Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#10901) B-L-A-C-K válasza thomeef (#10900) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem rá értettem azt vedd meg, árul pár ember még ilyet új onnan, csak egy kis idő míg kaptak volna árút...De már lényegtelen mivel úgyis megvetted a másikat, csak én úgymond belefagyok most buzulva abba, nagyon bejön, főleg hogy volt alkalmam szemügyre is venni már. Viszont azért nem veszek mert felesleges pénzkidobás lenne nekem, mivel csak netezek...:)

[ Szerkesztve ]

(#10902) Zedz


Zedz
addikt

Hali!

Szerintetek megér +5.000 forintot + 4GB RAM egy Lenovo G580asba? Így lenne benne ugye a B960as cpu, 8 giga ram meg a gt630m. Mondjuk játéknál érezhető lenne a változás?

(#10903) Borote válasza jonnyjoker01 (#10893) üzenetére


Borote
addikt

Húúú, és mivel is szeretnél játszani? 40k-s gépek nem nagyon alkalmasak bármiféle játékra :B

(#10902) Zedz: mire szeretnéd használni? Játékra, általános felhasználásra nem nagyon fog számítani. Ha bazinagy képeket szeretnél fotosoppolni, akkor igen :D

(#10904) scuderia


scuderia
csendes tag

Sziasztok! Két Lenovo kozott orlodom. Melyik jobb kozottuk teljesitmenyben? A Thinkpadban ugye jobb a graf. kartya, de a proci benne lassabb mint az i7es a Thinkpad edge-ben. Ti melyiket valasztanatok. A munkamhoz kellene, de szeretnek a szabadidomben jatszani is.
Tudtok valamit errol a carry-in garanciarol bovebben? Mit takar ez pontosan. Koszi

http://www.thinkpro.sk/produkt/lenovo-thinkpad-edge-e530-i7-3612qm-nzqa6xs
http://www.thinkpro.sk/produkt/lenovo-thinkpad-t530-i5-3210m-n1b3qxs

Elnezest, de nem tudok normalisan linkelni. :B

[ Szerkesztve ]

(#10905) Siriusb válasza Axel pRo (#10851) üzenetére


Siriusb
veterán

1 vásárlásnyi tapasztalat alapján nekem pozitív a véleményem.

(#10906) B-L-A-C-K válasza scuderia (#10904) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

E530-as jobb, de nem csak a proci hanem a vga is, viszont minőségben elmarad a másikhoz képest.

(#10907) Tálydi válasza B-L-A-C-K (#10862) üzenetére


Tálydi
senior tag

[link]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#10908) Tom1939 válasza Greentea (#10854) üzenetére


Tom1939
őstag

Az asus N széria állítólag nem rossz. A G sem rossz, de gamernek kicsit gyenge a vga és persze annak is látszik ami (gamer).

17,3-asban sovány a kinálat. Ha tökéletes közeli gépet akarsz, az a Dell M6700 lehet. Állítólag sok kis dologban javítottak rajta az M6600 óta. És én az enyémmel nagyon elégedett vagyok. 17,3-asnak könnyű (3,5 kg) és simán leveri teljesítményben a G75-öt is. Játékban. Tervezőprogramban pedig nagyon nagyon leveri az erre optimalizált viedókarik miatt.

Csak hát még prohardveres kollégától is 500k környékére tippelem a mostani forinttal...

Szóval ha nem tetszik a G sorozat akkor 300k-ig csak az Asus N és az xps 17-es van (ha az van még).

15,6 eggyértelműen y580 full hd kijelzővel.

15,6 alatt meg játékra én nem nagyon ajánlanék semmit...

(#10909) B-L-A-C-K válasza Tálydi (#10907) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Árában vetted, úgymond használtan, SSD-vel plusz memóriával többet nem is ér, de kevesebbet sem, bitang jó cucc, egészséggel használd...:)

[ Szerkesztve ]

(#10910) Tálydi válasza B-L-A-C-K (#10909) üzenetére


Tálydi
senior tag

:R

Eeeeh, what’s up, doc?

