Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83951) raczger válasza atos19881101 (#83950) üzenetére


raczger
őstag

Én nem látom más árnyalatúnak (ja és elvileg cserélve lettek az elemek, nem javítva).

Azt mondta hogy már kért árajánlatot meg időpontot csak még nem volt ideje. De igazából letojom, a navi úgyis használhatatlan elvileg itthon, mert csak nyugat európa térkép van hozzá (legalábbis az eddig megnézetteknél így volt és nem is lehet frissebbet venni).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#83952) atos19881101 válasza raczger (#83951) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ha mész megnézni mindenképp ügyelj a rozsdára. Ajtók alja, kerékív, küszöb alja, hátsó futómű és környéke. Sajnos ez a típus hajlamos a rozsdásodásra.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#83953) nope00


nope00
tag

Erről vélemény látatlanba ha elmegyek megnézni mire figyeljek?

(#83954) runner 125 válasza nope00 (#83953) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mindenképpen húzzatok egy trélert is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#83955) nope00 válasza runner 125 (#83954) üzenetére


nope00
tag

Mire gondolsz olyan rossz állapotú lehet? Mert Németországban lakom jelenleg tehát papíroztatással gond nem lenne.

(#83956) hdman válasza runner 125 (#83954) üzenetére


hdman
őstag

Na, eddig hogy tetszik a HRV? Ide is jöjjenek a tapasztalatok!

Sopron city :)

(#83957) runner 125 válasza nope00 (#83955) üzenetére


runner 125
nagyúr

Alfa.

De egyébként gyanúsan olcsó és ahhoz képest nem tűnik lelakottnak.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#83958) runner 125 válasza hdman (#83956) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sokat nem ment azóta, beállítottam a garázsba, de másolt forgalmival nem akartuk használni.
Olyan gyorsan vettem meg, h még nem tudta a Nissan-Citroen autóház a nevükre venni. Úgyhogy az átírást kifizettem nekik és a jövő héten intézik, aztán postán küldik a törzskönyvet és a papírokat.

Első tapasztalatokból azt tudtam leszűrni, amire számítottam. Forgalomra jól rálátni, a magas építés miatt könnyű a ki - beszállás, hely oldal irányban nincs sok, a hátsó lábtér viszont meggyőzően nagy, de persze nincs prémium komfortérzet. Csomagtartója sem nagy, de legalább magas, könnyen átlátható, nem kell lehajolni.
Szögegyszerű, de ettől függetlenül minőségi minden anyag, amolyan tipikus sohaelnemromló' japán érzet.

Ezek ronda 17-es kerekek 215-ös gumival szvsz nagyok neki, tuti meglátszik majd a fogyasztáson is. Megy, de a teljesítménye most kb olyan lehet, mint egy 1.6-os 100 lovas személyautónak. A nagy kerék miatt a futómű is furcsa, kicsit pattogós rossz úton, bár ez lehet crossover betegség, vagy a csillapítók cserések.
110-es utazónál úgy 3200 körül forog, talán ez optimális neki és itt még a fogyi sem fog megugrani.
Intézem rá a gyári 16-os felniket, valamilyen minőségi (Conti EcoContact, vagy Michelin Energy Saver) 205/50 16-os gumival, illetve lejelentettem szervizre, két hét múlva olaj - szűrőcsere, légszűrőcsere, diffiolaj csere, váltóolajcsere, szervóolajcsere, két hátsó stab. pálca csere.
Vezérlést megnézetem majd milyen, nem értek hozzá, ha azt mondják akkor az is, illetve szokásos: fékek ellenőrzése és általános átnézés/hibafeltárás.
Szervizkönyvet majd szépen kitöltetem, cserés alkatrészek listája is megy a többi számla közé, szóval karban lesz tartva lelkiismeretesen ez is.
Telet várom már.
Kíváncsi leszek h mennyivel lesz másabb, de videókból leszűrve szépen megy nagy hóban is: 01, 02

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#83959) tomiii.


tomiii.
aktív tag

sziasztok

egyik haverom ford kulcsa teljesen elkopott, 3 hete be se birta inditani, de eddig nem volt problema, mert van masik auto, de mar csak kellene. 2 ember azt mondta, hogy ok is jartak igy, es nekik eroltetni kellett, de a teljesen elkopott kulcsot is letudta masolni a kulcsmasolo, ugy hogy magat a kulcsot nem is hasznalta csak meregette es rajzolgatott, majd ez alapjan elkeszult a hibatlan kulcs. a barazdak helyei meg latszanak, szerintetek is lehetseges enyhe nyomok alapjan masoltatni vagy szerezzek neki uj beteteket kulccsal?

