Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) tresh válasza ReSeTer (#45849) üzenetére


tresh
addikt

nekem vagy így duruzsoljon vagy sehogy ha bmw :R

(#45852) 8th válasza Kornel (#45848) üzenetére


8th
addikt

Vicces vagy. Sétálj be a főnökömhöz 5millió kp.-val csapd a markába cserébe ő ott helyben felgyújtja neked ezt a szart. De addig is marad ez. Továbbra is azt mondom ha füstöl akkor füstöl, leszarom. Nem tudok rajta változtatni. Akinek nem tetszik az előzzön meg.

(#45853) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Srácok-srácok! Megint megy a dízel-benzin vita ész és értelem nélkül!
Jó lenne tisztázni valamit: Igen is van füstokádó dízel! ÉS benzines is. Mi több, mindkettő kurvára büdös és undorító. Mindkettő oka az itthoni pénztelenség, és/vagy a nagyot mutatni akarás.

Ezen túl jó lenne ha nem esnétek egymásnak a szűklátókörűségetek miatt - akármelyik tábort is erősítitek.

Az meg hogy kinek mi a prémium, nem képezheti vitat tárgyát: hála az égnek nem vagyunk egyformák.
Én pl egy bentley-t szeretnék nagyon...és ha már annyira zöldek vagytok, megígérem h elgázosítom, nehogy az a vád érjen h benzintemetővel mászkálok :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45854) tresh válasza bitpork (#45853) üzenetére


tresh
addikt

Azt bűn elgázosítani ne légy h*lye ;] :DDD

(#45855) Mawyx válasza Integra (#45832) üzenetére


Mawyx
senior tag

Vagy csak gőzük sincs róla mi az a dízel vagy benzines és nem is érdekli őket. Meglátnak egy kocsit, megtetszik, megveszik, a kúton megkérdezik, hé haver, mit kell ebbe tölteni? Akkó tőccsed azt, én bemegyek fizetni... Nem mindenki akar menőzni, egyszerűen nem érdekli az egész téma, autó kellett, az tetszett, az lett. De lehet csak túl naiv vagyok :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#45856) ReSeTer válasza bitpork (#45853) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Teljesen kulturált vita ment, ez teljesen normális :)

De megkérdezném: Dízel (ha lenne) Bentley, vagy Benzin? Pénz nem számít, és a föld regenerálódik.

lol, most találtam: http://totalcar.hu/tesztek/2011/01/31/harci_traktor_kezdoknek/ Harci traktor :DD

[ Szerkesztve ]

(#45857) Xero válasza tresh (#45851) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha BMW, akkor sorhat trombita: [link]

(#45858) Integra válasza Mawyx (#45855) üzenetére


Integra
titán

nem, tényleg van ilyen amőba is, tény. mennyit eszik? occsó legyen a tankolás, jó lesz. viszont ez a fajta szerintem sokkal könnyebben hajlandó megfizetni a rendes szervizelést és az alkatrészek cseréjét is.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45859) tresh válasza Xero (#45857) üzenetére


tresh
addikt

nem rossz a trombita se de nekem a kis doromboló jobban tetszik..de nem válogatok jöhet mind2 :DDD

(#45860) TaaT válasza ReSeTer (#45845) üzenetére


TaaT
veterán

Az előző kommentem végére gondoltam odabiggyesztem hogy van az a szint, magasan a prémium kat felett amikor már a dízel nem jön számításba :)

de az egy más világ...

Ja, vélemény? :DDD

Give them hell Ukraine!

(#45861) bitpork válasza ReSeTer (#45856) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az már nem kulturált vita amikor az egyik fél negatívan, elítélően/lekezelően nyilatkozik a másikról, csak azért mert a másik oldalt képviseli. Pláne nem úgy hogy általánosítással párosul ez, megkoronázva a szegény=haljon meg gondolattal.
Pölö nekem is traktorom van. Nem füstöl. És szeretem. Mint akármelyik benzinesemet előtte.( volt több 3 literes is) Mi több, a nyomatéka sokkal jobban fekszik a vezetési stílusomhoz. Na bumm.

