Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#190801) diegho válasza t1 (#190800) üzenetére


diegho
nagyúr

Tempomat van az alapban is, de nem tudom milyen.

(#190802) diegho


diegho
nagyúr

A 208/Corsa F mennyire gyászos a 75-ös motorral? Annyira jól néznek ki...

(#190803) gzbotii válasza diegho (#190799) üzenetére


gzbotii
veterán

Én ha ma vennék új autót, top 5 extra között lenne az ülésfűtés. Sőt, ha van, kormányfűtést is kérném - pedig férfi vagyok, hideg vidéken is nevelkedtem (Székelyföld), -25öt bírom, de ha már kényelmi extrák...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#190804) GasBang


GasBang
csendes tag

Üdv
Milyen dízel kishaszon járművet javasolnátok 1 millióig? A lényeg hogy minél megbízhatóbb legyen és bírja a strapát. Nézegettem a Doblókat, Berlingókat ezekkel mik a tapasztalatok?

"Ravaszabb csak akkor leszel, ha ravaszabb ellenféllel játszol."

(#190805) OPiiPO válasza gzbotii (#190803) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, ülés + kormányfűtés hűvösebb időben (pláne nem garázsban tartottnál) aranyat ér, a mostani a harmadik autóm amiben alap az ülésfűtés, a következőben a kormány is fűthető lesz.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#190806) molnarpeter válasza GasBang (#190804) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Caddy 1.9 SDI.

(#190807) Somatom válasza OPiiPO (#190805) üzenetére


Somatom
veterán

Állófűtés. Az mindent überel. Előprogramozva, vagy távirányítóval. Nincs jégkapargatás, meleg az ülés, a kormány és langyos motorral indul az autó.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#190808) BigBlackDog válasza Somatom (#190807) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+1, csak garázzsal nem kompatibilis. Mondjuk fűtött garázsnál nincs is jelentősége.

(#190809) gzbotii válasza Somatom (#190807) üzenetére


gzbotii
veterán

Az biztos, hogy az évszázad találmányai között kellene számontartani. Csak azért az elég sok modellben nem is lehet kérni.

NagyFeketeKutya: fűtött garázsnak azért sok hátránya is van - folyton ráolvad a sós keverék, amivel az utat szórják. Nálam tényleg ezért nem lesz fűtött a garázs.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#190810) Qru válasza diegho (#190799) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha belefér legyen GL+, nem csak azért mert hasznos az ülésfűtés de a jobban extrázottakat később eladni is könnyebb és jobb árat is kapsz értük. A használt piacon jellemzően a nem fapadosokat keresik.

#nincsbennetarcsi

(#190811) chess001 válasza gzbotii (#190809) üzenetére


chess001
aktív tag

Milyen hátránya van a fűtött garázsnak?

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#190812) Qru válasza chess001 (#190811) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Drága. ;]

#nincsbennetarcsi

(#190813) gzbotii válasza chess001 (#190811) üzenetére


gzbotii
veterán

A hóval keveredett sós akármi, amit az útra szórnak csúszásgátló gyanánt folyton felolvad, és "teszi a dolgát".
Amúgy, itt egy cikk is a témában [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#190814) kisza25 válasza gzbotii (#190809) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

haver belerakott utólag a seat ibizába :D
chess001: ha jól zárt és fűtött, akkor az autóval bevitt nedvességet folyamatosan páraként dunsztolja az autót

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#190815) szabonagyur válasza Qru (#190810) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondjuk egy bizonyos szint felett visszafordul a dolog... vannak ugyebár olyan extrák amik ha elromlanak (vagy a vásárló azt hiszi hogy könnyen elromlik) akkor zsebbe nyúlósak így megint nem nagyon keresik. Ugye ilyen a nagy panoráma ablak tető, stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#190816) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Az ülésfűtést ritkán használom, max nagyon hidegben pár percre, de nyáron az üléshűtés baromira kéne, az nagyon tetszett mikor ültem olyan autóban.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#190817) oliwire


oliwire
őstag

Sziasztok,
Szülők szeretnének cserélni egy 2003-mas 1.3-mas benzines Ford Fiestát egy nagyobb, és viszonylag újabb autóra.
Árban és kinézetben/tudásban találtak is egy Kia Vengát. Ezt: [link]
Mi a véleményetek alapjáraton erről a típusról, és a linkelt példányról?

