Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#11851) btudos válasza 1501N (#11850) üzenetére


btudos
veterán

Egyszeruen minosegibb a Probook, a HP nagyobb tapasztalata, a fem burkolat erzesre is tobbet ad mint a csupa muanyag Samu.

CsabiBp: van T530 is Thinkpadbol, az is egy nagyon komoly cucc, a 9 cellas akksival kivalo az uzemideje, meg FullHD kivitelben i7-tel is. (pont a hetvegen volt lehetosegunk tesztelni, 7 orat birt a gep kozepes fenyeron, wifivel folyamatos bongeszohasznalattal.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#11852) B-L-A-C-K válasza 1501N (#11850) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Semmi baj vele, az is ajánlott gép, de a Probook sokkal minőségibb 3év gari... Plusz 140-et nem is adnék ki a Samsungért, akkor már inkább ez. A B960-as proci i3 alatt van kicsivel, vga ugyan azt tudja szinte, és 20 ezerrel olcsóbb.

(#11853) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

1-2 hónapon belül aktuális lesz egy laptop váltás, amit valószínűleg a T-Mobile kínálatából fogok megejteni. a mostani egy Samsung RV510, másfél éve vettem, nem voltak nagy igényeim, gyakorlatilag netezésre és film nézésre szántam. aztán rá kellett jönnöm, hogy még filmezésre se igazán alkalmas ezzel a fapados Intel GMA 4500M vmivel...szóval játékra esélyem se volt az elmúlt másfél éveben.
most szeretnék váltani és ki is néztem egy modellt, ami az én minimális játék igényemet ki tudná elégíteni, ugyanis az elmúlt 2 évben jó néhány cím bekerült a várakozó listába :D

tehát ez a kütyü az NP300V5 lenne. a problémám annyi, hogy nem tudom eldönteni, konkrétan melyik konfigról szól a hírdetés. a Samsung oldalán ugyanis nem találtam ennek megfelelő konfigot (konkrétan olyat, amiben 750GB HDD, illetve kizárólag integrált VGA lenne)
létezik, hogy náluk van egy dedikált NVIDIA nélküli, 750GB-os konfig, de csak náluk? csak mert akkor meg nem értem az árat...

lényegében tényleg ki lennék békülve egy másik, hasonló paraméterekkel rendelkező készülékkel is, csak ezt most elég kedvező feltételekkel tudnám megvenni itt a T-nél.

szóval mi lehet az igazság? :) (vagy inkább menjek be T-Pontba és ott faggassak ki valakit? érteni fogja, hogy mit akarok? :DDD)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#11854) btudos válasza bepken (#11853) üzenetére


btudos
veterán

Meglepodnek, ha a T-nel tudnak hogy pontosan mit arulnak :P

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#11855) premete válasza bepken (#11853) üzenetére


premete
veterán

A "filmezés" alatt film feldolgozást, vagy film felvételt értesz?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11856) CsabiBp válasza btudos (#11851) üzenetére


CsabiBp
csendes tag

Oké, hogy van, csak 450 ezer :) Én max. 300-ig mennék, de inkább alatta. Most a 15.6-os dell-en tipródom az i7 procival, csak annak meg nagyon szar az akksija...

(#11857) runner 125 válasza premete (#11855) üzenetére


runner 125
nagyúr

"..film nézésre szántam.."

bepken

Miért pont a T-től akarod megvenni?
Egyébként bemész valamelyikbe és hozasd ki a gépet raktárból. A pontos cikkszám alapján kiderül. (Sajna Samsung-nál nincs rajta, a dedikált GPU típusa a dobozon, csak a többi főbb spec.)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11858) B-L-A-C-K válasza premete (#11855) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem csak szimpla filmnézést...:)

(#11859) bepken válasza premete (#11855) üzenetére


bepken
veterán

ááááhh szerkesztés? ne viccelj :D JetAudio egy nagyobb .mkv fájlnak is megadja magát néha (vagy legalábbis sokat gondolkozik), 720p is elég döcögős, szó szerint mindent le kell lőni előtte ahhoz, hogy egyáltalán elinduljon. tehát így a szerkesztés már szóba se jöhet igazából :D

de gondolom egy dedikált VGA-val már nem lennének ilyen gondok, illetve pár régebbi gémet is végignyomhatnék végre. épp ezért néztem ki magamnak ezt a lapost, ugyanis Samsung oldalán a paraméterek közt egy GT520MX szerepel, mely pont nekem való, úgy érzem :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#11860) B-L-A-C-K válasza bepken (#11859) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Itt az is fontos milyen programmal játszod le...

