Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#10201) Sickboy25 válasza B-L-A-C-K (#10200) üzenetére


Sickboy25
addikt

látod az előzetes tervem felett vagyok már 40K-val, most meg még tegyek rá 30K-t, az már 70K ez így sok, a pénzforrás apad és építkezés alatt állok... Jól meg kell gondolnom, de nem kell full hd kijelző, majd kap egy monitort, ha annyit kell rajzolnom pár hónap múlva, ahhoz úgyis le kell ülni és nem lehet az ágyból tolni, így egy vékony moncsi még elfér az asztalon...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10202) Chaser válasza B-L-A-C-K (#10200) üzenetére


Chaser
titán

Valami tesztet esetleg tudsz róla adni? Rákerestem itt a típusra de nem sok mindent dobott ki a kereső.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10203) B-L-A-C-K válasza Sickboy25 (#10201) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Megértem, ha monitorra lesz kötve majd, akkor tényleg felesleges. 230 körül amúgy most a sima alap Y580-as is nagyon megéri, vagyis ár/tudás alapon nincs jelenleg jobb a piacon...

Chaser: Pont ezzel a specifikációval én sem találtam tesztet, de itt mindig is ajánlott darab volt, matt kijelző, B960-as proci ami majdnem i3-as szintjén. Viszonylag normális anyagokból összerakott gép. 110-et megér. Viszont ha játékra is kéne 130-ért már van jobb.

[ Szerkesztve ]

(#10204) Chaser válasza B-L-A-C-K (#10203) üzenetére


Chaser
titán

Közben találtam egy ph tesztet i3-mal meg gt520-szal. Hw-eket ismerem, azzal nem voltam tisztában pl milyen a hűtése. 130k körül lenne olyan verzió amiben már GT520 van, de az nem fér bele a keretbe. Szerelhetőségről kellene még valamit találnom, majd menne bele egy SSD valamikor, jó lenne ha optikához nem kéne szétbontanom az egész gépet:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10205) B-L-A-C-K válasza Chaser (#10204) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

130-ért már jóval erősebb GT630-as gépet vehetsz. Viszont ha nem érdekes a játék az SSD-vel sokkal jobban jársz.

(#10206) Chaser válasza B-L-A-C-K (#10205) üzenetére


Chaser
titán

Nem nekem lesz, ismerősnek. Én csak a megbízást kaptam, hogy találjak valamit, mert őt úgyis rábeszélnék valamire ami nem jó:)
De ha már itt vagyok, milyen GT630-as van 130k körül?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10207) Chaser


Chaser
titán

Notebookchecken nézem a vga-kat, és a gt610 meg gt520mx között nem igazán látok különbséget. 48 számoló, 64 bit ddr3, szóval v GT610 v GT630 akkor már. Lehet képlékenyebb lesz a keret, igazából hónap végén kapok rá pénzt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10208) B-L-A-C-K válasza Chaser (#10206) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lenovo G580 (teszt)

Nem nézegettem mostanában a GT610-est, de nem lepődnék meg ha hozzá se nyúltak volna csak átnevezték egyszerűen az 520-ast.

Most nem értelek, előbb írod nem neked lesz hanem egy ismerősödnek, utána meg írod lehet a hónap végén meglesz rá a pénzed...:D

[ Szerkesztve ]

(#10209) Chaser válasza B-L-A-C-K (#10208) üzenetére


Chaser
titán

Kár érte hogy fényes, amúgy tényleg nem lenne rossz.

"igazából hónap végén kapok rá pénzt." Nem azt írtam, hogy nekem lesz meg a pénzem rá:) 110-120k-t beszéltünk, abból hozzam ki a legjobbat. Max 140k amit tud adni, de az hónap végére derül ki amikor is ideadja a pénzt. De ahogy elnézem marad ez a samu, max ha több pénz lesz kitoljuk egy W7-tel.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10210) B-L-A-C-K válasza Chaser (#10209) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja igen fényes, mattban van még jó 130 ezerért, de az minőségi gép inkább, azaz sokkal jobb anyagokból van összerakva, viszont abba gyengébb a vga.

Erre gondoltam.

(#10211) Chaser válasza B-L-A-C-K (#10210) üzenetére


Chaser
titán

Azt nem mondtam, only intel játszik. Eredetileg fuji A531-re gondoltam, de abban meg nincs diszkrét vga. Ez a HP nekem tetszene, elég jó ára is van. Intel verziója meg gondolom drágább diszkrét vga-val.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10212) B-L-A-C-K válasza Chaser (#10211) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A531-es is nagyon jó minőségi gép, azt viszont neked kell eldöntened, hogy a vga a lényeg, vagy a minőség.
Amúgy ilyen 130 ezerért nem fogsz találni olyat amibe erős vga van, matt kijelező, illetve minőségen is ott van...

