Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#11251) Tikakukac válasza csabela (#11250) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy hsz.-el fölötted találod a másik remek kis ajánlatot.
Szvsz elegendő az A531 is, egy B960-as procival és akkor belefér a keretbe egy SSD is. De az A532 is jó vétel, erősebb procikkal, igaz, azok árban azért inkább s kereted tetejénél vannak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11252) wiggen123 válasza Khelben (#11248) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Olcsóbban: Fujitsu Lifebook AH531 Intel B960 proci, HD 3000 integrált grafika 3 év gari

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#11253) B-L-A-C-K válasza wiggen123 (#11252) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez fényes kijelzős, illetve a felülete is fényes, A531 jobb választás lett volna csak ugye az már nincs B960 procival hasonló áron, így szerintem a 130 probook sokkal jobb választás...

(#11254) bokorugró


bokorugró
tag

Sziasztok!

Üzleti notit keresek, de sajnos úgy látom, hogy nem nagy a felhozatal az elvárások tekintetében :] Szóval ami kellene:
15,x" (1600*900),dokkolható, i5 (lehetőleg ivy, bár valszeg egy i3 is bőven megfelelne), numpad, matt kijelző, 3g modem, smart card olvasó, integrált vga elég, SSD.
Egy lenovo R61-et váltana le, és szívem szerint megint lenovot vennék, de normális sorozatban (mondjuk T) nincs num pad (ezen mondjuk az eszem megáll, hogy bazi hagszórók bezzeg elférnek a bill.mellett :( ).
Itthon van egy fujitsu lifebook e751, és mindent tud is ami kellene, de egyrészt az anyaghasználat eléggé gagyi sajnos, illetve cégnél a kollégéknak produkál fura dolgokat pl. dokkolóval.
Jelenleg a favorit egy elitebook ([link]).
A keret rá max 2000euro, de ez mindennel együtt (táska, dokkoló, esetleg plusz ram.)
Ha van valami ötlet akkor szívesen veszem :)

(#11255) reelc válasza Tikakukac (#11251) üzenetére


reelc
veterán

A531 B960-assal már kifutott... tegnap legalább 20 percig nézegettem a Google keresésre előjött boltokat - pont erre kerestem rá. Csak AH van B960-al. B815-ös procival van a legolcsóbb A531-es, de olyat én sem vennék.

(#11256) Tikakukac válasza reelc (#11255) üzenetére


Tikakukac
titán

1-2 darab még tuti van, majd kiszórják őket a raktársöpréskor, de ha nem akkor nem. Nekem még a B815 is elég lenne. Sőt, még 2 magos 1ghz-es proci is elég, csak jól össze kell lőni a rendszert és kell egy gyors vinyó/SSD. A fényes változatát én nem venném.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11257) B-L-A-C-K válasza bokorugró (#11254) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

2000 euróért már úgymond mindent megtudsz venni, mivel az közel 600 ezer forint.

Ha ennyi keretem lenne rá, én is Elitebook vonalon mozognék, illetve Dell Latitude vonalon.

Amúgy ilyen áron akár Dell Precision gépet is tudnál venni igen komoly teljesítménnyel, csak ugye abba a vga is komoly és teljesen felesleges neked mint említetted.

SSD-t meg érdemes utólag neked belerakni, mert sokkal drágább ha gyárilag úgy veszed, azaz felesleges pénzkidobás, mivel garivesztés nélkül te is cserélheted.

[ Szerkesztve ]

(#11258) darvak válasza B-L-A-C-K (#11253) üzenetére


darvak
senior tag

de 130 körül van i3-A531, 135-ért meg i3 A532 is ;)

(#11260) B-L-A-C-K
Ja csak nem A4-gyel :DD

Pláne pár évre tervezve, hajaj :U

[ Szerkesztve ]

(#11259) reelc válasza Tikakukac (#11256) üzenetére


reelc
veterán

A fényest én sem venném. Láttam milyen.
Az A531-est még személyesen is megkérdeztem ma 1-2 boltban. i3-al van csak, Sandys. Vagy a B815-ös Celeron.
Ha egy bolt adatlapjában még benne volt, az volt oda írva, hogy kifutott termék.

[ Szerkesztve ]

(#11260) B-L-A-C-K válasza darvak (#11258) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért ha kéne választani A531-es, és Probook között én az utóbbit venném...:)

(#11261) reelc válasza darvak (#11258) üzenetére


reelc
veterán

Szerintem nem érnek annyit. Főleg, ha végre megjelenik az Ivy i3-as gép, pont abban az árban kell megjelennie... 150e-nél ugye már az i5 Ivy van.

