Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45251) neduddki válasza DeFranco (#45250) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem eszkort es mondejo az TEEEEEEEEEE:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#45252) LaptopSystem

igen 30 fok felett már nem árt, mert nagyon felforrósodik a műszerfal és a beltér, kellemetlen beszállni és megfogni a kormányt

nem tesz jót a nagy meleg a beltérnek főképp a műanyagoknak nem

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#45253) MunezXBK válasza LaptopSystem (#45252) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fekete bőrre is jó hatással van. És épp tegnap illant el a gáz a klímámból. :W

(#45254) DeFranco válasza neduddki (#45251) üzenetére


DeFranco
nagyúr

miva'?

üdv

dudjukki

(#45255) ABE válasza DeFranco (#45254) üzenetére


ABE
őstag

Azt mondta, hogy a te autód már abból a korszakból származik, amikor a Ford megemberelte magát, és ne parázz folyamatos jelleggel, mert akkor sem fog tönkremenni a Focus beltere, ha nem nyalogatod napi 3 órában.

(#45256) DeFranco válasza ABE (#45255) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor ezek szerint azt mondod, hogy jó az autóm? :B

:DDD

Amúgy ne állítsátok már be úgy, mint ha szigorúan monoton itt rettegnék a sarokban, hogy jajjmilesz. Persze, legális ezen viccelődni, értem a viccet, de legyen tiszta, hogy ez nem így van. Néha eszembe jut egy-egy kérdés, azokat felteszem, hogy tanuljak, okosodjak, de ennyi. Az, hogy körültekintő vagyok és sok mindenre gondolok, ezért sok a kérdésem, az már csak nem bűn. Most is van a tarsolyban még vagy három, de még tartogatom őket :) Gondolom nem is zavarok vele itt senkit, ha mégis, akkor tényleg szóljatok, és abbahagyom.

@duddjukki: ki is fotózgatta másfél nap unikorniskönnyel való simogatás után az esőcseppeket az autóján? ;]

(#45257) zolikaDB válasza ABE (#45247) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nekem is pirosban adja, v fehér.
alfa156: milyen motor/felszereltség?

(#45258) ABE válasza DeFranco (#45256) üzenetére


ABE
őstag

Én nem mondtam ilyet, hogy jó az autód... ;] ;)
Ellenben lassan majd visszaadhatod azt, amit eddig tőlem kaptál, legalább lesz min röhögnöd neked is. :DDD

Monnyuk 'duddki autója tényleg unikorniskönnyel lehet ápolva (pfff, ilyet kitalálni :-D), szerintem otthon Matchboxokon áldozatokat is bemutat az autók istenének, hogy szép fiatalosan tartsa meg neki az ég a műanyagokat.

[ Szerkesztve ]

(#45259) DeFranco válasza ABE (#45258) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kikérem magamnak, én úriember vagyok. Csak a hátad mögött röhögök rajtad :DDD

(#45260) LaptopSystem válasza zolikaDB (#45257) üzenetére

2.4 jtd

distinctive

nagyon szeretem semmi gond vele :N

még,hogy az olasz autók szarok hihihi hahaha

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#45261) LaptopSystem

ha meg is csináltatnám a matt fekete autót, nem tudom melyik a jobb a fényezés vagy a fólia?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#45262) giigz válasza LaptopSystem (#45261) üzenetére


giigz
veterán

Szvsz. a fólia. :)

(#45263) neduddki válasza ABE (#45258) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha tudnak hogy max evente 1-2x va attolva ezzel a xarral:

udv

neduddki

p.s. ill vot mert elfogyott de elarulom a titkot: 5 botu:- )))

mod: ex-Kiksig: nem vot 2 ora, kiB! konbyu vel edogoznyi amugy meg kene mar megitn csianlai mert a otomoso forro rossz samponosa elege leszedte. ill le ken mosni

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#45264) latyak17 válasza LaptopSystem (#45252) üzenetére


latyak17
tag

us ba a golfba patent kis ötletet találtak ki, bár kicsit törökös a beütése, nekem bejönne waltiba, persze nem 30 ezerért... [link]

:R

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#45265) Kornel


Kornel
veterán

Na srácok, épp most tuszkoltam be egy biciklit a splash-be, a vicces az, hogy állva fért el csak, de ahogy nézem, így 2 is elférne, persze hátsó ülések lehajtva, első kerék levéve.

