Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69501) Kobe válasza (#69499) üzenetére


Kobe
veterán

az itteni fél topik agybafőbe dícsérte az MNBt hogy a kurrens közgazdászok mekkora grémiuma dolgozik ott, és az egyébként vállalhatatlan kreténsznob Nagy Márton is mekkora koponya azért (igaz, h a fél ország le sem köpné kb, a stílusa miatt)

Tegyük fel hogy ennek csak a negyede vagy tizede igaz, akkor ők ne lennének tisztában ezekkel az összefüggésekkel ? és valóban mindenáron gyorsított eljárásban szeretnének a high pressure economyból rögtön egy lépéssel visszaugrani a 70es évek hiánygazdaságába?

Én azért nem nézem ennyire debillnek őket. Ahhoz azért tényleg az kéne hogy downkórosok egy átmulatott éjszaka után hold my beer felkiáltással találják ki a következő ciklus fiskális/monetáris politikáját.
Ok, MNB, de ennyire még nem szinvonaltalan

(#69502) paatrick válasza Kobe (#69496) üzenetére


paatrick
őstag

Háború előtt is megvolt a 6-7%-os infláció. Most tökéletesen lehet takarózni azzal hogy máshol is van ezért nem mi csináljuk rosszul.

Orbán pár beszédét alapul véve meg nem kivezetni fogják az árstoppot hanem bővíteni. Talán tegnap mondta egy EU felmérés hogy a rezsicsökkentésre ebben az évben a magyar GDP 1,2%-a mehet el. Ha fel tudják végre markolni az EU-s segélypénzeket akkor ez is simán bele fog férni.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#69503) válasza Kobe (#69501) üzenetére



addikt

Ez nem hülyeség / okosság kérdése.
A politikusok (a választókhoz hasonlóan) pár hónapos időtávban gondolkoznak. Rövid távú problémákra kell azonnali megoldás. Ebből a nézőpontból még van is értelme a hatósági árnak.

Hogy mit okoz hosszú távon az nem feltétlenül szempont, de legalábbis nem prioritás.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#69504) Boond


Boond
addikt

Resike :DDD

(#69505) Kobe válasza (#69503) üzenetére


Kobe
veterán

mivel a magyar politika az egypártrendszer felé halad, valóban úgy véled, hogy szeretnék maguk alatt vágni a fát ?
Ok, rövidtávnak szól és hosszútávon van hatása. Csak mivel a királyi holdudvar lecserélésének esélye a következő 10-20 évre pontosan 0%, hosszútávon ugyanannak a brigádnak kellene a negatív hatásokat is megoldania, ergo miért lenne érdeke maga alatt vágni a fát ?
(van benne kockázat részükre is, a hasonló autoriter államokban a kormányt a végén nem leváltani szokták, hanem elzavarni / lámpavasra rakni, így újfent a kérdés, hogy ők szerinted szeretnének idő előtt nekifutni ennek ?)

(#69506) Sisco2 válasza pictigjis (#69498) üzenetére


Sisco2
tag

Nem tudom kire gondolsz. :)
Valószínű az ő befektetéseinek nincs magyar állampapírban lévő forint lába, amit széterodálnak a politikailag is támogatott mesterséges brutál forint gyengítésekkel vagy csak nem látja a fától az erdőt.

Majd amikor visszatekintünk pár év mulva, és azt látjuk hogy hiába fizettek PMÁP -ra 6-9% -okat egyes években, a forint évente 10% -okat gyengült ebben az időszakban.
Pislog majd mindenki hogy a forintban tartott megtakarítása 5 év alatt mennyit veszített REÁL értékéből..
PEMÁP -ot meg szépen lefojtják, ezért is rontottak nemrég a kondiciokon.

