Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) Typhoon47 válasza m3tr0 (#46850) üzenetére


Typhoon47
őstag

igen, szerintem is kár erre pazarolni a hsz.eket, de szerintem ezt a beszélgetést mentse el a srác és nézze vissza 5 év múlva : ) nem kis mosolygás lehetne belőle : )

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#46852) #25954560 válasza m3tr0 (#46850) üzenetére


#25954560
törölt tag

eleg gyorsan le lehet zarni sajnos.
pl itt egy elo hirdetes $8000-ert: craigslist

(#46853) Mister_X válasza m3tr0 (#46850) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mikor írtam le azt, hogy nem tudom, milyen motor van benne? :U Te keverted ide a V8-as második generációt, én a kezdetektől fogva a első generációst emlegettem, amiben H-145 motorblokk van. Az I6-ról is gondoltam, hogy a hengerek egy sorban vannak, csak az I rövidítésére voltam kíváncsi. Most már azt is tudom. Tanulj meg olvasni, mielőtt oltogatni kezdesz másokat.

És nem a Verdák miatt akarok Hornetet, már régebb óta gondolkodtam rajta. Csak most jutottam el a tervezésig. Ennyi erővel az emberek 90%-ának beszólhatnál, amiért nem az autószalonban szeret bele egy autóba./OFF]

Többiek: a lakást azért biztos el fogom adni, ha más nem, egy másikat veszek helyette, ha nem Hornetet. Azzal akkor várni fogok, míg nem leszek főállásban valahol.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46855) bitpork válasza m3tr0 (#46850) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Soha ne becsüld le egy ember álmait, mert lehet hogy olyan ösztönzést ad neki amiről mi csak álmodhatunk!
Én sem gondoltam volna az elején h a golf I 1.6 gtiből ki fogok szeretni, oszt nézd meg mire vett rá a vágy: a fórum szartalicskáját tolom mosolyogva.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#46856) zenke válasza bitpork (#46855) üzenetére


zenke
aktív tag

Csak neked van a zsebedben della :U

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#46857) DeFranco válasza bitpork (#46855) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mernemhondátvettélazabaj ;]

(#46858) Szplöttyy válasza bitpork (#46855) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

De kolega... Kicsit az agyadra ment mar, nem fostalicska az az olrod, csak egyatlag 10eves premium, mi meg persze kiszivjuk a vered erte, ennyi. Meg a kulonbseg, hogy neked elotte is rendes autod volt, es ahogy felettem a kolega irja, van della a zsebedbe(gondolom, kulonben allna akertbe az a "betegagy" : ) ) es megvettel valamit amint fenntartasz.
Igazan nem sertesbol, de azert egy ollrod nem egy kategoria egy szazeves amerikai roncsal azert, elerhetobb.

Nem arrol van szo, mostanaban egyre tobbszor almodom az E38rol, ujraelem az emlekeket, az erzest... De meg a roveremrol is szoktam almodni, es meg sok mas autorol(mondjuk nem csoda nekem 24ora abbol telik el hogy autokrol olvasgatok vagy jutubozok vagy haverokkal/szerelokkal/stb beszelgetek) de legalabb nyilvanosan nem nyomatom hogy de lekickdownolnam ujra az E38at hogy halljam ahogy 2500as fordulaton hororg 60ig, aztan elkezd gyorsulni : ))) Szep dolgok az almok, 17-18 evesen, eroteljesen nezegettem a 140eseket, szamolgattam, hogy csak baratnohoz jarok vele, meg 1-2kort akkor nem baj a ogyasztas se... Aztan haver vett egy E34 525TDS-t amire a vetelar 3x koltotte ra mire jo lett... De nyugtattam magam azzal hogy a bmw szar(ezt most is igy gondolom) es a mercedes nem romlok el. Aztan elkezdtem dolgozni, orankenti marek forintokert, es elszalltak az allmok, most pdig beulok a VWtalicskaba, es almodozok, hogy hogy szolna ha egy VRT lenne benne :)

Sorry hosszuert, de szerintem mindenkinek voltak almai, csak en/te/ti belattatok h van ami tul elrugaszkodott, o meg nem.

