Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#10801) togeti válasza B-L-A-C-K (#10799) üzenetére


togeti
tag

Mondjuk bővíthetőséggel megoldható, ha nagyon fájna a hiánya. Köszi a tippeket!

(#10802) Gooffancs válasza togeti (#10798) üzenetére


Gooffancs
tag

Ha a forma annyira nem zavar, itt egy neked való... vagy a tesója...

[ Szerkesztve ]

(#10803) cotag


cotag
senior tag

Ez most jó árnak számít???
G580GH

[link]

(#10804) runner 125 válasza cotag (#10803) üzenetére


runner 125
nagyúr

iHD3000-rel nem éppen.

Chaser

Biztass csak, h kidobtam 3,5k-t az ablakon. ;]

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10805) btudos válasza cotag (#10803) üzenetére


btudos
veterán

Raadasul B960-at irnak fent, de a specifikacios tablan B950 CPU van, most akkor melyik?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#10806) Chaser válasza runner 125 (#10804) üzenetére


Chaser
titán

Hát ki nem. Visszaküldöd saját ktsg-en, megint eltelik pár hét aztán megint kapsz valamilyet:D Egyik tag agárkodott, adjam már neki bayes ár + száz ft-ért mert 1.5k sok érte. Mondtam neki ecsém, lehet próbálkozni, majd meg tudod mért annyi amennyi:D Persze ki lehet fogni jót is. Xarnak arra hogy megnézzék eladás előtt, csak dobják a borítékba.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10807) darvak válasza Gooffancs (#10802) üzenetére


darvak
senior tag

Nem semmi :Y

6430-ra nem 3 év garinak kéne lenni?

(#10808) bencekemence válasza runner 125 (#10804) üzenetére


bencekemence
csendes tag

B szériás processzorokban HD2000 van..

(#10809) premete válasza darvak (#10807) üzenetére


premete
veterán

Ha új, lehet 4 év is. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10810) darvak válasza premete (#10809) üzenetére


darvak
senior tag

Akkor erre mért 2 év? Hiszen Ivy konfig +magyar billentyűs.

(#10811) premete válasza darvak (#10810) üzenetére


premete
veterán

Állhatott egy darabig a raktárban.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10812) Silvestris


Silvestris
tag

A ceges gepemen mar tul sok kezd lenni a korlatozas, ugyhogy vennek magamnak egy sajatot, a ceges meg pseudo-desktop gepkent marad az irodaban.

Nagyjabol az alabbiakra lenne szuksegem:

13-14" kepernyo jo felbontassal (sajnos nem tul jo a szemem, szoval minel elesebb a kep annal jobban latok)

normalis, stabil haz, jo lenne fem

konnyu, vekony (sokszor hordom a taskamban es utalom ha leszakad a kezem)

hosszu akkuido

jo processzor, es jo grafika tamogatas (idonkent futtatok rajta mernoki alkalmazasokat amik grafikaigenyesek, es neha jatszom is)

nagy tapipad, jo billentyuzet

optimalisan lehessen hozza dokkolot venni

500G koruli tarhely

minimum opcionalis kulso optikai drive

gyorsan felallo oprendszer (leginkabb win8)

Mit tanacsolna a tisztelt nagyerdemu? Arat szantszandekkal nem irtam, mert eloszor szertenem tudni, hogy van-e valami a piacon ami tudja mindezt, aztan majd meglatom hol kellene kompromisszumot kotnom ha lejjebb akarok menni arban.

Elore is koszi minden segitseget, kommetet, javaslatot

(#10813) bencekemence válasza Silvestris (#10812) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Ez mindenben jó lenne, kivéve hogy nem kimondottan könnyű(2kg 16deka).[link]
Nem fém, de a Rollcage vázat nehéz leamortizálni.

[ Szerkesztve ]

(#10814) Mottie válasza bencekemence (#10813) üzenetére


Mottie
őstag

Azért értelmes hardverrel sokkal könnyebbet találni nehéz :D az 1,9 - 2,1 kg közötti difi meg már csak nem olyan sok.. :D

Be Victorious!

(#10815) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

hi!
Ha a Lenovo G780-ról valakinek van tapasztalata az kérem írjon pár sort. hűtés, billentyűzet, minőség stb.
köszönöm
[link]

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#10816) Tikakukac válasza Silvestris (#10812) üzenetére


Tikakukac
titán

Van ilyen gép. Mondjuk a fém ház és a könnyű eléggé ütik egymást, de fogjuk rá, hogy megoldható.
Gyári win8-at meg még most ne várj, azt utólag kell betenni, SSD-re is inkább ezt mondanám.

A kérdés, hogy újonnan képes vagy-e ezt kifizetni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10817) thomeef


thomeef
őstag

Nah tegnap megrendeltem a 7720-at, FullHD verzióban, iponból 285k-ért, holnap elvileg megjön és akkor neki is esek. :))

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10818) B-L-A-C-K válasza thomeef (#10817) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:N ...én biztos az Asus G75-öt vettem volna...

