Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#302551) cross56 válasza tetova (#302550) üzenetére


cross56
senior tag

Füles csoportban is pont most ajánlottak az ankert, de itthon az miért nem elterjedt? Egy ipon tesztet találtam róla, ott egyébként nagyon dícsérik és szimpi is a füles.

Gubu0101: Igazából én is együtt tudnék élni ezeknek a funkcióknak a hiányával, úgyhogy egyelőre nem zártam ki a buds2-t sem.

(#302552) milan26 válasza esbii22 (#302542) üzenetére


milan26
senior tag

Igen, Egyre biztosabb, hogy a Yettelnél van a hiba. Tegnap is telefonáltam, akkor nem szakadt meg, de az elején akadozott.

(#302553) tetova válasza cross56 (#302551) üzenetére


tetova
tag

Én használok fülest is meg fejhallgatót is a Soundcore-ból, igaz a legdrágábbat, de van a családban olcsóbb is, és zseniálisak. Bátran ajánlom.

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#302554) cross56 válasza tetova (#302553) üzenetére


cross56
senior tag

Jól hangzik. Mély is jól szól rajtuk?

(#302555) s.Oliv3r válasza Bondix (#302546) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Wiper 1000 ft, legjobb.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#302556) Bondix válasza s.Oliv3r (#302555) üzenetére


Bondix
tag

Mibe jobb?
Okes egyik ingyenes másik nem de mibe jobb, hogy 1000Ft?

Pro/kontra?

(#302557) Bondix


Bondix
tag

Van a AdblockPlus és van még egy az Adblock pro

Az utóbbi fizetős de az első 7 nap ingyenes.
Nekem elsőre a pro nevűvel gyorsabban töltődnek be az oldalak és mondjuk eddig amit próbáltam oldalakat tippre kb 30oldal abba a pro mindegyiknél fogta a plus az 3 oldal volt ahol nem minden hirdetést fogott meg.
Mondjuk ez nem akkora gond hogy fizessek 3000xy Ft-ot egy évre de az h gyorsabban toltodnek az oldalak az már kecsegtetőbb.
A wiper pedig nem ismerem azért is kérdezem mi lehet a nagy különbség ezekbe?

De ez saját vélemény és pár órája tesztelem tehát.

Van aki már próbálta ezeket vagy használja, hogy tudjon véleményt mondani?

[ Szerkesztve ]

(#302558) M1995 válasza Bondix (#302557) üzenetére


M1995
aktív tag

Wipr fix filter listákkal dolgozik. Adguard, 1Blocker stb. te is kapcsolhatsz még. Safarihoz nekem Wipr van, Windows gépen Adguard kiegészítő.

iOS alkalmazások
Reklámblokkolók topikja

(#302559) esbii22 válasza M1995 (#302558) üzenetére


esbii22
őstag

Safarihoz én is a Wipr-t használom. A laptopon csakis ublock origin (Firefox-ot használok)

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#302560) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Ugy latom a hotspotot is sikerul elcseszni.Megy 10-20 percet megszakad az internet,feloldom a telefont megint vissza csatlakozik :U Megint parperc megint megszakad :U Csak hotspot alatt csinalja ezt.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#302561) kisskaresz21


kisskaresz21
tag

Sziasztok. Történt velem egy olyan eset, hogy vettem egy iphonet (11 pro), bejelentkeztem, apple ID, Google meg hasonlók. Na már most a telefon elromlott, nem érzékel a kijelző. Holnap az eladó visszaveszi, de valahogy szeretnék kijelentkezni. Hogyan tudnám ezt megtenni így, hogy a telefon tehetetlen? Köszönöm, hogy elolvastad, mégjobban köszönöm ha segítesz.

(#302562) sgeza válasza kisskaresz21 (#302561) üzenetére


sgeza
veterán

Bejelentkezel azzal az apple azonosítóval mondjuk pc-n, és törlöd a készüléket a fiókodból.

