Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#10251) MCGaiwer válasza Tikakukac (#10250) üzenetére


MCGaiwer
addikt

semmi, hülye kérdés volt.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#10252) wiggen123 válasza MCGaiwer (#10251) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Második újabb generációs procival, egy picit erősebb.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#10253) sid87 válasza sid87 (#10161) üzenetére


sid87
senior tag

Valami véleményt mondanátok? :-)

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#10254) Tikakukac válasza sid87 (#10253) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha még van akkor igen. Bár valaki mondta, hogy kifogytak, nem tudom igaz-e volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10255) bugizozi válasza hcl (#10247) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi :DDD

amúgy ahogy néztem ilyen 250k-nál kezdődnek azok a laptopok, amiken van soros port...megnézem ami van nekünk lehet e bele tenni PCMCIA kártyát, és azzal kiküszöbölni lényegesen olcsóbban ezt a problémát :D

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#10256) ZolikaE46 válasza Tikakukac (#10245) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Ezekkel csak az a baj, hogy nem 12-13"-ak. Ekkora méretben ezeket találtam csak megfelelő tudással. Más javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#10257) Tikakukac válasza ZolikaE46 (#10256) üzenetére


Tikakukac
titán

Na igen, a méret. 200k alatt újonnan nem sok 13"-os noti van, a subnotikat használtban érdemes venni.
Innentől meg kell nézni melyik lett jobb tesztekben, nem jár a kezem között konzumer subnoti :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10258) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Rendben akkor megnézem...
...és a kettő közül ami le volt írva melyiket választanád ha kellene melyik márkával vagy jobban megelégedve?!

[ Szerkesztve ]

(#10259) t.thomas


t.thomas
csendes tag

Újra...

Sziasztok!

Segitségeteket szeretném kérni, hogy ajánljatok pár laptopot, ami az én igényeimnek megfelelő tulajdonságokkal bir.

A rászánt pénz kb. 150-180körül van (persze ha kevesebből kijövök az csak jó)
Felhasználás leginkább netezés, filmnézés, de alkalomadtán kitenném a képet egy 24'-os monitorra, és leginkább autós szimulátor játékokra használnám ugy (rFarctor, iRacing..stb) tehát nem a legnagyobb igényű játékok mennének rajta.
Aksirol viszonylag keveset használnám, 90%-ban otthoni gép lenne.
Ha előtelepitett win7 van rajta az is egy előny.
Nagyjából ennyi jutott eszembe.
Sok tapasztalatom laptopokkal nincs, anyukámnak van ASUS K50IJ, barátnőmnek egy HP G6, ezekkel eddig nem volt gond, de nem is akarom leszűkiteni annyira a lehetőségeket, minőségi gépet szeretnék ami évekig kitart.

Köszönöm előre is a segitségeteket.

(#10260) werszomjas


werszomjas
őstag

Új laptopot hol érdemes venni?

MediaMarkt, Notebook.hu, Notebookstore, Laptop.hu, Laktopszalon.hu, ezek megbízható források, vagy van amelyiket hanyagoljam? :R

üdv

(#10261) B-L-A-C-K válasza werszomjas (#10260) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

MediaMarkt-ba drága, bár szokott lenni pár normális akció de ritka, többi mind ajánlott. Ha esetleg részletre akarsz Edigitál-nál most 0% THM van.

(#10262) bencekemence válasza werszomjas (#10260) üzenetére


bencekemence
csendes tag

mysoft.hu, notebookstore.hu, notebookzone.hu, laptopszalon.hu, edigital.hu

Én ezeket ajánlom. :)

Mediamarkt es tsait szerintem hanyagold, kivéve ha valami tényleg überbrutal akciós..