(#69507) julius666


julius666
addikt

Főni gyanúsan megvárja a BÉT zárót a "nagy bejelentésekkel". Könnyen lehet a 15e feletti célár még a legelvakultabb OTP bagholderek számára is szertefoszlik. ;]

(#69508) Brandynew válasza (#69499) üzenetére


Brandynew
őstag

Kérdés, hogy biztosan tudhatjuk-e, hogy a hatósági árazás rossz. Szerintem nem. Én azt látom, hogy most boldog-boldogtalan felült az inflációs vonatra és akkor is árát emel, ha nem is lenne rá szükség, csak ürügynek használja az inflációt. A hatósági árstoppos termékek ára közvetve hatással van más termékek árára is, és én itt nem a mainstream álláspontot képviselem, szerintem olcsóbbak miattuk más termékek, nem drágábbak. Pl. a pulykamell ára sanszos, hogy magasabb lenne, ha a csirkemell kilója 3500 Ft lenne. Nem vihetik egy árszint fölé a pulykamellet, mert nem venné senki, ha ott a negyed annyiért kapható csirkemell. És nemcsak a konkrét árucikkekre lehetnek ilyen hatással, hanem a belőlük készült termékekére is. Ugyanígy az üzemanyag: ha a gyros-os útiköltsége 40%-kal megnőne, a termékét is jobban megdrágítaná. Szerintem kifejezetten jó, hogy egy nem normális, részben mesterségesen generált, spekulációk hajtotta inflációs környezetben bizonyos termékek árát mesterségesen a normális szinten tartják, én várom az árstopp kiterjesztését, mert nem hiszem, hogy árstopp nélkül jobban járnánk.

(#69509) bandus válasza Brandynew (#69508) üzenetére


bandus
veterán

omg :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#69510) Boond válasza Kobe (#69505) üzenetére


Boond
addikt

"a hasonló autoriter államokban"

Nem azért de feltűnt, hogy tőlünk nyugatabbra ennél jóval kisebb felhatalmazással kormányoznak, akár évtizedek óta? (lehet nem adott személy de adott ideológia, elképzelés hívei, kicsit olyanok, mint régi szovjet vicc...)

A másik pedig itt szabad választások voltak - teli ellenzéki megfigyelőkkel, nemzetközi szervezetekkel. ébresztő... amúgy pedig hasonlóra sincs igen példa a nyugati világban, hogy 4x ekkora fölénnyel nyerjen egy pártszövetség.

Nem kellene egy gazdasági topicban ezt olvasni... nem része a témának...

"PEMÁP -ot meg szépen lefojtják, ezért is rontottak nemrég a kondiciokon."

Lehet külföldön is venni Pemápot... ki tart vissza? :)

[ Szerkesztve ]

(#69511) szabog74 válasza Boond (#69510) üzenetére


szabog74
aktív tag

Ekkora az a fölény: fidesz 3 060 706 szavazat, nem fidesz 2 594 154 szavazat. Összes szavazásra jogosult 7 759 337.

(#69512) julius666 válasza Boond (#69510) üzenetére


julius666
addikt

Nem kellene egy gazdasági topicban ezt olvasni... nem része a témának...

Akkor talán ne erőltesd te se... :U
Kicsit megszaladtak az offtopic témák (elsősorban a politika) a napokban megint.

(#69513) Fredo78 válasza Brandynew (#69508) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Szerinted létezik ingyenebéd?

(#69514) Rolly válasza Boond (#69510) üzenetére


Rolly
veterán

Drága forumtárs... Amig az egyik oldal 100-150 milliárdból tolt médiahátszéllel (és emellett még 10-20 milliárdból) kampányolt addig a másik oldal összesen 1 milliárd körüli összegből akkor ez alapján értékeld át a választás korrektségét és szabadságát...

(#69515) Csabroncka válasza Brandynew (#69508) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szoktál járni gondolom vásárolni, a hatósági ár tökéletesen megjelenik a többi hasonló, de nem hatósági áras termék árában (lásd Ausztria vs itthon összehasonlítás), tehát ez csak egy álca.
Egyébként 27% itthon az áfa, részben ezzel fizetsz, a budipapírtól a kotonig, mindenben!

