Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#10701) runner 125 válasza Edorn (#10699) üzenetére


runner 125
nagyúr

Asus1225B, Edge E135

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10702) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Köszi mindekinek! :C Valamiért a win7-ben TKIP volt az alapértelmezett titkosítás, n-es wifihez meg AES kell. Sajnon a benne lévő adapter csak 130mbps-t bír, de így is rengeteget javult, most már 7 MB/s, úgy, hogy mellette még sok minden egyéb dolog használja a wifit, és a hdd-t.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#10703) Edorn válasza B-L-A-C-K (#10700) üzenetére


Edorn
aktív tag

Szerintem még az is szóba jöhet. Holnap nézünk meg élőben egy Acer Aspire One-t azzal, akinek lesz és szerintem simán rá fog bólintani... Legalábbis a méretére...

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#10704) B-L-A-C-K válasza Edorn (#10703) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor másik topikba érdeklődj, de már látom itt is feltetted a kérdést, az ilyen kis gépek NETbook-ok...:)

(#10705) Chaser válasza B-L-A-C-K (#10704) üzenetére


Chaser
titán

Netbug jobb szó az ilyen atomos csodákra :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10706) Edorn válasza B-L-A-C-K (#10704) üzenetére


Edorn
aktív tag

Azért tettem fel itt is a kérdést, mert egy könnyebb/kisebb laptop is szóba jöhet.

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#10707) runner 125 válasza Chaser (#10705) üzenetére


runner 125
nagyúr

...viszonyítás kérdése.
Általános használatra, netezni, filmezni, 1-2 doksit szerkeszteni - pláne mobil célokra - bőven elég az E-450.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10708) Seraph 16 válasza Seraph 16 (#10702) üzenetére


Seraph 16
őstag

Lan-on 9-es átlag.

Szerk.: a másik gép itt a szűk keresztmetszet

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#10709) Chaser válasza runner 125 (#10707) üzenetére


Chaser
titán

Hoznak hozzám sok gépet, nekem is volt atomos gépem, épp egy acer One...hát a kiba... lassú elég találó kifejezés rájuk. AMD alapú még nem volt nálam. + ott van az 1024x600-as felbontás a legtöbbnél. Rohangászós gépnek esetleg el tudom képzelni, bár nekem arra se jött be. Arra inkább egy tablet már. De kinek mi. Az biztos, hogy atomos netbug helyett 100x vennék valami használt subgépet. Én nem szeretem magam copatni: D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10710) fogtunder válasza runner 125 (#10707) üzenetére


fogtunder
nagyúr

csak az nem is atom, hanem brazos, ami nagyon nem mindegy. az első generációs atom procik a flash tartalom leghalványabb jelére is letérdeltek és tágra nyitott szájjal várták az áldást, és még a későbbi kétmagos példányok se álltak a helyzet magaslatán. a nagyobb brazos procik sokkal jobbak voltak ilyen szempontból.

(#10708) Seraph 16: az már normális érték nagyjából, bár még mindig elmarad a megabit lan tetejétől, nálam általában az szokott lenni a korlátozó tényező.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#10711) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

Sziasztok!
Laptop vásárlás előtt állok (még mindig). Kikötéseim: Matt kijelző ; Intel HD 4000 es szintő VGA; alacsony fogyasztás, hosszú aksis üzemidő. 13,3" ; 14" -os gépet előnyben részesítenék, de max 15,6"-os jöhet szóba.
Ezeket néztem eddig:
Vaio
Lifebook1
Lifebook2
Probook
Esetleg, valamelyik, hasonló probook a honlapról.

Ti melyiket vennétek, miért? Esetleg valami ajánlat ezeken kívül?

(#10712) Forestjo


Forestjo
senior tag

Sziasztok! Ezek a mai korszerű procik, mint a tavaly év elején megjelent i3-s is, mivel tudnak többet a 3-4 éves társaiktól? Pl. egy modern i3, 2.2 GHz-s procival (gondolom arányában erősebb integrált VGA-val) jobb választás használtan (kb. 1 éves notiról van szó), mint egy 3-4 éves gép, amibe P vagy T sorozatú, kb. ugyanolyan erős, vagy erősebb (pl. T7500, P8400) procit raktak?

