Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#190251) aero. válasza vzsryl (#190250) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Civic tourer volt már?

(#190252) Qru válasza vzsryl (#190250) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ikerbabakocsi befér ha nem húzod el a kalaptartót, pakolni mellé sok helyed nem lesz a meglévő lyukakat tudod "betömni" illetve az álpadló alatti rész van még de az elég lapos. Kívülről nagyobbnak tűnik mint amilyen belül, elég szűkös hátul, oda nehezen fogod betenni a hordozót mert nagyon előre kell húzni az ülést hozzá. Ha megvan a babakocsi meg a hordozó tegyél egy üléspróbát. Nekem az Imprezába is neccesen fér be unokaöcsém, pedig az hátul tágasabb mint a ct200h (anno én is gondolkoztam benne). 2 gyerek mellé kell az Auris kombi méret.

#nincsbennetarcsi

(#190253) Doki16 válasza vzsryl (#190250) üzenetére


Doki16
addikt

Ha már CT200 akkor miért nem Auris hybrid kombi, abba tényleg könnyen belefog férni a babakocsi. És ugyanaz mint a CT200 technikailag. Jah és ha belefér akko FL-est vegyél inkább :)

Nálam meg a Golf fog maradni szerintem most. Eleve ehhez mérten választottam most a babakocsit :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#190254) Jorus


Jorus
nagyúr

5 éves korig, 6 misiig hibridekből mi ajánlott, ha van ilyen? Elővárosi közlekedésre, városi araszolásra.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#190255) kisza25 válasza sasa134 (#190246) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Meg ha nyugdíjasok, akkor jobb lehet egy magasabb autó amibe könnyebb beszállni, az árba kB semmi nem fér bele amit írtál. Dacia sandero stepway, ignis ami magasabb építés, fiat panda, honda jazz, kia venga, hyundai ix20... Nagyobb, de magas és olcsó fiat tipo

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#190256) bandus válasza Jorus (#190254) üzenetére


bandus
veterán

szerintem erre is az auris, esetleg ch-r lesz a válsz :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#190257) Doki16 válasza Jorus (#190254) üzenetére


Doki16
addikt

Mekkora autó kell? Van bőven kínálat.
Toyota Auris, CH-R, RAV4 talán még belefér
Ford Mondeo, C-Max
VW Golf GTE, Passat GTE
Audi A3 E-Tron
BMW i3 REX, 225xe
Volvo V60 D6
Mitsubishi Outlander PHEV
Lexus CT200h, IS300
Kia Optima
Hyunday Ioniq

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#190258) sasa134 válasza kisza25 (#190255) üzenetére


sasa134
addikt

Közben rájöttem, köszi - nem néztem utána alaposan, én másfél éve vettem kocsit azóta örülök, hogy nem kell a mobile.de-t nézegetni :B
Ki kell tolni a keretet, sajna. A magasabb építes igen jó lenne a könnyebb be/kiszállás miatt.
Köszi a tippeket, a Kia Venga jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#190259) molnarpeter válasza sasa134 (#190258) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Meriva is magasabb picit. SX4 szintén.

(#190260) kisza25 válasza molnarpeter (#190259) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

5-6 éves autót keres :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#190261) molnarpeter válasza Paxker315 (#190240) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Olcsón fiatal és keveset futott kocsi, több, de jellemzően filléres várható hibával... Piac áraz. Motor örök, mint a nyomorúság, nagy gondok szinte nincsenek, csak van helyette pár apróság gyakrabban :D Kell hozzá egy típust ismerő szerelő, aki nem szidja amihez nem ért, hanem gondolkodik, de ilyen újszerű kocsival nem lesz semmi bajod. Vidám beltér, ennyiért (mármint újonnan olcsó kocsi) pár felület csúnyán öregszik és zöröghet, fényszórók aránylag gyengék és mattulnak is. Drága alkatrész kb nincs: szervó hiba esetén új érzékelő kb 30-35k plusz munkadíj, toronycsapágy és stabpálca hiba jellemző, hátsó kilincshez konkrétan alkatrész sem kell - viszont mondjuk 5-10 évet bír, hátsó ablakemelők be szoktak állni használat hiányában, kb ilyesmik. Lelkileg arra kell készülni, hogy előbb-utóbb olajcsere mellé kérni fog mindig valamit, de legalább nem lesz kettőstömegű cseréd 300-ért. Első Grande szériában javítottak pár dolgot az idők során, Evo kedvéért nem hinném, hogy vissza lett volna rontva :)

