Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#10351) Borote válasza Chaser (#10350) üzenetére


Borote
addikt

És ha szerelték gyárilag i3-mal, i5-tel (ami így is van), akkor nem szabad, hogy gondot okozzon a csere.

(#10352) giorgio: az már valóban kérdéses, hogy mennyi értelme van :DDD
Azért egy 2450M és a B960 között lesz különbség... más kérdés, hogy ki is használja-e majd.

[ Szerkesztve ]

(#10352) fogtunder válasza Chaser (#10350) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a gondolatmenettel alapvetően nincs baj, csak mire olcsóak lesznek a mobil procik, addigra a b960 és i3 közötti teljesítménybeli különbség nem nagyon fog számítani, annyira régi lesz mindkettő.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#10353) Mikisys válasza Chaser (#10350) üzenetére


Mikisys
őstag

Lehet, hogy ez így van, ahogy írod.
Akkor viszont eleve a nagyobb teljesítményű gépet kéne megvenni, nem?
Persze, az sokkal drágább akkor már.
Ha kisebb konfigurációt veszel, ami jócskán bővíthető, azzal viszont már előre kifizeted a feltételesen véghezvihető módosítás árát is, plusz majd még mikor bővíted, ismét fizetsz azért, hogy "frissebb" legyen.

Megéri?

Üdv!

(#10354) darvak válasza Borote (#10351) üzenetére


darvak
senior tag

Ő CAD-re használná, ArchiCAd-re, jól jöhetne neki az IGP. Procierő meg rendereléshez..
Szóval a teljesítmény oldaláról nézve jól alakulna a csere.

Kérdés az, h szummában megéri-e.

Mit mennyiért tud venni, eladni. Na meg ott a hűtés kérdése is.

MOD: (#10355) dangerzone

De gondolom amit itt írtál, az a zúj laposra is érvényes. Az is egyetemi felhasználásra kéne.

Az emlegetett Y570A amúgy 190K-ért van.

[ Szerkesztve ]

(#10355) dangerzone válasza darvak (#10343) üzenetére


dangerzone
addikt

Az egy másik srác volt.
Szóval laptop, mindenképp kell. Ebből a 180.000-res keretből kellene kihozni a maximumot.

(#10356) Chaser válasza Mikisys (#10353) üzenetére


Chaser
titán

Teszem azt bevált a gép, de most nem kell akkora cpu teljesítmény. Elég szép szakadék van egy celeron v pentium v i3 között árban. 1-2 év múlva úgy érzi a tulaj hogy kicsit már kevés, akkor cserélhet i3-ra kicsi pénzért. i3 tulajok meg cserélnek i5-re. Ha most vennék pl magamnak egy A531-et a legkisebb cpu-val venném, aztán majd 1-2 év múlva csere erősebbre. Jelenleg egy T5600 szolgál ki, azt még a legkisebb cerka is veri, nekem meg megfelel.
A gondolatmenetemmel valszeg azért nincs baj, mert elég sokan csinálják így:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10357) darvak válasza dangerzone (#10355) üzenetére


darvak
senior tag

180 nehéz, mer ha jól tudom ennyiért Gt630M-met osztogatnak.
Inspiron 5520 Spyduck dícséri
L850
Y570A
Vagy A532 is elég lehet a korábbi írásod alapján.

(#10358) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Üdv!
Notebook-ot keresnék, elsősorban üzleties felhasználásra.
Így első nekifutásra ezeket találtam értékelhetőnek: HP Pavilion g6-1313sh B2A11EA
HP Pavilion g6-2018sh B6W30EA
LENOVO ThinkPad Edge E530 NZQ3JHV

A lényeg, hogy ha ajánlanátok valamit (amit kérnék is tőletek :D), hogy AMD-s rendszer legyen benne. A Windows 8 érkezésével, nagy hangsúly lesz a grafikus processzoron, és ugye a VGA által gyorsításnak, stb...
Ezért lenne elsősorban fontos az AMD-s rendszer, illetve azért is, mert komoly a multimédiás képességük a legújabb GCN-es Radeonoknak, nem beszélve az általános számításokról, amit már említettem.
A másik leglényegesebb szempont, hogy olyan 150e Ft körül kellene, hogy legyen az ára.
Linkeltem viszont egy 180e Ft-os Lenovo Thinkpad-ot is. Ódákat hallottam erről a szériáról, viszont nem találtam AMD-s rendszerrel ellátott Lenovo Thinkpad-ot. Ha létezik ilyen, akkor szerintem meg van a befutó. :D

[ Szerkesztve ]

PS4

(#10359) spyduck válasza darvak (#10357) üzenetére


spyduck
nagyúr

Csak megjegyeztem, h nem rossz ;)

(#10360) bencekemence válasza mrhitoshi (#10358) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Ezekből egyik Radeon sem GCN magos. 7730-től kezdődnek a GCN magos radeonok, de 7730 például gyengébb a 640Mnél úgy 10-15%kal..