Tehát érthetőbben: ha egy árban kínálják, érdemes korszerű procival szerelt gépet venni, még ha gyengébb is a réginél, vagy jobb választás a régebbi? Elsősorban üzleti használatra kéne, nem játszani, de nyilván nem hátrány az erősebb VGA!
Pl: HP Elitebook 6930p T9400-s procival, 4 Gb RAM-mal, stb jó felszereltséggel, vs. Acer Aspire 5750G (I3-2310M, 4GB, GT540, 500GB).
Természetesen az újabb Acer-en több a gari.

Úgy is érdekelne a válaszotok, hogy ha csak a belső hardverre gondolunk és a külsőt elfelejtjük, vagy is erős "üzleti", "nem üzleti" kategóriák.

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#10713) runner 125 válasza Chaser (#10709) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekünk van egy D525 Atom, a már fentebb is említett célokra abszolút megfelel.
..azért is írtam 11,6-12,1"-os gépeket, mert ott már 1366x768-as kijelzők vannak.

giorgio

Nézd vissza melyik kategória volt említve.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10714) B-L-A-C-K válasza Forestjo (#10712) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Félre téve azt hogy az én notim is érdekelhet, (mert írtál) elmondom a véleményem...:)

Eleve az Acer Aspire 5750G (I3-2310M, GT540) ez jobb teljesítményben, mivel a videokártya eleve erősebb, procinál nem fogsz észrevenni szinte semmit, viszont minőségben meg sem közelíti az Elitebook-ot.

Itt elsősorban azt kéne megtudnunk hogy te mire használod a gépet...

[ Szerkesztve ]

(#10715) darvak válasza Forestjo (#10712) üzenetére


darvak
senior tag

Mutass linkeket, mutass árakat, mondj felhasználási területet!

Amúgy az i3 nem gyengébb az általad írt régi prociknál. Mellesleg tud Hyper-Threading-et is, ami nem hátrány. Quick Sync-ről nem is beszélve.

De az elitebook, az elitebook, minőségben :Y

(#10716) Forestjo válasza darvak (#10715) üzenetére


Forestjo
senior tag

[link]

Ez az Acer.
Az Elitbookot pedig a fent említett erős (T9400) procival még mindig kb. 85K-ért szokták kínálni.
Tehát elsősorban üzleti használatra és nem (kizárólag) játékra kellene egy megbízható noti, de az nem baj, ha a VGA minél erősebb. Tehát az engem nem zavar, ha a legújabb - sőt, akár a tegnapi játékokat nem viszi.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#10717) B-L-A-C-K válasza Forestjo (#10716) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Erre az Acerre írtad az előző hozzászólásodban hogy "Természetesen az újabb Acer-en több a gari." ?

Csak azért mert egy év garancia van ezekre gyárilag, így azon már lejárt...

[ Szerkesztve ]

(#10718) Forestjo válasza B-L-A-C-K (#10717) üzenetére


Forestjo
senior tag

Akkor tévedtem, ez a része kilőve! Így egyszerűbb a képlet, tehát mit mondanál? Az újabb, korszerűbb proci nem sokat nyom a latban?

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#10719) darvak válasza Forestjo (#10716) üzenetére


darvak
senior tag

Elitebook linkje jobban érdekelt volna.

Játszani hp-val nem igen fogsz, esetleg itt nézegetheted, h miket tudnak a régi gpu-k:
gpu

Akkor már ezt is:
cpu

Üzletre elitebook.

[ Szerkesztve ]

(#10720) B-L-A-C-K válasza Forestjo (#10718) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Átlagos felhasználásba semmit, nekem most egy i3-as, van, és semmivel sem érzem erősebbnek a T9400-asnál. De tényleg félre ne érts mert nem rábeszélni akarlak, főleg nem az enyémre, meg amúgy is már 4. embert érdekli, és tegnap hirdettem még csak meg.
Azt viszont neked kell eldöntened hogy a minőségre mész, vagy az erősebb hardverre. Én az Elitebook-ot azért fogom visszasírni mert a kijelzője eszméletlen szép, közelébe se ér az eddig látottak/használt gépekével. Mivel csak netezek szinte, ez nagyon sokat számít nekem, de sajnos céges gépet meg nem adhatom el, kellett is 1 hét míg erre visszaszoktam, pedig ez sem egy gagyi a kategória (Dell Latitude).

darvak: Játszani lehet azzal is, pl enyémben Quadro FX770M-van (9600GT)...