(#11262) B-L-A-C-K válasza darvak (#11258) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is úgy voltam vele fos, de egy HP g6-osban néztem ott tényleg nem volt meggyőző, de mint utólag tapasztaltam nem a procival volt gond mert Probookba hiba nélkül ment még több ablak/zene megnyitásánál is.

Szóval ez hülyeség hogy hosszútávon nem lesz jó, netezésre meg ilyen dolgokra jó lesz akkor is, hiszen a mostani otthon lévő 5 éves HP 530-assal is ugyan úgy tudok netezni/filmezni...stb mint a Latutide géppel, pedig abban csak egy T2XXX proci van...:)

Szóval ha kevés lesz ez a proci, akkor már kevés lesz az i3-as is...:) Persze ha proci igényes dologra kell akkor más a helyzet, de ebben az esetben nem erről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#11263) reelc válasza B-L-A-C-K (#11260) üzenetére


reelc
veterán

Ha az A532 és a Probook között kellene választanod? A 150e-es határig.
Mondjuk az A532 a legolcsóbb i5-ös Ivys - legalábbis nem láttam semmilyen árlistában sem olcsóbbat (lehet volt Acer vagy Packard Bell, de maradnék egy bizonyos minőség fölött).

(#11264) darvak válasza B-L-A-C-K (#11262) üzenetére


darvak
senior tag

Hosszútávon, pár év múlva mit fogsz tudni jobban eladni? Egy erősebb,v gyengébb procit?

Vagy hosszútávon elképzelhető, h kicsit kibővül a net+film+zene felhasználás is.

Ez csak azé én véleményem. ;)

(#11263) reelc
150-160 magasságban ott van már i3-4530s is. De a jobb teljesítmény engem a másik oldalra húzna.

[ Szerkesztve ]

(#11265) B-L-A-C-K válasza darvak (#11264) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hidd el ha több év múlva akarod eladni nem azt fogják nézni hogy a4, vagy i3-as van benne, ez a felfogás butaság, még ha i7-es lenne benne azt mondanám jogos de így nem....:)

Off mindenkinek:

Na tegnap írtam emailt az Elitebokkom garizatása miatt a szerviznek, nem válaszoltak, ma újra rájuk írtam, és már hajlandóak voltak válaszolni:

"A szerviz a mai napon kapta meg az alkatrészt, mely beszerelés és tesztelés alatt van.
Vissza fognak jelezni, hogy mi történt a készülékkel, addig szíves türelmét kérem szépen."

Ilyen szemontból tényleg szar a HP szerviz hogy b@sznak válaszolni, és 2 hét alatt sincs kész a gépem, de mint olvasható több helyen rugalmasak amúgy, csak vannak kivételek, mint én most ahogy látom...De szerintem ez márka független, ilyen mindenhol van...

[ Szerkesztve ]

(#11266) darvak válasza B-L-A-C-K (#11265) üzenetére


darvak
senior tag

Mondom csak az én véleményem, nekem számítana:)

Melyik szervízpont volt ez? Legalább kerülendő legyen.

(#11267) bokorugró válasza B-L-A-C-K (#11257) üzenetére


bokorugró
tag

Latitude-ot néztem de nem fogott meg, a precision meg tényleg feleslegesen erős. Inkább legyen könnyebb vagy bírjon többet akksiról. Az SSD azért lett volna célszerűbb készen, mert akkor nem nekem kell foglalkozom a HDD ghostolásásval. Amúgy tényleg brutál drága az SSD bele (SSD HP 256 GB SED- 360€, HP 160GB jednotka SSD - 340€).

[ Szerkesztve ]

(#11268) darvak válasza bokorugró (#11267) üzenetére


darvak
senior tag

6ezres szériás Latitude-döt szemléltél?

MOD (#11269) reelc

Mármint előny, ha csak IGP van? Ilyen szempontból :K

[ Szerkesztve ]

(#11269) reelc válasza darvak (#11264) üzenetére


reelc
veterán

Hosszútávon, pár év múlva lehet nem az fogja eldönteni, hogy mennyit kapsz érte, hogy milyen procival vetted, hanem az, hogy mennyire van jó állapotban a gép.

Igen, ott van az i3-4530s is, de vagy HD3000-rel, vagy HD3000-rel + egy AMDvel... és ha hosszabb távon gondolkodik az ember (aki nem játékos), akkor jobb ha az integrált VGA melegíti a gépet, nem?

(#11270) bokorugró válasza darvak (#11268) üzenetére


bokorugró
tag

Igen, egy E5520-at láttam, de tudásilag az E6530 lenne jó. Valahol meg kellene lesni...