Smoke & Torque

(#46859) alienpapa


alienpapa
senior tag

Az a régi poén jutott az eszembe, hogy:
- Anya, anya... Nézd milyen szép homokvárat építettem!
- Minek örülsz? Úgy is rákos vagy!

Szóval azt akarom ezzel mondani, hogy nem kell elvenni a kedvét a srácnak.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#46860) whitezo88 válasza Mister_X (#46853) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Tudom nem a mi dolgunk de egy lakast ami ertekallo becserelni egy penzszivattyu tobbmillios veteranba meg versenykepes fizetes mellett sem bolcs dolog.

(#46861) EQMontoya válasza whitezo88 (#46860) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vitathatatlan, hogy meresz, de hogy a veteran, vagy a lakas ertekallobb, az mar elgondolkodtato kerdes. ;)

Same rules apply!

(#46862) TaaT válasza EQMontoya (#46861) üzenetére


TaaT
veterán

Egyetértek, a régi autó árak inkább felfele mennek, de szintre hozni és ott tartani azért nem olcsó dolog :K

Give them hell Ukraine!

(#46863) 8th válasza zenke (#46856) üzenetére


8th
addikt

Idővel majd neki is lesz :U . Ne kezdjünk már a másik zsebében turkálni...

(#46864) -v- válasza bitpork (#46855) üzenetére


-v-
addikt

Miért szar az, most nincs vele baj nem? Ha összeadod a vételárat meg amennyit ráköltöttél, akkor még mindig sehol nem vagy pl. egy normálisabban felszerelt új opel astra árához képest... aztán az csak egy opel, azért az ólródban gondolom csak jobb ücsörögni, meg többet nyújt :P

(#46865) zenke válasza 8th (#46863) üzenetére


zenke
aktív tag

Inkább az ésszerűséget keresem. Megbánná.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#46866) m3tr0 válasza DeFranco (#46857) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ott a pont. :DDD
Mellesleg nem lebecsülöm az álmait..
Nekem is vannak...De most nem fogom leírni,hogy mi a véleményem erről az egészről mert most értem haza melóból és kurvára unom már ezt a témát. :D

Mister_X:
Mellesleg szerintem elég jól tudok olvasni. Én legalább annak idején eljutottam odáig,hogy a H-145 előtti pár szót is elolvastam a szövegben...(ha nem tudtam volna,hogy amúgy sorhat a jelentése az I6-nak)
De persze én vagyok a hüle.... :D

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#46867) Mister_X válasza m3tr0 (#46866) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Le is írtam, hogy nem tudok olyan jól angolul :U De hanyagold nyugodtan a témát.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46868) whitezo88 válasza EQMontoya (#46861) üzenetére


whitezo88
nagyúr

egy veteránba ahhoz hogy még csak felpofozd, 7 jegyű összegeket kell költeni, és még ott van a folyamatos karbantartás, amik aztán nem épülnek be az autó árába ilyen mértékben.

vagy másik példa: megveszel egy lepukkantat X-ért, ráköltesz Y-t, de nem fogod tudni eladni később X+Y+Z(haszon)-nal. Ráadásul az Y nem az X 10-20%-a hanem több, a cserélendő alkatrészek függvényében, pláne ha az ember még nyom rá egy telifényt.

A lakás értékét meg a nm ár határozza meg az adott területen, az ingatlanosok is úgy mérik az árat, hogy itt-ott amott mennyi a nm ár. a felújítás meg általában nem kerül egy 10 milliósnál 2-3 millióba még nyz. cserével se, és ott se sokat dob az árán a felújítás.

Summa Summarum: a veteránozás HOBBI és nem az átlagbéreseké. Még egy 15 éves V8 prémiumautónál is necces, pl szívesen vennék egy 540i vagy 740i-t, de ahhoz legalább egy százassal többet kéne keresnem, és akkor talán belevágnék. De mondjuk a hobbiautót se tartja az ember másra mint garázsba meg évi pár találkozóra elmenni.