(#10911) bencekemence válasza B-L-A-C-K (#10901) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Én tapiztam G55vw. Nekem az a bajom, hogy az egésznek fröccsöntött műanyag érzete van, nem is szép. De a hűtése az tényleg első osztályú, meg a nagy matt felületek is igencsak rendben vanna. De az egész egy batár nagy műanyag valami. Letisztult formával nincs gond, nekem is bejön, csak ne ennyire olcsó műanyag érzetű legyen..

Tom1939: Meg ott van az Inspiron 7720 SE. [link]

[ Szerkesztve ]

(#10912) B-L-A-C-K válasza Tálydi (#10910) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez a csíkozásos dolgot meg minél előbb gariztasd le, vagy jár utána fórumon valami megoldással javítható e, én amit láttam/használtam annak semmi gond nem volt a kijelzőjével...

bencekemence: Hát igen, napi mászkálgatásra nem a legajánlottabb, de nekem nagyon bejön külsőre is, szerintem az anyaghasználata is jó, semmi csicsás dolog, csak letisztult megjelenés, bár ez relatív kinek mi tetszik...

[ Szerkesztve ]

(#10913) giigz válasza B-L-A-C-K (#10899) üzenetére


giigz
veterán

Ja, de közben le is tettem a 4k-s pixelgaranciáról, mert olvastam, hogy ha 14 napon belül akarom, és a gyári állapotban van, akkor visszaveszik...

(#10914) B-L-A-C-K válasza giigz (#10913) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen ez netes rendelés esetében így van...

(#10915) Tom1939 válasza bencekemence (#10911) üzenetére


Tom1939
őstag

Igaz :) De a legutóbbi Inspiron generáció után csak akkor fogom ajánlani ha több tapasztalat lesz vele. Bár most ugye rendelt valaki majd meglátjuk...

Bár most azért fogok fanyalogni ha jó lesz, hogy persze persze már ok, de xps árban van :)

Bár ha jó lenne és lenne belőle full hd kijelzős integrált vga-val rögtön el is gondolkoznék rajta az asszonynak. De sok a ha...

(#10916) Siriusb


Siriusb
veterán

Sziasztok!

Milyen gépek felé kellene nézelődni, melyek közül lenne célszerű válogatni, ha 8-10 évre tervezik a használatát, leginkább otthoni/irodai célra, esetleg (néha) videoszerkesztésre? Nem azonnal kell, kb év végéig. Ha kell egy keret, első nekifutásra legyen 300-350k.
Feltételezem, business class-ról fogunk beszélni.

(#10917) bencekemence válasza Tom1939 (#10915) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Van róla teszt több helyen is, nincs vele baj. i7 verzió melegszik, ennyi. Az utolsó mondatodat nem értem, ha erre a notebookra gondoltál, akkor meg főleg nem, mert ez bizony normális vgaval és fullhd matt kijelzővel jön. Anyagminsőégre ezek az XPS se valami nagy kunszt, ez régen jobb volt. Z szériás xps nem rossz, de az drágább és az új modelleket nem lehet kapni nálunk, ráadásul nem matt a kijelzője..

Persze az előző évek inspironjai tényleg nagyon gyengék voltak, de én még emlékszem arra, amikor magnézium ötvözetből készültek :)

Workstationok legalább 100 ezerrel drágábbak, nem ez a szint.

[ Szerkesztve ]

(#10918) giigz válasza Siriusb (#10916) üzenetére


giigz
veterán

8-10 év? :Y Szerintem 3-4 évre tervezz max., talán addigra nem avul el...

(#10919) brumi1024 válasza B-L-A-C-K (#10912) üzenetére


brumi1024
veterán

A g55 külsőre ez a kicsit gumis tapintású műanyag?

[ Szerkesztve ]

(#10920) Tálydi válasza B-L-A-C-K (#10912) üzenetére


Tálydi
senior tag

BIOs frissítés az egyetlen dolog amit nem próbáltunk még. Hátha...