[ Szerkesztve ]

(#10721) darvak válasza B-L-A-C-K (#10720) üzenetére


darvak
senior tag

Minden relatív:)

Mit is hirdetsz?

[ Szerkesztve ]

(#10722) B-L-A-C-K válasza darvak (#10721) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem szertem itt reklámozni a dolgaimat, keress rá...:)

(#10723) Forestjo válasza darvak (#10719) üzenetére


Forestjo
senior tag

T9400-s Elitebookot más hirdetőoldalakon láttam, itt kevesebbet kérnek értük, de általában kisebb cpu-val és RAM-mal vagy újabb típus. De 85K-ért itt is láttam valahol, már nem tudom milyen felszereltséggel.

Kedves B-L-A-C-K, a te géped kiváló anyag!

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#10724) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Üdv. Milyen laptopot érdemes venni 100 ezer és 200 ezer között? Igazából nincs olyan összeg, amit "rászánnék", amit megéri azt venném. Leginkább netezésre, programozásra, filmnézésre lenne használva. Itthon egy nagy monitor és külön billentyűzet, egér lenne rákötve. Ez talán azért lehet csak fontos, mert nem lenne rossz ha DVI-vel vagy DisplayPorttal rá lehetne csatlakoztatni. Inkább az Intel procik felé hajlok, i3 vagy i5, de nem túlzottan néztem még eddig utána, szóval ha az AMD jobb, akkor az lesz :) Márkát külön nem preferálok. RAM-ból bőven elég lenne a 4 GB, vinyóból pedig 500as. Videóteljesítményben annyi, hogy vigye a fullhd-t de nem hiszem, hogy ez nagy követelmény lenne :) Méretben a hagyományos 15,4-et szeretem. Oprendszer nem kell rá. Köszi az ötleteket mesterek :))

[ Szerkesztve ]

Tomikapc

(#10725) Maddoxtomi válasza Maddoxtomi (#10711) üzenetére


Maddoxtomi
tag

Up a kérdésemnek, mindenképpen szeretném a véleményeteket kikérni.

(#10726) btudos válasza Tomikapc (#10724) üzenetére


btudos
veterán

Játék, ilyesmik? Mennyit lesz hordozva (méret miatt)? Kicsit konkretizálhatnád az igényeidet mert 100 és 200 k között rengeteg gép van ám :)

Maddoxtomi: Az UH552-t felejtsd el, ha valamennyire merev gépet akarsz, fogdostam, gépeltem rajta, ijesztő volt. Hasonló kategória a Vaio is méretben, de az gondolom jobb minőségű cucc, ha ilyen méretben kell gép, és elég az i3, akkor jó vétel lehet. Ha 15,6"-os gép kell, az A532 számítási teljesítménye nagyobb, mint a Probook-é, összeszerelésre, minőségre valószínűleg egyikkel se lesz gond, ezt gyakorlatilag magadban kell lejátszanod, hogy mi a fontosabb. A kicsit pengébb fémes burkolatú ház, vagy a komolyabb CPU. Komolyabb játékra egyik sem alkalmas, ezt ne felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#10727) B-L-A-C-K válasza Tomikapc (#10724) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hú elég nagy teret hagytál árban, van rengeteg neked megfelelő.

- Lenovo G580
- Dell Latitude
- Hp Probook (itt van több fajta is)
- Toshibák

...és még sorolhatnám, itt azt lenne célszerű leszögezni hogy a minőség mennyire fontos?

Maddoxtomi: 130 ezres Probook szerintem neked bőven elég, minőségi gép, és most nagyon jó áron + ajándék tatyó...