[ Szerkesztve ]

(#10213) Chaser válasza B-L-A-C-K (#10212) üzenetére


Chaser
titán

Elvárások megvannak, minden szempontnak megfelelő tudom hogy nem lesz, csak ami közelít. A samu azért elég korrekt 110k körül GT610-zel. Kell intel proci, külön vga, matt kijelző, evvan':) Samu szervizelése se olyan vészes, amit pl ideapadoknál nem feltétlen mindig így tapasztalok. Majd megnézem valami multiban, aztán ha nem esik szét a kezem alatt jó lesz az. Ez van amikor mindig azt mondom ha notebookot akarnak venni kérdezzenek engem:D Kicsit kiestem a gyakorlatból az utóbbi fél évben.
Köszönöm a segítséget :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10214) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Ki melyikre szavazna?
Asus X301A vagy a Lenovo IdeaPad Z380G
Válaszotokat előre is köszi!

(#10215) 04ahgy válasza Borote (#10192) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Csak annyi a kérdés, hogy a kettő közül melyiket válasszam, ha egy árban vannak, ezek maradtak az igényeimnek megfelelő szűréseken.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10216) Borote válasza 04ahgy (#10215) üzenetére


Borote
addikt

Én egyiket sem venném meg, így azért nehéz segíteni :B
Bár lehet, hogy rosszul emlékszem, és ezeknek nincs annyira pocsék hűtésük.

(#10217) 04ahgy válasza Borote (#10216) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nos, a kérdés nem az volt, hogy melyiket nem vennéd meg, hanem az, hogy melyik az, amelyik a leírt paraméterek alapján optimálisabb választás, azonos áron? Ha csak ebből a kettőből lehet választani. Nincs más.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10218) Tikakukac válasza 04ahgy (#10217) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyetértek a kollegával, szimplán nem jó gépek, ha mindenképp ezekből kell venned, akkor sorsold ki.
Throttling, elég fapad kijelző, durva melegedés minden esetben. Meg még pár apróság. Ez így nem jó semmiképp.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10219) darvak válasza 04ahgy (#10217) üzenetére


darvak
senior tag

3830 teszt
Jó sok negatívuma van..

"CPU gets Throttled Quickly, Even during Everyday Use (Gaming)
-Placement of Ports
-High-Gloss Screen
-Mediocre Display
-Hot under Heavy Use
-Poor-Quality Speakers
-Non-Removable Battery"

3820 teszt
Talán kevesebb negatívuma van, de no ODD.

"Few Ports, Badly Placed
-Weak Contrast, Few Viewing Angles
-No DVD Drive
-Bulky, Heavy Power Supply"

[ Szerkesztve ]

(#10220) 322


322
csendes tag

Hali,
még mindig tépelődöm a laptopvásárlás ügyében. Az már szinte biztos, hogy kompromisszumot kell kötnöm, vagy árban, vagy minőségben, vagy pedig teljesítmény terén.

Most csak annyit szeretnék kérdezni, hogy a Lenovo IdeaPad S400-zal kapcsolatban valami hasznos infótok lenne? Tudom, elég új gép, szóval nem hiszem, hogy valakinek van tapasztalata, de egy ilyen szintű felhasználásra elegendő lenne?

(Látom, hogy nem matt, de azt hiszem, ez feláldozható :) )

(#10221) Tikakukac válasza 322 (#10220) üzenetére


Tikakukac
titán

Használt Elitebook vagy Thinkpad. Esetleg probook 13"-ban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10222) Chaser válasza darvak (#10219) üzenetére


Chaser
titán

Ez alapján inkább a 2. a kettő közül. Az elég gáz, ha egy akku fixre van építve. Viszont a 2-es játékosnál meg sűrűn kell majd akkut cserélni, mert az akku nem szereti a meleget.
Valóban egyik se jó választás....

szerk: Tikakukac: Én is inkább egy T500-ast ajánlottam volna a delikvensemnek, de sajnos új kell, számlával, és sokan vannak ezzel így.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10223) gar8 válasza foglaltnev (#9982) üzenetére


gar8
tag

A cégtől vásárolta én is Toshibát teljesen korrektek voltak,bár az árból nem engedtek alkudni. :O

(#10224) 04ahgy válasza darvak (#10219) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jó, akkor kicsit több konkrétumot közlök: garis csere alatt van az én eredeti gépem, ami egy 3820TG, i3-380M, 4GB DDR3, HD6550M, 500GB HDD. Cserébe vagy ugyanolyat, vagy egy 3830TG-t kérhetek, újrainduló garral. A másik gép, Acer Aspire 3830TG-2434G75NBB paraméterei: i5-520M, 4GB DDR3, 750GB HDD, GT540M.