(#11271) reelc válasza darvak (#11268) üzenetére


reelc
veterán

Igen, ilyen szempontból gondolom. Bár nem vagyok tévedhetetlen. De ha már integrált, akkor legyen valami jobbféle, újabb, ha árban belefér, nem?

(#11272) darvak válasza bokorugró (#11270) üzenetére


darvak
senior tag

Akkor ezért találod nem olyan meggyőzőnek!

A 6-ös széria kicsit komolyabb, nézz meg olyat is :K

SSD-be eddig nem nagyon olvastam bele magam, de elsőre is kicsit drágának találom az áraid.
pl. Samsung

[ Szerkesztve ]

(#11273) B-L-A-C-K válasza darvak (#11266) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

CHS

Mondjuk lehet nem az ő hibájuk, ha nem időben kapták meg az alkatrészeket, de ezt nem tudom hogy volt...

bokorugró: HDD-t átlehet klnózoni az SSD-re ami nem sok idő, és nem kell vele sokat foglalkozni, jó 120 Gb-os sata3-as SSD-t meg 25 ezeréért már lehet venni...

(#11270) bokorugró: Nekem is Latitude E5220-as van sima HD kijelzőjét leszámítva jó gép, de 6xxx széria már ennél is jobb. Szóval ha esetleg ilyet vennél mindenképpen azt vedd, amúgy nem tudom, hogy számla kell e róla, de itt az aprón szoktak árulni újakat a bolti árának a töredékéért...

[ Szerkesztve ]

(#11274) Torry válasza darvak (#11164) üzenetére


Torry
addikt

Külföldről honnan lehet ilyesmi gépeket?

Szerk:
Igazából csak pár bejáratott cég/oldal kellene, ahol szét tudnék nézni.

[ Szerkesztve ]

(#11275) darvak válasza Torry (#11274) üzenetére


darvak
senior tag

Mármint milyet?

Az erős játékos konfigú gépek szoktak olcsóbbak lenni külföldről. A többi nem igazán.

MOD:
Ebbe nem én vagyok a legkompetensebb, de párat elraktam magamnak.
cyber
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11276) Dhampir


Dhampir
félisten

Azok a Thinkpadek, amelyeket Alfa156 árul, vajon mennyire használtak? Szokott új vagy csak nagyon keveset használt gépe is lenni?

(#11277) B-L-A-C-K

Megtettem, csak nagyon elfoglalt. Valóságos kérdésözönt zúdítottam rá. :B

(#11278) darvak

Köszönöm válaszodat! :)

[ Szerkesztve ]

(#11277) B-L-A-C-K válasza Dhampir (#11276) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt tőle kéne megkérdezni...:)

(#11278) darvak válasza Dhampir (#11276) üzenetére


darvak
senior tag

Szokott új gépei is lenni, pl. féléves latitude még 2.5 év garival, de van mikor 2-3 hónapos példányt kínál.

A többi gépére is vállal félév garit, ami mutatja,h rendben vannak. Pláne, h alfa negatív értékelést talán még nem is kapott.

Korrekt :R

[ Szerkesztve ]

(#11279) thomeef válasza B-L-A-C-K (#11277) üzenetére


thomeef
őstag

3 nap nyüstölés után azt kell mondjam a 7720 melegszik a legkevésbé az eddigi laptopjaim közül :C

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#11280) B-L-A-C-K válasza thomeef (#11279) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

;)

(#11281) Dhampir válasza thomeef (#11279) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem túl zajos a ventije?

(#11282) M3oH válasza thomeef (#11279) üzenetére


M3oH
addikt

Ez biztato. Ugy tunik, Dell osszekapta magat ezzel az uj szeriaval :C

(#11283) bokorugró válasza B-L-A-C-K (#11273) üzenetére


bokorugró
tag

Valszeg a HP-s SSD-ék azért olyan drágák mert intelt rak bele (mondjuk nem tudom melyik verziót), meg hát rajta van a saját nyeresége is :)
Számla mindenképpen kell és szlovákiában kell megvennem.

(#11284) thomeef válasza Dhampir (#11281) üzenetére


thomeef
őstag

Egyáltalán nem, az Y560 hangosabb volt :P

Kezdem bánni hogy nem kértem hozzá a +2 év garit, 5 évig nem lenne laptop problémám...

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#11285) darvak válasza bokorugró (#11283) üzenetére


darvak
senior tag

Gyors google.sk után:) 1100-1300 Euro körül simán fogsz találni, konfigtól függően E6530-at.