(#83960) TaaT válasza runner 125 (#83958) üzenetére


TaaT
veterán

"Intézem rá a gyári 16-os felniket... 205/50 16-os gumival"

Nem gondoltam volna hogy kisebb a gyári kereke mint az enyémnek. :)

Give them hell Ukraine!

(#83961) trassher válasza nope00 (#83953) üzenetére


trassher
addikt

Nagyon olcsó, valószínűleg nem véletlenül.

Redmi Note 7

(#83962) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok,

Apollo gumikról mi a véleményetek?

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#83963) TaaT válasza Damage401 (#83962) üzenetére


TaaT
veterán

Made in India, itt a fórumban a legtöbb embernek meg sem fordulna a fejében ilyet venni.

Én azt mondom nézz meg pár tesztet amiben szerepel.

Give them hell Ukraine!

(#83964) runner 125 válasza TaaT (#83960) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mid is van és mekkora kerékkel?

Hát nézd, ez egy kompakt crossover, beltér talán kicsit nagyobb, mint egy Ignis-ben, csak magasabb az egész autó.
_

Kérdezem itt is, hátha:

205/60 R16 a gyári gumi méret. Néztem a váltókalkulátort, ha 205/65 R16-ot választanék, 21mm-rel nőne a teljes kerék átmérő, szóval 1cm-rel magasabb lenne az autó.
Árban nincs különbség közöttük, vajon ezt a 21mm-es átmérőtöbblett már megérzi a motor, nő a fogyi? Vagy maradjak a gyári méretnél?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#83965) molnarpeter válasza runner 125 (#83964) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én magam eddig úgy logikáztam, hogy nagyobb átmérő esetén ugyanolyan sebességnél kevesebbet kell forognia a motornak, így minimálisan csökkenhet a fogyi - bár az emelés miatt a légellenállás is változik nagyon minimális mértékben, és az aszfalttal érintkező felület is enyhén nőhet talán... :F Mindenesetre ilyen kicsi különbség még belefér, nálunk a kocsival kapott nyári szett 195/65R15 helyett 185/60, az másfél centi lefelé a kasztninak - határozottan kényelmetlenebb már, mint a rendes méret. Nálad viszont nagyobb a kerék is, arányaiban is kisebb a változás.

(#83966) TaaT válasza runner 125 (#83964) üzenetére


TaaT
veterán

"205/60 16"
"205/50 16"

Azért nem mindegy. :)

Négyesgolf, 205/55 16 a téli, 215/40 18 a nyári.

Give them hell Ukraine!

(#83967) neduddki válasza molnarpeter (#83965) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es mia ahejejzetatehtelenseinyomatekkal?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#83968) nope00


nope00
tag

Nos megnéztem a Seatot voltak hibái rozsdásodás, fékek. Nem vettem meg. Hétfőre kinéztem egy másikat ez egy BMW 316i compact öreg de kevés kmrel. Erről is kérnék véleményt ha lehet.[link] :R

(#83969) emvy válasza nope00 (#83968) üzenetére


emvy
nagyúr

Elso tulaj, teli-nyari kerekek 2100 euroert? Szerintem tuti.

while (!sleep) sheep++;

(#83970) !Overdose! válasza nope00 (#83968) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nekem ezek a 16i-k mindig elég gyengének tűntek. Nem azt mondom, hogy ez a 100le ne lenne elég a normál közlekedéshez, de egy sportos márka, hátsókerékhajtású modelljében csalódás. Legalábbis nekem. Ezzel a motorral nem is igazán kuriózum, talán éppen ezért nincs is az egekben az ára az alacsony futásteljesítmény ellenére sem. Jól látom, hogy klíma sincs benne?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#83971) Nem3sys válasza nope00 (#83968) üzenetére


Nem3sys
tag

Egy barátomnak van 316i

Förtelem az a motor. Szarabbul megy mint egy 1.3 swift. Felejtsd el. Mellé simán megeszi pesten a 9litert.

