Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#10601) brumi1024 válasza thomeef (#10600) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem az ár mondja meg mi consumer és mi nem. Az Alienware gépek is consumerek, annak ellenére hogy van belőlök 1,5 milliós példány.

(#10602) thomeef válasza brumi1024 (#10601) üzenetére


thomeef
őstag

Én nem úgy vettem észre hogy a 200k fölötti kategória olyan népszerű lenne itthon. Sajnos az emberek 80%-a 100k-ért vesz gépet. Mert arra telik a havi 47k-ból :DDD

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10603) spyduck válasza btudos (#10599) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem arról van szó, h nagyon jó minőségű. De amúgy egész jó, nem tudok belekötni. Lehetne kicsit masszívabb, de tényleg nem rossz. Viszont a touchpad és bill nagyon kényelmes. Szép a kijelző, nagyon erős, fém borkulatú zsanérja van. Most ezt fogom használni 2 hétig, majd elválik. Egyenlőre nagyon tetszik!

(#10604) btudos válasza spyduck (#10603) üzenetére


btudos
veterán

Nyilván nem várja el az ember egy TP masszivitását, de az eddigi jelentéseid alapján klasszisokkal jobb mondjuk egy N5110-hez képest.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#10605) spyduck válasza btudos (#10604) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ajánlott kategória lett, szóval össze se lehet hasonlítani :)

(#10606) spyduck


spyduck
nagyúr

Ez a dupla ujjas görgetés briliáns, nem hiszem el még mindig, h Windows-os gépen ilyet látok.

(#10607) B-L-A-C-K válasza spyduck (#10605) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Remélem nem csak ilyen bevezető reklámnak csinálod... ;]

Amúgy lassan nekem is szemügyre kell vennem, mert még nem láttam...

(#10608) spyduck válasza B-L-A-C-K (#10607) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jah, persze!

(#10609) bencekemence válasza spyduck (#10606) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Ilyet is teszteltek most? [link]
Ennyiért elgondolkodtató. Kijelzőre, melegedésre és erre a Skullcandy csodára kíváncsi lennék. Ez így mennyire fém ?

[ Szerkesztve ]

(#10610) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék erről egy véleményt kérni: Toshiba Satellite C855-12X

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#10611) btudos válasza func93 (#10610) üzenetére


btudos
veterán

Mondd mire kell, úgy többet tudunk segíteni. :)

Szerk.: 10 k-ért többért komolyabb VGA-val és jobb minőséget képviselve ott a Lenovo G580, az szerintem jobb vétel, ha belefér a keretbe.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#10612) func93 válasza btudos (#10611) üzenetére


func93
senior tag

Átlagos felhasználás, némi képszerkesztés, néha kis unalom űzésnek valamilyen játék (wow).

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#10613) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Csak én nem vettem még ezt észre, vagy már jó ideje 110 az A531-es?

func93: Én is inkább az előbb említett Lenovo-t mondanám.

(#10614) btudos válasza B-L-A-C-K (#10613) üzenetére


btudos
veterán

Nem tudom pontosan mióta, de nem mostanában lett ennyi.

Más: Ez miért ennyivel drágább, mint ez? Az i3-as SB drágább mint az i5 IB, vagy csak én nézek el valamit?

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#10615) func93 válasza btudos (#10611) üzenetére


func93
senior tag

Sajnos nem igen fér bele a keretbe... :(
Viszont ha már mindenképp Lenovo akkor ez pont abba az ár kategóriában van. Ezekre is ugyanúgy vonatkozik a jobb minőség? [link]

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#10616) B-L-A-C-K válasza func93 (#10615) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Itt nem a minőség a lényeg, hanem a vga teljesítmény, adott áron vannak sokkal minőségibb gépek a Lenovonál is, pl a most linkelt Fujitsu A531-es, vagy Probook 130 ezerért. Viszont ott gyengébb a teljesítmény. Ezt neked kell eldöntened a minőség a lényegesebb, vagy a teljesítmény. 120-ért nem fogsz kapni ami minőségnem is nagy ott van illetve teljesítményben is.