(#11861) Kosak


Kosak
csendes tag

Sziasztok,

Tudom ez nem feltétlen ide való de a többi topicban senki nem válaszolt így itt próbálkozom.

A segítségeteket szeretném kérni vásárlás terén.

Édesanyám lecserélné a notebookját mivel túl nehéz és nem tudja már cipeni és tabletet szeretne. Én egyáltalán nem értek a tabletekhez így sajnos ötletem sincs mit kell nézni mi az ami jó. árban max 40ig mennék szívesen de azért ha ilyen árban nem lehet értelmeset (minőségben) kapni akkor feljebb is mehetek. méretben szerintem elég a 7", nem hinném hogy mást lehet ilyen árban kapni ^^
Amire használná:
- netezés (wifi, usb-s mobilnet)
- filmezés, zene hallgatás
- esetelg nagyritkan gps /nem fontos/

Illetve külső merevlemezt lehet tabletekhez csatlakoztatni? nekem sony xperia s-em van de ott csak fatrendszer a nyerő még. /root-s nélkül, alapon .../Ha lehet akkor még ez fontos lenne hogy minden filmet, zenet külső usbről lehessen nézni.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#11862) CsabiBp


CsabiBp
csendes tag

Szerintetek ha hurcolászom, érdemesebb a 15,6"-t venni? Mindenképpen vinnem kell ide-oda, csak nincs nagy súlykülönbség a 17,3" és a 15,6" között. Zavaró nagyon a 17-es? A 7720-asba be tudnám rakni az SSD-t is, nem kéne külön cipelni.

[ Szerkesztve ]

(#11863) B-L-A-C-K válasza Kosak (#11861) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen ez nagyon nem ide való, de nem is értem ezt miért nem a tablet topikban kérdezed :F

CsabiBp: Ez nagyon egyén függő, de 17"-es ha sokat mászkálsz már nagy azért, de van akinek a 15-ös is, szóval én azt ajánlom valava menj be ahol kivannak rakva a gépek (media markt, notebook.hu...stb), és személyes tapasztalat alapján eltudod dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#11864) 1501N válasza bepken (#11853) üzenetére


1501N
tag

Nekem GMA3100-am van és eddig egyedül a full hd AVCHD 2.0 50p videó ment darabokban.

(#11865) bepken válasza runner 125 (#11857) üzenetére


bepken
veterán

mert most fog lejárni a hűségem és úgyis kisebb csomagra fogok váltani, gondoltam miért ne venném meg ott a laptopot ismét.
egyébként közben sikerült kiderítenem, hogy a pontos típusszám: Samsung
NP300V5A-A01HU - na most...ilyen konfigot sehol se találok

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#11866) B-L-A-C-K válasza bepken (#11865) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ebben alap HD3000-es vga van, de FULL HD filmeket is lejátssz, illetve régi játékok is mennek rajta, nekem is ilyen van.

(#11867) Kosak válasza B-L-A-C-K (#11863) üzenetére


Kosak
csendes tag

mint írtam ott senki nem válaszolt!

(#11868) B-L-A-C-K válasza Kosak (#11867) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

idővel biztos fognak...

(#11869) Tom1939 válasza Kosak (#11861) üzenetére


Tom1939
őstag

Nem ide tartozik, de a saját esetemben nekem a könnyű dolgokra és napközben cipelni (minden papirt már inkább ezen nézek pdf-ben és más formátumokban) samsung galaxy tab 7.7 van. Szerintem ez a tökéletes elegye a könnyű tömegnek (35 deka, zakó zsebbe befér) és megfelelő képernyőméretnek. És melleseleg még mindig a legjobb akkuidős tablet (a plusz akkuval rendelkező billentyűzetes csodák szerintem más kategória).

