Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#11651) M3xx válasza mutyi (#11650) üzenetére


M3xx
tag

Jah értem, vagyis nem, de mind1. :) Akkor nem tudok megoldást a problémára.

Amúgy a TV jó választás!! ;)

[ Szerkesztve ]

(#11652) crabi


crabi
csendes tag

Hali ez jó gép? /TOSHIBA Satellite L630 102/ Mennyit ér a használt piacon?
köszi

(#11653) robika86


robika86
csendes tag

Hello! Szeretnék venni egy notebookot! olyan 120k körül kéne lennie! amire kell: internetezés, office, scilab, programozás, diablo3 ( ez annyira nem fontos). 15" körüli legyen.

(#11654) darvak válasza premete (#11647) üzenetére


darvak
senior tag

hopp, mert nem láttam.

(#11655) mutyi válasza M3xx (#11651) üzenetére


mutyi
őstag

Na tegyük tisztába a dolgot, bár off. Szóval azért gondoltam a srácnak 3D lejátszót, mert pl. egy másik ismerősnek is vettünk ilyen tv-t és vittem neki 20 giga körüli 3D filmet, de nem volt azért annyira csúcs. Írták sokan, hogy ha igazán ütős 3D élményre vágyik az ember,akkor mindeféle tömörítés nélkül a 3D bluy ray lemez az igazi.
Na de ha tudsz megoldást,ne tartsd bent.

(#11656) Chaser válasza mutyi (#11648) üzenetére


Chaser
titán

Nem lesz tökéletes gép, még sok pénzért se. Valamiben lesz kompromisszum. / illetve lesz egy gép ami jó 90%-ban megfelel majd, azt fogod megvenni ha a keret is engedi:)/
A dvd mehet külső usb keretből vagy akár csak egy sima usb-sata optika kábellel. Ilyen nekem is van de még nem próbáltam. A kérdés az, vajon usb2 sebessége elég-e BR filmnek, de gyanítom igen. Ezt ki tudjátok éppen próbálni vásárlás előtt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11657) Chaser válasza mutyi (#11648) üzenetére


Chaser
titán

szerk: dupla
Pár napja napi több duplát nyomok. a chrome hülyült meg vagy a ph motort hackelik :F

szerk2: runner 125 Jaja, nagyon rá vagyok szorulva:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11658) darvak válasza darvak (#11644) üzenetére


darvak
senior tag

Mint utólag kiderült, az előző A531-es linkem nem volt jó, ott már nem kapható.
Helyette:
A531
A531

(#11659) runner 125 válasza Chaser (#11657) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ne kamuzz, hsz.-t gyűjtesz! ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11660) M3xx válasza mutyi (#11655) üzenetére


M3xx
tag

megy pü, hogy ne offoljunk

(#11661) Roley_05


Roley_05
csendes tag

Sziasztok!

Hp probook 4535s notebookról szeretném kikérni a véleményeteket. Egyik ismerősöm ilyet nézett ki magának, viszont mielőtt megvenné, hogy mi az általános vélemény róla. Nem melegszik-e esetleg túl vagy van e vele vmi probléma, ami gyakrabban előjön.

további paraméterek:
CPU: A4-3305M DC, 1,9 GHz
4 GB RAM
VGA: AMD HD6510G2
750GB HDD

kösz a segítséget!

R

[ Szerkesztve ]

(#11662) Tikakukac válasza Roley_05 (#11661) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha semmi különlegest nem akar csinálni, akkor bőven elegendő lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11663) darvak válasza Roley_05 (#11661) üzenetére


darvak
senior tag

Ha semmi extra felhasználasra nem szánja, akkor az egyik legjobb választás az árában! :K
teszt

Mert office+film+net+hasonló kaliberű dolgokhoz megfelelő a teljesítmény, de ha már játszani, vagy 3D rajzolgatni akar, ahhoz már kevés lenne.

(#11664) mutyi


mutyi
őstag

Találtam itt egy srácot, nevet nem írok,de nagyon jó árban vannak HP meg Sony notik. HP probook vagy a HP Pavilion Dv sorozat a jobb általában?

(#11665) runner 125 válasza mutyi (#11664) üzenetére


runner 125
nagyúr

SeniorTilla, nem titok az. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11666) Tikakukac válasza mutyi (#11664) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyílt titok ez. Probook elviekben üzleti belépő, Pavilion pedig multimédia vonal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11667) Chaser válasza mutyi (#11664) üzenetére


Chaser
titán

Probook.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11670) mighawk


mighawk
csendes tag

Szép estét!

Mi a véleményetek ezekről a webshopokról?
http://www.noteshop.hu/specials.php
és
http://www.multi-bazar.net/

Elég jó árban találtam itt laptopokat, de nem tudom mennyire merjek vásárolni ilyen frissen alapult, még nem értékelt boltokból. Szerintetek megéri kockáztatni, vagy inkább jó pár ezerrel többért a biztosat választani.