tboy93: küldjek szervó javító kontaktot? :D A motortérben bizti doboz beázás előfordul (főleg ha visszarakásnál elcsúszik a fedél pl), szerintem ugyanott tudnának segíteni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#190262) gzbotii válasza tboy93 (#190235) üzenetére


gzbotii
veterán

Melyik videó ez?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#190263) vzsryl válasza Qru (#190252) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Picike vagyok (170cm), még ha terpeszkedek is, akkor is szinte bármilyen kocsiban elfér mögöttem bárki. :)

(#190253) Doki16 : Mert a Lexus sokkal jobban tetszik. Írta már Itt más is, hogy olyan autót érdemes venni, amire szívesen nézek vissza a parkolóba. Az Auris sem csúnya, de a CT jobban néz ki, főleg az fl-es, homokórás.

(#190251) aero. : Erősen gondolkozom azon is, de a tompika első rész, és a műszerfal még nem át az ingerküszöbömön. Kár, hogy a legújabb kuvik aranyárban megy használtan is, mert az nagyon bejön, de csak 1.5T-vel.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#190264) tboy93 válasza gzbotii (#190262) üzenetére


tboy93
nagyúr

Totalcar legszarabb motorok vol 2 vagy 3.

(#190265) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Szeretnek venni egy 7 es passatot, de ugy hallottam hogy szarok,valami bajuk van. Errol tudtok valamit?

(#190266) Jorus válasza Doki16 (#190257) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi a tippeket! Micu PHEV és az IS 300h tetszik neki (mmint asszonynak).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#190267) focvis válasza Jorus (#190266) üzenetére


focvis
veterán

Ebből tuti az IS 300h-t választanám. Vmax limiter 200-nál lelövi. :/

(#190268) Qru válasza Jorus (#190266) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

IS300h oké, a Mitcu nem egy problém mentes komstrukció.

#nincsbennetarcsi

(#190269) vzsryl válasza Jorus (#190266) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem csodálom, hisz nagyon hasonlít a két autó egymásra.

;]

(#190270) Qru: Igen, ez nem hülyeség.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#190270) Qru válasza vzsryl (#190263) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért üllj bele és kössél be magad mögé egy hordozót próbaként.

#nincsbennetarcsi

(#190271) Jorus válasza focvis (#190267) üzenetére


Jorus
nagyúr

Asszony max 170 körül szokott menni, de 150 ló alatti autók fájnak neki. :D

vzsryl: a női lélek rejtelmei... ;]

Qru: neki is az tetszik jobban, meg hogy 180 lovas :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#190272) vzsryl válasza Jorus (#190271) üzenetére


vzsryl
nagyúr

223 az elektromos hajtással együtt, és az elég sokszor rendelkezésre áll, de szvsz. egy ilyen autóval nem életszerű a gyorsan menni akarás.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#190273) molnarpeter válasza Doki16 (#190257) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

C-Max indokolatlanul ritka amúgy, pedig nagyon jó csomag.

(#190274) Qru válasza Jorus (#190271) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

IS300h pöpec nyilván az OBK-val körbe autózod bárhol bámikor de amire neki kell arra tökéletes választás. :K

#nincsbennetarcsi

(#190275) gaborbol válasza vzsryl (#190187) üzenetére


gaborbol
őstag

[link]

Merd le a legszukebb reszet a kocsinak hatul, nalam pl a ket konyoklo kozti tavolsag.

Doki16: optima es optima hybrid 2016 elottrol nem ajanlott, ha csak nem hosszu garos vagy mar motorcserelt.

[ Szerkesztve ]

(#190276) Paxker315 válasza tboy93 (#190248) üzenetére


Paxker315
addikt

Ez valami roppant barátságos :D Bár megnéztem élőben, nem voltam tőle elájulva, meg két ismerős a motor miatt is lebeszélt róla - nem tartják elégnek az 1.4 8szelepes szívót, 77 lóval. Kár, mert amúgy csinike megjelenésre.