(#45266) Melack válasza Kornel (#45265) üzenetére


Melack
veterán

"első kerék levéve" A kocsiról? :DD :DDD
Az mondjuk szép mutatvány lehetett. Elfér benne még valaki melletted elől?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#45267) Kornel válasza Melack (#45266) üzenetére


Kornel
veterán

el... hátsó üléseket lehajtva elég nagy raktere lesz, és szinte padlótól tetőig pakolható a nagy ajtó miatt.
de hétvégén tesztelem a 2 bicót is :D

Csomagtér hossza üléshajtással: 1200 mm
Raktérnyílás szélessége: 1010 mm
Raktérnyílás magassága: 810 mm

[ Szerkesztve ]

(#45268) ABE válasza neduddki (#45263) üzenetére


ABE
őstag

I!

Alpotrekrot enis hasznalom tenleg jo!

udv

ABE

(#45269) emvy


emvy
nagyúr

Na, csak leirom, hogy mi lett ebbol a BMW-vasarlasbol. :) Szoval az volt az elkepzelesem, hogy egy sportos csaladi kocsit szeretnek, amiben azert rendesen elferunk az asszonnyal, akkor is, ha netan lesz gyerek, vagy sielni megyunk, vagy ilyesmi. Eredetileg valami konnyu kabriot szerettunk volna, mert amikor bereltunk multkor, akkor nagyon bejott; de egy ketajtos, netan ketuleses kocsi nem igazan csaladi jarmu, es ha ugy esik, akkor cserelhetjuk le hamar. Ugyebar a futott km-ek kb. 90%-a autopalyazas lesz majd (Munchen-Budapest-Munchen, meg nehany tura a kornyeken). Azt is mondtam, hogy borules kizarva,.

Namost, vezettem 330xd-t, 325xi-t itt meg ultem par egyeb autoban. Az gyorsan kiderult, hogy egy negyautos szedan az lehet sportos, de igazabol szamomra tul sok elvezetet nem adott. Gyorsnak nem gyors egyik sem (a dizel nyomatekos, de irto hamar leforog, olyan erzesem van, mintha alapvetoen nem menne sehol igazan), a benzines sokkal jobb, de az meg siman nem kulonosebben eros. Szoval elmenyautonak feleslegesnek tunt mindketto, persze jol kanyarodnak a korforgalomban, de ez nem egy tul ertelmes felhasznalasi terulet. Ellenben nem is igazan kenyelmesek, meg eleg dragak is (2009-es volt a legujabb, ami belefert volna a keretbe).

Szoval ugy dontottem, hogy megnezek par egyeb, kevesbe sportos imidzzsel rendelkezo autot, es vegul ugy talaltam, hogy ugyanugy nem gyorsak, mint az E90, csak epp joval kenyelmesebbek esetenkent.

Ahogy most kinez, ilyet fogok venni (nem konkretan ezt a darabot, de egeszen pontosan igy nez ki, szin, felnik, kromcsikok, minden stimmel):
1.
2.

2011 marciusi, hidros, automata, 200 loeros dizel, 67k km-rel. Adnak hozza 2 ev europai garanciat (+un. mobility garanciat, szoval ha ket even belul valahol lerohad, akkor elvileg adnak csereautot), bor+szovet komfortulesekkel (masszirozos, yeah). Valami irtozatosan kenyelmes es csondes auto, tetszik az automataja, van benne navigacio, szoval autopalyazasra remelhetoleg jo lesz. A masodik szerias C5-okrol nem olvastam tul sok remtortenetet, szoval remelhetoleg nem nyulok bele valami nagy szoporollerbe.