(#10263) Tikakukac válasza ZolikaE46 (#10258) üzenetére


Tikakukac
titán

Az Asust látva, nekem kellemetlen emlékeim jutnak eszembe, így látatlanban inkább a Lenovo. De közöm nem volt hozzájuk, ezt csak emlékekre helyezve mondom így képen át.

t.thomas: Már egyszer válaszoltam. Ha elég a Probook 130k-ért ami van edigitalban akkor vedd azt. És olcsóért megvan a gép.

werszomjas: Rendesen kitöltött, magyar, hivatalos, teljes értékű gari legyen a gépen. Innentől lehet ez kiskutyafüle bt is, a gép le lesz szervizelve. Max 1 telefont megér a supportnak, hogy ilyen meg olyan sorszámos géppel mi a helyzet. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10264) werszomjas válasza B-L-A-C-K (#10261) üzenetére


werszomjas
őstag

És a laptopoknál van olyan mint a telefonoknál, hogy gyártói és bolti gari?

Tehát mind1 hol veszem, ha a bolt be is zárna, a garanciával nyaggathatom majd a gyártót közvetlen? Vagy erre külön figyelni kell hogy ilyen garanciával vegyem? :R

üdv

(#10265) B-L-A-C-K válasza werszomjas (#10264) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Garis témákban nagyon nem vagyok a toppon, de nem nagyon van ilyen úgy tudom, viszont ha gari kiegészítést veszel akkor van, és mindenképpen tartsd meg a számlát bármit is veszel, később még jól jöhet.

Pl most vittem egy HP gépemet gariztatni a HP oldalon már lejárt a hivatalos gari, de mivel számlát mutattam hogy még érvényes elfogadták...

[ Szerkesztve ]

(#10266) Kalifornia


Kalifornia
csendes tag

Hali!
Notebook vásárlásán gondolkozom és érdekelne a véleményetek ezzel a notival kapcsolatba HP Compaq 650.

Amire kellene:
Office
Video nézés, filmek
Net
Esetleg játék

Kb ~90000-95000-ért be tudnám szerzni, azonban előtte érdekelne a véleményetek ezzel a modellel kapcsolatba.

Köszi előre is!

(#10267) ZolikaE46 válasza Tikakukac (#10263) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

ok köszi...

(#10268) Tekmen


Tekmen
aktív tag

180ezer Ftig mi lenne az a laptop, amit netezésre, filmezésre, kicsit BF3azásra tudnék használni? (SketchUp és társai tervetőprogramok lennének, mellete videószerkesztés, animálás)

köszi

Tekmen

(#10269) B-L-A-C-K válasza Tekmen (#10268) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

190-ért már van Lenovo Y570-es (i3-as proci GT555M vga) ami játékra is alkalmas, viszont videószerkesztésre már komolyabb proci kéne, szóval inkább használt gépeket néznék...Szerintem ilyen áron lassan tudsz majd venni akár i7-es Y570-est is (használtan)

[ Szerkesztve ]

(#10270) darvak válasza Kalifornia (#10266) üzenetére


darvak
senior tag

6xx-es gépek belépő gépek, nem túl minőségiek.

T-home-nál vennéd?

B820-as procival van ilyen árban. Háát átlag felhasználásra még talán éppen megfelel a proci.

Játék, na az nem nagyon fog menni, régebbi gémeket vihet low setting-en.

itt láthatod a játék teljesítményét

HP helyett jobban járnál vele:
A531

Tudom drágább, de 3 év garis+ erősebb procis, és minőségibb gép (hangszórója gyengus).
Van olcsóbbért is ~105K, de ott 2Gb Ram + 320GB HDD-vel jön.

Játékok terén nem hoz előrelépést az A531 sem, mivel ugyanolyan grafikai egységgel rendelkezik, mint a HP.

Használtba lehet még gépeket találni, minimálisan erősebb vga-val, mint a:
L750
NP300V

Legjobb minőséget ebben az árban az A531 nyújtana neked.

[ Szerkesztve ]

(#10271) Tekmen válasza B-L-A-C-K (#10269) üzenetére


Tekmen
aktív tag

igen-igen, de 180ezer forint a leges leg felsőbb határ...

