Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82601) hobizoli válasza MunezXBK (#82600) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mert egy egyszemelyes kis burokban elsz :U

több drón kell ;P

(#82602) Balupapa válasza hobizoli (#82601) üzenetére


Balupapa
senior tag

:DDD :DDD :DDD

annyira vicces, hogy mind a kettőtök azt dícséri ami neki van.
neked a sor5 neki a v6

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#82603) BlacKSouL válasza Balupapa (#82602) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Miközben tudjuk, hogy a tédéiket kifejezetten a hangjuk miatt szereti az autósnép ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#82604) Balupapa válasza BlacKSouL (#82603) üzenetére


Balupapa
senior tag

én mondjuk szeretem a hangját ;] :DDD

_-=*WheelWhores*=-_

(#82605) zolikaDB válasza hobizoli (#82601) üzenetére


zolikaDB
veterán

Neked mid van?

(#82606) ReSeTer válasza hobizoli (#82594) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Nem is értem a gyártókat, miért nem raknak már 2.0 motorokba is 5 hengert, amikor 1.0-be 3-mat 1.4-be meg már 4-et raknak...ebből kiindulva már 1.8-ban is 5nek kellene lennie, de 2.0 minimum.
Nagyon élném azokat a motorokat :(

Rühellem a 4 hengernek a hangját.

(#82607) Qru válasza ReSeTer (#82606) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert drágább lenne gyértani az 5 hengeres motor azért.

#nincsbennetarcsi

(#82608) -v- válasza Qru (#82607) üzenetére


-v-
addikt

Meg hosszabb is azert a sor 5

(#82609) Cheesy válasza Balupapa (#82604) üzenetére


Cheesy
őstag

Dízel traktor :)
Télen könnyen indul?

www.vakbelmutet.hu

(#82610) 8th válasza hobizoli (#82599) üzenetére


8th
addikt

Ma (is) jött egy érdeklődő a csoportba, hogy mekkora szopó mindezt kivitelezni. Nyilván csak unalmában akar szabadulni az 'übervéhat' motortól. :DDD Havi 2-3 ember betér ezzel a kérdéssel.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#82611) Nordik


Nordik
őstag

Munkatársam eladná a kocsiját nekem, minden tökéletes rajta kivéve a gumik... Azok elég öregek és repedezettek kicsit. Lehet ilyen miatt alkudozni? Bár hiába mondom neki h szarok azok a gumik, azt mondja neki jó volt... Persze addig amig valahol el nem száll velük.

[ Szerkesztve ]

(#82612) Melack válasza Nordik (#82611) üzenetére


Melack
veterán

Ha így áll hozzá, akkor nem fogsz tudni. Inkább nézz rá másikat, olcsóbban (akár használtat), és akkor nyersz egy kis időt. De ez személyes véleményem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#82613) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

160-170 Ah körül milyen akkut ajánlotok? Jelentős igénybevétel (majdnem 5 literes szívó dízel indítása), zord körülmények (szabad ég alatt áll) adottak. Tudom, hogy volt már akkus kérdés, de ez azért nem egy személyautó-méretű cucc :)

(#82614) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na menetrendszerue emghuztak a hatso lokosom egyellor eelkepzni se om hogy sikerult, de hetfun megyek a spanyolokhoz hogy megnezhessem a felvetelt

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#82615) TaaT


TaaT
veterán

[link] :)

Give them hell Ukraine!

(#82616) Melack válasza TaaT (#82615) üzenetére


Melack
veterán

Az igényes átalakításon vitatkoznék :B

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#82617) Ace owner válasza Melack (#82616) üzenetére


Ace owner
addikt

Honda jelet sem sikerült rendesen felrakni a kormányra :DD

Galaxy Fold 4

(#82618) MunezXBK válasza hobizoli (#82601) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:C Sokat gondolkoztál rajta?

Volt 2.5 V6-od? Nem...akkor csssssss....