Amúgy ezt a laptopot néztem ki, ami itt kb. 20k-val olcsóbb mint a többi boltban, ami azért nem kevést. Ezért is gyanakodok.
[link]

Minden tanácsot szívesen veszek!

Előre is köszönöm!
Mighawk

(#11671) runner 125 válasza mighawk (#11670) üzenetére


runner 125
nagyúr

Érdemes megbízható helyről vásárolni. Szinte tuti, h mindkettő külföldi gépeket árul. Az elsőnél néztem szét, pl a főoldalon lévő ProBook (B0X71EA) cikkszám alapján 100%, h nem magyar.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11672) Tikakukac válasza mighawk (#11670) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha magyar billes és rendes garis gépeket árulnak, akkor nincs gond. Ha nem így van, akkor lehet izgulni.

Elnézve a dolgokat, erősen meglepődnék ha ők magyar forrást használnának. Így már érthető az árbeli különbség.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11673) spyduck válasza Dhampir (#11203) üzenetére


spyduck
nagyúr

nem tűnt elég masszívnak a sejtes szerkezetű műanyag

Az alumínium, nem műanyag ;)

A ventilátor terhelés nélkül is folyamatosan pörög, nagyon hangos, rendszerbetöltődés előtt, közben és alatt is.
Ez viszont szubjektív. Sztem nem volt hangos, mértem zajszintmérővel is. Terhelés alatt ugyan azt produkálta, mint az Y570. Terhelés nélküli állapotban pedig halkabb volt, mint a ProBook.

(#11674) Roley_05


Roley_05
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

(#11675) Dhampir válasza spyduck (#11673) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem állt rendelkezésemre elegendő idő az alaposabb megvizsgálásra.
Főleg a kissé lötyögős DVD tálca, és a szokatlanul kiemelkedő Power gomb kötötte le a figyelmemet első látásra. :)

Windows alatt, amikor minden illesztőprogram a helyén van, talán másként viselkedett volna. Az alapból rátelepített Ubuntu Linuxra feltehetően nem készített megfelelő illesztőprogram támogatást a Dell.
A HP laptopok a gyári Linux alatt is csendesek, mert rendesen elkészítették hozzá a drivereket.

(#11676) Chaser válasza Dhampir (#11675) üzenetére


Chaser
titán

Nem a bios szabályozza a ventit? Sw-rel éppen bele lehet szólni, de notebooknál ehhez nem szokott sw v driver lenni, legalábbis én még nem láttam. És ált-ban a külső sw-ek nem is tudnak belenyúlni a dologba.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11677) sssirius


sssirius
tag

Sziasztok!

Ismerős keresne notebook-ot, határ 140-150k. Méret 15" környéke. Fontos hogy Starcraft II low graphics-on 1v1-ben menjen gördülékenyen. Egyéb kritérium igazán nincs, ezen felül persze szempont lehet megbízhatóság, anyaghasználat, de semmi komoly megkötés.
Előre is köszönjük!

(#11678) spyduck válasza Chaser (#11676) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha driverezetlen noteszt használsz akkor az jócskán melegszik, főleg ha a chipset nincs felrakva.

Dhampir: A DVD meghajtót nem is néztem... Most már csak Isnpiron 5520 van nálam, az nem olyan egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#11679) ussseal válasza sssirius (#11677) üzenetére


ussseal
tag

Ezt a teljesítményt szerintem egy HD3000-res is biztosan megüti. Belépő üzleti gépek felé nézelődnék leginkább: HP Probook 4535s (edigitalnál volt nagyon jó áron, most fogyott el nemrég) 4530s, Fujitsu A532

Ha viszont kell több GPU kraft, akkor Lenovo G580 a bestbuy ezen az áron.

Spyduck
A Probook 4540s-es teszted is várható a közeljövőben? Dgpu-s változat van nálad (7650M)? :)

[ Szerkesztve ]

(#11680) spyduck válasza ussseal (#11679) üzenetére


spyduck
nagyúr

HD4000-es, VGA van benne és október elején jelenik meg. Kész van a vázlat. Már csak át kell fogalmazni szépen, meg a képeket rászerkeszteni az oldalra.

