Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#11451) scuderia válasza darvak (#11447) üzenetére


scuderia
csendes tag

Nekem a jatek kimerul par strategia gameban, meg World of Tanksban. Asus-t nem szeretnek meg 1x venni, most is az van. Pontosan a garancia utan 1 nappal elromlott, csak csalas reven tudtam ervenyesiteni a garanciat. Igaz, hogy csak egy konzumer laptop es olcso volt, de akkor is.

Ar-ertek aranyban milyen szint a linkelt Thinkpad T530?

Koszonom, hogy leirtad a velemenyed! :)

(#11452) Chaser válasza Richard! (#11448) üzenetére


Chaser
titán

Jó a T400, de olcsóbban is kaphatsz akár aprón is mástól. Vagy pl HP6930p is egy igen jó gép. Újban meg A531 ha találsz még, de az valamivel 100k fölött van. Viszont 3 év gar, matt kijelző, jól összerakott gép. Hordozni jobb a 14". De 12-t még jobb:) Ha neked elég a mérete. Szóval akár x200-at is vehetsz, az is egy nagyon jó gép csak nehéz találni mostanában. Vagy Dell E4300 13"-ban, hirtelen ennyi ami eszembe jut. Ha mindenképp 15-ös kell akkor még T500 amit mondanék, v valamelyik elitebook, lehetőség szerint only intel vga-val, azok jobban bírják. Vagy olcsóbban egy T61, T60 ha elég a hw-ük. Utóbbi azon ritka gépek közé tartozik amiben IPS kijelző van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11453) mutyi válasza Tikakukac (#11450) üzenetére


mutyi
őstag

250-300 körül kellene bruttóban. Nézem,hogy full hd-s azért elég kevés van, nem ragaszkodom hozzá,annál szerintem fontosabb lehet egy jó ips panel.

(#11454) Chaser válasza mutyi (#11453) üzenetére


Chaser
titán

De nincs IPS panel ilyen kategóriában. Vmelyik újabb HP W-ben lehet, annak olyan is az ára. Lenovo Y580 FHD panellal megvan 300k-ból i7-tel, W7-tel, tisztességes vga-val, asszem még a billzete is backlit. Vagy vmilyen dellt keress. Nem tudom xps.ekből mi a választék, esetleg latitude-ből ha nem fontos a játék.
IPS van pl x220 egyes modelljeiben, v x230-ban is ha létezik olyan, meg lenovo tabletekben. De ezek 12-12.5" 1280-as v HD felbontással.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11455) mutyi válasza Chaser (#11454) üzenetére


mutyi
őstag

Úgy látom el kell felejteni az IPS panelt meg akár a full hd felbontást is.
Totál nincs megkötés mire kell,őszintén szólva költség miatt kell havernak.
Néztem,hogy kiadták az Asus Zenbookot is 15,6-osban,de még nem lehet kapni,mert az ütős lehet.
Samsung 9-es széria meg már drága azért 360-ért.

(#11456) Chaser válasza mutyi (#11455) üzenetére


Chaser
titán

IPS-t igen ha 15"-ban gondolkodsz. FHD-t viszont nem, ott vannak azért alternatívák. Ez az Y580 sztem igen korrekt, biztosan találsz róla nemzetközi teszteket, de nem lepne meg ha többnek lenne akár ph-ról is ilyen:) De mondom ott van még dell XPS és Latitude. Ezeknél a gar is több, és nagy eséllyel helyszíni aminek nem igazán van párja más gyártónál Mo-n. Latitudenél biztos az, adott XPS-t meg kell nézni. Az se ritka hogy alapból 4 év van Latitudere. Dell FHD kijelzőket mindenhol dicsérik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11457) darvak válasza scuderia (#11451) üzenetére


darvak
senior tag

Játék nélkül lehetne jobb gépet is találni.
pl 8560

De mivel a multimédiás gépeket kizárod, és gyengébb vga sem igazán jó a WOT-nak, így szerintem egész jó.
más proci, t530 teszt

(#11458) ktommy91 válasza mutyi (#11455) üzenetére


ktommy91
addikt

Ha 320k még belefér akkor ez elég korrekt: HP Elitebook 8560w Bár "csak" WVA panel van benne, de gyönyörű a képe. Egyedül a billentyűzet világítás hiányzik belőle(nekem...).

