Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82701) nesa válasza Nkboy (#82698) üzenetére


nesa
veterán

Mar a lancos se tul megbizhato, dizel Voyager, BMW x akarmi... ugy szakad ido eleott ahogy kell.

(#82702) Dluinet válasza Nkboy (#82698) üzenetére


Dluinet
nagyúr

drágább megoldás, és hangosabb
az emberek meg az azonos minőségű és felszereltségű autóból az olcsóbbat és halkabbat veszik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#82703) Nkboy válasza nesa (#82701) üzenetére


Nkboy
senior tag

Azért írtam, hogy elviekben üzembiztosabb. De ha az anyagából indulunk ki, még mindig kisebb a láncszakadás esélye.
Mekkora erő kell, hogy egy lánc elszakadjon? Írtad, hogy idő előtt szakadnak. Azért ott elég brutális erőhatások lehetnek, persze gondolom függ a lánc minőségétől.
És az kivitelezhetetlen, ha szakad akkor a dugó meg a szelepek ne érjenek össze? Gondolom akkor meg túlzottan megnőne a káros tér.

Dluinet: Szerintem, azért olyan drasztikusan nem emelné a költségeket.
az emberek meg az azonos minőségű és felszereltségű autóból az olcsóbbat és halkabbat veszik

Sok választási lehetősége nem is nagyon van. Nem hiszem, hogy típuson belül, nagyon lehetne válogatni e téren.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#82704) neduddki válasza Nkboy (#82698) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

halkabb, konnyebb, e smot apeldak mutassak nem bizos hoy jevesebbet bir

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#82705) Kornel válasza Nkboy (#82703) üzenetére


Kornel
veterán

szerintem se emeli drasztikusan a költségeket.
a legolcsóbb autók egyike (suzuki) láncot használ, és mégse szakadnak, mégse drága.
azért elég kényelmes, hogy veszel egy autót, és nem kell azon aggódnod, hogy rögtön vidd el szíjat cserélni, nehogy elszakadjon :D

(#82706) nesa válasza Nkboy (#82703) üzenetére


nesa
veterán

Tobb olyan motor is van ahol ha szakad a szakadason kivul semmit nem tesz tonkre.

(#82707) runner 125 válasza Nkboy (#82703) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, szakad akkor véleményem szerint nem a brutális erőhatás miatt, hanem egyszerű elfáradás, anyaghiba miatt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#82708) Dluinet válasza Nkboy (#82703) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a gyártok minden fillérért küzdenek

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#82709) hobizoli válasza Kornel (#82705) üzenetére


hobizoli
nagyúr

meg mert nem terheli nagy nyomatek sem :C :DDD

több drón kell ;P

(#82710) lapa válasza hobizoli (#82709) üzenetére


lapa
veterán

most ez lehet totál láma, de amúgy milyen nyomaték terheli?

(#82711) Dluinet válasza lapa (#82710) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez a poén, Suzukinál nincs nyomaték, ami terhelné a láncot.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#82712) lapa válasza Dluinet (#82711) üzenetére


lapa
veterán

a poént értem, általánosságban nem látom milyen nyomaték terhel.

(#82713) neduddki válasza lapa (#82712) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a veermutengejjellenallasa:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#82714) hobizoli válasza neduddki (#82713) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja
de megis a tunnerolt motorok elobb kerik a vezermuszijcseret, pedig a vezermu "elleneallasa" marad a gyari, es csak a motor nyomateka lett kozben nagyobb

vagy elnyalodik a triggerkerek retesze, ami csak poziciot ad meg elvileg...

több drón kell ;P

(#82715) neduddki válasza hobizoli (#82714) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

azert volt ott a vigyor

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#82716) bobby_30


bobby_30
tag

Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kérni. Jelenleg napi 70 km-ert ingázunk egy 2003-as dízel Mondeo kombival. Szeptembertől beköltözünk a városba így megszűnik az ingázás, viszont itt jön a dilemma. A dízel kombi helyett kéne valami városi autó amivel el lehetne lenni. A kocsit 90%-ban városban használnánk, hetente egyszer ki a szülőkhöz ami kb 70 km. Van egy kisgyerek is a családban, tehát nem ártana ha beleférne egy babakocsi is. Fontos a megbízhatóság, mivel nem vagyok egy szerelő típus. A Mondeó árát áldoznánk rá, ami jelenleg 8-900ezer. Ezen felül csak akkor ha tényleg indokolt. Amit eddig ajánlottak az az astra, valamint a fabia. Nekem nagyon tetszik a Honda Jazz, bár azt meg kéne pótolni egy kicsit. Szóval minden használható ötletet szívesen veszek.