(#82619) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Szerintem meg az 1 henger a király, és aki megmondja, hogy 0:58-0:59-nél mennyi a motor fordulatszáma, és miért nem áll le, az kap egy piros pöttyöt. :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#82620) !Overdose! válasza molnarpeter (#82613) üzenetére


!Overdose!
őstag

Yuasa, Exide Premium, Varta Silver és egy jó töltő, amit rendszeres időközönként használni sem ártana. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#82621) Nkboy válasza BlacKSouL (#82619) üzenetére


Nkboy
senior tag

Kevés a fordulat. elő, vagy utó gyújtás? :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#82622) 8th válasza hobizoli (#82601) üzenetére


8th
addikt

Ehh bazdki. :DD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#82623) BlacKSouL válasza Nkboy (#82621) üzenetére


BlacKSouL
addikt

250-300 azért nem egy stabil üzeme, de simán talpraáll belőle :)

Érdekesek voltak ezek a motorok. Eléggé kevés volt nekik a léghűtés, és pláne erősebb hegyi menetnél, ha nem volt nagy tempó, akkor hajlamosak voltak túlmelegedni. Aztán a hegytetőn visszafordult az ember, levette a gyújtást, elzárta a csapot, és gurult lefelé üresben, közben a motor meg szépen dohogott, míg ki nem ürült az úszóház. ;] De viccesebb volt zsúfolt parkolóban megállni, felállítani, látványosan kivenni a kulcsot, aztán elmenni onnan, az emberek meg nem értették mitől megy magának a gép.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#82624) molnarpeter válasza !Overdose! (#82620) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Banner esetleg? Azt is ajánlották többször is, és a totalcar webshopon akciós a 150Ah-ás (150Ah-s vagy 150Ah-ás? Mintha a nyelvtanórán utóbbi lett volna helyes, de nem ma volt...), 40-50 ezer helyett ~30.000, így elég baráti. Töltőből ekkora döghöz milyet? :) Bár ha kicsi, 40-50Ah kapacitásúhoz is jó, akkor tökély. Most egy békebeli sporttáska méretű van, 6-12-24 voltot tud kiadni, emlékeim szerint 5 fokozatban, nem semmi, csak gondolom nem olyan okos, mint egy mai darab.

(#82625) !Overdose! válasza molnarpeter (#82624) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én nem szeretem a Banner-t, de sokan elégedetten használják. Ha annyival olcsóbb, mint a többi, akkor esetleg egy próbát megér. Töltőből csak a CTEK-et ismerem, de az nem olcsó mulatság. Minimum egy MXS 5.0 kéne, de inkább MXS 10, ami már drágább lenne, mint maga az akku. :DDD

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#82626) lapa válasza molnarpeter (#82624) üzenetére


lapa
veterán

nekem a banner is bírta meg a varta silver is egész becsülettel, pedig kapták az ívet. ennél lényegesebb volt a jó izzítógyertya. ami hidegben lefogja még az az olaj, gondolom ebben is ilyen 15w körüli van.

legalábbis nekem a ridegen tartott 3 literes szívónál ezek vannak. és akkor még ott a töltés, mint téma, amitől függően kell vagy nem rátöltögetni. normál esetben nekem nem kell, pedig rövideket megyünk és utóizzít.

szoktam néha olvasni, hogy friss akksit érdemes, de hiteles utalást ehhez a kémiához nem találtam eddig. ha fel van töltve akkor nemigen kéne öregedjen.

de majd javítanak ha nem ez van.