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#11459) Mottie válasza scuderia (#11451) üzenetére


Mottie
őstag

Viszonyításképpen WoT nálam 30-40 FPS-sel megy teljesen fullos grafikán :) Furcsa az előző gép után hogy fújja a szél a fűszálakat mellettem :D

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#11460) darvak válasza scuderia (#11451) üzenetére


darvak
senior tag

Vagy a legjobb ár/érték arányú gép Ktommy91 Elitebook-ja lehet :R

Ez nagyon állat :C

8560W teszt

MOD: (#11462) Borote

Akkor már nincs is? Túl szép volt :O

[ Szerkesztve ]

(#11461) Chaser válasza ktommy91 (#11458) üzenetére


Chaser
titán

NBS és renew program, ezt már elfelejtettem :B Jól látom hogy piros trackpointja van :F Ha tényleg MVA v IPS van benne - előbbi sztem amúggy jobb - átcsábulok a HP-hoz majd ha komolyabb gép kell:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11462) Borote válasza ktommy91 (#11458) üzenetére


Borote
addikt

Elfogytam a DreamColor EliteBookok :(
350k-ért már van VAIO S15 fHD IPS panellal :)

(#11461) Chaser: az elmúlt 2 hónap során vagy 10x linkeltem :DDD 360-370k-ért volt 8560w, i7-tel, Quadro 1-2000M-mel, és fHD DreamColor IPS kijelzővel :)

[ Szerkesztve ]

(#11463) scuderia válasza darvak (#11460) üzenetére


scuderia
csendes tag

Hat ktommy91 elitebookja tenyleg szenzacios, es az ara is az. Csak a kerdes, hogy ki e szallitanak Szlovakiaba, es meg e lehetne oldani az afa nelkuli szamlazast.

Amugy a multimedias notik miert olcsobbak az uzleti gepeknel ugyanakkora teljesitmeny eseten?

(#11464) ktommy91 válasza Chaser (#11461) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem piros, hanem narancssárga mint a felirat a hátulján. Elég faszás ez a philips WVA panel, főleg a notebookcheck-es ICC-vel. Én anno Spyduck-tól intéztem i7-tel, nyáron kicsit meleg volt a burkolat de hibája azon kívül nincs. A múlthéten került bele egy OCZ vertex 3 és egy kis RAM... majdnem magam alá csináltam amikor felkerült rá a PS.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#11465) darvak válasza scuderia (#11463) üzenetére


darvak
senior tag

Mert nincs olyan anyaghasználatuk, merevítésük, minőségük szervízük, garanciájuk, tesztelésük, support stb., mint a komoly üzleti gépeknek.

Lehet,h már el is fogytak :O

[ Szerkesztve ]

(#11466) Chaser válasza Borote (#11462) üzenetére


Chaser
titán

De ez a fentebbi dreamcolor v nem?
Vaiot- sztem ne... :N

szerk: Hát nézve a notebookchek tesztet ez csak jó minőségű TN, ahogy audi100td mondta előbb a TP topikban :U

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11467) darvak válasza scuderia (#11463) üzenetére


darvak
senior tag

Érdeklődj, honlapon sajna nem látni.

Dreamcolor kijelzővel nincs, de ez a WVA kijelzős változat is több mint jóó.

