Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45801) Integra válasza bitpork (#45798) üzenetére


Integra
titán

vak vagy, nemtok mást mondani :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45802) TaaT


TaaT
veterán

Tudjátok mit, én annak örülök hogy a kétütemű autók ha lassan is de kikoptak az utakról... igaz múltkor ment előttem egy trabi, és nem a vw motoros... fuj az a szag

Give them hell Ukraine!

(#45803) huszi.gyb válasza bitpork (#45798) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Szentendrei útra menj ki 15 percre :) A4, Passat, A6... Múltkor is majd' kinyomta neki a szemét, szegény TDI úgy szólt, erre mellette az A3 nem maradt le :D De egy BKV-Ikarus megirigyelné olyan szolid pamacsolt pörkölt oda :)

www.dongosofor.hu

(#45804) MunezXBK válasza bitpork (#45798) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem vagy vele egyedül..

(#45805) Qru válasza TaaT (#45802) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Régen fel sem tűnt annyira hozzá voltunk szokva. De átérzem, múlkor előttem is ment egy és ugyanezt érezetem. Elpuhultunk Omae.

mod:

huszi.gyb

Múltkor előttem egy Passat tádé csinálta ezt a Vácin. Minden lámpánál koromfelhőbe burkolt, aztán inkább lemaradtam.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#45806) Typhoon47 válasza bitpork (#45798) üzenetére


Typhoon47
őstag

én sem értem.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#45807) zoo8800 válasza bitpork (#45798) üzenetére


zoo8800
veterán

Én se látok olyan sokat, de hetente 2-3 azért előfordul.
Ma egy patika állapotú ezüst A4 kombi csinált szmogot egy tényleg tök laza elindulás után. Történt mindez az Erzsébet téren, 2 méterre a gyalogosoktól.

Jut eszembe, tegnap is volt egy zúzdaszökevény az M7-en hazafelé.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#45808) tresh válasza bitpork (#45798) üzenetére


tresh
addikt

Járj Pest útjain napi szinten 1-2vel tuti összefutok ;) Vagy csak ha pénteken kimegyek egy talira és jön a népes VW gyülekezet ott is akad egy két "hozzáértő"

(#45794) MunezXBK: pont amit írtál nekem csak ez a bajom..meg az hogy így engedik közlekedni :))

[ Szerkesztve ]

(#45809) zolikaDB


zolikaDB
veterán

(#45810) Xero válasza TaaT (#45802) üzenetére


Xero
nagyúr

Én imádom az illatukat, ahogy a benzinét is. A verseny benzin szaga pedig külön élmény.
Tudom beteg vagyok. :P

(#45809) zolikaDB: Marhák...

[ Szerkesztve ]

(#45811) Qru válasza Xero (#45810) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szipuzásnak hívják mifelénk az ilyet... ;] :R

#nincsbennetarcsi

(#45812) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Járok, ha nem is naponta. De akkor sem látom. Valószínűleg azért mert a buszok annyit fossák, h nem tűnik fel.
Meg azt sem értem h hogy a faxba tudnak fiatal dízelek úgy kormolni, amikor Gazsi telitalpra is alig ad ki valami látható gázt. :F

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45813) Xero válasza Qru (#45811) üzenetére


Xero
nagyúr

Hát na. :B :P

(#45814) 8th válasza bitpork (#45798) üzenetére


8th
addikt

Vannak emberek akiknek betegesen alacsony az ingerküszöbük. Haveri társaságban is van egy srác aki zsigerből dízel ellenes ha tehetné felgyújtaná mindet mert milyen egészségtelen a kipufogógázuk közben 10+ éve dohányzik + az M3 autópálya kivezetőre nyílik az lakása ablaka. A szmog, a szálló por és a napi fél doboz cigi 68x hamarabb tepsibe rakja mint a dízelek által kibocsájtott szarok.

