Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) giigz válasza EQMontoya (#45297) üzenetére


giigz
veterán

"10 éves autóm van, 800k-ért vettem bééjjbb!!" :D

Komolyra fordítva a szót, egy 4-5 éves Swift-nél nem sok esély van arra, hogy előjöjjön valami hiba, míg bármilyen 8-12 éves autóról is legyen szó, ott már azért sok dolog cserés lesz...

Mindig vannak kivételek, de ha nem csajozni veszi, és nem az a lényeg, hogy a(z) (ál)haveroknak fel tudjon vágni a 323-as Mazdájával, vagy esetleg egy A6-tal, aminek nem lesz pénze a szervizelésére, akkor a Swift egy nagyon jó megoldás.

(#45302) Melack válasza Revolit (#45300) üzenetére


Melack
veterán

Nekem a Swifttel az alábbi gondjaim voltak/vannak:
- förtelmes a rugózása, Pesten egyszerűen tragikus
- nyekereg ezerrel, pedig ismerős kocsija nem lelakott
- 2 fő elfér gond nélkül, 3 már neccesen (3 és 4 ajtóssal is utaztam már, nem egy leányálom).

Bár a te leírásod alapján ezekkel neked nem kell számolni.

Csajozás: Homasitába berongyolsz, megveszel mindent, felaggatod, és jó is lesz :D Gépsárkány :D

(#45303) MunezXBK: jahhh, az már szinte a Tesco parkoló távolság :D Nálunk legalábbis annyira van tőle egy benzinkút

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#45303) MunezXBK válasza Melack (#45299) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Diesel vót, lehet az az utániig is. :D

(#45304) 8th válasza Revolit (#45284) üzenetére


8th
addikt

Suzuki Ignis-t.

+ nagy hasmagasság
+ az erős futómű bírja a rossz utakat
+ ridegtartást jól viseli
+ olcsó alkatrész
+ egyszerű konstrukció minden szerelő ismeri
+ hatalmas a választék belőle
- buta futómű
- terhelésre hamar fáradó fékek
- mérsékelt komfort
- gyenge ütközésbiztonság
- városon kívül sokat fogyaszt

(#45305) EQMontoya válasza Revolit (#45300) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az új Swift szerintem is racionális választás, és nem is rossz autó. Érzetre sokkal autóbb, mint pl. egy Thalia.

giigz: Azért azt megsúgom, hogy a 11 éves prémium autó szervizelésére eddig egy petákot nem költöttem. Bocsánat, hazudok: a jobb egy ülésfűtés gombjának a háttérvilágítását szolgáltató izzót kicseréltem. :))

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#45306) Kornel válasza 8th (#45304) üzenetére


Kornel
veterán

Nem tudom miért érné meg ignis-t venni a swift helyett neki :F

egyébként 1M felett kicsivel már az sx4-ek is indulnak...

[ Szerkesztve ]

(#45307) bandus


bandus
veterán

voltak itt múltkor postok a gyorshajtásról, de nem találom a pontos választ... jelenleg ez alapján tájékozódom [link]

ezek alapján ha 50-es táblánál 60-nal megyek, akkor nem büntetnek meg, vagy hogyan történik ez?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45308) Kornel válasza bandus (#45307) üzenetére


Kornel
veterán

ha nem állítanak meg, akkor nem büntetnek.
ha megállítanak, akkor helyszíni bírság, ha nem ismered el, akkor meg feljelentenek.

(#45309) aero. válasza bandus (#45307) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Pl. 50-es táblánál 65 alatt is megbüntetnek, de csak akkor, ha kiszednek. Ekkor helyszíni birságot kapsz. Ha felüljáróról kapnak le 62-vel, akkor megúsztad, ha 66-tal, akkor jön a 30 ezres csekk. Ha kiszednek pl. 57-tel, és jófej a rendőr, megúszod 5 ezerrel.

(#45310) zoo8800 válasza aero. (#45309) üzenetére


zoo8800
veterán

Ebbe még kalkuláld bele a mérési hibahatárt is, az +3km/ó.

rip and tear, until it is done

(#45311) bandus


bandus
veterán

szuper, köszi mindkettőtöknek, akkor majdnem jól gondoltam :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45312) Kornel


Kornel
veterán

légkondival 5,7-et evett az autóm :(

(#45314) zoo8800: így van :K

[ Szerkesztve ]

(#45313) TaaT válasza zoo8800 (#45310) üzenetére


TaaT
veterán

ebbe már benne van :)

Give them hell Ukraine!

(#45314) zoo8800 válasza TaaT (#45313) üzenetére


zoo8800
veterán

nincs benne.
50-nél 68-tól jön a csekk

rip and tear, until it is done

(#45315) EQMontoya válasza zoo8800 (#45314) üzenetére


EQMontoya
veterán

Így van. Illetve még az órád is csal felfelé valamennyit.