(#11681) ussseal válasza spyduck (#11680) üzenetére


ussseal
tag

Köszi, szuper, már várom :R
Mondjuk én a dgpu-s változatra is kíváncsi lennék, hogy mennyire fűt vele a gépezet... :F

szerk.: Most nézem, hogy akkor nálad már az Ivy-s változat van a HD4000-ből ítélve, elég friss lehet a cucc, ilyet nálunk hivatalos HP garival még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#11682) btudos válasza ussseal (#11681) üzenetére


btudos
veterán

Én fogdostam 4540-et pár napja, hát mitmondjak, egyben van, de a billentyűzete ha nem is kifejezetten rossz, de nagyon rövid úton jár, túlságosan kemény, nem volt jó érzés gépelni rajta. Érdekes módon a 4340-nél kevésbé tapasztaltam ezt a jelenséget, ott jobban sikerült a billentyűzet.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#11683) spyduck válasza ussseal (#11681) üzenetére


spyduck
nagyúr

Demó verziót kaptam, amit még áprilisban fotóztam le, csak most megkaptam 2 hétre a 8470p-vel együtt. Se webkamera, se ujjlenyomat olvasó + 1-2 zavaró dolog. Megfogadtam, h demóverziós gépeket soha többet nem hozok el, mert rengeteget szívok velük....

(#11684) spyduck válasza btudos (#11682) üzenetére


spyduck
nagyúr

Pont, hogy túl hosszú úton jár... Sajnos nekem is ez volt vele a bajom, h nem bírtam vele gyorsan gépelni, mert lemaradtak a betűk sokszor. Amúgy nagyon jó gép, a hűtése is kiváló, de a bill kényelmetlen... :(

(#11685) mutyi


mutyi
őstag

Szóval Hp probookoknak nem túl jó a billentyűzetük?
Pedig már egyre jobban kezdtek megtetszeni a 13.3-as méretben.
Létezik vagy hamarosan fog létezni a 13.3-as probookból olyan verzió, amiben a HD4000 mellé beteszik az Ati-t is?
A HP oldalon elvileg van ilyen kivitel.

(#11686) Dhampir válasza spyduck (#11684) üzenetére


Dhampir
félisten

A Fujitsu A532 nem ugyanezt a ProBookos billentyűzetet kapta? Nekem lecsúszott róla az ujjam néha-néha. A Lenovo, a Dell, és a Toshiba billentyűzete viszont tetszik.

Visszatérve az Inspironhoz, nekem tetszik, a formája is bejön. Kellemes gép. Csak a tartósságát tekintve nem tudom, hogyan állja ki majd az idő próbáját.

(#11687) Tikakukac

Mit szólsz az új ThinkPad széria szigetes billentyűzetéhez? :)

[ Szerkesztve ]

(#11687) Tikakukac válasza mutyi (#11685) üzenetére


Tikakukac
titán

Minden relatív. Én pölö max kézvágás után váltanám le a Thinkpadom billzetét, mert ez valami ordasmód jó. Nekem a többi kuka. Ezt ki kell próbálni, sokfélék vagyunk, lehet neked nem tűnne fel semmi, vagy bőven ellennél azzal is.
HP oldala, hacsak nem magyar és mondja, hogy lesz akkor nem feltétlen mérvadó. Rakat konfig itthon elérhető, máshol nem, de ezt a kémkacsa-pingvin :DDD szvsz jobban tudja nálam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11688) mutyi válasza Tikakukac (#11687) üzenetére


mutyi
őstag

Megmondom őszintén, hogy nagyon kényes vagyok a billentyűzetekre. Ezért is utálom a notebookokat, legalábbis a legtöbbet,mert rohadt lapos és túl közel vannak egymáshoz a billek és nem tudok hibátlanul gyorsan gépelni. Nyilván lehet szokni, de nekem kényelmetlenek a jól megszokott asztali billekhez képest.
Nyilván nem próbáltam még túl sok prémium notit, azkról nem tudok nyilatkozni, ezért is kellene kicsit kitaglalni ezt a témát.
A másik dolog a billnél ami szintén a halálba tud kergetni az a nyilacskák (jobb,bal,fel,le).
Némelyik márkánál olyan buzin van megoldva, hogy szívem szerint földhöz vágnám, mi a francért kell a numerikus alá helyezni közvetlenül a jobbra nyilat, meg ilyenek.
Én asztali billnél is azt preferálom, ahol el vannak különítve és még véletlenül sem fogok másik gombokat nyomkodni helyettük.
Thinkpad-ekkel egy pici "bajom" van mégpedig hogy olyan kis konzervatív a kinézetük, jóóó tudom üzleti notebook, de akkor is, ha lenne mondjuk kicsit olyan fémcsiszolt alumínium mint pl. HP-nak van vagy Apple-nek,akkor mindjárt szimpibb lenne.

(#11689) B-L-A-C-K válasza mutyi (#11688) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ne kényeskedj...:)

Amúgy ettől ne félj, akármilyen gépet veszel szokás kérdése, 2 hét után már rááll a kezed bármilyen is legyen a bill.

Off mindenkinek:

Na a gariztatásban léve Elitebookom 20. napja van ott, pénteken írták hogy állítólag "tesztelés alatt van" kíváncsi leszek még mennyi időt kell várni rá...

[ Szerkesztve ]

(#11690) jekisa19


jekisa19
csendes tag

Sziasztok!