Ezek a belépő szintű Pavilionok nem legjobbak, ez a Thinkpad pedig nem igazi Thinkpad, nincs rollcage, a kijelző pedig fényes..

Én inkább Probookot néznék, az fém is, matt is, stabil is és lehet kapni radeonnal. Van Llanos, inteles, radeonos, 140e-300e között találsz bármilyen kiépítésben.

[ Szerkesztve ]

(#10361) mrhitoshi válasza bencekemence (#10360) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Oh. Ez is azt tükrözi, hogy fingom sincs a Laptopokhoz. :DDD :B
Ha tudtok pontos típust, ne tartsátok magatokban!

PS4

(#10362) franc0 válasza mrhitoshi (#10361) üzenetére


franc0
őstag

Olyat akarsz venni, ami még nem is nagyon kapható nálunk. Legalábbis iponon nem látok, ami azért alapmű.

HP ProBook 4535s-t vehetsz, de ha megjön az eszed és mégis Intelt veszel, akkor 4530s.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#10363) mrhitoshi válasza franc0 (#10362) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Miért kellene Intelt vennem ?
Az Intel HD Graphics nagyon gyenge az AMD Mobile Radeonokhoz képest, a processzor teljesítmény meg nem annyira mérvadó. Szóval ha már 2 magos, akkor már bőven jó, és a A6 már "négymagos".
De egy véleménynek elfogadom. :R

[ Szerkesztve ]

PS4

(#10364) togeti


togeti
tag

Sziasztok!
Mit ajánlanátok asztali pc mellé, elsősorban hordozásra,netezésre,office-ra,ritka alap képszerkesztés-re,ritka alap/közepes játékra?
Igények: max 14",matt kijelző(Ips panel),nagy aksi idő,usb3.,i3-i5 proci,4-8Gb ram,normál vga-nem feltétlen dedikált(hd3000-4000),vinyó elhanyagolható inkább ssd+kis tárhely(minden adat külsőn és asztali gépen van),optikai meghajtó nem kell(inkább plussz aksi vagy msata bővítés)
A lista fontossági sorrendben készült, tehát ha a vége felé nem teljesülnek a dolgok nem baj, az első 4-5 dolog fontos.
Köszi a brainstormingot!

(#10365) premete válasza togeti (#10364) üzenetére


premete
veterán

Mennyit szánsz rá, illetve új/használt?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10366) togeti válasza premete (#10365) üzenetére


togeti
tag

Újban gondolkodtam(Ivy-sandy bridge szempontból is),200-250eft.Nincs konkrét határ ár/érték a lényeg!

(#10367) bencekemence válasza mrhitoshi (#10363) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Ez a sláger [link], de ha erősebb kell, akkor ezt [link]

Probook 4530, 4540 és 4535 játszik nálad, esetleg 4545 ami Trinitys de olyat nem még nem lehet kapni.

Itt a processzorokat és itt pedig a vgakat tudod összehasonlítani. Klikkre részletes infók jönnek elő.

Persze jó lenne tudni, hogy mire kell és esetleg beáldoznád-e a fém betéteket jobbfajta műanyagért. Fujitsunak vannak 150e körül Ivys gépei [link]. HD 4000 már nem olyan rossz.

[ Szerkesztve ]

(#10368) premete válasza togeti (#10366) üzenetére


premete
veterán

Lenovo Thinkpad X1? Ha nincs értékhatár...esetleg Asus Zenbook (olcsóbb, de ár/érték már nem biztos).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10369) togeti válasza premete (#10368) üzenetére


togeti
tag

Mindkettő fényes kijelzős :(

(#10370) Kakumix


Kakumix
senior tag

Sziasztok! HP Elitebook 8540w-nek van valami baja, ami miatt lebeszélnétek róla?

Legyen szép napod!

