Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#10401) togeti


togeti
tag

#10364 Erre valaki ötlet?Fujitsu Lifebook S751?Acer TravelMate B113?

(#10402) Tikakukac válasza togeti (#10401) üzenetére


Tikakukac
titán

Az IPS itt a buktató. Mint kiderült elég sok bolt írt IPS-t Thinkpadre, amikben nem is az volt. A választék újonnan ennyi pénzből pedig nagyon-nagyon szűkös. Ha nem kell az IPS akkor kicsit előrébb vagyunk. Bár azért még innen is az alsóbb részben turkálunk. Ha ezt feladod akkor T420/esetleg T430 valahogy beleférhet, visítva.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10403) togeti válasza Tikakukac (#10402) üzenetére


togeti
tag

A matt a lényeg, vagyis a fényesben is van ahol megoldják, hogy ne tükör legyen. Tn-esek is jók lesznek csak minőségi legyen és min 720p felbontást tudjon.

(#10404) Tikakukac válasza togeti (#10403) üzenetére


Tikakukac
titán

Antireflex réteges, fényes paneles TN kijelző sem sok van, IPS meg hujujuj. Biztos van olyan ami kevésbé tükör, de az igazi az utóbbi, amint tudom elhozom a csodakijelzőt én is kedves fórumtársunktól, és megmutatom milyen a tutiság.

Usanotebook árul 1 darab piros pixellel egy T420-at, pont 250k-ért. Abban akad dedikált kari is, meg minden földi jó. Ha ez így korrekt akkor vihető. Igaz, si modell, abban talán nincs roll-cage.

Igen, jól emlékeztem, alaplap körül van, fedlapnál nincs.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10405) spyduck válasza M3xx (#10396) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kinyomozom ;)

(#10406) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok!

Köszönök minden segítséget azoknak akik segítettek a megfelelő Laptop kiválasztásában és , hogy legyen kis öröm itt az élményindexem ! :) :C :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10407) bencekemence


bencekemence
csendes tag

Az Optimus technológiával le is lehet tiltani videokártyát vagy csak az automatikus váltásokra képes? Mert napközben munkára/filmnézésre elég a HD4000, csak játékra kellene a kis bömbi.

Fullhd nem zavaró ilyen pici monitor méreten ? Tudom, hogy nagyon jó a panel (majdnem lefedi a teljes sRGB színteret, ráadásul a notebookchecken fent van egy kalibrált színprofil is!)

Windows7 minden képen kell nekem + SSDvel már 280 ezernél fogok járni, és fullhds win7es i5-ös gép + SSD az 300 ezer forint lenne, ami már elgondolkoztató különbség.

[ Szerkesztve ]

(#10408) B-L-A-C-K válasza MaxxDamage (#10406) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Te is az élmény indexel játszol? :)

(#10409) MaxxDamage válasza B-L-A-C-K (#10408) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kénytelen voltam lefuttatni mikor megjött az mSata SSD -m, hogy milyen a "teljesítménye" :DD

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10410) premete válasza MaxxDamage (#10409) üzenetére


premete
veterán

Tedd fel a w8-at, majd jól lexarozza a konfigodat. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10411) 322 válasza Tikakukac (#10221) üzenetére


322
csendes tag

Hát, a használt nem igen játszik... Maximum egy jóárasított vagy refurbished gép garival és minden tartozékkal, de olyat most nem találok HardverAprón :(

Jelenleg így néz ki a listám (az újakból):
Dell L. E5420
HP ProBook 4330s
Fujitsu SH531

Nem tudom, ezek közül ki melyiket választaná, légyszi segítsetek! :)

(Feltételeim és hogy mire lenne használva: ITT)

(#10412) MaxxDamage válasza premete (#10410) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Bőven elég a Win 7 Prof. 64bit , (mivel ez megvan eredetibe) biztos nem hajigálom a pénzt "feleslegesen" elégvolt 300k-t kidobni notira :W , de azért Thanks ! :)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10413) icons válasza premete (#10410) üzenetére


icons
addikt

Ismerős a dolog:D Win7nél kb minden maxon volt, win8 szerint még az Agility 3as SSDm is egy bóvli szar:D

(#10414) Brownn


Brownn
tag

Sziasztok
Van egy új lenovo g580gh és kellene egy kis segítség vele kapcsolatban. (remélem jó helyre írom a hsz-t)
Szóval h van beállítva az akkumulátorotok? Mutatnátok róla egy képet? Hogy kell beállítani h mondjuk 8% merültségnél értesítsen és 5%nál kapcsoljon ki, valamint h ne csontra töltse fel az aksit hanem mondjuk 80%-ig (hogy az akkumulátor élettartama minnél hosszab legyen)??:O
És még azt akarom kérdezni, h mondjuk az NFS Carbon beszaggat, néha néha. Azt hol tudom beállítani, hogy melyik VGA- részesítse előnybe a proginál?