(#190818) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Látom sokaknak fontos az ülésfűtés, de ez is szubjektív. Én -20-ban beülök a kocsiba, és észre se veszem, hogy hideg az ülés, max pár mp-ig érzem, hogy nem fűtötte még be a valagam 30+ fokra.
Viszont ülésszellőztetésért önmagában adnék 500k-t, pedig kifejezetten kevésbé izzadós fajta vagyok, és jól tűröm a meleget is. Ja és nem könnyebb átugrani, mint megkerülni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#190819) alázógyík válasza Bdanyy (#190816) üzenetére


alázógyík
őstag

+1

(#190820) footy válasza Bdanyy (#190816) üzenetére


footy
addikt

A kormayfutessel voltam ugy az elejen, hogy "ah minek az", aztan gyakrabban hasznalom mint az ulesfutest... :)

(#190821) tboldi válasza vzsryl (#190818) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem sem hiányzik túlságosan az ülésfűtés. Persze jó dolog, de mire elkezdeném élvezni, úgy is odaérek a célhoz, kicsi a város. A fűtést/klímát is csak a párátlanítás miatt kapcsolom be hidegben. :)

(#190822) , válasza vzsryl (#190818) üzenetére


,
addikt

Rövid távokon hideg motornál pedig nagyon jó tud lenni, mert gyakorlatilag azonnal a meleg ülésre ülsz rá, ellenben fűtésed addigra még nem is lesz, mire megérkezel a célba. Mondjuk ehhez hidegek is kellenének, az elmúlt években már én sem használtam egyáltalán az ülésfűtést, mert hideg idő se nagyon volt.

(#190823) 8th válasza Qru (#190812) üzenetére


8th
addikt

Csak ha fűtesz is. ;]

(#190824) Mr X válasza , (#190822) üzenetére


Mr X
veterán

Én még áprilisban is toltam reggelente induláskor az ülésfűtést, marha jó volt.

(#190825) Zizi123


Zizi123
senior tag

Azt mondja mar meg valaki, legyen szives, hogy a bor ules az jo dolog?
Csak mert volna 1 auto amit kineztem amiben az van, plusz van benne ulesfutes, de az en jozan paraszti logikammal azt gondolnam, hogy inkabb uleshutesnek kellene benne lenni, mert nyaron sokkal jobban beleizzadsz, mint a szovetbe.
Ezt mint laikus gondolom.

(#190826) akooos válasza Zizi123 (#190825) üzenetére


akooos
veterán

Télen a bőrülés nagyon hideg! :D
Nem függ össze a bőrülés az üléshűtés/fűtéssel.

(#190827) MunezXBK válasza Zizi123 (#190825) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Milyen színű? Nekem fekete volt, nyáron kicsit necces, de én imádtam.

(#190828) kisza25 válasza tboldi (#190821) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az ibizában van ülésfűtés, múltkor kipróbáltam, mert hideg volt reggel, és kb 1 perc múlva már tök meleg volt, az autóval meg csak pár km-t mentem, a fűtést nem adtam rá, a motor így előbb tudott melegedni
Zizi123: a bőr télen hideg, ezért "kell" bel fűtés és nem rossz, ha van benne szellőztetés is, vagy legalább nem fekete

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#190829) Qru válasza Zizi123 (#190825) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A bőrülés nyáron meleg/ráizzadsz könnyen, télen meg hideg. Cserébe ápolni kell rendszeresen. Én speciel nem szeretem de van aki szereti.

#nincsbennetarcsi

(#190830) vzsryl válasza Zizi123 (#190825) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Jó dolog, mivel az érzékeny bőrnek nem árt, illetve ha rácsöppen ez-az, akkor egy zsepivel le tudod húzni róla.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#190831) Biqci válasza Zizi123 (#190825) üzenetére


Biqci
aktív tag

Bőr ülés? Volt és soha többé. Télen belefagytam, hiába volt ülés fűtés. Nyáron rendesen égetett. Pedig nem fekete volt :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#190832) tboldi válasza kisza25 (#190828) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem azt írtam, hogy lassan melegszik be az ülésfűtés, hanem azt, hogy mire én elkezdeném élvezni. ;)

(#190833) bandus válasza oliwire (#190817) üzenetére


bandus
veterán

szerintem a venga kisebb mint a fiesta.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#190834) Zizi123 válasza akooos (#190826) üzenetére


Zizi123
senior tag

Pedig a nevebol azt gondolnam, hogy az ulesfutes azt jelenti, hogy kellemes langyi lesz az ules telen, hogy a prosztatam ne fazzon meg... :D

Link
Errol a kocsirol van szo, ezekrol az ulesekrol.

(#190835) Zizi123 válasza Biqci (#190831) üzenetére


Zizi123
senior tag

Nyaron jobban izzadtal benne, mint a hagyomanyos szovetben?

(#190836) szabonagyur válasza Zizi123 (#190835) üzenetére


szabonagyur
félisten

Alapból a bőr jobban át tud melegedni, mint egy sima szövet. Próbáld ki például otthon tegyél ki bármi bőr bevonattal a napra és ülj rá később.. :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#190837) Zizi123 válasza szabonagyur (#190836) üzenetére


Zizi123
senior tag

Na majd kiprobalom nyaron a napon, hogy a feher bor, vagy a fekete karpit melegszik-e at jobban :D A teszteredmenyeket majd megirom.
Bar a kerdesem inkabb a bor lelegzesere, szellozesere iranyult, hogy melyikbe izzadsz jobban bele.