Tekmen

(#10272) darvak válasza Tekmen (#10271) üzenetére


darvak
senior tag

Toljátok ki 190-re, nem érdemes egy féléves Y570A-ért 180ezret adni, mikor 190-ért van új, 2 év garival.

(#10273) Chaser válasza werszomjas (#10264) üzenetére


Chaser
titán

Igen van, de nyaggatni nem nyaggathatsz senkit. Szervizhez beviszed a számlát/blokkot és a vásárlás napjától számolják gart ha a gyári egyébként már lejárt volna.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10274) Tekmen válasza darvak (#10272) üzenetére


Tekmen
aktív tag

értem, de tényleg 180ezer a felső határ.. : (

Tekmen

(#10275) t.thomas válasza Tikakukac (#10263) üzenetére


t.thomas
csendes tag

:B My bad... most láttam nem vettem akkor észre!
Köszi mégegyszer!

(#10276) Cruncher


Cruncher
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni az asztali gépem mellé egy hordozható társat is. :)
Nagyon fontos számomra az ár/érték, inkább kiadok többet egy tutibb vételért.

Reggel elvinném magammal, egyetemi jegyzetelés lenne a legfőbb dolga, szóval az akkumulátor ideje nagyon fontos lenne,de netezés, zene, film is a feladatok között lenne, otthon keveset lenne használva, de előfordul, hogy sok időt töltök hazulról távol, ilyenkor esetleg játszanék is rajta, de ez csak sokadlagos szempont. Viszonylag sokat utazok így fontos a hordozhatóság és a strapabírás.

A Lenovo G580, illetve a Toshiba L850 volt amiket nézegettem, a belső nagyon tetszik, de talán nekem nem a legalkalmasabb gépek, akármennyire szimpatizálok velük.
Kisebbesek közt néztem ezt és ezt. Sajnos almás termékekre nincs pénzem.

Ezekről tudtok valamit?
Érdemesebb lenne egy 15ös gép, ami sokkal inkább megfelel minden feladatra, vagy van valami nagyon jó vétel a kisebbek közt is?

(#10277) Tikakukac válasza Tekmen (#10274) üzenetére


Tikakukac
titán

Aki notin akar tolni BF3-at és hasonlókat, annak sajnos ez van. Vagy marad ugye a G580 vagy más gép 630M-el.

Cruncher: Teljesen szubjektív, hogy neked mi a jó. Ha jegyzetelni kell gép, akkor a legtöbben subnotit mondunk, valamilyen használt példányt, nagy akksival, olcsóért. 10 órát ki lehet hozni az x200-akból is, 2530p is akad 70-80k-ért, amik szintén tudnak ekörül. És mindenki örül. Konzumerből subnoti ami jó is igencsak a kereted fölött van. Alatta meg kompromisszumos erősen.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10278) Tekmen válasza Tikakukac (#10277) üzenetére


Tekmen
aktív tag

és ha nem akarok bf3at, csak NFS es hasonlók? (kisebb gépigény)

Tekmen

(#10279) Tikakukac válasza Tekmen (#10278) üzenetére


Tikakukac
titán

Oda elég egy G580 is. De mondjuk BF3-at még ezen is eljátszanak mediumon single-ben talán.
Ha csak valami szolidabb dolog kéne, amire elég egy HD4000 az újabb procikból (meglehetősen erős azért integrált létére) akkor megkukucskálnám a mostanság kicsordogáló modelleket, A532 elviekben Ivy procit kapott végig. És püfölhető rendesen.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10280) darvak válasza Cruncher (#10276) üzenetére


darvak
senior tag

Szerintem jó lehet egy E5420 is.
+5-6000-ért veszel bele 4giga RAM-ot. 1600x900-as kijelző.