Bentley: ha a pénz nem számít, és mindkettő alacsonyan leadja a nekem kellő nyomatékot, akkor pénzfeldobás dönt. Mert nekem nincsenek megkövesedett nézeteim és fixa-ideáim. Bár lehet h akkor hybridet szeretnék venni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45862) Integra válasza bitpork (#45853) üzenetére


Integra
titán

ha elmered gázosítani, én leszek az első aki letépi a karod és a hátadba állítja :DDD
hibrid jó dolog. ha jól van megcsinálva (lexus). nem a német prémium alibi hibridekre gondolok most ;)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45863) whitezo88 válasza Xero (#45857) üzenetére


whitezo88
nagyúr

bitch please ;] [link]

(#45864) ReSeTer válasza bitpork (#45861) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Miért kell, hogy alacsonyan adja le a nyomatékot? Ne legyen hangja? Szégyelled a hangját? Nana, hisz jó a dízel, nem? ;] (Továbbra sem beszélünk fogyasztásról)

[ Szerkesztve ]

(#45865) tresh válasza whitezo88 (#45863) üzenetére


tresh
addikt

Na erről beszélek én is ..erről van szó :R :DDD

(#45866) bitpork válasza Integra (#45862) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Pedig annyit masszíroztad az agyam a korommal h azt kezdtem hinni h ezt szeretnéd :D

(#45864) ReSeTer: Én? A hangját? Én aki még naviból is a gyárit vettem meg csak hogy a kocsi minél jobba a futószalagi állapotára hasonlítson? Dehogy is! Viszont tatásan vezetek és nem szeretem üvöltetni a motort. Aki motorhangot akar hallgatni, az tegyen be egy végtelenített kazettát a déjvú empéhárom fejegységébe és üvöltesse BEFELÉ a vényóc hangot az 1500w pmpo erősítőjén, és egy zsírhallgatón át a fejébe. Jah és a fogyasztást is ide lehet venni mert spec nekem most 11 liter az átlagom gázolajból. Ebből talán látszik h nem szempont.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45867) ReSeTer válasza bitpork (#45866) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Miért nem szereted üvöltetni a motort? Egyébként üvöltetni....Hogy lehet pl.: 8 hengeresnél üvöltetésről beszélni?? Egyszerűen csak akkor él. :)

[ Szerkesztve ]

(#45868) Kornel válasza 8th (#45852) üzenetére


Kornel
veterán

nem jól közelíted meg a helyzetet.
ha az ilyen bontószökevények nem kapnának műszakit, akkor egyszerűen eltűnnének az utakról.
és itt most lényegtelen, hogy benzin vagy dízel.
vagy szerinted ez a normális? :U

(#45869) aero. válasza ReSeTer (#45833) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

V6-os 3.0 TDi alfában? Azisjaó. Hol maradtam le?

Amúgy olvassátok egybe vissza ezt a 60 hsz-t amit írtatok, jót derültem, hogy kinek milyen - többnyire idióta - ellenérve van a dízellel szemben. :D

[ Szerkesztve ]

(#45870) ReSeTer válasza aero. (#45869) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Én ott azt hittem benzinesre gondolt v6 alatt. Mivel előtte már írtam, hogy 3.0 tdi-ben ültem.

[ Szerkesztve ]

(#45871) EQMontoya válasza bitpork (#45866) üzenetére


EQMontoya
veterán

Milyen dezső eszik 11-et százon? 740D? :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#45872) bitpork válasza ReSeTer (#45867) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A suzukisok is ezt szokták mondani, oszt csak üveg-köszörű van. Én meg szimplán nem vagyok egy gyorshajtó jellem. Még pályán is csak 100-110 tempomat. Drága a büntetés, sok az utánajárás. Azt a pénzt elköltöm új alkatrészekre, gumira és rendes karbantartásra. Ennyi.

(#45871) EQMontoya: egy 2 tonnás automata Allroad, városban.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45873) ReSeTer válasza bitpork (#45872) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ne aggódj, azt én se bírom. De szerencsére prémium motorokról beszéltünk, tehát nem értem, hogy jön ez most ide.

(#45874) bitpork válasza ReSeTer (#45873) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Azontad h pörgetésre gyön elő az élet. :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45875) Integra válasza bitpork (#45874) üzenetére


Integra
titán

az igazi sportmotor az pörgettyűs, ja. NA is best. soha semmi sem lesz olyan spontán, végtelenül precíz és finom gázreakciójú, mint egy jó pörgős, erős szívó benzines. még a kompresszorosok sem, de azok jobbak mint a turbo.

régi m5 szívó v10 (sajnos igazi hulladék smg3 váltóval szerelték)
lexus lfa
nsx
meg ugye a maserati, lamborghini és ferrari szívó motorok
ezek mind álom ahogy működnek :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45876) giigz


giigz
veterán

3.0 TDI 313 LE-vel valami álom :K

(#45877) ReSeTer válasza bitpork (#45874) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Arra gondolok, amikor kis köbcentis varrógépeket pörgetik 7000 ezrig. És továbbra is prémium szegmens a téma, tehát ilyen 4 hengeres motor szóba se jöhetne.

giigz: Senki sem állította, hogy rossz motor, csak nem illik a prémium szóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#45878) -v- válasza ReSeTer (#45823) üzenetére


-v-
addikt

Hát szerintem meg a V6, sorhat, V8 stb. dízeleknek teljesen faszányos hangja van ;)

