin
csendes tag

Toshibát meg kihagyjátok.

(#11436) discrate


discrate
aktív tag

Sziasztok,

gépvásárláshoz kérnék tanácsot, csatlakozom az előző kollegához egy kis változtatással.

1. Mennyi a pénzügyi keret a notebookra?
max. 200.000 (de inkább 180)

2. Milyen méretű notebook kellene?
15,6"

3. Csak új jöhet szóba vagy használt is?
Új

4. Milyen márkákat preferálsz és melyeket zárod ki?

Jelenleg dellem van, ami bevált, viszont NAGYON hiányzik a num billentyűzet, ami játékhoz elengedhetetlen (bár lehet kieget venni hozzá vagy rányomni egy klaviatúrát, de hely miatt macerás egy kicsit)

lenovo,hp - jöhet
sams, acer, asus, msi - hanyagolnám

5. Mi lesz az alapvető használat, mennyit lesz hordozva a notebook?
Itthoni használatra, nagyon ritkán lesz hordozva. nem érdekel a design, sokkal inkább a teljesítmény és a megbízhatóság.
játékra szeretném (tudom, fullon nem fogom), ritkán videoszerkesztés

6. Akarsz e játszani a géppel, és ha igen melyik játékokkal?
IGEN
jelenleg diablo3 (ami nem olyan erőforrás igényes), de komolyabbakkal is próbálkoznék

fontos a dedikált minél erősebb videokártya!
I3/I5 procit néztem elsősorban, de ált gyenge vga-t találtam csak (GeForce GT 555M nem lenne rossz...)

amd-m még sose volt, nincs vele tapasztalatom, hogy mennyire marad el (?) az i5-től...

ezt néztem ki LENOVO Z585

a másik HP 4540s

köszöm a segítséget!

(#11437) #08303616 válasza DarkDeer (#11434) üzenetére


#08303616
törölt tag

Köszi!

Igazából én eddig ezeket néztem:
(Ezekről esetleg valami vélemény)

[Sony Vaio SV-E1511J1E]

[Asus K55VD-SX022D]

[Samsung NP300E5Z-S08HU]

(#11438) Seraph 16 válasza discrate (#11436) üzenetére


Seraph 16
őstag

Ha gt555 kell, akk 180-ból y570
De külföldről gt640m -es gép is belefér a keretbe, ami még erősebb

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#11439) scuderia


scuderia
csendes tag

Sziasztok,

szeretnem kerni a segitsegetek. Eljott a notebook vasarlas ideje. Szuksegem lenne egy uzleti kategorias gepre, amit legalabb 4-5 evig szeretnek hasznalni. Fontos a jo anyagminoseg es a teljesitmeny is, mivel szeretnem munka mellett jatekra is hasznalni. Egyelore egy Lenovo Thinkpad Edge T530 lett kinezve, ha valakinek van tapasztalata az Edge sorozattal kapcsolatban az, kerem ossza meg velem :) foleg a minosegre, anyaghasznalatra, strapabirosagra gondolok. Lattam videokat, de azok megsem hosszabtavu hasznalat utan szulettek.

a kinezett tipus:
http://www.thinkpro.sk/produkt/lenovo-thinkpad-edge-e530-i7-3612qm-nzqa6xs

Azt nem tudom hogy az i7-es negymagos procit ki e tudnam valaha is hasznalni, nem fogok tervezni vele es gondolom az nvidia gt630m video kartyat egy ket magos i5 is boven kihajt.
Ha a 4 magnak nincs szamottevo elonye, akkor talan megfontolando lehet egy thinkpad T530 is, mivel 3 ev garancia jar hozza mig az Edge-hez csupan 1 ev ha cégen keresztul veszi az ember es arban nincs koztuk nagy kulonbseg. Egyebkent a thinkpadban talalhato nvidia nvs 5400m kartya meguti az nvidia gt630m szintjet?