De még így is lemondtam az olyan gyerekkori álmaimról mint a H2 vagy az E46 M3, ha félmillát keresnék se vennék már. Pedig ezek is "csak" kb 5-7 millák már max.

[ Szerkesztve ]

(#46869) m3tr0


m3tr0
senior tag

No, most kilépek kitakarítom a Suprát, az S14-et és a Skylinet...helyett a Civicet. :DDD
De majd úgyis veszek mindegyikből egyet úgy 10 év múlva ha eladom a fél házamat.
Nem tudjátok hogy lehetne behozni japánból autókat? Mennyiért?
Nem nagyon beszélek japánul...az a baj. ;]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#46870) Qru válasza m3tr0 (#46869) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

Mindnek úgy tolja el az életét ahogy akarja.

#nincsbennetarcsi

(#46871) whitezo88 válasza m3tr0 (#46869) üzenetére


whitezo88
nagyúr

milyen az idő Degeczen? ;]

(#46872) TaaT válasza m3tr0 (#46869) üzenetére


TaaT
veterán

Degonosz vagy :DDD

Give them hell Ukraine!

(#46873) Integra válasza EQMontoya (#46861) üzenetére


Integra
titán

egy értéktartó és jó befektetésnek szánt veterán autó nem ez a kategória, kicsit magasabban kezdődik. maradjon csak lakás befektetésnél, az autó meg hobbinak jó.
egy ilyen autó felújítása is 10-15-20 milla között van simán.. ezért sem újítanak fel nagyon olyan régi autókat, aminek nem lesz a piacon értéke, mert nem éri meg.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46874) Mister_X válasza m3tr0 (#46869) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Háháh, de jót nevettem.

@whitezo88: ott csak született.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46875) DeFranco válasza m3tr0 (#46869) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Csak vigyázz vele. Én egyszer hozattam nyugatról egy Vipert, aztán úgy jártam, hogy egyszer csak nem indult el.

Zsebre vágtam, hazavittem.

(#46876) zsid válasza Integra (#46873) üzenetére


zsid
senior tag

Egyik ismerőséknél láttam egy hasonló autót felújítva. A pontos típust nem tudom, így emlékezetből '40-es évek végi Chrysler Windsorra tippelnék ( lehet van olyan a topicból aki ráismer az autóra, majd pontosít). Annak csak a fényezése volt több mint egy milla ( valami aranyport kevertek a festékbe..). Ha erre rádobjuk a krómcuccokat, akkor az első két milla nagyjából meg is van :DDD

<tRucKdriFteR>

(#46877) Typhoon47 válasza zsid (#46876) üzenetére


Typhoon47
őstag

igen-igen, elképesztő pénzek tudnak elmenni restaurálásra, túlrestaurálásra.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#46878) Integra válasza zsid (#46876) üzenetére


Integra
titán

2 millát simán eltapsolsz addíg, amíg lebontod alvázig az autót darabjaira és kész vagy a komplett alváz újraépítéssel, rozsda és egyéb kezeléssel, hogy új legyen teljesen. horror :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46879) -v- válasza Integra (#46878) üzenetére


-v-
addikt

Es akkor arrol nem is beszeltunk ez mennyi ido es utanajaras, nem csak a penz a luxus ebben, hanem az ido is...altalaban abbol is keves van, es sok minden masra is kell :)

(#46880) bitpork válasza Integra (#46878) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Fogadjunk én olcsóbban szíjjebontom neked :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#46881) 8th válasza Integra (#46878) üzenetére