(#11284) thomeef

Bolti garit? Szervízgarit lehet utólag is bővíteni, kiterjeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#11286) Dhampir válasza thomeef (#11284) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Y560-at sajnos nem ismerem, csak az Y570-et. Az jó gép volt, annál jobb pedig csak az Y580 lehet. :)

(#11287) Chaser válasza thomeef (#11284) üzenetére


Chaser
titán

17-es gép csúnya is lenne ha hangosa lenne. Gart bővíthetsz rá bármikor. Getronicsot v Humansoftot keres. Ha nem NBD garos akkor azt is meg lehet rá venni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11288) Dhampir


Dhampir
félisten

Szerintetek új T400-at elfekvő készletből lehet valahol kapni?
Tudom, hogy régi gép, de hátha.

Közben megleltem a ThinkPad fórumot, felteszem ott is az okos kérdésemet. :)

[ Szerkesztve ]

(#11289) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

hi!
Lenovo 780G -erről mi a vélemény,tapasztalat? olcsó gép, az ok.
anyaghasználat, melegedés, billentyűzet, típushiba stb.?
[link]

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#11290) M3xx


M3xx
tag

A 7720 ára tényleg nem tévedés, máshol is árulják annyiért:

7720

(#11291) ilililililil


ilililililil
csendes tag

Üdv,

Ismét segítséget kérnék, ha ráértek :)
Édesanyám az imént hívott, hogy feladta a harcot a 6éves ASUS notija, és szeretne egy újat.

Viszont a nehezítő körülmény a dologban, hogy 100ezret tud maximum szánni a projektre.

Valami olyasmi kellene neki, ami még legalább 5 évig bírná mellette. (nem nagyon nyüstöli, hurcolássza minden nap táskában, sokat megy, akksiról is, de nem terheli nagy programokkal.)

Az igényei, hogy lehessen rajta netezni, filmet nézni, és Office menjen rajta.

A használttól fél, hogy nincs rá gari, és nehogy egy olcsóbbat vegyen, de pár héten belül szaladhasson is vele szervízbe sok-sok pénzért.

Tudom, hogy nehéz a dolog, de ha tudtok valami alternatívát ajánlani, annak nagyon örülnék! :)

(#11292) general


general
addikt

Tisztelt fórumozók!

Szeretném kérdezni, hogy mik a tapasztalatok a Samsung laptopokkal? Kérdezném azokat, akik esetleg szervizesek, és egyáltalán van rálátásuk a meghibásodásokra stb. Tartósság, megbízhatóság érdekelne, 2 gép között vacillálunk most már: Samsung Series 3 NP300E5A-S07HU illetve egy Lenovo B580-as.
Érvek és ellenérvek érdekelnének, ha van valakinek hozzászólnivalója, megköszönném! :)
üdv

(#11293) darvak válasza ilililililil (#11291) üzenetére


darvak
senior tag

A531
Mivel 3 év gari van hozzá.
+2Gb RAM bővítést még elbírhat.

(#11294) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Valaki tudja mi a különbség a Intel® Pentum® B970 2,3 Ghz CPU meg a P960 és a P950 között igazán?

Intel® Pentum® B970 2,3 Ghz CPU ez már majdnem az I3-as proci árán árulják.

(#11295) thomeef válasza Chaser (#11287) üzenetére


thomeef
őstag

Ez jó hír köszi, és meddig lehet bővíteni garit? Gondolom nem a 3 év lejárta előtt 2 nappal:D

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#11296) Tikakukac válasza Gedeon31 (#11294) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugyanaz, órajelekben különböznek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11297) Chaser válasza Gedeon31 (#11294) üzenetére


Chaser
titán

Az órajel? 2.3, 2.2, 2.1Ghz. De akkor mind B és nem P. P960 amd-nél van és 4 magos.

thomeef: Ameddig van rá gyári gar addig lehet. Ha jó az árfolyam nem olyan vészes a + gar ára.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11298) Gedeon31 válasza Tikakukac (#11296) üzenetére


Gedeon31
addikt

Sejtettem, de 2,1 vagy 2,2 vagy 2,3 GHz árban nagy különbségek vannak ,de tudásban szerintem nincs. Árban a B970 nagyon drága szerintem annyit nem ér.

Chaser igaz elnéztem :U

[ Szerkesztve ]

(#11299) Chaser válasza Gedeon31 (#11298) üzenetére


Chaser
titán

Még mindig B. Anno sok éve 20-50mhz-ek közt is volt akár 10k különbség..ez ilyen:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11300) Gedeon31 válasza Chaser (#11299) üzenetére


Gedeon31
addikt

Tudom B :K

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.