Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82501) stracker06 válasza MunezXBK (#82499) üzenetére


stracker06
aktív tag

Mondjuk kivettem az izzókat és a lámpatesten kívül is fényesebbnek látszik a jobb oldali. Ezért gondoltam, hogy valami elektromos baj lehet.

SFm™

(#82502) Kornel válasza MunezXBK (#82499) üzenetére


Kornel
veterán

hova gondolsz. :Y
lassan defláció lesz. :U
mármint a hivatalos kommunikáció szerint. :D :DD :DDD

(#82503) TaaT: most miért, ha egy új octavián jó úgy, akkor egy suzukin nem? :DD

(#82504) bitpork: vagy a6 allroad-al ;)

[ Szerkesztve ]

(#82503) TaaT válasza Kornel (#82495) üzenetére


TaaT
veterán

Úgy már jó lesz, vagy legalábbis a rendőr nem (valószínű hogy) szól érte. :)

Give them hell Ukraine!

(#82504) bitpork válasza Kornel (#82502) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még Svájc sem bírta, mi lesz itt akkor? Hirtelen mindenki s600-zal fog mászkálni? :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#82505) Ace owner


Ace owner
addikt


:DD

Galaxy Fold 4

(#82506) BlacKSouL válasza stracker06 (#82501) üzenetére


BlacKSouL
addikt

neduddki azt írta, hogy a bal és jobb izzót cseréld meg, hogy vajon úgy is az oldal, és nem az izzó gyengébb-e. :) de szerintem ezt már megtetted.
Nálam volt olyan, hogy egy szar helyzetjelző miatt elmászott a két oldal. A kiégett helyett betettem egy tartalékot, az vakított, mint a lézer, a másik meg alig pislogott, pedig annak nem volt baja. Másnapra ki is égett a túl fényes. Tettem bele rendes márkásat, akkor már majdnem jó volt, de az új picit mégis fehérebb volt, így a másikat is újra cseréltem, most egyformák.
Ha jól olvastam neked most mindkét oldalon új, teljesen egyforma márkájú és típusú fényszóróizzó van ugye?
És rendes márkás, nem valami teszkó-osan noname? Mert azoknál előfordul sajnos különbség, egymás után leakasztott között is, de a márkásaknál azért ez nem jellemző

Illetve ha a fenti izzóprobléma kizárható, akkor amiket írtam nézesd meg. Keress rendes autóvillamossági szerelőt, mondd el mi a probléma, várd meg milyen hibákat sorol fel, ha minimum az általam írtak nincsenek közte, akkor keress másikat ;] Ha felsorolja, akkor nézesd át vele.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#82507) zsolt19900 válasza -v- (#82470) üzenetére


zsolt19900
őstag

úúúúúgy is kimoderálnál :D trololóó :D ezen a beszóláson elmosolyodtam :) :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#82508) Qru válasza Stafni (#82432) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, nem véletlenül ez a legolcsóbb WRX... És nem véletlenül nem viszik el. :D Sztem körbe volt törve de ha rendesen lefújták attól még lehet jó autó. Ezeknél a motor a kényes/lényeges pont inkább. Főleg ez a 2,5-ös ami könnyen lesz hengerfejes, meg szereti csipiegetni az olajat egy idő után...

#nincsbennetarcsi

(#82509) -v- válasza Qru (#82508) üzenetére


-v-
addikt

ez a 2,5-ös ami könnyen lesz hengerfejes, meg szereti csipiegetni az olajat egy idő után

Igen, ezek az újak is? :U pfff ...fosjapán :)

(#82510) Qru válasza -v- (#82509) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Háát azért ezek messze vannak az újtól. :D Ezeket a motorokat már nem is gyártják (utolsóként a Forester XT-be szerelték őket 2013-ig (EJ255)) és 2004-ben debütáltak tehát elég koros konstrukció.

Elvileg az olajfogyást orvosolták (2006 után darabok) de a hengerfejesség elég gyakori hiba maradt. A váltóra is oda kell figyelni mert ugyanaz a szerkezet van a wrx-ben mint a polgári változatokban... Nem mindegy hogy 150 vagy 230 lovat szabadítasz rá a turbó miatti vödör nyomatékról nem is beszélve (csak az STi-k kaptak 6-os extra starpabíró váltót).