Mas gyartoktol milyen tipusokat tudnatok meg nekem ajanlani??? Maximalis ar 280000 forint azaz 1050 EUR

Elore is koszonom segitsegetek! :D

(#11440) darvak válasza discrate (#11436) üzenetére


darvak
senior tag

Haaj!

Diablo3 -mat mediumon lehet, h éppen elviszi a 7650m (25-30fp körül), ami bármikor beszaggathat, ha pl. kicsit megnő a szörnyecskék száma.
Ezért ilyen szempontból a két gép közül a Z585 a jobb. Természetesen az átlagos felhasználás mellett egy A6 is megteszi.
itt olvass róla 1 picit A Trinity-s A6 pedig az LLano-s 3400m -nél jóval erősebb. Szóval nincs gond.

Intel konfigba pedig pl. Lenovo Y570A, de boltba már nehéz jóáron találni.
Esetleg 1 kis alkudással.
y570 teszt
y570 külcsíny

Z580
z580 külcsíny
z580 teszt
z580 teszt-2

L850-13u
L850 teszt
L850 külcsíny

ahoj

(#11441) darvak válasza scuderia (#11439) üzenetére


darvak
senior tag

Magyarországról is vásárolnál?

[ Szerkesztve ]

(#11442) scuderia válasza darvak (#11441) üzenetére


scuderia
csendes tag

Inkabb Szlovakiaban szeretnem meg venni, az afa visszaigenyles miatt, bar Magyarorszagrol is hozza lehetne jutni afa nelkul, csak ezen meg el sem gondolkodtam :) de Magyarorszagi gepek is erdekelnenek :)

(#11443) darvak válasza Seraph 16 (#11438) üzenetére


darvak
senior tag

TV-planet nagyon felejtős!!!
[link]

(#11444) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Sziasztok!
MSI GX660 vélemény?

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#11445) mutyi


mutyi
őstag

Haver venni akar egy gépet 15,6-os legyen, jó lenne ha nem TN panelos lenne hanem IPS és full hd-s. Mit ajánlotok?

(#11446) discrate válasza darvak (#11440) üzenetére


discrate
aktív tag

koszi, nezegetem.

(#11447) darvak válasza scuderia (#11442) üzenetére


darvak
senior tag

Amit mutattál, az csak egy Edge 530,azért nem érdemes ennyit fizetni!

A T530-as már más kategóriás gép, jobb.
T530
Üzleti gépeket alapvetően nem játékra szerelik fel. Ez nem jelenti azt, h egy NVS5400 nem lenne alkalmas 1 kevés játékra.
gpu

Komolyabb játékra multimédiás gépek vannak. Ilyen magasságban g55. Igaz kicsit kereteden felüli, de ez a legnagyobb teljesítmény, amit megkaphatsz az árban, jó minőség egyetemében!

(#11446) discrate

Nm!

Esetleg még Inspiron 5520, de erről nincs nagyon tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#11448) Richard!


Richard!
addikt

Sziasztok!

Akkor ez alapján vázolom az igényeimet :)

1. Mennyi a pénzügyi keret a notebookra? max 100 000 HUF
2. Milyen méretű notebook kellene? 15,6"-os
3. Csak új jöhet szóba vagy használt is? új és használt is szóba jöhet
4. Milyen márkákat preferálsz és melyeket zárod ki? nincs konkrét márka,amit preferálnék
5. Mi lesz az alapvető használat, mennyit lesz hordozva a notebook? egyetemi felhasználásra lesz,hordozni fogom
6. Akarsz e játszani a géppel, és ha igen melyik játékokkal? nem

Remélem így megfelel :) előre is köszönet :R

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#11449) premete válasza Richard! (#11448) üzenetére


premete
veterán

Én meggondolnám a 14.1"-ost a hordozhatóság miatt. Pl. ezt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11450) Tikakukac válasza Szoszo94 (#11444) üzenetére


Tikakukac
titán

Mire, mennyiért stb. Részletezz.

mutyi: Árkeret, belső, méret stb?

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.