Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46751) TaaT


TaaT
veterán

Kérdés, mi az Epic Fail ebben az autóban? ;] [link] [link]

Én nem jöttem rá elsőre, de ti biztos vágjátok majd :D

Give them hell Ukraine!

(#46752) Xero válasza TaaT (#46751) üzenetére


Xero
nagyúr

Bízom benne, hogy át van építve hátsó kerekesre. A képen nem nagyon látom a difit vagy bármi erre utalót.

(#46754) TaaT : Pedig még meg is nézegettem jópárszor, hogy ennyire hülyék nem lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#46753) zoo8800 válasza TaaT (#46751) üzenetére


zoo8800
veterán

(tipp) hol a diffi hátul?

szerk.
Lassú voltam. Nem úgy, mint a Celica, ami villámgyors ;]

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#46754) TaaT válasza Xero (#46752) üzenetére


TaaT
veterán

Ez gyors volt :DDD

Give them hell Ukraine!

(#46755) dni válasza Typhoon47 (#46745) üzenetére


dni
őstag

mondjuk ezek már jók lehetnének felszereltséget, motorizáltságot illetően, de 3-5 év múlva ki fogja megvenni tőlem...: [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#46756) Balupapa válasza MPowerPH (#46749) üzenetére


Balupapa
senior tag

#46755) dni :

én a helyedben pedig biztos megvenném akkor az álmomat, e39.
igaz, nem a 25d-t :B

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#46757) -v- válasza 8th (#46747) üzenetére


-v-
addikt

Hogyne..

(#46758) Balupapa válasza -v- (#46757) üzenetére


Balupapa
senior tag

látogass ki pár komolyabb gyorsulási versenyre.
ezek az épített-húzott tdi szarok megettek már komolyabb kocsikat is mint egy 400 lovas piszok nehez m5.

_-=*WheelWhores*=-_

(#46759) MunezXBK válasza dni (#46755) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kéziből nem fért volna el egy 6. gang? :U

(#46760) dni válasza MunezXBK (#46759) üzenetére


dni
őstag

Ekkor még nem volt divat :)

(#46761) DeFranco válasza dni (#46755) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A dízelbömbihez tartozék a rózsafüzér? :P

(#46762) hobizoli válasza -v- (#46728) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a papir mindent elbir :DDD

több drón kell ;P

(#46763) dni válasza Balupapa (#46756) üzenetére


dni
őstag

igen, de a racionalitás erre mutat: [link]

(#46764) hobizoli válasza 8th (#46747) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a 4WD mk4 Golf TDI az 1530kg asszem onmagaban

több drón kell ;P

(#46765) hobizoli válasza MPowerPH (#46749) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom, en eccer Ave meresenel lattam egy mk4 Golf TDI 4WD-t, az 240lonal semmit(!) nem fustolt

13.3-s idot mertek ra es masfel tonna az auto

17" kerekekkel 4 kerekkel kapart meg 2.-ban is

több drón kell ;P

(#46766) 8th válasza MPowerPH (#46749) üzenetére


8th
addikt

Éjjel nincs ott forgalom és rajtunk kívül csak egy taxi állt a lámpánál a külső sávban. Különben is a BMW-s arc kezdett emberkedni cimborám csak helyre tette (egymás után 2x). Ilyen trófeát amúgy is vétek kihagyni főleg, hogy ő kezdeményezett. Amúgy a hátsó hajtásnak hála nem orrnehéz a kocsi és a futóműve is elég jó. Hátul független felfüggesztése és többlengőkaros futóműve van, nem sima hosszlengőkaros mint az fwd hajtásúaknak. Az elég szép kanyarsebességet tudott már széria állapotában is slick gumival meg le se lehet rugdosni az útról.

(#46765) hobizoli: Igen. Az lesz az. Már a mérésen sem volt százas a kocsi. Azzal úgy ahogy volt még elment versenyezni és fél másodperccel maradt le egy 290lovas WRX-ről úgy, hogy negyediktől felfelé végig csúszott már a kuplung. Már a rálocsolt kóla sem segített vissza kellett venni a teljesítményből. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46767) Typhoon47 válasza dni (#46755) üzenetére


Typhoon47
őstag

hát ez mind szar : ) szerintem itthon csak szemetet kapsz. kivétel egy-két típusfant, de ők eladják pwf.-en belül.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#46769) probizz


probizz
tag

A papa bírságát elengedték. Csak volt hatása a cikknek. :) [link]

-----------------------------------

Nagyon rámentek most a stoptáblás "csorgásra". 5K-ra büntettek pár napja azért, mert nem 0-ra álltam meg, hanem bearaszoltam a kereszteződésbe pár km/h-val, hogy lássak is valamit. 2 cimborámat is megbüntették mostanában ugyanezért 7K-ra és 8K-ra. Tudom a szabály az szabály, de szerintem gyakorlott sofőr tiszta helyzetekben nem áll meg 0-ra, hanem lassan kimászik, hogy szét tudjon nézni (sok az ilyen kereszteződés). Ez a gyakorlat és ezt nagy szeretik büntetni. "Milyen tábla volt az xy utcai kereszteződésben, ahol áthaladt?" stb.