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#83972) tomiii. válasza Nem3sys (#83971) üzenetére


tomiii.
aktív tag

ezt alátámasztom, mikor együtt mentem haverommal, én tartottam a szokásos tempómat, 2 literessel motorral 8-9 literrel, ő meg benyeletett a 316-al 10-12-t....

(#83973) Dany007


Dany007
veterán

Üdv!

Megvan a Mondeo. :) Végre.
Eszméletlen szépen néz ki élőben. A képek abszolút nem adják vissza.
Vezetni meg szintén egy élmény volt. Legalábbis az elődeihez képest. Teljesen más világ.
Sokkal kezesebb, könnyedebb vezetni. Jó az úttartás és a menetkomfort is. Igaz 110 fölött már jön egy kis menetszél, de ez legyen a legnagyobb bajom. De szerintem nagyon szép lett kívül-belül.

Ami szomorú, hogy nincs benn fogyasztásmérő... hát mindegy, max nem fogom lesni egész nap az aktuális fogyit. :)
Ami viszont pozitív, hogy van benne ESP és első szélvédő fűtés is, amit anno a hirdetésben nem is írtak. Viszont majdnem fél tank benzinnel kaptam meg! : o Meg is lepődtem. :) Szóval korrekt nagyon.

Lesznek majd rendes képek. Ismerős befotózta körbe, megy a referenciái közé. Majd ha fent lesz az oldalon linkelem azt is. Azok legalább rendes géppel lőtt képek.

Kellemes ez az 1.8-as 125 lovas motor. Nem egy TDI, de no. Megelégszem vele. A 220k km is leginkább csak kívülről érződik, mert azért vannak rajta apróbb parkolási sérülések meg hasonlók.. .viszont kaptam tőlük egy üveg színre kevert festéket javítani. Ők is kijavították volna, csak egész délelőtt szakadt az eső.
Úgyhogy remélem most egy 8-10 évig nem kell másik autó után nézni.

(#83974) !Overdose! válasza Dany007 (#83973) üzenetére


!Overdose!
őstag

Grat! Sok balesetmentest!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#83975) szőröscica válasza Dany007 (#83973) üzenetére


szőröscica
addikt

Gratula, sok örömet vele!

Fura, hogy automata klímája van, de BC nincs. :F

(#83976) Dany007 válasza !Overdose! (#83974) üzenetére


Dany007
veterán

:R Azon leszek!

@joamilestoné:

Furcsa nekem is, azt hittem ez már alap. De az index szélén kéne lennie a kis gombjának, de ott nincs semmi...
Trend felszereltség, de v.színű pluszba kérték hozzá a digit klímát.

(#83977) szőröscica válasza Dany007 (#83976) üzenetére


szőröscica
addikt

Na mindegy, úgyis a tankoláskor mért fogyasztás a pontos, nem a BC által mutatott. Ha megbízható, akkor minden rendben. :)

(#83978) Dany007 válasza szőröscica (#83977) üzenetére


Dany007
veterán

Jaja, úgyis tudom, hogy eddig 10 ezer forintból kb 240-260km-t mentem a régivel. Mindig ennyiért tankolok a benzin árváltozás meg minimális. Szóval ha lesz különbség akkor azt azért észre fogom tudni venni. : ) Ennyi meg elég.

(#83979) runner 125 válasza molnarpeter (#83965) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hjah, de a gyorsulás biztosan gyengébb lesz, hisz nagyob átmérőt kell megforgatni, ez által könnyen előfordul h nő a fogyi is.
Áh, nem vacilálok, marad a gyári 205/60 R16 méret. Köszi.

