Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46901) dni válasza giigz (#46899) üzenetére


dni
őstag

Valóban jó volna, csak ezek 3m fölött vannak jóval én pedig 2,6 nál nem tudok többet áldozni a témára.

Ez az Accord nem tűnik rossznak, csütörtökön megnézem hazafelé a munkából, bár ez már kereten felül van viszont jó állapotúnak tűnik, hátha ez jobban megfog mint a MY06 előtti változat.

(#46902) dni válasza giigz (#46896) üzenetére


dni
őstag

Amúgy nem olyan szörnyű mikor benne ülsz, sőt egész megszokható, mivel elég lent van a műszerfal ezért a perifériából viszonylag kiesik menet közben.

(#46903) MunezXBK válasza Kornel (#46900) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem. Annyira nem vágyom rá, elvagyok a némettel. :B

(#46904) giigz válasza dni (#46902) üzenetére


giigz
veterán

Egyébként a Seat Leon, Honda Accord, ez pl. két normális autó, hogy jön ide egy hibrid Prius? :D Miért akarsz hibridet?

(#46905) Kornel válasza MunezXBK (#46903) üzenetére


Kornel
veterán

ezerszer inkább egy toyota, mint bármilyen német :K

(#46906) 8th válasza Integra (#46893) üzenetére


8th
addikt

Már megint tök másról beszélsz mint amiről én. Mindegy.

(#46907) bitpork válasza Kornel (#46905) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Csak nehogy a sok nyomaték szíjjetípje azt a faxázmányos hondát... :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#46908) 8th válasza bitpork (#46907) üzenetére


8th
addikt

A Honda és a nyomaték egy mondatban? Jó vicc. :DD

(#46909) Kornel válasza bitpork (#46907) üzenetére


Kornel
veterán

most nem hondáról beszéltem, de jöhetne az is, de igazából inkább egy camry, mint egy civic (nagyjából egy árban vannak) :D

[ Szerkesztve ]

(#46910) MunezXBK válasza bitpork (#46907) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:C

(#46911) Integra válasza 8th (#46906) üzenetére


Integra
titán

nem, csak te azt hiszed hogy a legolcsóbb a legjobb, mert mindent meglehet csinálni a legolcsóbb áron, nyomva. hát nem lehet, mert ott valaki ráfizet. én nem a legdrágábbról beszéltem egy pillanatig sem, amiről te viszont igen, mert ezt feltételezed, de ez a te bajod. én azt mondtam, hogy azt kell megfizetni és ösztönözni, ahol a korrekt, minőségi munka megvan. és az sosem a legolcsóbb lesz. ahol pedig számlára megy a meló ráadásként, ott ez még egy plusz biztonságot ad, mindkét félnek. ez egy munkaszerződés, nem haveri meló. ne is haragudj, ha 10-15 milliót ölök egy restaurálásba, akkor nem fogok sehol elcsúszni a minőségen kula meló miatt amire nincsen számla.. aztán mehet a harc.. nálam csak egyszer van munkavégzés, de az elsőre jó.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46912) dni válasza giigz (#46904) üzenetére


dni
őstag

Kérlekszépen évi 15k km mellett kb 250e ft-al kisebb volna az üzemanya ktg és emellett nem kellene hallgatnom a dizel kerepelést, éreznem a finom járáskultúrát, jobban bírja a rövid városi utakat amire elsősorban használnám. Bőven elfér benne 4 ember + a csomagok, japánban készült japán (bár én továbbra sem vok japán hívő). Nem ösztönöz száguldásra mint pl a Leon (amit amúgy élveztem :B ) relative kényelmes, praktikus. Automatája ideális a dugókhoz, amikor nem nagyon gyorsul akkor relative csendes, (amikor jobban gyorsítok akkor viszont ugyan úgy nem megy, de legalább elég fosch hangja van)

(#46908) 8th Adom :)

[ Szerkesztve ]

(#46913) 8th válasza Integra (#46911) üzenetére


8th
addikt

Pff erről beszéltem. Linkeld már nekem légyszives hol írtam azt, hogy a legolcsóbb a legjobb és számla nélküli helyre kell menni... :U
Olyan könnyedén dobálózol itt a milliókkal, hogy csak fogom a fejem. Alváz felújítás két millióért? Ne basszál már ki velem az egy darab acél váz. Bármiben le merem fogadni, hogy egy homokszórás az esetleges felmerülő lakatos munkák és a porfestés együtt megáll egymillió forint alatt számlával, garanciával.