Lehet fikazni. :)

while (!sleep) sheep++;

(#45270) LaptopSystem válasza emvy (#45269) üzenetére

Jól néz ki :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#45271) zoo8800 válasza emvy (#45269) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez az egyik kedvencem a fhansziák közül :B

rip and tear, until it is done

(#45272) zolikaDB válasza emvy (#45269) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hat igen... Ezen morfondiroztam en is. Amit mondasz, az a biturbos?
Am jo eles valtas, BMW -> Citroën... :DDD
Alfa 159???

(#45273) emvy válasza zolikaDB (#45272) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt hiszem nem, ez ugyanaz a motor, mint a Mondeo 2.2 TDCi, azaz valtozo geometriaju turbo van rajta (meg egyebkent csokkentett befecskendezesi nyomas, vagy hogy hivjak magyarul - 1800 bar, nem a szokasos 2000 feletti, mert az automata valto csak 450 nm nyomatekot bir el, a motor elvileg tudna kicsit tobbet is).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#45274) LaptopSystem válasza emvy (#45273) üzenetére

az alfa159-is egy igazi élmény autó :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#45275) bitpork válasza emvy (#45269) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezen nincs sok fikázni való, talán csak a multikormánynak csúfolt halálcsillag, ami nem forog a kormánnyal :F

De ha már itt tartasz akkor miért nem C6? Az is szép ótó...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45276) emvy válasza bitpork (#45275) üzenetére


emvy
nagyúr

Mert a C6 kicsit tul extravagans mar, es a C5-ben lenyegeben az osszes kenyelmi extra megvan, ami a C6-ban, csak az egesz kicsit 'szokasosabb'. A multikormannyal nincs bajom, szamitogepek kozott elek egyebkent is, a gombokat majd megszokja az ember. :)

while (!sleep) sheep++;

(#45277) bitpork válasza emvy (#45276) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én nem csak arról beszélek h embertelen sok, de a kormány agya nem forog a kerékkel, ami számomra megemészthetetlen....

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45278) MunezXBK válasza zolikaDB (#45272) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Megy sorban az ABC-ben. :D

Csak a következő ne Daihatsu legyen.

(#45279) Melack válasza MunezXBK (#45278) üzenetére


Melack
veterán

eseleg Datsun Sunny :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#45280) emvy válasza bitpork (#45277) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, engem nem zavart egyaltalan.

while (!sleep) sheep++;

(#45281) #10726912


#10726912
törölt tag

Kérném a Tisztelt fórumozók figyelmét és véleményét!
Javaslom, hogy legyen Téma indító (nulladik hozzá szólás).
Ennek az a lényege, hogy a hozzá szólások előtt minden oldalon látszik, megmarad, ami ott szerepel, azt minden régi fórumozó és új ide látogató látja (a hsz-ek előtt, legfelül, úgy, ahogy ITT is szerepel, pontosabban így néz ki).
Ez azért kéne, mert szeretném, ha http://prohardver.hu/dl/faces/own/defranco.gif által készített táblázat szerepelne benne, emellett lehetne egy tömör mondat is az ide tévedő kérdezőknek készíteni, pl ilyesmit:

Kérlek, írd le részletesen, hogy mire akarod használni az autót, mennyit szánsz rá, illetve eddig milyen típusokat néztél meg, hogy gyorsabban és könnyebben segíthessünk!

Várnám mindenki észre vételét, kell-nem kell ilyen, (szeretném, mert akkor nem kéne mindig megkeresni a DeFranco által készített táblázatot keresgélni, másrészt azok is tudnának a létezéséről, akik nem állandó fórumozók.
Köszönöm előre is a véleményeket, észre vételeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#45282) Melack válasza #10726912 (#45281) üzenetére