Leírásban nem látom, de ha 60Wh-s akkuval jön, akkor üzemideje is elég jónak mondható.
Nem elhanyagolandó a 3év helyszíni garancia sem+fémváz!
teszt-i3-2310M-akku időkkel
2310m minimálisan alacsonyabb órajelú, ugyanolyan proc, mint a bolti linkben szereplő 2350mi:
[link]

HD3000 csak sokadrendű játékolásra alkalmas, amúgy kis CAD+ film+net használatra jó!
HD3000

NADE, persze a te igényeidnek tökéletesen megfelelne használt gép is, ahogyan azt Tikakukac írta.
Új gépet akkor csak érdemes venned, ha gépként használnád, nem csak egyetemi jegyzeteléshez+szünetekben zene hallgatásra. Erre felesleges lenne sokat költeni.

[ Szerkesztve ]

(#10281) Tekmen válasza Tikakukac (#10279) üzenetére


Tekmen
aktív tag

hd4000 mennyire erős? Egy NFS:Shift2 elfut rajta élvezhető minőségben? (medium grafikán? Vagy ilyet ne is várjak?)

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#10282) Tikakukac válasza Tekmen (#10281) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt elég sok játék le lett tesztelve, ebből tudsz mazsolázni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10283) Tekmen válasza Tikakukac (#10282) üzenetére


Tekmen
aktív tag

hátt nekem ez a hd4000 kicsi gyengécske... A gt630m mennyivel erősebb?

Tekmen

(#10284) Huroq válasza Tekmen (#10283) üzenetére


Huroq
senior tag

Van itt egy lista: LINK
Itt körülbelül össze tudod őket hasonlítani.

(#10285) Cruncher válasza darvak (#10280) üzenetére


Cruncher
csendes tag

Tetszik ez a gép, és természetesen nem csak jegyzetelésre használnám, munkára is, ha már veszek egy gépet, egyéb esetben a nagyobbak szóba sem jöhettek volna. :)
Ezért vacillálok a jobb munkaeszköz vagy a jobb jegyzetgép "típusok" között, illetve hangsúlyoztam az akkumulátor időt, mert az mind a két esetben fontos, hogy legalább 5-6 órát bírjon.

(#10286) Tikakukac válasza Tekmen (#10283) üzenetére


Tikakukac
titán

Jóval erősebb. Ennél viszont már nem lesz fentebb a kereteden belül. A gémer noti ami tényleg aprít hatványozottam drága és komplikált, ezt el kell fogadni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10287) #88471552


#88471552
törölt tag

Nem tudom volt-e már kérsés.A Lenovo g580-ba csak a gt630 van, vagy van alaplapi vga is?
A melegedés és a zaj miatt érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#10288) darvak válasza #88471552 (#10287) üzenetére


darvak
senior tag

Persze a procival is jön vga, Intel HD Graphics néven:
B960

[ Szerkesztve ]

(#10289) #88471552 válasza darvak (#10288) üzenetére


#88471552
törölt tag

köszönöm...még esetleg annyit, hogy teljesen lekapcsolja a dVGA-t vagy csak visszaveszi az órajelét?
Úgy néz ki szombaton beruházok egy ilyenbe:)

(#10290) AxBattler válasza #88471552 (#10289) üzenetére


AxBattler
félisten

Lekapcsolja, azaz vált a két gpu között.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10291) Tikakukac válasza #88471552 (#10289) üzenetére


Tikakukac
titán

Készenléti üzemben van, tehát valamennyi feszt kap a dvga, tehát nullásra sosem megy le, max ha biosban megmondod, hogy ne használhassa. De ez nem nagy cucc, tized wattok lehetnek max.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10292) szhunor


szhunor
tag

Üdv !
Szeretnék egy kis segítséget kérni, notebook vásárlás előtt állok, kiválasztottam pát márkát és típust, szerintetek melyik a legjobb választás ! (Videókártya fő szempont)
Az összeg határ 150.000 FT max.