(#46914) EQMontoya válasza dni (#46912) üzenetére


EQMontoya
veterán

És ami legfontosabb: mikor elindulsz, biztos vagy benne, hogy odaérsz. :D

Same rules apply!

(#46915) Integra válasza 8th (#46913) üzenetére


Integra
titán

nézd, az annyi az annyi. nem dobálózom könnyedén a milliókkal, mert én is kőkeményen dolgozom és hajtok a pénzemért, de való tény, hogy illúziókat nem kergetek, mint itt a legtöbben, reálisan látom a dolgokat. nem azt mondtam, hogy alváz felújítás 2 milla, hanem azt, hogy lebontod az autót, katalogizálsz, rendszerezel, javítasz, lakatos meló, a tárolás és igen, a legjobb anyagokkal dolgozol és mindenhol az új állapotra törekedsz. plusz benne van a munkadíj számlára, és a contingency is, az utána járás, az egyéb járulékos költségeid, mint saját autód, benzin, telefon, kieső idő a munkából etc..., mert nem szeretek meglepődni, hogy jaj, mégis kicsit több lesz a vége az eredetileg tervezetnél. ez van, ha egyszer nagyvállaltnál tanulsz projekt menedzsmentet, akkor nem fogsz semmit a véletlenre bízni és aztán ott állni szélsőséges esetben letolt gatyával. bár lehet, hogy te igen, én nem. :) te az írásodból ilyenekre távolról sem gondolsz. én meg mindenre, ezt nevelték belém, ezt tanultam meg.
ha kijön 1-1.5 millából, tök jó, én leszek a legboldogabb, de hadd ne kelljen már szájba rágnom mindent tételesen, hogy miért mit és hogyan gondolok, nyílván 5x nagyobban gondolkodom részletekre is kimenőleg mint te. :U csak én már rég megtanultam ezeket, a dumákat elereszteni a fülem mellett, hogy ááá, simán megvan 1 millából.. ja, persze, én meg mindent elhiszek, mikor valaki ilyet mond. :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46916) whitezo88 válasza dni (#46892) üzenetére


whitezo88
nagyúr

E39 klubos árulja, nagyon szép autókat szokott továbbadni, és megbízható. ritkaság a sok leharcolt hulladék közt ez is.

amúgy annak ellenére hogy 3l diesel, benyeli a 9l átlagot így is. de ez a legkevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#46917) 8th válasza Integra (#46915) üzenetére


8th
addikt

Ja csak nem mindegy, hogy egy 1962-as Cadillac Eldorado-t akarsz rendbe tenni ami vastagon tele van tömve a korát messze megelőző extrákkal vagy egy 1962-es VW Karmann Ghia-t amihez gyakorlatilag bármit megkapni itthon és nem kell a tengerentúlról rendelgetni az alkatrészeket. Erősen autófüggő a dolog tehát nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy az márpedig akkor is többmillió forint és punktum. :U

"utána járás, az egyéb járulékos költségeid, mint saját autód, benzin, telefon, kieső idő a munkából etc..." Aki ennyire bassza a forintot az ne is álljon neki autót építeni, veteránt felújítani pláne ne mert garantáltan sírni fog mire végez.

[ Szerkesztve ]

(#46918) zenke válasza whitezo88 (#46916) üzenetére


zenke
aktív tag

Az nem sok. 6henger 3000ccm és nagy súly.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#46919) Integra válasza whitezo88 (#46916) üzenetére


Integra
titán

az még kevésnek is mondható. én a6 3.0 quattro tádéi s-line-nal sosem jöttem ki 12-13 alatt. :) ellenben egyszer szétszakadt a vezérlés (mert a gyári átprogramozás "húdefasza".., jó sokba fájt összerakni újra, persze simán megérte az alacsony fogyasztás :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46920) Bdanyy válasza Integra (#46919) üzenetére


Bdanyy
addikt

Speciel egy S-Line A6-ot pont ismerek, az városon kivül illetve pályán elvan 8-9l körül. De azt nem száguldozásra vették :D Pesten kellemes viszont az összes úthibát érezni benne.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#46921) zoo8800 válasza Bdanyy (#46920) üzenetére


zoo8800
veterán

A Spritmonitor is 9 liter körüli átlagot mutat, Integránál szerintem zavar volt az erőben. :D

rip and tear, until it is done

(#46922) Neoteric válasza zoo8800 (#46921) üzenetére


Neoteric
addikt

Hát nálunk a céges A6 3.0TDI quattro városban evett 8-9et, pályán 140es tempóval elvolt 7-8literből. Az persze hozzátartozik a történethez, h az első 10k km-en igen finoman bántunk vele. Meghálálja. :D