(#10371) werszomjas


werszomjas
őstag

Ti melyiket vennétek? És miért?

ASUS ZENBOOK UX32A

vagy

Sony VAIO T Ultrabook

A kettő között a különbség:

Asus 500GB HDD míg a Sony csak 320GB, más paraméterekben megegyeznek.

Ár: az asus 10ezerrel drágább :F

üdv

(#10372) premete válasza togeti (#10369) üzenetére


premete
veterán

Látszik, hogy Dellekben utazok, azokban meg az IPS ritka. Egyébként az aláírásomban szereplő éppen beleférne a 250-be. Thinkpadekben és Elitebookokban vannak IPS-esek inkább.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10373) mrhitoshi válasza bencekemence (#10367) üzenetére


mrhitoshi
veterán

A fémet nem hiszem, hogy beáldoznám. Ezek a HP Probook-ok nagyon komolyak.
Az Intel HD 4000-el szemben is vannak fenntartásaim. Az AMD-nél komoly szoftveres támogatás van, szemben az Intellel.
A felhasználásról csak annyit mondanék, hogy kis válalati szegmensből keresek Laptopokat, szóval üzleti felhasználás lenne a lényeg (irodai szoftverek, internet, stb..), de a támogatás nagyon fontos lenne, ezért is favorizálom az AMD-t.
A teljesítményre azt tudom mondani, hogy ha a processzor 4 magos, az már bőven jó, viszont VGA oldalról kellene az AMD.

PS4

(#10374) bencekemence válasza werszomjas (#10371) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Sonyról találtam egy tesztet, igaz erősebb CPU van benne, de a széria (T13) megegyezik.[link]
Zenbookról is van egy teszt, erősebb processzorral, de azonos széria.[link]

Én a Sonyt venném.

(#10375) Borote válasza Kakumix (#10370) üzenetére


Borote
addikt

Nehéz, ezen kívül nem hallottam más problémáról ;)
Garira figyelj oda!

(#10371) werszomjas: IB-vel nincs? Mondjuk én egyiket sem, ha már +10k-ért ThinkPad-et kap az ember :B

(#10373) mrhitoshi: milyen célból kell VGA oldalról az AMD? Mit tudsz, amit mi nem?

[ Szerkesztve ]

(#10376) bencekemence válasza mrhitoshi (#10373) üzenetére


bencekemence
csendes tag

4535, esetleg ha vársz, akkor 4545 a te embered. A6 Llano valahol i3-mal van pariban, esetleg olyan programokkal, ahol ténylegesen ki tudják használni mind a négy magot, ott természetesen erősebb.

Vállalati szegmensben vpro miatt az intel kapósabb.

Borote:OpenCL jobban megy az AMD vgakon, mondjuk nem véletlenül. Ennyit tudok erről..

[ Szerkesztve ]

(#10377) mrhitoshi válasza Borote (#10375) üzenetére


mrhitoshi
veterán

A lényeg tömören, hogy ilyen szempontból a csúcs kellene. Azzal nem voltam tisztában, hogy a GCN architektúrát hol alkalmazzák a mobil VGA-knál.
Két hírrel tudnék hivatkozni arra, amit én a legjobban fontosnak tartanék. 1. 2.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#10378) bencekemence válasza mrhitoshi (#10377) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Mondjuk még az új fémbetétes Inspironok lehetnek még alternatívák a számodra, mert azok ivyvel és 7730al jönnek, matt kijelző, viszont ott az ár az ami problémás lehet. Llanos gépek, hatos szériás és a 77xx széria alatti radeonok nem támogatják a DX 11.1-et. Bár az új felülethez, ha jól olvastam elég a DX11 is.

[ Szerkesztve ]

(#10379) Kakumix válasza Borote (#10375) üzenetére


Kakumix
senior tag

Köszi, igen a 3 kiló az soknak tűnik a jelenlegi 2kg-os nc6400-amhoz képest, de nagyobb is. Nézegetem az eBay-t és egyéb oldalakat, de nem tűnik úgy, hogy sok lenne belőle és ezt nem teljesen értem. Ezért gondolkodok, hogy az újkori (borsos) árán kívül mi állhat még e mögött. Esetleg még nem olyan régi, mint az nc6400 volt 2 éve?
Mikor az nc6400-at vettem ~2 héten belül sikerült 5000Ft-os darabáron beszereznem két dokkolót is. Ehhez viszont nincs olcsón, használt.