[ Szerkesztve ]

(#10618) person


person
senior tag

Sziasztok!

Netezésre kéne egy laptop min 15.6-os de azért hardveresen mégse legyen a legalja de 100k fölé ne nagyon szálljon.
Rövid nézelődés után kinéztem a következőtG575GL
Vagy ugyan ez 99-ért 2GB rammal.
Vagy B575 92k-ért ugyan így 2GB ram és Win7 nélkül.

Előre is :R

(#10619) B-L-A-C-K válasza person (#10618) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát ezek netezésre éppen jók, de 110-ért már sokkal komolyabbat kapsz, mind minőségben ,mind teljesítményben.

Fujitsu A531-est mondanám, jó anyagokból összerakott, matt kijelző, cseppálló billentyűzet, 3 év garancia. A B960-as proci majdnem i3-as szintjén van. Maga a gép nem összekeverendő a Fujitsu Siemens-el, a cég külön vált, ez már csak Fujitsu, és nagyon korrekt gépeket gyárt.

[ Szerkesztve ]

(#10620) reelc válasza B-L-A-C-K (#10613) üzenetére


reelc
veterán

Majdnem 2 hete belinkeltem az A531-est, hogy annyiba kerül, és hogy újra lehet kapni. Nagyon jó áron van. Elég fejtörést okozott nekem a dolog. :)

(#10621) thomeef


thomeef
őstag

Erre valaki? Senkinek semmi tapasztalata 17,3"-as téren? :F

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10622) B-L-A-C-K válasza thomeef (#10598) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem semmi tapasztalat ezzel itt még senkinél, az egy biztos hogy a FULL HD-s nak szebb a képe, viszont hogy 30 ezret megér e azt csak úgy lehetne eldönteni hogy látod mind2 típust.

Mennyiért vennéd amúgy a gépet, és mire lenne használva?

(#10623) DarkDeer válasza thomeef (#10621) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Én úgy tudom, hogy a HD+ kijelző fényes ebben a Dell-ben, a FullHD meg matt. Élőben még nem láttam 17,3"-es FullHD kijelzőt, de a tesztekben azt írják, hogy sokkal jobb mint a HD+.

(#10624) ragingspears


ragingspears
tag

Mindenképpen meggondolom amit a HP notikról írtatok.
Borote, ebben tudsz kicsit segíteni, mit jelent ez nagyon egyszerűen...:
"Az új ProBook SB-vel, dGPU nélkül kerül annyiba, mint az előző verzió dGPU-val"
Sajnos ennyire már nem értek a notikhoz.
Annyi kérdésem lenne még, hogy akár a 4530s-ra, akár 4540s-re, Windows 7-ből az x86-ost vagy az x64-est érdemes tenni?
Köszönöm!

(#10625) rétisün válasza ragingspears (#10624) üzenetére


rétisün
veterán

ha 4 giga vagy több ram van a gépben (vagy esetleg később 4-nél többre akarsz bővíteni) akkor kell az x64-es.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10626) ragingspears válasza rétisün (#10625) üzenetére


ragingspears
tag

Köszi, rendben!

(#10627) spyduck válasza ragingspears (#10624) üzenetére


spyduck
nagyúr

SB-nél nincs DGPU!

bencekemence: Nem, csak 7520-at.

[ Szerkesztve ]

(#10628) ragingspears válasza spyduck (#10627) üzenetére


ragingspears
tag

Nagyon láma vagyok ehhez, sajna nem tudom, mit jelent se az SB, se a DGPU...
Nyilván Google a spanom, de ha egy sorban megírná valaki, mi ebből a lényeg... :-)

(#10629) DarkDeer válasza ragingspears (#10628) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Az SB az Intel előző generációs processzorcsaládja, a Sandy Bridge. A legújabb az IB, vagyis az Ivy Bridge. A GPU a "videókártyát"/videochipet" jelenti, ebből vannak a gyengébb integráltak, és az erősebb dedikáltak, a dedikáltat hívják röviden DGPU-nak.