(#82627) neduddki válasza !Overdose! (#82625) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ekkora doghoz 5.0 csak akkor ha boven van ido:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#82628) !Overdose! válasza neduddki (#82627) üzenetére


!Overdose!
őstag

Karbantartás szerű töltésre gondoltam, nem a lemerült akkut töltögetni 5A-rel, mert akkor valóban nagyon sokáig tartana.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#82629) neduddki válasza !Overdose! (#82628) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en is arra gondoltam, mjultkor 12orat ult a totoya a 1.2A-s accumaten, szokaso falusi hasnzlat

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#82630) molnarpeter válasza !Overdose! (#82625) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Attól félek, a töltő ebből a körből kimarad ezek szerint :B Még ha drágább is, mint az akku, jogosnak érzem az árát.

lapa: 15W40, telibe. A mostani töltő nagyon bika, csak nem olyan fejlett technika, mint ami ma elérhető. Máskülönben ha egyszer be van indítva a gép, akkor megy, fater nem szórakozik azzal, hogy negyed órára leállítsa, a generátor is jó karban van, az önindító is járt már szakinál, szóval nem merül le használat miatt hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

(#82631) neduddki válasza molnarpeter (#82630) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az abaj hogy ez a tolto nm viszi ~90% fole tehat a szulfatosodas nem elkerulheto igy sem:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#82632) lapa válasza neduddki (#82631) üzenetére


lapa
veterán

szulfátosodás ellen vannak olyan kis kondícionálók, amiket be lehet rakni fixen. ugyanez a tech nekem napelemes töltésvezérlőben jól működött, szegény 110ah vartát miután lenulláztam a kocsiban a rossz töltéssel, beraktam lakásellátó akksinak napelem mellé (kísérleti, ismerten alulméretezett meg alkalmatlan volt hozzá). gyak 10,5-től 14-ig ment minden nap egy ciklust és ezzel a tüskés kénmentesítéssel elment még 150-200 ilyen fullos ciklust, mire nyugdíjaztam... szerintem az ahhoz képest nem rossz, hogy nem pont mélykisülésre jelentkezett eredetileg.

de ez csak mese, nincs összehasonlítási alapom. akartam venni ilyesmi töltésvezérlőt a kocsihoz is, aztán megtaláltam melyik az a testcsavar, amit 5 éve lecsavartam és vissza meg nem... és azóta nem 13,5 volton tölt. tádá. valami egyszerűbb kocsi kéne nekem, mondjuk farönk.

[ Szerkesztve ]

(#82633) neduddki válasza lapa (#82632) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bof, nicn sis ezel addi gfbaj amig fokozatosan totest kap, mert ok ehogy xseszegeti adszulfatot de az akkut ugyanugy leszedi tehat amit az egyikoldalon megnyersz amsikon elveszted, akkor jo ha beteszelel pl egy napelems tottlot ami visszatolti a mit ez kisziv ugy ahogy te is csialtsad

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#82634) lapa válasza neduddki (#82633) üzenetére


lapa
veterán

azért a 0,06w csak nem vágja földhöz, nem? ennél az analóg óra többet eszik enyémben szerintem. de biztos leírtad már, az a lényeg hogy meg tudja nézni akarja-e.

(#82635) hobizoli válasza 8th (#82610) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mit gondolsz miert irtam..? :U :DDD

több drón kell ;P

(#82636) molnarpeter válasza neduddki (#82633) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pl?

(#82637) hobizoli válasza ReSeTer (#82606) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pedig csinaltak a kozelmultban is olyat, Bravo HGT 2.0 20v 5cyl, Coupé 20v Turbo detto
max nem tudsz rola

ami nekem van Marea 2.4 JTD is sor5-s motor es mar a commonrail dizel, meg az Alfa-kban a 2.4-s dizel az most is az, csak mar 3. generacios kozosnyomocsoves befecskendezese van

több drón kell ;P

(#82638) neduddki válasza molnarpeter (#82636) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ablakba berakva+ba12 kivalo, de azxert egy ijjet tudo sem art melle:

jajjj: - max. töltőáram: 32A DC

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#82639) -v- válasza hobizoli (#82637) üzenetére


-v-
addikt

Közelmúlt ...azért a Bravo már nem mai darab :) Akkoriban még a Volvonak is volt 5 hengeres 2.0 motorja, de azért ennek már 15 éve ...
Manapság meg mi megy, már a prémium márkáknál is jönnek a 3 hengeresek :((( :(

[ Szerkesztve ]

(#82640) molnarpeter válasza neduddki (#82638) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Megnézem, pontosan milyen ez a töltő itthon, ipari darab, csak a típusában nem vagyok biztos.