[ Szerkesztve ]

(#46770) TaaT válasza probizz (#46769) üzenetére


TaaT
veterán

Én is legtöbbször így közlekedek stoptáblánál, de ezentúl jobban figyelek :)

Give them hell Ukraine!

(#46771) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Sziasztok!

Vannak olyan autók amelyeknél előtör a "szerelem első látásra" effektus, csak ne legyen semmi szerelnivaló rajta azért. Az én kocsim egy első szériás Hudson Hornet coupe. Egyszerűen gyönyörű autó. Annyi a gond a beszerzésével, hogy amerikai, tehát haza kellene hajóztatni és valószínűleg hazakocsikázni mondjuk Rotterdamból. 13.000$ (3 millió Ft) egy kocsi, ennyit simán kiadnék érte (ha lenne miből, ugye), csak nem tudom, hogy a szállítási költség mennyi lenne. Plusz milyen papírok kellenek, hogy idehaza is vezethessem.

Továbbá, sehol sem találtam róla adatot, hogy mennyit eszik, azért ez sem elhanyagolható adat. Az a baj, hogy az angolom csapnivaló és nem nagyon tudnám megtalálni ezt az adatot.

Jaigen, az I6-os elrendezés az milyen alakar lenni?

Kösz a segítséget előre is! :R

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46772) TaaT válasza Mister_X (#46771) üzenetére


TaaT
veterán

Régi amerikai vas és téged az érdekel mennyit eszik?

Az I6 gondolom a sor6...

Give them hell Ukraine!

(#46773) jerry311 válasza Mister_X (#46771) üzenetére


jerry311
nagyúr

5 literes sor hatostól 5.4-es vényócig van motorja, 1955-57 környékéről, 3 sebességes automatával, esetleg overdrive...
Talán megáll 20 liter alatt autópályán. :DDD
Na de kit érdekel ez egy 60 éves amcsi veteránnál?

(#46774) zsid válasza jerry311 (#46773) üzenetére


zsid
senior tag

20 liter alatt mi?
Nemrég kocsimosás közben begurult a benzinkútra egy srác egy 5 literes Cadillac Fleetwoddal. Nézegettük, kérdezgettük mit eszik. Azt mondta vegyesben 33-37 liter között :DDD

<tRucKdriFteR>

(#46775) EQMontoya válasza Mister_X (#46771) üzenetére


EQMontoya
veterán

L6 = line6, mint ahogy elottem is irtak.
A szallitas nem lesz olyan sok, gondolom, par ezer usd, mondjuk 2-3. Ami huzos lesz, az a vam+afa, mivel EU-n kivulrol jon az auto. Ez olyan 30% a vetelarra, tehat eleg fajdalmas. Majd utana vagy regadozod itthon (halal, ekkora mocira a legfelso kategoria, vagy fel guriga), vagy OT-s forgalomba helyezes, amihez viszont olyan allapot is kell. Az viszont draga is, tehat beszopod vele, mikor vamolod. Nem nagyon eri meg szerintem, csak ha nagyon nagy a szerelem. A vetelar ketszerese alatt szerintem nem nagyon fogsz megallni vegosszegben.

Same rules apply!

(#46776) TaaT válasza EQMontoya (#46775) üzenetére


TaaT
veterán

Én úgy emlékszek 30évnél idősebb autóra nincs regadó, mégha nem OT-s akkor sem :)

Give them hell Ukraine!

(#46777) #25954560 válasza EQMontoya (#46775) üzenetére


#25954560
törölt tag

inline 6

ki kell koltozni egy evre, elejen megvenni :) van vmi szabaly h ha egy evnel regebbota a neveden van, nincs ra regado. vagy ilyesmi. utana kell nezni.