"in medias res"

(#69516) julius666 válasza Brandynew (#69508) üzenetére


julius666
addikt

Pl. a pulykamell ára sanszos, hogy magasabb lenne, ha a csirkemell kilója 3500 Ft lenne. Nem vihetik egy árszint fölé a pulykamellet, mert nem venné senki, ha ott a negyed annyiért kapható csirkemell.

Ez ideig-óráig működik, de már rövidtávon is az lesz a vége, hogy a hatósági áras cuccot nem lehet egyszerűen kapni, a helyettesítő terméke meg ugyan olyan drága lesz, mint ha az egész mizéria nem lett volna (vagy még drágább).

A termelők/kereskedők nem hülyék tartósan veszteségesen árulni a portékát. Illetve még ha azok is lennének se tudna fennmaradni egy ilyen rendszer, mert szép lassan tönkremennek/felvásárolja őket egy kevésbé hülye versenytárs, aki nem ellensége a saját zsebének. Ez a hatósági árazás nem hogy a kapitalista versenyben, még a cuculista tervgazdaságban is működésképtelen volt, még abban a rendszerben is áruhiányhoz vezetett, aminek ez alapköve volt.

[ Szerkesztve ]

(#69517) Stanlee válasza Brandynew (#69508) üzenetére


Stanlee
őstag

Meg jo, hogy ultem, mert kicsit megutott az amit leirtal.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#69518) Moleman válasza Csabroncka (#69515) üzenetére


Moleman
addikt

A hatósági ár felénk azt jelenti, hogy hónapok óta nem láttam csirkemellfilét. :D Egyik boltban sem.

(#69519) mgoogyi válasza Brandynew (#69508) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Az árak a kereslet-kínálat alapján állnak be, a pulykamellé is. Hatósági áras terméket meg vagy kapsz vagy nem. Cukor már kétszer nem volt, mikor venni akartam.
Az üzemanyagár diffijét is valaki kifizeti, nincs ingyen ebéd.
A rezsicsökkentés diffijét is benyelik az adófizetők, attól hogy nem látszik közvetlenül.

"spekulációk hajtotta inflációs környezetben"
Hát én nem vagyok ebben biztos, van itt egy háború is mellettünk, az egyik banda mezőgazdasági exportban elég meghatározó, a másik meg gázban pl.

(#69520) paatrick válasza Brandynew (#69508) üzenetére


paatrick
őstag

Csirkecomb +46,8%
Csirkeszárny +42,8%
(2022. április)

Azt sikerült elérni hogy a kereskedő rárakja a melléktermékre amit a mellen elveszít. Akinek eddig se volt pénze folyamatosan csirkemellet enni, az a szegény réteg most duplán fizeti az árstop árát.

Mellesleg az elméleted alapján a drágább húsoknak nem is kéne növekednie mivel nem kéne rá keresletnek lenni hiszen hozzá képest a csirkemell ingyen van. Mégis a Lidl-ben tavaly még 5000 körül volt a norvég lazac, most 6800. Auchanban 8-9000 ugyanez.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#69521) mgoogyi válasza Boond (#69510) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"Nem kellene egy gazdasági topicban ezt olvasni... nem része a témának..."

Nem te kaptál bant emiatt pont 3 hónapja?

(#69522) Boond válasza mgoogyi (#69521) üzenetére


Boond
addikt

Jó kenyd rám azt, hogy elkezdtetek erről itt diskurálni. És kurva jó, hogy én hozzá sem szólhatok, még szólidan sem... de akkor jó nem szolok hozzá.

integetős szmájli...

Egyébként meg pont azért írtam, mert (látom, az idézett rész az autoriter rendszerről, mindenkinek elkerüli a figyelmét) hogy ha egyik fél-t emiatt szankcionálják, akkor a másik oldalról sem kellene ilyen hsz-eket olvasni. Mert az hogy vki ilyen vágyálmokat megfogalmaz semmi köze a topic témájához.