8th
addikt

Szemcseszórás + foszfátozás + szinterezés nem kerül 2millió forintba. :N

(#46882) Integra válasza 8th (#46881) üzenetére


Integra
titán

tudom, van olyan is hogy a szomszéd józsi lefényezi 500ba számla nélkül kurvafaszára.... karcsi meg rendszerezve katalogizálva szedi szét az autót. beszerzést meg pista csinálja, mindehova van haverismerőscsávó.. :))
na ilyenekkel sosem dolgoznék, nem bírom a sufnis kóklereket. aztán valamit elbasznak, számla sehol, indulhat a reklamáció, a vita etc.. szakemberek meg nem ingyen dolgoznak bagó órabérért...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46883) dni


dni
őstag

Ma megnéztem egy újabb Priust de továbbra sem tudom, hogy mit vegyek. (Nem is emlékszem az utóbbi időben olyan dologra, amin ennyit pöcsöltem volna ráadásul ilyen bizonytalan vagyok benne a kérdés egész ideje alatt, _szörnyű_). Inkább egy nagyobb, kényelmesebb, csendesebb, minőségibb autóra vágyom, viszont ezek jellemzően idősebbek, vagy több km van bennük, és nagyobb a fenntartási ktg-ük, de az alap célt (közlekedés, utazás) ugyan úgy ellátja egy ilyen Prius is csak jóval alacsonyabb fix ktgek mellett, de nem tudom mennyire jönne be ez a szerkezet a mindennapokban.

Visszatérve a mai konkrét modellre, Az autó nem volt törve elvileg, jó állapotúnak tűnt a belseje, de volt itt -ott karc a belső térben, jól felszerelt bár nekem a parkolás asszisztens helyett inkább a JBL hifi kellene (együtt nem volt a kettő, de az ipa-t nem is használnám soha), csak egy kulcs van hozzá, de van benne utólagos riasztó, indításgátló . Németországból lett behozva az év elején. 4 Nyári gumit kell rá venni mert már elkoptak és 2006-osak a km reálisnak tűnik, de ezt a szervizben tudnák inkább megmondani, zörögni nem zörgött hibrid hajtás ment rendesen. Komoly vásárlási szándékot mutatva tudtam alkudni is egy kicsit.

Mi a véleményetek észrevételetek milyen típusokat kellene számításba vennem.

Mod: Lehet bele kell ugrani és ha nem jön be akkor már nincs menekvés BMW-nek kell jönnie, ha viszont el tudom fogadni, akkor meg olcsón autókázok midenfel e.

[ Szerkesztve ]

(#46884) dni


dni
őstag

OMG

(#46885) MunezXBK válasza dni (#46883) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Annyira a 2 végletet nézed. Vagy nagyon olcsón, vagy nagyon drágán fenntarthatót.

Valami arany középút nincs?

Halkan jegyzem meg, hogy ha egy BMW-ben ülhetnék, leginkább körbehánynék egy Priust. De ugye kinek a pap, kinek a paplan.

(#46886) 8th válasza Integra (#46882) üzenetére


8th
addikt

Én nem szomszéd Józsiról beszéltem. Szomszéd józsinak valószínűleg nincs 6 x 2méteres merítőkádja sem olyan égetőkemencéje amibe egy ZIL alváz röhögve befér. A magyaroknak valamiért berögzült az a baromság, hogy mindenből csak a drága a jó. Ez marhára nem így van. Bár igaz íratlan szabály, hogy akit le lehet húzni azt le is kell. Aki lusta szétnézni és megeszi a nevesebb helyek weboldalán összehordott marketing maszlagot az vigye csak drága helyre a szarját nekem tök8. Más ugyanazt a munkát ugyanúgy elvégzi ugyanazzal a technikával ugyanolyan minőségben 2/3 vagy fél áron, igaz ott elég csak a munkát megfizetni a nevet nem kell. :P

[ Szerkesztve ]

(#46887) m3tr0 válasza dni (#46883) üzenetére


m3tr0
senior tag

Nem tudom konkrétan mit keresel, de egy jó Honda Accord nem felelne meg?
Akár egy dízel is beleférne az árba...
Vagy egy 2.4-es benzines Type-s.:D
Bár ott a fogyi megint csak szűk keresztmetszet. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#46888) giigz válasza MunezXBK (#46885) üzenetére


giigz
veterán

A jelenleg bárhol megvásárolható autók közül legutoljára vennék meg egy Priust. Tehát csak akkor vennék ilyet, ha a világon ez az egy típus lenne. Számomra egy vicc az autó kívülről-belülről egyaránt. Kívülről még olyan Toyotás Hondás felpuffadt valami, de hogy belülről ezt most komolyan gondolták-e, azt nem tudom...