Ugyanaz a baja mint a notimnak. A célra tökéletes, de nagyon drága. Egy 3g-s még mindig 125k.

(#11870) bepken válasza B-L-A-C-K (#11866) üzenetére


bepken
veterán

intel? azért az gyengébb egy gt520mx-nél nem?

csak mert T-nél 154.000, és ezek szerint nincs benne dedikált GPU
ITT meg 166.000, az említett nvidia kártyával...

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#11871) B-L-A-C-K válasza bepken (#11870) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gyengébb persze de nem olyan iszonyatosan sokkal, és 154 ezret biztos nem ér az a gép...:) 166-ot meg a másik főleg...:)

[ Szerkesztve ]

(#11872) bepken válasza B-L-A-C-K (#11871) üzenetére


bepken
veterán

egyébként mennyibe fájhat alsó hangon egy dedikált GPU-val ellátott laptop?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#11873) B-L-A-C-K válasza bepken (#11872) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha a játékra kell akkor 130 ezerért már elég normálisat kapsz (Lenovo G580 VGA: GT630M 2Gb), ilyen árkategóriában jelenleg nincs jobb.

[ Szerkesztve ]

(#11874) csoki9019


csoki9019
csendes tag

Sziasztok!

Laptopvásárlás esedékes igaz 2-3 hónap múlva, de egy két dolgot szeretnék megérdeklődni. 140-150k-m van és lesz rá maximum.
Jelenleg egyetemi tanulmányaim mellék lenne fontos, alap dolgokat vigyen +
programozáshoz php visualstudio (feltételezem ezekhez nem kell nagy gép :) ) illetve esedékes lehet grafika photoshop és multimédia tevékenység is (gondolok itt hirtelen filmvágásra) + filmnézés esetleg projectorral való kivetítés.
Egyenlőre nekem ez tetszett nagyon:

http://ipon.hu/webshop/product/dell_inspiron_n5050_fekete_145802/264982

Kérdezném, hogy milyen véleménnyel vagytok róla (szeria úgy hallom jó, aksi meddig húzza)
illetve elég-e nekem a hd graphics 3000 amire maximum használnám (vágás, projector),
elég-e nekem a 4gb- memória (több program fut photoshop visual stb + intel hd is onnan foglalja le magának a memóriát tudtommal) vagy bővítsem 8 GB-ra?
Érdemes SSD-t vennem bele, mennyire lenne fontos azok mellett amire én használnám?

Nagyon örülnék ha hozzá tudnátok szólni a legtöbb kérdésemhez elmélkedésemhez.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#11875) ascalon


ascalon
csendes tag

Sziasztok!

Az Acer Aspire S3-ról lenne pár kérdésem.
Mennyire jó vétel? Ajánlott?
Melyik konfigurációval érdemes megvenni?
Miben különbözik az S5-től?

(#11876) B-L-A-C-K válasza csoki9019 (#11874) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha nem kell az erős vga, szóval elég alap, akkor 150-ért sokkal minőségibb gépet lehet venni pl HP Probook. Viszont ha komolyan gondolod a filmvágást 150 ezerért nem fogsz kapni hozzá gépet.

SSD jó dolog, annyiban nyilvánul meg hogy a oprendszer betöltése a felé csökken de ez még jobb is lehet, leállítás is gyorsabb lesz, a programok hamarabb töltődnek be, illetve nem gondolkoznak annyit. Plusz értelemszerűen az adatáramlás gyorsabb lesz ha pl megosztod 2 partícióra azaz SSD-d belűl másolsz, vagy egy másik SSD-re.

ascalon: Szerintem itt senki se vásárolt még ilyet, így nem hiszem hogy sok infót fogsz hallani itt, de ajánlom a PH-s tesztet olvasd el, azért egy iránymutatást ad.