(#11468) Fishor válasza Tikakukac (#11429) üzenetére


Fishor
senior tag

Szerencsére nem annyira a kereten van a hangsúly, az mondjam azt ez a G55 ára számomra (most 417700) hanem tényleg inkább az, hogy fölöslegesen nem akarom a legdrágább gépet venni, ha elég egy 200000-es is a céljaimra. Jó gépet akarok de mivel 70%ban netezésre, 25%-ban filmnézésre használom, így nem biztos hogy szükségem van ekkora tűzerőre. Van már asztali gépem, ez inkább olyan kiegészítő gép lenne (habár a mostani asztalimtól jobbak ezek szerintem). Utólagos ssd nek nem nagyon van helye a gépekben (vinyo helyére mehetne) ahogy én tudom, linkeltetek már egy ilyen alternatívát amivel megoldható, de jobb szeretnék egy olyan gépet ami teljesen egyben van és nem valami tákolt cucc.

Üdv: Fishor

(#11469) thomeef válasza Fishor (#11468) üzenetére


thomeef
őstag

A legtöbb 17,3"-as notiban 2 HHD hely van, ha SSD+HDD megoldást akarsz HDD caddy nélkül akkor azokat nézegesd :)

Ha 15,6" akkor HDD+msata ssd, kicsit drágábbak/lassabbak mint a hagyomás méretű ssd, de már lehet kapni egész jókat.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#11470) darvak válasza Fishor (#11468) üzenetére


darvak
senior tag

Azt kéne megfogalamzni, h a "ritkán játszani" pontosan mit takar, mivel ettől függ a gpu.

Milyen játékot, milyen beállításokkal :F

[ Szerkesztve ]

(#11471) Fishor válasza Mottie (#11430) üzenetére


Fishor
senior tag

Ez egész jónak tűnik, csak annyi vele még a bajom, hogy lehetőleg matt kijelzőset szeretnék, vagy ennek nincs oylan nagy jelentősége?
Azt csak lesem hogy geeforce 660 as van benne videokari ami a g55ben is, tudtommal elég jó kártya ez. És a többi rész is elég jónak tűnik.

Üdv: Fishor

(#11472) Tikakukac válasza Fishor (#11471) üzenetére


Tikakukac
titán

Y580 tudtommal fényes mind. Engem zavarna, téged lehet, hogy nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11473) scuderia válasza darvak (#11467) üzenetére


scuderia
csendes tag

A notit meg tudnam rendelni notebookstore boltban is pl. Gyorben az onlineshopban lathato aron? Koszi

(#11474) darvak válasza scuderia (#11473) üzenetére


darvak
senior tag

Biztos, csak Pesten van a gép, ugye átpostázzák Győrbe.

(#11475) Zimmi91 válasza scuderia (#11473) üzenetére


Zimmi91
addikt

Igen megtudod rendelni, ha aznap 12ig megrendeled akkor másnap délután már át is veheted a boltban vagy kiszállítják neked! Én is így rendeltem meg a Lenovo G580GH-t! Korrektek és jó fejek itt Győrben!

" Just remember Manchester is RED! "

(#11476) Borote válasza Chaser (#11466) üzenetére


Borote
addikt

Nem DreamColor - ha az lenne, akkor írták volna :) És csak a DreamColor az IPS, ami WVA, az csak jobb minőségű TN. EB-nél ha jól tudom, az IPS-t UWVA betekintéssel jellemzik (ez a DC).

(#11477) Chaser: DreamColor ritka nálunk, mint a fehér holló :(

[ Szerkesztve ]

(#11477) Chaser válasza Borote (#11476) üzenetére


Chaser
titán

Közben felhomályosítottak, pedig jó lett volna...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11478) darvak válasza Chaser (#11477) üzenetére


darvak
senior tag

Ez a kijelző még így is jó. :U

(#11479) Szoszo94 válasza Tikakukac (#11450) üzenetére


Szoszo94
őstag

170k, főként játékra, de nem ez a kérdés :D Engem az érdekelne, hogy minőség, megbízhatóság szempontjából milyen? Mert ennyi pénzért nincs nagyon más alternatíva és tetszik is a gép (ízlések és pofonok).