Same rules apply!

(#45316) whitezo88 válasza EQMontoya (#45315) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ja, 3 a hibahatár

ja írták is előttem.

[ Szerkesztve ]

(#45317) TaaT válasza zoo8800 (#45314) üzenetére


TaaT
veterán

Régen kevesebb volt, legalábbis úgy emlékeztem.

Give them hell Ukraine!

(#45318) Revolit válasza EQMontoya (#45315) üzenetére


Revolit
senior tag

Jól van már, még ragozzuk egy kicsit, és kiderül hogy óra szerint mehetünk 100-at városban, csak aztán ezt magyarázzuk meg a rendőrnek is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45319) Cheesy


Cheesy
őstag

I'll just leave this here...
Több helyen olvasni, hogy nem vészes az alkatrészár és 3-asból ritkán látok boyracerek karmai elől megmenekült példányokat... De az 1.6i nem kicsi egy kicsit ekkora bódéhoz?

www.vakbelmutet.hu

(#45320) EQMontoya válasza Revolit (#45318) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az óra azért nem csal olyan sokat, autótól függ a dolog, de kb. óra szerint 70-et mehetsz.

Same rules apply!

(#45321) ABE válasza EQMontoya (#45295) üzenetére


ABE
őstag

Nem az a nehéz, hogy kiböjtöld egy használt akármi árát, hanem az, hogy új autót adj a legjobb ár/érték arányban. Abban meg aligha találsz jobbat a dácsiánál.

(#45322) 8th válasza Kornel (#45306) üzenetére


8th
addikt

Senki nem mondta, hogy azt kell venni. Csak felvázoltam mint lehetőséget.

mod: Végül is a linkelt SX4 sem rossz feltéve ha te átíratod és leszervizeled neki ingyen. :P

[ Szerkesztve ]

(#45323) aero. válasza Kornel (#45312) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Vidék vagy vegyes?

(#45324) EQMontoya válasza ABE (#45321) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mihez képest. Van egy határ, ami alatti pénzből érdemesebb használtat venni. Hogy ez a határ hol van, arra sok próbálkozás volt. A Tata Nanotol kezdve a Loganen át a Thaliaig. Számomra a Logan alatta van.

Mert nyilván olcsón úgy lehet adni valamit, ha azt a pénzt valamin megspóroljuk. Mivel itt nem a méreten tették, ezért az anyagminőség, az ergonómia, az extrák estek áldozatul. Meg nyilván a passzív biztonság, és sok egyéb dolog, ami a vezetési élmény mellett a biztonsággal is kapcsolatos. Pl.: fék, futómű.

És van itt még egy probléma is, amivel nem számolnak az emberek. Az 5 évesen 2.5 milláért megvett használt autó 10 évesen fog érni mondjuk 1.2M-t. Az újonnan 2.5-ért megvett 5 évesen fog érni 800-at. És ez jelentős különbség, jelentős részben fedezi a nagyobb autó nagyobb fenntartási költségét arra az időre.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#45325) emvy válasza EQMontoya (#45324) üzenetére


emvy
nagyúr

Mihez képest. Van egy határ, ami alatti pénzből érdemesebb határt venni. Hogy ez a határ hol van, arra sok próbálkozás volt.

Mindennek van azert hatara. :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#45326) EQMontoya válasza emvy (#45325) üzenetére


EQMontoya
veterán

Közben javítottam. :P

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#45327) Kornel válasza aero. (#45323) üzenetére


Kornel
veterán

ez vegyes most, mint mostanában mindig.

(#45328) ABE válasza EQMontoya (#45324) üzenetére


ABE
őstag

A Dacia modellek egy dologban zseniálisak: ki van mérve pontosan, hogy mindenhol jelenjen meg a spórolás, de az autó még ne legyen elavult, és funkcionálisan minden fontosat nyújtson a tulajdonosának. Lehet, hogy egy Logan értékvesztése százalékosan az átlagnál magasabb lesz, de abszolút értékben még mindig jobban jössz ki, mint egy "nyugati" típussal. Lehet választani, hogy ugyanannyi pénzért egy új Daciát veszel, vagy egy 2-3 éves "prémium" akármit. Szerintem becsülendő, hogy manapság van a piacon egy olyan márka, hol nem a parasztvakításra, hanem a funkcionalitásra mennek rá. :K

(#45329) EQMontoya válasza ABE (#45328) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem becsülendő, hogy manapság van a piacon egy olyan márka, hol nem a parasztvakításra, hanem a funkcionalitásra mennek rá.

Pl. a Lotus. ;]

Komolyra fordítva a szót: van abban valami, amit írsz, hogy nem kell a távolságtartó tempomat, meg a két zónás digit klíma, sőt, kiválóan megvan az átlag ember DSG váltó, automatikusan sötétedő tükör és iAkármi csatlakozó nélkül is. Ellenben az ülés, a beltér kinézete és kidolgozása, az engem már zavar.

