Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73693) Rolly válasza tlac (#73686) üzenetére


Rolly
veterán

az a baj, hogy politikusok úgy hoznak "törvényeket", hogy sík hülyék az adott témakörhöz... eltelt 2 nap és még mindig nincsenek alapvető problémákra megoldások:
- akinél nincs gáz azt nagyon hátrányosan érinti a változás mivel nincs átjárás a két energiaforrás között
- akinek több ingatlana / nyaralója van azt meg nagyon kedvezően
- akinek több villanyórája van azzal mi lesz? Apósom és a családban többen is csak melegvízre 120 kWh-kat fizetnek havonta... emellé már nem sok fogyasztás fér bele, közben a gázban meg felét fogyasztják mint a 'limit'
- és itt vagyok én napelemmel amivel nem tudom, hogy mi lesz.

külön inkorrekt, hogy múlt évi fogyasztás alapján számolnak el. Nagyon sok esetben például nálam is most hirtelen a fogyasztást 10-15%-kal tudom csökkenteni olyan eszközökkel ami eddig nem érte meg (egy két okos vezérelt kapcsoló, új szivattyú ami kevesebbet fogyaszt - eddig se volt pazarlás de luxus szinten használtuk az áramot napelemmel)

#73689concret_hp
igen ez lenne a jó, hogy minden állampolgár kapna X ezer forintot havonta rezsi támogatásra és azt ott használja fel ahol akarja... ha nem tudja felhasználni így járt. Ez nagyon sok okból ideális megoldás lenne:
- megoldaná a gáz / áram közötti átjárást
- ösztönözné a szegényebbeket gáz / klíma fűtés kialakítására a fa helyett (mert látnák, hogy ott van havi 50-60e ft amit fel tudnának használni)
- spórolásra ösztönözné a fogyasztókat
- és baromi jól mutatna a narancs kockában, hogy a kormány a rezsicsökkentését eddig 60e*36 hó-val támogatta...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.