[ Szerkesztve ]

(#10728) Tomikapc válasza btudos (#10726) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Igen, kimaradt 1-2 dolog, de már módosítottam. Játékra nem lenne használva. Hordozva minden nap lenne suliba és haza. Árat azért nem szerettem volna konkretizálni, mert ha most van egy olyan, ami nagyon megéri 190-ért, akkor nyilván inkább azt veszem, mint 150-ért egy sokkal gyengébbet. 200-nál többet semmi képpen nem szeretnék rákölteni. 150 körül gondolkozom.

Tomikapc

(#10729) Tomikapc válasza B-L-A-C-K (#10727) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Elég fontos lenne a minőség. Nem mintha nem vigyáznék rá, de zsanérok, tapipad, billentyűzet ígyis úgyis kopik... Volt olyan gép, hogy fél évre a vásárlástól számítva. Ezt nem szeretem.

Tomikapc

(#10730) darvak válasza Tomikapc (#10724) üzenetére


darvak
senior tag

Hát ez tényleg nem nagy követelmény :K

Hp Proobook 4530s, 4540s, Dell Latitude E5520, esetleg E5420, Fujitsu Lifebook A531-532.
Ilyesmiket lehet nézegetni.

(#10731) B-L-A-C-K válasza Tomikapc (#10729) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor Probook/Dell Latitude. Esetleg ha használt is szóba jöhet Elitebook.

(#10732) Tomikapc válasza darvak (#10730) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszönöm szépen, megnézem őket :)

Tomikapc

(#10733) Tomikapc válasza B-L-A-C-K (#10731) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszi! Használtat őszintén szólva nem nagyon szeretnék venni.

Tomikapc

(#10734) darvak válasza Tomikapc (#10733) üzenetére


darvak
senior tag

Bedobom a szokásos linkeket. Mind üzleti gép lesz, 13-14-15.6", meg lesz azért 1-2 modell 320Gb-os HDD-vel is (sajnos még az összes újdonság 500Gb-os verziója nem érhető el :( ).
Na fussunk neki:
4540s-baróóó
4530s
4330s+ bővíteni kell RAM-ot ~6000Ft
E-5420
E-5520 +RAM bővítés
A531
A532
A532

Sok tesztet találhatsz: itt

[ Szerkesztve ]

(#10735) Tomikapc válasza darvak (#10734) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

ÚÚ köszi neked is! Lesz mit olvasgatni, de ez jó :DD

Tomikapc

(#10736) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Amúgy egy kis off...
Külföldről rendelt már valaki laptopot? Megéri? Gondolok arra, hogy rendeltem én már Szlovákiából cég nevére 1-2 dolgot és ekkor áfa nélkül jöttek a termékek. Azért egy laptopnál az áfa több tízezres tétel. Az eladó megbízható, azt tudom. Ez az áfa levonás nem tudja valaki hogy működik? Később kell befizetni? Vagy egyáltalán nem kell?

Tomikapc

(#10737) darvak válasza Tomikapc (#10735) üzenetére


darvak
senior tag

Nm!

Mondjuk szvsz ezek közül egyikkel sem tudsz befürödni látatlanba sem!

[ Szerkesztve ]

(#10738) M3xx


M3xx
tag

Hali!
Inspiron 7520-ról hír, így a hétfő beköszöntével? :)

(#10739) scuderia válasza Tomikapc (#10736) üzenetére


scuderia
csendes tag

Szia, nalunk Szlovakiaban, ha kulfoldi beszallitotol veszunk arut, aki rendelkezik europai adoszammal, akkor afa nelkul kerhetjuk a termeket. Az afat igy mar vissza igenyelni sem kell, csak az adobevallason kell feltuntetni. Az egesz EU-ban ez a helyzet. Egy fontos dolog: neked is afa fizetonek kell lenned.

(#10740) Tomikapc válasza scuderia (#10739) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszi. Eddig minden áfa nélkül jött, cégjegyzékszám és adószám kellett hozzá. Kérni se kellett, alapból így küldték. Na akkor a könyvelővel kell megbeszélni.

Tomikapc

(#10741) Mottie válasza Tomikapc (#10740) üzenetére


Mottie
őstag

Ez így van, EUn belül te kell bevalld az adót, de egyből vissza is igényelheted így 0-ra le lehet írni.

(Míg itthon meg kell "finanszírozni" az áfát, akkor is ha majd visszajön)
-> Én így vettem az y580-ast

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#10742) ducsekbence


ducsekbence
csendes tag

Sziasztok!