Gépvásárlás elött állok ki is néztem két gépet, csak nem tudom melyik lenne a jobb, vagy ezeknél van-e jobb. 160 a keret rá, 15,6, játékosabb konfig érdekelne.

1. Toshiba L850 - i3 2350i, ati 7670 video......stb.

2. lenovo z580 - i3 2370i, nvidia 630 video..... stb.

mind2 2 év gari, de a lenovo felé hajlok, bár eddig csak ati kártyám volt és talán kicsit jobb az itt lévő is.

vélemény? vagy esetleg más?

előre is köszönöm a segítséget.

<<Sony Xperia Z1 Compact>>

(#11691) B-L-A-C-K válasza jekisa19 (#11690) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mind2 gép ajánlott, viszont ha használtan is vennél Lenovo Y570-est ajánlanám GT555M vga jobb ezeknél, és van pár eladó használtan már 160 körül.

[ Szerkesztve ]

(#11692) Tom1939 válasza B-L-A-C-K (#11689) üzenetére


Tom1939
őstag

Azért ez az elitebook gari dolog nagyon durva... Nálam ez egy pár év múlva jelentős tényező lesz abban hogy melyik gyártó kap egy rakat pénzt az új notebookomért... Ha nem szedi össze magát Hp akkor nem elitebook lesz a következő 17-esem még akkor sem ha éppen az lesz a jobb széria (ez ugye mindig változik dell/hp között).

(#11693) B-L-A-C-K válasza Tom1939 (#11692) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az a baj ezt nem feltétlenül az Elitbookra kell fogni, mert hallottam már olyat is hogy 1 nap, és kész volt a leadott gép, mehettél érte.
Itt konkrétan szerintem az nem mind1 hova adod le, van ahol leszarják, és majd elkezdik csinálni, de van ahol meg egyből intézkednek, hogy megcsinálják. De ha elkezdték volna egyből, és ugye a touchpad kopása miatt burkolati ellem csere is volt/van, ezért gondolom azt rendelni kellett, de még ha az északi sarkon is lenne a raktár annak is meg kéne jönnie pár nap alatt, szóval az eddig eltelt 20 nap már tényleg röhej...

(#11694) Mottie válasza Watto1991 (#11619) üzenetére


Mottie
őstag

Szia! Szerintem nicns baj a C.Imperiummal amit hallottam felőlük. gyorsan szállítanak, egyedül a memória-bővítés ami ugye a szokásos belerakunk egy noname-t. De rászámolsz 3-4k forintot és veszel bele egy normális 4GB-sat az alap 4 GB mellé és kész.

Be Victorious!

(#11695) Chaser válasza spyduck (#11678) üzenetére


Chaser
titán

A chipset legyen felrakva, de annak mi köze a bios venti szabályzásáshoz? ezt továbbra se értem. Vmelyik nap telepítettem egy misis notebookot, driverek nélkül is teljesen rendben volt a hangja, full bedriverezve se változott semmi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11696) Tikakukac válasza mutyi (#11688) üzenetére


Tikakukac
titán

Elitebook fémborítása elegánsabb, de nehéz és kényesebb. Plusz nekem a billzetük sem jött be, trackpoint meg főleg nem.
De elegáns és remek kis gépek, ha valakinek az jön be, akkor vegye.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11697) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Üdvözlet Mindenkinek!
Lassan én is cserélem a notit, 2-3 hónapja még édesanyámnak kerestünk és találtunk is az itteni törzstagok segítségével. Köszi még egyszer így utólag is! :R
Melyik az a legolcsóbb, megbízható, normális garival rendelkező i5-ös processzorral szerelt notebook, amelyikben nem alaplapra integrált videóvezérlő van?
Tudom, megint kobakvakarást okozok, de 150 ezerből meg szeretném úszni...
Vagy várjak vele a karácsonyi dömpingig?
Köszi előre is!

(#11698) B-L-A-C-K válasza Petyus87 (#11697) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

Az árakat előre nem tudjuk, de valószínű lesznek akciók. i5-ös mire kéne amúgy? Csak mert B960-as/i3-as is ha átlagos felhasználásra kell tökéletes, és több az alternatíva is, főleg adott áron.

(#11699) spyduck válasza mutyi (#11685) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mivel nem végleges kiadás volt nálam nem merek semmit se mondani. Nemsokára jön majd hozzám egy végleges kiadás. Utána többet tudok majd....

(#11700) spyduck válasza Tikakukac (#11687) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ami még ugyanolyan jó bill az az EliteBook, Latitude 6, Macbook. A többiek csak próbálkoznak ;]

(#11689) B-L-A-C-K : Ami nálam volt azt nem lehet megszokni. Remélem csak azért mert Demo volt. Tudod, h mennyire szeretem a HP gépeket.... Nem mondanék ilyet ha nem így volna.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.