Legyen szép napod!

(#10380) mrhitoshi válasza bencekemence (#10378) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Igen. Bőven elég a dx11 is. Intel HD 4000 oldalról esetleg mit tudsz ajánlani ? :B

PS4

(#10381) bencekemence válasza mrhitoshi (#10380) üzenetére


bencekemence
csendes tag

[link] De vásárlás előtt megfogdosnám, ha van rá lehetőség. Valamelyik nap a pólusi edigitalban volt kitéve fujitsu, az nem volt rossz, de nem egy probook.

(#10382) Chaser válasza premete (#10372) üzenetére


Chaser
titán

Néhány X-ben meg tabletekben van IPS, kb ennyi. Elitebookban még nem láttam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10383) mrhitoshi válasza bencekemence (#10381) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Lesz mit nézegetni! Köszönöm a segítséget! :R

PS4

(#10384) Borote válasza Chaser (#10382) üzenetére


Borote
addikt

DreamColor névre hallgat ;)
De csak w-ben láttam eddig, úgy ahogy Dell-nél is csak Precision-ben.
Illetve van még VAIO-ban, Samu Series 9-ben, és a R-MBP-ben.

Itthon ezek közül renew-ként az EliteBookot lehet kapni, illetve az utóbbi hármat.
+az fHD IPS Zenbook, azt elfelejtettem :D

[ Szerkesztve ]

(#10385) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

Sziasztok!

Az itt feltüntetett VGA nevében mit jelent a HF?
Tehát ez: Radeon HF6490M 1GB a vga megeggyezik az ezen a teszten látható VGA-val?

A kérdésem abból adódik, hogy nem tudom eldönteni melyiket vegyem:
Probook
Lifebook

Csak matt kijelző érdekel, és elég lenne a 13,3"-os kijelző is, csak az a kérdés, hogy megéri e megvenni a régebbi hardvert drágábban (probook) vagy inkább legyen az újabb, ugyan olyan erős "vas" 50ezerrel kevesebbért (anyaghasználat miatt olcsóbb gondolom)

Ti melyiket vennétek, miért?

(#10386) Borote válasza Maddoxtomi (#10385) üzenetére


Borote
addikt

Az egy elírt HD6490M :) és legutoljára, amikor valaki rendelni akarta, 2 hetes időpontra tudták szállítani.
GPU teljesítményre a két gép közel azonos, processzorra az A532 erősebb (fogyasztása pedig kisebb).
A ProBook drágább, mert kisebb, mert 1 évvel több rá a garancia, egy picivel jobb az összeszerelésre, és a HDD nagyobb benne.

[ Szerkesztve ]

(#10387) Borote válasza Borote (#10384) üzenetére


Borote
addikt

Eszembe jutott még egy, egyes Envy-kben van Radiance IPS kijelző, na az például gyönyörű.
Illetve találtam egy ilyet, hogy LG Xnote P330, elvileg az is IPS.

Kíváncsi leszek, lesz-e valamikor AMOLED :DDD

(#10388) fogtunder válasza Borote (#10387) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát nagyon remélem, hogy nem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#10389) Tikakukac válasza Borote (#10387) üzenetére


Tikakukac
titán

Meg amoled++ultramegasupermegagiga verzió is kéne, mint mobilokban. Első körben dobjuk ki a TN-t. Majd utána ráérünk reszelgetni ilyen dolgokat is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10390) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Pár hónappal ezelőtt már írtam ide, akkor elhalasztottam a vásárlást. De most újra szeretném a segítségeteket kérni.

Még a specifikációk leírása előtt lenne egy olyan kérdésem, hogy most már ugye javarészt Ivy-vel felszerelt notebookokat lehet találni a piacon? Ha nem, akkor kb. mennyi idő múlva fognak megérkezni?

A következőkre használnám:
Javarészt hordoznám magammal - tanulás miatt kellene, neteznék rajta, esetleg néha 1-2 órát wowoznék rajta, de erre ott az asztali számítógépem, úgyhogy ez annyira nem szempont.