Melack
veterán

Én támogatom az ötletet.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#45283) giigz válasza emvy (#45269) üzenetére


giigz
veterán

Nagyon szép ez a C5 :K Citroenek közül szerintem aboszlút no 1 :K

(#45284) Revolit


Revolit
senior tag

Mit ajánlanátok főleg városba használatos autónak, kettővel szemezek most, a 2002-től gyártott 1.4 (esetleg max 1.6) corollával (2002, 2003-as évjárat) és az egyel korábbi 1.3 swifttel, 2006/2007-es évjárat. Autópálya szinte nem lenne, 80-90% város a maradék meg inkább főút mint pálya.
Igazából corollát vennék, de az bizonytalanít el, hogy 4-5 évvel fiatalabb swiftet kapni ugyanennyi pénzért, és azért talán nem mindegy. Úgy tudom mindkettő nagyon megbízható márka, de azért az 5 év az 5 év. A keret egyébként egy millió környéki, ezt maximum egy százassal lépem túl, de akkor valamiért nagyon meg kell hogy tetszen az az autó :)

Ja, és csak úgy kíváncsiságból, a piros swiftek akciósak voltak anno vagy mi a halál van? :D

(#45285) giigz válasza Revolit (#45284) üzenetére


giigz
veterán

Swift szvsz. :K

(#45286) neduddki válasza Revolit (#45284) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

zz motror ken bugos 2005 nyaraig, a corooat akrsz akor motorcsereset v. nagyon alapos kutakosad a motroban

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#45287) Melack válasza Revolit (#45284) üzenetére


Melack
veterán

Ennyiért már Dacia is van, abban meg hely is van. És ezt nem bántásból mondom, de tényleg így van. Már ha nincsenek előítéletek a Daciával :)

(#45288) giigz: és még ugyanannyiba is kerül - tényleg fogós kérdés :DDD

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#45288) giigz válasza Melack (#45287) üzenetére


giigz
veterán

Swift jobban megy, jobban fogyaszt, kevesebb vele a gond... És a hely is kevesebb benne :DDD

(#45289) hurenzon


hurenzon
senior tag

sziasztok!

Opel insigniáról (sedan ami tetszik) szeretnék érdeklődni.

mik a tapasztalatok? Melyik verziót ajánlnátok? Mennyire szervízigényes ( milyen árkategóriába vannak az alkatrészek hozzá).

Esetleg hátrányai-előnyei

Jelenleg a piacon mennyiért vannak amit érdemes megvenni?

Ha nem insignia, akkor mit tudnátok ajánlani?

(#45290) Revolit válasza giigz (#45288) üzenetére


Revolit
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ, hát eléggé a swift fele tereltetek :) A hely nem annyira fontos, mivel jórészt egyedül használnám, bicaj meg corollába sem fér bele hátra, más méretes dolgot nem tervezek szállítani

(#45291) Melack válasza Revolit (#45290) üzenetére


Melack
veterán

Fiat Panda? Mondjuk az sem nagy, de el lehet benne férni, és ennyi pénzért már vannak is. Városban, szervóval tökéletes.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#45292) giigz válasza Revolit (#45290) üzenetére


giigz
veterán

A Swift egy nagyon jó választás, egyik haveromnak van, szereti, bár tényleg kicsi, de motorikusan, műszakilag meg a toppon van.

(#45293) Revolit válasza Melack (#45291) üzenetére


Revolit
senior tag

Panda nem tetszik :( Ha 5-600 ezerért keresnék autót, lehet nem érdekelne ennyire, de ha már feltornásztam egymillióra a keretet (miután rájöttem, hogy 6-7 de még 800-ért is esélytelen normális autót kapni) akkor igenis elvárom, hogy ha nem is meghalok a gyönyörtől, de ne az legyen, hogy ránézek, és elmegy a kedvem a vezetéstől :) Egyébként ízlések és pofonok, nem szeretnék vitát indítani semmiképp, csak leírtam, miért zártam ki a pandát!

Írtátok a Dacia-t, azzal nem terveztem, de háát... megnéztem most hahu-n, az 1.4-es amik vannak egymillióig az 75 lóerő, és kilóra ugyanannyi kb, mint swift/corolla, amik meg 90+ lóerősek. Ez már nem meggyőző, bár tudom, hogy nem lóerőt nézünk... De a másik, hogy nem túl gyakori autó, ezért az az érzésem, hogy fenntartása sem nagyon van versenyben egy swift-tel, de még talán corollával sem. Viszont tény, hogy népítéleten elég jó pontszámot kapott Logan is, de most egy újabb típust felvegyek a listára, mikor végre kezdem lenyirbálni egyre, vááá :D

[ Szerkesztve ]

(#45294) Melack válasza Revolit (#45293) üzenetére


Melack
veterán

Elfogadom az érvelésed.