(#45815) bitpork válasza 8th (#45814) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sajnos a sötét oldal sok ember születési helye :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45816) Integra válasza 8th (#45814) üzenetére


Integra
titán

ez nagyon szép mondóka volt, el is morzsoltam egy könnycseppet, csak az ég világon semmi köze ahhoz, hogy tele vannak az utak füstölő koromokádó roncsokkal. bp-en pedig pláne. aki meg nem látja, az meg menjen el szemészhez.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45817) Autoglym válasza zolikaDB (#45789) üzenetére


Autoglym
tag

Itt: www.autoglym.hu

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#45818) tresh válasza bitpork (#45812) üzenetére


tresh
addikt

mert jó volt megvenni 800k ért az a4 tdi kombit..csak amikor költeni kéne rá szegényre hogy autó legyen belőle akkor vagy hátast dob az összegtől vagy szimplán leszarja még szét nem esik alatta de elmondhatja hogy audival és diesel jár:)

8th: na ja de ott technika/szaktudás van a motorháztető alatt :K

[ Szerkesztve ]

(#45819) 8th válasza tresh (#45808) üzenetére


8th
addikt

Egyik másik hozzáértőnek nem véletlenül füstöl ám az autója. ;)

(#45820) 8th válasza Integra (#45816) üzenetére


8th
addikt

Én ballisztikus ívben leszarom. Az enyém is füstöl. Akinek nem tetszik az felhúzza az ablakot vagy megelőz. Baromira tudom sajnálni. :U

[ Szerkesztve ]

(#45821) MunezXBK válasza 8th (#45820) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:DD :C

(#45822) Integra válasza 8th (#45820) üzenetére


Integra
titán

így is fel lehet fogni természetesen.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45823) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Engem az zavar, amikor jön egy láthatóan gazdag személy, és beül az Audi a6, 5-s BMW vagy egyéb Felső kategóriás autóba, és amikor elindítja, megszólal egy traktormotor. Na akkor röhögni támad kedvem. Mondom is magamban, hogy "na mi az öcsi, fenntartani már nincs lóvé egy normális motort, vagy csak igénytelenek vagyunk?"

Hát de most komolyan. Prémium autóba prémium benzin motor való, nem pedig egy ekehúzó. Tehát 6 henger minimum. Aki az üzemanyagon akar spórolni az vegyen swiftet 50 ccm-es dízelmotorral. (tudom, nincs ilyen).
Ezek az életbevágó gondok ;]

[ Szerkesztve ]

(#45824) huszi.gyb válasza Qru (#45805) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Hazafelé velem most egy Mercedes Sprinter (bár gondolom az inkább kivolt csak, minthogy csipszet tegyenek bele...) Inkább én is lemaradtam, aztán a sorban pöfögtem, mert megelőzni persze nem lehetett :D

www.dongosofor.hu

(#45825) tresh válasza ReSeTer (#45823) üzenetére


tresh
addikt

Nincs avval baj ha egy 2.5 vagy 3.0 tdi dolgozik alatta csak legyen karban tartva...azért ne aggódj ha nagy köbcentis diesel van alatta azt is itatni kell jó persze nem annyira mint a benzines testvéreit de azért tévhit lenne azt mondani hogy termelik a gázolajat.. bár van pár ember akinek 5,5 literrel eljár a 2,5 tdi és én el is hiszem neki ha az olajra gondolt :D

[ Szerkesztve ]

(#45826) Typhoon47 válasza ReSeTer (#45823) üzenetére


Typhoon47
őstag

[link]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#45827) zenke válasza ReSeTer (#45823) üzenetére


zenke
aktív tag

Mi a baj a dízellel? Egyszer vitesd el magad mondjuk egy 535D-vel és rájössz, hogy miért is veszik :)

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#45828) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

3.0 tdi-ben ültem. Kattogós v6-os hang, de amikorra megjönne a hangja, már el kell váltani, és attól még traktor. Jó-jó, nyomatékos meg megy is viszonylag, de ha összehasonlítjuk egy kulturált járású v6-tal, amin turbó van, életbe nem akartok visszamenni a dízelhez. És a prémium érzést nem szántómotor adja.

[ Szerkesztve ]

(#45829) MunezXBK válasza ReSeTer (#45828) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

2.000-től már vam hangja...te hol ültél V6-ban, a vidám parkban? :U

(#45830) tresh válasza ReSeTer (#45828) üzenetére


tresh
addikt

Kattogós v6 hát akkor beteg tdi be ültél.. mondjuk nekem diesel terén a bmw az etalon de ettől függetlenül kicsit erős az a kattogós hang..viszont ha lenne pénzem tankolni és fent tartani én a seggem a jó öreg e39 540i be tenném annál több nem kell és azért ha menni kell haladósan szedi a lábát :)

(#45831) zenke


zenke
aktív tag

Tegnap este 9kor netrisken kötöttem biztosítást. A4 lapot kinyomtattam. Mikor kell befizetnem és hogy? Jön majd valami levél? Esetleg email?