Dany007

Grat hozzá, jól mutat.
Valamilyen elegáns gyári 16-17-es felni sokat dobna rajta.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#83980) hdman válasza runner 125 (#83979) üzenetére


hdman
őstag

+1, egy jol megválasztott felni és rá sem lehet ismerni a gépre!

Drakula!

Sopron city :)

(#83981) MunezXBK válasza hdman (#83980) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ment a motyó.

(#83982) AMD Power


AMD Power
titán

Változott valami mostanság az eredetvizsgával kapcsolatosan? Hallottam olyat ,hogy ott helyszínen nem derül ki ,hogy jó-e vagy sem. Csak az okmányirodában. De akkor mi lenne így az értelme? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#83983) !Overdose! válasza AMD Power (#83982) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ez eddig is így volt.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#83984) AMD Power válasza !Overdose! (#83983) üzenetére


AMD Power
titán

Ennek igy semmi értelme. Kifizetsz 17000Ft meg az autó árát és az okmányirodában derül ki ,hogy jó-e vagy sem? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#83985) szőröscica válasza AMD Power (#83984) üzenetére


szőröscica
addikt

Úgyis jó, mitől félsz?

(#83986) tomiii.


tomiii.
aktív tag

írtam múltkor, hogy haverom e30-át ellopták, megvan az utódja, egész pofás, 525i, full bőr, viszonylag felextrázva, 350k, rohadások vannak, de alapnak tökéletes:

(#83987) Dany007 válasza runner 125 (#83979) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm! :)
Igen igen, ezt az egyet sajnálom, hogy nem volt hozzá alufelni. Majd gyűjtögetek rá, ez meg jó lesz a télinek.
De egyelőre akarok tartalékolni váratlan eseményekre, úgyhogy ez majd csak később lesz aktuális. De lehet Photoshopban azért kipróbálom hogy állna. :)

(#83988) AMD Power válasza Dany007 (#83973) üzenetére


AMD Power
titán

Szép kis családi gép. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#83989) nope00 válasza tomiii. (#83972) üzenetére


nope00
tag

Sajnos a kinti biztosítás árak nem engednek meg nagyobb motort ennél mert akkor a gatyám is rá megy. Klímát én sem látok benne. Ami csábít az az alacsony futott km plusz a szervizkönyv és ahogy olvastam sok és olcsó az alkatrész. Más hibát tudtok? Mit nézzek meg rajta nagyon?

(#83990) molnarpeter válasza runner 125 (#83979) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na igen, csak tudnak valamit a gyárban :)

[ Szerkesztve ]

(#83991) lapa


lapa
veterán

nézzétek, egy csomóan már tudják milyen autót vegyenek. 3 milliárd forint, még akkor is ha budi 463-asok.

(#83992) Ace owner válasza tomiii. (#83986) üzenetére


Ace owner
addikt

Ennyiért nagyon szép kis bimmer :)
Gondolom nem Rusty lesz belőle:

Galaxy Fold 4

(#83993) tomiii. válasza Ace owner (#83992) üzenetére


tomiii.
aktív tag

neeem :D úgy mondta, hogy olyan lesz, mint az e30, kap majd egy nagyobb motort, d2-es allithato futomuvet, es ezen kivul minden gyari lesz. eloszor lakatolas, meg belter, ezek most a legrosszabb alapotban levo dolgok, minden mas stimmel.

(#83994) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

gyutt vmi, ki tugy ami van benne???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#83995) trassher


trassher
addikt

www.willhaben.at oldalt ismeri innen valaki esetleg?

Redmi Note 7

(#83996) hdman válasza MunezXBK (#83981) üzenetére


hdman
őstag

:R

Sopron city :)

(#83997) hdman válasza neduddki (#83994) üzenetére


hdman
őstag

Honda szerelőkészlet? :P

p.s. bocsika :))

Sopron city :)

(#83998) Gergőke88 válasza neduddki (#83994) üzenetére


Gergőke88
addikt

Megrendelted végre?

[ Szerkesztve ]

(#83999) AMD Power válasza Gergőke88 (#83998) üzenetére


AMD Power
titán

Én Nagyon szívesen megvenném neki. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#84000) MunezXBK válasza Gergőke88 (#83998) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.