Viszont a 2 literesek mind jók az újak is és a régiek is. Az új 2,5-ösök már jók (a nagyobb térfogatból tudod melyik-melyik. A régi 2457 ccm az új már 2498 ccm), itt visszatértek pl a kovácsolt alu hajtókarokhoz (a 2457 ccm-esbekben öntött van).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#82511) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

2003-4-5 körüli Peugeot 2.0 HDI motorokról van valamiféle tapasztalat?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#82512) neduddki válasza Qru (#82510) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az eroatvitelt nyomaterka emretezik amugy is fordxam...:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#82513) trassher


trassher
addikt

Már a címet olvasva tudtam hogy debrecen és nyíregyháza is meg lesz említve. :DDD Hamis gázolaj és motorolaj.

Redmi Note 7

(#82514) Balupapa


Balupapa
senior tag

omg ilyen egy vamzer kutyát :W
egészségére.

_-=*WheelWhores*=-_

(#82515) 8th válasza hobizoli (#82433) üzenetére


8th
addikt

:C :R

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#82516) Cheesy


Cheesy
őstag

Most már le merem írni, kezemben a ropogós forgalmi:

Reggel megkapta a vadiúj papucsokat, most délután megjártuk az ocsmányirodát.
Lesz egy-két cserélendő műanyag alkatrész a kasztnin, aminek a beazonosításában majd a segítségeteket kérem. :)

Pl. az a takarólemez ami az ablaktörlő lapátok tövében van a szélvédő előtt, aminek az egyik oldala gumiperem, ami belecsatlakozik a szélvédő alján végigfutó gumiprofilba. Na ennek a műanyag alkatrésznek a gumipereme ért el, de csak egyben lehet cserélni ahogy néztem.

www.vakbelmutet.hu

(#82517) Qru válasza Cheesy (#82516) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ódi topikban megmondják.

mod:

Gratula. Jöhetnek a képek a vasról. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#82518) Cheesy válasza Qru (#82517) üzenetére


Cheesy
őstag

Majd holnap szépen lemosom a képek előtt :P

www.vakbelmutet.hu

(#82519) Qru válasza Cheesy (#82518) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem lemosták átadás előtt. :P

#nincsbennetarcsi

(#82520) neduddki válasza Cheesy (#82518) üzenetére


neduddki
nagyúr

!

Col915ot neki hagy csillogjon a beretvalkozase e sarga rettnetne meg a gumiknak hogy jobban birjak a napot:- )

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#82521) Cheesy válasza Qru (#82519) üzenetére


Cheesy
őstag

Ez is le volt mosva átadás előtt nem is akárhogy. De azóta csak esett az eső kb.
Most meg jön a vihar, megpróbáltam ráhúzni a ponyvát amit a Suzukin használtam, de úgy áll rajta mint f*on a gyűszű. :Đ
Idén építeni fogok neki egy könnyűszerkezetes zárt garázst.

neduddki
Fordítást vagy linkeket kérek az ajánlott anyagokról...

www.vakbelmutet.hu

(#82522) TaaT


TaaT
veterán

Csak óvatosan :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#82523) Dluinet válasza TaaT (#82522) üzenetére


Dluinet
nagyúr

biztonsági öv?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#82524) neduddki válasza Cheesy (#82521) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

embor nicns fedel a jszagon es meg Col915 sincs rajta???? ehhh....

udv

neduddki

p.s. ;- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#82525) TaaT válasza Dluinet (#82523) üzenetére


TaaT
veterán

Az köszöni szépen jól van. :D

Give them hell Ukraine!

(#82526) 8th válasza Cheesy (#82521) üzenetére


8th
addikt

De miért könnyűszerkezetest? Az egy x@r már bocsánat.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#82527) Cheesy válasza neduddki (#82524) üzenetére


Cheesy
őstag

Ha erre gondolsz, nem tudom hol lehet ilyet kapni, a google sem mond sokat.
De tervezem, hogy beadom egy autókozmetikába, hogy teljesen leápolják. Csak az lenne az igazi, ha a sérült elemeket is rendbe lehetne hozni :/
Hátsó lökösnek nekitolattak vonóhoroggal, így egy 3cm átmérójű kis horpadás látszik. A jobb oldalon a B oszlop felső 2/3-án van egy pici horpadás, mintha egy szekrény sarkát ütötték volna neki. A jobb első ajtón van egy alig látható hupli. Ennyi. Szerintem nem sok, de engem hosszú távon bosszantani fog addig amíg meg nem oldom :)