(#10415) zala13


zala13
csendes tag

Sziasztok

Notebookot keresek max 180e-ig. Munkához és tanuláshoz is használnám. Munka: főleg irodai alkalmazások, idönként videó konvertálás, photoshop. Iskola: hálózatmérnök szak. Néha játszanék is, de ebből a szempontból nem nagyok az igényeim. Ezt a három notebookot néztem ki:
[link]
[link]
[link]

A Fujitsu esetében mindenképpen bővíteném a garanciát 1 évvel, így nagyjából egy árban lennének. Az érdekelne, hogy a hp és a fujitsu között mi a különbség összeszerelés, hűtés és garancia szempontjából? Illetve a két hp között teljesítményben? Esetleg van-e más alternatíva? Fontos, hogy masszív legyen a gép az árkategóriához mérten és a matt kijelző is. Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

(#10416) runner 125 válasza zala13 (#10415) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jókat néztél ki.

A Fujitsu-nak szervizgaranciája van, ami annyit takar, h probléma esetén be kell vinned valamelyik várási átvevőhelyre (lista itt), ahonnan továbbítani fogják a pesti szervizbe.
HP-nál ez futárral van megoldva.

Viszont az új iHD4000 teljesítménye nagyon meggyőző. Általad említett célokra szvsz elég.
Nézd meg őket élőben is, mindkettő jól összerakott gép, mellé nem nyúlsz egyikkel sem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10417) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Édesanyámnak keresek laptopot 100k körül. Semmi extra felhasználás nem lenne, csak office és levelezés. Fontos lenne, hogy 15 colos legyen
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#10418) runner 125 válasza zenwalk (#10417) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lenovo G570, A531 - 105k-ért, 3 év garral ez nem kicsit best buy. 4gb-s modult bele és startra kész.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10419) zenwalk válasza runner 125 (#10418) üzenetére


zenwalk
senior tag

Köszönöm szépen.

(#10420) darvak válasza alfa20 (#10398) üzenetére


darvak
senior tag

Haaj!

Thinkpadet 1 év gari miatt ki is húzhatod.
c855-l750 helyett jobb lenne L850, tudom a dedikált gpu-neked nem kell.
L850-11D

AH531 nem rossz gép, ha nem zavar, h ujjlenyomat-mágnes.Sajna neki is rossz a hangszórója, mint az A531-nek.
160-ért kaphatnál win7-tel i3-mas matt kijelzős és burkolatú A532-t, vagy A531-t (Iponba 25-ért van win7).
135-ért B960-as procival van már A531.

Probookok nincsenek újban oprendszerrel ennyiért.

Samsungot ezekhez mérten szerintem ne.

üdv

(#10411) 322

E5420,amit írtál!! Nincs benne USB 3.0 , de kb ennyi, azon kívül neked tökéletes lesz!
teszt

[ Szerkesztve ]

(#10421) fogtunder válasza darvak (#10420) üzenetére


fogtunder
nagyúr

usb 3 meg expresscarddal megvan pár ezer forintból és nem is lóg ki.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#10422) darvak válasza fogtunder (#10421) üzenetére


darvak
senior tag

Tényleg már nem probléma az sem :C

(#10423) varesz11


varesz11
tag

Összességében melyik éri meg szerintetek jobban:
Lenovo g570gl

Lenovo g580gh

A g580 mellett szól az erősebb videokártya, a proci kb azonos, de egy kicsit az i3 felé billen a mérleg. Árban pedig azt kell tudni, hogy részletre venném és így az edigital-os 0%-os thm-es ár kb. egy jó 20000 forinttal drágább lenne.
Ilyen mindenes gépnek szánnám, egy kis netezés, egy kis filmezés, esetleg grafikai dolgok is és valamennyi játék.
Az érdekelne, hogy időtállóság és ár/érték szempontjából melyik az, amelyik jobb? És hogy megéri e azt a plusz pénzt a g580?

:R

(#10424) B-L-A-C-K válasza varesz11 (#10423) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

B960-as proci majdnem i3-assal van 1szinten, szóval ha játékra is kell egyértelmű G580-as.

(#10425) varesz11 válasza B-L-A-C-K (#10424) üzenetére


varesz11
tag

Igazából a játék nem a legfontosabb. Van xboxom és azon tudok játszani, szóval nem halok bele ha nem futnak a legújabb gamek. Így kérdezem, hogy hosszabb távon melyik éri meg jobban. Még hol vehetném hasznát az erősebb videokarinak? És hogy a hd3000 hogy teljesít az ilyen alap dolgokban?