[ Szerkesztve ]

(#302563) Noxy válasza kisskaresz21 (#302561) üzenetére


Noxy
veterán

icloud.com [link] Lokátor - iPhone 11 pro törlése.
A SIM kártyát valszeg át kell rakni egy másik telefonba, mert arra megy az ellenőrző kód, az iCloud bejelentkezéskor.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#302564) juve600


juve600
nagyúr

Sziasztok !
Fiamnak elromlott az Airpods 2 egyik fele. MM garanciás, beadtuk.
Ma vissza kaptuk, papír szerint cserélték a bal meg a jobb fülest is. Viszont valami nem jó mert 3 óra alatt sem töltött fel egyik fele sem.A bölcsőt nem cserélték elvileg. Ha rá van dugva töltőre akkor is csak narancs sárgán villog. Mi lehet a gond ,vagy mit tudunk vele csinálni ?
:R

[ Szerkesztve ]

(#302565) dud998 válasza juve600 (#302564) üzenetére


dud998
őstag

Töröljétek a telefonról a bluetooth menüben, majd a tokon lévő gombbal reseteljétek.
[link]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#302566) juve600 válasza dud998 (#302565) üzenetére


juve600
nagyúr

Jó lett így . Köszi
:R :R :R

(#302567) kisskaresz21 válasza sgeza (#302562) üzenetére


kisskaresz21
tag

Köszönöm szépen a segítséget. Sikerült.

(#302568) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok,

Alin most kb. 7500 Ft-ér meg lehet venni a UGREEN 65W PD Charger Quick Charge töltőt - ez jó ár érte? Szeretnék egy töltőt amin tudok egyszerre két telefont tölteni, meg talán később ha lenne egy tablet - de 3 eszköz nem lenne rajta egyszerre, inkább a 2 mostani töltőmet kényelmesebbé tenném és egyet használni helyettük.

Van még akciós a Baseus Gan2 Pro töltője de az 12 ezerre jönne ki, de feleslegesen overkillnek érezném magamnak :D

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#302569) xigris


xigris
őstag

Sziasztok, hogy lehet beállítani a fitnesz alkalmazást hogy szinkronizáljon a zeppel(amazfit gtr2e).
A Ios 16 volt a telón megtudtam csinálni de már nem tom hogy. a 17 óta újra hozzá kéne adni de nem tudom mit csináltam :B :R

(#302570) dud998 válasza juve600 (#302566) üzenetére


dud998
őstag

😊

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#302571) Zsolt,72 válasza Zoona (#302568) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szia,

az uGreen kiegészítők jó minőségűek, nem nyúlsz mellé ezzel a töltővel sem. Nem vészes ez az ár érte. Cserébe ugye várni kell rá. :)

(#302572) hippo0315


hippo0315
senior tag

Szervusztok!

Segítséget szeretnék kéri.
Adott Iphone 15 és Watch Series 8, mindekttő a legfrissebb szoftvrekkel.

A telefon esetén az időjárás alkalmazásnál a beállítás, hogy mindig a jelenlegi hely adatait mutassa (ezzel nincs is gond).
A gond az órával van, mert egyszerűen nem utatja az Iphone tükrözött adatait, bár a beállításban az van kiválasztva.
Mit lehet ilyenkor tenni, esetleg találkozott már valaki ilyen hibával?

Előre is köszönöm az infókat.

(#302573) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Lenne egy érdekes észrevételem és egyben kérdésem is. Adott volt egy iPhone 14ProMax amit eladtam és adataim icloud-ból vissza szerettem volna tölteni egy 7Plus-ra, de sok alkalmazást vissza se töltött és olyanokat meg letöltött amiket csak kipróbáltam és utána le is töröltem.
Ez vajon hogyan lehetséges?

(#302574) szabonagyur válasza xigris (#302569) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig irja is :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#302575) kbadam83 válasza hippo0315 (#302572) üzenetére


kbadam83
senior tag

Nekem volt ilyen tavaly! Óra gyári beállítás vissza, és mielőtt párosítottam újra előtte töröltem az időjárás app a telefonról, majd telefon újraindít telepítettem időjárás, párosítottam és nekem utána műkodött :R

(#302576) icecave válasza hippo0315 (#302572) üzenetére


icecave
Topikgazda

Ismert bug, az elvileg holnap érkező 17.1 már ezt javítja. Addig is, annyit lehet tenni, hogy a privacy részen iPhone beállításokban, az időjárás appnak állítsd be, ahol a location-t használja először arra, hogy soha, várj kicsit, majd vissza a mindig-re, vagy amíg az appot használod. Esetleg ha még mindig nem mutatja, akkor az óra app beállításaiban lehet resetelni a sync-et.