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#11480) darvak válasza Szoszo94 (#11479) üzenetére


darvak
senior tag

teszt
teszt 2

Használtan 170?

[ Szerkesztve ]

(#11481) Szoszo94 válasza darvak (#11480) üzenetére


Szoszo94
őstag

Prohardvert olvastam, meg még egy magyart, az angolt gyors átbogarászom :) igazából vélemények lennének jók olyanoktól, akik hosszabb távon használtak ilyet :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#11482) Axel pRo


Axel pRo
aktív tag

Amúgy a véleményetek szerint, meddig lesz "naprakész" a Lenovo G580 :F Mondjuk, most megvettem de csak egy év múlva megyek egyetemre. Jó azért egy év alatt nem lesz elavult technika, de két max három év után érdemes váltani nem?

"Cogito ergo Sum."

(#11483) Szoszo94 válasza darvak (#11480) üzenetére


Szoszo94
őstag

Igen, használtan.
Előzőt már nem tudtam szerkeszteni.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#11484) Borote válasza Szoszo94 (#11481) üzenetére


Borote
addikt

Én úgy tudom, hogy a GX660-as korrektre sikeredett. Hűtését is eltalálták, és ha lekapcsolod a karácsonyfa világítást róla, akkor elfogadhatóan is néz ki :)
A hozzászólások között is találsz róla infót, illetve az MSI topicban is írtak róla.
Én is majdnem azt vettem annó :D a garancia tántorított el...

(#11485) thomeef


thomeef
őstag

Dell inspiron 7720 cpu/gpu max hőfokok:

2 óra diablo 3 után 70fok
2 óra s.t.a.l.k.e.r call of pripyat 80fok

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#11486) Chaser válasza darvak (#11478) üzenetére


Chaser
titán

Csak nem nekem:) :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11487) darvak válasza Chaser (#11486) üzenetére


darvak
senior tag

Akkor asztali monitor:)

(#11488) Szoszo94 válasza Borote (#11484) üzenetére


Szoszo94
őstag

Akkor már csak el kéne érte mennem :) Gari miért? Kevés volt? Erre elvileg még egy hét gari van :D

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#11489) Fishor válasza thomeef (#11469) üzenetére


Fishor
senior tag

Most ebben msata van vagy sata ssd? Ez tényleg olyan jó gép mint hiszem vagy van jobb ajánlat jobb áron?
[link]

Üdv: Fishor

(#11490) Chaser válasza darvak (#11487) üzenetére


Chaser
titán

Nem, akkor marad a T60 IPS:) Pedig azt hittem megtaláltam az utódját. bár azért a notebookchecken nem épp halknak hozták ki és vga sem lekapcsolható, ezek is fontosak az IPS mellett. De együtt tudtam volna élni ezekkel ha IPS, így hogy csak TN nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11491) premete válasza Chaser (#11452) üzenetére


premete
veterán

Hordozni biztos, hogy még jobb a 13.3"-os E4300-as, 100-ért már garis, szépet lehet kapni. Éppen tegnap próbáltam ki egy ilyenen egy fullhd-s blueray filmet, úgy vitte, mint foki a lábtörlőt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11492) thomeef válasza Fishor (#11489) üzenetére


thomeef
őstag

Megéri, de nem 417k-ért, árkategóriájában a legjobb gamer laptop az alapverzió 310k körüli árral.
A G55-ben msata ssd van, mivel csak 1 teljes értékű hdd foglalat van benne. Szerintem vedd meg az alap verziót, 310k-ért , és vegyél bele egy jó minőségű msata ssd-t, így max 350k-ból kijössz, és van egy baromi jó géped:)

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#11493) Chaser válasza premete (#11491) üzenetére