(#10426) B-L-A-C-K válasza varesz11 (#10425) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Átlagos felhasználásra bőven elég, nekem is ilyen van az egyik notimban, viszont ha nem kell nagy dolgokra, játszani se ezen fogsz, illetve hosszú távon tervezel, akkor inkább a minőségre lenne érdemes rámenni. 130 körül pedig most ez a best ilyen szempontból:

HP ProBook 4535s + Ajándék HP táska

(#10427) runner 125 válasza fogtunder (#10421) üzenetére


runner 125
nagyúr

..rendeltem ebay-ről egy olyan kütyüt, talán a jövő héten megkapom, kíváncsi leszek rá.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10428) Tikakukac válasza varesz11 (#10423) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem kell játék akkor a tuti vétel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10429) Shadowduet


Shadowduet
tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm kérdését továbbítom, íme:

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy a hónap végén készülök venni egy notebookot. A keret 125.000 Ft. de plusz-mínusz pár ezer forint belefér még.
Jó lenne ha futna rajta a CS:GO, Minecraft, Left For Dead 2, és ha netalán meglehetne oldani akkor a GTA IV, de egyébként átlag felhasználásra szeretném.
A teljesítmény fontosabb számomra a design-nál.

Segítségeteket előre is Köszönöm.

(#10430) darvak válasza runner 125 (#10427) üzenetére


darvak
senior tag

Természetesen USB 2.0-nál nagyobb, 3.0-nál pedig alacsonyabb lesz a sebessége.

Ilyet olvastam, amit nyilván mindenki magától is sejt :) :

"Our lab tests show that the ExpressCard bottleneck prevents USB 3.0 devices from transferring data as quickly as they would if they were connected to a native USB 3.0 port on a new laptop."

Tiéd is táppal jön?

(#10429) Shadowduet

Lenovo G580 lásd pár hsz-szel korábban!!

[ Szerkesztve ]

(#10431) bencekemence válasza Shadowduet (#10429) üzenetére


bencekemence
csendes tag

G580 [link]

(#10432) runner 125 válasza darvak (#10430) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem, ez táp nélküli. Ez az.
Itt hardveraprón láttam Prof gépét egy ilyen kütyüvel, ő ezt írta priviben:

"Kingston ultimate G2mel 77 MB/s az írás és 107 MB/s az olvasás"

Ha, ennyit tudni fog, nekem már ok.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10433) Borote válasza bencekemence (#10407) üzenetére


Borote
addikt

Mit értesz letiltás alatt? Van pár gép, ahol bios-ban kikapcsolható, és akkor tényleg zéró feszt kap, de ez a ritkább. Ha nem szeretnéd, hogy menjen a GPU, akkor nem is fog.
Nekem 12,1"-on van 1400x1050 - egy cseppet sem zavar, sőt, örülök is neki :) Ha valahol gond van, akkor tudsz nagyítani.
Ez ember függő, én pl nem szeretem a 15"-on a HD kijelzőnek a gyatra pixelsűrűségét.

(#10414) Brownn: legegyszerűbben úgy tudod eldönteni, hogy jó helyen jársz-e, hogy elolvasod a topic címét, aztán pedig azt, amit írtál. Ha ennek a kettőnek annyi az átfedése, hogy notebook, akkor meglehetősen rossz helyen jársz :DDD
Akku: ha be tudod állítani, akkor ne töltsd maximumra.
Játék: nVidia control panelen kell az Optimus beállításokkal vacakolni.

(#10416) runner 125: nem csak Pavilionokra van háztól házig garancia?

(#10432) runner 125: biztos, hogy ott az expresscard limitál? És nem az, hogy hivatalosan az a pendrive 100/70-re képes? :B

[ Szerkesztve ]

(#10434) darvak válasza Borote (#10433) üzenetére


darvak
senior tag

A limitálást én írtam, mert annál a terméknél 5Gbps-t ígért a gyártó.

(#10435) Borote válasza darvak (#10434) üzenetére


Borote
addikt

SSD-ről SSD-re másoláson kívül hol látszódna ez még?
Vannak olyan USB3-as perifériák, amiknek 2Gbps-nél nagyobb sebesség kell? (biztos, ezért kérdezem, csak nem ismerem őket :B )

(#10436) darvak válasza Borote (#10435) üzenetére


darvak
senior tag

Persze,h az SSD-re másolás miatt, hisz ez az egész lényege. SSD-t ezért vesz az ember. A szoftver betöltődési ideje kit érdekel.
De 1-2 év múlva már jól jön az a plussz Gbps sebesség. Feltehetően nem mindeki félévre vesz magának lapost.