(#82717) emvy válasza bobby_30 (#82716) üzenetére


emvy
nagyúr

A Jazz az pont idealis arra, amire te hasznalni akarod.

while (!sleep) sheep++;

(#82718) Kornel


Kornel
veterán

olcsó hobbiautó? :D
még a végén megveszem :D

(#82719) t1 válasza bobby_30 (#82716) üzenetére


t1
addikt

Fabia Combi, esetleg 2005 utáni Swift ( de abba necces a babakocsi ) .

(#82720) Gergőke88 válasza bobby_30 (#82716) üzenetére


Gergőke88
addikt

Miert nem tartod meg ha nincs semmi baja? Beleulnel egy lutri kocsiba?!

(#82721) Kornel válasza Gergőke88 (#82720) üzenetére


Kornel
veterán

én is így gondolom.
attól hogy dízel, nem fog rögtön tönkremenni, mert városban fogja használni.
meg nagy is, minden belefér.
ha rendben van, én nem adnám el.
ha meg nincs, akkor meg nem elsózni kell, hanem rendbe rakni.

(#82722) TaaT válasza bobby_30 (#82716) üzenetére


TaaT
veterán

"A kocsit 90%-ban városban használnánk, hetente egyszer ki a szülőkhöz ami kb 70 km."

Heti 630km a városban? :U Ételfutár haver megy ennyit városban, természetesen dízellel.

Give them hell Ukraine!

(#82723) neduddki válasza Kornel (#82718) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

ja asztan meglaod az elso taknyoas atlaofgyasztasatoszt adod el egy bul:- )))

duv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#82724) bobby_30 válasza TaaT (#82722) üzenetére


bobby_30
tag

Lehet félreérthető ahogy fogalmaztam, bár szerintem aki akarta az megértette. A hét napból 6-ot városban használnánk, kifejezetten rövid távokon. Én így értettem a 90%-ot. A Mondeo kifejezetten jó állapotban van, mindig megkapta amit kívánt. Ezért is gondolkoztam a cserén, mivel sajnálnám a kizárólagos városi forgalomban. Bár az is felmerült bennem hogy veszek egy régi Swift-et mellé amivel elpörgünk a városban.

(#82725) mokus1 válasza TaaT (#82722) üzenetére


mokus1
addikt

Te is tudod hogy a felhasználások számához százalékolt:)

Egyébként nem ismertek Budapesten valami nagyon profi polírozót aki szépen dolgozik és nem túl drágán?

(#82726) neduddki válasza mokus1 (#82725) üzenetére


neduddki
nagyúr

!

ph user: autoglym?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#82727) TaaT válasza bobby_30 (#82724) üzenetére


TaaT
veterán

"A hét napból 6-ot városban használnánk, kifejezetten rövid távokon. Én így értettem a 90%-ot."

Szóval 6x5km város és 1x70km országút az 90% várost jelent? :U

mokus1: Hát nem éppen erre gondoltam. :)

Give them hell Ukraine!

(#82728) szőröscica válasza TaaT (#82727) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha hétből hat napot városban használ, akkor az ideje java részét városban fogja tölteni.
Napi 2*5km 20km/h-s átlagsebességgel, heti 6 nap: 180 perc
Heti 1x 70km, megelőlegezve egy 70km/h-s átlagot: 60 perc.

Az autóban menetidejének 75%-a máris városban történt. Ez nyilván nem 90%, de a százalékon lovaglás helyett konstruktív tanácsot is adhatnál neki. Még én sem linkeltem egy 6 méteres benzintemető amerikait neki, pedig tudod, hogy szokásom... :DDD

Az én személyes tanácsom az, hogy tartsa meg a Mondeot, és nézze meg, hogy mennyire alkalmas számára városi használatra. Ha nem tud vele parkolni, vagy egyéb baj merül fel, akkor cserélje le egy kisebb benzinesre. Ha viszont a felhasználást nem akadályozza az autó mérete, akkor kár sajnálni, használni kell.