(#45879) bitpork válasza -v- (#45878) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

:K :R

(#45877) ReSeTer: akkor a 6.0 v12 amg-k nem forognak csak 4-5-t? Vagy az nem is prémium? Én csak arról beszélek hogy a bódé mozgatása számomra másodlagos a kényelmi funkciók mellett. Iszonyatos ívben fosok a motorra amíg annyit megtesz hogy kényelmes tempóban teszi a dolgát, erőlködés nélkül. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45880) jerry311 válasza bitpork (#45872) üzenetére


jerry311
nagyúr

Meg tudom érteni. Ha csak az a cél, hogy kényelmesen eljusson az ember A-ból B-be, akkor oda nem motorhang kell, hanem mondjuk az ember kedvenc zenésze. :K

Az élményautózás, meg egy másik dolog.

(#45881) TaaT válasza ReSeTer (#45877) üzenetére


TaaT
veterán

:)) [link]

Give them hell Ukraine!

(#45882) MunezXBK válasza -v- (#45878) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez így van.

(#45883) giigz válasza ReSeTer (#45877) üzenetére


giigz
veterán

Ülj bele, vezesd, vedd meg, legyen a tiéd, hidd el, hogy prémiumnak fogod érezni :)

(#45884) ReSeTer válasza -v- (#45878) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Nemsokkal lentebb belinkeltem egy videót. Megjátszottam azt, hogy apámat folyosón megállítottam, és elindítottam a videót. Kérdeztem tőle: Mi ez? Személyautó/Furgon/Busz/Hajó/ stb
Hát nem személyautót mondott. És ez a lényeg, hogy 20 milkáért, ne furgon hangú autót adjanak.

giigz: Írtam fentebb: ültem, pont 3.0-esben. Összehasonlítva egy benzinessel, nem akarnék többet hallani a dízelről. És ki adna ki úgy 20 milliót, hogy benne van a tudatában: Van simább és kulturáltabb járású motor? Miért legyen nekem rosszabb?

[ Szerkesztve ]

(#45885) zenke válasza ReSeTer (#45884) üzenetére


zenke
aktív tag

Van autód ?

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#45886) giigz válasza ReSeTer (#45884) üzenetére


giigz
veterán

Hát nem tudom, én csak utasként ültem ezekben a 3 literes biturbós dízelcsodákban, de engem annyira meggyőzött, hogy én értem, miért adnak érte sokan annyi pénzt, és nem a benzinest veszik...

(#45887) ReSeTer válasza zenke (#45885) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Akad, miért? Én úgy vásárlok autót, hogy a pénzemért a LEHETŐ LEGJOBB-at kapjam. Ez minden árszegmensben más és más. Továbbra is állítom, hogy 20 millióért már ne a fogyasztás foglalkoztassa az embert, hanem a belső kényelem. És a LEHETŐ LEGJOBB az egy simább benzin motor. Ebben az árszegmensben. Zárójelben.

Ez a lényeg.

giigz: Ha létezne abból az autóból ugyanolyan erős biturbós benzines, vajon melyiket választanák? Ha a fogyasztás nem téma (nem is kellene, hogy legyen)

Tehát (nem létező adatok) 3.0 fsi vs 3.0 tdi biturbó mindkettő, és 300 ló 500nm mindkettő. Melyiket? Ilyenkor már szerintem olyan dolgoknak kellene számítania mint amit mondtam: Furgon hang, vagy sportautó hang.

[ Szerkesztve ]

(#45888) bitpork válasza ReSeTer (#45887) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A "LEHETŐ LEGJOBB" szubjektív. Másnak más a legjobb. Itt van a félreértés elásva. Te hiszed hogy neked az a legjobb. Senki nem kérdőjelezi meg. Viszont attól hogy más magának mást hisz legjobbnak, még nem garancia hogy téved.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45889) ReSeTer válasza bitpork (#45888) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Hát szerintem objektíven is meglehet közelíteni a dolgot:

TÚLZÁS KÖVETKEZIK:

Mi a jobb egy embernek: Ha rázza az autó, vagy ha nem? (minimálisan jobban ráz a dízel, hiába van csodadolgokkal kiegyensúlyozva, meg szigetelve a utastér) És emellett még frankó hang is jár hozzá?

Nagyon befolyásolható az ember. Ha nem ajnároznák a németek, hogy a dízel annyira jó, nem vennék ennyien.