(#302577) Zsolt,72 válasza HoppMaster (#302573) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Valószínűleg a két telefonon levő, jelentősen eltérő verziószámú iOS okozza ezt a helyzetet.

(#302578) HoppMaster válasza Zsolt,72 (#302577) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Akkor várhatok amíg megjön a 15ProMax-om.

(#302579) tetova válasza hippo0315 (#302572) üzenetére


tetova
tag

Csak akkor működik jól jelenleg, ha fixre van állítva a helyszín.

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#302580) kbadam83 válasza tetova (#302579) üzenetére


kbadam83
senior tag

Nekem érdekes működik rendesen :D

(#302581) hippo0315 válasza tetova (#302579) üzenetére


hippo0315
senior tag

Köszi!
Akkor ezek szerint várhatunk egy javítást.

(#302582) tetova válasza kbadam83 (#302580) üzenetére


tetova
tag

Akkor szerencsés vagy! :)

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#302583) johnnyvsr válasza tetova (#302582) üzenetére


johnnyvsr
csendes tag

Sziasztok! Az Apple watch csak akkor elemzi az alvást, ha az alvás ütemezés bent van a telefonon ? Magyarul attól függetlenül ha le fekszek automatikusan nem érzékeli hogy alszom?

masik kérdésem az lenne, hogy szerintetek akkumulátor élettartam szempontjából vezetekesen vagy vezetek nélkül jobb tölteni a telefont ? Vagy mindegy?

(#302584) s.Oliv3r válasza johnnyvsr (#302583) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Szia!
Csak akkor nézi ha be van kapcsolva a fókusz :)
Akkunál kevésbé számít, hogy vezeték vagy vezeték nélkül, inkább az, hogy minden nap 100ra töltöd, vagy 85 körül leveszed. Én mindig 40 és 80 közt tartom, napi 0,3 ciklus megy bele, az 1 helyett. :R

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#302585) xigris válasza szabonagyur (#302574) üzenetére


xigris
őstag

Köszi ez nekem is megvan de nem csinál semmit :(

(#302586) esbii22 válasza s.Oliv3r (#302584) üzenetére


esbii22
őstag

Attól hogy 100-ra tölti valaki még nem megy bele 1 ciklus. Én 30 %-nál rakom fel este töltőre. Ez 0,7 “ciklus”. Míg a te logikád alapján ugyanennyi ciklus menne bele mert azzal a 40-80 közötti tartással egy nap kétszer is kellene tölteni

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#302587) Schafranek


Schafranek
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan lehet törölni Appstore-ban a keresési előzményeket?

(#302589) szabonagyur válasza xigris (#302585) üzenetére


szabonagyur
félisten

Es tenyleg, nekem is eltunt az Amazfig az egeszsegbok pedig csak frisstettt iOS van :Y

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#302590) Aszpirin válasza johnnyvsr (#302583) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ha az alvásütemezés be van kapcsolva, akkor viszont automatikusan érzékeli, legalábbis nálam így van. Tehát pl. ha továbbalszol, akkor továbbmér. Viszont legalább 30%-os akkumulátortöltöttség-szint kell ahhoz, hogy az automatikus alváselemzés bekapcsoljon.

[ Szerkesztve ]

(#302591) Oldman2 válasza szabonagyur (#302589) üzenetére


Oldman2
veterán

Alap megállapítás: (én) nem szeretem a TWS füleseket (mindig akkor merül le, amikor nem kéne, valamint már többször kisodortam a fülemből.)

Lightning csatis készülékem van, a kérdés az lenne, hogy egy Lightning 2 Jack átalakító az "csak" kábel, vagy ezekben is van valami DAC szerű elektronika?

Másképpen megfogalmazva, mindegy milyet szerzek be, vagy abszolút nem!?