Azonnal mond vissza...:D

[ Szerkesztve ]

(#10819) Malibuuu


Malibuuu
csendes tag

Sziasztok, két noti közül kellene válasszak Dell XPS és Lenovo . (Netezés, skype-lás, megbízhatóság). A választásban kérném segítségeteket. :R

Üdv

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#10820) B-L-A-C-K válasza Malibuuu (#10819) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én alfa156 gépei közül válogatnék, fél év garanciát ad hozzá.

(#10821) DarkDeer válasza thomeef (#10817) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Na majd akkor rittyents ide nekünk egy komoly beszámolót!

(#10822) M3xx


M3xx
tag

Sziasztok!

Most látom, hogy iPonon megjelent a 7520.

7520

7520

[ Szerkesztve ]

(#10823) thomeef válasza B-L-A-C-K (#10818) üzenetére


thomeef
őstag

Az asus sajnos nem fért bele a keretbe újonnan, használtan meg nem találtam értelmeset.
De amúgy is a designra a dell tetszik jobban. Meg már rég kinéztem magamnak:)

(#10822) M3xx: Jaja, a 7720 is megjelent iponon :)) A vicc hogy árgép nem dobja ki, de a google sem. Tök véletlenül találtam meg énis:D

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10824) Malibuuu válasza B-L-A-C-K (#10820) üzenetére


Malibuuu
csendes tag

Ejnyebejnye, miért nehezíted meg a helyzetemet :U 45-47 a keretem, meg kamerás is kell, hogy legyen, alfa 156-tól a T60 jöhetne esetleg szóba abba sajna nincs....

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#10825) M3xx válasza thomeef (#10823) üzenetére


M3xx
tag

Már megjeleníti! Mysoft árulja még meg bluechip. Ipont viszont nem dobja még ki.

Lehet épp most jár körbe a kamion... :P Remélem jön i5-el barátibb áron... Bár megjegyezném 240ért FHD-val nem rossz i7el.

[ Szerkesztve ]

(#10826) thomeef válasza M3xx (#10825) üzenetére


thomeef
őstag

Jaja, dobhattak volna a 7520-ba is GT650-et, bár így sem rossz.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10827) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

DELL gépeknél mit jelent az alábbi garanciameghatározás?
"1 év általános (jogszabály szerint) + 2 év (gyártó által biztosított helyszíni garancia)"

Eszerint csak 2 évre szól a helyszíni garancia? :F

(#10828) M3xx


M3xx
tag

Ha jól emlékszem boncolgattátok itt a témát, hogy az i5 2.5ghz jobb játékra, mint i7 2.1 ghz. Valahol olvastam is, hogy a játékok 80%-a nem tudja kezelni a 4 magot, magonként pedig gyengébb az i7 2.1-ével mint az i5 2.5-el. Ez így helyes?

(#10829) B-L-A-C-K válasza M3xx (#10828) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem egészen, mivel notikban a vga a lényeg, és pl egy GTX660-ast is kihajt egy i5-ös is. Szóval nem fog jobban menni egy i5-el mint egy i7-el, attól hogy magonként pár száz mhz kisebb órajelen üzemel. Viszont már vannak olyan játékok ami 4 magra is van optimalizálva, ott meg értelemszerűen i7 jobb már.

(#10830) Dhampir válasza M3xx (#10828) üzenetére


Dhampir
félisten

A Stalker COP például nem tudja kezelni mind a 4 magot, de a Lost Alpha mod, amely egy magyar fejlesztésű önálló kiegészítő, már tudja ezt. :)

[ Szerkesztve ]

(#10831) thomeef válasza B-L-A-C-K (#10829) üzenetére


thomeef
őstag

Viszont a GT650 és GTX660 között nincs nagy különbség, max 5-10%. Ami nagy különbség az a GT640 és a GT650 között, aztán 660gtx és 670gtx között van :))

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10832) runner 125 válasza Dhampir (#10827) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nagykerek, boltok listáján így szerepel.
Mivel jogszabály szerint minimum 1 év garanciát Mo.-n minden műszaki termékre kötelesek adni, ezért azt külön megemlítve tüntetik fel.
De, nem kell aggódni, NBD garis Dell-nél az első év is helyszíni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10833) Borote válasza thomeef (#10831) üzenetére


Borote
addikt

A nagy különbség hűtésben és masszivitásban van :) (és a hűtésből kifolyólag magasabb órajelen is mehet a GPU).
GDDR5-ös memóriája van annak a GT650M-nek, ugye?

(#10828) M3xx: nincs sok haszna az i7-nek, de úgy alapvetően már az i5-ből is kevés helyen profitál az ember, mert GPU limitbe ütközik.

[ Szerkesztve ]

(#10834) Dhampir válasza runner 125 (#10832) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a választ!

Végül egy szerény kiépítésű Dell Vostro 3460-nál kötöttem ki. Az összeszerelés stabilitása gyengébb a HP ProBookjainál, de a szervizes támogatottsága jobb, és ez a világító billentyűzet nagy találmány. :))

Más:
Ubuntu Oneiric van a gépen, és elég hangosan pörög a ventillátor. Ez általános jelenség a Vostróknál?