Ebben sincs sok extra, még is meg tudták csinálni esztétikusra és élhetőre: ez beltér. És ezt '82-ben...

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#45330) TaaT válasza EQMontoya (#45329) üzenetére


TaaT
veterán

"a beltér kinézete és kidolgozása, az engem már zavar."

Régebben beszagoltam egy Logan utasterébe, nem a kinézet és a kidolgozás zavart

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#45331) giigz


giigz
veterán

Xero

Megtaláltam neked az ideális autót, a keretedbe tökéletesen belefér. 18.000 €

:)

(#45332) ABE válasza EQMontoya (#45329) üzenetére


ABE
őstag

Szerintem a 80-as évek japán dizájnt ne vegyük mintának. ;] Nem mondom, hobby autónak nagy szeretnék egy ilyesmi verdát, de aligha lehetne mintának venni manapság. Még ha ergonómiailag teljesen rendben van (én speciel irtózom a digitális kezelőszervektől), aligha lehet példaként szembeállítani egy modern autóval. Okés, sok kényelmi sebből vérzik egy Logan, de ellátja a dolgát, és ez a nem mindegy. Félreértés ne essék, valószínűleg nem vennék román renyót, de nekem abszolút szimpatikus, hogy a Skodával ellentétben nem k*rvultak el, és a tényleges értékre helyezi a hangsúlyt.

(#45333) EQMontoya válasza ABE (#45332) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát mintának valóban ne, de ha valaki jóval gagyibbat csinál, mint 30 éve a japók, az szerintem ciki.

Same rules apply!

(#45334) MunezXBK válasza EQMontoya (#45333) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csak egy kicsit. :D

(#45335) hobizoli válasza Revolit (#45293) üzenetére


hobizoli
nagyúr

75LE vs 9xLE az csak egy adat a max teljesitmenyrol
a reszterhelesi loero az megint mas kerdes, kozepes rpm tartomanyban ahola legtobbet hasznalod, ott a 8v motorok min ugy, de akar jobban is mennek, a csak inkabb fent eros 16v-knel

Lasd hugi Ignis-e, 1.3VVT 16v 93LE, de kb erzed seggre 70-75-snek autonak alul
130-t nyugosebben viszi, mint a 1.3 8v 68LE-s Swift
tobbet is zabal tobb, mint egy literrel (OK, mondjuk ebben erosen benne van a bodeja alakja is mar ott)
fent meg mar inkabb csak bőg, de alig gyorsul, hiaba 93LE-s papiron uveghangnal

több drón kell ;P

(#45336) hdman


hdman
őstag

Sopron city :)

(#45337) whitezo88


whitezo88
nagyúr

a hitelátvállalás hogy megy, ha van ár megadva?
[link]
1,5 milla, de ott írja hogy 41x61 000 ft ami 2,5 millió. amit önmagában nem ér meg főleg akkor nem fog már, mire lejár a hitel.

(ezért sem nem veszünk hitelre autót, de ez más téma)

(#45338) EQMontoya válasza hdman (#45336) üzenetére


EQMontoya
veterán

Elég komolyan néz ki. Gumit nem szívesen vennék rá. :D

Same rules apply!

(#45339) -v- válasza ABE (#45332) üzenetére


-v-
addikt

Miert mi a tenyleges ertek ha nem az ergonimoa meg kenyelem? Hiaba olcso ha nem tudsz vele sehova menni, mert fel ora utan letorik a derekad, ittott nyom stb.
Elkepzelni nem tudom hogy ilyen dacsia fost ki vesz ujonnan...draga de legalabb szar is. Annyi zseert hasznaltan olyan tuti keves kilometeres leigazolhato autok vannak amik mindenben agyonvernek egy kula dacsiat...ennyi penzert nem eri meg uj autot venni. Ha mar sok penzt kiadsz es uj autot veszel legalabb akkor legyen mar normalis a sok penzert....

[ Szerkesztve ]

(#45340) zsid válasza whitezo88 (#45337) üzenetére


zsid
senior tag

Ha ebben az ülésben 222 000km-van, akkor a saját kocsimat visszatekerem 100 000km alá :DDD

<tRucKdriFteR>

(#45341) TaaT válasza whitezo88 (#45337) üzenetére


TaaT
veterán

Na ezaz, teli van a Blikk pár napja olyan autós devizahiteles sztorikkal hogy az 500.000ft-ot érő kocsin van még 1.5-2m ft hitel oszt már 2-3 éve törleszti a tulaj :o

zsid: 200K km, de az mind városban 150+kg-os hölgy tulaj alatt :DDD

Give them hell Ukraine!