Ezért kérdeztem, amit.

A géppel elégedett vagyok, utazás során használom, ahol mindegy a kijelző minősége és a hűtés hangja, hatásfoka, a hosszú üzemidő sokkal fontosabb.
Otthon van normális asztali gépem, normális monitorral.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10225) darvak válasza 04ahgy (#10224) üzenetére


darvak
senior tag

Aham, de a Acer Aspire 3830TG-2434G75NBB-ben nem 2. generációs i5 van i5-520M helyett??? Mert akkor annak jobb az akku ideje (neten nem i5 520M-mel látni ezt a szériát).

(#10226) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Melyik az a legolcsóbb laptop, ami 15" és van rajta sorosport? :B Ha lenne hozzá Win oprendszer az maga lenne a tökély :K

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#10227) DuracL válasza Dhampir (#10190) üzenetére


DuracL
tag

Csak az a dell nem 175k , ill ha igen, akkor hol?? A beszámolót én is olvastam a toshibáról és sokan ajánlották itt ph-n is, ezért nem tudom felfogni, hogy összesen csak 2-3 embert zavart a kijelző és kalibrálás után még ők is el tudták fogadni azt a látványt.. , gyárilag el van b***** hiába állítgattam catalystot, meg win-es kalibrálót :(

(#10228) 04ahgy válasza darvak (#10225) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem, ez még első generációs, Arrandale magos. [link]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10229) ebeline válasza btudos (#10179) üzenetére


ebeline
csendes tag

Találtam egy ilyen tesztet[link]

Mondjuk ez szerintem asztali gépekbe való i5ök vanak összehasonlíta, de gondolom sokban nem változik a prociba integrált HD3000 és HD 4000- a notebookokban sem..

Egyébként tisztázódott a helyzet.

Valószínűleg a Lenovo U310 marad végső befutóként és szeptember 27-e környékén esik be hozzám bevételként a vásárlásra szánt pénz.. így addig tolódik..
( lesz még időm tovább őrlődni, hogy jól választottam-e :( )

(#10230) AxBattler válasza 04ahgy (#10228) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez azért érekes, mert a 30-as végződésűek mind sandy bridge-dzsel szereltek - vagy legalábbis én mindenhol csak ilyet látok.
Ha másért nem, a nagyobb HDD, és az usb3.0 miatt válaszd a 3830TG-t!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10231) darvak válasza 04ahgy (#10228) üzenetére


darvak
senior tag

Ok, ugyanolyan wattórás mind2 gép akkuja, ugyanolyan TDP-s mind2 proci, nagyjából ugyanannyit eszik a 2 vga is (Gt540 +5watt), mind2 gép LED kijelzős, így üzemidő szempontjából nincs különbség közöttük.

MOD:
Ha neked nem 66Wh-s a 3820, akkor válaszd a 3830-at.

[ Szerkesztve ]

(#10232) Segesdy


Segesdy
tag

Helló!! Egyik barátom laptopot akar venni 100-105ezer költőpénze van rá.
Mutatott egy ASUS laptopot, de modntma neki hogy utána járok picit a dolgoknak.

Amire kell a gép: Netezés, filmnézés, zene, játékokra nem igazán,

Mi a véleményetek és mit ajánlanátok ami megéri és nem igazán van vele gubanc.

(#10233) Tikakukac válasza Segesdy (#10232) üzenetére


Tikakukac
titán

Fuji A531 ennyiből megvan. Ezerszer előrébb vagy, mint ezzel az Asussal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10234) Chaser válasza Segesdy (#10232) üzenetére


Chaser
titán

Ha belefér 110 akkor inkább ez, lehet máshol olcsóbb is:

Samsung NP300E5X-T01HU 15,6"/Intel B960 2,2GHz/4GB/750GB/GT610/DVD író/Ezüst notebook

Matt kijelző, +250GB hdd, jóval erősebb cpu, lekapcsolható külső vga + HD3000, és még 3 nap pixelgar is van rajta. Simán megéri azt a kis felárat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10235) B-L-A-C-K válasza Segesdy (#10232) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Előttem szólóknak a véleményét én is adom, hogy felejtős....

(#10236) Segesdy


Segesdy
tag

Asus-t én sem ajánlanám neki, amikor én vettem gépet eléggé lelettel osztva, plusz a dell is és az acer is. Még valami ajánlat ami megéri? Samsungot nem találom.