160000-ért max(de lehetőleg olcsóbban) leginkább játékhoz milyen notebookot ajánlotok?
Erről mi a véleményetek?
Merevlemez jó lenne min. 320 GB.Méret leginkább 15 inch.
Előre is köszönöm.

(#10743) btudos válasza ducsekbence (#10742) üzenetére


btudos
veterán

Neked is a sokszor emlegetett G580 lesz a legjobb választás. ;)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#10744) csab991


csab991
senior tag

Üdv. Szerintetek milyen laptopot érdemes venni 150 000 forintig? Ismerősömnek lenne rá szüksége, nincsenek nagy igényei, csak a WoW fusson rajta valamennyire, ezenkívül csak netezős, filmezős gép lenne.

(#10745) ducsekbence válasza btudos (#10743) üzenetére


ducsekbence
csendes tag

Köszi :K

(#10746) B-L-A-C-K válasza csab991 (#10744) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#10747) darvak válasza csab991 (#10744) üzenetére


darvak
senior tag

WoW-ot még IHD3000 is viszi mediumon szinten.
Szóval az itt felsorolt A531-es gépek is megteszik (medium-30-45 FPS).
Az 532-es meg simán viszi (medium 70FPS, de high beállítást már nem bírja).

[ Szerkesztve ]

(#10748) fogtunder válasza runner 125 (#10713) üzenetére


fogtunder
nagyúr

félreértesz, nem az ajánlásra reflektáltam, hanem arra, hogy a #10705 hsz-ben atom volt említve, erre te amd példát hoztál, én csak azt mondtam, hogy nem mindegy, melyik a kettő közül.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#10749) Borote válasza browing (#10654) üzenetére


Borote
addikt

Medionra szintén érvényes, hogy hol fogod garanciáztatni, illetve ők is MSI gépeket árulnak (legalábbis részben biztosan).
Hasonló gépeket meg kapsz itthonról is, tisztességes minőségben :)

(#10661) Sickboy25: "Valami ilyesmi reakcióra számítottam innen..." háááát... köszi szépen. :(

(#10712) Forestjo: azért a két gép között ég és föld a különbség... az Acer az EliteBookhoz képest kimeríti a kommunális hulladék fogalmát.
Így erősen használatfüggő, hogy nagyobb teljesítményű, vagy éppen tartósabb, kényelmesebb gépre van szükséged.
Játékra viszont nem lesz jó az EliteBook.

(#10734) darvak: miért baróbb a 4540s, mint a 4530s? Igaz, hogy újabb, de a hardver az megegyezik, és drágább is o.O

Fujitsu Garanciabővítés egészen hivatalos infó:
"A +garanciák számozásában ott van a kavarodás, hogy az anyaház felől 1 év az alapgarancia, mi viszont ezeket a gépeket már eleve egy megemelt garancia-szinttel hozzuk forgalomba, így sajnos nem mindenki egyformán számolja a plusz éveket, tehát hasznos kimondani, hogy hány évre emelünk!

Egyébként a korábban egységes 3 év garancia az új xx2-es végű modelleknél a következő módon változik:
(Tehát korábban az összes xx0-ás és xx1-es gép 3 évvel volt …)

Az all-round kategóriában (alsó kategória, pl. A512, A532, AH532-es, LH532, AH552, UH552-es):
Az xx2-es gépek garanciája 2 év (1 év anyaházi + 1 év Magyarországon hozzáadott)
Ez további +1 évvel 3 évre emelhető. Az x(H)512-es és x(H)532-es gépeknél ez kb. 6.000 Ft bruttó fogy. ár, az xH552-es gépeknél pedig kb. 8.000 Ft bruttó."

[ Szerkesztve ]

(#10750) darvak válasza Borote (#10749) üzenetére


darvak
senior tag

Hol van 6000 Ft-ért a +gari??

Mert ezt akartam belinkelni: 4540s+7650M :)

Díjazni kell, h ilyen jóáron jön a fiss, még ropogós modell!
4530s nem is olyan régen még 180K-ért volt csak sima i3-mal, hohohoohóóóó. ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.