ASUS K53SD-SX1255D
- Core i3-2310M
- 4 GB RAM
- 500 GB merevlemez
- GeForce GT 610M 2 GB VGA
- 15,6"
- 2 év gar.
ÁR: 138.500 FT

LENOVO IDEPAD G580GH 59-332740
- Core i3-2350M
- 4 GB RAM
- 750 GB merevlemez
- GeForce GT 630M 2 GB VGA
- 15,6"
- 2 év gar.
ÁR: 131.500 FT

LENOVO IDEPAD G580GH
- Intel Pentium B960
- 4 GB RAM
- 500 GB merevlemez
- GeForce GT 630M 2 GB VGA
- 15,6"
- 2 év gar.
ÁR: 127.900 FT

(B)SAMSUNG SERIES 3 300E(/B)
- Core i3-2370M
- 4 GB RAM
- 750 GB merevlemez
- GeForce GT 610M 1 GB VGA
- 15,6"
- 2 év gar.
ÁR: 139.900 FT

Köszönöm !

Jiayu G4 Advanced Black 2GB/32GB

(#10293) M3oH válasza szhunor (#10292) üzenetére


M3oH
addikt

A 2.es jelolt(LENOVO IDEPAD G580GH 59-332740) a nyero ezek kozul, meg amugy sem rossz valasztas.

(#10294) Borote válasza 04ahgy (#10228) üzenetére


Borote
addikt

Az egy 2,4GHz-s 2430M lesz :) ez SB széria, illetve az i5 540M 2,53GHz-s.
Mondjuk maga a gép gyanúsan szlovák lokalizációs :B

(#10234) Chaser: B960-ban iHD3000 van.

(#10249) Chaser: NP300E5 csak egyféle színben van, V5 van többfélében, egy fokkal jobb összeszerelés mellett.

(#10253) sid87: korrekt gép, jó áron ;)

(#10264) werszomjas: notebooknál kifejezetten gyári gari szokott lenni, ha tehetjük, akkor mindig a gyári garibővítést is javasolujuk - a bolti gari gyakran nem a legjobb, de a nagyobb boltokban végülis lehet bízni :)

(#10287) james17408: iHD2000 alapú az 'alaplapi', mert hát nem alaplapi, hanem a processzorba integrált, illetve inkább a GT630M az alaplapi, mert az van az alaplapra forrasztva :D
Optimus-szal megy, azaz alvó állapotba helyezi a GPU-t, nagyon minimális feszültséggel.

Más: húzós ez a negyedév, alig van időm o.O most is vonaton ülve netezek :DDD

(#10295) Tikakukac válasza Borote (#10294) üzenetére


Tikakukac
titán

Első hét, első napján negyed 9 után értem haza. Ezt megkontrázták az első heti 4 órás mérés laborral. Novembertől én is fehér hollóban leszek. Most laza kis programozás van, ez még megy zene és ph mellett is :B

szhunor: G580 legyen. De lehetőleg magyar forrásból, magyar billel és tudakold meg a pontos belsőt, mert olyan szinten van kavar a gép körül, hogy jujj.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10296) #88471552 válasza szhunor (#10292) üzenetére


#88471552
törölt tag

ezek az árak hol találhatók?

(#10297) sid87


sid87
senior tag

Kezemben van a notebook.. Viszont nehézségek támadtak. :D

Hogy tudom megoldani hogy legyen wifi? Nem észlel hálózatot. Milyen driverek kellenek? Találtam a honlapján csomót..

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#10298) DarkDeer válasza Borote (#10294) üzenetére


DarkDeer
senior tag

"B960-ban iHD3000 van."
Ez biztos?
Én úgy tudom, hogy az összes B-s prociban csak iHD2000 van.

(#10299) Davs válasza DarkDeer (#10298) üzenetére


Davs
tag

Jol tudod, Sandy Bridgeben mobil vonalon csak az i3-5-7-ben van hd3000

(#10300) premete válasza sid87 (#10297) üzenetére


premete
veterán

Nézd meg, hogy milyen wifi-kártya van a cuccban, majd azt, hogy milyen op. rendszer és az annak megfelelő drivert tedd fel.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.