[ Szerkesztve ]

(#10437) premete válasza Borote (#10435) üzenetére


premete
veterán

ssd-hdd-re meg ez még jobb, amennyiben van esatap port a laptopon.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10438) Chaser válasza runner 125 (#10432) üzenetére


Chaser
titán

Azt a tagot kerüld, sok hibásat ad el...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10439) Shadowduet


Shadowduet
tag

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Üdv.,
S.

(#10440) Edorn válasza Edorn (#10244) üzenetére


Edorn
aktív tag

Ezen a laptopon akadt meg a szemem:
http://ipon.hu/webshop/product/samsung_series_3_np300e5a_s07hu_ezust/200051
Van vele valakinek tapasztalata? Milyen az anyagminősége, illetve az összeszerelés minősége? Érdemes ezt választanom?

Mennyire melegszik? Mennyire hangos?

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#10441) darvak válasza Edorn (#10440) üzenetére


darvak
senior tag

Mire kéne? Játékra? Ha játékra, arra ütősebb ez:
L850-11D

[ Szerkesztve ]

(#10442) Edorn válasza darvak (#10441) üzenetére


Edorn
aktív tag

Elsősorban munkára, meg azért kis játékra is... Itt részletesebben kifejtettem: http://prohardver.hu/tema/milyen_notebookot_vegyek_3/hsz_10244-10244.html

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#10443) Chaser válasza Edorn (#10440) üzenetére


Chaser
titán

Ennyiért mér kapsz erősebb vga-s gépet. Ha nem kifejezetten játékra kell van belőle olcsóbb verzió is. Van róla ph-s teszt meg sok review YT-n, erős középmezőny.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10444) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Laptopesztergom.hu-n találtam egy Z580-ast (i3-2370M 2.4GHz, 4GB RAM, 750GB HDD, GT630 2GB, DOS) - 159.990 Ft
Szerintetek jó vétel?

Tekmen

(#10445) Tikakukac válasza Edorn (#10440) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyik digit gyakon játszott a srác. Hangosnak hangos, de nem hangosabb, mint mondjuk a Pavilionom. Az x200s-hez képest viszont valódi hangorkán. Szóóóval ez elég relatív.
Gémelni G580 van, az elég erős nagyjából mindenre perpill.

Tekmen: Ha tuti a forrás, akkor nem rossz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10446) darvak válasza Edorn (#10442) üzenetére


darvak
senior tag

Igazán munkagépet, amelyik még ennyi játékra is alkalmas, mellette még op. rendszer is van hozzá, mindezt újba 150-ért, na ilyet én nem tudok.

A linkelt L850 jobb alternatíva lehet a Samsungnál szerintem.

A következő lépcső, ami neked megfelelhet, olyan 170-175eFt-ért van, az jócskán kereten kívüli. AMD-be sincsen köztes áron.

(#10447) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

tudom nem szorosan a témához illik, de a friss lenovo e430 am szeretném patkolgatni.

a benne lévő 320gb/5400 rpm vinyó szép és jó, de megláttam röpke 15000 pengőért egy samu 830 64gb ssd-t, amivel nyerhetnék némi üzemidőt és boot tempót, de csökken a tárhely. a másik variáció egy azonos áron fellelhető mSata ssd ami csak 32gb, bent maradna a vinyó, igy a boot idő jelentősen csökkenne, a tárhely marad de a fogyasztás 1.5 wattal nőne.

ki melyik variáció választaná?

(#10448) premete válasza g@bo (#10447) üzenetére


premete
veterán

msatát, a fogyasztás nem hiszem, hogy nőne (feltéve, hogy a rendszer az ssd-n van).

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10449) Chaser válasza g@bo (#10447) üzenetére


Chaser
titán

DVD helyére nem jó egy caddy? Akkor megmarad a tárhely is és ssd-t is rakhatsz a gépbe. Ha meg sokat használod az optikát lehet hozzá usb keretet v kábelt venni.

szerk Tikakukac Használtan garral mért ne?:) Vagy gar nélkül de akkor olcsón. Én is keresek egy 64-est 10k-ig, 15-ért már van agility3 újan.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10450) Tikakukac válasza g@bo (#10447) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt neked kell tudni. Én mondjuk elférek 128 gigán, és azt fogok berakni. Más kérdés, hogy használtan SSD-t biztosan nem vennék.

Chaser: Ami a topikból lejött eddig: amennyi gari elfogy és olcsóbb, annyival hamarabb fog katapultálni a cucc, plusz fingom nincs mit kapott előző gazditól. Van akinek 5k-t megér, nekem biztosan nem.
Gari nélkül meg ilyesmit nincs az az Isten téma. És ahogy olvasom a kisebb csíkszél egyre inkább gyalulja szegények élettartamát.
Rengeteg garisat, újonnan, jó vezérlővel. Ebbe ritkán fulladnak bele.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.