[ Szerkesztve ]

(#46778) dni válasza Typhoon47 (#46767) üzenetére


dni
őstag

Csak a felszereltseg igeny miatt mutattam, itthon tenyleg nincsenek igazan jok elado sorban meg a forumon sem

(#46779) MunezXBK válasza dni (#46760) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az én vasam 4 évvel öregebb és 6-os váltóval szerelték. :B

(#46780) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

megrendeltem minden égőt a kocsiba még helyzetjelző kellene előre :))

(#46781) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Kösz mindenkinek a választ! Akkor spórolok majd, megveszem, egy évre rá hazahozatom és leregisztrálom mondjuk Ausztriába (csak olcsóbb), aztán keresek olyan állást, amivel tudom finanszírozni a benzinköltségeket :D De ez akkor is egy szép autó.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46782) whitezo88 válasza zsid (#46774) üzenetére


whitezo88
nagyúr

csak 3 van fent itt, ennél volt a legtöbb fueling igaz ez szinte csak országút meg autópálya, városban simán megeheti a 25öt legalább, ja [link]

(#46783) Typhoon47 válasza Mister_X (#46771) üzenetére


Typhoon47
őstag

számolj rá még legalább 2 misit. a fogyasztás miért érdekel? : ) úgy se mennél vele évi 1000kmnél többet, ha valóban szeretnél ilyet, gondolom szobornak gondoltad.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#46784) 8th válasza Mister_X (#46781) üzenetére


8th
addikt

Miért nem célzol meg valami elérhetőbbet amiből sokkal több fut még odakint? Ez már odakint is keményen kult autó ezért megkérik az árát rendesen és az alkatrész sem olcsó hozzá főleg, hogy gyári alkatrész utánpótlás évtizedekkel ezelőtt megszűnt. Persze meg lehet kapni a legutolsó kis alátétig hozzá mindent de ha bármire szükséged van a típusra specializálódott műhelyek arany árú termékeit kell megvenned, semmi más lehetőséged nincs. Ha nincs a zsebedben felesleges 7-8 milliód erre inkább hagyd az egészet.

(#46785) Bigemperor válasza Xero (#46721) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Nana, ahogy Integra is mondja "ízlések és pofonok."
Szerintem meg százszor szebb, mint az ufó. Nekem nagyon tetszik a sedan forma, nem praktikusan pakolható, de nem zöldségesmercinek vettem. Az enyém tiptronic rendszerű aut. váltó, az egyik legmegbízhatóbb és legelnyűhetetlenebb változat a szakértők szerint! Ráadásul a javítása se enné le a gatyát.
És a beltere is sokkal modernebb, szebb, igényesebb, mint az agyonhájpolt vw golf, fóka és hasonszőrű társai.

[ Szerkesztve ]

(#46786) Mister_X válasza 8th (#46784) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ahogy számolom, durván 100.000 készült belőle. Nekem tetszik, 3 millió egy darab és nekem kell egy. Ha valami más kellene, akkor nyílván nem rugóznék ennyire rajta. :) Az európaiak ilyet nem tudnak/tudtak gyártani. Aztán egy ilyen veterán értéktartó cucc, ha csak dísztárgynak szánnám (pff...), akkor behozná az árát idővel. De az biztos, hogy én kocsikáznék is vele. Jobb, mint egy Ferrari :D Oké, túl sok Verdákat nézek, öcsém miatt kb. végtelenítve megy egész nap.

@Typhoon47: 5 millióból tehát ilyet vennék :) Csak akkor tényleg kell egyetemre mennem, mert a fogyasztása tényleg durva lehet :D

A kocsival kapcsolatban: tök mindegy, hogy milyen oktánszámú benzinnel etetem? Megelégszik a 95-össel és 98-assal vagy megéti 100-assal hajtani?

Más technikai kérdés még: ha aksit cserélek benne, akkor már nem lesz veterán? Vgy egyáltalán egy '53-as kocsiban van aksi? Szerintem egy légkondit tuti szerelnék bele meg egy rádiót, amire raknék egy Retrós előlapot és nyomatnám a Sh-Boomot meg a Put On Your Sundayt :))

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46787) m3tr0 válasza Mister_X (#46786) üzenetére


m3tr0
senior tag

Tehát kb. középiskolásan te amerikából akarsz Hudson Hornet Coupet...Majd kinövöd.
Addig amíg veszel egyáltalán autót sok víz lefolyik a Dunán...Nekem meg a 64-es és 67-es Mustangok a szerelmeim...de nem hiszem,hogy valaha is veszek egyet. :D
Ha lesz 5 milliód tuti nem ez lesz az első autó amit megveszel belőle. :U
Jézusom...kik járnak ide. :DDD

Pff,jóhogy azt nem kérdezi meg,hogy a bal első kormányösszekötő mennyi hozzá...
Persze nincs ezzel baj,hogy az embernek vannak vágyai,álmai...deén se írogatok a Honda topikba,hogy az NSX mennyit eszik..és milyenek az alkatrész árai..stb. :))

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#46788) DeFranco válasza m3tr0 (#46787) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én középiskolásan Dodge Vipert szerettem volna. ;]