Látnád, én honnan indultam, mire kilukadtam a Daciánál... az sem volt egy egyszerű kör...

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#45295) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Én sem vennék Logant, akkor inkább valami pár évvel idősebbet, de autót. Kopogós műanyagok mindenhol, nulla komfort, egyszerűen szar érzés beülni, minden alkalommal érezni, hogy "ezt vetted, megspóroltad, hát élvezd, bameg!".

Akkor már inkább valami pár évvel idősebb autó, amiben azért értelmes plüss van pl., meg ilyen "apróságok". És egy pár évvel idősebb, nem túl drágán fenntartható hasonló kategóriás autó sem került többe: legyen akár Golf, Corolla, 323-as vagy 3-as...

Same rules apply!

(#45296) giigz válasza EQMontoya (#45295) üzenetére


giigz
veterán

Ő nem 10 éves autót akar venni... Ha meg fiatalt akar, akkor a Swift a legjobb választás...

(#45297) EQMontoya válasza giigz (#45296) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ettől meg végképp kiugrok az ablakon, hogy nem 10 éves autót akar venni.
Mert?
Most abba ne menjünk bele, hogy a 11 éves autómat oda nem adnám 2db 5 éves Loganért sem. Meg szerintem többet is ér, még mindig.

Szerintem nem kort veszünk, mint ahogy óraállást állást sem. Vagy Ti azzal csajoztok, hogy "4 éves autóm van, bééjjbb!!"? Mint a múltkor az M3 egyik benzinkútján a faszagyerek, aki az L-es rendszámú dízel Mondeot megtankolta 2500-ért. Nem röhögtem, ááá, ugyan. :)

Viszont egy autóban szvsz alap, hogy legyen normális ülés, legyen klíma, elektromos ablak legalább elől, és ne érezzem magam szarul, mikor beülök. Inkább a méreteken gondolkodnék el, pl. kisebb utakra, két személyre nem kell nagy autó, bőven elég egy Yaris/Polo. És abból vennék valami értelmes állapotút.

A gyártási dátummal meg foglalkozzon, aki nagyon szeret szájkaratézni a fórumon.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#45298) MunezXBK válasza EQMontoya (#45297) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én láttam X6-ot 3.000-ért tankolni. :C :DD

(#45299) Melack válasza EQMontoya (#45297) üzenetére


Melack
veterán

A Dacia védelmében: neked nem komfortos, nekem az. 190cmes magasságommal elférek benne, kényelmesen. Ennyi. Nekem megfelelő, ezért írtam, hátha másnak is jó - lehet. Szülők 19 éves Astrájában még elférek elől úgy ahogy, de abban pl már nem érzem magam annyira jól.

(#45298) MunezXBK: azzal meddig jut? Következő benzinkút? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#45300) Revolit válasza EQMontoya (#45297) üzenetére


Revolit
senior tag

Szerinted tényleg egy swift-tel akarok csajozni? Akkor nem egy helyről kapjuk a típus hírnevéről az infókat :)
Mellesleg az utolsó előtti bekezdésedre szerintem illik a 2006-os swift...
És oké, hogy állapotot veszünk, de lássuk be, egy fiatalabb autó több eséllyel van szebb/jobb állapotban. Én is 10-11 éves corollában gondolkodtam, mint olvashatod a beszélgetést indító hozzászólásomban, de mivel a swiftről is sok jót hallok, megbízható, kényelmes és városba ideális, és még fiatalabb is mint a corolla, elgondolkoztam, hogy nem-e érné meg akkor az jobban, ennyi, nem érdekel, hogy ki mit gondol rólam az autóm alapján, az anyagiakhoz mérten NEKEM tetsszen, vigyen el A-ból B-be, ne menjen el rá minden további fizetésem és ennyi kb...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.