Chaser
titán

Hogyne vinné, még az én elavult hw-es T60-am is viszi ezeket kis trükkel. A 4300-ban meg dxva-s intel 4500 van, meg esetenként elég erős cpu is.
De azért hordozni jobb egy x200-at, meg egyéb területeken is jobb. Viszont van olyan akinek az már kicsi, ezért mondtam a 4300-at is. Attól hogy sokkal jobb az x200 még a dell is vállalható. 100-ért már x200 is van garral, sőt alatta is. Ki kell fogni. A 4300-asok olcsóbban mennek.

szerk: De dellből is van 12-es, talán E4200 néven?:) Azt nem nagyon ismerem, mintha a hdd nem 2.5" lenne benne, de lehet csak rosszul emlékszem.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11494) darvak válasza Fishor (#11489) üzenetére


darvak
senior tag

Elvileg msata slot van a G55-ben.
DE akkor már
g55

Window-t + msata-t tudsz bele venni ~ 60-65-ért.

MOD:

msata teszt

[ Szerkesztve ]

(#11495) Fishor válasza thomeef (#11492) üzenetére


Fishor
senior tag

Akkor az még se olyan jó ha msata an benne? Mi a különbésg?

(#11496) Tikakukac válasza Szoszo94 (#11479) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennyiért újonnan nem kapsz erősebbet. A minőség, megbízhatóság relatív, a billzete egy hulladék valóban, ez tuti. Gondolom gari nem sok akad már rá és kérdés ki szervizel éppen MSI-t és mennyire jó az ellátottság.

Axel pRo: Minden attól függ, mit akarsz majd csinálni. Én a 2,5 éves gépem mellé megvettem egy 3,5 évest, mert egyetemhez 15,6"-os gépet hurcolászni nem móka, és időm játszani sincs, így full felesleges. Olcsóért kis gép kell, és lesz örömbódottá. Órán játszani meg butaság, plusz sok tanár allergiás rá, otthonra meg legyen asztali, felesleges pénzköltés oda venni gémernotit.

Fishor: A boltban mindenfélét mondanak, általában hülyeséget, így boltban lerakjuk a pénzt és távozunk, beszélgetni a panelban is jobb a nénikkel.
Vagy külső keretbe szoktuk rakni a dvd író helyére, vagy a hdd helyére. És maradt még az mSata ami egy picit kisebb, egy picit lassabb, de legalább befér mindenféle cserebere nélkül (már ha van csatlakozó helye).

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11497) Fishor válasza thomeef (#11492) üzenetére


Fishor
senior tag

A boltban amikor kérdeztem lehet-e bele ssd-t rakni az volt a válasz hogy nem lehet csak a vinyó helyére. Nem tudom mi a különbésg. H a ilyen msatast belerakatnék, akkor az benne van a gépben, szóval az nem ilyen külső vonyóféleség (nem tudom pontosan mi a különbség az msata meg sima közt).

(#11498) Axel pRo válasza Tikakukac (#11496) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Értem, nem áll szándékomban órán játszani, nem erre gondoltam ;] meg amivel én játszom azok többnyire 5-6 éves játékok... Hanem arra gondoltam, hogy hardver szinten két év múlva mennyire lesz elavult ez a B960+GT630 kompozíció?

"Cogito ergo Sum."

(#11499) Fishor válasza darvak (#11494) üzenetére


Fishor
senior tag

EZ volt az első kiszemeltem. De ha ezt venném lehet hogy msatat se vennék bele. Ezzel csak a viszonylag kis vinyo a bajom, meg hogy nem adnak hozzá se táskát se egeret.

(#11500) Tikakukac válasza Axel pRo (#11498) üzenetére


Tikakukac
titán

Elavulásra én nem tudok mértékegységet, játékok még fognak futkosni alacsonyabb beállításokon, netre meg ilyenekre már ez a konfig is sok x év múlva is.

Fishor: táska és egér ne döntsön gépvásárlásnál, hacsak nem valami akció van.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.