Eeeeh, what’s up, doc?

(#10921) B-L-A-C-K válasza brumi1024 (#10919) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, és G75-is....touchpad résznél kellemesen puha...

Tálydi: Nem hinném az lesz a megoldás, de vesztenivalód nem nincs vele.

Siriusb: 10 év az elég durva, szerintem szánj rá kevesebbet, és cseréld le 3 éven belül. Nem is buksz annyit rajta, illetve folyamatosan haladsz a korral...

[ Szerkesztve ]

(#10922) Siriusb válasza giigz (#10918) üzenetére


Siriusb
veterán

Jelenleg is ilyen életkorú masina teljesít szolgálatot :)

(#10923) 04ahgy válasza 04ahgy (#10224) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Annak volt igaza, aki az újabbra tippelt. Megkaptam garanciális cserébe a gépemet, egy Acer Aspire TimelineX 3830TG-t, a régi egy 3820TG volt.

Ennek nagyon örülök, szép sötétkék, korrekt a formavilága. i5-2430M, GT540M (2GB DDR3), 4GB DRAM, 750GB Toshiba HDD.
A réginél CPU-ban egyértelműen jobb (i3-380M volt az), és ezen van USB3 is. Prime95 + FurMark alatt töltőről valóban eléggé hangos és melegszik. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10924) Borote válasza giigz (#10918) üzenetére


Borote
addikt

Office jóval tovább is elég lesz :) C2D-nél ma sincs szükség nagyobb teljesítményre irodai alkalmazásokhoz. Egy SSD kell és 3-4GB RAM, azzal bőven el lehet lenni.

(#10923) 04ahgy: mondtam én, hogy Sandy van benne :DDD minőségre rendben van, annak a gépnek a melegedés a problémája. Érdemes lesz gyakran takarítani.

[ Szerkesztve ]

(#10925) M3xx


M3xx
tag

Mekkora szemétség lenne, Laptopszalonnak nyomni egy "Máshol olcsóbb"-at:

szalon

ipon

(#10926) B-L-A-C-K válasza M3xx (#10925) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt most komolyan mondod? ~1000 Ft-tal olcsóbb... :))

(#10927) M3xx válasza B-L-A-C-K (#10926) üzenetére


M3xx
tag

Csak poénból fordult meg a fejemben, nem vetemednék ilyen gyíkságra.... :) Ha ennyire skót lennék, inkább rendelném onnan, minthogy ilyenért jelezzek...

(#10928) Tikakukac válasza Siriusb (#10916) üzenetére


Tikakukac
titán

Őszintén szólva, manapság már olyan masinákat, mint mondjuk a legendás T43 meg T60-T61 sub classból pedig az x200 már nem nagyon gyártanak. Azt mondom 5 év még korrekt, de utána megszavaznék egy cserét. Vagy kisebb periódusokban enyhén használt gépet még mindig sok garival. Így lesz mindig garis géped, kipróbálhatsz újabb modelleket, és nem is buksz rajta csak nagyon minimálisat, mégis mindig új géped van.

Ennyiből én vennék mondjuk egy beragadt készletes T420-at, a T430 annyira engem nem fogott meg. És olcsóért megvan, mert kifutó modell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10929) Chaser válasza M3xx (#10927) üzenetére


Chaser
titán

Akinek nem pénz 1k, adom a számlaszámot, lehet küldeni :DD

Milyenek az új inspironok?

szerk: Most látom valaki 8-10 évre tervezne egy gépet. De jót mosolyogtam:) Az a világ már rég elmúlt...Megkockáztatom a mostani elit business gépek is max 5-6 évig húzzák, ha ugyan húzzák addig.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10930) general


general
addikt

üdv!