--------

Nem akarja a sok benzin párti abbahagyni ezt a dízel fikát? Nem tök mindegy, hogy ki mit vesz? :W

[ Szerkesztve ]

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#45832) Integra válasza ReSeTer (#45823) üzenetére


Integra
titán

mert többet mutatnak, mint amit feltudnak valójában mutatni, szeretik a külsőségeket csak éppen pénzük nincsen rá. pont ezt írtam ma korábban :)
tudod hány ember van, aki valahogy összekapar egy 10 millás autóra, kifizeti, aztán nincsen 200ezre rendes téligumira rá??
és vérig vannak sértve. vagy ilyen ócska riposztok születnek mint 8th-é.. :DDD
nem csak te röhögsz rajtuk, én is, és még rengetegen mások is. és pontosan tudják, hogy miért röhögnek rajtuk. csodás látni ilyenkor, ahogy dagad a halántékukon az ér.. :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45833) ReSeTer válasza MunezXBK (#45829) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Alfában :DDD Hang alatt inkább arra gondolok, amikor egy benzines után átülsz dízelbe, és emelkedne a hang (nem a hangerő), és hopp már váltani kell. Olyan érzete lesz az embernek, mintha félbemaradna valami. Én 15 millióért nem akarnék ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#45834) TaaT válasza ReSeTer (#45823) üzenetére


TaaT
veterán

"és amikor elindítja, megszólal egy traktormotor."

És ebből szinte semmit sem hall aki az utastérben ül :)

Give them hell Ukraine!

(#45835) MunezXBK válasza ReSeTer (#45833) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, hogy Alfa-ban. Azt hittem autóról van szó. :B

(#45836) Integra válasza zenke (#45827) üzenetére


Integra
titán

na, megint előhúztuk a szegény magyar ember kedvenc autóskártyáját, az 535d-t. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45837) zenke válasza Integra (#45836) üzenetére


zenke
aktív tag

Nekem aztán tök mindegy. Lehet V8 4.2TDi is. Nem izgat különösebben :R

A kérdésemre valaki esetleg?

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#45838) ReSeTer válasza TaaT (#45834) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Igen, de a külvilág igen. És nem tudom mit jelent számotokra a prémium szó, de nálam azt, hogy amellett, hogy engem kényeztet, a KÜLSŐSÉGEKRE is ad. Ebbe beletartozik, hogy ne egy 250-el száguldó zetor hangja párosuljon az autómhoz.

Munez: Mi a bajod az Alfákkal? Legalább van stílusuk a sok unalmas Ford meg Opel között. Persze ameddig szét nem hull darabokra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45839) MunezXBK válasza ReSeTer (#45838) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem szerencsére semmi, de van egy ismerősöm, neki van bőven. :D

És mire cserélte? Alfára! :W

(#45840) Integra válasza ReSeTer (#45838) üzenetére


Integra
titán

alfa egy ilyen szerelem, aki belemegy, tudja mi várja. mégis imádják, nekem is van pár ilyen haverom, állandóan szerelnek valamit, becsülöm is őket ezért :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45841) Balupapa válasza Integra (#45836) üzenetére


Balupapa
senior tag

:DDD :DDD :DDD ;]
ha elterjed az okosok között, hamarosan az 550d lesz :C

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#45842) 8th válasza ReSeTer (#45823) üzenetére


8th
addikt

Nem nem. Ezeket úgy hívják: forintbaszó idióta. Nézd meg a forgalomban futó ötös BMW-ket. Sokkal több a dízel belőle mint a benzines. Tudod miért füstölnek? Azért mert egy bontott katalizátor 100k, egy bontott részecskeszűrő 50-60k. Ha ennyi egy bontott mennyi az új? És ugye hat hengeres a common rail rendszer két turbóval stb. Orosz rulett. Ennek ellenére mit vesz a baltafejű kopasz? Persze, hogy dízelt BMW-t mert egyrészt egyszerűbb körökben az a menő másrészt csak odáig lát, hogy az jó keveset fogyaszt. Pedig ha megvenne az okos egy fél-egymillióval olcsóbb benzinest a vételár különbségből kapásból át tudná alakíttatni cng-üzeműre. Onnantól pedig tiszta üzem és olcsóság van. De mint már annyiszor bebizonyosodott: a sok pénz nem feltétlen jár együtt sok ésszel. Műhelytulajtól hallottam anno, hogy az ilyen madarakból lehet kurva jól megélni.