Nekem nem kéne az biztos, mondjuk jól néz ki, illetve erre legalább nem 1 év gari van mint a többség Acerre hanem 3.

[ Szerkesztve ]

(#11877) csoki9019 válasza B-L-A-C-K (#11876) üzenetére


csoki9019
csendes tag

Tetszik az SSD :P igazság még nem volt laptopom és nem tudom elképzelni, ssd-t veszek bele akkor max 64GB os rendszerlemezt. akkor ami benne van azzal mi történik, vagy külön hely van ssd-nek? ha nem esetleg vennem kell mellé egy külső vinyót hogy használni tudjam? ne haragudj de ezzel nem vagyok tisztában :S

illetve msata sata2 kell-e bele és mekkora méretek álltalában 2,5"?

[ Szerkesztve ]

(#11878) B-L-A-C-K válasza csoki9019 (#11877) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sima SSD-t az 2.5"-ös, és a HDD helyére tudod belerakni, vagy az optikai meghajtó helyére, de ebben az esetben kell venned hozzá egy úgymond beépítő keretet, a megadott típushoz. Van még az mSATA SSD, ez nem mindegyik notiba megy bele, csak amibe van ilyen foglalat, ez általában a drágább típusoknál van, de ott se mindegyiknél. Ez kisebb mint a sima SSD, és itt nem kell kivenni külön a vinyót, hanem együtt mehetnek.
Aki nem egy nagy adatgyűjtögetős, annak egy 128-as SSD bőven elég 40-60%-ba beparticionálva. Már 25 ezer alatt kapsz normálisat.

Ja és az új gépekbe már sata3-as megy.

[ Szerkesztve ]

(#11879) bepken válasza B-L-A-C-K (#11873) üzenetére


bepken
veterán

most ezt találtam, NP300E5Z-S07HU - abban a Lenovo-ban elég gyengus a proci, nem? bár a VGA oldallal nem lenne gond :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#11880) B-L-A-C-K válasza bepken (#11879) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Proci i3-as alatt van egy kicsivel, szóval mondhatni majdnem ugyan azt tudja, illetve ilyen szinten nem a proci a lényeg hanem a vga játékok alatt. Szóval felesleges nézegetned ezeket a Samsungokat, mert játékok szempontjából nem sok közük van egymáshoz.

Itt összehasonlíthatod a vga-kat: link

[ Szerkesztve ]

(#11881) bepken válasza B-L-A-C-K (#11880) üzenetére


bepken
veterán

köszi ez hasznos link! így már szemet szúr a különbség a két VGA között, lehet valami ilyesmi lesz a választott.
igazából most kicsit várok még, számítok azért az ünnepek előtti akciókra...vagy olyankor inkább felfele mozognak az árak? :D (laptop terén nem vagyok képben az árakkal)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#11882) B-L-A-C-K válasza bepken (#11881) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Árak változóak lesznek szerintem, van ahol emelik, van ahol csökkentik, de előre nem lehet megmondani az adott típusoknál hogy fog alakulni.

(#11883) csoki9019 válasza B-L-A-C-K (#11880) üzenetére


csoki9019
csendes tag

van valami nagyobb különbség az i3 2350m és az újabb i3 3110m és a vele járó graphics 4000 között amiért érdemes beruházni rá + pénz?

(#11884) B-L-A-C-K válasza csoki9019 (#11883) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Eleve az integrált vga jóval erősebb, kevesebbet fogyaszt kicsit, valamint azonos órajelen pár százalékkal jobb a teljesítménye.

(#11885) darvak válasza CsabiBp (#11856) üzenetére


darvak
senior tag

Gyűjtsél még az árra, azt vedd meg:
renew 8560w

Csak siess, mert gyorsan elviszik! 1-2 hét alatt el szoktak menni.

(#11886) Szoszo94 válasza darvak (#11885) üzenetére


Szoszo94
őstag

G580 vagy Y570? Játék, programok, zene. Szerintetek megér plusz 20-at az Y570 (annyivql többér tudnám beszerezni a G580-nál)?