(#190261) molnarpeter
Köszönöm, ezért is vagyok döntésképtelen. Ellentmondásos-kevert vélemények keringnek ezekről. Sajnos úgy gondolom, muszáj lesz próbaköröket tenni, amire nem mindenki "nyitott". :N

Debrecent elengedem, itt vagy nincs semmi, vagy túlárazva.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#190277) tboy93 válasza Paxker315 (#190276) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem akartam elvenni a kedved tőle nagyon, ez csak a személyes tapasztalatom vele :D Volt Fiat panda a családban, az közel nem volt ennyire rossz. Sőt! Meglepően jó autó volt, a váltó nagyon jó volt benne és a 60 pár lóval is kis virgonc volt. Mondjuk a szervo abban is meghalt, az ilyen Fiat betegség.

(#190278) tboldi válasza Paxker315 (#190276) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mondjuk hiába a kevés paci, a 8 szelepesek jellemzően nyomatékosabbak az alsó fordulatszám-tartományban, ami városban kifejezetten előny. :K

Az én szintén 1.4-es, 8 szelepes Honda Jazzem (83 ló) 2800-nál adja le a max. 119 Nm-ét, a lámpáknál egész jól ki lehet lőni. :D

(#190279) Doki16 válasza venom8888 (#190265) üzenetére


Doki16
addikt

Igen azok, az összes. Téma lezárva. Nem is értem miért veszik az emberek, fogalmam sincs, hogy lehet az egyik legkelendőbb márka Európában. Irónia Off

Nem tudom kitől hallottál ekkora baromságot. Hogyan lehet ilyet kijelenti, hogy az összes B7 Passat rossz. Nincs semmi bajuk, egy elég jól sikerült széria. B6 ráncfelvarrás lényegében és sokat javítottak rajta. Kicsit konkretizáld, hogy mit szeretnél tudni.

(#190266) Jorus: Akkor IS300h legyen. Sokkal de sokkal jobb minden tekintetben. Nagyon megbízható és a minőségre nem lehet panasz Lexus révén :)

(#190273)molnarpeter: Az a baj, hogy nem igazán jutott el Európába. Nem is értem miért az amerikai piacot választották ki. Csak később jött németbe, de addigra már nem érdekelt senkit. Pedig az egyetlen egyterű PHEV.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#190280) rasotamas


rasotamas
veterán

Valakinek van információja németországi Umweltplakettekről?
2004 Mazda6 dízelt (EuroIII, forgalmi szerint 07 kategória) vinnék ki pár hónapra, valaki szólt hogy kéne Umweltplakett, utánanéztem, és látom hogy ez csak sárgát kapna és ahova megyünk kompletten az összes környéke teljesen zöld plakettes övezet.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#190281) sagesz93


sagesz93
addikt

Sziasztok,

van valakinek személyes tapasztalata az új Ssangyongokról? Elsősorban Korando ami érdekelne.

(#190282) emvy válasza rasotamas (#190280) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha bemesz sargaval, akkor megbuntetnek, kb. 120 eurora.

while (!sleep) sheep++;

(#190283) gzbotii válasza tboy93 (#190264) üzenetére


gzbotii
veterán

Ja, nekem Speedzone Nissan Micra teszt ugrott be, ott Pista elég jól leírta, mi a baj (csak FB van fent az a rész).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#190284) Qru válasza sagesz93 (#190281) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

#nincsbennetarcsi

(#190285) gzbotii válasza Qru (#190284) üzenetére


gzbotii
veterán

:DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#190286) sagesz93 válasza Qru (#190284) üzenetére


sagesz93
addikt

ez tivoli, ez lehet SAR felőlem :)

Sokszor látok egy fehér korandot, annak meg RUT a rendszáma... hát ízlések és pofonok, szerintem nem néz ki gázul, a képen látható tivoli annál inkább :))

[ Szerkesztve ]

(#190287) rasotamas válasza sagesz93 (#190286) üzenetére


rasotamas
veterán

Nekem a KIE rendszámok tetszenek. Hogy vezeti ha azt se tudja KIE?
Dolgoztam egy helyen volt több JEW rendszámú G Astra, csak zsidóasztrának hívtuk őket.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#190288) gzbotii válasza rasotamas (#190287) üzenetére


gzbotii
veterán

JEW rendszámú G Astra hatchbacket többet is láttam a XIII-ban.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#190289) MunezXBK válasza rasotamas (#190280) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hány hónapra?