[ Szerkesztve ]

(#69523) M3aN


M3aN
senior tag

Na, különadók a bejelentés szerint. Izgalmas (szánalmas) ez az ország. [link]

(#69524) julius666 válasza julius666 (#69507) üzenetére


julius666
addikt

Be is jött a jóslat! ;]

(#69525) Lex Icon válasza M3aN (#69523) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Tényleg szánalmas. Jobb lenne a visszaadott SZJA-t visszakérni, a CSOK-ot, a 13.havi nyugdíjat, az ársapkát, hitel-stoppot, meg a többi kampányos, pénzszórásos marhaságot. :K

@julius666:
Kell az. Ha lejjebb megy, veszek még. :P

[ Szerkesztve ]

(#69526) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Várjuk ki a részletszabályokat. Én ezt valahogy úgy képzelem el, hogy azt mondják, hogy mondjuk a tavalyi év nyereségét meghaladó nyereség részre 70-90% adó megy rá idén és jövőre, megadóztatva ezzel a helyzeten nyerészkedő cégeket. Hogy ez mennyire etikus, arról lehetne vitatkozni, nem feltétlenül korrekt, de bizonyos álláspontból védhető.

[ Szerkesztve ]

(#69527) M3aN válasza PredatorZoli (#69526) üzenetére


M3aN
senior tag

Ez azért szép, mert a tavalyi év erősen COVID érintett volt, csökkent nyereséggel sok cégnél. :U

(#69528) ViceRoy válasza PredatorZoli (#69526) üzenetére


ViceRoy
kezdő

Holnap szépet fog zakózni a Bux, mert azt nem hiheti senki, hogy ez csak 2 évig marad

(#69529) PredatorZoli válasza M3aN (#69527) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az 2020 volt. A 2021 az összességében egy nagyon konjunktúrális év volt szinte mindenhol (van pár ágazat, ami kivétel, de azokat nem is fogja érinteni a különadó).

(#69530) favagoJoska válasza M3aN (#69523) üzenetére


favagoJoska
tag

"A fentiek miatt döntött úgy ülésén a kormány, hogy rezsivédelmi és honvédelmi alapot hoz létre. Kötelezik a
bankokat,
biztosítókat,
nagy kereskedelmi láncokat,
energiaipari és kereskedő cégeket,
telekom cégeket és légitársaságokat,
hogy extra profitjuk nagy részét ide fizessék be 2022-23-ban."

Szóval akkor ha jól értem az átlagosnál is jobban fog drágulni a bankolás, a biztosítások, minden kiskereskedelmi termék, az energia, a telefonálás és a repülés. Magyarul kb minden. Még szerencse, hogy ilyen eszek vezetik ezt az országot.

(#69531) pictigjis válasza PredatorZoli (#69526) üzenetére


pictigjis
senior tag

tenyleg becsulom az ilyen vegtelenul optimista embereket, akik meg ilyenkor is azt mondjak, hogy hatha nem teljesen, csak egy olyan kicsit patkanyok :)

akarhonnan nezem, nem vedheto az ilyesmi: a sajat penzszoros politikajukat masokkal fizettetik meg. elkepeszto, de tenyleg. alakul a forint is

(#69532) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

A légitársaságok alatt mit értenek? Gondolom egy se ide fizet alappól adót. Gépenként kell fizetni, ha belépnek a légtérbe vagy hogy lesz ez?

(#69533) M3aN válasza PredatorZoli (#69529) üzenetére


M3aN
senior tag

Tavalyi év első felé abban a szektorban (automotive, industrial és commercial termelő cég és ennek beszállítói, vevői) ahol dolgozok, még érezte a hatását.

(#69534) Csabroncka válasza Moleman (#69518) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nálunk a Spárban eddig ezt nem láttam.
Vas megyében tapasztaltam, egy csomó bezárt benzinkutat a nyolcas mellett.

"in medias res"

(#69535) PredatorZoli válasza M3aN (#69533) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Industrial multi céges tapasztalat: 130%-os bevétel és profittúlteljesítés volt, pedig eleve nem voltak alacsonyak a várakozások. Nem volt egyedi ráadásul. De a termelőcégek nem érintetek, így az itthoni multik javának továbbra is kedveznek.