8th
Fából? Szerintem pedg szépet lehet belőle. Zsindelytetővel, lelazúrozva, stb.
Csak ezért nem fogok engedélyeztetni egy garázs építését. Majd ha saját házam lesz egyszer.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#82528) yoleeka


yoleeka
tag

Van valakinek tapasztalata VW 1.6-os FSI motorral kapcsolatban? mennyire kell félni a befecskendezők meghibásodásától? Nézegetem őket, de az MPI-k nekem megbizhatóbbnak tűnnek...

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#82529) Qru válasza Cheesy (#82521) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezzel a kotonnal az a baj, hogy a poros a karosszériára ráteszed a szél fújja a ponyvát aminek hatására csiszatolja a kasztnit. Kb olyan a hatás mintha lightosan megküldenéd homokszóróval...
Szóval ezt a ponyvát nem erőltetném. Ezért nem használom az enyémet sem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#82530) 8th válasza Cheesy (#82527) üzenetére


8th
addikt

Mi 2009-ben építettünk haveromnak garázst. Bementünk a jegyző csajhoz megkérdezni, hogy mi ennek az útja ő azt mondta nem kell rá semmilyen engedély csak be kell jelenteni a helyi önkormányzatnál és egyeztetni kell a szomszédokkal róla mivel a telekhatártól két méternél távolabb kell legyen a garázs fala. Nem tudom azóta mi változott.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#82531) lapa válasza 8th (#82530) üzenetére


lapa
veterán

helyi szabályozás van, akár 5 méter is kellhet a szomszéd ház mellett az oldalkertben. a szomszéd ház mögött oda rakod ahova akarod.

ahogy mi lezongoráztuk (nálunk) tűzvédelmi szabályozás. szóval hiába van papírod hogy együtt söröztök vezetés közben a szomszéddal és beleegyezett, ha a te garázsodon keresztül terjed át a tűz az ő házára és megmurdel akkor bizony téged lesittelnek mint a szart. valamint -1 ivócimbi.

(#82532) runner 125 válasza Cheesy (#82516) üzenetére


runner 125
nagyúr

Grat hozzá, használjátok egészséggel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#82533) Qru


Qru
MODERÁTOR

VW Polo 2014 teszt

#nincsbennetarcsi

(#82534) Ace owner válasza Qru (#82533) üzenetére


Ace owner
addikt

Inkább ezt Audi emblémával.

Galaxy Fold 4

(#82535) neduddki válasza Qru (#82533) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

filozgatokmekkora is volt a golf2;- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#82536) 8th válasza Qru (#82533) üzenetére


8th
addikt

Az mk1 pólót meglátva beindult a nyáltermelésem. :)

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#82537) Ace owner válasza 8th (#82536) üzenetére


Ace owner
addikt

Biztos láttad már párszor de azért na. [link]
Instant boner :C

Galaxy Fold 4

(#82538) szőröscica válasza Ace owner (#82537) üzenetére


szőröscica
addikt

Gyönyörű az autó, de én ezzel a mostanában divatos "feszítsük szét a gumit a felnin és ültessük porrá" autóépítési stílussal nem tudok azonosulni.

(#82539) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Megnéztem ezt a Ford Mondeo-t 1.8
Az autó törve volt a bal oldalon és az elején, ezt levágtam a csávó nem is sejtette hogy kiszúrom, ha nem veszem észre nem is mondta volna. A belső ülések ki lettek cserélve bézsről egyszerű szürke ülésekre, a vezető ülés villanymotorja ami a magaságot állítja a csomagtartóban van. Légzsákos ülések, de nem is biztos, hogy működnek az ülések..Erre nem tudott egyértelmű választ adni... A jobb hátsó felnit görgőzni kell mert kb két marék súly van rajta.... Amúgy szerintem érdemes megnézni. Új fékek vannak elöl hátul, gyujtástrafó cserélve, olajcsere 10 ezrenként, klíma gáz töltve. Téligumi felni nélkül van. Alkudni kell, mocskosul, ha valaki meg akarja venni.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#82540) hdman válasza Mr.Grincs (#82539) üzenetére


hdman
őstag

Hát ez nem hangzik túl biztatóan... :U

Olajcsere 10ezrenként: ezek után én kételkednék :)

Sopron city :)

(#82541) mycso válasza Kornel (#82495) üzenetére


mycso
veterán

Nem lesz szabályos, ha csak nincs rajta a ködlámpádon az "RL" jelzés (de valószínűleg nincs).