[ Szerkesztve ]

(#82729) -v- válasza szőröscica (#82728) üzenetére


-v-
addikt

Kár, hogy szerkesztetted, az eredeti verzió jobban tetszett :DDD

(#82730) TaaT válasza szőröscica (#82728) üzenetére


TaaT
veterán

Nem tudom miért szoroztad fel a napi 5km-t kettővel, de nekem most már tök mindegy legyen 90% ha valakinek így jobb...

Give them hell Ukraine!

(#82731) MunezXBK válasza mokus1 (#82725) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Esetleg Fehérvár.

(#82732) Kornel válasza neduddki (#82723) üzenetére


Kornel
veterán

játszós autónak jó lenne, de szerintem el van porladva már ilyen korban :D

(#82733) tomiii. válasza Kornel (#82732) üzenetére


tomiii.
aktív tag

elso kerekes jatszosnak? :D i dont want to live on this planet anymore... :D akkor keressen egy sierrát, ha már ford :D

(#82734) 8th válasza hobizoli (#82691) üzenetére


8th
addikt

Moddolt V6 motorok sorra hullanak mint a legyek. Nem bírja alul a nyomatékot az a szar konstrukció. Hány usert láttam már legörbült szájszéllel emiatt és valahogy mind 1.9 PD-nél kötött ki végül. Nem is tudom miért. :D

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#82735) mokus1 válasza 8th (#82734) üzenetére


mokus1
addikt

Pedig ebben a formában:Csajozós

[ Szerkesztve ]

(#82736) bobby_30 válasza TaaT (#82730) üzenetére


bobby_30
tag

Elképzelem mennyi ideig tarthatott kiszámolnod a százalékokat csak azért hogy kötözködj egy kicsit. Szerintem a fórum arra is való hogy az adott témában jártasabbakat megkérdezzük hogy mi a véleményük, tanácsuk. Szerencsére a legtöbb esetben segítőkész emberekkel találkoztam,.így választottam klímát a lakásba, videó kamerát, vagy akár kandallót. Valamint amennyiben úgy éreztem hogy az adott témában jártas vagyok , próbáltam én is segíteni másoknak. A többieknek köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#82737) BlacKSouL válasza TaaT (#82730) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Időarányos amortizáció vs. teljesítményarányos amortizáció.
Valós idő vs. üzemidő.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#82738) 8th válasza mokus1 (#82735) üzenetére


8th
addikt

Csodaszép kár, hogy nincs itt hányós smiley..
"Teljesen fustmentes nagyon jo motorral, ugy jar mint egy Doxa."
Ja, mint egy 20éves Ford Tranzit... :DDD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#82739) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ezeknek a f.szoknak a kozmetika/polír azt jelenti, h nincs még egy ilyen az országban és h az első és utolsó gazdája egy 85 éves bajor papa volt? Ez már a második ugyanilyen szlogenes hirdetés a hónapban: [link]

(#82740) lapa válasza hobizoli (#82714) üzenetére


lapa
veterán

most nem tudom komoly-e a válasz, vagy hogy volt-e egyátalán. gondolnám a tuningolós emberek jobban pörgetik, attól nagyobb a terhelés (azaz össz megtett fordulat), nem? mert gondolom önmagában a nagyobb motor nem terheli jobban, esetleg turbo meg ilyenek. de eredetileg nem az volt a komment, csak a motor méretéről volt szó. vagy csak én nem értem.

de nem lényeges, csak rácsudálkoztam micsoda technika van már önmegsemmisítésre pfff.

mondjuk láncot enyémben is kéne cserélni valami 140e km-enként, de manuálban sehol nem találtam ilyet 200e km-ig részletezett karbantartási tervben. fogadjunk 100 marokkóiból 100 nem tudja, 50-60 év alatt gallyra vágják szegény mocikat.

(#82741) Kobe


Kobe
veterán

hali

autókat nézegetek, 1.5M ig egyelőre. Ehhez kellene tanács. Ha az igényeimnek megfelelő kicsit drágább (1.8-1.9 körül), az mondjuk nem gond, annyira nem kerget a tatár, legfeljebb gyüjtögetek még hozzá. Persze ha olcsóbb az 1.5-nél, az sem gond :)