(#69536) favagoJoska válasza PredatorZoli (#69535) üzenetére


favagoJoska
tag

És mit gondolsz, most hogy az inflációs várakozások magasak és jó eséllyel úgyis megfizetik az emberek bárminek az árát, bármennyit is megy fel, mit fognak tenni a cégek? Ez az egész extraprofit "adóztatás" nem mást mint parasztvakítás, ahol úgy rabolja le a kormány az embereket hogy azok még hálásak is mert a kormány most jól megbünteti a multikat...

(#69537) tlac válasza julius666 (#69524) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor holnap lesz sok akciós blue chip? :)

(#69538) Csabroncka válasza julius666 (#69524) üzenetére


Csabroncka
addikt

A forint már reagál: Betty Love - Repülj Tovább

"in medias res"

(#69539) pictigjis válasza pictigjis (#69531) üzenetére


pictigjis
senior tag

ja, es persze az egesznek az uzenete a legborzalmasabb: veszelyhelyzet van, barmit megtehetunk. ha ez se lesz eleg, majd elveszunk meg mastol is. vagy tobbet ugyanezektol, tokmindegy

gusztustalan

(#69540) Bugarov


Bugarov
aktív tag

otp short holnap? vagy úriember biztosra nem fogad?

(#69541) PredatorZoli válasza Bugarov (#69540) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nyitáskor benne lesz az árában maga a tény meg már ma beárazták részben. Ugye délután mondják meg, mennyi az annyi. Ott lehet majd egy ugrás az árfolyamban fel vagy le.

(#69542) M3aN válasza PredatorZoli (#69535) üzenetére


M3aN
senior tag

A bevételt nem keverném a nyereséggel :)
A bevétel nálunk is rekordot döntött, ellenben az alapanyagok ára is 3-4x.

[ Szerkesztve ]

(#69543) Stanlee


Stanlee
őstag

Nem tudtam, hogy a foni ma beszedet tart, vettem volna valami EUR/HUF long certit, mert elore programozott nyereseg van, ha kinyitja a szajat...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#69544) MasterMark válasza MasterMark (#68796) üzenetére


MasterMark
titán

Erre valaki?

Switch Tax

(#69545) julius666 válasza tlac (#69537) üzenetére


julius666
addikt

Ha olcsóbban kapsz szarabbat, az nem akció. :P

#69538 Csabroncka
Mehet a fogadás, hogy meglesz-e megint a 400-as euró árfolyam! Bátrabbak tipszmikszűhetik ugyan ezt USD-re is. :DDD

Szerintem nem/nem, max akkor, ha holnap a részletekből iszonyat durva beavatkozás körvonalazódna. Persze ami késik, nem múlik, még a nyáron látni fogunk 4-essel kezdődő EUR árfolyamot.

(#69546) Bugarov válasza PredatorZoli (#69541) üzenetére


Bugarov
aktív tag

azt nem arazták be h le fogják rabolni a gazdaság teljes, még működő részét. ez vilagosan latszik a dollar meg eur arfolyamon a bejelentes utan.
emelkedni biztos nem fog az hetszentseg ugyhogy en megteszem a tétemet

[ Szerkesztve ]

(#69547) PredatorZoli válasza MasterMark (#69544) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

nem kell fizetni

(#69548) MasterMark válasza PredatorZoli (#69547) üzenetére


MasterMark
titán

Miért nem?

Switch Tax

(#69549) Gabás válasza MasterMark (#69548) üzenetére


Gabás
addikt

Mert nem vagy valutaváltó iroda (gondolom)

[ Szerkesztve ]

(#69550) PredatorZoli válasza MasterMark (#69548) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

mert ez nem üzletszerű devizakereskedés, csak befektetési tevékenységhez kapcsolódó devizaváltás.
Ha átváltanád most az eurt forintra, aztán megvárnád míg visszaerősödik a forint és megint euróra váltanád, akkor már talán felmerülne hogy valamit kéne, de amúgy nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.