[ Szerkesztve ]

(#190838) parandroid válasza Zizi123 (#190837) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A fehér bor nagyon gáz melegen, nyilván pincehidegen kell kiönteni, és ésszerű időn belül elfogyasztani, különben csak valami langyi lötty, nincs semmi élvezeti értéke.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#190839) Zizi123 válasza parandroid (#190838) üzenetére


Zizi123
senior tag

De azert jeghideg szodaval csak elmegy. :)

(#190840) parandroid válasza Zizi123 (#190839) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pfujj! :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#190841) dj79 válasza bandus (#190833) üzenetére


dj79
senior tag

Én nem hiszem, sőt, kb egy számmal nagyobb az utastere.

(#190842) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Múltkor írtam, hogy keresünk egy nagyobb autót, mert jönnek a gyerekek, és ezzel nincs is gond, még nézegetjük, emésztgetjük a piacot.

Más: Van most egy 2005-ös Nissan Almeránk, 1.5i. Mindenképpen két kocsi kell majd, mert az egyikkel szaladgálok én (főleg melóba), a jövőbeni másikkal (nagyobb családi) a feleségem boltba stb., továbbá ha hétvégente megy a család, akkor is a nagyobbat használnánk.
Eddig azon gondolkoztam, hogy az Almerát meghagyom magamnak, de van egy pici bökkenő. Zabálja az olajat, és a vezérlés is (láncos) hamarosan cserés lesz, tehát az autó értékét rá kéne költsem, hogy problémamentes legyen. Nem rohad, klíma tökéletesen működik, és úgy egészében szép állapotú a verda. Az olajevésen kívül még egy hibája van, mégpedig az, hogy a benzint is nagyon szereti (spritmonitor szerint ez a típus ilyenre sikerült).
Mit javasoltok? Költsek a Nissanra, vagy vegyek egy kevesebbet fogyasztó járgányt, és ezt toljam be a méhtelepre/adjam el bagóért?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#190843) molnarpeter válasza vzsryl (#190842) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vidéki szerelővel is át lehetne számolni 🤔 mennyi az olajfogyasztás konkrétan?

(#190844) vzsryl válasza molnarpeter (#190843) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Vidéki vagyok, van szerelőm, ő csinálná meg, nem dolgozik drágán, de a gépi munkához mindenképp el kell vigye egy erre specializálódott céghez, tehát a generál mindenképp 200k feletti költség. A vezérlés szett pedig alkatrészáron is bőven 100k felett, tehát 400-500k-ra számítok, mert ez munkaórában is sok.
Az olajfogyasztás már elérte a 1L/1000 km-t, nem elírás, csak 3db nulla. :O Eleinte az olajcsere utáni első 2000-3000km-en semmit nem evett, de most már a legutóbbi olajcsere után az első 500km-en töltögettem pár decit. Magam cserélem az olajat (van a családban szerelőakna), tehát tényleg friss olajat és szűrőket kap maximum 7-10k km-enként. Ja és nem szórja az olajat, nincs sosem folt a kocsi alatt, max kondenzvíz.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#190845) prsq válasza bandus (#190833) üzenetére


prsq
tag

Szerintem meg nagyobb. (A mostani Fiestával kb. egyforma hosszú, de nagyobb belül. A 2003-asnál meg jóval.)

(#190846) Biqci válasza Zizi123 (#190835) üzenetére


Biqci
aktív tag

Hujuj, de még mennyire. A megoldás egy vékony szivacs kispárna volt. Télen a hideg, nyáron a meleg ellen. Tavasz, ősz nem volt problémás. Ahogy mondtam, soha többé bőr :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#190847) molnarpeter válasza vzsryl (#190844) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen olaj, sűrűbbet is nagyon eszi? Meg lehetne próbálni otthon, ha időd engedi - kérdés, hogy hengerfej vagy gyűrű oldalról jön az olaj :F nem szedném szét alulról és felülről is egyszerre, ha nem muszáj. Vagy keresni valami keveset futott motort bontva.

[ Szerkesztve ]

(#190848) kisza25 válasza bandus (#190833) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Pedig nagyobb

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#190849) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Lassan elpusztuló, többször lakatolt, Nissan Almeránkat szeretnénk lecserélni. Sajnos a büdzsé kicsi, mert lakásra is gyűjteni kell ( még mindig olcsóbb a kocsi, mint hármunknak a bérlet).

A lényeg: csak rövid távok vannak városban, olyan 3-4 km, utána van amikor 8 órát áll a kocsi de ha nem ez a felhasználás, akkor 10-15, ilyen rövid táv a napban.

Benzines lenne jó, gondolom szívó, olyan 500-600K környékén (az átírásos kívül még vagy 200K van bármire). Ne legyen rozsdásodásra hajlamos fajta, 3 vagyunk, nem kell nagy autó (Micra, Peugeot 206).

Mit ajánlanátok? :F :R

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#190850) ngaba válasza F.B.I. (#190849) üzenetére


ngaba
aktív tag

Nem ragaszkodnék konkrét típushoz, hahu-n te feltételeid be + "Magyarországon újonnan üzembe helyezett" opció a részletes keresésnél. Első körben "első tulajdonos" opció mehet. Aztán ha van konkrét jelölt, utánaolvasnék, utánakérdeznék.

A javasolt keresést lefuttatva rákérdeznék erre a bejáratós G Astrára például:
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_g/opel_astra_g_1_2_16v_club-16235773

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.