Feltételek:
- francia, olasz autók, németek közül az opel kizárva. Volkswagen konszern tagjai, ford, audi, bmw jöhet. Nagyobb japánok is.
- kombi kizárva, lépcsőshátú, sedan, limuzin kivitel jöhet. Kinézetben valami olyan modellt keresek, aminek alapból van egy sportosabb eleganciája, nem 20onévesek által széttuningolt, hajtott, diszperzittel pimpelt változatot.
- lehetőleg minél frissebb széria - mondjuk optimálisan 2006-tól, de ha jó állapotban van, akkor ez mondjuk lejjebb csúszhat 2004-ig
- minél tágasabb beltér - 195 cmes magas vezetőnél hátul se kelljen nyomorogni, ha 5 nem is, de 4 felnőtt azért kényelmesen elférjen.
- csomagtartó méret lehetőleg minél nagyobb legyen, tudom, nem mindegyik egy skoda octavia v superb a maga 5-600 literes seggével, de 4-500 l közötti jó lenne
- lehetőleg problémamentesebb típus. Tisztában vagyok vele, hogy költeni kell rá időről időre, de pl ne kelljen havonta vinni szervízbe hogy ez kopog az zörög, stb. Tudom, hogy a megbízhatóbb márkáknak is vannak problémásabb szériái, azokat szeretném kerülni.

Használat:
70% pálya vagy főút, 5-600 kmes távon hétvégi hazautazásokhoz (250 km oda + 250 vissza). Városban hétvégi mászkáláshoz, bevásárláshoz, stb. Napi melóba járáshoz nem.

Amiket én néztem, az a régebbi skoda superb, skoda octavia 2, esetleg skoda octavia 1 rs, ford mondeo 2007-től (ez a kettő igaz kicsit drágább még), régebbi vw passat. Esetleg a 2004-es seat leon, bmw e46, de ez tudom hogy nem épp esik a leírtaknak megfelelő kategóriába, szimplán bejön, pár évig elszaladgálni akár jó lehet.

Szerintetek ? Illetve ha tudtok relatíve megbízhatóbb kereskedést, akiknél érdemes böngészni, azt is szívesen veszem, a pestieket annyira nem ismerem....nem csonti féle színvonalat keresek.

Opcionálisan szóba jöhet németországból behozott darab is, családon belül lenne aki hazahozza, csak jó lenne tudni ott is merre érdemes elindulni :)

[ Szerkesztve ]

(#82742) mokus1


mokus1
addikt

Egyre aktuálisabb lesz az autócsere, ma volt időm nézegetni az autókat.
Sajnos nem sajnos 166-os alfáért egyre jobban oda vagyok. 2,4es dízel de ez a 156-os is nagyon megfogott kár hogy 166-ba nincs ilyen színű bőr.

Mondeokat is néztem de nem szeretem a belsejét igazából, ronda.
1,9 TDi alapból ki van zárva mivel utcán parkolok.
Benzinesekből néztem a A4 2,4eket de azoknak is olyan zord a belseje.

Lebeszéltek róla vagy beleugorjak?

(#82743) Dluinet válasza lapa (#82740) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a pörgetéstől nem lesz nagyobb a nyomaték, maximum az erő
sőt alacsonyabb fordulathoz kell nagyobb nyomaték, ezért erősebb alkatrész, és így lesz drágább a dízel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#82744) szőröscica válasza Kobe (#82741) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha kell a nagy csomagtartó, én biztos nem nézegetnék szedánt.

(#82745) emvy válasza Kobe (#82741) üzenetére


emvy
nagyúr

2002-es Peugeot 307 SW-t tudnam javasolni.

Komolyra forditva a szot: ha nem fos francia, akkor igazabol tokmindegy, mit veszel, a tobbi ugyis a vilag vegeig jo lesz.

;]

while (!sleep) sheep++;

(#82746) Gergőke88 válasza emvy (#82745) üzenetére


Gergőke88
addikt

"Kombi kizarva"

(#82747) emvy válasza Gergőke88 (#82746) üzenetére


emvy
nagyúr

while (!sleep) sheep++;

(#82748) zsoltee10 válasza emvy (#82745) üzenetére


zsoltee10
addikt

Van egy fos francia a családban, amiben 417000km van és HDi, most kapott új kuplungot, amúgy a motoron mindegy gyári. :)

(#82749) lapa válasza Dluinet (#82743) üzenetére


lapa
veterán

én most a vezérműláncra / szíjra gondolok, azt szerintem továbbra sem befolyásolja a nyomaték, ellenben a megtett fordulat igen. erre vonatkozott a kérdésem.

(#82750) Dluinet válasza lapa (#82749) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha nem vonatkozna rá a nyomaték, akkor nem lehetne az autót lefullasztani

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.