(#82641) hobizoli válasza -v- (#82639) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az a motor '95-ben jelent meg, es 200x-g forgalomban is volt szivoban es turbozva is tobb modellben, de ketseg kivul a legelterjedtebb meg a legismertebb a Bravo HGT ezzel a motorral

Braziliaban, a 2.0 20v Turbo volt a Marea Weekend-ben is, ott volt 2.4 20v sor5 szivo is belole.

Alfa-t most is lehet venni a 2.4-s sor5-s multijet dizellel

több drón kell ;P

(#82642) AMD Power


AMD Power
titán

Mennyit kell nekünk gürizni egy autóért?
Európai összevetés: mennyi munkával juthatunk autóhoz?
:(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#82643) Stafni válasza AMD Power (#82642) üzenetére


Stafni
aktív tag

Szerintem a swift nem átlagautó. Olyan táblázat nincs, hogy mennyi idő egy ház itthon és külföldön? Az is érdekes lehetne. :)
Az építőiparos munkások munkabére elérte és szerintem meg is előzte a németországi munkások bérét, csak a minőség valahogy nem.
Amúgy ha tudtok Pest megyében egy jó festőt akkor megköszönném! :D

(#82644) AMD Power válasza Stafni (#82643) üzenetére


AMD Power
titán

Te melyik autót raktad volna bele?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#82645) Stafni válasza AMD Power (#82644) üzenetére


Stafni
aktív tag

Legolcsóbb alsó közepeket. Ezekből van a legtöbb szerintem.

(#82646) negike86


negike86
újonc

Sziasztok! Kocsi vásárlás előtt álok és ebben kérnék véleményt :) A kocsit nem csak városban használnám, hanem hetente kétszer- háromszor ezzel járnék fel Tatabányáról Pestre dolgozni, ami a lényeg hogy automata váltós legyen (mozgáskorlátozott vagyok), hátul se nyomorogjanak az utasok és a csomagtartó ne legyen túl kicsi.
Ad az állam támogatás, csak nem ad túl sok választási lehetőséget. Ha új kocsit szeretnél, akkor csak Suzuki lehet: Swift 1.2, SX4 vagy SX4 S-Cross és ezek közül csak a Swift 1.2-est lehet automata váltósban választani, ami szerintem vicc, de ez van. Használt kocsi vásárlásnál már csak annyi a megkötés, hogy maximum 5 éves lehet. Max 2 milliót szánnék a kocsira + a támogatás (ami új kocsi esetén 900 ezer, használtnál 600 ezer).
Mi a véleményetek?

(#82647) qdak válasza molnarpeter (#82630) üzenetére


qdak
addikt

ezekrol a bazi okos toltokrol jot nem tudok mondani, lemerult akksi t 6V ig tolta, majd irta h tele... hiaba kapcsolgattam, mert digitalisan 6V osnak ismerte fel...
boszme regi siman feltolta...

negike86 jee a regi avatarom :)

[ Szerkesztve ]

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#82648) !Overdose! válasza qdak (#82647) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az biztos, hogy nem CTEK volt.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#82649) Stafni


Stafni
aktív tag

Peugeot 301 akció 2,4M-től THM: 16,87-77,17%
Nem értem ezeket a húzásokat. :((( Egyre több céég csinálja, elsősorban a franciák.

(#82650) qdak válasza !Overdose! (#82648) üzenetére


qdak
addikt

az lehet :)

jelenlegi melobol, 35 ev 10 szazalekot felreteve asd :D

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.