(#45342) whitezo88 válasza TaaT (#45341) üzenetére


whitezo88
nagyúr

múlt héten voltam egy kerekasztal beszélgetésen ahol devizahitelesek és jogászok egyeztettek. ott is elhangzott, hogy sok ember van, akinek az autóhitele miatt viszik a házát... és a jogász is elmondta, hogy NEM SZABAD hitelre autót venni amúgysem, mert kinézek egy autót 5 milláért, felveszek rá hitelt, ami ugye lesz mondjuk 7 milla visszafizetni, megveszem a kocsit, ami AZONNAL 4 milliót fog érni a piacon (mivel 20% az azonnali érték vesztés, és évente még valamennyi). tehát kb 2x áron veszek kocsit, vagy ha így elszáll a hitel meg a törlesztés akkor még többszöröséért.

használati tárgyat nem szabad hitelre venni. mert rohamosan veszti az értékét, és az autó is az.

a lakás nem mondjuk, de mint látjuk abba is bele lehet szaladni...

(#45343) a_tesz válasza Revolit (#45300) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Én a helyedben azért választanám a Swiftet, mert abból tényleg van választék is, meg tudsz nézni szerintem kapásból 20-30 autót, ha bemész pár kereskedésbe, meg dögivel találni magánszemélytől is eladókat, és nem mellesleg tényleg nem egy idejétmúlt tervezés, és mégis gombokért van hozzá sok minden.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#45344) TaaT válasza whitezo88 (#45342) üzenetére


TaaT
veterán

Azért a válság előtt még volt értelme hitelre autót venni, én sem egy összegben raktam le a G4 árát 6,5éve :N

Persze azóta sok minden megváltozott...

Give them hell Ukraine!

(#45345) 8th válasza TaaT (#45344) üzenetére


8th
addikt

Volt a fenét volt. Haverom anyjának a full-full fapad wagonr-je valami 3,5millióra jött ki a futamidő végére. Amikor elhozta (ezredforduló környéke) a listaára 1,9millió volt. Mire kitörlesztette ért a kocsi 700k-t. Helló mi? :D

(#45346) TaaT válasza 8th (#45345) üzenetére


TaaT
veterán

Nem mondtam hogy nem volt rossz hitel akkoriban :N

Give them hell Ukraine!

(#45347) -v-


-v-
addikt

De amugy mi ertelme uj autot venni, en alapbol se ertem. Meg ha sok penzem is van, vagy a legujabb modellt akarom, akkor is egy 10-30k -s hasznalt ugyanabbol sokkal olcsobb..annak mi baja tud lenni, semmi, ilyenekbol talalni leigazolhatot meg korbemered, ennyi....hacsak nem ragaszkodok keshegyig valami specifikus motorhoz vagy felszereltseghez, de ez ritka, ennel sokkal tobben vettek uj autot, tok kommersz modelleket, amivel tele a hasznalt piac...de nem, nekik kell az uj, svajcifrank hitelre, amin akkor is sokat bukni ha nem szall el az arfolyam, igy meg aztan...tok nem ertem en ezt.

(#45348) Typhoon47 válasza whitezo88 (#45342) üzenetére


Typhoon47
őstag

válság előtt voltak jó hitelek, én sem egyben raktam le a mondeo árát pedig az 5+ misi volt. muszáj volt autót vennem. persze most ér 3at a kocsim és belekerült 6,5-be, igen. autót venni anyagilag mindenképp szopás, legyen az használt vagy új, de ha úgy hozza az élet akkor kell a jó autó (nagy, biztonságos, 6lityó avgfogyi, presztizs, menjen is, beigebőr, alacsony km,..stb). itt maximum elvekről beszélhetünk, nem szabad általánosítani.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#45349) Kornel


Kornel
veterán

én is egyetértek azzal, aki nemrég azt mondta, hogy hitelre kocsit ne. (kivéve, ha pénzt termel)
nekem is volt, de soha többet.
vegyen az ember olyat, amit megengedhet magának, ha meg nem engedheti meg, akkor ne gondolja azt, hogy majd valaki ezt megoldja helyette.
nyilván kishazánkban van olyan példa is, aki csak azért vesz fel hitelt egy kocsira, hogy az eltitkolt jövedelmére ne derítsen fényt a NAV, de sokkal több (volt) az, aki azt hitte, hogy most aztán eljött a kánaán, utána meg sírás van, hogy megszűnt a munkahely, nem tudja fizetni a kocsit. kell ez :F

(#45350) _NCT válasza 8th (#45345) üzenetére


_NCT
őstag

Nekünk a 2008-as Grandtour Clio ami 3 Misi volt újkorában, talán jövőre lejár, 6Misit fogunk kicsengetni érte. Soha nem maradtunk el a törlesztéssel meg semmivel. Igaz nem full fapad, attól 1el nagyobb csomag.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.