(#190290) rasotamas válasza MunezXBK (#190289) üzenetére


rasotamas
veterán

Október elsején kezdek Stuttgart mellett, Karácsonyig akarunk másikat venni, ezzel pedig Karácsonyra hazajönni, repülővel vissza és utána a kinti kocsit használnánk.
Tudtommal ha van munkahely és lakcim kint csesztethetnek a magyar rendszám miatt akkor is ba nem vagyok kint 6 hónapja.
Illetve tudtommal Umweltplakett kell akkor is ha magyar rendszámos. Tudsz esetleg benfenntes infóval segíteni? Köszönöm!

https://tinyurl.com/rasoapro

(#190291) MunezXBK válasza rasotamas (#190290) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Írj rám privátban. Stuttgartban és mellette éltem 3.5 évet, az egyik legszigorúbb szabályozás alá esik.

(#190292) tboldi válasza rasotamas (#190287) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én PUN-t látok sokat a városban, ami tök jó, mert a magyar ember biztos nem a “szóvicc” szó angol megfelelőjére gondol. És ha már angol, PEE is van néhány itt, ma meg láttam egymás után menni egy SEE-t és egy SAW-t.
De a legjobb: egyszer láttam egy oldalról megnyomott Volvót, aminek RAR volt a rendszáma. :D

Nekem NJA van, sokan a ninjákra asszociálnak ebből, elvégre japán az autó is. :D

(#190293) D1Rect


D1Rect
félisten

Létezik olyan vw benzinmotor ami nem hulladék?
2010-14 körül néznék a4-a6-ot.
Tfsi még mindig a vödör csavar szinonímája?

[ Szerkesztve ]

(#190294) BigBlackDog válasza D1Rect (#190293) üzenetére


BigBlackDog
veterán

'12 utáni 1.4 TSi-k (amik szíjasak már) szerintem teljesen vállalhatóak értelmes futással. Talán kokszosodást miatt kell egyszer takarítani, aztán megint elmennek egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#190295) rasotamas válasza MunezXBK (#190291) üzenetére


rasotamas
veterán

Írtam ;)

https://tinyurl.com/rasoapro

(#190296) D1Rect válasza BigBlackDog (#190294) üzenetére


D1Rect
félisten

Számokban kifejezve mit jelent az értelmes futás?

(#190297) focvis válasza gzbotii (#190288) üzenetére


focvis
veterán

Az összes ilyen rendszámot a Schiller helyezte forgalomba.

(#190298) grizlisandor válasza D1Rect (#190293) üzenetére


grizlisandor
addikt

MBQ(2013 utáni) platformra épült gen3 TFSI-k már nem annyira rosszak, kokszosodás mindet érinti. Ez használatfüggő, rövidített olajcsere, jó minőségű üzemanyag, kevés városozással nem okoz problémát(FB csoportban az egyik srác csak autópályázik vele, 300k+ km után elenyésző koksz volt. Általánosan 150k km után szokták javasolni a kokszmentesítést.

Ha komolyan gondolod, akkor FB, TFSI Club Hungary csoportban millió információ van.

[ Szerkesztve ]

(#190299) molnarpeter válasza grizlisandor (#190298) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Cégnél is volt 200k körül futott szíjas 1.4 TSI, nem rémlik koksz probléma. Mondjuk A4-be kicsi, szóval mindegy. A4-A6 amúgy MLB platform :R

A4-et nézném, 3.2 FSI motorral talán :F adott keretből jobb jönne ki, bár nem ismerem könyékig a motort, de turbósnál mindenképp egyszerűbb, hosszútávon meg később lesz baja, ha adott pénzért kevesebbet futott példány jön ki. Vagy első kerekeset kézi váltóval, vagy ha automata, akkor csak quattro (FWD automata Multitronic elkerülése végett).

[ Szerkesztve ]

(#190300) dj79 válasza molnarpeter (#190299) üzenetére


dj79
senior tag

Hmm, eszembe jutottál ma. Felénk már SDJ kezdetű rendszámokat adnak ki, talán még nem késő lecsapni az SDI-001-re :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.