Szerintetek mekkora különbség van az i3 2350m (2330m, 23xx stb.), i3 380m (és a többi 3x0m, tehát előző generációs i3) illetve a Sandy alapú B960 procik között sebességben?

munkára, Photoshop és Lightroom, esetleg videóhoz kellene, játék egyáltalán nem.
ez a keret, tehát nem megy drágább proci, ezek közül tudok választani!

köszönöm, ha válaszoltok

(#10931) bencekemence válasza M3xx (#10927) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Én jelezném és megrendelném az iponból ;]

(#10932) M3xx válasza bencekemence (#10931) üzenetére


M3xx
tag

Huhh ez a verzió nem jutott eszembe. Ez már az abszolút g****ég... :D

(#10933) Toma.ma válasza B-L-A-C-K (#10870) üzenetére


Toma.ma
csendes tag

Az miért baj ha egyszer valami bevált és szeretném ha a következő gépem is olyan márkájú lenne??

Ezzel nem azt akarom mondani hogy más márka nem jó csak én ezt preferálom...

(#10934) spyduck válasza Siriusb (#10916) üzenetére


spyduck
nagyúr

Thinkpad, EliteBook, Latitude talán kibírja addig gyönge CPU-val, integrált VGA-val és rendszeres takarítással. Bár nagy mágusnak kell lenni és nagyon kell rá vigyázni, meg keveset használni :D
Mit a kocsiknál itt is vannak kopóalkatrészek. A HDD tuti badsectoros lesz, vagy tönkremegy benne a kalapács, az alaplap pedig tuti elszáll ha megelszik a gép. És akkor szinte ennyi is volt a notesz :D Szóval lehetséges, de nagyon kicsi rá az esély. Arról ne is beszéljünk, hogy a hardver használhatatlan lesz. Próbálj már meg most dolgozni egy 10 éves notebookon ;]

(#10935) B-L-A-C-K válasza Toma.ma (#10933) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mert az a baj úgy mondod ezt hogy semmi tapasztalatod nincs jobb márkákkal, csak azzal az eggyel, és ez tipikus magyar felfogás, de rád bízom mondom a te pénzed...

(#10936) Toma.ma válasza B-L-A-C-K (#10935) üzenetére


Toma.ma
csendes tag

Volt már nálam Hp ,Fujitsu meg Thoshiba is de valahogy nem vágtam magam hanyatt tőlük....

Lenovo éppen még nem de elmegyek és megnézek egyet hátha bejön a márka

Én nem zárkózok el semmitől csak meg kell győzni hogy ez azért jobb mert ennyivel többet tud mint ez .... vagy szebb vagy okosabb .......

(#10937) Tikakukac válasza Toma.ma (#10936) üzenetére


Tikakukac
titán

Milyen HP, milyen Fujitsu, milyen Toshiba stb.

1-2 gép alapján nem tudsz egy márkát leírni, sőt, sok alapján sem, mert minden cég ad el szutyok gépet olcsóért és jobbakat picit drágábban vagy más kategóriában. Ha mondjuk jár a kezedben 100 laptop, ami vegyesen van mindenből, akkor sokkal másabb lenne a megítélésed is.

Az Acerrel a baj a rövid gari, az általában elég gyatra műanyagok, hűtés meg ízlés szerint egyebek. Nagyon-nagyon ritka, hogy egy konkurens ne tudna jobbat felmutatni az ő gépeiknél.

Ha kell a játék akkor Y570 valahol a környéken mozog jó helyről, erős vidkari, korrekt anyagok és 2 év gari.

Mellesleg ajánlok megtekinteni mondjuk egy keményebb Lifebookot vagy Elitebookot. Ha már engem is elcsábítanak, akkor elhiheted, hogy nem szarral gurigáznak a konkurenseknél, igaz utóbbiakat főleg renew programban vagy használtan érdemes megvenni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10938) B-L-A-C-K válasza Toma.ma (#10936) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó rendben, te biztos jobban értesz hozzá mint én/mi akkor, nem is akarlak már lebeszélni, vegyél 1 év garanciás Acert, sok sikert...;)