(#302592) Aszpirin válasza Oldman2 (#302591) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Értelemszerűen DAC van bennük, tehát ha a hangminőség érdekes, akkor nem mindegy, hogy milyent szerzel be.

[ Szerkesztve ]

(#302593) M1995 válasza Oldman2 (#302591) üzenetére


M1995
aktív tag

Az egyszerű megoldás ár-érték arányban a gyári:

Lightning-adapter 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóhoz

24-bit/48 kHz amit tud.

(#302594) Oldman2 válasza M1995 (#302593) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi mindkettőtöknek!
:R

Olyat keresnék, ami Y kábel, az egyik oldalon a Lighntning, a másik oldalon meg egy Jack és egy tápcsati.

(#302595) Aszpirin válasza Oldman2 (#302594) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Autóba kellene?

(#302596) Oldman2 válasza Aszpirin (#302595) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen.
:C

(#302597) Aszpirin válasza Oldman2 (#302596) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Nekem van egy ilyen átalakítóm,, BMW eredeti tartozék, az egyik vége lightning, a másik egy USB-A és egy Jack apa az AUX-ra. E90-es és 2017 előtti F30-as(nem LCI) BMW-kben az USB-A dugó nem csak tölt, hanem integrálja is a telefont az autó menürenszerébe.
Ha érdekel, írj rám privátban.

[ Szerkesztve ]

(#302598) werszomjas


werszomjas
őstag

Androidról iOS-re költözök.
Ezzel a Váltás iOS-re programmal csak az sms-eket vittem át.

1. Névjegyek Google-ban vannak szinronizálva. Ezeket látom is. Hogyan tudom őket áttenni az icloud kontaktok közé?
2. Fotók a Google Fotókban szinkronizálva. Több 1000db. Hogyan tudom ezeket átrakni az icloud fotókba?
3. A Google kontakthoz tartozó fotókat meg tudja valahogy jeleníteni a Kontaktokban?
4. A Mail appban nem szeretném látni a gmail-es leveleimet, arra külön a Gmail appot használom. Enélkül tudom szinronizálni a Google-s névjegyeket, naptárat ?

:R

üdv

(#302599) Parson válasza werszomjas (#302598) üzenetére


Parson
addikt

Fölösleges mindent költözteni szvsz. Elég egyedül a kontaktokat 'importálni' egy gmail account hozzáadásával, de csak a kontaktok bekapcsolásával.
A többi meg maradhat ahol van, és google mail / foto / naptár appal elérni. Szvsz jobb és kényelmesebb így + kevesebb bug jön elö.
Fotókat én nem tárolok a kontaktoknál, így erröl nekem nincs tapasztalatom, de igényem sincs rá...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#302600) sgeza válasza werszomjas (#302598) üzenetére


sgeza
veterán

1. Például exportálod, majd importálod az iCloudba. Úgy néztem, hogy az alkalmazásban nincs közvetlen áthelyezés funkció. Viszont miért akarod áttenni? Nem jó a Google fiókban? Kikapcsolod az iCloudban a Kontaktok szinkronizálását, és ennyi. Marad minden a Google fiókban. Én például így használom.
2. Például mindet letöltöd a telefonra, és bekapcsolod a Fotók szinkront. De akkor utána kapcsold ki a Google fotókat. Viszont itt is kérdés számomra, hogy miért nem maradsz akkor már a Google fotóknál? Teljesen jól használható! És egyébként olcsóbb is. Én például ezt használom. Viszont ha ennél maradsz, akkor meg kapcsold ki a Fotók szinkront, utána pedig a biztonsági mentésnél a Fotók adatainak mentését!
3. Igen. Nekem simán megjeleníti.
4. Igen. A Google fiókbeállításon belül azt kapcsold be/ki, amit szinkronizálni akarsz a rendszerrel. Tehát itt kapcsold ki a leveleket! Így nem lesz benne a Mail alkalmazásban, de a Gmail ettől függetlenül teszi a dolgát. Szintén azt tudom mondani, hogy ezt is így használom. A gyári Mail helyet szerintem jobb a Gmail a gmailes levelekre.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.