(#45843) TaaT válasza ReSeTer (#45838) üzenetére


TaaT
veterán

A világ vezető (német) prémium autó gyártói nem kötik üzemanyagfajtához a prémium jelzőt...

Egy helyi nagyobb építőipari cég vezetője az A8 D2 4.2 V8-at egy A8 D3 4.2 V8 TDI-re cserélte, maximálisan meg van elégedve vele... és élőben még szebb a belseje :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#45844) MunezXBK válasza TaaT (#45843) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

F@s színű bőrrel? :D

(#45845) ReSeTer válasza TaaT (#45843) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Német így gondolja. Másik 10 meg nem. De szerencsére még mindig a vevő dönt. Az a baj, hogy nincs annyi tartás se az emberekben, hogy maguk döntsék el, hogy mi a jó. Erre számtalan példát tudnék mondani nem feltétlen az autókkal kapcsolatban. Pl, Budapest éjjel nappal. Múltkor, megkérdeztem pár lányismerősömet, hogy miért nézik. A válaszok különböztek, viszont egy részük mindig egyezett: "ja és mert a többiek is nézik".
A német azt mondja, hogy a dízel van olyan jó, mint a benzin. A vásárló meg elhiszi, mert mégis csak a bmw/audi/merci mondja, és azok értenek hozzá. Lényegtelen, hogy mivel, de rábeszéli. És így terjed a hülyeség.

Egy kérdés: Ha olyan gazdag lennél, amikor már egyáltalán nem számít, ha 100 litert eszik az autó, melyik motort választanád? Nem hiszem el, hogy egy soros 6 hengeres BMW védjegy motor helyett 35d-t vennél. És itt a lényeg, hogy prémiumba beletartozik, hogy "nekem ne parancsoljon senki". És aki kiad 20 milliót egy autóra, ne másra hallgasson már.

[ Szerkesztve ]

(#45846) 8th válasza Integra (#45832) üzenetére


8th
addikt

"ilyen ócska riposztok születnek mint 8th"

1996-os 2.5 szívódízel furgonról beszélünk. Ha meg van pakolva az a néhai 78ló röhejesen kevés a normális közlekedéshez. Ha nyomom akkor füstöl mint az állat ha nem nyomom akkor hangosan anyázva ledudálnak az útról. Te mit csinálnál? Kipattannál és tolnád, hogy ne füstöljön? :D

(#45847) Xero válasza tresh (#45830) üzenetére


Xero
nagyúr

Hallottam 2.7, 3.0 TDI-t, 530xD-t és 335D-t. Majd ott volt egy 335i. Lehet, hogy a 335D hasonlóan ment, az is lehet, hogy kevesebbet eszik, de hogy kerregett az Isten adta az hét szentség. Ezzel szemben a 335i úgy szólt ahogy az a nagy könyvben meg van írva. :U

(#45848) Kornel válasza 8th (#45846) üzenetére


Kornel
veterán

Te mit csinálnál? Kipattannál és tolnád, hogy ne füstöljön?

Nem engedném át a műszaki vizsgán, és akkor tárgytalan lenne a kérdésed :K

(#45849) ReSeTer válasza Xero (#45847) üzenetére


ReSeTer
senior tag

http://www.youtube.com/watch?v=flCwL1Yk6Cw

Furgon. Akárki akármit mond. :DD

[ Szerkesztve ]

(#45850) tresh válasza Xero (#45847) üzenetére


tresh
addikt

Nekem amióta van volt autóm csak benya és a következő is az lesz, fateromnak van diesel gépe jó szép f*sza de engem nem hat meg. Nem mintha bajom lenen a diesel-el de nekem nem éri meg azt a felárat minden téren,marad a jó öreg benya azt csók :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.