PSN: ne0teric_sAN

(#46923) Typhoon47 válasza zoo8800 (#46921) üzenetére


Typhoon47
őstag

neki is sikerült 13-at etetnie. biztos nem tolja neki mint a barom :N

"Education is important but big biceps are importanter"

(#46924) -v- válasza Bdanyy (#46920) üzenetére


-v-
addikt

Nem azért, de az s-line az nem csak optika? Mi köze a fogyasztáshoz?

(#46925) bitpork válasza -v- (#46924) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Más a gázreakció meg miegymás ha valódi s a kocsi.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#46926) Qru válasza dni (#46883) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy jó Prius... 2006-os szóval azt kalkulád be, hogy a vételár kicsnegetésén felül nagyon hamar egy akku pakk cserével fogsz szembesülni. Szóval arra legyen félretéve 400-500k.

#nincsbennetarcsi

(#46927) lsc válasza Qru (#46926) üzenetére


lsc
nagyúr

nagyon hamar egy akku pakk cserével fogsz szembesülni.
Ezt melyik varázsgömb mutatta? /csak azért mert azt dobd ki, hazudik/

Az élet kegyetlen .

(#46928) Qru válasza lsc (#46927) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

6-7 év a várható élettartama az akku pakknak. ;)

#nincsbennetarcsi

(#46929) zoo8800 válasza lsc (#46927) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez engem is meglep, mert tudtommal 10-15 évet simán elmegy a Prius akkumulátora.

rip and tear, until it is done

(#46930) MunezXBK válasza zoo8800 (#46929) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Platón? :D

(#46931) Integra válasza Qru (#46926) üzenetére


Integra
titán

anno mikor rx400h-t néztem akkor kifejezetten rákérdeztem mindegyik lexus kereskedésben az akksikra. minden kereskedő tulaja azt mondta, hogy nem kell cserélni, élettartamra tervezték ezeket. lexus-care gari pedig 2 évre használt autónál is 500 euro lett volna és az akksik is beletartoztak természetesen a jótállásba. tehát elég magabiztosak az akksikkal kapcsolatban.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46932) zoo8800 válasza MunezXBK (#46930) üzenetére


zoo8800
veterán

Ott is. :D

rip and tear, until it is done

(#46933) mephi666 válasza Integra (#46931) üzenetére


mephi666
nagyúr

ugyanolyan akku van a prémiumkategóriás lexusban is, mint egy priusban? nem nagyon gondolkozhatok hibridben és nem jártam épp ezért utána (városi autónak szvsz még mindig ésszerűbb egy kisebb benzines)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46934) Integra válasza mephi666 (#46933) üzenetére


Integra
titán

ezt nem tudom megmondani, mert sosem kérdeztem rá akkoriban ilyenre. viszont azt tudom tanácsolni, hogy hívd fel a reálszisztéma budaörsöt és nyugodtan beszélj a szerelőkkel. rendesek, segítőkészek, megfogják mondani, hogy mi van a pirus akksijával. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46935) Qru válasza Integra (#46931) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez jó hír. Nem mintha akarnék hibridet valaha is...

Csak tudnám az importőr akkor miért csak 8 év vagy 160k km garit ad a rendszerre...

"Honda az IMA rendszerre - a Toyotához hasonlóan - nyolc év vagy 160 ezer kilométer garanciát vállalt."
[link]

#nincsbennetarcsi

(#46936) lsc válasza Qru (#46928) üzenetére


lsc
nagyúr

Szombathelyen és Zalaegerszegen /egy cég, több mint tíz éve működik/ még nem cseréltek akksit, priuszt nem egyet adtak el, ráadásul nem kell az egészet, cellánként cserélhető. Mondom az a varázsgömb rossz, frissítsd vagy cseréld le.
Érdekes ez a hülyeség nem kopik ki a köztudatból.