(#10939) Toma.ma válasza Tikakukac (#10937) üzenetére


Toma.ma
csendes tag

Egy pár darab volt csak a kezemben ! Igazad van rosszul fogalmaztam azok alapján nem vennék olyanokat ! Szét fogok nézni és ki is próbálom már ha tudom, a más márkájú középkategóriájú gépeket

[ Szerkesztve ]

(#10940) Tom1939 válasza bencekemence (#10917) üzenetére


Tom1939
őstag

Arra gondoltam hogy régóta keresek 17,3-as gépet az asszonynak. Jól full hd kijelző, jó minőség kellene dedikált videókártya nélkül. Ugyanis Ő semmire nem használja a videókártyát, csak plusz hő és kisebb élettartam. Nu ez jelenleg egy üres kategória. Nincs ilyen. Ebben az új inspironban sincs... 15,6-ban van (thinkpad) de mióta használta az enyémet 17,3-as kell neki. Pontosabban az én gépem kellene neki csak irigy vagyok :)

(#10941) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

X300, X200, T400s, 2530p, E4300 között vacillálok egy ideje.
- T400s kiesett, mert nem igazán lehet kapni semerre sem + súly/kijelző méret tekintetében ez tetszene a legjobban, de ha lenne akkor se biztos, hogy megfelelő árban
- X300 is kiesett, mert számomra túl gyenge a procija és 1,8"-as vinyó megy bele
- 2530p esetében is kb. hasonló a helyzet, mint az X300-nál
Így marad az X200 (kb. 70k helyben) és az E4300 (kb. 70-100k aprón). A szívem nagyon a Lenovo felé húz, de a Dell-ben meg tetszik, hogy egy picit nagyobb a kijelzője (12,1" < 13,3").
Szerintetek melyiket lenne érdemes?

(#10942) Borote válasza Tom1939 (#10940) üzenetére


Borote
addikt

EZT a gépet nézted már? Sajnos én nem ismerem...

(#10941) Frenky89: x200-ba behet AFFS IPS panel egy 20-asért, ami azért nem kis javulást hoz ;)

(#10943) thomeef válasza Tom1939 (#10940) üzenetére


thomeef
őstag

Egy alternatíva, minőség, 3 év gari stb, de 250k elég combos összeg érte.

(#10942) Borote: asd :DDD

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10944) Borote válasza thomeef (#10943) üzenetére


Borote
addikt

A tükrös kijelzőt leszámítva nem is rossz :)
Cserébe a kontraszt az elképesztően jó, és a színek is szépek :)

(#10945) Tom1939


Tom1939
őstag

Köszönöm a tippet mindkettőtőknek.

Elég erősen gyaníttom hogy ebben is dedikált van. Ami tesztet találtam a szerint van benne (525). És az utódjában is van (640). De elég kevés az infó, lehet hogy rosszul tudom.

Mondjuk a 250k+ is elég barátságtalan :)

Borote (10944) Ja, ha tükrös akkor eleve kizárt. És ott a dedikált amit írtam :(

[ Szerkesztve ]

(#10946) thomeef válasza Tom1939 (#10945) üzenetére


thomeef
őstag

Az iponos verzióban nincs dedikált vga. Az nbc-s tesztben másik verzió van:)

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10947) Tom1939 válasza thomeef (#10946) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm, de én azért ebben nem lennék biztos :) A tisztelt eladók gyakran még azt sem tudják biztosan, hogy egy notebook kijelzője matt vagy fényes (lásd Asus G és N). Szerintem rosszul kapták meg/ írták ki az infót.

(#10948) Frenky89 válasza Borote (#10942) üzenetére


Frenky89
őstag

Mondom én, hogy afelé húz a szívem. :)

(#10949) Dhampir válasza spyduck (#10849) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a választ neked is! :R

(#10950) Siriusb válasza spyduck (#10934) üzenetére


Siriusb
veterán

Most is ilyen idős gépet (ThinkPad) használnak :D Persze már cseréltem benne memóriát és HDD-t.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.