(#10630) spyduck válasza DarkDeer (#10629) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én meg azt hittem a Dual GPU-t rövidítette így :)

(#10631) ragingspears válasza DarkDeer (#10629) üzenetére


ragingspears
tag

Köszi szépen, mostmár értem ;-)

(#10632) DarkDeer válasza ragingspears (#10631) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Nincs mit!
Azt kellene eldöntened, hogy mi a fontosabb Neked. Erősebb processzor kell és megelégszel gyengébb videókártyával, vagy elég a kicsit gyengébb processzor és inkább a videókártya legyen erősebb. Azt érdemes tudnod, hogy alap felhasználásra elég az i3-as proci, és ez az i3 proci teljesen ki tudja hajtani az erősebb videókártyákat is. Ha én olyan gépet vennék, amiben csak integrált videókártya van akkor én keresnék egy legújabb IB procis gépet, mert abban már HD4000-es videó van ami sokkal erősebb, mint a régebbi SB procis HD3000. Viszont ha dedikált kártyás gépet veszel abba elég az SB proci is, mert az IB proci alig erősebb csak.

[ Szerkesztve ]

(#10633) ragingspears válasza DarkDeer (#10632) üzenetére


ragingspears
tag

Köszi, átgondolom mindenképpen. Nem könnyű azért a laptopválasztás, mert tulajdonképpen a végtelenségig el lehet menni, hogy plusz 10ért már ez meg az meg amaz is benne van a következő kategóriájú gépben... és mégis kell egy határt húznod valahol :-)
Annyit azért biztos, hogy a pénz amit rá tudok szánni, pont eléri az i5-ös gépek kezdő árát, és ezért laikusként inkább az i5-ös gépeket nézem. Persze gyakorlatban is jó lenne látni, mennyivel izmosabb egy i3, mint egy i5. Csak nyilván a videókártya, memória és egyéb adatok is meghatározzák a különbséget...

(#10634) reelc válasza DarkDeer (#10632) üzenetére


reelc
veterán

Ezzel egyetértek.
Többek között éppen ezért a Fujitsu Lifebook A532 i5 3210m a legesélyesebb nálam. Tetszik, hogy matt képernyős a széria. Az elődje az A531 pedig eléggé ajánlott gép itt.
Ahogy elnéztem az árakat, ez a legolcsóbb i5-ös Ivy gép. i3 Ivy meg még eléggé elvétve van, ki tudja mikor terjed el jobban.
Az Ivy futtatná a régi kedvenc játékokat, úgyhogy ez nekem pont jó. Konzumer gépet nem akarok.

[ Szerkesztve ]

(#10635) bencekemence válasza thomeef (#10621) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Én is szemezgetek ezzel, de nálam csak a FHDs kijelző játszik. Hosszútávon a fullhádés jobban megéri, akár használatot, akár a későbbi eladást nézem. 17' HD+ laptopokból dögivel van a piacon, de fullhd matt, abból nem olyan sok.
Itt egy teszt. [link]

[ Szerkesztve ]

(#10636) darvak válasza bencekemence (#10635) üzenetére


darvak
senior tag

Na ez jó értékelést produkált, csak az i7 melegíti rendesen.
Báár nem throttling-gol,ahogy írják, de a felületi 50 fokos hőmérséklet több mint elviselhetetlen :B

[ Szerkesztve ]

(#10637) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Sziasztok
50+ os holgy facebook, email, szorfozes, skype kameraval. Ez kell. Ennyi
Szerintetek egy droidos tablet gaz lenne? vagy vegyek netbookot. A lapi szerintem overkill... kb ~100k a budget.
kosz

(#10638) runner 125 válasza Z0mbi (#10637) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kérdés mennyit használná. Tablet szerintem mobil célokra, másodgépnek való. Mindennapi , huzamosabb használatra kényelmetlenebb.

Úgyhogy, én első körben netbook.-ot javasolnék, abból is minimum 11,6"-12,1" környékét E-450-nel.