Olyan notebookot keresnék, ami a következő paramétereknek felel meg:
-matt kijelző
-Intel processzor család - maximum i3
-4 gb RAM
-dedikált VGA szerintem nem szükséges
-minimum 3 USB port, ebből minimum 1 db USB 3.0
-a HDD mindegy, mivel valószínűleg egy SSD-re fogom cserélni
-legyen benne bluetooth, kártyaolvasó, HDMI
-jó akkuidő

120-130.000 Forint körül kapható ilyen notebook, ha nem akkor mennyit kellene még hozzáadnom ehhez az árkerethez? Én egy Fujitsu A532-t néztem ki magamnak, ez mennyire javasolt? Milyen alternatívák vannak még?
A Laptopszalonon kívül honnan érdemes még vásárolni?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#10391) Gooffancs


Gooffancs
tag

Egyik ismerősömnek kellene laptop...
Böngészésre, egy kis irodai munkára, semmi extra teljesítményigényes dolog.
Méretben nincs igazán elképzelés, szeretne kisebbet (13,3"), de nem létszükség.
Ár nem számít, de akkor már valami minőségi legyen.
Fontos, hogy tetsszen neki.
Amit eddig nézett: MacBookok, Samsung Series 9

Van nekem is pár elképzelésem, de várom a javaslatokat (Minél több, annál jobb, ki tudja választani ami neki tetszik.)

[ Szerkesztve ]

(#10392) Tikakukac válasza Willie (#10390) üzenetére


Tikakukac
titán

A532 jónak tűnik, boltot meg keress úgy, hogy magyar legyen a gép és a gari is. És akkor tuti lesz minden.

Gooffancs: Ha kinézet a fontos, akkor mi nem kellünk. Soroljátok fel pontosan melyik gépek jönnek be és kimorzsáljuk ami nem okés mechanikailag. Jobb ötletem nincs, végtelen pénzből konkrét hardver nélkül nem tudok egyből semmit.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10393) M3xx


M3xx
tag

2012-09-12 - 13:22:21
http://www.laptopszalon.hu/hirek/Inspiron_5520_es_7520_277.htm

Mégsincs abban a fránya webshopban a 7520... :(

(#10394) Mottie


Mottie
őstag

Települget a z580 :)

Be Victorious!

(#10395) spyduck válasza M3xx (#10393) üzenetére


spyduck
nagyúr

Már érkeznek ;)

(#10396) M3xx válasza spyduck (#10395) üzenetére


M3xx
tag

Áááá de ha ismernél... ez nekem kevés... Hétfő, Kedd, Péntek? 2 hét? :D Közelítő árat lehet tudni?

[ Szerkesztve ]

(#10397) Willie válasza Tikakukac (#10392) üzenetére


Willie
őstag

Okés, köszönöm! :)

(#10398) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék: kinéztem egy Samsung notit, de sajna mire megrendeltem elfogyott, pedig nagyon jó vétel lett volna. Így most megint keresnem kell, most öt között vacillálok:

1.) FUJITSU LifeBook AH531
2.) TOSHIBA Satellite C855-10M
3.) Toshiba Satellite L750-1XV
4.) Lenovo ThinkPad Edge E530
5.) Samsung NP300E5A-S01HU

az illető főbb elvárásai:
- windows 7
- max: 150e
- 3-4GB ram
- filmre, netre, office, (játék nulla), megbízható, és évek múlva is használható legyen (ezért is inkább i3-ban gondolkodom).

Tudnátok segíteni melyiket rendeljem meg, én most inkább a Samsung felé hajlanék...

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#10399) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Hová tűntek a Toshiba L850-ek? :O (L850-13U; L850-13Q)
Na most megint keresgélhetek..

Szóval a keresett gép kritériumai:
-i3 vagy i5 vagy erősebb AMD
-dGPU (NFS,AC,Skyrim,GTA, ilyesmik (nem gond, ha nem megy ultrán, de ne szaggassanak ~közepes beállításon))
-nagy tárhely (legalább 500GB)
-legalább 4GB RAM
-képernyő az lehet 15.6" vagy akár 17.3", felbontás legalja az átlagos 1366X768
-numerikus bill. legyen rajta
-ne legyen "melegszendvics sütő"
-a LEGES LEGFELSŐ HATÁR: 180ezer Ft
-programozásra,tervezésre,modellezésre,filmezésre,netezésre,office-ra, és mint írtam egy kis játékra is kéne
-lehetőleg tartós gép legyen 2-3 év garival

Tekmen

(#10400) Tikakukac válasza Tekmen (#10399) üzenetére


Tikakukac
titán

Van G580 630M-el. És nagyjából ennyi, ez úgy rendben van. Esetleg minőségben talán a Z580 még fentebb van olyan 185k-s sávban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.