#46935) Qru: A kocsijaira /mármint toyota/ meg 3+2 év gari van, mégsem döglenek be 7 éves korukban, nem értem az összefüggést.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#46937) Integra válasza Qru (#46935) üzenetére


Integra
titán

valamit lekell írniuk a szerződésben, ez teljesen rendjén van. akkoriban 60-80k km közötti rx-et akartam venni és ezekre simán adták a garit, ha a rendszerükben tiszta volt az autó előélete. de 160k km ezekben sem volt értelem szerűen. én nem kergetek amúgy illúziókat, idővel akksit kell szerintem cserélni bennük, mert elveszitk a tárolási kapacitásukat etc, ahogy a mobil telefonok akksijai is. bár én telefonban sem cseréltem akksit soha. szervízeket kell megkeresni ilyen ügyben, ha van ismerős, akkor még jobb, mert ő lehet, hogy kikotyog többet is. de soha nem hallottam semmilyen akksi botrányról még egyik gyártónál sem.

(fura példa, de pl a miele is csak 2 év garit ad a mosógépeire (hosszabbítható felárért), mégis úgy hirdetik, hogy 20 évre tervezik őket. és a túlnyomó többség el is megy annyit.)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46938) Qru válasza lsc (#46936) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igaz, végülis a váltóba is élettartamig jó olaj van ami túl mutat a garin. ;]

#nincsbennetarcsi

(#46939) footy válasza Qru (#46938) üzenetére


footy
addikt

Olvass át egy pár német meg amerikai fórumot a témában. Én még nem láttam olyat, hogy valakinek kellett volna aksit cserélni elhasználódás miatt, pedig a prius I már 97 óta van. Olyan volt, hogy pluginre alakították az autót és nagyobb pakkot raktak be.

[ Szerkesztve ]

(#46940) Integra válasza Qru (#46938) üzenetére


Integra
titán

azt tudom honda szerelő jóbarátomtól, hogy hondánál azért az új civic hibridben és a crz hibridben hébe hóba cserélgetnek gariban egy-egy akksi csomagot.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46941) Qru válasza Integra (#46940) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nah most jobban beleástam magam a témába. Valóban bírnak ezek az akksik 500k km-t is akár, megkövetem magam.

Az előfordult, hogy egy-egy cellát cserélni kellett a pakkból de komplex csere eddig csak mechanikus sérülés miatt volt (jellemzően ráfutásásos balaesetek esetében).
Nem számítva a gyárilag hibás akkukat, ami mindegyiknél előfordulhat a szigorú minőség ellenőrzése ellenére is.

#nincsbennetarcsi

(#46942) dni válasza EQMontoya (#46914) üzenetére


dni
őstag

Ha nem sikerül a zsugoriságomon felülkerekedni, hogy egy "értelmes" autót válasszak, akkor el kellene fogadnom, hogy egy kicsit furcsa vezetni, egy kicsit érdekesen néz ki belülről de így évente csak a üa ktg-en spórolok 180-250e Ft-ot egy hasonló mérettű autóhoz, vagy egy Accord, Mondeo, e39-stb-hez képeset, amit félrerakhatok más nagy tervekre, vagy elmehetek belőle nyaralni, telelni stb.

A felfogásomon kellene változtatni, hogy ne a másik választás után ácsingózzak így dönteni se fogok soha, ha meg eldöntöttem akkor meg megbánnám utána. Tökéletes választás úgy sem lesz ezek mellett a feltételek mellett. (És ha netántán nem válik, be akkor még mindig el tudom adni és végtelenszer nekifuthatok a a problémák :)

[ Szerkesztve ]

(#46943) giigz


giigz
veterán

(#46944) mephi666 válasza giigz (#46943) üzenetére


mephi666
nagyúr

az "álomcsaládiautó" :DDD ...ha forintban lenne 110ezer, azonnal rohannék is egyért

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46945) zoo8800 válasza giigz (#46943) üzenetére


zoo8800
veterán

Maradjunk inkább egy kicsit közelebb a valósághoz. :)) [link]

rip and tear, until it is done

(#46946) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Mit láttam ma?

Asszony egyből megtalált, hogy ilyen nekem is jó lenne. :DD

[ Szerkesztve ]

(#46947) giigz válasza zoo8800 (#46945) üzenetére


giigz
veterán

Na ez pl. kívül-belül elfogadható :K :D

(#46948) whitezo88 válasza MunezXBK (#46946) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Szép Passat csak elcsúszott a kép.

;]

(#46949) Laraxior válasza whitezo88 (#46948) üzenetére


Laraxior
titán

inkább a karika a háttérben :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46950) zoo8800 válasza giigz (#46947) üzenetére


zoo8800
veterán

Ahogy mondod, elfogadható :D , a hátulján formailag lenne mit finomítani.

rip and tear, until it is done

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.