Lehet kapni karika led-modult, azt akartam én is a ködlámpámba berakni, aztán e miatt elvetettem. pl vagy pl

Sőt, távirányítós-színváltós :DDD

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#82542) Tankblock válasza mycso (#82541) üzenetére


Tankblock
aktív tag

A színváltós fájt. :D

Release the Beast....

(#82543) Dany007 válasza Mr.Grincs (#82539) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ez szerintem se hangzik túl jól...
Ülések cserélve? Mért? Villanymotor meg mellékelve a csomagtartóban? :S
Az, hogy törve volt nem olyan probléma. Ha nagyon látható és "csúnyán" javított akkor már igen. Mindez egy millióért...
Hát nem túl bizalomgerjesztő. Nem a problémák miatt, hanem a problémák milyensége miatt...

Jaj tudom már melyik ez. :) Olvastam én is a hirdetését... Ahol plusz cuccokat rakatott a kocsiba. Tempomat meg xenon stb... Hát nem is tudom. Képekről az tűnt fel egyből, hogy a lámpamosó takaróját mért nem tudta lefújatni kékre? Ez olyan apró igénytelenség... Pedig minimális dolog lenne akár csak random kék színnel lefújni, mint bordón hagyni.

(#82544) -v- válasza szőröscica (#82538) üzenetére


-v-
addikt

+1

Ez a fajta ültetés meg felni gumi kombó egész egyszerűen hányinger szerintem :(

(#82545) Mr.Grincs válasza Dany007 (#82543) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Úgy indultam neki, hogy a leírás alapján jó lehet az autó, de sajna több sebből vérzik. Hacsak a két lámpamosó burkolat szíen lenne a legnagyobb baja. Új szélvédő mosó tartály van benne a xenon miatt a másik szintén a csomagtartóban píszelt. A kocsi nem volt kitakarítva nah puff neki, de ha tudom, hogy jönnek megnézni akkor legalább gatyába kéne vágni. A srác annyira bénán parkolt, hogy nem hittem el. Szerintem a hátulja is kapott valamit mert a takaró műanyagok a lökösön furán álltak, azt mondja ez ilyen, hát szerintem meg nem.
A szélvédő is cserélve volt fűthetőre, de nincs bekötve mert kell bele valami relé...meg kapcsoló...Pfff...

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#82546) zolikaDB


zolikaDB
veterán

(#82547) Melack válasza zolikaDB (#82546) üzenetére


Melack
veterán

A zene sem rossz, de így a kocsi még jobban tetszik. Bár a kombi Megane most nagyon begyere :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#82548) Mágus2 válasza zolikaDB (#82546) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ízlések és pofonok, szerintem irtó ronda lett. Nem illik ehhez az autóhoz ilyen kerék. :N

(#82549) Dany007 válasza Mr.Grincs (#82545) üzenetére


Dany007
veterán

Na ez az, hogy az általános igénytelenség jellemzi az autót. Mármint a tulajt.
A lámpamosó burkolat is ennek a jelképe. Jelentéktelen dolog, aki egy picit is törődik az autóval az legalább vesz a tescoban egy sötétkék spray-t és lefújja, mert annyira minimális dolog.
És ugye ezek után a műszaki tartalom is megkérdőjelezhető.

Anno én adtam úgy el az autót, hogy a klímakompresszor ott csücsült a csomagtartóban beszerelésre várva. És még azt is gázosnak tartottam. No de az egy 20 éves lehasznált autó volt 170k-ért. Nem egy ilyen, 1 millás Mondeo.
Én szerintem még alkudozni se kezdenék el az autóra... ki tudja mik derülnének még ki a szervizben.

(#82550) mycso válasza Mágus2 (#82548) üzenetére


mycso
veterán

Uhh, az a felni nekem sem adja, szerintem is sz@rul fest így az autó. :(

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.