[ Szerkesztve ]

(#10835) Silvestris válasza Tikakukac (#10816) üzenetére


Silvestris
tag

Tegyuk fel hogy igen. Mostmar megmondod?

(#10836) B-L-A-C-K válasza thomeef (#10831) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De itt most nem is a vga volt a kérdés, hanem a proci, szóval nem is értem ez hogy jön most ide. :)

Viszont hogy kicsit még idegesítselek el kell mondanom, hogy még mindig elvagyok szörnyülködve hogy a G75 helyett a még úgymond ismeretlen inspiront választottad...:D ;]

[ Szerkesztve ]

(#10837) Tikakukac válasza Silvestris (#10835) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennyiből neked egy Elitebook fedné le leginkább az igényeidet. 8470p lenne az ideális méretben és felszereltségben. Az ára nagyon erősen változó, hogy mit kérsz bele, de 300k alatt ilyen nem nagyon lesz, már ha újat nézünk.

Grafikai rész megint kérdéses, mert akkor lehet kellene egy dGPU-s változat is.

Ha a fém borítás nem feltétlen, akkor szóba jöhetnek a Thinkpadok is, minőségben hasonlóan jók, és talán olcsóbban kijössz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10838) Silvestris válasza Tikakukac (#10837) üzenetére


Silvestris
tag

nem tudom ki mondta a 300k limitet, mert en nem, szoval ha szukseges, tudok foljebb menni

(#10839) Tálydi


Tálydi
senior tag

Sziasztok!

Végül egy asus g75 került megvásárlásra, ssd-vel, és 16gb rammal.

Viszont az a probléma, hogy a monitor meglehetősen és zavaróan csíkos! Több fórumon is olvastam a hibáról, próbáltam drivert frissíteni, hertz-et állítgatni, de nem jelentett megoldást, tudnátok esetleg segíteni? Nagyon bosszantó ennyi pénzért, hogy kvázi használhatatlan.

Tv-re kötve tökéletes a kép!
Köszi!:R

Eeeeh, what’s up, doc?

(#10840) runner 125 válasza Tálydi (#10839) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerviz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10841) thomeef válasza Borote (#10833) üzenetére


thomeef
őstag

Aha, az asus-okba és az acerekbe raknak ddr3-as GT650et

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10842) bencekemence válasza Borote (#10833) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Igen. 660M és a 650M között órajelbeli különbségek vannak.

Végre lehet kapni GCN radeonos notebookot és ráádásul nem acert. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10843) Chaser válasza Tálydi (#10839) üzenetére


Chaser
titán

TV hdmi-n, monnitor dsubon? Ha igen, akkor érdemesebb egy jól árnyékolt kábellal próbálkozni szerviz előtt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10844) Carasc0


Carasc0
őstag

Üdvözlet mindenkinek!

Erre valaki? :R LINK

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#10845) B-L-A-C-K válasza Tálydi (#10839) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért nem magadnak vettél bele SSD-t, illetve memóriát? Garancia vesztés nélkül megoldhattad volna magadnak jóval olcsóbban....

Amúgy ha meg szabad kérdezni milyen volt, illetve milyen specifikációval?

(#10846) Tálydi válasza runner 125 (#10840) üzenetére


Tálydi
senior tag

Gyanúd beigazolódott honnan van a gép...

(#10843) Chaser : A laptop saját monitorján pocsék a kép, kikötve tv-re jó.

(#10845) B-L-A-C-K: Kész cucc kellett. Mire vagy kíváncsi? Alap specifikáció a + 128gb SSD-vel és 16gb ram, 2gb gtx660m.

[ Szerkesztve ]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#10847) thomeef válasza B-L-A-C-K (#10836) üzenetére


thomeef
őstag

Majd legközelebb:) Azért én nem temetném az új inspiront, attól hogy az i7-et plusz a GT650-et maxban járatva elég meleg, attól még minden más zsír, ahogy olvastam. Majd jövő nyárig beszerzek egy ilyet hozzá, és problem solved :P

Mondjuk abban titkon reménykedek hogy az i5 nem lesz olyan forrófejű mint az i7 :D

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10848) runner 125 válasza Tálydi (#10846) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egyértelmű volt, eleve olyan cikkszámmal hivatalosan magyar forgalomba nem került itthon G75.

Legalább lesz egy - bízzunk benne - pozitív garanciális tapasztalat az Asus szerviz - radium.hu "házasságából".

Mondjuk eleve megkérdőjelezendő az eladó korrektsége.., gyanítom nem véletlenül adta el.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10849) spyduck válasza Dhampir (#10827) üzenetére


spyduck
nagyúr

3 évre amibol mind a 3 év helyszíni. Minden garjegyeb így van megfogalmazva.

(#10850) spyduck válasza Carasc0 (#10796) üzenetére


spyduck
nagyúr

A Sansungnal sokkal jobb a Lifebook, de a Probookkal biztos nem vetekszik :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.