(nem akartam én szembesíteni a tömeget a request realitástartalmával, de ha már homár... :D)

(#46789) Mister_X válasza m3tr0 (#46787) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nyílván nem ez lenne az első autó, amit megvennék, de 5 millióért (szállítással, papítokkal) tuti ezt vennék. 67-es Mustangok nekem is tetszenek, de azért nem Hornetek :) Még a '68-as Camaro tetszik, azt láttam már élőben is. Ami ezekben a benzintemetőkben tetszik, az a hangjuk. Amikor felbőg a motorjuk és kilőnek, mint a rakéta... :Y

Alkatrész árat meg ilyeneket hol kérdeztem? :U Arra voltam kíváncsi, hogy mennyibe kerülne Ámerikából hazahozatni és forgalomba helyeztetni. A fogyasztásra meg azért kérdeztem rá, mert sehol sem találtam infót és hátha valaki okosabb...

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46790) whitezo88 válasza DeFranco (#46788) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én középiskolás koromban Hummer H2-t... aztán azóta rájöttem hogy nem megvenni nehéz hanem tankolni a húsz literes fogyasztását meg karbantartani vagyonokért, mert nem épp minden sarkon értenek hozzá...

(#46791) MunezXBK válasza whitezo88 (#46790) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha taposod, van az 40 is. Egyik spanomnak volt.

Na meg ugye akármelyik csápos se tudja emelni. :D

(#46792) m3tr0 válasza Mister_X (#46789) üzenetére


m3tr0
senior tag

Te meg hidd el nekem,hogy amire eljutsz odáig,hogy 5 milliód lesz autóra (ha nem a lottón nyered) akkor tuti nem fogsz Hudson Hornetet venni. :D

Van más sor hatos és V8-as motorral szerelt autó is... ;)

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#46793) Mister_X válasza m3tr0 (#46792) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nyílván, ha lesz fölös öt millám, akkor arra költeném, ami nincs - Hudson Hornetre :) Persze mellette biztos lenne egy másik kocsi is a hétköznapokra és ez rgy "alkalmi" kocsi lenne, de akkor is. Nagyjából 10 év múlva lennék ott, hogy "na, most veszek egy Hornetet". Vagy hamarabb, ha normális állást találok és szerzek diplomát.

Nem tudom, hogy pont Coupeból volt-e V8-as, de lehet, hogy az csak a NASCAR-os Hornetekben volt, nem?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46794) zoo8800 válasza m3tr0 (#46792) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez majdnem minden esetben így is van. 10-15 éve totál odavoltam a Ford Explorerért. Gyönyörű, bazinagy, meg benzines V6 automata. Most simán meg tudnám venni, választék is van belőle dögivel. De nem vagyok olyan hülye, hogy meg is vegyem. :D

rip and tear, until it is done

(#46795) m3tr0 válasza Mister_X (#46793) üzenetére


m3tr0
senior tag

1951-54-ig 5 literes sorhatos motor, első generáció.(neked ez tetszik, Verdákban ilyen a bíró úr)
1955-57-ig 5 literes sorhat és 5.2-es V8-as, második generáció.

;)

MunezXBK: jaaa nem. Csak ilyen fiatalkori álmokról beszélünk úgy,mintha most lenne aktuális...Amerikábó behozni autót 5-6-7 millióért...majd 10 év múlva...LOL. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#46796) MunezXBK válasza m3tr0 (#46795) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez a milyen autót ne vegyek topik? :D

(#46797) -v- válasza Mister_X (#46793) üzenetére


-v-
addikt

Elég sok pénz kell ahhoz, hogy 5 millát ilyen faszságokra költs :)
Akkor nem fölös 5 millád van, hanem jóval több, és ez az 5 nem hiányzik máshonnan.

(#46798) tresh válasza 8th (#46716) üzenetére


tresh
addikt

Jót mosolyogtam kicsit egyoldalúan vizsgálod a dolgokat de lényegtelen is elfogadom a véleményed veled ellentétbe ;) ..a pdtdi meg gőzöm sincs hogy került ebbe a körbe bele de diesel a másik ami sose kéne és nem azért mert rossz lenne vagy nem takarékos hanem elvből :)

(#46799) MunezXBK válasza -v- (#46797) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Dehogynem, az én zsebemből. :DDD

Tresh: régen én is ezt mondtam, mégis dieselem van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#46800) EQMontoya válasza zsid (#46774) üzenetére


EQMontoya
veterán

Van egy ismerősöm, akinek egy piros Eldoradoja van, hát a húsz nagyon alap, tényleg országúton, finom lábbal. De hát 7.3 v8, mit várunk? :D

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.