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#11887) B-L-A-C-K válasza Szoszo94 (#11886) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Meg. Jobb vga, kicsit jobb proci, JBL hangszórók, stb...

(#11888) csoki9019 válasza B-L-A-C-K (#11884) üzenetére


csoki9019
csendes tag

értem.
és ne haragudj remélem megengedsz még egy két kérdést.
az i3 2350m be feltételezem sata2 megy az újabb i3 3110m be viszont sata3 at már érdemes venni. nincs véleten linked 64gb és 128 gb os bestbuy-ról esetleg egy két megbízhatóbb márka tájolás is megteszi :P

(#11889) Szoszo94 válasza B-L-A-C-K (#11887) üzenetére


Szoszo94
őstag

Köszi :R

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#11890) B-L-A-C-K válasza csoki9019 (#11888) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez alaplap függő, de amibe már i3-as van, az mind sata3-as szerintem már.

Ezek ajánlottak:

- OCZ Agility 3/4
- OCZ Vertex 3/4
- Samsung 830

Ezek jó vételnek számítanak, itt az aprón jó áron is árulnak, illetve itt tudsz érdeklődni SSD-k felől.

(#11891) Tikakukac válasza csoki9019 (#11888) üzenetére


Tikakukac
titán

A vezérlőnek nem sok köze van a procihoz, sata3 lesz mindkettő.
SSD-ből Samu 830 elég bevált, de van még egy raklap, SSD topikban tudnak naprakész dolgokat.

Nem beszéltünk össze, becsszó :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11892) mutyi


mutyi
őstag

Tegnap este már rákérdeztem, most ismét felteszem a kérdést.
A Pavilion dv6-6000-es sorozatában nincs billentyűzet világítás?
Youtube-on láttam videot a dv6-7000-ről és ott bekapcsolta a csávó.

Más: Van-e lehetőség multi touch-os touchpadnél arra a beállításra,ami a macbook-nál van, hogy két újjal tudok scrollozni?

(#11893) darvak válasza mutyi (#11892) üzenetére


darvak
senior tag

Tudtommal nincs.

(#11894) Tikakukac válasza mutyi (#11892) üzenetére


Tikakukac
titán

Driver kérdése, és fog úgy is görgetni.

Backlit: láttam már pár képen, de azok ebayről beszerzett utólagos beépítések voltak, gyárilag ez miként megy passzolom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11895) mutyi válasza mutyi (#11892) üzenetére


mutyi
őstag

Közben megtaláltam a dv6-nál a multitouch beállításokat. Meg kell állapítanom, hogy a macbook pro touchpad-hoz képest igen rosszul, megbízhatatlnaul működik.
Ha van kedve elkezdi görgetni a weboldalt két ujjas mozdulatnál, ha nincs akkor párszor ne kell futni hogy csinálja.
Ez ebben a formában eléggé illúzió romboló.
Állítottam a sebeségén is,de nincs rá hatással.
:(

(#11896) Tikakukac válasza mutyi (#11895) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem még touchpadom sincs, problem solved. Multi görgetés elég kevés gépnél megy olyan flottul, mint a mac gépeken. Ez van, engem sohasem izgatott, max zoomolásnál, de ott is inkább telón.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11897) mutyi válasza Tikakukac (#11896) üzenetére


mutyi
őstag

Miért,te mit használsz? :)

(#11898) csoki9019


csoki9019
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget B-L-A-C-K és Tikakukac :R

[ Szerkesztve ]

(#11899) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Milyen üzleti notit ajánlanátok MAX 200k ig? Lehetőleg i5ös CPU-val legalább 4GB DDR3-al dedikált közép kategóriás VGA-val és 14"-től nagyobb kijelzővel? BT kártyaolvasó USB3 eSATA hang ki- és bemenet legyen illetve talán még HDMI se árt. Illetve magyar legyen. Az se baj ha olcsóbb mint 200k és garis legyen

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11900) B-L-A-C-K válasza FRENK1988 (#11899) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szavaidból jól veszem ki hogy használt is megfelel?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.