(#10237) Segesdy


Segesdy
tag

Lenovo AMD
Lenovo INTEL

Ezekről vélemény? vagy a másikak jobbak?
Azért mutatom ezeket mert nekem is lenovom van és teljesen jó. persze za magasabb árkategória volt, lehet h ebben más gép sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#10238) Tikakukac válasza Segesdy (#10237) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennyiből a legjobb amiket már kiraktunk. A Fuji 3 év garival van és messze a legminőségibb 110k-ért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10239) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sziasztok!

Hugomnak szeretnék egy gépet venni. Csak alap dolgokra kell. (azért HD filmek ne akadjanak...). Talán üzemidő legyen kicsit jobb az átlagnál. Nagyobb netbook, vagy kisebb noti tökéletes lenne. ilyen 13'' körülire gondoltam. Nem feltétlenül kell nőiesnek lennie, de ha van más alternatíva akkor nem egy szögletes lenovot akarok neki (de ez a szempont a legutolsó, ha ilyen van jó árban akkor ezt kapja) mivel semmi komoly nem kell bele, így árban is a lehető legolcsóbb, max 125öt áldoznék rá.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#10240) fabika


fabika
tag

Sziasztok!

Max 150K-ért keresek laptopot netezésre, filmnézésre. Semmi játék. A lényeg hogy minél jobb minőségű legyen.
Legalább 15 colos képernyő (17 lenne a legjobb), DVD író fontos.

Az ajánlásokat előre is köszönöm.

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

(#10241) Tikakukac válasza MCGaiwer (#10239) üzenetére


Tikakukac
titán

Ekkora méretben ennyiért Thinkpad Edge van és kész. Használtban 6 hónap garival már akasztható pár gép.

fabika: 17" ennyiért nincs. Minőségben Fuji A532 és Probook ajánlott.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10242) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Ki melyikre szavazna?
Asus X301A vagy a Lenovo IdeaPad Z380G
Válaszotokat előre is köszi!

(#10243) Segesdy válasza Tikakukac (#10233) üzenetére


Segesdy
tag

Minőségre megfelelő, mármint kép, strapabíró, nem olvad szét huzamosabb használat után?!

(#10244) Edorn


Edorn
aktív tag

Munkához keresek (weboldal programozás/programozás, kis photoshoppolás, játék[LoL, WoT, talán GW2]) laptopot
.
Elég sokmindent szoktam egyszerre futtatni, így terhelném rendesen (több böngésző egyszerre jó sok oldallal, excel, photoshop vagy gimp, biztonsági mentések, skype, dropbox, programozáshoz szerkesztő (phpEdit, vagy Microsoft Visual Studio) + zenehallgatás)

(Visual Studio-ról le tudok mondani, illetve a Photoshop-ot is meg tudom oldani másik gépen, bár nagyon jó lenne, ha menne a laptopon rendesen)

Memória 2GB, de inkább több kellene bele.
Windows 7 64bit kellene rá.

Hurcolászás: minden nap munkába, aztán haza. Mindkét helyen fix helyre le lenne téve és usb-s billentyűzettel, egérrel és asztali monitorral lenne használva.

Ár: bruttó 150.000 alatt jó lenne, ha kijönne...

Tudnátok ajánlani valami jót?

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#10245) Tikakukac válasza ZolikaE46 (#10242) üzenetére


Tikakukac
titán

A linkek mögött legyen a Fuji A532 meg mondjuk egy 4535 vagy 4530 Probook és akkor máris jobbak leszünk.

Segesdy: A belinkelt Asusnál csak jobb lehet...

Edorn: ilyen van, i5 Ivy procival, az elég lesz ennyi mindenre is. De oprendszerestól húzós lesz jó és erős gépet találni ennyiért.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10246) wiggen123 válasza bugizozi (#10226) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Jobban jársz egy átalakító kábellel.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#10247) hcl válasza bugizozi (#10226) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Albacomp D4V :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10248) MCGaiwer válasza Tikakukac (#10241) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ha nagyobb van ennyiért az se gond ^^

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#10249) Chaser válasza Segesdy (#10236) üzenetére


Chaser
titán

Ez a samu, van több színben és felszereltséggel. Ha külön vga nem fontos akkor A531.

szerk: Van róla ph-s teszt i3 procival, ennél melegedés is kisebb lesz.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10250) Tikakukac válasza MCGaiwer (#10248) üzenetére


Tikakukac
titán

A531 Fuji és Samu NP300 van ennyiből, ha bejön a 15" is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.