[ Szerkesztve ]

(#45890) Integra válasza giigz (#45886) üzenetére


Integra
titán

van ugyanolyan fasza, sőt még jobb benzines is. megmondom miért nem veszik. mert smucigok kifizetni a benzin költséget. ennyi áll a benzines útjában. a többi meg ócska önigazolás és kifogás keresés.
én már megmondtam ismerősi körömben mindegyiknek ezt. a nagy fasza überdizeleseknek. mindegyik arcára volt írva, hogy kést forgattam a szívükben, de ez az igazság. tudják ezt ők is pontosan. ő bajuk, hogy saját maguknak is hazudnak, az ő életük. és ezt minden egyes alkalommal tudják, mikor elfordítják a kulcsot. ez egy hazugságspirál. még magának sem meri bevallani, hogy nincsen pénze komoly benzines autóra, így dízelre fussa csak. kisebb, de nagyon jó benzinesben meg nem gondolkodik, mert az milyen már... ez a realitás. meg a sértett ego :U :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45891) zenke válasza ReSeTer (#45889) üzenetére


zenke
aktív tag

Sajnos olyan érzésem van, hogy az utolsó autó amiben ültél az egy szakadt dízel 1-es golf volt.

Egy mai modern CR dízel se nem ráz se nem hangos. Pont pár napja kapott aszomszédom új 1.6CRTDI Skoda Rapidot. Olyan a hangja mint egy benzinesnek.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#45892) Integra válasza bitpork (#45888) üzenetére


Integra
titán

egyszerűen kizárt, hogy egy 3 literes turbo ne adja meg neked azt a nyomatékot és nyugalmat amire te annyira vágysz... még fényévekkel jobb is. de már egy 2 literes turbo benzinesben is olyan fölény van, hogy bármit levasal az utakról, csak a 2 kategóriával feljebb és jóval drágább autókat nem.
csak ugye megint az a fránya a fogyasztás - HA tolod neki keményen!!! nálad is ez a gond. de te legalább nem misztifikálod túl a dolgot, mint a legtöbb fiatal sutyerák itt, aki még bőszen az autós kártya meg a turbo rágó világában él. te igyekszel korrektül látni a dolgokat. riszpekt. :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45893) tresh


tresh
addikt

Ha ez kajak ott van az mókás :))

(#45894) ReSeTer válasza zenke (#45891) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Látom kár volt kiírni, hogy túlzás következik, mert senki se olvassa el. Ilyenkor érzem olyan reménytelennek az életet.

Hangra: Fentebb linkelt videóm. 5-s bmw, és furgon hang a motorháztető alól. Ugyanolyan?

[ Szerkesztve ]

(#45895) Integra válasza zenke (#45891) üzenetére


Integra
titán

egy 20 éves sima 16v szívó benzines is kultúráltabban működik mint bármilyen mai modern überdízel, nem hogy egy rapid dízel, a teszkó gazdaságos kategóriában, jó reggelt. na de viccnek azért elment :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45896) zenke válasza Integra (#45895) üzenetére


zenke
aktív tag

Jó reggelt, te is gondolom hallottál már ilyen konszern 1.6 motort :))
Sebaj, kicsit se vagy elvakult ez a lényeg ;)

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#45897) tresh válasza zenke (#45896) üzenetére


tresh
addikt

Ez már az ami termeli a gázolajat vissza a tankba? ;]

(#45898) bitpork válasza Integra (#45892) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Dehogy gond a fogyasztás! Akkor mi a francért tartottam volna 3 literes kocsikat? Akkor amikor az átlag fizetést simán leküldtem egy hónapban a torkán.
Már kértelek hogy legalább velem kapcsolatban ne általánosíts, mert nem ismersz, csak ezzel ámítod magad.
v8 jó lenne. De nem fogok venni, mert amire nekem kell a kocsi felesleges. A kombi ami van, tökéletes h pörgetés nélkül 4-600kg ruhával erőlködés nélkül megmozduljon.
És mielőtt azzal jössz megint, hogy mert spórolni akarok, gondold át annak a tükrében ezt, hogy 1 év alatt csak a karbantartásra 800k-t költöttem, hogy az igényeimnek megfelelő legyen a kinézete. Szerinted hol szarom telibe azt hogy fogyaszt? :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45899) Integra válasza zenke (#45896) üzenetére


Integra
titán

sőt, én már valszeg akkor ott dolgoztam, amikor megfogantál, vagy elkezdtél pótkerekes bicajon tekerni, nemtom, igazából nem is érdekel.. így szinte minden vw konszern autót végig vezettem már és a mai napig tesztelhetek (nem csak vw konszern autókat). valszeg életedben a töredékét nem fogod végigvezetni annak, amit én eddig a 10 év alatt végigpróbáltam. így remélem nem veszed zokon, hogy a szomszéd rapidjás mondókán mosolygok :)
de legyen igazad, nem értek az autókhoz, legfőképpen a dízelekhez nem, sosem vezettem egyet sem, de legfőképpen magát a vw konszernt nem ismerem. semennyire sem. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45900) zenke válasza Integra (#45899) üzenetére


zenke
aktív tag

:R

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.