(#46889) Typhoon47 válasza dni (#46884) üzenetére


Typhoon47
őstag

ment pü.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#46890) !Overdose! válasza giigz (#46888) üzenetére


!Overdose!
őstag

Bezzeg a Daewoo Nubira, igaz? Komolyan nem értelek téged... :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#46891) MunezXBK válasza giigz (#46888) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én németen kívül nagyjából semmit sem. :B

(#46892) dni válasza MunezXBK (#46885) üzenetére


dni
őstag

A E38-at nem vennék, csak belebotlottam ebbe a kiváló példányba a hirdetések között véletlenül.

Accord jó lehet a Leon előtt majdnem vettem egyet csak úgy tűnt, hogy elvitték előlem, aztán felhívott a tulaj, hogy meghiúsult az üzlet, de egy kicsit furcsa volt az egész, az a kettő amit ki tudtam próbálni az nem volt túl jó állapotú lehet azért nem nyűgöztek le, de lehet kéne futnom még egy kört a téma körül.

[ Szerkesztve ]

(#46893) Integra válasza 8th (#46886) üzenetére


Integra
titán

maradjunk annyiban, hogy megtanultam, hogy olcsó húsnak híg a leve és számla nélkül igen nehéz a számonkérés is, ha éppen elkóklerezik a melót.. nem egyszer és nem kétszer láttam már ilyet. főleg másoknál, mert velem nem nagyon merik megcsinálni, főleg számla miatt.
én nem a név megfizetésről beszélek, hanem a korrekt munkáról, amire azt mondom, hogy igen, ezt eltudom fogadni, megfelel az igényeimnek. én sem márkaszervízbe járok, sosem tettem alapvetően. megvannak a magam csatornái. alapvetően nem támogatom a fekete munkát, én befizetem minden adómat, elvárom, hogy a másik is tegye ezt, ha már mindenki az én adómra árcsingózik. ha meg nem teszi, felőlem éhen is dögölhet, akármekkora fasza mesterember. :U

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46894) zoo8800 válasza giigz (#46888) üzenetére


zoo8800
veterán

Formailag tényleg egy hányás, de a technika az szuper.
Az új Auris hibridnek legalább csak a hátulja ocsmány, máshonnan szép.

rip and tear, until it is done

(#46895) Integra válasza zoo8800 (#46894) üzenetére


Integra
titán

toyota mércével azt is mondhatnánk rá, hogy meglepően pofás lett az egész. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46896) giigz válasza !Overdose! (#46890) üzenetére


giigz
veterán

100x inkább a Nubira. Annak autó formája van kívül-belül. Nem a legszebb, de legalább olyan formája van, a műszerfal elrendezése, stb. Tehát ez számomra bűncselekmény, ezzel pedig semmi gondom nincs. :D

(#46897) Kornel válasza zoo8800 (#46894) üzenetére


Kornel
veterán

ha hybrid, akkor már egy ilyen.
nekem nagyon tetszik :K

(#46898) MunezXBK válasza Kornel (#46897) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Belül ez is egy f@sch. :D

Na de befejezem, mert a végén beleverik a fejem a kla$cji@!hnkl. :DD

(#46899) giigz válasza Kornel (#46897) üzenetére


giigz
veterán

Igen, ha hibridet kellene használnom, akkor egy ilyenbe szívesen beleülnék :D

(#46900) Kornel válasza MunezXBK (#46898) üzenetére


Kornel
veterán

próbáltad már?
én még nem, de majd sort kerítek rá, de egyenlőre nem szükséges a csere... :K

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.