1225B (elérhető belőle a fekete is), illetve; E135, E325

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10639) Chaser válasza Z0mbi (#10637) üzenetére


Chaser
titán

Sztem 50+ hölgynek ne akarj droidos cuccot venni. 100k-ért már kaphatsz megfelelő 15.6-os gépet. Ha ki tudsz fogni A531-et akörül az a legjobb, ha nem akkor samu NP300.

szerk: Ha nem hordozná felesleges 11-12" netbuggal szenvedtetni.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10640) thomeef válasza bencekemence (#10635) üzenetére


thomeef
őstag

Köszi a válaszokat mindenkinek :R 260k amúgy a HD+, és 290 a full hd

Bármelyiket is veszem meg beszámolok róla ígérem :))

(#10622) B-L-A-C-K : A gép mindenre lesz használva, 30%-ban diablo 3-ra, 30%-ban inventor, autocad, 40%-ban filmezés, netezés, olvasás.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10641) bencekemence válasza darvak (#10636) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Ez a melegedés engem is zavar. Y580 és e között a laptop között vacillálok, igazából DTR gépet keresek, de a Y580 olyan jó ár érték aránya van, hogy ezért is gondolkodok rajta. A legjobb a Y780 lenne, de olyan meg nincs :DDD Egy hűvös harmadik versenyzőnek jobban örülnék, októberben vennék gépet, hátha valami lesz addigra.

(#10642) thomeef válasza bencekemence (#10641) üzenetére


thomeef
őstag

i5-el kell venni és melegedés megoldva:) Az i7-es amúgy is aránytalanul megdobja az árát a gépnek

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10643) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Lenovo y580 vásárlásán gondolkozom. Először fullhd-t akartam de arra sajna nem jött össze a pénz. Rákerestem és írták, hogy a hd-s verizó képe gagyi. Milyen értelemben véve? Nagyon rossz vagy csak a fullhd-hoz képest? Egy dell 2312hm-mel használnám (nyilván ha nem otthon vagyok akkor nem)
A másik kiszemeltem ezlenne, csak 7670m ami gyenébb a geforce 630m-nél is.Illetve mindkettőbe a winyó mellé lehet rakni ssd-t is ha jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#10644) B-L-A-C-K válasza Gabe123 (#10643) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

Értelemszerűen sokkal szebb a kijelzője a FullHD-nak a nagyobb felbontás miatt, illetve ettől függetlenül is jól eltalálták, mert láttam már gyengébb FULLHD-s kijelzőt is. A sima HD-s kijelzőnek nem gagyi a gépe, inkább átlagosnak mondanám.

A másik kiszemelted minőségben jobb, viszont mint írtad is vga teljesítményben nagyon alulmarad, úgymond köze sincs egymáshoz a két vga-nak.

SSD-t pedig minden vinyó helyére berakhatsz, sőt optikai meghajtó helyére is beépítő keret segítségével.

(#10645) Gabe123 válasza Gabe123 (#10643) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Sajna lejárt a szerkesztés.
Még valami : Lenovo shopból rendlet már valaki? Illetve az i7 mennyivel melegszik jobban mint az i5? Thx :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#10646) darvak válasza Gabe123 (#10643) üzenetére


darvak
senior tag

(#10647) Mottie válasza Gabe123 (#10645) üzenetére


Mottie
őstag

Lenovo-shop az Laptopszalon csak olcsóbban ;)

Egyébként furcsa ez a 'melegedés' téma. Bár én más szemszögből nézem a 90+ °C -t produkáló Envy 15 után..

Be Victorious!

(#10648) spyduck válasza Mottie (#10647) üzenetére


spyduck
nagyúr

+ szállítási költség, avagy ugyan az!

(#10649) Mottie válasza spyduck (#10648) üzenetére


Mottie
őstag

Úgy is kevesebb... 4-5k forinttal olcsóbbak a gépek és 1600 ft a szállítás ;)

Be Victorious!

(#10650) B-L-A-C-K válasza thomeef (#10640) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én elgondolkoznék egy Asus G55VW-S1146D is, i7/FULL HD, komoly hűtéssel...:) Itt ph-n egy kolléga 285 ezerért árulta, nem tudom van e még neki, vagy tud e szerezni.

Szerk: Ja bocs most nézem neked 17-es kell, G75-ös is csak az már drágább...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.